Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

MM és MC pickup-ok

• Please log in to reply
1017 válasz erre a témára

#41 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 04 - 20:20

És ezek mellett labdába rúg? Ha ilyen tücskök ciripelnek nálad minek az MM?!

Biztos szentségtörésnek fog hallani de engem az MC-kel mindig elégedetlen voltam.
Valahogy mindegyiknek volt valami nyűgje ami nem engedte hogy a zenére figyeljek.
Pedig komolyan küzdöttem időt és pénzt nem kímélve.
Na ez az MM-el megszűnt.
És ezt pont egy ilyen lenézett Shure pickup-nek köszönhetem.
Most persze V15type4-em van de a felsorolt MC hangszedőket egy percig nem sírom vissza.
Ezekre gondolva azért mondhatom azt hogy van némi összehasonlítási alapom.
Nem kell mindenkinek ilyen irányt venni és megértem azt aki a gondolattól is rosszul van hogy egy 20ezer ft-os DJ hangszedő jó lehet.
És nem is mindegyik jó.
De a shure m44 az jó és és bármilyen rendszerben megállja a helyét.
Persze nem valami ványadt szíjas lemezjátszóba kell tenni:)))
  • 0

#42 DHT1

DHT1

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 68 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 május 04 - 19:12

Ok
Eddigi saját MC-k
VdH Frog
Koetsu rosewood signature
Miyajima Shilabe
Van némi elképzelésem az mc-ről

És ezek mellett labdába rúg? Ha ilyen tücskök ciripelnek nálad minek az MM?!
  • 0

#43 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 04 - 18:49

Ezt csak addig fogod fenntartani amíg nem lesz lehetőséged hosszabb távon egy jó MC-t hallgatnod.;-)

Ok
Eddigi saját MC-k
VdH Frog
Koetsu rosewood signature
Miyajima Shilabe
Van némi elképzelésem az mc-ről
  • 0

#44 DHT1

DHT1

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 68 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 04 - 18:11

Az egyik barátom pl. teljesen jól elvan a Concorde Pro hangszedő hangjával, és amikor nálam jár és lemezt hallgatunk, annak ellenére, hogy teszik neki amit hall, Ő jobban szereti a Concord hangját... Mondjuk az Ő rendszerébe elég is az....[/quote]

Nem vitatom, a magam részéről csak MC. Sajnos számomra az MM nem túl informatív, és most nem csak a budget MM ekre gondolok.

Szerkesztve DHT1 által: 2017 május 04 - 18:11

• 0

#45 Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.951 Hozzászólás:
  • Interests:Audio
    Planetológia

Elküldve: 2017 május 04 - 18:01

20 ezer alatt kb. egyedül az AT95E van. Azt azért meg kell érteni, hogy az analóg audio az nem a kevés pénzből építkezők világa. Egy nehezebb shellel végülis

az AT95E sem rossz, azon a szinten. Kicsivel többért az AT VM520EB kellemes hang, én inkább spórolnék erre egy kicsit.

Így van, az AT nagyon jók abba a karba... (is)

• 0

#46 Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.951 Hozzászólás:
  • Interests:Audio
    Planetológia

Elküldve: 2017 május 04 - 17:57

Ezt csak addig fogod fenntartani amíg nem lesz lehetőséged hosszabb távon egy jó MC-t hallgatnod.;-)

Nem kell ahhoz jó MC-se... Bővel jobb egy 50-60 ezres MM is annál... Ez egyébként abszolút ízlés, igény, és hallás kérdése... Az egyik barátom pl. teljesen jól elvan a Concorde Pro hangszedő hangjával, és amikor nálam jár és lemezt hallgatunk, annak ellenére, hogy teszik neki amit hall, Ő jobban szereti a Concord hangját... Mondjuk az Ő rendszerébe elég is az....

Szerkesztve Voyager által: 2017 május 04 - 17:59

• 0

#47 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.071 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 04 - 17:38

Másképp rossz :-)

Így is lehet mondani :)

• 0

#48 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 806 Hozzászólás:
  • Interests:csöves erősítők

Elküldve: 2017 május 04 - 17:29

Szerintem még a belépő szintű lemezjátszókhoz adott hiresen döglött hangú Ortofon OM 5 is jobb ennél.

Másképp rossz :-)

• 0

#49 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.071 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 04 - 17:24

Kicsit igen mert nem igaz.
Sokkal inkább való zenehallgatásra mint a legtöbb itt hype-olt mm vagy mc hangszedő.
És nekem nem csak egy véleményem hanem tapasztalatom.

Nem vagyunk egyformák, a hifiben amúgy sincsenek abszolút igazságok. Az én tapasztalatom az, hogy egy rettenetesen színezett hangú hangszedő, idegesítő és durva mélykiemeléssel, lekonyuló magasokkal, és nulla szinpadképpel. Szerintem még a belépő szintű lemezjátszókhoz adott hiresen döglött hangú Ortofon OM 5 is jobb ennél.

• 1

#50 DHT1

DHT1

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 68 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 04 - 17:05

Sokkal inkább való zenehallgatásra mint a legtöbb itt hype-olt mm vagy mc hangszedő.

• 0

#51 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 04 - 16:59

Ez róla a véleményem. Probléma?

• 0

#52 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.071 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 04 - 16:24

És ezt te mégis mire alapozod?

Ez róla a véleményem. Probléma?

• 0

#53 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 04 - 15:50

Mivel itt szinte kizárólag otthoni zenehallgatásról beszélgetünk, a szar jelentése bővebben kifejtve: otthoni zenehallgatásra tökéletesen alkalmatlan.

És ezt te mégis mire alapozod?
  • 0

#54 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.071 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 04 - 09:13

A Shure M44 egy nagyon jó hangszedő, arra a célra amire gyártották, az pedig a DJzés. Baromi vastag, masszív tűszára van, bírja az előre-hátra mozgatást, nagyon jó a mélytartománya, cserébe az apró részleteket és a magas frekiket elkeni, zenehallgatásra én sem használnám.

Mivel itt szinte kizárólag otthoni zenehallgatásról beszélgetünk, a szar jelentése bővebben kifejtve: otthoni zenehallgatásra tökéletesen alkalmatlan. 

• 0

#55 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.071 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 04 - 09:09

Csak épp nem passzol a technics karba
Illetve nagyon ki van segítve a kérdező a 20ezres keretéhez ajánlott 50-100ezres hangszedőkkel.

Ha figyelmesen elolvasod amit írtam, akkor láthatod, nem ajánlottam sem technics karba, sem a 20ezres kerethez, pusztán reagáltam Analoglue megjegyzésére.

• 0

#56 hauntedpill

hauntedpill

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 58 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 04 - 07:09

Ha csak club/rave zenére ajánlott, az dekódolva azt jelenti, hogy egy szar hangszedő.

A Shure M44 egy nagyon jó hangszedő, arra a célra amire gyártották, az pedig a DJzés. Baromi vastag, masszív tűszára van, bírja az előre-hátra mozgatást, nagyon jó a mélytartománya, cserébe az apró részleteket és a magas frekiket elkeni, zenehallgatásra én sem használnám.
  • 0

#57 Analoglue

Analoglue

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 18 - 10:04

Illetve nagyon ki van segítve a kérdező a 20ezres keretéhez ajánlott 50-100ezres hangszedőkkel.

20 ezer alatt kb. egyedül az AT95E van. Azt azért meg kell érteni, hogy az analóg audio az nem a kevés pénzből építkezők világa. Egy nehezebb shellel végülis

az AT95E sem rossz, azon a szinten. Kicsivel többért az AT VM520EB kellemes hang, én inkább spórolnék erre egy kicsit.

Szerkesztve Analoglue által: 2017 március 18 - 10:05

• 3

#58 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 18 - 09:57

A Shelter 201 valóban egy igen kiváló hangszedő, sajnos az ára épp most emelkedett meg jelentősen, 69.900 Ft.

• 1

#59 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.071 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 17 - 09:04

Nos, azért van néhány kivétel. Az AT VM520EB egész jól szól, ahhoz képest, persze.Aztán az LP Gearnál rendelhető az AT331E 70 Dollárért, ami nem így önmagában érdekes, hanem a kiegészítésképpen hozzá rendelhető (27 ezerért) Vital tű miatt. A kettő együtt 50 ezer alatt egy elfogadható MM hangszedőt ad. 144 dollárért ugyanonnan el tud jönni az AT95VL, ugyanazzal a Vital tűvel, és az egy nagyon jó hangú hangszedő, kifejezetten kellemesen, dallamosan szól, szép magasakkal. Ugyanebben az árban itthon is van élet, a Shelter 201 hangban a 100 ezres kategóriában van, ennek feléért Forintban.

A Shelter 201 valóban egy igen kiváló hangszedő, sajnos az ára épp most emelkedett meg jelentősen, 69.900 Ft.

• 0

#60 Analoglue

Analoglue

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 17 - 00:04

Szerintem manapság egy új 20-30 ezres hangszedő eleve nem való zenehallgatásra.

Nos, azért van néhány kivétel. Az AT VM520EB egész jól szól, ahhoz képest, persze.Aztán az LP Gearnál rendelhető az AT331E 70 Dollárért, ami nem így önmagában érdekes, hanem a kiegészítésképpen hozzá rendelhető (27 ezerért) Vital tű miatt. A kettő együtt 50 ezer alatt egy elfogadható MM hangszedőt ad. 144 dollárért ugyanonnan el tud jönni az AT95VL, ugyanazzal a Vital tűvel, és az egy nagyon jó hangú hangszedő, kifejezetten kellemesen, dallamosan szól, szép magasakkal. Ugyanebben az árban itthon is van élet, a Shelter 201 hangban a 100 ezres kategóriában van, ennek feléért Forintban.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó