Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

MM és MC pickup-ok

• Please log in to reply
1214 válasz erre a témára

#41 Indy

Indy

Hosszútávú zenehallgató

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.362 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Vintage, bicaj

Elküldve: 2017 november 27 - 11:49

Egy nehéz shellel, közepes effektív tömegű karban használok egy LP Gear 3600LE-t. 2,5 g tűnyomással (2,5-3.0 g). Szerintem a Technics karba jobban passzolna, mint a Shure. Nagyon jó hangja van, aprópénzért. :)  

• 0

#42 supravox

supravox

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 687 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 26 - 19:07

@supravox:az kevés neki,emeld meg 4,5-5gr tartományra (+tömegnövelő benne van a shell-ben?)..egy másik opció,de nem igazán hiszek ebben,megnövelni a kar effektiv tömegét kb 25gr-ra,és a megnövekedett tehetetlenségi faktor/inercia segitségével,már jó lehet akár a 3,5gr tűnyomás is..de gyanitom,ide már ellensúlyt is kéne növelni,mert már az erdeti opcióban is,a beállitási lehetőségeknek a határait feszegetjük a 1210-snek a karjánál..az antiscating ilyenkor már nem annyira lényeges...

Nincs de még tudok ráhúzni:)
  • 0

#43 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.544 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 26 - 18:24

@supravox:az kevés neki,emeld meg 4,5-5gr tartományra (+tömegnövelő benne van a shell-ben?)..egy másik opció,de nem igazán hiszek ebben,megnövelni a kar effektiv tömegét kb 25gr-ra,és a megnövekedett tehetetlenségi faktor/inercia segitségével,már jó lehet akár a 3,5gr tűnyomás is..de gyanitom,ide már ellensúlyt is kéne növelni,mert már az erdeti opcióban is,a beállitási lehetőségeknek a határait feszegetjük a 1210-snek a karjánál..az antiscating ilyenkor már nem annyira lényeges...

• 0

#44 supravox

supravox

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 687 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 26 - 18:16

Specs of the SC35C
- 0.7mil conical stylus, bonded. Stylus = SS35C.
- Shure "type I" cantilever, just like the one on the M92E
- Tracking force 4.0 to 5.0 grams, 4.5g recommended by Shure.
- Badass looks
- Badass tracking force to scare your audiophile friends
- Reasonably priced

Köszi:)
  • 0

#45 Voyager

Voyager

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.225 Hozzászólás:
  • Interests:Audio
    Planetológia

Elküldve: 2017 november 26 - 18:11

Értem
Akkor még adjak a tűnyomásnak?
Most 4g
Gondolom itt már lassan nem számít a skating/)

Specs of the SC35C
- 0.7mil conical stylus, bonded. Stylus = SS35C.
- Shure "type I" cantilever, just like the one on the M92E
- Tracking force 4.0 to 5.0 grams, 4.5g recommended by Shure.
- Badass looks
- Badass tracking force to scare your audiophile friends
- Reasonably priced

• 0

#46 supravox

supravox

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 687 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 26 - 17:59

a Shure SC35C-hez rengeteg infó megtalálhatő a neten,sokan ad hoc elvetik csuklóbol,pedig nem kéne..aki szereti a DL103/DL103R-as hangját,de nem szeretnének pepecselgetni az illesztésekkel,jó megoldás lehet..persze a magas tűnyomást is tudomásul kell venni (4,5-5gr,és talán a max tűnyomás hozzá ki a maximumot),és élni kell vele..ezt én nem tudtam megemészteni,ezért ment a háztol ;)

Értem
Akkor még adjak a tűnyomásnak?
Most 4g
Gondolom itt már lassan nem számít a skating/)
  • 0

#47 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.544 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 26 - 17:35

a Shure SC35C-hez rengeteg infó megtalálhatő a neten,sokan ad hoc elvetik csuklóbol,pedig nem kéne..aki szereti a DL103/DL103R-as hangját,de nem szeretnének pepecselgetni az illesztésekkel,jó megoldás lehet..persze a magas tűnyomást is tudomásul kell venni (4,5-5gr,és talán a max tűnyomás hozzá ki a maximumot),és élni kell vele..ezt én nem tudtam megemészteni,ezért ment a háztol ;)

• 0

#48 supravox

supravox

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 687 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 26 - 14:09

Én sem tudom pontosan mit akartam de megkaptam a választ:)
Ezek szerint a 1210-be nem ok
Ennyi kb elég is de nagyon köszi a precíz választ
Képzeld nem tudom miért de a tőled legalább 1 éve vásárolt sc35-öt beszereltem és most valamiért állati jól szól..
Legutóbbi próbálkozásomnál nem jött be vagy valamit elbénáztam:)
Az a helyzet szeretnék egy bitang mm hangszedőt ami jó a technicsbe és jól együtt műlödik a shure se 20 phono-val..
  • 0

#49 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.544 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 26 - 13:23

kicsit megkésve,@supravox,mi a kérdésed a Grace F9E-vel kapcsolatban?..használtam,eredeti tűvel, kb egy évig felváltva még 2-3 hangszedővel (Ortofon 540/II,Shure V15/5 JICO SAS,Shure M95ED)..MM hangszedő amelynek MC hangja van,és hasonlit a hangja a Koetsu Black-hez..ilyeneket szoktak mondani rá,és valahol van némi igazság benne,sztem is..könnyű kart kiván,eredetileg Grace G707-hez lett tervezve,én egy SME III-sban használtam:nyilt,eleven a hangja,mélytartománya mennyiségre nekem megfelelt,pontos,taglalt,de biztos vagyok benne ismervén a mai irányvonalakat,nem kevesen azt mondanák hogy esetleg mélyhiányos ...a Soundsmith gyárt hozzá még jóminőségű cseretűket,ilyen látható @theo képén is,de az árak 200-600 dolcsi között vannak,tűszár,tűprofilfüggvényében..az akkor még nálam leledző fiam teccsi 1210-sével,tettem egy kisérletet,de nekem nem tetszett a kapott eredmény (túl nehéz a kar hozzá)..

:napsut:

Csatolt képek:

• grace.jpg
  • grace 2.jpg

Szerkesztve dixie chicken által: 2017 november 26 - 13:25

• 0

#50 revox

revox

Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél

• V.I.P.
  • 4.132 Hozzászólás:
  • Interests:Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél, mert itt ritkán olvasok. hiába küldesz privátot,nem fogom észrevenni :)

Elküldve: 2017 november 24 - 20:40

Egyre jobban. :D

örömmel hallom :) vagyis izé,.. na,érted .)

• 0

#51 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 24 - 14:53

akár egy kiváló Denon DL-109D :)

Ez inkább, mint egy DL-103.

• 1

#52 Bartfay

Bartfay

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.645 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 24 - 14:49

ahogy egy  MM is.

akár egy kiváló Denon DL-109D :)

• 0

#53 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 24 - 14:49

...nagyon kivagy. abba a gyaluba meg nyugodj meg, jó a denon,mint ahogy egy  MM is.

Egyre jobban. :D

• 0

#54 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.132 Hozzászólás:
  • Interests:Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél, mert itt ritkán olvasok. hiába küldesz privátot,nem fogom észrevenni :)

Elküldve: 2017 november 24 - 13:42

Nézd revi!

Az analóg világ nem a "voksolások" világa.    

Hogyan lehet jó ugyanabba a karba egy Denon DL 103 és egy MM? De most komolyan.

Megnézted Te azt a lemezjátszót? Annak a specifikációit? A gyártó miket ajánl bele?

Abból kőkeményen látszik, hogy egy Denon a létező legrosszabb választás oda.

És ezt én nem "voksolom", hanem a műszaki paraméterek alapján kijelentem.

Azok  a paraméterek meg nem hazudnak.

Hg

ps.: a "gyalu"-tól meg kiráz a hideg. A "lemezjátszó" megcsúfolása. Egyáltalán nem "menő" inkább bunkó elnevezése szerencsétlen szerkezetnek.

Több tiszteletet érdemelne, mint hogy "gyalunak" hívjuk.

Ha már gyalulja a lemezeket, akkor az már régen rossz.

Persze láttam már néhány végzetesen elkopott tűt, ami már valóban gyalulta a barázda alját és falait. Na, az gyalu volt!

aludj már egyet. nagyon kivagy. abba a gyaluba meg nyugodj meg, jó a denon,mint ahogy egy  MM is.

• 0

#55 DHT1

DHT1

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 173 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 24 - 06:36

Hg

ps.: a "gyalu"-tól meg kiráz a hideg. A "lemezjátszó" megcsúfolása. Egyáltalán nem "menő" inkább bunkó elnevezése szerencsétlen szerkezetnek.
Persze láttam már néhány végzetesen elkopott tűt, ami már valóban gyalulta a barázda alját és falait. Na, az gyalu volt![/quote]

Érzékeny művész lélek. :D
Nincs ezzel semmi gond, egy picit viccesebb-ironikus elnevezés. Nem kel annyira feszűlni. ;)
  • 0

#56 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 23 - 23:10

.... féket nyomtam,átgondoltam a problémát és voksoltam a Denon-ra, vagy egy jobbképességű MM-re abba a gyaluba :)

Nézd revi!

Az analóg világ nem a "voksolások" világa.    

Hogyan lehet jó ugyanabba a karba egy Denon DL 103 és egy MM? De most komolyan.

Megnézted Te azt a lemezjátszót? Annak a specifikációit? A gyártó miket ajánl bele?

Abból kőkeményen látszik, hogy egy Denon a létező legrosszabb választás oda.

És ezt én nem "voksolom", hanem a műszaki paraméterek alapján kijelentem.

Azok  a paraméterek meg nem hazudnak.

Hg

Persze láttam már néhány végzetesen elkopott tűt, ami már valóban gyalulta a barázda alját és falait. Na, az gyalu volt!

Szerkesztve LIMAR által: 2017 november 23 - 23:17

• 2

#57 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 23 - 08:24

Nekem Sony gyalú? Nincs! Az MM élvezetét másnak hagyom meg, csak MC
Jól is néznék ki hogy ha MC trafó fejlesztőként MM hangszedővel tólnám, szép blama lenne.)

neeem,félrement :) a hangszedőkeresés onnan indult,hogy a Sony-ban kiment a tű. ekkor valaki berakta a denon,shelter,zyx sort. ebbe a sorba illesztettem én még be a hanát :) de aztán,mikor tegnap megnéztem, miről is van szó és persze a nagy ellenállás miatt visszavonulót is fújtam :) isten őriz bárkire tukmálni,csak ha már láttam a sorozatot nem bírtam megállni,hogy ne dobjam be a hanát,mint alternatíva. de már valahol bánom is :) alapvetően az ismerősi körből hordták el Kürthytől a hanákat. "idegen" nem sok tévedt be érte és semmi kedvem valakire úgy rábeszélni,hogy nem saját meggyőződése,hogy neki egy olyan kell. féket nyomtam,átgondoltam a problémát és voksoltam a Denon-ra, vagy egy jobbképességű MM-re abba a gyaluba :)

ez az előzmény.

frankoo, on 24 Sept 2017 - 19:53, said:snapback.png

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy öreg Sony PS-X600-ba valami "Jolly Joker" hangszedőt? 

Ár mindegy, vagyis nem a lényeg, hogy jó ár-értékű legyen! :) Esetleg kérjek tesztelni Pointe-től?

vidor2009:

Árban és hangban felfelé:Denon103

Shelter501

ZYXFuji100

ZYX  1000 Airy3

Szerkesztve revox által: 2017 november 23 - 08:24

• 0

#58 DHT1

DHT1

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 173 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 23 - 06:24

Apropó,saját trafó. Aláírás :)
Az eredeti karral? Abba a Bloom lehet jó. Nekem thorens 150-em volt,ami hasonlo felépítés a tp,asszem 14 karral,de már lehet keverem a kar típusát. Abba a zyx 1000nem lenne jó szerintem. Nagyon könnyű pick up,bár meglepődtem,de rega karba is jó volt.
Közben visszanéztem,ki is keresett hnagszedőt. Szép az a Sony gyalu,de azért asszemm túlzás lenne bele egy zyx 1000. Én a denonra szavazok hozzá vagy egy jobb
MM

Nekem Sony gyalú? Nincs! Az MM élvezetét másnak hagyom meg, csak MC :D.
Jól is néznék ki hogy ha MC trafó fejlesztőként MM hangszedővel tólnám, szép blama lenne.:)))
  • 0

#59 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 22 - 23:48

Revi!

Kicsit túltolod a biciklit ezzel a Hanával.
OK, hogy nem ismered a Sheltert, de akkor minek hozod fel ellenpéldának. És melyik Sheltert? Jelenleg 9 modellje van forgalomban.
Az Excel Sound Corporation egy olcsó, kommersz hangszedőket gyártó társaság, aki nem saját néven dob piacra egy magasabb kategóriásnak pozicionált próbálkozását.
Ki venné meg Excel néven? Tipikus marketing fogás. Ahogy a forgalmazók részéről az is, hogy mások hátán felmászva próbálnak piacot szerezni. Erről persze nem a gyártó tehet.
Ettől persze még lehet ár/minőség szempontjából kedvező vétel. De azért kezeljük már helyén a dolgokat.
Csodák sajnos nincsenek. Pláne egy ennyire kifinomult elektromechanikai eszköz esetében.
Itt a jobb minőség pontosabb megmunkálást, kifinomultabb technológiát, nemesebb anyagokat igényel. Annak pedig ára van. Nem kevés.
Más: "bedobtok", "bepakoltok" ennek meg annak a helyébe Hanát és megtörténik a csoda.
Ez nem így működik, csak a mesékben. Pláne nem egy ennyire érzékeny technológia esetében.
Jópofa ez a lazaság, csak az analóg (LP) világ nem tűri a lazaságot. Ott az eredmény 10 mikronokon, milligrammokon, tized fokokon múlik.

A sheltert nem én pozicionáltam be. Valski írta a sorrendet. A hana meg nyugi,tényleg jó :) a bedobod azt jelenti,be kell állitani. Akit ez valóban érdekel,rég elolvashatta,hogy érzékeny a beállításra,jobban,mint sok más hangszedő. És sajna vannak csodák néha. Googlizz rá bátran :) az,ha meg leírom,én hova lövöm be,egy vélemény,bár elég erősen összecseng a nyugati sajtóval,akiket sjan nem tudtam megvenni,hogy egy fórumon,mint felhasználó, a véleményemhez igazolást talaljak :) bár értem mire célzol,de el kell szomorítsak mindenkit,mai napig nem álltam be a kereskedői körbe. Az,hogy hosszú évek ótavan egy elképzelésem az irányról,más tészta. De azt elmesélhetem, valóban megkérdeztek 2003-ban,mit szólnék,ha a merlin audio ügyvezetője lennék,demnem lettem. Aztán István halála után ismegkerestek,de újfent nem. Szóval smit látsz az egy egyszerű forumtárs önnálló véleménye és nem furmányosmarketingdömping része :) csakgondoltsam,ezttisztázzuk,mert nem kéne keverni a szezont meg a fazont. Az,hogy hagytak beszerlni hanat,azt főleg megköszönöm Kürthy Tominak,mert így eksőkézből szerzek infót arról,ami érdekel. De pl a Nottingham Analogba beszerelt Hanat a tulaj a neten rendelte. Mivel képben voltam,mentem és segítettem. Szóval nem kell a rémhíreket terjeszteni, őstagja vagyok a merlin őrülteknek,de ennyi. A Hana meg sajna tényleg jó. Ha nem lenne,nem merném leírni,mert számonkérhető utána :)

Szerkesztve revox által: 2017 november 22 - 23:52

• 0

#60 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 22 - 23:32

A sheltert nem ismerem,de ha az sorrendben a fuji alat van,akkor... De én csak mesélek :)

Revi!

Kicsit túltolod a biciklit ezzel a Hanával.

OK, hogy nem ismered a Sheltert, de akkor minek hozod fel ellenpéldának. És melyik Sheltert? Jelenleg 9 modellje van forgalomban.

Az Excel Sound Corporation egy olcsó, kommersz hangszedőket gyártó társaság, aki nem saját néven dob piacra egy magasabb kategóriásnak pozicionált próbálkozását.

Ki venné meg Excel néven? Tipikus marketing fogás. Ahogy a forgalmazók részéről az is, hogy mások hátán felmászva próbálnak piacot szerezni. Erről persze nem a gyártó tehet.

Ettől persze még lehet ár/minőség szempontjából kedvező vétel. De azért kezeljük már helyén a dolgokat.

Csodák sajnos nincsenek. Pláne egy ennyire kifinomult elektromechanikai eszköz esetében.

Itt a jobb minőség pontosabb megmunkálást, kifinomultabb technológiát, nemesebb anyagokat igényel. Annak pedig ára van. Nem kevés.

Más: "bedobtok", "bepakoltok" ennek meg annak a helyébe Hanát és megtörténik a csoda.

Ez nem így működik, csak a mesékben. Pláne nem egy ennyire érzékeny technológia esetében.

Jópofa ez a lazaság, csak az analóg (LP) világ nem tűri a lazaságot. Ott az eredmény 10 mikronokon, milligrammokon, tized fokokon múlik.

• 0

2 felhasználó olvassa ezt a témát.

2 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

dixie chicken, alto