Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

MM és MC pickup-ok

• Please log in to reply
961 válasz erre a témára

#41 Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.864 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Audio
    Planetológia

Elküldve: 2017 február 12 - 15:29

MC és MM lezárás között akkora az eltérés, hogy müszakilag is indokolatlan, hogy igaz legyen, hogy MC letárással jobb a hangja. A hatása lehet az amit írsz, mivel alaposan le lesz terhelve. Ezért még az os lehet , hogy akkor már kívánja az MC fokozat erősítését is mert a nagy terhelés hatására a kimenőfeszültsége is alacsony lesz. De ettől még nagyon gyanús , hogyan lehetne jó hangja MM helyett MC állasban. Viszont mivel feltételezem más hangszedőket is hallgattál már a rendszeredben mégis csak van viszonyítási pontod. De ez a megoldás akkor is gyanúsan rossz. Akár mikor mc hangszedőt kisebb lezárással használnak mint amivel kellene. Tipikus példa alacsony impedanciás mc trafó használata , magas impedanciás hangszedőkhöz.
Sőt ez az mm helyett mc állásban hasznàlat még durvábbnak tűnik. De az igaz, hogy olyankor a hang simának, basszusban gazdagabbnak, nyugodtabbnak tűnik. Azonban attól az még nem helyes. Érdemes lenne megvizsgálni ez miért van.

Jövő héten esténként lesz egy kis időm, kipróbálok néhány dolgot. :)

• 0

#42 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.455 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 12 - 14:42

A szabványos 47k illesztés jól elcseszi a hangot. Vékony lesz és lapos hangú...

MC és MM lezárás között akkora az eltérés, hogy müszakilag is indokolatlan, hogy igaz legyen, hogy MC letárással jobb a hangja. A hatása lehet az amit írsz, mivel alaposan le lesz terhelve. Ezért még az os lehet , hogy akkor már kívánja az MC fokozat erősítését is mert a nagy terhelés hatására a kimenőfeszültsége is alacsony lesz. De ettől még nagyon gyanús , hogyan lehetne jó hangja MM helyett MC állasban. Viszont mivel feltételezem más hangszedőket is hallgattál már a rendszeredben mégis csak van viszonyítási pontod. De ez a megoldás akkor is gyanúsan rossz. Akár mikor mc hangszedőt kisebb lezárással használnak mint amivel kellene. Tipikus példa alacsony impedanciás mc trafó használata , magas impedanciás hangszedőkhöz.
Sőt ez az mm helyett mc állásban hasznàlat még durvábbnak tűnik. De az igaz, hogy olyankor a hang simának, basszusban gazdagabbnak, nyugodtabbnak tűnik. Azonban attól az még nem helyes. Érdemes lenne megvizsgálni ez miért van.
  • 1

#43 Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.864 Hozzászólás:
    Planetológia

Elküldve: 2017 február 12 - 11:57

Ez jó berendezésben egyáltalában nem igaz. Aki ezt így hallja, az azért van, mert  a., a DL 110 egy nagyon kiegyenlített hangú hangszedő, az egyetlen baja hogy mélyben nem megy elég mélyre - nem vékony, csak a legeslegalja kicsit visszafogottabb - és a mélyei nem elég feszesek. b., ebből adódóan, akinek a rendszere eleve vékonyan szól, vagy nem illeszkedik ( kar, stb.) annak ebben a formában nem fog tetszeni a hang, csak ha lebunkózza a magasát, a hangszedő illesztés úgy működik mint egy hangszínszabályozó. Ha lecsillapítjuk a magas tartományt az szubjektíve (!) több mélyet ad, és balanszba billenti a fényes hangú rendszert. Értem én, de ilyen kijelentéseket tenni, pláne tanácsot adni általánosságban nem szabad, mert az csak arra az egy rendszerre igaz, másoknál nem így lesz.

Én a saját rendszeremről és összeállításom hangjáról beszélek (elnézést, ha nem emeltem ki). Az pedig, hogy kinél milyen és, hogy mitől olyan, nem tudom és nem is érdekel. A lényeg, hogy én megtaláltam a legjobb szettinget hozzá és remekül zenél.

Szerkesztve Voyager által: 2017 február 12 - 11:57

• 0

#44 Analoglue

Analoglue

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 12 - 11:28

Ez jó berendezésben egyáltalában nem igaz. Aki ezt így hallja, az azért van, mert  a., a DL 110 egy nagyon kiegyenlített hangú hangszedő, az egyetlen baja hogy mélyben nem megy elég mélyre - nem vékony, csak a legeslegalja kicsit visszafogottabb - és a mélyei nem elég feszesek. b., ebből adódóan, akinek a rendszere eleve vékonyan szól, vagy nem illeszkedik ( kar, stb.) annak ebben a formában nem fog tetszeni a hang, csak ha lebunkózza a magasát, a hangszedő illesztés úgy működik mint egy hangszínszabályozó. Ha lecsillapítjuk a magas tartományt az szubjektíve (!) több mélyet ad, és balanszba billenti a fényes hangú rendszert. Értem én, de ilyen kijelentéseket tenni, pláne tanácsot adni általánosságban nem szabad, mert az csak arra az egy rendszerre igaz, másoknál nem így lesz.

• 1

#45 Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.864 Hozzászólás:
    Planetológia

Elküldve: 2017 február 12 - 10:27

Próbáltad? Szerintem nem, csak kiabálsz itt. És ahogy írták mások a szabványos 47k nem biztos hogy a legjobb választás illesztésnek ehhez a tücsökhöz.

• 0

#46 DHT1

DHT1

Újonc fórumos

• Pipa
  • 42 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 12 - 07:33

Neked, mert SOHA, SEMMILYEN TRAFÓ NEM kell a DL-110-hez.

Próbáltad? Szerintem nem, csak kiabálsz itt. És ahogy írták mások a szabványos 47k nem biztos hogy a legjobb választás illesztésnek ehhez a tücsökhöz.
  • 0

#47 mylord

mylord

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 899 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 11 - 23:30

A Denon DL-110 állítólag néha képes jobban szólni az MC bemenet alacsonyabb impedanciájával,mint az MM 47kO-jával. 

Egy kevésbé combos MC phono 56 dB erősítéssel 1 V-t csinál az 1,6 mV-ból.

• 0

#48 Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.864 Hozzászólás:
    Planetológia

Elküldve: 2017 február 11 - 22:22

Csodálkozom.... gondolkodik.gif

Ez egy ilyen buli! :D

• 0

#49 akvapark

akvapark

Törzsgárda

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 8.526 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 11 - 22:18

Ha nekem írtad fuss neki mégegyszer.

Neked, mert SOHA, SEMMILYEN TRAFÓ NEM kell a DL-110-hez.

• 0

#50 akvapark

akvapark

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 8.526 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 11 - 22:17

Nekem is van ilyenem. Elméletileg MM-ként kell használni de nekem jobb az MC-n.

Csodálkozom.... gondolkodik.gif

• 0

#51 Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.864 Hozzászólás:
    Planetológia

Elküldve: 2017 február 11 - 22:04

Kb. 10 ? éve kaptam, ha 5 lemezt hallgattam meg vele, azóta a dobozában figyel. A tűjéről nem tudok semmit. Fotót majd töltök fel.

Mc-t használok, emiatt nem volt beszerelve. Most előkerült, hátha valaki örömét lelné benne.

Ha jól emlékeszem, akkor ez egy T4P rendszerű PU. Igaz? Adapter van hozzá?

• 0

#52 N.T./1

N.T./1

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 11 - 21:55

juteszembe... milyen tűvel?

a szép állapot jelző, kevés ehhez a mutatványhoz. >>> üzemóra és fotó sokat segítene

Kb. 10 ? éve kaptam, ha 5 lemezt hallgattam meg vele, azóta a dobozában figyel. A tűjéről nem tudok semmit. Fotót majd töltök fel.

Mc-t használok, emiatt nem volt beszerelve. Most előkerült, hátha valaki örömét lelné benne.

• 0

#53 Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.864 Hozzászólás:
    Planetológia

Elküldve: 2017 február 11 - 18:01

juteszembe... milyen tűvel?

• 0

#54 Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.864 Hozzászólás:
    Planetológia

Elküldve: 2017 február 11 - 17:28

Sziasztok!

Lenne egy  Shure M111E hangszedőm eladó. Szép áll. doboz, leírás , megvan, de nem tudom az árat belőni, addig pedig nem akarom feltenni az adásvétel topikba.

Valaki tudna segíteni mennyi lehet az ára?

Köszönöm előre is a segítséget !

a szép állapot jelző, kevés ehhez a mutatványhoz. >>> üzemóra és fotó sokat segítene

• 0

#55 N.T./1

N.T./1

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 11 - 17:10

Sziasztok!

Lenne egy  Shure M111E hangszedőm eladó. Szép áll. doboz, leírás , megvan, de nem tudom az árat belőni, addig pedig nem akarom feltenni az adásvétel topikba.

Valaki tudna segíteni mennyi lehet az ára?

Köszönöm előre is a segítséget !

• 0

#56 DHT1

DHT1

Újonc fórumos

• Pipa
  • 42 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 10 - 14:44

Akkor tisztázzuk.
A DL-110-es egy magaskimenetű MC, minden elektromos paramétere egy MM-é. Semmilyen trafó, vagy más léptető szint NEM kell a RIAA és a pu. közé.

Ha nekem írtad fuss neki mégegyszer.
  • -1

#57 Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.864 Hozzászólás:
    Planetológia

Elküldve: 2017 február 10 - 09:35

Egy Denon DL-110 re tettem szert, de MM-ként korrigálva jobban szól legnagyobb meglepetésemre, mint MC-ként.

Nekem is van ilyenem. Elméletileg MM-ként kell használni de nekem jobb az MC-n.
  • 0

#58 akvapark

akvapark

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 8.526 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 10 - 08:01

leborulok.gif

Szerkesztve akvapark által: 2017 február 10 - 08:03

• 0

#59 akvapark

akvapark

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 8.526 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 10 - 08:00

Akkor tisztázzuk.

A DL-110-es egy magaskimenetű MC, minden elektromos paramétere egy MM-é. Semmilyen trafó, vagy más léptető szint NEM kell a RIAA és a pu. közé.

• 1

#60 DHT1

DHT1

Újonc fórumos

• Pipa
  • 42 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 10 - 07:41

Egy Denon DL-110 re tettem szert, de MM-ként korrigálva jobban szól legnagyobb meglepetésemre, mint MC-ként.

Nincs ebben semmi meglepő, nagyon magas a kimeneti jelszintje a klasszikus mc hangszedőkhöz képest, itt vagy nagyon kis áttételű trafót alkalmaznak vagy már semmijet ha riaa elég nagyot tud erősíteni.
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó