Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

MM és MC pickup-ok

• Please log in to reply
1109 válasz erre a témára

#841 Voyager

Voyager

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.031 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Audio
    Planetológia

Elküldve: 2014 április 15 - 19:11

A Shelter hangszedőkkel eddig szerzett rendkívül kedvező tapasztalatok alapján elkezdtük forgalmazni.....

Köszönjük szépen!

Egy kérdést viszont engedj meg nekem. A Sumiko Pearl és a Shelter 201 külsőleg, miért hasonlít ennyire egymásra?

01.png

• 0

#842 akvapark

akvapark

Törzsgárda

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 8.632 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 április 15 - 18:21

A Shelter hangszedőkkel eddig szerzett rendkívül kedvező tapasztalatok alapján elkezdtük forgalmazni a SHELTER hangszedőket és illesztő transzformátort.

Az első szállítmány hamarosan érkezik.

Nagyon kedvező bevezető árakon lesz elérhető minden Shelter hangszedő.

Például a nagyon népszerű Shelter 201-es MM hangszedő mindössze 50.000.- Ft ÁFÁs áron lesz kapható.

Az USA nettó ára: 310 USD. http://www.musicdire...40-shelter.aspx

Európában ez kb. ennyi Euronak felel meg (vám+ÁFA).

A Benz Micro és a Linn (Lyra) hangszedők mellett így kibővül a hangszedő kínálatunk. Így szinte mindenki megtalálhatja ízléséhez, lejátszójához, rendszeréhez és nem utolsó sorban lehetőségeihez legjobban illeszkedő hangszedőt.

Pici történelem: A Sheltert 1986-ban alapította Yasuo Ozawa, aki addig a Fideliy Researchnél dolgozott fejlesztőként.

A Fidelity Research a hangkarjairól és hangszedőiről vált híressé. Mára az egyik legelismertebb hangszedő gyártóvá nőtte ki magát a cége. Termékei méltán népszerűek mind a zenehallgatók, mind a szaksajtó köreiben.

(x)

:smile32:

• 0

#843 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.506 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 április 15 - 16:47

A Shelter hangszedőkkel eddig szerzett rendkívül kedvező tapasztalatok alapján elkezdtük forgalmazni a SHELTER hangszedőket és illesztő transzformátort.

Például a nagyon népszerű Shelter 201-es MM hangszedő mindössze 50.000.- Ft ÁFÁs áron lesz kapható.

A Benz Micro és a Linn (Lyra) hangszedők mellett így kibővül a hangszedő kínálatunk. Így szinte mindenki megtalálhatja ízléséhez, lejátszójához, rendszeréhez és nem utolsó sorban lehetőségeihez legjobban illeszkedő hangszedőt.

Pici történelem: A Sheltert 1986-ban alapította Yasuo Ozawa, aki addig a Fideliy Researchnél dolgozott fejlesztőként.

A Fidelity Research a hangkarjairól és hangszedőiről vált híressé. Mára az egyik legelismertebb hangszedő gyártóvá nőtte ki magát a cége. Termékei méltán népszerűek mind a zenehallgatók, mind a szaksajtó köreiben.

(x)

:tutiok:  

• 0

#844 supravox

supravox

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 509 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 április 15 - 15:10

Ez igen jó hír.
Meghallgatható példány is lesz nálatok?
Audio Vaccine Lenco+Jelco 750D-be kellene esetleg...
  • 0

#845 Guest_AA HG_*

Guest_AA HG_*
  • X

Elküldve: 2014 április 15 - 14:31

(x)

Csatolt képek:

• Shelter 3.jpg
  • Shelter 1.jpg

• 2

#846 Big

Big

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.159 Hozzászólás:
  • Interests:A ZENE

Elküldve: 2014 február 02 - 18:18

Bocs, tényleg a Degrell-féle könyvről beszélünk.

Valóban nem nevesíti a belső barázda torzítást, de a 69. oldalon lévő 3.6 ábra pont azt a geometriai torzítást mutatja, ami a belső barázdákon fokozottan jelentkezik. Később tovább foglalkozik a témával, és az elliptikus tű előnyeit magyarázza.

http://www.hifimagaz...LL/AR030302.HTM

• 0

#847 sz0989

sz0989

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 51 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 február 02 - 18:15

Az én tapasztalatom szerint pont a kúpos tű érzékeny a legkevésbé az un. belső barázda torzításra.

(Viszont sok-sok más szempontból hátránya van.)

Valamint a Degrell könyvben nem találtam semmilyen ábrát az un. belső barázda torzításról, immáron 36 évi lapozgatás után sem. .

Bocs, tényleg a Degrell-féle könyvről beszélünk.

Valóban nem nevesíti a belső barázda torzítást, de a 69. oldalon lévő 3.6 ábra pont azt a geometriai torzítást mutatja, ami a belső barázdákon fokozottan jelentkezik. Később tovább foglalkozik a témával, és az elliptikus tű előnyeit magyarázza.

• 0

#848 Guest_ludy_*

Guest_ludy_*
  • X

Elküldve: 2014 február 02 - 17:45

Köszönöm Big! 

Ez egyértelmü válasz a problémámra,és annak örülök hogy "csak" tüt kell cserélnem,mert még 

mindig jobb mint a lemezjátszó beállitás,ami nem biztos hogy eredményt hozna.

• 0

#849 Big

Big

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.159 Hozzászólás:
  • Interests:A ZENE

Elküldve: 2014 február 02 - 17:11

Az én tapasztalatom szerint pont a kúpos tű érzékeny a legkevésbé az un. belső barázda torzításra.

Valamint a Degrell könyvben nem találtam semmilyen ábrát az un. belső barázda torzításról, immáron 36 évi lapozgatás után sem. .

Nem szeretnék komoly vitába bocsátkozni, de ezt a dolgot az évek hosszú folyamán teljesen máshogyan tapasztaltam. Ahogy javultak az általam használt hangszedők, kizárólag most a tű geometriára koncentrálva, pont az ellenkezője volt tapasztalható. És legyen egy régebbi idézet AAHG-tól aki érvekkel is alátudta ezeket támasztani, legfőképpenn azért, hogy a kezdő és tapasztalatlan, vagy egyszerűen kevés lehetőséggel rendelkező hifistákat ne vezessük félre.

Elküldve: 2010 január 16 - 21:51

A belső barázda torzítás csak egy a hangminőséget befolyásoló ezer tényező közül.

Megfelelő tűprofillal szinte nullára lehet redukálni. 
Sokkal nagyobb belső barázda torzítást okoz a kopott tűprofil, vagy a túl nagy sugarú tűprofil.....................................................

......................................
Hogy némileg nagyságrendileg lehessen érzékelni ezt a torzítást:

Egy 18 mikron sugarú kúpos tű esetében az 5 kHz-es jel torzítása a barázda átmérő függvényében 15 cm sugarú (külső) barázda esetén 3.6%, 6 cm sugarú (belső) barázda esetén 22.8%.
Ugyanez egy 5 mikron sugarú tű esetében 1.1% és 6.3%.
Nyilvánvalóan 2 mikron esetében még jelentősebben csökken a torzítás, ami pusztán a tű geometriából és a barázda körátmérőjéből ered.

Azthiszem nemnagyon kell magyarázni a számokat, arról nem is beszélve, hogy HG az az egyik itt jelen lévő fórumozó akinek a tapasztalata és szakmai tudása ezügyben megkérdőjelezhetetlen.  :rolleyes: 

• 0

#850 tollact

tollact

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.591 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, kyokushin karate, kerékpár,

Elküldve: 2014 február 02 - 11:46

Én még nem használtam egyetlen tümet sem a kopásig,ez a tüm most 5 éves,és ha átlagosan 
napi egy ora használattal ez kb1800 orát ment,akkor szerintetek biztos ettől lehet az utolsó 
zeneszámok magasban való torzitása?

Ha tényleg 1800 óra körül van benne, akkor tényleg lassan gondolkoznod kell a cserén. De a fő baj az, hogy öregszik is, bár 5 év még talán ebből a szempontból nem veszélyes főleg ha használva van nemcsak áll.
  • 0

#851 SFI

SFI

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 427 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 február 02 - 11:25

Szerintem a hozzászóló emlékeiben összekeveredett a Darvas László féle cikk, és a Degrell László féle könyv... De nem ez a lényeg, a lényeg a segítő szándék!

• 0

#852 akvapark

akvapark

Törzsgárda

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 8.632 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 február 02 - 10:53

• 0

#853 zoli73

zoli73

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 788 Hozzászólás:
  • Interests:zene,könyv,peca

Elküldve: 2014 február 02 - 10:31

Rossz hírem van , ezt hívják belső barázda torzításnak. A kúpos hegyű tű különösen érzékeny rá.A Darvas László féle könyvben szépen le van rajzolva, hogy mi okozza a torzítást. Sajnos, ezen nincs mit beállítani.
Én is átéltem ezt. Kezdtem kúpos tűvel, majd jöttek elliptikus tűk, elliptikusból is egyre jobbak, és így "menekültem meg" a belső barázda torzítástól. Az eddigi legjobb, amibe botlottam ebből a szempontból az egy Gyger2 alakú tű volt.

Degrell Lászlónak hívják a könyv szerzőjét, de a többi stimmel.
  • 0

#854 Guest_ludy_*

Guest_ludy_*
  • X

Elküldve: 2014 február 02 - 10:18

Én még nem használtam egyetlen tümet sem a kopásig,ez a tüm most 5 éves,és ha átlagosan 

napi egy ora használattal ez kb1800 orát ment,akkor szerintetek biztos ettől lehet az utolsó 

zeneszámok magasban való torzitása?

• 0

#855 sz0989

sz0989

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 51 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 február 02 - 09:51

Üdvözletem az itt lévöknek!

Most találtam meg ezt az oldalt,és nagyon megörültem,mert végig olvasva lehet hogy az én problémámra is kapok itt választ.

Mostanában egyre többet hallgatok zenét a lemezjátszomon,és legnagyobb sajnálatomra azt vettem észre hogy az utolsó számoknál,a lemez harmadik harmadában,a magas hangok torzitanak.

Sokat gondolkoztam hogy mi lehet az oka,a phono erősítő cseréje / nemrégen váltottam/ vagy a lemezjátszó rossz beállitása /de eddig jó volt/ vagy a tü kopása,mivel itt a kerületi sebesség kisseb lessz?A hangszedöt beraktam egy másik lemezjátszoba /pro-ject 1 xpression III,itt már egyhült a torzitás , de kicsit még itt is hallható.

Kérem a segitségeteket!

A lemezjátszó AnalogArt,pivot karral,a hangszedő Denon DL-103.

elöre is köszönettel:ludy

Rossz hírem van , ezt hívják belső barázda torzításnak. A kúpos hegyű tű különösen érzékeny rá.A Darvas László féle könyvben szépen le van rajzolva, hogy mi okozza a torzítást. Sajnos, ezen nincs mit beállítani.

Én is átéltem ezt. Kezdtem kúpos tűvel, majd jöttek elliptikus tűk, elliptikusból is egyre jobbak, és így "menekültem meg" a belső barázda torzítástól. Az eddigi legjobb, amibe botlottam ebből a szempontból az egy Gyger2 alakú tű volt.

• 0

#856 juice

juice

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 141 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 február 02 - 09:41

Én ezt nagyon egyszerűen oldom meg : minden végigjátszott lemez után húzok egy strigulát, így tulajdonképpen pontos adatom van az üzemóráról. Egy lemezt 45 percnek számolok persze..
A legutóbbi cserét 2300 strigula után csináltam de nem volt még akkor sem nullás a tű, de már ajánlott volt a csere.

4600 lemezoldal, az "nálam" kb. 1500 óra. Ez ugye még nem MR tű volt? Én a Gyger tűs Ace-t kb. ennyinél tettem félre.

Mostanában én is - újra - strigulázok. Hamar feltűnt, hogy a nem túl magas kategóriás MC kb. dupla annyit megy, mint előtte a Shure M95xe. (Mármint nem élettartamban, hanem kétszer gyakrabban van kedvem LP-t hallgatni.) Pedig nem szoktam az MM hangszedőkön fanyalogni. Persze ehhez egy jó MC-t kiszolgáló kar kell. No meg jóval drágábbra jön ki egy perc műsoridő. No ennyit a lemezjátszó "kreálta" zenehallgatási kedvről...

Szerkesztve juice által: 2014 február 02 - 09:50

• 0

#857 tollact

tollact

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.591 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 február 02 - 08:58

A lényeg, hogy növeljük a tű élettartamát. :)

Én mégcsak nem is a tű élettartam növelés miatt tisztítom elsősorban a lemezeket, hanem a hangminőség javulás miatt. Dehát mindenki úgy csinálja, ahogy a legjobbnak érzi. Megjegyzem, hogy a gyárból frissen kikerült lemez is tartalmaz nem kivánatos anyagokat a felületen. A 30-40 éves - ki tudja hogyan tárolt- lemezek pedig egész biztosan...

• 0

#858 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.506 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 február 02 - 07:56

Azt csináltok amit akartok,én csak szükség esetén mosatok,eleve koszos lemezt nem vásárolok,mosott lemezt is csak 1-2 Bp-i eladónál veszek ahol tudom hogy végeznek bérmosást,de azok is csak nagyon ritkán kinálnak mosott lemezt eladásra.Ebayen ha kiirják netán hogy profi modon mosva van a lemez,szwsz,másik példányt keresek...Ha megvoltam 30-40 éve mosott lemezek nélkül,akkor megleszek tovább is nélkülük,de tény és valóság hogy sokan használják,meg az is hogy sokan nem :)..sokszor már a mosogatás ritúáléja fontosabb mint a lényeg :napsut:

Ámen

• 0

#859 tollact

tollact

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.591 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 február 02 - 06:58

én akkor mosatok ha van értelme,ha véletlenül észre veszem hogy a használt lemez mosva volt,nem veszem meg... :D ..ez nem zárja ki a bérmosatást,de nem mindenáron,ad hoc nem mosatok ;)

Pedig tényleg nem árt minden hozzám került lemezt tisztítással befogni. Ez abszolút ártalnatlan.
  • 0

#860 Indy

Indy

Hosszútávú zenehallgató

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.233 Hozzászólás:
  • Interests:Vintage

Elküldve: 2014 február 01 - 21:03

én akkor mosatok ha van értelme,ha véletlenül észre veszem hogy a használt lemez mosva volt,nem veszem meg... :D ..ez nem zárja ki a bérmosatást,de nem mindenáron,ad hoc nem mosatok ;)

A lényeg, hogy növeljük a tű élettartamát. :)
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó