Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

MM és MC pickup-ok

• Please log in to reply
1018 válasz erre a témára

#21 Analoglue

Analoglue

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 11 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 május 05 - 21:36

Tudja esetleg valaki a Shelter 201 engedékenységét? 

Systemdek Profile karhoz (Jelco gyártmány, ilyen szeretnék új hangszedőt, és nagyon sok jót olvastam róla, de nem tudom, hogy ehhez a karhoz megfelelő lenne-e. A kar mozgó tömege elvileg 12gr.

Ha jól emlékszem, japán módon mérve, 100Hz-en 10-es, az nálunk (10Hz-en) 16-17 körüli engedékenység, jó a 12 grammos karhoz. A IIX 900-hoz pláne jól megy, a Shelter kiegyenlítettnél kicsit melegebb, testesebb hangja jól illeszkedik a Systemdek észrevehető vékonyságához, jó párosítás. A lezárással kell figyelni, nem jó a 47K, helyette 75-100K közötti értéket kell beállítani, ha szép nyílt, levegős hangot szeretnél. Üdv, Gábor

• 1

#22 Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.951 Hozzászólás:
  • Interests:Audio
    Planetológia

Elküldve: 2017 május 05 - 20:47

Milyen karral?

blogar+eb101c.jpg

• 0

#23 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.641 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 20:19

Systemdek IIX, Pointe Analogia MKIII phono

Milyen karral?
Miért nem veszel egy normális hangszedőt?
Egy emt- vel gyönyörűen szólhatna ha olyan a kar.
  • 0

#24 axon.dust

axon.dust

Újonc fórumos

• Pipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 19:51

Hú de jó! Ez most akkor biztosan szépen fog szólni !
Miben is ?

Systemdek IIX, Pointe Analogia MKIII phono

• 0

#25 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.641 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 19:14

Kalkulacio alapjan a rezonancia frekvencia 9.86 Hz lenne, ha igaz a 14-es engedekenyseg, akkor viszont tokeletesnek tunik..

Hú de jó! Ez most akkor biztosan szépen fog szólni !
Miben is ?
  • 0

#26 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.075 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 18:58

Kalkulacio alapjan a rezonancia frekvencia 9.86 Hz lenne, ha igaz a 14-es engedekenyseg, akkor viszont tokeletesnek tunik..

Szerintem nyugodtan belevághatsz.

• 0

#27 axon.dust

axon.dust

Újonc fórumos

• Pipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 17:12

Szia
Ha sikerül az illesztés akkor az például egy baromi jó hangszedő

Szerkesztve axon.dust által: 2017 május 05 - 17:12

• 0

#28 DHT1

DHT1

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 69 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 16:41

Nekem továbbra sem fáj hogy ki milyen hangszedőt használ, én elvagyok az MC-vel
  • 0

#29 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 16:23

Systemdek Profile karhoz (Jelco gyártmány, ilyen szeretnék új hangszedőt, és nagyon sok jót olvastam róla, de nem tudom, hogy ehhez a karhoz megfelelő lenne-e. A kar mozgó tömege elvileg 12gr.

Szia
Ha sikerül az illesztés akkor az például egy baromi jó hangszedő
  • 0

#30 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 16:19

@supravox:szivi,semmi gond,én nem vagyok annyira nárcisz lelkű :D..a lényeg,számunkra megtaláni az élvezhető/jó megoldást,a rendszereinket magunknak épitjük,és nem a szomszédnak ;peace;

Ezt jó hallani
Szóval nagyon klasszul összefoglaltad amik bennem is megfogalmazódtak sok sok MC-zéssel töltött idő után.
  • 0

#31 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.471 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 15:24

@supravox:szivi,semmi gond,én nem vagyok annyira nárcisz lelkű :D..a lényeg,számunkra megtaláni az élvezhető/jó megoldást,a rendszereinket magunknak  épitjük,és nem a szomszédnak ;peace;

• 0

#32 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 15:05

nem igazán értem hogy mit nem lehet érteni hogy valaki elveti az MC hangszedőket :D..izlések és pofonok,ezt amit @supravox meglépett,én megléptem vagy 30 éve,Ortofon MC10Super,elsőszériás Ortofon MC20Super (VDH tűprofil) használata után,úgy hogy kézközelben volt Ortofon T30 trafó is..rengeteg pepecselés,illesztgetés amelyek után egy Shure VST III,vagy V15/vXMR felüdülés volt számomra..én ma is ezen az irányvonalon vagyok,Grace F9E,vagy Shure V15/V JICO SAS túprofilal,igaz nyamvadt hangű szijhajtású gépet használok No.1-es lemezjátszóként a renszeremben,az No.2-es egy idler,igaz eredeti állpotban van,de nem döltem a kardomba végette..azt nem mondom hogy nem voltak kisérleteim ismét MC-ézéssel kapcsolatban,és emeltebb szintű lemezjátszónak a használatával StabiS/StogiS-en(Benz ACE SL,Shelter 501/II,Ortofon Rondo Red,Denon DL103,Denon DL103R akár Kuzma StabiS/StogiS,vagy SME M2-9 sekbe szerelve),simán preferálom az emeltebb szintű MM hangot ma is,még igen drága haveri társaságomban használt MC-kel szemben is..általában amit én felvetek egy mesterséges 3D képzése,amelynek semmi köze sincs a valós élő zenéhez,miszlikekre szedik szét a hangképet,nincs koherencia,..azt nem mondom hogy nincsenek kivételek számomra (Shelter 501,Denon DL103-sok,EMT 15,Ortofon SPU,esetenként AT33PTG)..van élet az MC után is,és nélküle is....
Köszönöm:)
És bocsánat a nyamvadt kifejezésért:)
;peace;

• 0

#33 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.075 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 11:36

Systemdek Profile karhoz (Jelco gyártmány, ilyen szeretnék új hangszedőt, és nagyon sok jót olvastam róla, de nem tudom, hogy ehhez a karhoz megfelelő lenne-e. A kar mozgó tömege elvileg 12gr.

Sajnos a gyári oldalon nem adják meg az engedékenységet, egy másik oldalon ezt találtam, nem tudom mennyire megbízható adat:

Compliance in µm/mN (Nadelnachgiebigkeit) 14

A gyakorlatban közepesen nehéz és nehéz karokba ajánlják a 201-et, 12-13 g mozgó tömeg felett, elméletileg ezek szerint jó bele. Nem ismerem ezt a kart, és nemigazán látszik a képen, de ha cserélhető a shell, akkor egy nehezebb shellel lehetne tovább hangolni.

• 0

#34 axon.dust

axon.dust

Újonc fórumos

• Pipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 09:39

• 0

#35 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.471 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 08:01

nem igazán értem hogy mit nem lehet érteni hogy valaki elveti az MC hangszedőket :D..izlések és pofonok,ezt amit @supravox meglépett,én megléptem vagy 30 éve,Ortofon MC10Super,elsőszériás Ortofon MC20Super (VDH tűprofil) használata után,úgy hogy kézközelben volt Ortofon T30 trafó is..rengeteg pepecselés,illesztgetés amelyek után egy Shure VST III,vagy V15/vXMR felüdülés volt számomra..én ma is ezen az irányvonalon vagyok,Grace F9E,vagy Shure V15/V JICO SAS túprofilal,igaz nyamvadt hangű szijhajtású gépet használok No.1-es lemezjátszóként a renszeremben,az No.2-es egy idler,igaz eredeti állpotban van,de nem döltem a kardomba végette..azt nem mondom hogy nem voltak kisérleteim ismét MC-ézéssel kapcsolatban,és emeltebb szintű lemezjátszónak a használatával StabiS/StogiS-en(Benz ACE SL,Shelter 501/II,Ortofon Rondo Red,Denon DL103,Denon DL103R akár Kuzma StabiS/StogiS,vagy SME M2-9 sekbe szerelve),simán preferálom az emeltebb szintű MM hangot ma is,még igen drága haveri társaságomban használt MC-kel szemben is..általában amit én felvetek egy mesterséges 3D képzése,amelynek semmi köze sincs a valós élő zenéhez,miszlikekre szedik szét a hangképet,nincs koherencia,..azt nem mondom hogy nincsenek kivételek számomra (Shelter 501,Denon DL103-sok,EMT 15,Ortofon SPU,esetenként AT33PTG)..van élet az MC után is,és nélküle is....

;peace;

• 0

#36 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 06:33

Keveseknek van ennyire komoly rendszere. Így még érdekesebb, hogy pont a Shure vált be. Bár a dipól konstrukció magyarázhatja azt, hogy nem zavar a hangszedő mélykiemelése.

Az m44-et be kell járatni
Illetve nagyon precízen beállítani és nem lesz loudnesses.
  • 0

#37 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.075 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 06:06

Te nem hiszem,hogy tőlem szeretnél tanulni.
Máshol,máskor már megírtam egyébként.
Kuzma Reference futómű Stogi 313VTA kar
Audio Consulting MC preamp Audio Consulting kitből épített erősítő Audio C trafós hangerőszabályzóval, supravox 215 EXC elektromágneses hangszóró dipólban.
Sajna fotóim nincsenek már meg..

Keveseknek van ennyire komoly rendszere. Így még érdekesebb, hogy pont a Shure vált be. Bár a dipól konstrukció magyarázhatja azt, hogy nem zavar a hangszedő mélykiemelése. 

• 1

#38 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.641 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 06:02

Audio Consulting MC preamp Audio Consulting kitből épített erősítő Audio C trafós hangerőszabályzóval, supravox 215 EXC elektromágneses hangszóró dipólban.

Mindenből lehet tanulni vagy okulni.
Ebben a rendszerben mi volt a baj az mc-kkel?
Túl sokat tudtak? Biztos, hogy nem a készülékeiddel van baj? Nem ismerem mindet így tényleg csupán érdeklődöm. Amikor bekerültek a rendszeredbe, egyértelműen javolást hoztak és pont úgy ahogyan szeretted volna?
Fura hogy ilyen mc- k helyett inkább egy olcsó mm- et hallgatsz.... Legalábbis Nekem.
Bár volt egy időszak, amikor én is szívesebben hallgattam volna 35-40 ezres mm- eket mint sokkal drágább mc- ket. De ott a hangkar volt a ludas. Azok az mm- ek ma már azért 80-100 ezer körül lennének. Szóval régen volt. De egy hangkar csere megoldotta ezt a problémát.
  • 0

#39 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 05:17

Mesélhetnél erről a rendszerről amiben nem volt elég jó a Rosewood meg a többi mc. Had tanuljunk belőle.

• 0

#40 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.641 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 04 - 21:09

Biztos szentségtörésnek fog hallani de engem az MC-kel mindig elégedetlen voltam.
Valahogy mindegyiknek volt valami nyűgje ami nem engedte hogy a zenére figyeljek.
Pedig komolyan küzdöttem időt és pénzt nem kímélve.
Na ez az MM-el megszűnt.
És ezt pont egy ilyen lenézett Shure pickup-nek köszönhetem.
Most persze V15type4-em van de a felsorolt MC hangszedőket egy percig nem sírom vissza.
Ezekre gondolva azért mondhatom azt hogy van némi összehasonlítási alapom.
Nem kell mindenkinek ilyen irányt venni és megértem azt aki a gondolattól is rosszul van hogy egy 20ezer ft-os DJ hangszedő jó lehet.
És nem is mindegyik jó.
De a shure m44 az jó és és bármilyen rendszerben megállja a helyét.
Persze nem valami ványadt szíjas lemezjátszóba kell tenni:)))

Mesélhetnél erről a rendszerről amiben nem volt elég jó a Rosewood meg a többi mc. Had tanuljunk belőle.
  • 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó