Jump to content
AVX Café Rebat
alto

Hálózati médialejátszók

Recommended Posts

A lejátszo.hu viszonteladójaként megkezdtük a DVICO és a POPCORN hálózati médialejátszók forgalmazását.

418_5_n.jpg

149_1_n.jpg

Árak és információk hamarosan a honlapunkon elérhetők.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Egy Popcorn-ra én is benevezek majd :)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest mgy
miben jobb a tvix?

Először A-100-at vettem, tudva, hogy átmeneti, míg megjelenik a 110. Aztán hozzámkerült egy M6500, és gyakorlatilag ahogy megláttam (a külsejét), tudtam, hogy lépünk. A popcorn SZERINTEM barkács benyomást kelt, nem szívesen hagynám elöl a nappaliban. Az akkori firmware-rel a működése se volt felhőtelen öröm.

Ennek ellenére azt gondolom, hogy a gyakoribb fw frissítés miatt a popi akár jobb is lehetne, de ezt cáfolta az erősítőm eladásakori szíváshegy. A lenti példában szereplő popcornon utolsó fw volt, a tvixemen meg fogalmam sincs, nem vagyok hajlandó buherátorkodni. Bekapcsolom oszt jónapot, nézem...

Idemásolom tehát a sztorit, mert itt is ontopik. Yamaha RX-V663 volt az erősítő amúgy.

Hogy tegnap este mekkorát sz.vt.nk vele...

Jelentkezett egy vevő, elvittem hozzá, ahogy ígértem, összeraktuk (nem 2 perc), behangolás, inputok rendezése, más nyalánkságok.

Popcorn B-110-ről nézzünk valami TrueHD-s anyagot. Király. Nincs hang. Mindketten leizzadtunk. Én mondtam, hogy a yami NEM LEHET SZAR, keressünk másik filmet...

Ő elkezdte matatni a vasat, én meg túrni a netet. Nekem volt gyorsabban sikerem, találtam cikkeket, ha szarul (rossz progival) van muxolva a bd-s film, a TrueHD hangnak kakukk. smile.gif Tehát kerestünk másik filmet, hang jó. smile.gif

Kértem, hogy mutasson valami nagyon házimozit. Elindul a film, nincs hang (AC3). Koncert, nincs PCM hang. Nincs biznisz. Csak három óra kellett hozzá, hogy kiderüljön...

Nem kicsit b.szta az agyam. Elkértem a gyanús filmeket, s mikor hazaértem 11 körül, összeraktam otthon az egészet. Gyakorlatilag semmit nem állítottam el/be, bekapcsoltam a lejátszót, a tévét, elindítottam a BÁRMELYIK filmet a kérdésesek közül...

TrueHD megy. AC3 megy, sima PCM megy. :-D

Ja, hogy nekem nem popi van otthon? Talán nem véletlenül... biggrin.gif

Szóval módosítanám a hirdetést, popcorn tulajoknak nem vállalok házhozszállítást, és miután a pénz és az áru gazdát cserélt supportot sem... :-D

Ősz hajszál megint lett pár...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

magyarul ha ilyenben gondolkodok, akkor inkább adjak 30 al többet és akkor legalább nem ér akkora csalódás mint a popi 110 esetében? :)

Mert az a 30 ropi pont egy 1 terás winyó.

Igaz, Én csak mkv, dvd, esetleg Divx (DIVx et utálom) lejátszására használnám, persze későbbiekben Blu Ray True HD filmek lejátszására, amit persze letöltök mondjuk .INNEN :lol!:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest mgy
magyarul ha ilyenben gondolkodok, akkor inkább adjak 30 al többet és akkor legalább nem ér akkora csalódás mint a popi 110 esetében? :)

Merlegelj...

Nagyon sok boldog popi tulaj van!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
miben jobb a tvix?

Először A-100-at vettem, tudva, hogy átmeneti, míg megjelenik a 110. Aztán hozzámkerült egy M6500, és gyakorlatilag ahogy megláttam (a külsejét), tudtam, hogy lépünk. A popcorn SZERINTEM barkács benyomást kelt, nem szívesen hagynám elöl a nappaliban. Az akkori firmware-rel a működése se volt felhőtelen öröm.

Ennek ellenére azt gondolom, hogy a gyakoribb fw frissítés miatt a popi akár jobb is lehetne, de ezt cáfolta az erősítőm eladásakori szíváshegy. A lenti példában szereplő popcornon utolsó fw volt, a tvixemen meg fogalmam sincs, nem vagyok hajlandó buherátorkodni. Bekapcsolom oszt jónapot, nézem...

Idemásolom tehát a sztorit, mert itt is ontopik. Yamaha RX-V663 volt az erősítő amúgy.

Hogy tegnap este mekkorát sz.vt.nk vele...

Jelentkezett egy vevő, elvittem hozzá, ahogy ígértem, összeraktuk (nem 2 perc), behangolás, inputok rendezése, más nyalánkságok.

Popcorn B-110-ről nézzünk valami TrueHD-s anyagot. Király. Nincs hang. Mindketten leizzadtunk. Én mondtam, hogy a yami NEM LEHET SZAR, keressünk másik filmet...

Ő elkezdte matatni a vasat, én meg túrni a netet. Nekem volt gyorsabban sikerem, találtam cikkeket, ha szarul (rossz progival) van muxolva a bd-s film, a TrueHD hangnak kakukk. smile.gif Tehát kerestünk másik filmet, hang jó. smile.gif

Kértem, hogy mutasson valami nagyon házimozit. Elindul a film, nincs hang (AC3). Koncert, nincs PCM hang. Nincs biznisz. Csak három óra kellett hozzá, hogy kiderüljön...

Nem kicsit b.szta az agyam. Elkértem a gyanús filmeket, s mikor hazaértem 11 körül, összeraktam otthon az egészet. Gyakorlatilag semmit nem állítottam el/be, bekapcsoltam a lejátszót, a tévét, elindítottam a BÁRMELYIK filmet a kérdésesek közül...

TrueHD megy. AC3 megy, sima PCM megy. :-D

Ja, hogy nekem nem popi van otthon? Talán nem véletlenül... biggrin.gif

Szóval módosítanám a hirdetést, popcorn tulajoknak nem vállalok házhozszállítást, és miután a pénz és az áru gazdát cserélt supportot sem... :-D

Ősz hajszál megint lett pár...

Én forgalmazom mind a kettőt, és egy kicsit eltérőek a tapasztalataim.

A Dvico Tvix előnyei(a 6500 modellről beszélek):

- kétségtelen mutatósabb darab

- Van saját kijelzője

- Ki lehet egésziteni egy DVB-T tunerkártyával, és így fel is lehet venni a műsorokat.

A Popcorn(A110) előnyei:

- Kiforrottabb az op. rendszer, gyakoribb frissítések

- Könnyebben kezelhető felahasználói interfész

- extra ficsörök: torrent kliens, Youtube, Flickr támogatás, webböngésző, médiaszerver, SayaTV

Összefoglalva én nem merném kijelenteni egyikről vagy másikról hogy egyértelműen jobb, inkább az a kérdés, hogy ki mire akarja használni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
A lejátszo.hu viszonteladójaként megkezdtük a DVICO és a POPCORN hálózati médialejátszók forgalmazását.

418_5_n.jpg

149_1_n.jpg

Árak és információk hamarosan a honlapunkon elérhetők.

Alto

Privi ment

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest mgy

- Van saját kijelzője

- Ki lehet egésziteni egy DVB-T tunerkártyával, és így fel is lehet venni a műsorokat.

A Popcorn(A110) előnyei:

- extra ficsörök: torrent kliens, Youtube, Flickr támogatás, webböngésző, médiaszerver, SayaTV

Összefoglalva én nem merném kijelenteni egyikről vagy másikról hogy egyértelműen jobb, inkább az a kérdés, hogy ki mire akarja használni.

Háááát, nem igazán értem, amit írsz (eltérő tapasztalatok,vélemény). Mert vagy én is épp ezt mondtam, vagy szubjektív dolog, amiről nehéz általánosan nyilatkozni.

A kiforrottabb oprendszerre szerintem tök jó példa volt a Yami erősítővel folytatott küzdelem. A felület megszokás kérdése, TÉNY, hogy bizonyos szituációkban a Popit egyszerűbb (a tvixet se olyan bonyolult) használni. Az extra fícsörökről, meg ugye kinek-kinek...

Ezt a kávéfőzőbe épített torrent kliens dolgot például nem bírom felfogni ésszel. Majd minden fórum tele van kérdésekkel, problémákkal, miért nem megy a seed, miért nem fejeződik be a letöltés, etc. Nem értem minek ezt erőltetni. Nekem be van állítva egy ezeréves notebook a sarokba, négy hónapja rá se néztem, csak remote desktoppal, folyamatosan tölt/seedel, most kb. 250 torrent van rajta (asszem 60-70-re van korlátozva az egyszerre aktívak száma).

Nem állítom egy percig se, hogy a tvix jobb, csak annyit, meg kell fontolni, kinek mi fontos...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

- Van saját kijelzője

A Popcorn(A110) előnyei:

Háááát, nem igazán értem, amit írsz (eltérő tapasztalatok,vélemény). Mert vagy én is épp ezt mondtam, vagy szubjektív dolog, amiről nehéz általánosan nyilatkozni.

A kiforrottabb oprendszerre szerintem tök jó példa volt a Yami erősítővel folytatott küzdelem. A felület megszokás kérdése, TÉNY, hogy bizonyos szituációkban a Popit egyszerűbb (a tvixet se olyan bonyolult) használni. Az extra fícsörökről, meg ugye kinek-kinek...

Ezt a kávéfőzőbe épített torrent kliens dolgot például nem bírom felfogni ésszel. Majd minden fórum tele van kérdésekkel, problémákkal, miért nem megy a seed, miért nem fejeződik be a letöltés, etc. Nem értem minek ezt erőltetni. Nekem be van állítva egy ezeréves notebook a sarokba, négy hónapja rá se néztem, csak remote desktoppal, folyamatosan tölt/seedel, most kb. 250 torrent van rajta (asszem 60-70-re van korlátozva az egyszerre aktívak száma).

Nem állítom egy percig se, hogy a tvix jobb, csak annyit, meg kell fontolni, kinek mi fontos...

Szia,

Végül is ugyanazt mondom én is, az a lényeg kinek mi a fontos.

Nem tudom mikor történt az ominózus eset a Yamaha cuccal, azt én is hallottam, hogy korábban rengeteg probléma volt a különböző formátumokkal, ami mostanra szinte teljes egészében sikerült kiküszöbölni.

Amit viszont egyik sem tud tökéletesen mind a mai napig, az a Blue-ray copyk TruHD hanjának HDMI-s továbbítása. De ezt is meg fogják oldani hamarosan.

Üdv,

András

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest mgy
Amit viszont egyik sem tud tökéletesen mind a mai napig, az a Blue-ray copyk TruHD hanjának HDMI-s továbbítása. De ezt is meg fogják oldani hamarosan.

Erről írtam lentebb, van róla a neten is szó sokfelé. Ha rossz (egy bizonyos) progival készül a muxolás, akkor nincs TrueHD hang egyáltalán. Ha viszont egy másikkal, akkor no problem. Próbáltam, működik. Soha nem is volt mással, csak hdmin összekötve a lejátszó a tévével, vagy az erősítővel...

(A muxolást nem próbáltam, valszeg soha nem is fogom, azt se akarom tudni, mi az... :))

------------

Megint nyafogás: nem értem mi a fene szükség van a TrueHD-ra. Hogy a surround csatornákon kit zavar a tömörített hang, nem tudom. Szerintem csak marketing bullshit ez is...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Erről írtam lentebb, van róla a neten is szó sokfelé. Ha rossz (egy bizonyos) progival készül a muxolás, akkor nincs TrueHD hang egyáltalán. Ha viszont egy másikkal, akkor no problem. Próbáltam, működik. Soha nem is volt mással, csak hdmin összekötve a lejátszó a tévével, vagy az erősítővel...

(A muxolást nem próbáltam, valszeg soha nem is fogom, azt se akarom tudni, mi az... :))

------------

Megint nyafogás: nem értem mi a fene szükség van a TrueHD-ra. Hogy a surround csatornákon kit zavar a tömörített hang, nem tudom. Szerintem csak marketing bullshit ez is...

TrueHD: szvsz ez egy tipikus parasztvakítás. Film esetén úgy gondolom a DTS tökéletesen megfelelő minőséget ad, zenére meg a tömörítetlen sztereónál egyszerűen nincs jobb.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Megoldódott a Dvico lejátszókba beépíthető DVB-T tunerek problémája(a HD felbontású csatornák nem működtek). Ezzel az opcióval a Dvico lejátszók teljes értékű video felvevőként is használhatók, a felvétel beprogramozása meg egy egyszerű kattintás az EPG-n. Most már csak a jelenlegi csatorna választék(M1 HD, M2 HD, Duna HD, Duna Autonómia, ATV és HírTV kódolva) bővítése lenne kívánatos.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

(A muxolást nem próbáltam, valszeg soha nem is fogom, azt se akarom tudni, mi az... :ph34r:)

------------

TrueHD: szvsz ez egy tipikus parasztvakítás. Film esetén úgy gondolom a DTS tökéletesen megfelelő minőséget ad, zenére meg a tömörítetlen sztereónál egyszerűen nincs jobb.

Az a baj hogy lusták megcsinálni a DTS sávot is a magyar szinkronok 95%-nál (lehet még ez is optimista becslés), holott ég és föld a DD-hez képest.

Amugy a Popcorn Hour jó gép, én Netgear EVA 8000-ről váltottam le a hálószobából és nem is nagyon bántam meg. Viszont nagy szívfájdalmam, hogy dvd iso-t nem tudok lejátszani vele. 1080p video nem megy egy-egy ugrás, apró fagyás nélkül nálam, de nem is azt a feladatot szántam neki. A kivitele kicsit vicces :smile32: Dvico-t még sajna nem próbáltam.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Popcorn Hour C-200 - Blu-ray médialejátszó

c-200_newsfront.jpg

Popcorn Hour termékcsalád hamarosan új taggal bővül, a C-200-as lesz az első nagyobb fejlesztés, hiszen nem csak új processzor és több memória, de LCD-kijelző is került az immár hifi-készülék szélességű vadonatúj tervezésű dobozba.

Az új eszköz minden jó tulajdonságot örököl a korábbi sikertermékektől, és továbbra is egy nyílt forráskódú Linux operációs rendszerre épített számítógépet kapunk hifi cuccnak álcázva, a népszerű gyári (torrent, webböngésző, FTP-szerver, stb.) és házi fejlesztésű szoftverek futtatásának képességével. Legfőbb erénye a Blu-ray kompatibilitás lesz...

Az A-100/A-110-es Popcorn-ok megjelenésre kb. egy külső merevlemezházra hasonlítanak, és sok kritika érte őket emiatt olyan felhasználóktól, akik szem előtt elhelyezve szerették volna használni a készüléket. Sem méretük, sem színük nem harmonizál a megszokott házimozi-komponensek 42-43 cm-es szélességével és fekete vagy ezüst fém előlapjával. Ezen mindenképpen változtatni akart a gyártó, így a C-200-as már 42,5 cm széles és elegáns fekete szálcsiszolt fém előlapot kapott. A nagyméretű kék megvilágítású monokróm LCD-kijelző 192×64 pixel felbontású, nem csak több soros szöveget, de grafikát is képes megjeleníteni, fényereje szoftveresen változtatható, akár ki is kapcsolható.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest kukori

És milyen hangja van ennek a popcorn-nak? Mit lehet tudni a hangminőségről? (Mondjuk jobb CD-khez viszonyítva)

Hogyan konfigurálható?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
És milyen hangja van ennek a popcorn-nak? Mit lehet tudni a hangminőségről? (Mondjuk jobb CD-khez viszonyítva)

Hogyan konfigurálható?

Csak ősszel kerül forgalomba. Az audio lejátszás eddig sem volt erőssége a Popcornnak, szerintem ezután sem lesz az, kb. egy alap PC-s hangkártyának felel meg. Valakinek ez is megteszi, de ha minőségi zenelejátszót akarsz, arra a Logitech sokkal jobb választás.

Videolejátszóként viszont az egyik legjobb a piacon.

Funkciókról, kezelhetőségről itt olvashatsz: Popcorn Hour NMT A110

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest kukori

Kösz a választ. Akkor még mindig várnom kell a CD-ről a hálózati médialejátszóra történő áttéréssel...

Mikor jön el az az idő, amikor egy ilyen kütyü színvonalas hangminőséget fog tudni produkálni, versenyképes áron?

Egy 40 ezres hangkártya már pariban tud lenni néhány 100ezres CD-lejátszóval. Egy ilyet ha beletesznek, még mindig 100 alatt maradhat az ára, és akkor sokan elfelejtik a CD-t, véleményem szerint...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Kösz a választ. Akkor még mindig várnom kell a CD-ről a hálózati médialejátszóra történő áttéréssel...

Mikor jön el az az idő, amikor egy ilyen kütyü színvonalas hangminőséget fog tudni produkálni, versenyképes áron?

Egy 40 ezres hangkártya már pariban tud lenni néhány 100ezres CD-lejátszóval. Egy ilyet ha beletesznek, még mindig 100 alatt maradhat az ára, és akkor sokan elfelejtik a CD-t, véleményem szerint...

Sokan már most is elfelejtették a CD-t, és Squeezeboxot használnak audióra, Popcornt vagy mást videora. Ugyanúgy ahogy eddig CD játszót használtak audióra, DVD lejátszót meg videóra.

Szerintem nem kell várnod...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest kukori

Ez ok, a squeezebox-szal csak annyi bajom van, hogy amellé még kell egy háttértár (egy pc).

Én eddig a kényelem miatt nem tértem át a számítógépes zenehallgatásra: egyrészt nincsen csendes pc-m, másrészt nem is takarékos dolog egész nap, mint szervert járatni.

A popcorn nagyon tetszik, abban együtt van minden, a gyenge hangminőség miatt azonban nem jött még el az idő, amikor váltanék...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Ez ok, a squeezebox-szal csak annyi bajom van, hogy amellé még kell egy háttértár (egy pc).

Én eddig a kényelem miatt nem tértem át a számítógépes zenehallgatásra: egyrészt nincsen csendes pc-m, másrészt nem is takarékos dolog egész nap, mint szervert járatni.

A popcorn nagyon tetszik, abban együtt van minden, a gyenge hangminőség miatt azonban nem jött még el az idő, amikor váltanék...

Én inkább egy NAS-ban gondolkodnék, ami képes futtatni a Squeezecenter és a Popcornt is kiszolgálja. Igy ráadásul a multiroom is megoldott audiora, videora egyaránt.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest kukori

Akkor ahogy nézem, kell egy NAS, egy jókora kapacitású HDD és egy Squeezebox. Használtan, ha szerencsés az ember, 100-ból kijön.

A kérdés tehát az, hogy ennek a hangja hogy viszonyul egy 100e Ft-os (használtpiaci áron) CD-lejátszóhoz? Valaki próbálta már összevetni? Vannak tapasztalatok?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt