Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

MM és MC pickup-ok

• Please log in to reply
1460 válasz erre a témára

#41 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.788 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2018 január 27 - 14:47

nem a mai palleta szerepel rajta,de lehet vlmilyen kiindulo pont..ez az info kb 5-6 eves lehet KC1..... 450 EUR.............. ( 699EUR) R50 Bloom H KC2..... 750 EUR............. (1200EUR) R100-02 KC3..... 1100 EUR........... (1900EUR) R100FS KC4..... 1750 EUR........... (3200EUR) R1000 Airy3S

Ezekből melyik ami javítható is?
Csak úgy... Kérdezem..... Hosszú távra.
  • 0

#42 atis

atis

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.084 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva
  • Interests:hipertónia reflux porckorongsérv allergia diabétesz a fülem is bedugul néha: A ZENE TART ÉLETBEN :)

Elküldve: 2018 január 27 - 13:23

Smart845, dixie chicken: köszönöm!

• 0

#43 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.579 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 27 - 12:55

Próbáltam utánaolvasni, de sokra nem jutottam.

Kuzma saját oldalán, illetve a sajtóban is annyit írnak, hogy több mint 50 éves múlttal rendelkező japán gyártó terméke a Kuzma saját neve alatt futó CAR-jelzésű hangszedők mindegyike.

Meg tudnátok mondani, hogy pontosan ki gyártja és hogy a CAR-palettán melyik hangszedő, kb. melyik más, hasonlóan árazott, vagy "osztályozott" hangszedőjével veheti fel a versenyt? (CAR20, 30, 40, stb....)

Nekem konkrétan a CAR30 az, ami még belefért a büdzsébe. Boron száras, microridge tűvel.

nem a mai palleta szerepel rajta,de lehet vlmilyen kiindulo pont..ez az info kb 5-6 eves lehet

KC1..... 450 EUR.............. ( 699EUR) R50 Bloom H KC2..... 750 EUR............. (1200EUR) R100-02 KC3..... 1100 EUR........... (1900EUR) R100FS KC4..... 1750 EUR........... (3200EUR) R1000 Airy3S
  • 0

#44 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.788 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 27 - 01:10

Az a baj, hogy sohasem lehet pontosan tudni, ki mögött milyen tapasztalat áll. Illetve amikor általánosít, akkor pontosan mire gondol.

Ebből aztán ilyen levegőben lógó állítások lesznek csak.

Kb arra gondolok amit Alfaatti írt, hogy a mai olcsó hangszedők sehol nincsenek a 20-30 évvel ezelőtti olcsók mellett. Az akkori , már hallgatható kategória ma is legalább egy havi kereset. Az új gyártású csövekkel is az a helyzet, hogy nem  véletlenül nem tudja letörni a vintage csövek árát . Milyen új konstrukciókról , meg anyagokról meg ilyenekről beszélsz, hogy jobb ? A csöveim jó része még akkor készült , amikor nemhogy hifi-ről nem tudták, hogy lesz olyan, hanem még sztereo, meg FM rádió sem volt sehol..... De ezt a hangzást az új csövektől nem kapom meg semennyi pénzért sem., Így nem értem miről beszélsz !

• 0

#45 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.788 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 27 - 00:54

Miután én PONTOSAN tudom, valami szerencsétlen véletlen mennyire le tud amortizálni egy hangszedő tűt, a használt hangszedők vásárlását, pláne a 25-30-40 évvel ezelőtt gyártott hangszedők vásárlását egyáltalán nem tudom ajánlani senkinek sem, akinek fontos a lemezgyűjteménye értékének megőrzése.

Erre ott vannak a hazai és a külföldi szakemberek, hogy ellenőrizzék a megvásárolt hangszedőinket !  Szükség esetén pedig javítsák is.

• 0

#46 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 920 Hozzászólás:
  • Interests:csöves erősítők és lemezjátszók

Elküldve: 2018 január 27 - 00:45

most pont olyan árkategóriát hoztál fel amit én még annak az árkategóriának tartok ahol pont, hogy az egykori felso-kozép kategóriás MC-knek illetve az ugyancsak vintage de top kategóriás MM/MI hangszedoket simán szamitásba kell venni vásárlás elott.

Miután én PONTOSAN tudom, valami szerencsétlen véletlen mennyire le tud amortizálni egy hangszedő tűt, a használt hangszedők vásárlását, pláne a 25-30-40 évvel ezelőtt gyártott hangszedők vásárlását egyáltalán nem tudom ajánlani senkinek sem, akinek fontos a lemezgyűjteménye értékének megőrzése.

• 0

#47 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 920 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 27 - 00:40

Elso bekezdésedre reagálva: nemtudom, hogy a forgalmazói véna vagy a tapasztalatlanság a vintage hangszedok árának teruleten/hangjuakt illetoen mondatja veled azt amit

Kérlek, EZT ne!

Ami a tapasztalatot illeti: én már akkor dokumentálhatóan fent voltam minden online hifi fórum ősén, a HIX Hang-on, amikor a legtöbb ember még azt sem tudta, mi az a Netscape Navigator :-) És már akkor is volt mögöttem egy bő évtized kíváncsi zenehallgatói tapasztalat....

Ami a kereskedést illeti: nem tehetem meg, hogy ne vállaljam fel a nickemmel és az avatárommal, hogy pár éve kereskedő vagyok. Korábban itt is egy sima nickkel fórumoztam, "stevie w" néven. Viszont igyekszem a magam (és a nickem) integritását megőrizni: nem posztolok olyat, ami kifejezetten kereskedelmi jellegű lenne. Kéretik a jóhiszeműségemet alapnak tekinteni. Legalább amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője.

• 0

#48 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 920 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 27 - 00:17

Pont ettől tartok! Hogy a hangszedők is annyit fejlődtek csak mint a csövek.
Nem jobbak hanem rosszabbak lettek.

Az a baj, hogy sohasem lehet pontosan tudni, ki mögött milyen tapasztalat áll. Illetve amikor általánosít, akkor pontosan mire gondol.

Ebből aztán ilyen levegőben lógó állítások lesznek csak.

• 0

#49 alfaati

alfaati

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.375 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 26 - 23:51

Hangszedőket nem nagyon fejlesztettek a kilencvenes évek eleje óta, nemigen volt rá piac. A legalsó és a legfelső szegmensben volt mozgás, de éppen a "polgári" árkategóriában nem. Az elmúlt években ez azért elég sokat változott. A Goldring (japán gyártású) 2000-es sorozata, ami 2009-ben jelent meg, aztán az olcsóbb E-hangszedők, amik tavaly debütáltak, vagy az Audio-Technica két (és fél) komplett MM-sorozata, ami szintén tavaly óta kapható, azért hoztak új színeket. Hallottál 740-es AT-t? Esetleg 2300-as Goldringet? Mind a kettő 100e ft körül van, semmi egzotika, de ezek bizony igen jó hangszedők. (És mind a kettőnek van még két testvére feljebb az árlistán.) Az általad említett Technics hangszedő hangját nem ismerem, de nehezen tudom elképzelni, hogy akár egy 1042-es Goldring, ami ugyanebbe az árkategóriába tartozik, és az egyik kedvenc hangszedőm, annyival rosszabbnak bizonyulna.

Hasonló ez, mint a csöveknél. Egyesek fájdalmas szívvel nosztalgiáznak a NOS-csövek után, de úgy, hogy a kortárs csöveket nem igazán ismerik. Pedig a csövek is elég sokat fejlődtek, új anyagok jelentek meg, új műszaki eljárások, amiket 50-60-70 évvel ezelőtt el sem tudtak volna képzelni. És középkategóriában és afölött a hangszedők vagy a csövek ma sem annyira tömeggyártott termékek, hogy valami futószalagon kivesszen belőlük a lélek. Aki ma hangszedőt tervez, az ugyanolyan csudabogár megszállott, mint "a régi szép időkben," csak ma már több a tapasztalata, tud modellezni számítógépen, többféle mérést tud egyszerűen elvégezni, többféle anyag áll a rendelkezésére, amikkel számolni tud, stb. 

Elso bekezdésedre reagálva: nemtudom, hogy a forgalmazói véna vagy a tapasztalatlanság a vintage hangszedok árának teruleten/hangjuakt illetoen mondatja veled azt amit, de most pont olyan árkategóriát hoztál fel amit én még annak az árkategóriának tartok ahol pont, hogy az egykori felso-kozép kategóriás MC-knek illetve az ugyancsak vintage de top kategóriás MM/MI hangszedoket simán szamitásba kell venni vásárlás elott. Had hozzak pár példát oké? Klipsch MZC-bol a bór száras, Monster Alpha Genesis 500  (Nakatsuka dizájn) a zafír szárral, Sony XL-44, vagy 55 kis szerencsével az 55 Pro verziója (carbon clad szár, utobbi kettonél  légmagos tekercs megoldás), Pioneer PC-70MC Beryllium szár otthon is cserelheto stylus-szal, de akkor legyen MM példa is; GRACE F-9 rubint száras. Ezek mind megállnak kicsivel 100e felett, szerencsével kilehet fogni teljesen "újakat". Nyilván ehhez turelem kell. Tegye fel a kezét aki ezeket figyelmen kívul hagyná vásárlás elott és "lecsapna" az eladó által polcról azonnal elérheto szurke egér Goldring kétezer mittudomén hányra? Az általad említett AT 740-ese semmit nem tud amit a régi AT ML 150 illetve a feletti hangszedok tudtak annó, igazaból azokban sokkal tobb exotikum van és árban kb.: annyi mint a 740 igaz harcolni kell értuk az internetes piactéren. A Signet Analog Master AM 20 gyakorlatilag ugyan azt tudja mint az általad említett 740-es AT és tobb mint 30 éve készult! Volt ilyenem is! Megkéne egy ilyet hallgatnod. Nem eszik olyan forrón azt a kását kedves Uram! Gyakorlatilag újracsomagolják a régi jól bevált hangszedoket és még butítanak is rajtuk. 

...és akkor jojjon a második bekezdésre való reagálásom:

A hangszedoknél gyakorlatilag már minden korszeru (napjainkban is korszeru), exotikus anyag és megoldás létezett 30-40 évvel ezelott, igazaból a tuhegyekben volt csak "áttorés". Nincs új a nap alatt, kis túlzással azt lehet mondani. 30 éve is volt Japánban 7N, 8N tisztasagú réz kábel v. huzal, aztán volt kornyezeti homérséklettol fuggetlen felfuggesztés, stb tehát nem igazan értem miért hoztad fel azokat érvnek amiket felhoztál. Én tartom magam ahhoz amit mondtam. Gyakorlatilag én azt érzem, hogy kevesebbet kap az ember a pénzéért abban a bizonyos "polgári" kategóriában manapság mint 30-40 éve. Persze lehet, hogy én várok el túl sokat.

Csatolt képek:

• signet1.jpg
  • signet4.jpg

Szerkesztve alfaati által: 2018 január 26 - 23:53

• 1

#50 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.788 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 26 - 23:01

Hangszedőket nem nagyon fejlesztettek a kilencvenes évek eleje óta, nemigen volt rá piac. A legalsó és a legfelső szegmensben volt mozgás, de éppen a "polgári" árkategóriában nem. Az elmúlt években ez azért elég sokat változott. A Goldring (japán gyártású) 2000-es sorozata, ami 2009-ben jelent meg, aztán az olcsóbb E-hangszedők, amik tavaly debütáltak, vagy az Audio-Technica két (és fél) komplett MM-sorozata, ami szintén tavaly óta kapható, azért hoztak új színeket. Hallottál 740-es AT-t? Esetleg 2300-as Goldringet? Mind a kettő 100e ft körül van, semmi egzotika, de ezek bizony igen jó hangszedők. (És mind a kettőnek van még két testvére feljebb az árlistán.) Az általad említett Technics hangszedő hangját nem ismerem, de nehezen tudom elképzelni, hogy akár egy 1042-es Goldring, ami ugyanebbe az árkategóriába tartozik, és az egyik kedvenc hangszedőm, annyival rosszabbnak bizonyulna.

Hasonló ez, mint a csöveknél. Egyesek fájdalmas szívvel nosztalgiáznak a NOS-csövek után, de úgy, hogy a kortárs csöveket nem igazán ismerik. Pedig a csövek is elég sokat fejlődtek, új anyagok jelentek meg, új műszaki eljárások, amiket 50-60-70 évvel ezelőtt el sem tudtak volna képzelni. És középkategóriában és afölött a hangszedők vagy a csövek ma sem annyira tömeggyártott termékek, hogy valami futószalagon kivesszen belőlük a lélek. Aki ma hangszedőt tervez, az ugyanolyan csudabogár megszállott, mint "a régi szép időkben," csak ma már több a tapasztalata, tud modellezni számítógépen, többféle mérést tud egyszerűen elvégezni, többféle anyag áll a rendelkezésére, amikkel számolni tud, stb.

Pont ettől tartok! Hogy a hangszedők is annyit fejlődtek csak mint a csövek.
Nem jobbak hanem rosszabbak lettek.
  • 1

#51 Smart845

Smart845

PRECÍZ

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.666 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás,
    kalandfilmek

Elküldve: 2018 január 26 - 21:23

Kuzma saját oldalán, illetve a sajtóban is annyit írnak, hogy több mint 50 éves múlttal rendelkező japán gyártó terméke a Kuzma saját neve alatt futó CAR-jelzésű hangszedők mindegyike.

Meg tudnátok mondani, hogy pontosan ki gyártja és hogy a CAR-palettán melyik hangszedő, kb. melyik más, hasonlóan árazott, vagy "osztályozott" hangszedőjével veheti fel a versenyt? (CAR20, 30, 40, stb....)

Nekem konkrétan a CAR30 az, ami még belefért a büdzsébe. Boron száras, microridge tűvel.

Én úgy tudom,hogy ZYX.

• 0

#52 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 920 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 26 - 21:12

Példa: £300-ban megállt a Technics EPC-205MKIII (NOS). Pár éve vettem. A hangja egy álom. Ahogy nézegettem, hallgattam, stb. Azon tunodtem el, hogy manapság senki nem tesz bele ennyi mérnoki munkát és bravúros technikai megoldást egy MM hangszedobe, de azért persze az árukat elég szépen elkérik és kozelébe sem érnek a fent említett szépségnek. De említhettem volna más MM hangszedot. [...] Két szóval fejlettebbek voltak. Látok egyfajta visszafejlodést a hangszedo gyártás terén.

• 0

#53 alfaati

alfaati

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.375 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 26 - 20:32

De egyenlőre ennyi.

...

>

Koszonom a választ.

Nagyjaból erre számítottam. Sok-sok éve szemezek a Victor MC-L1000-el és már akkor is hasonló árban ment mint ma pedig akkor az AT ART 1000 még sehol sem volt. Sok vintage hangszedot rendeltem Japánból és USÁ-ból soha nem volt gondom egyikkel sem. Általában leírásnak megfelelt ha használt volt vagy leírásnál is jobbnak találtam az állapotát. Persze torekedtem  NOS-t venni azért inkább. Koszi a "heads up"-ot a tekerccsel illetve annak sérulésének ill. benne rejlo lehetoségével kapcsolatban. Én mindíg a felfuggesztés-tol féltem... Szerencsére nem tudok beszámolni rossz tapaszatalatról felfuggesztés ugyben, még ha oregedett is. 

Igazából elhangzott egy mondat toled ami egy orokérvényu szabály lemez visszajátszásnál v. hangszedo tervezésnél/választásnál. "Tuszár merevség novelése, mozgó tomeg csokkentése..." E miatt pattant ki belolem a kérdés vagy kérdések. Hiszen a lemezjátszás arany korában de még egy picit azután is a gyártók mintha tobbet tettek volna a tuszár merevségének novelése érdekében már alsóbb árszegmensben is. Lásd Micro Seiki LM-10 (MM hangszedo Beryllium szárral), NAGAOKA MP-11 Boron (belépo szintu MM vagy ahogy N. Tetsuo hívja Moving Permalloy), A Technics EPC 205-bol az ismert tiszta Boron szárú Mozgó Mágneses modellek. Sony XL-45 MM hangszedo Carbon clad szárral. Tudnám még folytatni... De megfizetheto vagy úgymond belépo szintu MC hangszedokben is megtalálhato volt ez a torekvés annak idején, a lista pedig végtelen. 

Ma ezt a fajta torekvést nem látom. Nyilván megmagyarázható ennek az oka. De hogyha ragaszkodunk a tuszár merevség + leheto legkisebb mozgó tomeg okol szabályhoz, akkor elég nagy elonnyel indulnak a vintage hangszedok még akkor is ha a benne rejlo hibákat belekalkuláljuk. Tévednék?

Esetleg volt egy akkora fejlodés a mozgo tomeg csokkentését illetoen az elmúlt 30 évben, hogy az új aluminium tuszáras "kollégák" mára versenyképesebbek? Nyilván volt fejlodés, pl.: Matsudaira: SH-uX tekercs drót megoldás). Engem ezek a kérdések foglalkoztatnak.  

Matsudaira-tól volt egy hangszedom ENTRÉ EC-1 (szerintem te is erre utaltál). Talán ez az a hangszedo ami igazán jó példa arra amire rá akartam mutatni, mivel ez a hangszedo £100 korul vagy alatta megáll cakkom-pakk. Igaz ez nem annyira exotikus, sot egyaltalán nem az, hacsak a tervezo neve/hírneve nem teszi azzá. Viszont ezért a kevés pénzért igen megnyero hangot produkál. Legalább is tette azt nálam. 

Tudom elég nehéz meghúzni egy képzeletbeli határt, hogy mi az az ár ami felett érdemes inkább egy "modern" újba beinvesztálni mint rizikózni egy használt vagy akár új(NOS) vintage-el. De nekem nagyon úgy tunik, hogy van egy olyan tól-tólig ár szegmens azért IMHO. Itt már csak az a kérdés mi a felso osszeg határ? Talán itt lépnek be leginkább az egyéni preferenciák?

Példa: £300-ban megállt a Technics EPC-205MKIII (NOS). Pár éve vettem. A hangja egy álom. Ahogy nézegettem, hallgattam, stb. Azon tunodtem el, hogy manapság senki nem tesz bele ennyi mérnoki munkát és bravúros technikai megoldást egy MM hangszedobe, de azért persze az árukat elég szépen elkérik és kozelébe sem érnek a fent említett szépségnek. De említhettem volna más MM hangszedot. Kicsit kezd emlekeztetni az egész az osi civilizációkkal kapcsolatos felfedezésekre, ahol kiderul, hogy végul is az írott tortenelem elott civilizaciók tudtak valami olyasmit amit mi (mai ember) csak most kezdunk felfedezni v. nemrég fedeztunk fel. Két szóval fejlettebbek voltak. Látok egyfajta visszafejlodést a hangszedo gyártás terén. Azthiszem, mostmár tényelg érted mire célzok?! 

• 0

#54 atis

atis

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.084 Hozzászólás:
  • Interests:hipertónia reflux porckorongsérv allergia diabétesz a fülem is bedugul néha: A ZENE TART ÉLETBEN :)

Elküldve: 2018 január 26 - 19:37

• 0

#55 NJ_

NJ_

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.717 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 26 - 11:05

Attila, a gond az, hogy telnek az évek. Minden bizonyos fenntartásokkal igaz, attól függetlenül, hogy kinek mik a „preferenciái”, milyen rendszerrel rendelkezik, mit és hogyan, milyen szinten állít be, installál…az évek múlásával a vintage minősége egyre jobban megkérdőjeleződik. Mi marad? Re-tip, re-config, re-build. Eredmény? Máshogy szól, mint a jó állapotú eredeti. Nem biztos, hogy rosszabbul, esetleg jobban...de máshogy. Mi ezzel a gond? A vélemények egyre inkább diffúzak, heterogének, irrelevánsak.

Megoldás: vegyél eredetit, kis pénzért, hallgasd, amíg tetszik…utána rosszabb esetben kuka, jobb esetben bevállalhatsz egy kisebb bekerülésű szervizelést, felújítást…vagy veszel egy másikat. És újra. Kockázat? Egy LOMC hangszedő árának a töredéke(i)!

Phasemation-t nem hallottam még, van ismerősöm, aki ismeri, van olyan cikkíró, akinek a véleményére adok, egyszerűen beemelhetnék ide részeket, kevés körítéssel…de nem teszem. Mivel nem is akarsz 4000$-t kiadni (én se tenném). Egyébként az Audio Technica ART-1000 is a JVC/ Victor koncepciója alapján építkezett, más marketinggel, és főleg M.Fremer "nyomására" készítette el az újragondolt régi konstrukció alapján a hangszedőt...és árazta be a terméket. Az ART-1000 megjelenésétől ugrásszerűen emelkedett az MC-L1000 utáni kereslet, ergo az ára is.

http://translate.goo...p/diary1009.htm

Ha találsz egy működőképes L-1000 –t megkockáztathatod, és szükség esetén vdH-al, Axel Schurholz –al (Schallplattennadeln) vagy Dominic Harper -el (Nordwest Analogue) nézesd át és/vagy újíttasd fel…de adhatsz esélyt itthoni kollegának is, ha vállalja.

Amire érdemes odafigyelni: a korával előfordulhatnak javítható és javíthatatlan problémák;

- Normál felhasználás mellett, amikor a lemezre engedjük a hangszedőt, a tekercs kivezető szálai megfeszülnek, és idővel elfáradnak és elszakad(hat)nak. A printed tekercsekben repedések keletkezhetnek (valószínűleg a tűről közvetlenül átadott állandó ütések miatt), de feltételezhető az is, hogy bizonyos tűtisztító folyadékok átjuthatnak a tekercsekbe és oxidációt okozhatnak, ami végül eltöri a tekercs pályákat.

- Az L-1000 pólusai nagyon közel vannak az LP felszínéhez, és a pólusok közötti rés nagyon keskeny. A pólusok lemezfelszínhez való közelsége és az erős mágneses mező vonzza az LP-n lévő vastartalmú részecskéket. A rés keskenysége miatt, hogy ha ezek a részecskék ott összegyűlnek, akkor ott is maradnak. A szűkülő rés és a printed tekercsek elhelyezkedése azt eredményezni, hogy az itt a felhalmozódott törmelék fokozatosan akadályozza a tekercs mozgását, és végül meg is megállítja.

Ha egy L-1000 ilyen állapotában szétszerelnek és a rést gondosan megtisztítják, akkor nagy eséllyel visszaállítható a normál működési állapota.

Választhatsz  MC-10-et, MC-1-et (direct-scan), Victor X-1 –et, X-1II –t is. Szerintem partiban van egy vintage JVC Victor az újragondolt kiadásokkal (Phasemation, AT ART) szemben. Kiindulva nagyon sok egyéb vintage hangszedő jó hangminőségével, az újabb (akár brand new, akár renew) trendekkel szemben. Saját tapasztalat: a teljes JVC Victor palettát hallottam, L-1000, MC-10 és X-1II pedig volt.

http://translate.goo...9cartridge.html

H.Nakatsuka/ Namiki, Zyx, régebben bta kérdezett egy Monster Alpháról - nem emlékszem igazán mi volt a válaszom. Utána kellene néznem, de azt se tudom, volt e egyáltalán maradandó élményem bármelyik Monster -el, illetve van e bármilyen releváns anyagom, amire lehet adni. Passzolom. Amit ismerek Nakatsuka korábbi munkáiból az az Accuphase AC-2.

Hana-t nem ismerem.

Matsudaira. :smile32: A Tokyo Sound Co.-nál kezdett. Sugano mellet tanult, később dolgozott is vele. Tervezett a Luxman-nak, majd Atatsushi Muira-val (aki a Luxman elhagyása után alapította meg az Air Tight-it) való kapcsolata miatt nem volt "csoda", hogy az Air Tight-nak is bedolgozott. (PC-1 és Supreme).  

De tervezett az Audio Technica-nak és a Technics-nek is, dolgozott az Entré-nek, a Supex-nek, az Audiocraft-nak (Ultracraft), a Miyabi –nak. Végül a My Sonic Lab néven vitte tovább (főleg) az  Audiocraft AC-3 hangszedőjében rejlő potenciált.

Mit lehet ajánlani a MSL előtti időkből?

Entré-1

Audiocraft AC-3

Supex SDX-1000, Supex SM-100mk2

Technics EPC-P100cmk4, Technics EPC-205Cmk4

2 érdekes konstrukció, amit számításba lehet venni:

1)      Coreless straight-flux konstrukció; tulajdonképpen átmenet az MM, MI és MC között: Astatic MF100/200/300, Mitachi Onkyo Seisakusho Glanz MFG-5/6/7 és integrált headshelles G5, G6, G7, Fidelity Research MC201

Ezt a megoldást újították fel egy új mozgó mágneses (MM) hangszedő családban, amelyeknek nincs semmilyen átjárható magja a tekercseken belül; hasonló alapelv, mint a lég-magos mozgó tekercses hangszedők (drága, csak érdekesség):

http://topwing.jp/BlueDragon-en.html

http://topwing.jp/RedSparrow-en.html

(egyéb lég-magos MC hangszedők: Denon DL-S1, Jan Allearts MC2, Fidelity Research FR-7f, FR-7fz, JVC MC-L1000, Sony Soundtec XL88/XL-MC9, Nagaoka / Jeweltone JT-RII/III, Highphonic MC-D15, Ortofon MC-3000, Yamaha MC-1000, Satin M-21P)

2)      Strain Gauge & Electret: Panasonic Strain Gauge EPC 450 vagy 451, Toshiba Electret C 400, Stax CP-Y Electret, Sao Win Labs „The Strain Gauge”, Micro Acoustic 630/830, Soundsmith (drága, csak érdekesség) 

És még mások, csak felsorolásszerűen pl. Pioneer, Stanton, Garrott, Grado, Spectral, Signet.  De egyenlőre ennyi.

...

http://www.regonaudi...nicaATML70.html

>

Szerkesztve NJ_ által: 2018 január 26 - 11:16

• 7

#56 Indy

Indy

Hosszútávú zenehallgató

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.446 Hozzászólás:
  • Interests:Vintage, bicaj

Elküldve: 2018 január 26 - 10:47

Én kifejezetten örülök hogy NJ strike back, es egy fokkal még nekem is értelmezhetőbb formátumban is fogalmaz.
Tehát plusz egy hogy menjen a vitaest tovább, nem kell elriadni a buligyilkos fórumqrváktól. :)

Én is szívesen olvastam volna vintage hangszedőkről. 

• 0

#57 aeternum

aeternum

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 530 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 24 - 20:50

Én kifejezetten örülök hogy NJ strike back, es egy fokkal még nekem is értelmezhetőbb formátumban is fogalmaz.
Tehát plusz egy hogy menjen a vitaest tovább, nem kell elriadni a buligyilkos fórumqrváktól.:)
  • 2

#58 pärt

pärt

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 375 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 23 - 23:52

Igazad van...

DD/szíj csörte okán bekövetkezett lincseltetésedből fakadó keserűség miatt ne futamodj meg. ;)

A felsorolt típusok rajongói, kiábrándultjai, utálói megtehetik ellenkező észrevételeiket. A Colibri szárnycsapásai sem támasztottak vihart, csak egészséges szelecskét. Ha minden téma "meleg pite", akkor legfeljebb motorokról lehet vitatkozni. Illetve az is elég megosztó...

Szerintem, hirdetések kapcsán sokan kacérkodtunk már egy-egy ilyen egzotikummal, vérmes elvárásokkal, de kevés ismerettel-még kevesebb tapasztalattal. Többségük kapcsán a bármi infó többszöröse annak, aminek birtokában lehetünk.

Szerkesztve pärt által: 2018 január 23 - 23:54

• 0

#59 gyuszmo

gyuszmo

Hazajáró lélek

• Moderátor
  • 3.320 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 23 - 22:09

Ami azt illeti, alfaati témája engem is érdekel, szívesen olvasnám a tapasztalatokat. Csak azért nehogy ne írjunk már ide, mert valaki egy hosszú leírás után ideböffent egy sorban valami provokálót, vagy ellentétes véleményt, vagy akármit. Úgyhogy hajrá, kell ez ide... :)
  • 0

#60 theo

theo

MEGYER

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.671 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 23 - 22:02

Igazad van...

Na ne öljétek meg a bulit :-)
Szerintem nagyon kulturált és hasznos vita (eszmecsere) zajlott a Colibri ügyben pro és kontra.
Úgyhogy hajrá jöhet a következő ;-)
Ha esetleg valaki félre értené ez teljesen komolyan gondoltam.

Szerkesztve theo által: 2018 január 23 - 22:16

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó