Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

MM és MC pickup-ok

• Please log in to reply
1460 válasz erre a témára

#21 supravox

supravox

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 841 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 29 - 18:33

Nem szeretném tovább gerjeszteni ezt az Ortofon vs Shure vitát,nem vagyunk egyformák,másak lehetnek a preferenciáink,céljaink ezen sporton belül..általánositva,az Ortofon hangzásvilága sem mindenkinek a veszőparipája,akárcsak bármely Shure,vagy akármelyik másik hangszedőgyártónak a termékei..én személyszerint az első komolyabbnak nevezett Shure-m valahol a '80 évek vége felé vásároltam,Shure VST III fejében,amely egy Ortofon MC20Super (első szériás,még VDH tűprofilal voltak szerelve)+Ortofon T30-ast váltot....(Thorens 126/Grace 707)..cimbim is akkortájt kisérletezett vele,el is adtam neki (Kuzma Stabi/Stogi Ref),de menesztette szintén ,egy Denon DL103 végett,nagyon gyorsan..eszmeileg,hifiszentopkat nézve,már akkortájt is komoly megvetéseket váltottak környezeteinkben a fent leirt lépések..

Lehet nyugodtan röhögörcsben is fetrengeni :tutiok:,én már mondtam hogy néha a kevesebb lehet a több,és nem árt néha visszatekinteni,netán visszalépni is,a boldogság eléréséhez a nyuglami álapotoknak az elérése végett,vagy ismételt visszaszerése végett...persze lehet törtetni előre is,engem személyszerint nem zavar,és tovább a végtelenség spiráljában botorkálni,elég nagy a piac,nagy a kinálat,lehet hogy megnyukszik az ember,de lehet hogy soha...

Nemrég adtam el Grace F9E hangszedőmet,amelyet felváltva használtam kb 2 éven keresztül Ortofon 540/II,Stanton 881,Pickering XSV3000,Shure V15/xMR/SAS társaságában.Iszonyat jó hangszedő,de ha elkopik az eredeti tű, vagy várunk egy NOS tűre,kérdéses milyen áron,vagy a Soundsmith-nél veszünk hozzá cseretűt (200-600US+szállitási költség,netán VÁM+ÁFA).

Én úgy vagyok,hogy a rendszerem engem szolgál,és nem én azt...

:D

Minden szavaddal egyetértek.
A grace-t mwgvettem volna!:)
  • 0

#22 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.574 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2018 január 29 - 09:28

Nem szeretném tovább gerjeszteni ezt az Ortofon vs Shure vitát,nem vagyunk egyformák,másak lehetnek a preferenciáink,céljaink ezen sporton belül..általánositva,az Ortofon hangzásvilága sem mindenkinek a veszőparipája,akárcsak bármely Shure,vagy akármelyik másik hangszedőgyártónak a termékei..én személyszerint az első komolyabbnak nevezett Shure-m valahol a '80 évek vége felé vásároltam,Shure VST III fejében,amely egy Ortofon MC20Super (első szériás,még VDH tűprofilal voltak szerelve)+Ortofon T30-ast váltot....(Thorens 126/Grace 707)..cimbim is akkortájt kisérletezett vele,el is adtam neki (Kuzma Stabi/Stogi Ref),de menesztette szintén ,egy Denon DL103 végett,nagyon gyorsan..eszmeileg,hifiszentopkat nézve,már akkortájt is komoly megvetéseket váltottak környezeteinkben a fent leirt lépések..

Lehet nyugodtan röhögörcsben is fetrengeni :tutiok:,én már mondtam hogy néha a kevesebb lehet a több,és nem árt néha visszatekinteni,netán visszalépni is,a boldogság eléréséhez a nyuglami álapotoknak az elérése végett,vagy ismételt visszaszerése végett...persze lehet törtetni előre is,engem személyszerint nem zavar,és tovább a végtelenség spiráljában botorkálni,elég nagy a piac,nagy a kinálat,lehet hogy megnyukszik az ember,de lehet hogy soha...

Nemrég adtam el Grace F9E hangszedőmet,amelyet felváltva használtam kb 2 éven keresztül Ortofon 540/II,Stanton 881,Pickering XSV3000,Shure V15/xMR/SAS társaságában.Iszonyat jó hangszedő,de ha elkopik az eredeti tű, vagy várunk egy NOS tűre,kérdéses milyen áron,vagy a Soundsmith-nél veszünk hozzá cseretűt (200-600US+szállitási költség,netán VÁM+ÁFA).

Én úgy vagyok,hogy a rendszerem engem szolgál,és nem én azt...

:D

• 3

#23 Voyager

Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.421 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2018 január 28 - 22:18

Aha
Én meg egy ortofon winfieldben csalódtam volna ha nem sejtem előre,hogy vékony neszezős pilincka hang lesz
Egy shure m44-7 mellett

TuvhI1i.gif

• 1

#24 supravox

supravox

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 841 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 28 - 17:56

Életem egyik nagy csalódása volt SME 3009-ben egy Shure V15 .Utána egy Ortofon Kontrapunkt sokkal jobb hangot adott De a shure-kat soha sem tudta még senki úgy tálalni számomra , hogy az tetszett volna . De hát kinek mi jön be .

Aha
Én meg egy ortofon winfieldben csalódtam volna ha nem sejtem előre,hogy vékony neszezős pilincka hang lesz
Egy shure m44-7 mellett
  • 0

#25 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.574 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 28 - 16:39

Életem egyik nagy csalódása volt SME 3009-ben egy Shure V15 .Utána egy Ortofon Kontrapunkt sokkal jobb hangot adott  De a shure-kat soha sem tudta még senki úgy tálalni számomra , hogy az tetszett volna . De hát kinek mi jön be .

ezert is szep az elet,izlesek,es pofonok  :D

• 0

#26 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.778 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 28 - 15:07

MO-n,de meg nyugaton is igen sok ember 50-100US kozotti hangszedot hasznal a rendszereben,es gyanitom,tobbsegben vannak a Clearaudio Goldfinger,VDH Colibri, stbkhez viszonyitva..es akar milyen hihetetlen,elvezik a zenet,alapszinten.

Jomagam is hasznalok tobbek kozott AT95-ost,Shure regebbi,kisebb peldanyait egy egyszeru,tobbe kevesbe eredeti allapotban levo Lenco L-75 ben,es akar milyen furan is hangzik,nemegyszer, sokkal oszintebb megszolalast kap az ember ezektol mint jo par halalra magasztalt X penzekert megvasarolt nagytesoktol,ahol az a legfontosabb hogy hallatszik-e vagy sem a kotta lapozgatasa,vagy a bal felso szobasarokban a pok hogyan fon halot  :D

Életem egyik nagy csalódása volt SME 3009-ben egy Shure V15 .Utána egy Ortofon Kontrapunkt sokkal jobb hangot adott  De a shure-kat soha sem tudta még senki úgy tálalni számomra , hogy az tetszett volna . De hát kinek mi jön be .

• 0

#27 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.574 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 28 - 14:55

Értem én! Hogy te a legeslegeslegeslegolcsóbbakat említed!
Ezt nem értem , hogy miért kell ezeket megvenni?!
Vagy legalábbis bármit is várni hogy minőséget nyújtsanak.

MO-n,de meg nyugaton is igen sok ember 50-100US kozotti hangszedot hasznal a rendszereben,es gyanitom,tobbsegben vannak a Clearaudio Goldfinger,VDH Colibri, stbkhez viszonyitva..es akar milyen hihetetlen,elvezik a zenet,alapszinten.

Jomagam is hasznalok tobbek kozott AT95-ost,Shure regebbi,kisebb peldanyait egy egyszeru,tobbe kevesbe eredeti allapotban levo Lenco L-75 ben,es akar milyen furan is hangzik,nemegyszer, sokkal oszintebb megszolalast kap az ember ezektol mint jo par halalra magasztalt X penzekert megvasarolt nagytesoktol,ahol az a legfontosabb hogy hallatszik-e vagy sem a kotta lapozgatasa,vagy a bal felso szobasarokban a pok hogyan fon halot  :D

• 2

#28 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.574 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 28 - 14:32

Nem a hazai szakembereket minősitettem. Pont tőlük hallottam bizonyos típusra, hogy nem javítható. Ezért kérdeztem hogy a többiekkel mi a helyzet. Gyártói "javítás" lehet olyan hogy régi kuka , új elküld vissza. Asszem az Ortofon is így csinálja.

Hogy az eredeti gyarto hogyan oldja meg a felujitasnak nevezett mutatvanyt,legyen a gyartonak a gondja es torje a fejet hogy hol van a kifizethetoseg hatara az ugyfel reszere,es neki is.Hogy az "aftermarket" hogyan tudja,vagy nem kezelni a javithatosagot,az eredeti gyartot,kotve hiszem hogy erdekl.Nem ketelkedem abban sem hogy a kisebb peladnyoknal a leadott regi hangszedoert,a felhasznalonak adnak egy vadi uj peldanyt,de van egy ertekhatar ahol mar felujitast vegeznek,akar az Ortofon is..cimbim (Ortofon) Rohmann-ja most megy majd a masodik "ujraelesztesere" a gyartohoz..regi peldany elküld,kifizet ha jol emlekszem 650 eurot,var kb 1 honapot,es mehet vissza a feladonak a felujitott hangszedo,

• 0

#29 vidor2009

vidor2009

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.246 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 28 - 11:30

A csövekkel kapcsolatosan sztem Soundmanianak és neked is részben igazatok van. Az tény, hogy kevés ember használ 60-70 éves csöveket, mert egyszerűen nehezen beszerezhetők és, ha mégis, akkor viszont borsos az áruk.
Viszont aki az ismerőseim között csöves ezközoket hallgat/ott, mind lecserélte az újonnan gyártott csöveket NOSra, mert az újak töbségének a hangra gyakorolt hatása köszönő viszonyban sincs a régiekkel. Igaz nem 70 éves csövekre, csak 40-60 évesekre :-)
Nekem vannak az 50es, 60as és a 70 es évekből is csövek amiket használok. Sajnos mind jobb mint a mai gyártottak. Konkrétan E88CC/6922, E188CC és 6H30DR.

Ráadásul minél régebbi,annál jobb!A 60-as jobb,mint a 70-es,az 50-es jobb,mint a hatvanas!

Sajnos az árak követik a minőséget,de exponenciálisan!

Gyuri :napsut:

• 0

#30 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.778 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 28 - 09:49

Onnan indultunk, hogy szerinted a mai olcsó hangszedők "sehol nincsenek" a 20-30 évvel ezelőtti olcsókhoz képest.

Aztán kiderült, hogy a világ két legnagyobb hangszedő gyártója, az Ortofon és az Audio-Technica 20-30 éve is pontosan ugyanazokat a típusokat kínálta ebben a szegmensben, mint ma.

Most ott tartunk, hogy nem érted, miért vesznek egyáltalán az emberek olcsó hangszedőket.

Lehet ezt még ragozni.

Értem én! Hogy te a legeslegeslegeslegolcsóbbakat említed!
Ezt nem értem , hogy miért kell ezeket megvenni?!
Vagy legalábbis bármit is várni hogy minőséget nyújtsanak.
  • 0

#31 timcs

timcs

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 655 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 28 - 09:48

Amit nem ismerek, azt nem minősítettem le. Pusztán azt írtam, hogy 60-70 éve gyártott csöveket ma nagyon kevesen hallgatnak, ezért ezekre hivatkozni referenciaként teljesen értelmetlen.

A csövekkel kapcsolatosan sztem Soundmanianak és neked is részben igazatok van. Az tény, hogy kevés ember használ 60-70 éves csöveket, mert egyszerűen nehezen beszerezhetők és, ha mégis, akkor viszont borsos az áruk.
Viszont aki az ismerőseim között csöves ezközoket hallgat/ott, mind lecserélte az újonnan gyártott csöveket NOSra, mert az újak töbségének a hangra gyakorolt hatása köszönő viszonyban sincs a régiekkel. Igaz nem 70 éves csövekre, csak 40-60 évesekre :-)
Nekem vannak az 50es, 60as és a 70 es évekből is csövek amiket használok. Sajnos mind jobb mint a mai gyártottak. Konkrétan E88CC/6922, E188CC és 6H30DR.
  • 1

#32 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.778 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 28 - 09:45

Amit nem ismerek, azt nem minősítettem le. Pusztán azt írtam, hogy 60-70 éve gyártott csöveket ma nagyon kevesen hallgatnak, ezért ezekre hivatkozni referenciaként teljesen értelmetlen.

Pont ez az, hogy miért hallgatnak kevesen?!
Lehetőség még lenne megvenni őket.
Hogy az ilyen nem teferencia?!
Említsem pl a WE 300B-t? Az esetek döntő többségében felmerül a nevének említése.
Pedig ha valami akkor aztán ez nagyon elszállt árú.
  • 0

#33 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.778 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 28 - 09:41

sztem igen,lehet hogy Kuzma kozbejarasaval,de lehet hogy megoldjak kozvetlenul is..hogy a hazai mesterek mit kezdenenek vele,ezt veluk kene megbeszelni,ugyeskezuek akiket ismerek.. :D

Nem a hazai szakembereket minősitettem. Pont tőlük hallottam bizonyos típusra, hogy nem javítható. Ezért kérdeztem hogy a többiekkel mi a helyzet. Gyártói "javítás" lehet olyan hogy régi kuka , új elküld vissza. Asszem az Ortofon is így csinálja.
  • 0

#34 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.574 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 28 - 08:20

Ezt nem értem.
A zyx majd megjavítja? Arra gondolsz?
Mert én meg arra gondoltam , hogy mivel fixre összeragasztott így nem biztos , hogy a hazai mesterek ezt elvállalják.

sztem igen,lehet hogy Kuzma kozbejarasaval,de lehet hogy megoldjak kozvetlenul is..hogy a hazai mesterek mit kezdenenek vele,ezt veluk kene megbeszelni,ugyeskezuek akiket ismerek.. :D

• 0

#35 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 920 Hozzászólás:
  • Interests:csöves erősítők és lemezjátszók

Elküldve: 2018 január 28 - 02:08

Szerintem adjuk meg a lehetőségét az embereknek , hogy ne csak a rájuk erőltetett csöveket választhassák! De ez igaz a mai "olcsó" hangszedőkre is. Ne modjuk már egy om 10- re hog milyen jó, mert nem az. Az om5- nél talán jobb. De az meg már nagyon ..... Nagyon nem jó. Ettől még gyártanak ilyeneket mert megveszik. Vagy azért veszik meg mert ilyen olcsókat is gyártanak. Nem tudom melyik az ok meg az okozat. Mert nem tudom megérteni azt sem , hogy miért vesznek meg ilyeneket emberek.
Na mindegy.......

Onnan indultunk, hogy szerinted a mai olcsó hangszedők "sehol nincsenek" a 20-30 évvel ezelőtti olcsókhoz képest.

Aztán kiderült, hogy a világ két legnagyobb hangszedő gyártója, az Ortofon és az Audio-Technica 20-30 éve is pontosan ugyanazokat a típusokat kínálta ebben a szegmensben, mint ma.

Most ott tartunk, hogy nem érted, miért vesznek egyáltalán az emberek olcsó hangszedőket.

Lehet ezt még ragozni.

• 1

#36 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 920 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 28 - 02:02

Az nagy kár , hogy még te sem ismered a régi csövek némelyikének a hangját gyártóként. És mégis le minősítenéd őket.

• 0

#37 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.778 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 28 - 01:50

Egy csomó dolog keveredik, próbáljunk meg rendet tenni.

1) Veterán kontra új hangszedők - hangminőség. Elhangzott egy állítás, miszerint a mai olcsó hangszedők "sehol nincsenek" a 20-30 évvel ezelőtti olcsók mellett. A levegőbe puffogtatás első jele, hogy a fogalmak nincsenek definiálva. Mi az az olcsó hangszedő? Speciel az AT95 vagy az Ortofon OM10 már 30 éve is léteztek, és ma is léteznek, elvileg változatlan formában.

Vagy neked nem ez az olcsó kategória? A Goldring 1006-os modell (75e ft) is uszkve 30 éve létezik, ma is kapható, de a Goldring pár éve mellé tette a 2000-es sorozatot, alulról a második hangszedő (Goldring 2200) éppen ennyibe kerül, de más elven működik. És az új nem jobb vagy rosszabb - hanem más. Nálunk a tesztprogramban mindkét hangszedő szerepel, érdemes tenni egy próbát, mielőtt nekiállsz puffogtatni.

2) Veterán kontra új hangszedők - megbízhatóság. A tűk kopnak, a motor belső rugalmas felfüggesztései öregszenek. A régebbi hangszedőkhöz már nem lehet eredeti tűt kapni, az utángyártottak meg olyanok, amilyenek, de ritkán érik el az eredeti gyári minőséget. De ha sikerülne is "megjavítani" egy hangszedő tűjét, a belső szerkezet megfáradt, kikeményedett alkatrészei miatt a hang nem lesz ugyanaz, mint három-négy évtizede volt. Persze lehet azokat is cserélni, de az eredeti anyagminőséget felkutatni, a lefejtett belső vezetékezést visszaépíteni a helyére - de ez már inkább a restaurálás kategóriája.

A veterán hangszedőzés olyan mint a veterán autózás: szép és költséges hobbi, feltámadnak és megmaradnak a régmúlt idők műszaki emlékei, és ez remek dolog. De ahogy a veteránautózás sem az A-ból és B pontba történő ésszerű eljutásról szól, úgy a veterán hangszedőzés sem az átlagemberek mindennapi zenehallgatásáról.

3) Veterán csövek kontra új csövek - hangminőség. Ez itt OFF, tehát csak röviden. Ahogy írtad, a mai csövektől nem kapod meg "azt" a hangzást, amit a sztereó korszak előtt gyártott csövektől. Sajnos a 60-70 éve gyártott csövek tudását kevesen ismerik, bevallom, én sem. De 60-70 éve gyártott csöveket sajnos nem is árulnak a boltokban, így nem nagyon van összehasonlítási alap. Olyanra hivatkozni, amit egy szakember - mondjuk egy audiofil csöves erősítőket sorozatban gyártó szakember - sem tud ellenőrizni, szintén a levegőbe puffogtatás klasszikus példája.

Én bízom a mérnökökben annyira, hogy akkor is tudták és mostanában is tudják, hová szeretnének eljutni, és a célok hasonlóak. Kérdés, a 60-70 évvel ezelőtti műszaki lehetőségek mennyiben tették lehetővé, hogy azt kapják végeredményül, amit elképzeltek. Ma már mindenféle tervező és szimulációs programok léteznek, a csövek összeszerelésének kritikus pontjai pedig nem Mary vagy Mása kézügyességén múlnak, hanem robotok pöttyentik a helyükre az alkatrészeket --100 százalékos pontossággal.

4) Veterán csövek kontra új csövek - megbízhatóság. Ahogy a hangszedők is öregszenek és kopnak a használattól, úgy az elektroncsövek is. Bár egy elektroncső belsejében - ellentétben a hangszedőkkel - nem nagyon vannak szerves anyagokból készült alkatrészek, azaz egy használatlan példány elvileg tökéletes lehetne nagypapa korban is, a 60-70 éves (vagy akárcsak 20-30 éves) NOS csövek - hogy is mondjam - nem dominálják a piacot. Oké, mindent be lehet szerezni egy-két példányban, de egy csőnél, ha már be volt építve, szinte kideríthetetlen, mennyit használták eddig, illetve, ami sokkal fontosabb, mennyi ideje van még hátra.

A fentiek értelmében a veterán cuccokkal való példálózás elitista és teljesen életszerűtlen egyfelől (az egységsugarú felhasználó nem fér hozzá ilyenekhez, vagy csak horror árakon), és meglehetősen kontraproduktív is, mert azt az érzetet kelti, mintha ma nem lehetne kiváló hangszedőket vagy csöveket gyártani - miközben a valóság éppen az, hogy az elmúlt idők csöves és analóg reneszánszának következtében a hangszedők és a csövek gyártói is motiváltak új és modern termékek kifejlesztésében és előállításában, ráadásul ehhez sokkal komolyabb műszaki háttér áll rendelkezésre, mint néhány évtizeddel ezelőtt.

A Te szemszögedből talán ez a nézet a helyes. Sőt az AT95- tel "meg is tudsz fogni" !
De sajnálom azokat akik elhiszik hogy 10-20-30 ezerért ma jó hangú hangszedőt kapnak és 1-2 heti keresetért régen sem lehetett jót kapni.
A restaurálás ahogy nevezted, meglepően pozitív eredményeket tud hozni. Hogy nem az eredeti minőséget kapja a tulajdonos? Valóban. A pénzének megfelelő változást kap. Ha megfizeti a jobb alkatrészt a hangszedője javításához akkor jobb eredményt fog kapni. Amíg gyártanak új hangszedőt, addig ( meg még tovább is ) lesz javításhoz alkatrész. És lesz. Mert ez nagy üzlet most megint.

Az nagy kár , hogy még te sem ismered a régi csövek némelyikének a hangját gyártóként. És mégis le minősítenéd őket. Amúgy még mindig kapható az összes fontosabb elektroncső az eredeti gyári változatokban , eltérő állapotban és általában ehhez igazodó árakkal. Vannak persze extremitások is. És én nem csak 30-40 éves csövekről beszéltem, hanem az 1920- as évek kötepéről is. És azok a csövek most is tökéletesen üzemelnek és üzembiztosak. Vannak frissebbek is és ritka a probléma velük. Új gyártású csövekről több problémát hallok az ismeretségi köreimből. Árkategóriáktól függetlenül! Szóval ilyen szempontból is jobbakat tudok mondani a régi csövekre. A hangjukat is megtudhatja aki kicsit jobban érdeklődik utánuk. Én is így kezdtem. Sőt inkább már az a baj hogy túl sok az információ. A nyugati emberek a maguk módján ugyanúgy árérzékenyek és igyekeznek a legolcsóbb dolgokat megvenni. Így a rosszabb komponensekről lényegesen többet lehet olvasni így akár félrevezető is lehet, hogy "mindenhol csak dicsérik".
Amúgy ma is gyártanak persze jó hangszedőket. De azok ugyanúgy majdnem vagy biztosan megfizethetetlenek mint régen is. Vannak aztán kiemelkedők néha az árkategóriájukban , de egy árszint alatt ez már amúgy is csak kétes dicséret!
Jó hangú és megbízható csövet azonban nagyon kevesen gyártanak. Szerintem egy kézen még nem is kell minden újjunk használni ha meg akarjuk számolni. Ja és horribilis pénzekért. Annyiért hogy inkább veszek annyiért régi és merem garantálni jobb csövet amerikából.
Tudod arra hivatkozni is kár, hogy ma komolyabb tudás meg gyártótechnológia áll rendelkezésre mint régebben. A csöves erősítők kapcsolástechnikája gyakorlatilag a 60- as évekre meg volt az összes valtozat. Alkatrészeket is gyártottak jókat. BlackGate , shinkon tantallum, boron tűszár meg sok más is. De pl egy boron tűszáras MR tűs at 440 ( lehet, hogy nincs is ilyen , de ha lenne akkor is) soha nem lesz attól jó hangú hogy ilyet szerelnek bele.mint ahogy az AN Io sem attól drága, hogy milyen különleges anyagokból épül . Szóval ez most ilyen jó kis kereskedői szemlélet alapján sokaknak bemagyarázható indoklás volt számodról.
Javaslom egyszer csinálj egy erősítőt a ma is könnyedén beszerezhető ( nem olcsó) usa csövekből és hallgasd össze az orosz meg kínai csövekkel. Szerintem adjuk meg a lehetőségét az embereknek , hogy ne csak a rájuk erőltetett csöveket választhassák! De ez igaz a mai "olcsó" hangszedőkre is. Ne modjuk már egy om 10- re hog milyen jó, mert nem az. Az om5- nél talán jobb. De az meg már nagyon ..... Nagyon nem jó. Ettől még gyártanak ilyeneket mert megveszik. Vagy azért veszik meg mert ilyen olcsókat is gyártanak. Nem tudom melyik az ok meg az okozat. Mert nem tudom megérteni azt sem , hogy miért vesznek meg ilyeneket emberek.
Na mindegy.......
  • 1

#38 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 920 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 28 - 00:05

a mai olcsó hangszedők sehol nincsenek a 20-30 évvel ezelőtti olcsók mellett. Az akkori , már hallgatható kategória ma is legalább egy havi kereset. Az új gyártású csövekkel is az a helyzet, hogy nem  véletlenül nem tudja letörni a vintage csövek árát . Milyen új konstrukciókról , meg anyagokról meg ilyenekről beszélsz, hogy jobb ? A csöveim jó része még akkor készült , amikor nemhogy hifi-ről nem tudták, hogy lesz olyan, hanem még sztereo, meg FM rádió sem volt sehol..... De ezt a hangzást az új csövektől nem kapom meg semennyi pénzért sem., Így nem értem miről beszélsz !

Egy csomó dolog keveredik, próbáljunk meg rendet tenni.

1) Veterán kontra új hangszedők - hangminőség. Elhangzott egy állítás, miszerint a mai olcsó hangszedők "sehol nincsenek" a 20-30 évvel ezelőtti olcsók mellett. A levegőbe puffogtatás első jele, hogy a fogalmak nincsenek definiálva. Mi az az olcsó hangszedő? Speciel az AT95 vagy az Ortofon OM10 már 30 éve is léteztek, és ma is léteznek, elvileg változatlan formában.

Vagy neked nem ez az olcsó kategória? A Goldring 1006-os modell (75e ft) is uszkve 30 éve létezik, ma is kapható, de a Goldring pár éve mellé tette a 2000-es sorozatot, alulról a második hangszedő (Goldring 2200) éppen ennyibe kerül, de más elven működik. És az új nem jobb vagy rosszabb - hanem más. Nálunk a tesztprogramban mindkét hangszedő szerepel, érdemes tenni egy próbát, mielőtt nekiállsz puffogtatni.

2) Veterán kontra új hangszedők - megbízhatóság. A tűk kopnak, a motor belső rugalmas felfüggesztései öregszenek. A régebbi hangszedőkhöz már nem lehet eredeti tűt kapni, az utángyártottak meg olyanok, amilyenek, de ritkán érik el az eredeti gyári minőséget. De ha sikerülne is "megjavítani" egy hangszedő tűjét, a belső szerkezet megfáradt, kikeményedett alkatrészei miatt a hang nem lesz ugyanaz, mint három-négy évtizede volt. Persze lehet azokat is cserélni, de az eredeti anyagminőséget felkutatni, a lefejtett belső vezetékezést visszaépíteni a helyére - de ez már inkább a restaurálás kategóriája.

A veterán hangszedőzés olyan mint a veterán autózás: szép és költséges hobbi, feltámadnak és megmaradnak a régmúlt idők műszaki emlékei, és ez remek dolog. De ahogy a veteránautózás sem az A-ból és B pontba történő ésszerű eljutásról szól, úgy a veterán hangszedőzés sem az átlagemberek mindennapi zenehallgatásáról.

3) Veterán csövek kontra új csövek - hangminőség. Ez itt OFF, tehát csak röviden. Ahogy írtad, a mai csövektől nem kapod meg "azt" a hangzást, amit a sztereó korszak előtt gyártott csövektől. Sajnos a 60-70 éve gyártott csövek tudását kevesen ismerik, bevallom, én sem. De 60-70 éve gyártott csöveket sajnos nem is árulnak a boltokban, így nem nagyon van összehasonlítási alap. Olyanra hivatkozni, amit egy szakember - mondjuk egy audiofil csöves erősítőket sorozatban gyártó szakember - sem tud ellenőrizni, szintén a levegőbe puffogtatás klasszikus példája.

Én bízom a mérnökökben annyira, hogy akkor is tudták és mostanában is tudják, hová szeretnének eljutni, és a célok hasonlóak. Kérdés, a 60-70 évvel ezelőtti műszaki lehetőségek mennyiben tették lehetővé, hogy azt kapják végeredményül, amit elképzeltek. Ma már mindenféle tervező és szimulációs programok léteznek, a csövek összeszerelésének kritikus pontjai pedig nem Mary vagy Mása kézügyességén múlnak, hanem robotok pöttyentik a helyükre az alkatrészeket --100 százalékos pontossággal.

4) Veterán csövek kontra új csövek - megbízhatóság. Ahogy a hangszedők is öregszenek és kopnak a használattól, úgy az elektroncsövek is. Bár egy elektroncső belsejében - ellentétben a hangszedőkkel - nem nagyon vannak szerves anyagokból készült alkatrészek, azaz egy használatlan példány elvileg tökéletes lehetne nagypapa korban is, a 60-70 éves (vagy akárcsak 20-30 éves) NOS csövek - hogy is mondjam - nem dominálják a piacot. Oké, mindent be lehet szerezni egy-két példányban, de egy csőnél, ha már be volt építve, szinte kideríthetetlen, mennyit használták eddig, illetve, ami sokkal fontosabb, mennyi ideje van még hátra.

A fentiek értelmében a veterán cuccokkal való példálózás elitista és teljesen életszerűtlen egyfelől (az egységsugarú felhasználó nem fér hozzá ilyenekhez, vagy csak horror árakon), és meglehetősen kontraproduktív is, mert azt az érzetet kelti, mintha ma nem lehetne kiváló hangszedőket vagy csöveket gyártani - miközben a valóság éppen az, hogy az elmúlt idők csöves és analóg reneszánszának következtében a hangszedők és a csövek gyártói is motiváltak új és modern termékek kifejlesztésében és előállításában, ráadásul ehhez sokkal komolyabb műszaki háttér áll rendelkezésre, mint néhány évtizeddel ezelőtt.

• 2

#39 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.778 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 27 - 19:56

ha a hangszedoi javitasara gondolsz,nem hiszem hogy gond lehet,vegul is ZYX..ha elvalal javitasra,teritesmentesen,kb 30 eves lemezjatszojat,ugy hogy egyertelmu hogy valamilyen barom elcseszett vlmit,megoldja majd a hangszedojavitast is....

Ezt nem értem.
A zyx majd megjavítja? Arra gondolsz?
Mert én meg arra gondoltam , hogy mivel fixre összeragasztott így nem biztos , hogy a hazai mesterek ezt elvállalják.
  • 0

#40 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.574 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 27 - 16:33

Ezekből melyik ami javítható is?
Csak úgy... Kérdezem..... Hosszú távra.

ha a hangszedoi javitasara gondolsz,nem hiszem hogy gond lehet,vegul is ZYX..ha elvalal javitasra,teritesmentesen,kb 30 eves lemezjatszojat,ugy hogy egyertelmu hogy valamilyen barom elcseszett vlmit,megoldja majd a hangszedojavitast is....

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó