Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

MM és MC pickup-ok

• Please log in to reply
1460 válasz erre a témára

#841 Bartfay

Bartfay

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.666 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2016 január 08 - 15:06

izgalmas csomagot hozott ma a postás  ;peace;

• 0

#842 Voyager

Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.421 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2016 január 07 - 20:56

te tisztában vagy miről beszélsz? felteszed a satupadra, letekered a két tekercsét, keresel a fiókba valami másik kb hasonló átmérőt? gratula

Amúgy valószínű, hogy nem ő tenné ezt és biztosan nem így, de jót röhögtem.

• 0

#843 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.778 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 07 - 20:46

te tisztában vagy miről beszélsz? felteszed a satupadra, letekered a két tekercsét, keresel a fiókba valami másik kb hasonló átmérőt? gratula

Kicsit lejjebb tekertél volna láttad volna hogy mit kérdeztem revi tűjére! Utàna nem gratulàltàl volna talán. Na mindegy......
  • 0

#844 Voyager

Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • 4.421 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2016 január 07 - 19:52

:kapdelm:

• 0

#845 istvan01

istvan01

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.280 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 07 - 19:40

Mc- hez milyen tük elérhetőek és milyen szárral?
Gondolkodom ha kipurcan a hangszedőm akkor valami fejlesztést belevinnék
Akár még áttekercselés is szóba jöhet ezüsttel.
Vélemény?

• 1

#846 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.778 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 07 - 17:29

Az az Elektra tűje?

Mc- hez milyen tük elérhetőek és milyen szárral?
Gondolkodom ha kipurcan a hangszedőm akkor valami fejlesztést belevinnék
Akár még áttekercselés is szóba jöhet ezüsttel.
Vélemény?
  • 0

#847 Bartfay

Bartfay

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.666 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 07 - 12:41

nekem ilyen van kettő: D152E for elektra. ha valakinek ilyen betojik,visítson.

Az az Elektra tűje?

• 0

#848 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.778 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 06 - 22:56

Az mc , nem? Azt nem lehet otthon cserélni csak úgy....
  • 0

#849 revox

revox

Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél

• V.I.P.
  • 4.220 Hozzászólás:
  • Interests:Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél, mert itt ritkán olvasok. hiába küldesz privátot,nem fogom észrevenni :)

Elküldve: 2016 január 06 - 22:13

• 0

#850 Bartfay

Bartfay

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.666 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 06 - 21:42

Privát üzenetet küldtem.

köszönöm, olvastam, és küldtem is a választ :)

• 0

#851 hollohazi

hollohazi

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 454 Hozzászólás:
  • Interests:High End audio
    Tenisz

Elküldve: 2016 január 06 - 16:20

Gondosan becsomagolva a posta elviszi, ami 800.-Ft

Privát üzenetet küldtem.

• 1

#852 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.220 Hozzászólás:
  • Interests:Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél, mert itt ritkán olvasok. hiába küldesz privátot,nem fogom észrevenni :)

Elküldve: 2016 január 06 - 14:19

Ez a bizalom első jele..... :)

:) ha ide elértem,akkor egy ideig nem nyúlok hozzá :) 2-3-4nap,aztán bizseregni kezd,aztán lehet a végén ugyanide állítom vissza :)

• 0

#853 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.778 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 06 - 13:29

Azért ökölszabályként azt szokták javasolni, hogy a pick-up teteje legyen vizszintes, akkor túl nagy baj nem lehet.

Ez a bizalom első jele.....:)
  • 0

#854 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.220 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 06 - 13:24

Én erre gondoltam : http://www.soundfoun...b/ttadjust.html

Az oldal alja felé van leírás A,B,C ábrával. Az szemléletes.
De ha nem tudsz szöget mérni -és valószínű nem tudsz rajt- akkor nem tudod belőni. Sok összetevő határozza meg. Max bízhatsz hogy eltalálod pontosan.

ja,persze,szöget mérni abszurd :) nem is lehet. annyit érdemes ránézni,nehogy nagyon xarul álljon. alapvetően belövöm kb és játzszok a kar emelegetésével és fülelek. a finomhangolásnál már egzakt semmit nem mérek. nem is tudnék szerintem,ott marad a fülre való készrehúzás.

• 0

#855 tollact

tollact

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.607 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, kyokushin karate, kerékpár,

Elküldve: 2016 január 06 - 13:13

De ha nem tudsz szöget mérni -és valószínű nem tudsz rajt- akkor nem tudod belőni. Sok összetevő határozza meg. Max bízhatsz hogy eltalálod pontosan.

Azért ökölszabályként azt szokták javasolni, hogy a pick-up teteje legyen vizszintes, akkor túl nagy baj nem lehet.

• 1

#856 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.778 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 06 - 12:52

ami fix,sokat kell vele szórakozni. előtte MM-el volt regam,még azzal is el kellett pöcsölni,bár lényegsen kevesebbet. de néha nekem is volt olyan érzésem, MM-el is,hogy kivágom az egészet a kukába,de valójában nem tudomta,mivel van a baj,de az általad leírt dolog volt tettenérhető. aztán játszottam a tűnyomással és az antiskating is nagy butaságokat tudott művelni,bár az inkább zárttá tette a hangot,ha nagyon odatoltam neki.

ja, a tű. vettem 50szeres nagyítót. azzal szoktam megnézni. kb merőleges az. a tűszár(vagyis a vertikal tracking) kb 20-30°, lehet arra gondolsz? én erre a szögre értem(rake angle):
VTA.png

• 0

#857 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.220 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 06 - 12:05

A tű nem merőleges a lemezsíkra! Már nem emlékszem pontosan de valami 20-23 fok rémlik.
Mindegy mert sztem nem látható.
A beállítások nálam megfelelőek voltak de tény hogy idegen rendszerekbe nem nyúltam bele. Az olyan volt ahogy a tulaj vagy az általa megkért illető valamikor beállította. Ennek ellenére hallani lehetett amit a Rega kar művelt.

ami fix,sokat kell vele szórakozni. előtte MM-el volt regam,még azzal is el kellett pöcsölni,bár lényegsen kevesebbet. de néha nekem is volt olyan érzésem, MM-el is,hogy kivágom  az egészet a kukába,de valójában nem tudomta,mivel van a baj,de az általad leírt dolog volt tettenérhető. aztán játszottam a tűnyomással és az antiskating is nagy butaságokat tudott művelni,bár az inkább zárttá tette a hangot,ha nagyon odatoltam neki.

ja, a tű. vettem 50szeres nagyítót. azzal szoktam megnézni. kb merőleges az. a tűszár(vagyis a vertikal tracking) kb 20-30°, lehet arra gondolsz? én erre a szögre értem(rake angle):

VTA.png

• 0

#858 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.778 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 06 - 11:32

lehet ez is olyna,mint a DP211 végfok. van aki dícséri és van aki szidja,hogy semmirevaló. egyszer kölcsönkértem egyet és egyértelműen válogat a hangsugárzók között. annyira nem érintett a történet,hogy kinyomozzam,vajon mi alapján, de kipróbáltam kb 3-4hangsugárzóval és volt amivel nagyon is jól szólt és volt,amivel förtelmesen. bár SM írja,nagyon sok rendszerben próbálta és mindenhol hallható. nekem rega, vagy rega klón karokkal nincs sok MC-s élményem, bár most a Hanaval nem volt rossz. értem a hibát, de ez sok esetben abból is adódhat,ha nem megfelelő a tűyomás vagy a tracking. a Hana beállításánál jófotmán a végén kimérhetetlen miligrammokkal játszottunk és két állás között ég és föld volt a hang. ha nem volt kellő nyomás(ami miligrammokon múlott) visított ez is(ha túltoltad,bepunnyad). a másik,ami hasonló torzításokat eredményezhet az antiskating eltolása. jófromán alig adtam nekiskating-et,úgy lett jó,de előtte az Eroicanak is így volt jó. A harmadik,ami szintén ilyen jellegű torzítást okoz a VTA. elvielg a tűnek függőlegesen kellene érinteni a barázdát és ez általában a lemezel párhuzamos hangszedőt és általában hangkart jelenti, de manapság divat lett kipróbálni, egy kicsit a kart megmelni, hogy előre lejtsen, így a tű enyhén eltérő szöget zár be(+2-3°). általában így torzításmentesebben szól. nekünk majdnem egy nap ráment, na jó, túlzok. 11kor érkeztem és 4körül fejeztük be a beállítást,ami tekintetbe véve a futómű és kar egyszerűségét, baromi sok idő. és valóban érzékeltem én is a leírt torzítást,de finombeállítással mi kiszűrtük, de lehet csak szerencsénk volt. ezzel nem azt akarom mondani, hogy SM nem tud beállítani :) max nem biztos,hogy ennyire elpöcsölt vele, de nekünk azzal kellett főzni,ami van/volt :) de az is igaz,nem analizáltuk pontokra szedve a rendszer hangját,képességeit,csupn feltettün kegy lemezt és ha jó volt hallgatni,jó volt,ha nem, akkor nem. a végén több stílust próbálva,mind jó volt. sikerült kihámozni a barázdából a múzikot és ami a legnehezebb a hifiknek, a rockzene -igényes-lejátszása,azt is tudta torzítások nélkül. az iron maiden number of the beast albuma nagyon jó beállítólemez. amin az megszólal, ott bármi szólni fog. a szokásos hifilemezeken csak nevet egyet a rendszer,de vigyázz,mert a nirvana - where did you sleep last night után ráharapsz a puskacsőre :)

https://www.youtube....h?v=mcXYz0gtJeM

A tű nem merőleges a lemezsíkra! Már nem emlékszem pontosan de valami 20-23 fok rémlik.
Mindegy mert sztem nem látható.
A beállítások nálam megfelelőek voltak de tény hogy idegen rendszerekbe nem nyúltam bele. Az olyan volt ahogy a tulaj vagy az általa megkért illető valamikor beállította. Ennek ellenére hallani lehetett amit a Rega kar művelt.
  • 0

#859 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.220 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 06 - 09:04

lehet ez is olyna,mint a DP211 végfok. van aki dícséri és van aki szidja,hogy semmirevaló. egyszer kölcsönkértem egyet és egyértelműen válogat a hangsugárzók között. annyira nem érintett a történet,hogy kinyomozzam,vajon mi alapján, de kipróbáltam kb 3-4hangsugárzóval és volt amivel nagyon is jól szólt és volt,amivel förtelmesen. bár SM írja,nagyon sok rendszerben próbálta és mindenhol hallható.  nekem rega, vagy rega klón karokkal nincs sok MC-s élményem, bár most a Hanaval nem volt rossz. értem a hibát, de ez sok esetben abból is adódhat,ha nem megfelelő a tűyomás vagy a tracking. a Hana beállításánál jófotmán a végén kimérhetetlen miligrammokkal játszottunk és két állás között ég és föld volt a hang. ha nem volt kellő nyomás(ami miligrammokon múlott) visított ez is(ha túltoltad,bepunnyad). a másik,ami hasonló torzításokat eredményezhet az antiskating eltolása. jófromán alig adtam nekiskating-et,úgy lett jó,de előtte az Eroicanak is így volt jó. A harmadik,ami szintén ilyen jellegű torzítást okoz a VTA. elvielg a tűnek függőlegesen kellene érinteni a barázdát és ez általában a lemezel párhuzamos hangszedőt és általában hangkart jelenti, de manapság divat lett kipróbálni, egy kicsit a kart megmelni, hogy előre lejtsen, így a tű enyhén eltérő szöget zár be(+2-3°). általában így torzításmentesebben szól. nekünk majdnem egy nap ráment, na jó, túlzok. 11kor érkeztem és 4körül fejeztük be a beállítást,ami tekintetbe véve a futómű és kar egyszerűségét, baromi sok idő. és valóban érzékeltem én is a leírt torzítást,de finombeállítással mi kiszűrtük, de lehet csak szerencsénk volt. ezzel nem azt akarom mondani, hogy SM nem tud beállítani :) max nem biztos,hogy ennyire elpöcsölt vele, de nekünk azzal kellett főzni,ami van/volt :) de az is igaz,nem analizáltuk pontokra szedve a rendszer hangját,képességeit,csupn feltettün kegy lemezt és ha jó volt hallgatni,jó volt,ha nem, akkor nem. a végén több stílust próbálva,mind jó volt. sikerült kihámozni a barázdából a múzikot és ami a legnehezebb a hifiknek, a rockzene -igényes-lejátszása,azt is tudta torzítások nélkül. az iron maiden number of the beast albuma nagyon jó beállítólemez. amin az megszólal, ott bármi szólni fog. a szokásos hifilemezeken csak nevet egyet a rendszer,de vigyázz,mert a nirvana - where did you sleep last night után ráharapsz a puskacsőre :)

• 0

#860 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.778 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 05 - 20:50

Hát egy RB700-as se nem olcsó csapágyas, se nem olcsó.

Annak is olyan a hangja?!
A 600-as az mèg olyan. .....
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó