Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

MM és MC pickup-ok

• Please log in to reply
1109 válasz erre a témára

#21 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.506 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 augusztus 19 - 09:07

hogy a francba ne tudná már értelmezni egy felhasználó hogy vlmi nincs rendben?..vesz X hangszedőt, nem kevés pénzért,netán phono/SUT párositást,és a kapott eredmény nem hozza az elvárásokat,a hangja egy MP3-as szintet sem ér el....no ekkor azért el kéne gondolkodni hogy akkor mennyi az annyi..többé kevésbe a mai phono-k illesztehetőek,vagy sima kapocsolások segitségével (külső/belső),vagy adják magukban az illesztési opciót,és egy szakértő segitségével,ezek a kérdések ott is megoldhatóak...nem arra gondoltam hogy szét kell barmolni egy elektronikát,de maguk a gyártók (forgalamazók) is tudnak tanácsokat adni ezzel kapcsolatban..MM oldalon egy kicsit más a helyzet,sajnos ez a szegmens feledésbe került,de azért akadnak üde példányok,ahol azoknak is tudnak kedvezni..vagy vesz az ember vlmilyen vintage "csatahajót",és megoldodik ez a kérdés is,mert akkor még az normális volt,akár a terhelés,de a lezárás is illesztehetó volt külső kapcsolókkal....nem árt rákeresni egy kérdéses hangszedőre,általában a haklis példányokkal már foglalkoztak valahol,és adnak tanácsokat hogy merre kéne menni,ha esetleg gond van velük..A tök kezdő meg úgy is kér tanácsot már innét/onnét,alsó házban annyira ezek a komoly gondok nem jellemzőek,és a gondok általában akkor kezdődnek,ha az ember elkezd lépegetni felvele..az esetek kb 80%-nál talán minden rendben van minden,marad az a kb 20% ahol egy kis + energia belefektetésével,megoldodnak a gondok..

• 0

#22 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.196 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 19 - 05:23

Onnan hogy nem szól jól....
Próbáljunk egy kicsit másképp nézni erre a dologra. Adva van egy részben nyitott elektromechanikai rendszer, bele lehet nyúlni, bizonyos paramétereit lehet változtatni. A lezáró ellenállással és kapacitással befolyásolni lehet a frekvencia átvitelt, a mechanikai csillapítással a torzításokat és a dinamikát is ezen felül. Ez a hangkar-hangszedő. Feltesszük egy futóműre, és kapunk még egy változót, a futómű saját karakterét. Eddig oké. Az adott körülmények ( lezárások, tömegek, engedékenység ) meghatározzák, hogy ez a rendszer hogyan fog viselkedni. Ezt halljuk. Tetszik = hagyd így, és hallgasd. Nem tetszik = változtass. Ha kevés a magas hang, akkor túl van csillapítva, vagy a mozgó tömeg túl nagy az engedékenységhez, vagy a lezárás túl alacsony. Vagy mindkettő egyszerre.Esetleg nagyon hátra dől a hangszedő. ( A hagszedő tetejének lejátszás közben párhuzamosnak kell lennie a lemezzel) Ha sok a magas hang, akkor kevés a tömeg, és magasra csúszott a rezonancia, esetleg túl magas a lezárás értéke az adott hangszedőhöz. Vagy nagyon előre dől a hangszedő.
Ha a gyári ajánlásoktól való +/- 50%-on belüli változtatásokkal nagyjából helyrejönnek a dolgok, akkor ez volt a baj, és megoldottad. Ha nem, akkor a rendszered valamelyik komponense húz el nagyon valamerre, amit ezzel a trükkel már nem lehet kikompenzálni. Vagyis - változtass, ott ahol kell.
Írtam erről régebben az audioworld-ön (audioworld.blog.hu ) ott kicsit részletesebben el lehet olvasgatni.
Üdv, Gábor

Ok, Gábor! Ezt én tudom , hogy így van! De egy laikus?! Tudod mennyiszer hallottam, hogy magas impedanciás mc-t használnak alacsony impedanciás trafóval "megelégedve"!?
Pedig ott még az elektronikához sem kellene nyúlni a jó beállításhoz! Szóval van akinek a "rosszul szól" , nem értelmezett fogalom.
  • 0

#23 Analoglue

Analoglue

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 21:37

Bocsássatok meg, de míg mc hangszedőnél sem egyértelmű a helyzet addig mm- eknél elvileg szabvány 47 k lezárással működne. Honnan tudhatja sztetek a tulaj , hogy mi a helyes lezárás ? Honnan tudhatjuk hogy nem úgy lett tervezve a hangszedő , hogy a hangja nem éppen ezzel a szabvány 47k- val lezárva a legjobb? Nem annyira egyértelmű dolgok ezek!

Onnan hogy nem szól jól....

Próbáljunk egy kicsit másképp nézni erre a dologra. Adva van egy részben nyitott elektromechanikai rendszer, bele lehet nyúlni, bizonyos paramétereit lehet változtatni. A lezáró ellenállással és kapacitással befolyásolni lehet a frekvencia átvitelt, a mechanikai csillapítással a torzításokat és a dinamikát is ezen felül. Ez a hangkar-hangszedő. Feltesszük egy futóműre, és kapunk még egy változót, a futómű saját karakterét. Eddig oké. Az adott körülmények ( lezárások, tömegek, engedékenység ) meghatározzák, hogy ez a rendszer hogyan fog viselkedni. Ezt halljuk. Tetszik = hagyd így, és hallgasd. Nem tetszik = változtass. Ha kevés a magas hang, akkor túl van csillapítva, vagy a mozgó tömeg túl nagy az engedékenységhez, vagy a lezárás túl alacsony. Vagy mindkettő egyszerre.Esetleg nagyon hátra dől a hangszedő. ( A hagszedő tetejének lejátszás közben párhuzamosnak kell lennie a lemezzel)  Ha sok a magas hang, akkor kevés a tömeg, és magasra csúszott a rezonancia, esetleg túl magas a lezárás értéke az adott hangszedőhöz. Vagy nagyon előre dől a hangszedő.

Ha a gyári ajánlásoktól való +/- 50%-on belüli változtatásokkal nagyjából helyrejönnek a dolgok, akkor ez volt a baj, és megoldottad. Ha nem, akkor a rendszered valamelyik komponense húz el nagyon valamerre, amit ezzel a trükkel már nem lehet kikompenzálni. Vagyis - változtass, ott ahol kell.

Írtam erről régebben az audioworld-ön (audioworld.blog.hu ) ott kicsit részletesebben el lehet olvasgatni.

Üdv, Gábor

• 1

#24 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.196 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 11:12

Petya szövegéből ezt az illesztés-dolgot különösen kiemelendőnek tartom, szvsz a karnál is meghatározóbb tényező leborulok.gif . erősen ajánlom mindenkinek a hangszedője által megkívánt értéket belőni/belövetni valakivel a fonó-fokozatban, különben soha nem fogja megtudni, mire képes valójában a p.u.-ja :ohnoohnoohno:

Bocsássatok meg, de míg mc hangszedőnél sem egyértelmű a helyzet addig mm- eknél elvileg szabvány 47 k lezárással működne. Honnan tudhatja sztetek a tulaj , hogy mi a helyes lezárás ? Honnan tudhatjuk hogy nem úgy lett tervezve a hangszedő , hogy a hangja nem éppen ezzel a szabvány 47k- val lezárva a legjobb? Nem annyira egyértelmű dolgok ezek!
  • 0

#25 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.731 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 10:33

...Önmagában,a hangszedő nem él  egyedülálló életet,ott van a kar,annak/azoknak az ilyen/olyan eredeti-modifikált belső kábelezése,futómű a már X-szer kicserélt,megváltoztatott lemezalátétekkel,tápegységekkel,aztán ott a külső karkábel,phono egyégeg,ezeknek az illesztési lehetőségei és stb...

...Csak egy Benz Ace SLMR (ex sajátom) jut eszembe,amelyre kapásbol legalább három illesztési opcióra mondják hogy jó lehet,a negyedik a gyári Lukaschek PP1 :D és bizony igen-igen eltérő hangaraktert/prezentációt fog eredményezni mind.. ;peace; ...

Petya szövegéből ezt az illesztés-dolgot különösen kiemelendőnek tartom, szvsz a karnál is meghatározóbb tényező leborulok.gif . erősen ajánlom mindenkinek a hangszedője által megkívánt értéket belőni/belövetni valakivel a fonó-fokozatban, különben soha nem fogja megtudni, mire képes valójában a p.u.-ja :ohnoohnoohno:

• 0

#26 Roli80

Roli80

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 810 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 06:12

Két kérdés merül fel. Hagyjuk egy kicsit az Exact és a 1042 közötti különbséget, a 1042 sokkal jobb, nyíltabb, finomabb, inkább művészlélek az Exact kissé hm... erőteljesebb de egyszersmind faragatlanabb hangja mellett. Ennyi, de nem ez a lényeg.

Egy lemezjátszó az egy teljes rendszer, és hiába az egyik hangszedő ilyen, a másik meg olyan, amikor egy lemezjátszót "tervezünk össze" ( mert ezt tesszük ) akkor azt a variációt kell

megtalálni, ahol a legjobb hangot kapjuk az adott pénzért, és / vagy a legjobb útra lépünk a jövőbeni upgrade-ket is figyelembe véve.

1. A Systemdek jó lemezjátszó, de tonálisan kicsit vékony.

2. Istvánnak igaza van, a Rega 250-es nem tart lépést a futóművel, gyári állapotában.

3. Olyan hangszedő kell ami a fentiekhez illeszkedik, tonálisan és rezonanciailag is ( ne tessék felhördülni, kéretik nyugodtan tovább olvasni ).

4. Minderre van cirka 120 ezer Forintunk ha jól értem.

Nos, talán ennek az összegnek a harmadát rákölthetnénk a karra, vehetnénk rá egy fém bakos ellensúlyt ( Michell, Origin Live, stb.) Ez többet hoz mint ugyanez az összeg egy drágább hangszedőben. Vagy add el a Rega kart, és vegyél használtan egy jó állapotú Roksan Tabrizt, és ne felejtsd el hogy ezt ki javasolta.... ( egy sör rendel...)

A maradék pénzen vegyél bele egy Denon DL-110-et, és máris egy másik világban találod magad. Visszanézni lehet, de felesleges.

Ha maradt pénzed, a következő lépés egy Funk Achromat lemezalátét, és végül majd egy Heed Orbit2 táp. Vannak ennél jobb lemezjátszók - sokkal többért.

Ha maradnál az MM vonalon, és kompenzálnád kicsit a futómű vékonyságát, ott a Shelter 201 MM, az mélyben erősebb, jól illeszkedik a karhoz is, a futóműhöz is.

Esetleg megfontolandó egy Goldring 2300 ami szintén egy jó választás ide, valamivel drágábban.

SZVSZ.

Üdv, Gábor

Köszönöm a választ!

• 0

#27 supravox

supravox

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 509 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 17 - 21:24

[quote name="Analoglue" post="2129961" timestamp="1502999454"]

Két kérdés merül fel. Hagyjuk egy kicsit az Exact és a 1042 közötti különbséget, a 1042 sokkal jobb, nyíltabb, finomabb, inkább művészlélek az Exact kissé hm... erőteljesebb de egyszersmind faragatlanabb hangja mellett. Ennyi, de nem ez a lényeg.
Egy lemezjátszó az egy teljes rendszer, és hiába az egyik hangszedő ilyen, a másik meg olyan, amikor egy lemezjátszót "tervezünk össze" ( mert ezt tesszük ) akkor azt a variációt kell
megtalálni, ahol a legjobb hangot kapjuk az adott pénzért, és / vagy a legjobb útra lépünk a jövőbeni upgrade-ket is figyelembe véve.
2. Istvánnak igaza van, a Rega 250-es nem tart lépést a futóművel, gyári állapotában.
3. Olyan hangszedő kell ami a fentiekhez illeszkedik, tonálisan és rezonanciailag is ( ne tessék felhördülni, kéretik nyugodtan tovább olvasni ).

Nos, talán ennek az összegnek a harmadát rákölthetnénk a karra, vehetnénk rá egy fém bakos ellensúlyt ( Michell, Origin Live, stb.) Ez többet hoz mint ugyanez az összeg egy drágább hangszedőben. Vagy add el a Rega kart, és vegyél használtan egy jó állapotú Roksan Tabrizt, és ne felejtsd el hogy ezt ki javasolta.... ( egy sör rendel...)
A maradék pénzen vegyél bele egy Denon DL-110-et, és máris egy másik világban találod magad. Visszanézni lehet, de felesleges.
Ha maradt pénzed, a következő lépés egy Funk Achromat lemezalátét, és végül majd egy Heed Orbit2 táp. Vannak ennél jobb lemezjátszók - sokkal többért.
Ha maradnál az MM vonalon, és kompenzálnád kicsit a futómű vékonyságát, ott a Shelter 201 MM, az mélyben erősebb, jól illeszkedik a karhoz is, a futóműhöz is.
Esetleg megfontolandó egy Goldring 2300 ami szintén egy jó választás ide, valamivel drágábban.
SZVSZ.
Üdv, Gábor[/quote
Khmm
Na ez válasz:)
Én is köszi pedig nem én kérdeztem:)
  • 0

#28 Analoglue

Analoglue

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 17 - 20:50

Köszönöm a felajánlást, lehet majd élek vele.

Esetleg van olyan aki ismeri az exactot?

SZVSZ.

Üdv, Gábor

• 0

#29 Roli80

Roli80

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 810 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 17 - 12:41

A Rega Exactot nem ismerem, de egy 1042-est tudunk adni kipróbálni.

A Rega kar szerintem visszafogja a Systemdek lemezjátszót.

A Pointe phono fokozatok valóban előkerülnek néha hirdetésekben, a régebbiek 50 és 80 ezer forint közötti áron, az Analogia SE, Mk4 és Mk5 inkább száz körül. Ajánlanám az új Recordunkat kipróbálásra, most éppen akciózzuk 99 ezerért. Ebből is szívesen adunk tesztpéldányt.

Köszönöm a felajánlást, lehet majd élek vele.

Esetleg van olyan aki ismeri az exactot?

• 0

#30 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 840 Hozzászólás:
  • Interests:csöves erősítők

Elküldve: 2017 augusztus 17 - 09:04

Sziasztok. Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Systemdek lemezjátszóba Rega 250-es karral keresnék hangszedőt. Mi a különbség a Rega Exact és a Goldring 1042 között. Hangzásbeli különbségekre gondolok, kérlek ne azzal gyertek, hogy a AN is a 1042 átnevezettel szereli a TT1-et. Van közte jelentős karakterbeli eltérés?

Primare rendszerhez lenne kötve. Phono egyenlőre nincs, de régebbi Pointe, vagy Musical Fidelity X lps-re gondoltam. Ebben még jöhetnek tanácsok.

Köszönöm a segítséget!

A Rega Exactot nem ismerem, de egy 1042-est tudunk adni kipróbálni.

A Rega kar szerintem visszafogja a Systemdek lemezjátszót.

A Pointe phono fokozatok valóban előkerülnek néha hirdetésekben, a régebbiek 50 és 80 ezer forint közötti áron, az Analogia SE, Mk4 és Mk5 inkább száz körül. Ajánlanám az új Recordunkat kipróbálásra, most éppen akciózzuk 99 ezerért. Ebből is szívesen adunk tesztpéldányt.

• 0

#31 Roli80

Roli80

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 810 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 17 - 08:22

Sziasztok. Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Systemdek lemezjátszóba Rega 250-es karral keresnék hangszedőt. Mi a különbség a Rega Exact és a Goldring 1042 között. Hangzásbeli különbségekre gondolok, kérlek ne azzal gyertek, hogy a AN is a 1042 átnevezettel szereli a TT1-et. Van közte jelentős karakterbeli eltérés?

Primare rendszerhez lenne kötve. Phono egyenlőre nincs, de régebbi Pointe, vagy Musical Fidelity X lps-re gondoltam. Ebben még jöhetnek tanácsok.

Köszönöm a segítséget!

• 0

#32 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.196 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 01 - 15:05

Soha nem értettem ezeket a nagy hacacárékat egy X hangszedővel kapcsolatban,legyen az MC,vagy MM..más más rendszerek,más más izlések,preferenciák-elvárások behatárolják majd a véleményeket..amit tudnunk kell ,és tisztában kell lennünk vele,hogy az általunk,áhitatott hangszedőt,megvásárlás után,vlki az első sarkon halálra fogja köpködni az interneten,vagy a valós életben,vagy az egekbe fogja dicsérni.Önmagában,a hangszedő nem él egyedülálló életet,ott van a kar,annak/azoknak az ilyen/olyan eredeti-modifikált belső kábelezése,futómű a már X-szer kicserélt,megváltoztatott lemezalátétekkel,tápegységekkel,aztán ott a külső karkábel,phono egyégeg,ezeknek az illesztési lehetőségei és stb...

Hej hány hangszedőt cseréltem én már ki az életemben,és hány nagyratartortott hangszedővel volt szerencsém másoknál,igen komoly rendszerekben amelyre én azt mondat hogy most csapnivaló,egy másik rendszerben,ugyanazon hangszedő meg zseniális volt,persze mindenki letette a nagy fogadalmat,hogy az illesztése 100% ban helyes/jó volt.Csak egy Benz Ace SLMR (ex sajátom) jut eszembe,amelyre kapásbol legalább három illesztési opcióra mondják hogy jó lehet,a negyedik a gyári Lukaschek PP1 :D és bizony igen-igen eltérő hangaraktert/prezentációt fog eredményezni mind.. ;peace;
Csak bátran előre,nem árt azért néha vissza is tekinteni ;peace;

Ez már a visszatekintés volt! :)
  • 0

#33 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.506 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 01 - 09:09

Soha nem értettem ezeket a nagy hacacárékat egy X hangszedővel kapcsolatban,legyen az MC,vagy MM..más más rendszerek,más más izlések,preferenciák-elvárások behatárolják majd a véleményeket..amit tudnunk kell ,és tisztában kell lennünk vele,hogy az általunk,áhitatott hangszedőt,megvásárlás után,vlki az első sarkon halálra fogja köpködni az interneten,vagy a valós életben,vagy az egekbe fogja dicsérni.Önmagában,a hangszedő nem él  egyedülálló életet,ott van a kar,annak/azoknak az ilyen/olyan eredeti-modifikált belső kábelezése,futómű a már X-szer kicserélt,megváltoztatott lemezalátétekkel,tápegységekkel,aztán ott a külső karkábel,phono egyégeg,ezeknek az illesztési lehetőségei és stb...

Hej hány hangszedőt cseréltem én már ki az életemben,és hány nagyratartortott hangszedővel volt szerencsém másoknál,igen komoly rendszerekben amelyre én azt mondat hogy most csapnivaló,egy másik rendszerben,ugyanazon hangszedő meg zseniális volt,persze mindenki letette a nagy fogadalmat,hogy az illesztése 100% ban helyes/jó volt.Csak egy Benz Ace SLMR (ex sajátom) jut eszembe,amelyre kapásbol legalább három illesztési opcióra mondják hogy jó lehet,a negyedik a gyári Lukaschek PP1 :D és bizony igen-igen eltérő hangaraktert/prezentációt fog eredményezni mind.. ;peace;

Csak bátran előre,nem árt azért néha vissza is tekinteni ;peace;

Szerkesztve dixie chicken által: 2017 augusztus 01 - 09:10

• 4

#34 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.196 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 01 - 08:50

Akkor egyszerű.
Ahol lapos sovány és bénán szól ott ez a rendszer sajátja:))

Valószínű "nem elég jó" a rendszerem "sajnos" az OC-khez.
  • 0

#35 supravox

supravox

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 509 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 01 - 08:31

"Nálam lapos, unalmas, sovány volt. Nem szerettem. Nem tudtam megszokni. Ment a háztól."
"Nálam pedig nem lapos, nem unalmas és kicsit sem sovány... Ellenben enrgikus, igen jó basszussal, eleven magasakkal, nagyon hallgatható."
"Én annakidején egy AT OC9-el vettem a lemezjátszómat. Számomra az OC9 hangja kissé magasba húz, vékony középtartománnyal, pontos, de mennyiségében kevés basszussal."
"Az OC9 telt és energikus hangú szedő. Volt szerencsém többször is hallgatni."

Valószínűleg mindegyik állítás igaz.

A különbség a rendszerekben van.

Michael Schumacher egymás után ötször nyert Forma-1 sorozatot a Ferrarival. Amikor átült a Mercedes csapatába, egy nyolcadik, egy kilencedik és egy tizenharmadik helyre futotta.

Ha a Ferraris időszakot nézzük, Schumacher minden idők egyik legnagyszerűbb Forma-1 pilótája.

Ha a Mercedes időszakot, akkor egy gyenge közepes autóversenyző.

Akkor egyszerű.
Ahol lapos sovány és bénán szól ott ez a rendszer sajátja:))
  • 0

#36 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.196 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 01 - 04:24

"Nálam lapos, unalmas, sovány volt. Nem szerettem. Nem tudtam megszokni. Ment a háztól."
"Nálam pedig nem lapos, nem unalmas és kicsit sem sovány... Ellenben enrgikus, igen jó basszussal, eleven magasakkal, nagyon hallgatható."
"Én annakidején egy AT OC9-el vettem a lemezjátszómat. Számomra az OC9 hangja kissé magasba húz, vékony középtartománnyal, pontos, de mennyiségében kevés basszussal."

Michael Schumacher egymás után ötször nyert Forma-1 sorozatot a Ferrarival. Amikor átült a Mercedes csapatába, egy nyolcadik, egy kilencedik és egy tizenharmadik helyre futotta.

Ha a Ferraris időszakot nézzük, Schumacher minden idők egyik legnagyszerűbb Forma-1 pilótája.

Szép lenne ha kiderülne ugyanolyan lemezjátszóna hallottuk. :)
  • 1

#37 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 840 Hozzászólás:
  • Interests:csöves erősítők

Elküldve: 2017 július 31 - 23:00

• 0

#38 SFI

SFI

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 427 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 31 - 21:50

Én annakidején egy AT OC9-el vettem a lemezjátszómat. Számomra az OC9 hangja kissé magasba húz, vékony középtartománnyal, pontos, de mennyiségében kevés basszussal. Hozzá képest a Benz Wood SL2 sokkal kiegyenlítettebb, zeneibb hangszedő. A Benz MR tűs, az OC9 egy használt példány. A Benz hallgathatósági faktora SZÁMOMRA sokkal nagyobb az ÉN OC9-emnél, ugyanabban a lemezjátszóban, ugyanabban a hangkarban. MIndkét hangszedő a birtokomban van, a Benz beszerelve......Remélem tudtam segíteni.
​Üdv, SFI

• 1

#39 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.196 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 31 - 20:53

Nálam pedig nem lapos, nem unalmas és kicsit sem sovány... Ellenben enrgikus, igen jó basszussal, eleven magasakkal, nagyon hallgatható.

Most beszéltem egy ismerősömmel. Azt mondta jól tudom. Nem jó még az OC 9 sem.
Nem tudom ti mitől/ miben halljátok jónak?
  • 0

#40 gytam

gytam

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 56 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 30 - 20:24

Nálam lapos, unalmas, sovány volt. Nem szerettem. Nem tudtam megszokni. Ment a háztól.

Nálam pedig nem lapos, nem unalmas és kicsit sem sovány... Ellenben enrgikus, igen jó basszussal, eleven magasakkal, nagyon hallgatható.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó