Jump to content
AVX Café Rebat
AVX

MM és MC pickup-ok

Recommended Posts

Kedves Teac!

Ez elég veszélyes terv ,én nem tenném.Azért már egy OC 9-ből is tudni lehet,hogy mit várhatunk a "vezérhajó " hangjától.

"Végül is mindegy mostanra, amit akartam, megtudtam. 19-re lapot fogok húzni, ezt eldöntöttem."

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
kizárólag a külföldi fórumokon tudtam meg valamennyit a AT hangszedőkről, mert itthon egyszerűen az OC 9 akárhányat sem tudom meghallgatni. Alatta bármelyiket. Mert "nem bontjuk ki, az drága, eladni úgy meg nem lehet, veszteséges, " stb. [...] Most valaki vagy márkakereskedő, vagy nem, vagy be tud mutatni, vagy nem.

Tényleg elég furcsa, ha drága készülékeket nem lehet meghallgatni.

Van például egy magyar hifi konstruktőr, aki így írt erről egy interjúban:

"Ami pedig a vevőt, megrendelőt illeti. Nálam nagyon régen úgy megy a dolog, hogy felhív valaki és beszélünk egy jót. Abban az esetben, ha valóban komoly, akkor néhány telefon után eljön egy beszélgetésre. Azután még egyszer, meg még párszor, és ha meggyőzi önmagát, hogy neki kellene az, amit én készítek, lesz üzlet. Megszüntettem már azt a vacak honlapomat is, ami ugyan tele volt fotóval, főleg régebbi képekkel, de nagyon sok mindent csak szóban és személyesen mondok el, mert másképpen nem tudom elmondani. [...] És nincsenek bemutató készülékeim. Minek lennének, amikor rendelésre gyártok, csak és kizárólag ? Annyi információt tud szerezni rólam a kedves megrendelő, hogy annak fényében megutáljon, vagy megszeressen !"

Tök vicces, nem? :-)

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

"Ami pedig a vevőt, megrendelőt illeti. Nálam nagyon régen úgy megy a dolog, hogy felhív valaki és beszélünk egy jót. Abban az esetben, ha valóban komoly, akkor néhány telefon után eljön egy beszélgetésre. Azután még egyszer, meg még párszor, és ha meggyőzi önmagát, hogy neki kellene az, amit én készítek, lesz üzlet. Megszüntettem már azt a vacak honlapomat is, ami ugyan tele volt fotóval, főleg régebbi képekkel, de nagyon sok mindent csak szóban és személyesen mondok el, mert másképpen nem tudom elmondani. [...] És nincsenek bemutató készülékeim. Minek lennének, amikor rendelésre gyártok, csak és kizárólag ? Annyi információt tud szerezni rólam a kedves megrendelő, hogy annak fényében megutáljon, vagy megszeressen !"

nem feltétlenül.

a hazai gyártók jellemzően nem "halmoznak" fel otthon készülékeket, (magyar vásárló inkább vesz neves "nyugati" márkát),  illetve valszeg csak az, akinek már nemzetközi neve van.

szvsz

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kedves Teac!

Ez elég veszélyes terv ,én nem tenném.Azért már egy OC 9-ből is tudni lehet,hogy mit várhatunk a "vezérhajó " hangjától.

"Végül is mindegy mostanra, amit akartam, megtudtam. 19-re lapot fogok húzni, ezt eldöntöttem."

Milyen az OC 9-es hangja?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

a hazai gyártók jellemzően nem "halmoznak" fel otthon készülékeket, (magyar vásárló inkább vesz neves "nyugati" márkát),  illetve valszeg csak az, akinek már nemzetközi neve van.

Ehhez én nem értek. Viszont az interjúalany, aki feleslegesnek gondolja a bemutató készüléket, az véletlenül pont ugyanaz, mint a fórumozó, aki amiatt sopánkodik, hogy egy drága hangszedőt nem lehet meghallgatni, mert nincs belőle bemutató darab gondolkodik.gif

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szerintem az a vicces hogy csak olvasol,de nem érted mit! gondolkodik.gif  gondolkodik.gif

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ehhez én nem értek. Viszont az interjúalany, aki feleslegesnek gondolja a bemutató készüléket, az véletlenül pont ugyanaz, mint a fórumozó, aki amiatt sopánkodik, hogy egy drága hangszedőt nem lehet meghallgatni, mert nincs belőle bemutató darab gondolkodik.gif

Kedves Rooibos !

Azt hiszem, hogy Ön nem csak "ehhez" nem ért. És nem ártana ha megpróbálná még egyszer elolvasni, és megérteni a leírtakat. Amúgy ebben a topikban nem erősítőkről van szó, sem hangdobozokról, csak hangszedőkről. Az sem lenne baj, ha esetleg értelmezné, hogy kizárólag megrendelésre gyártottam. Na, már most ez azt jelenti, hogy a kedves megrendelővel megbeszéltem, hogy mit szeretne, mennyiért. Keretek között a kapcsolás adta, engedte kivitelben. Mint írtam, szerintem egészen érthetően, sokszori találkozás előzte meg a megrendelést minden esetben. A megrendelésre készülő elektronika nem kapcsolástechnikailag megbeszélés tárgya, csak kivitelében, esetleg plusz szolgáltatásában. Az is látható, hogy Önnek, mint sokaknak a leghalványabb fogalma sincs, hogy miket készítettem. Ez sem baj már. Nekem elég, hogy abból amiket létrehoztam, még a prototípus is kézben van, tavaly újítottam fel kicsit 19 év után. És nem akarják eladni azt sem, semmi pénzért. Ennyit rólam.

Ez itt egy nem megrendelésre készült, és nagy sorozatban gyártott termék amiről szó van. Egy minőségi hangszedő, nem megrendelésre készült, relatíve nagy példányszámban. És nincs egyetlen hely sem, ahol meg tudtam volna hallgatni, tudja mit, akár látni csak ! Így jobb ? Egyébként meg azt gondol, és ír amit akar, megszokhattam volna már, hogy csak azért támadnak, mert valakiknek jól esik, jobban alszanak tőle, és javul a közérzetük is.

Üdvözlettel,: Teac

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

kizárólag megrendelésre gyártottam. Na, már most ez azt jelenti, hogy a kedves megrendelővel megbeszéltem, hogy mit szeretne, mennyiért. Keretek között a kapcsolás adta, engedte kivitelben. Mint írtam, szerintem egészen érthetően, sokszori találkozás előzte meg a megrendelést minden esetben. A megrendelésre készülő elektronika nem kapcsolástechnikailag megbeszélés tárgya, csak kivitelében, esetleg plusz szolgáltatásában. Az is látható, hogy Önnek, mint sokaknak a leghalványabb fogalma sincs, hogy miket készítettem. [...] Egy minőségi hangszedő, nem megrendelésre készült, relatíve nagy példányszámban. És nincs egyetlen hely sem, ahol meg tudtam volna hallgatni, tudja mit, akár látni csak ! Így jobb ?

Drága Godina úr,

ismerem az Ön által készített termékeket, egy időben magam is egy Godina-féle DAC-ot használtam. Erősítőt éppen azért nem vásároltam Öntől, mert nem volt meghallgatható készülék.

Ha jól értelmezem a fórum hozzászólásait, az egyik AT-forgalmazó itt a fórumban felajánlotta, hogy a hangszedőt a saját rendszerében meghallgathatja.

Tulajdonképpen miért nem élt a lehetőséggel?

De ha már egyszer nem élt a lehetőséggel, akkor most voltaképpen miért elégedetlenkedik? Pontosan mi egyébre vágyna még, mint egy tesztpéldányra, amit a saját rendszerében meghallgathat?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Egyébként meg azt gondol, és ír amit akar, megszokhattam volna már, hogy csak azért támadnak, mert valakiknek jól esik, jobban alszanak tőle, és javul a közérzetük is.

Nem egészen  erről van szó.

Azt kérted számon egy kereskedőtől, amit kereskedőként te magad nem teszel lehetővé.

Ez így ellentmondás.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Tiszteletem az Uraknak!

OFF

Elküldve Ma, 21:06 - Elküldve Ma, 21:09

Érdeklődöm, mi az a jó fajta cucc, amitől 3 prerc alatt a tisztelt - Ön-ből- szasz, mi van haver -  jött elő?

Gratulálok.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Tiszteletem az Uraknak!

OFF

Elküldve Ma, 21:06 - Elküldve Ma, 21:09

Érdeklődöm, mi az a jó fajta cucc, amitől 3 prerc alatt a tisztelt - Ön-ből- szasz, mi van haver -  jött elő?

Gratulálok.

A fórum alapja a tegeződés.

Nem hiszem, hogy a tegeződve megírt hozzászólásom a "szasz, mi van haver" nyelvi regiszterébe került volna.

Ha mégis, elnézést kérek.

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Megjegyzem, van némi "élő" előzménye ennek az "egyenlősdinek", minden rejtett "tiszteletével."

Ki ne hallotta volna: Van egy cigid, haver?

Ez így ellentmondás.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kedves Teac!

már egy OC 9-ből is tudni lehet,hogy mit várhatunk a "vezérhajó " hangjától.

Milyen az OC 9-es hangja?

Ha olyan mint az OC 7, akkor messze elkerülném!

Milyen az OC 7 hangja?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nálam lapos, unalmas, sovány volt. Nem szerettem. Nem tudtam megszokni. Ment a háztól.

Ez pont úgy hangzik, mint egy tetszőleges, rosszul illesztett MC.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Pedig jól volt illesztve!

Ilyen a hangja.

De úgy hallottam az OC 9 is hasonló.

Az OC9 telt és energikus hangú szedő. Volt szerencsém többször is hallgatni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Az OC9 telt és energikus hangú szedő. Volt szerencsém többször is hallgatni.

Nem ismerem. Csak mondtàk. OC7- esem viszont volt. Úgyhogy arról ez a vélemènyem.

Néhány mással való próbàlkozás után végül egy EMT mellett tettem le a voksom. A mostaniban már MR tű van. Olvastam pl. hogy a JSD5- ös már jobbnak hallják mint a Benz Micro LP-t.

Szerintem ezzel az MR tűssel is már a közelében járhatok ha túl még nem is szárnyallta. De ez nem konkrétum. Inkább csak megérzés.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Néhány mással való próbàlkozás után végül egy EMT mellett tettem le a voksom.

Ezen nem csodálkozom. Az EMT alapú hangszedők nagyszerűek. Legyen az Roksan Shiraz, Brinkmannok, VdH (régi Grasshopperek, Colibrik). Én is nagyon szeretem a hangjukat.

A Benz LP (MR) is egy zseniális hangszedő. Elképesztően kiegyenlített a hangja, hatalmas dinamikával. Az MR tű miatt hihetetlenül csendes, nyugodt és mégis nagyon nagy felbontású. És van még egy csodás technikai megoldása, hogy nem vas alapú tekercsteste, hanem egy rubin lapka. Így nincs semmiféle hiszterézis a mágneses karakterisztikában, a torzítás sokkal alacsonyabb és az áthallása is egészen rendkívüli (az enyém majdnem az egész tartományban 30 dB felett van, középen 35 dB feletti). Ez is az oka a hihetetlen semlegességnek, simaságnak. A tömege miatt sajnos nem minden karban tudja kifutni magát, így néhol esetleg csalódást okozhat. 16.5 gramm azért nem kevés. Viszont maga a hangszedő teste rendkívül stabil, a rezonanciák a minimálisak. Az EMT-kben talán kicsit nagyobb az elevenség (pláne a Colibrikben), viszont egy picit a testességük nem olyan, mint az LP-é. Számos más gyártó erősen hangsúlyoz bizonyos tartományokat (főleg a mély tartományt). Akiknek ez tetszik, imádják őket. Bár szerintem ezek a hangszedők inkább "csinálják" a zenét, mint reprodukálják, így tőlem távol állnak. Mesterségesen túlsúlyosak

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nálam lapos, unalmas, sovány volt. Nem szerettem. Nem tudtam megszokni. Ment a háztól.

Nálam pedig nem lapos, nem unalmas és kicsit sem sovány... Ellenben enrgikus, igen jó basszussal, eleven magasakkal, nagyon hallgatható.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nálam pedig nem lapos, nem unalmas és kicsit sem sovány... Ellenben enrgikus, igen jó basszussal, eleven magasakkal, nagyon hallgatható.

Most beszéltem egy ismerősömmel. Azt mondta jól tudom. Nem jó még az OC 9 sem.

Nem tudom ti mitől/ miben halljátok jónak?

• Upvote 1
  • Downvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Én annakidején egy AT OC9-el vettem a lemezjátszómat. Számomra az OC9 hangja kissé magasba húz, vékony középtartománnyal, pontos, de mennyiségében kevés basszussal. Hozzá képest a Benz Wood SL2 sokkal kiegyenlítettebb, zeneibb hangszedő. A Benz MR tűs, az OC9 egy használt példány. A Benz hallgathatósági faktora SZÁMOMRA sokkal nagyobb az ÉN OC9-emnél, ugyanabban a lemezjátszóban, ugyanabban a hangkarban. MIndkét hangszedő a birtokomban van, a Benz beszerelve......Remélem tudtam segíteni.
​Üdv, SFI

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

"Nálam lapos, unalmas, sovány volt. Nem szerettem. Nem tudtam megszokni. Ment a háztól."

"Nálam pedig nem lapos, nem unalmas és kicsit sem sovány... Ellenben enrgikus, igen jó basszussal, eleven magasakkal, nagyon hallgatható."

"Én annakidején egy AT OC9-el vettem a lemezjátszómat. Számomra az OC9 hangja kissé magasba húz, vékony középtartománnyal, pontos, de mennyiségében kevés basszussal."

"Az OC9 telt és energikus hangú szedő. Volt szerencsém többször is hallgatni."

Valószínűleg mindegyik állítás igaz.

A különbség a rendszerekben van.

Michael Schumacher egymás után ötször nyert Forma-1 sorozatot a Ferrarival. Amikor átült a Mercedes csapatába, egy nyolcadik, egy kilencedik és egy tizenharmadik helyre futotta.

Ha a Ferraris időszakot nézzük, Schumacher minden idők egyik legnagyszerűbb Forma-1 pilótája.

Ha a Mercedes időszakot, akkor egy gyenge közepes autóversenyző.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

"Nálam lapos, unalmas, sovány volt. Nem szerettem. Nem tudtam megszokni. Ment a háztól."

"Nálam pedig nem lapos, nem unalmas és kicsit sem sovány... Ellenben enrgikus, igen jó basszussal, eleven magasakkal, nagyon hallgatható."

"Én annakidején egy AT OC9-el vettem a lemezjátszómat. Számomra az OC9 hangja kissé magasba húz, vékony középtartománnyal, pontos, de mennyiségében kevés basszussal."

"Az OC9 telt és energikus hangú szedő. Volt szerencsém többször is hallgatni."

Valószínűleg mindegyik állítás igaz.

A különbség a rendszerekben van.

Michael Schumacher egymás után ötször nyert Forma-1 sorozatot a Ferrarival. Amikor átült a Mercedes csapatába, egy nyolcadik, egy kilencedik és egy tizenharmadik helyre futotta.

Ha a Ferraris időszakot nézzük, Schumacher minden idők egyik legnagyszerűbb Forma-1 pilótája.

Ha a Mercedes időszakot, akkor egy gyenge közepes autóversenyző.

Szép lenne ha kiderülne ugyanolyan lemezjátszóna hallottuk. :)

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt