Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

MM és MC pickup-ok

• Please log in to reply
1158 válasz erre a témára

#841 Big

Big

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.170 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:A ZENE

Elküldve: 2014 július 28 - 22:26

Nem sántít ez.

Persze nem a V.D.H. az egyedüli gyártó amelynek a termékei ára az egekbe szökött,de most konkrétan erről a márkáról volt szó.

Olyat kell keresni,amelyik nincs túlárazva.

gondolkodik.gif  Mondj egyet ami a Te mércéd szerint (ugye mindenkinél más a fájdalom küszöb ) nincs túlárazva.

• 0

#842 Smart845

Smart845

PRECÍZ

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.609 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás,
    kalandfilmek

Elküldve: 2014 július 28 - 22:15

Ez azért enyhén sántít, igaz ez sok-sok hangszedőre. 1998-ban Goldring Eroica LX 110Ł ma 340 Ł, hogy is van ez?  :rolleyes:  És úgy gondolom, hogy sorolhatnám még. Vagy nézz meg az egekig magasztalt Denon DL-103-at.

Nem sántít ez.

Persze nem a V.D.H. az egyedüli gyártó amelynek a termékei ára az egekbe szökött,de most konkrétan erről a márkáról volt szó.

Olyat kell keresni,amelyik nincs túlárazva.

• 0

#843 tollact

tollact

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.594 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, kyokushin karate, kerékpár,

Elküldve: 2014 július 28 - 20:30

Ez azért enyhén sántít, igaz ez sok-sok hangszedőre. 1998-ban Goldring Eroica LX 110Ł ma 340 Ł, hogy is van ez?  :rolleyes:  És úgy gondolom, hogy sorolhatnám még. Vagy nézz meg az egekig magasztalt Denon DL-103-at.

Én is úgy emlékszem, hogy az első Eroica tűcsere miatti váltása már kétszer annyiba került a Merlinben anno....
  • 0

#844 Big

Big

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.170 Hozzászólás:
  • Interests:A ZENE

Elküldve: 2014 július 28 - 19:00

Márkán belül igen,de ha más gyártó hangszedői között keresgél akkor könnyen előfordulhat hogy az előre lépés még megtakarítást is jelenthet.

A V.D.H.hangszedők ára az elmúlt 15 évben majdnem a kétszeresére nőtt (és ez szerintem irreális),ezáltal ár-érték arányuk erősen csökkent.

• 0

#845 Smart845

Smart845

PRECÍZ

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.609 Hozzászólás:
    kalandfilmek

Elküldve: 2014 július 28 - 12:44

Egy ismerősömnek VdH MC 1-ese van . Gondolom ott is hasonló sokba keülne egy határozott előrelépés ?  Használt árakon azért ez kb mit takarna ?

Vagy ha úgy kérdezem ,hogy pl , Shelter 901, AN Io-k, Koetsu Rosewood, esetleg Black ? Vagy egy Fidelity Research FR3 is már jobb lehetne mint az EMT ? Nem mintha a drágábbakra lenne keret, csak, hogy mégis mire számíthat az ember ....

Márkán belül igen,de ha más gyártó hangszedői között keresgél akkor könnyen előfordulhat hogy az előre lépés még megtakarítást is jelenthet.

A V.D.H.hangszedők ára az elmúlt 15 évben majdnem a kétszeresére nőtt (és ez szerintem irreális),ezáltal ár-érték arányuk erősen csökkent.

• 0

#846 Guest_bta_*

Guest_bta_*
  • X

Elküldve: 2014 július 27 - 15:42

Ez nem hiba/elírás, hanem téveszme, amiből megpróbáltál téves következtetést levonni.  leborulok.gif

Mert ugye ők soha nem vontak le téves következtetést egy tévedésből, illetve téveszméből;)

Ettől még a TSD15-öt sokkal jobbnak tartom az SPU-nál, az SPU-t pedig zeneibbnek a későbbi csúcs-Ortofonoknál. Miután a paletta egy kis részéhez volt csak szerencsém, a "tévedés" lehetősége fennáll; A hangszedők produkciója erősen hangkar- és futóműfüggő, ezért a fentieket ne valami egzakt állításnak fogd fel, hanem személyes, illetve általam jól ismert (ízlésű) hifisták tapasztalataira alapozott véleménynek. 

leborulok.gif

• 0

#847 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.405 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 július 27 - 13:44

Kb. azt. Kondo vagy nem Kondo, kifejezetten sokba kerülne az előrelépés.

Egy ismerősömnek VdH MC 1-ese van . Gondolom ott is hasonló sokba keülne egy határozott előrelépés ?  Használt árakon azért ez kb mit takarna ?

Vagy ha úgy kérdezem ,hogy pl , Shelter 901, AN Io-k, Koetsu Rosewood, esetleg Black ? Vagy egy Fidelity Research FR3 is már jobb lehetne mint az EMT ? Nem mintha a drágábbakra lenne keret, csak, hogy mégis mire számíthat az ember ....

• 0

#848 Smart845

Smart845

PRECÍZ

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.609 Hozzászólás:
    kalandfilmek

Elküldve: 2014 július 26 - 14:19

Lajos,

javaslom, nézz egy 'komolyabb', i.e. jobb Hangú lemezjátszó felé  :rolleyes: > a NAD/Tesla 'rút kiskacsája' ( http://www.hifipiac....ifi-lemezjatszo ) egy szvsz nagyon olcsó és az Akai-dnál 'jobb' Hang, s 10-15eFt között meg lehet venni. ha ebbe egy jobb, de relatíve olcsó Goldring (1012, 1022), Ortofon (OM5-től OM30-ig), AT (110-től 440-ig) vagy Nagaoka (MP100) hangszedőt teszel, kis befektetéssel egy lényegesen jobb Hangot kapsz, mintha az Akai-t turbózod ekként föl leborulok.gif

Teljes mértékben osztom az előttem szóló véleményét.

A Nad 5120-as jó választás,ár-érték aránya kiemelkedő és még tovább is fejleszthető.

• 1

#849 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.821 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 július 26 - 05:12

Sziasztok!

Kérdéssel fordulnék hozzátok,mert én bevallom nem vagyok hozzáértő.Van nekem egy régi Akai ap-q310 tip. lejátszóm (a régi nagy Vidi hifi lejátszója volt).20 év után vettem elő újra gyermekem unszolására.Mivel a régi tű rossz volt,kicseréltem (ATN3400).Most szól rendesen,de elgondolkodtam rajta,hogy lehetne-e egy kicsit fejleszteni?Nyilván azt én is tudom,hogy nem egy csoda kategória,de a keretein belül milyen hangszedőt érdemes tenni bele,ami hozna hangzásban előrelépést?

Itt az AVX-en most lenne 2 ajánlat:

-AT 110E

-AT 12XE

Esetleg valami más típus (Ortofon,Shure stb.) jobb lenne?

Túlnyomórészt elektronikus zenéim vannak lemezen (rock,blues) és csak egy-két komolyzene ill. folk.

Előre is köszönöm!

Lajos,

javaslom, nézz egy 'komolyabb', i.e. jobb Hangú lemezjátszó felé  :rolleyes: > a NAD/Tesla 'rút kiskacsája' ( http://www.hifipiac....ifi-lemezjatszo ) egy szvsz nagyon olcsó és az Akai-dnál 'jobb' Hang, s 10-15eFt között meg lehet venni. ha ebbe egy jobb, de relatíve olcsó Goldring (1012, 1022), Ortofon (OM5-től OM30-ig), AT (110-től 440-ig) vagy Nagaoka (MP100) hangszedőt teszel, kis befektetéssel egy lényegesen jobb Hangot kapsz, mintha az Akai-t turbózod ekként föl leborulok.gif

• 2

#850 akvapark

akvapark

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 8.738 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 július 25 - 19:52

Az erősítő Rotel ra-02,a hangfalak B&W 603s2.

A ROTEL-nek nagyon tisztességes a fonója.

Ebben nem kell előre lépned.

• 1

#851 tollact

tollact

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.594 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 július 25 - 19:24

Ehhez nem kell okvetlenül phonot keresni. Akkor viszont a lemezjátszó megfelelő elhelyezésével lehet még próbálkozni, magyarul valami jobb állványt alátenni, ez is szokott javítani. Ráadásul ez a fajta javulás a jobb hangszedővel is megmarad.
  • 1

#852 Lajos1966

Lajos1966

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 216 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 július 25 - 17:20

Természetesen az említett hangszedők előrelépést jelentenek a meglévőhöz képest, de én azt ajánlom, hogy valami tisztességesebb külső phonót is ki kéne próbálni feltéve, hogy az erősítőd nem valami komolyabb gép.

• 0

#853 tollact

tollact

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.594 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 július 25 - 16:39

Sziasztok!

Kérdéssel fordulnék hozzátok,mert én bevallom nem vagyok hozzáértő.Van nekem egy régi Akai ap-q310 tip. lejátszóm (a régi nagy Vidi hifi lejátszója volt).20 év után vettem elő újra gyermekem unszolására.Mivel a régi tű rossz volt,kicseréltem (ATN3400).Most szól rendesen,de elgondolkodtam rajta,hogy lehetne-e egy kicsit fejleszteni?Nyilván azt én is tudom,hogy nem egy csoda kategória,de a keretein belül milyen hangszedőt érdemes tenni bele,ami hozna hangzásban előrelépést?
-AT 110E
-AT 12XE
Túlnyomórészt elektronikus zenéim vannak lemezen (rock,blues) és csak egy-két komolyzene ill. folk.
Előre is köszönöm!

Természetesen az említett hangszedők előrelépést jelentenek a meglévőhöz képest, de én azt ajánlom, hogy valami tisztességesebb külső phonót is ki kéne próbálni feltéve, hogy az erősítőd nem valami komolyabb gép.
  • 0

#854 akvapark

akvapark

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 8.738 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 július 25 - 16:06

Nem baj. Biztos így lehettél annakidején a HFM-mel is. Találtál benne valami hibát/elírást, és ott megálltál, nem olvastad tovább :lol!:

"A TSD15 licence alapján fejlesztette az Ortofon az első hangszedőjét (SPU), ami már határozottan rosszabb."

Ez nem hiba/elírás, hanem téveszme, amiből megpróbáltál téves következtetést levonni. leborulok.gif

• 0

#855 Lajos1966

Lajos1966

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 216 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 július 25 - 13:02

Sziasztok!

-AT 110E

-AT 12XE

Előre is köszönöm!

• 0

#856 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.405 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 július 25 - 12:47

Olcsóbb ( meg használt) Koetsu -ra már gondoltam . :) . De az még nem lenne akkor az igazi ? Még feljebb kellene keresgélni a nagy "hatást" ? Mert akkor asszem nem érdekel nagyon már az egész . 

• 0

#857 Guest_bta_*

Guest_bta_*
  • X

Elküldve: 2014 július 25 - 12:30

Akkor azt mondod legyek nyugodt vele ? :)

• 0

#858 Guest_bta_*

Guest_bta_*
  • X

Elküldve: 2014 július 25 - 12:26

A többit ezek után el sem olvastam.

Nem baj. Biztos így lehettél annakidején a HFM-mel is. Találtál benne valami hibát/elírást, és ott megálltál, nem olvastad tovább :lol!:

• 0

#859 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.405 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 július 25 - 12:23

Modern hangú hangszedő???? Az milyen? Jó hang van és rossz...szerintem   

Szerintem ennél azért kicsit árnyaltabb a helyzet . De akkor írom azt ,hogy "vintagesebb" hangzást részesítem előnybe . Hosszabb távon az számomra elfogadhatóbb . De persze ez az egész nagyon szubjektív .....

• 1

#860 jott/ment

jott/ment

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.229 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 július 25 - 12:16

Nekem egy EMT TSD 15 FL jelentett nagy "nyereséget" az addigi MC-khez képest . Pl , Goldring Eroica, AT OC7 , Clearaudio Gamma, Talisman Black Beauty . Tudtok mondani olyat az EMT-hez képest ami legalább ugyanennyivel lenne jobb ? Főleg saját tapasztalat alapján , meghallgatás utáni vélemény érdekelhet . Az "kevés", hogy a drágább az jobb ..... :)  Köszönöm.

OFF, és előre is bocsánat a helyesírás nácizmusért, de meg kell kérdeznem, hogy mi indokolja az írásjelek előtti szóközt? ON

• 0

2 felhasználó olvassa ezt a témát.

2 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

DHT1, Ear