Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

MM és MC pickup-ok

• Please log in to reply
1109 válasz erre a témára

#1 teac

teac

Lefelé a lejtőn

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 83 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 16 - 12:01

Tisztelt Tollact Uram !

Keressen meg privátban, egészen biztosan tudok segíteni !

Üdvözlettel,: TEAC

• 0

#2 tollact

tollact

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.591 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Zene, kyokushin karate, kerékpár,

Elküldve: 2017 szeptember 13 - 20:22

A régi kondenzátor gyári állapotában is + / - 20 %-os, és nem garantált, hogy pluszos. A motor feszültsége lehet, hogy megvan, de amikor áramot kellene biztosítani, a kondenzátor " összecsuklik", nem képes rá. Vissza tekintve úgy általában ezekre a tápegységekre, ( és motorokra is) általában kevés tartalékkal rendelkeztek, és meglehetősen a költségtakarékos kategóriába tartoznak, márka névtől függetlenül.

A motorok meg mivel működés közben melegszenek,  hosszú életük alatt a finom koszt beleégetik ( égethetik ) a csapágyba. A csapágynak meg mindegy, hogy golyós vagy önkenő bronz, a beleégett kosz befolyásolja a működését. A jó kondenzátor, és valóban a motorhoz menő jó betáp kábel is befolyásol, de egy jó motortisztítás is segít. Ha nem, akkor új motor, és újra megy 30 évig. Ezeknél a kisebb motoroknál a bronz csapágy a megszokott, ennyivel könnyebb a helyzet.

Hát, kb ilyesmire gondolok. A motorok most lettek kitakarítva, így valószínüleg tényleg jól ellesznek egy darabig.,de a futás stabilitását nem érzem sziklaszilárdnak, ezért gyanakszom esetleg a tápegység fáradására. Honnan és milyen jobb kondit  lenne érdemes venni, mert nem akarok gagyira cserélni.

• 0

#3 supravox

supravox

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 507 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 12 - 09:17

A régi kondenzátor gyári állapotában is + / - 20 %-os, és nem garantált, hogy pluszos. A motor feszültsége lehet, hogy megvan, de amikor áramot kellene biztosítani, a kondenzátor " összecsuklik", nem képes rá. Vissza tekintve úgy általában ezekre a tápegységekre, ( és motorokra is) általában kevés tartalékkal rendelkeztek, és meglehetősen a költségtakarékos kategóriába tartoznak, márka névtől függetlenül.
A motorok meg mivel működés közben melegszenek, hosszú életük alatt a finom koszt beleégetik ( égethetik ) a csapágyba. A csapágynak meg mindegy, hogy golyós vagy önkenő bronz, a beleégett kosz befolyásolja a működését. A jó kondenzátor, és valóban a motorhoz menő jó betáp kábel is befolyásol, de egy jó motortisztítás is segít. Ha nem, akkor új motor, és újra megy 30 évig. Ezeknél a kisebb motoroknál a bronz csapágy a megszokott, ennyivel könnyebb a helyzet.

Korrekt
  • 0

#4 teac

teac

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 83 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 12 - 06:23

Ezt így értem, csak azt nem tudom hogy milyen problémát okoz hangzásban pl a régi kondi, ha egyébként megy a lemezjátszó. Pont ezért érdeklődöm ,mert azon gondolkozom, hogy új kondikra cseréltetem a tápegységben lévőket...

A motorok meg mivel működés közben melegszenek,  hosszú életük alatt a finom koszt beleégetik ( égethetik ) a csapágyba. A csapágynak meg mindegy, hogy golyós vagy önkenő bronz, a beleégett kosz befolyásolja a működését. A jó kondenzátor, és valóban a motorhoz menő jó betáp kábel is befolyásol, de egy jó motortisztítás is segít. Ha nem, akkor új motor, és újra megy 30 évig. Ezeknél a kisebb motoroknál a bronz csapágy a megszokott, ennyivel könnyebb a helyzet.

• 0

#5 4312

4312

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 10 - 18:44

Köszönöm a válaszokat hangszedő ügyben!

Üdv: Laci

• 0

#6 Analoglue

Analoglue

• Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 10 - 16:43

Üdvözlök Mindenkit!

Egy kis segítségre lenne szükségem. A birtokomba került, egy számomra teljesen ismeretlen, EXCEL SOUND CORPORATION gyártmányú, QD-700X tipusú hangszedő. A hangszedő papírdobozban, azon belül díszdobozban van, és még nem volt használatban. A hozzáadott gépkönyv három tipust említ, ebből a 700X-nek van a legjobb átvitele (15-50000Hz). Van esetleg valakinek tapasztalata, ismerete erről a hangszedőröl? Úgy tippelem, hogy valamikor a 80-as években vásárolták. Mivel még nem tudom, hogy megtartom vagy eladásra kerül, ezért nem próbáltam ki. Estleg tudna valaki valamit a hangjáról, és hogy milyen értéket képvisel?

Előre is köszönöm a véleményeket.

Ezt a hangszedőt OEM-ben még mindig gyártják, kis darabszámban. Az LP Gear-nél azzal szórakoznak, hogy tesznek bele egy sokkal jobb tűt, mint amit gyárilag szoktak, és

így lesz belőle egy jó hangú hangszedő. Lásd: https://www.lpgear.c...LPGDEFT002.html

Nem mintha bármelyik Excel gyártmány rossz volna, gondoljunk csak a klasszikus Benz MC20E2-re , azt is ők gyártották, ami a mai napig is az egyik legizgalmasabb hangú

magas kimenetű MC, vagy az épp most gyártásban levő Hana MC-kre, azok is elég jók. Legutóbb épp egy Shibatás változatot hallgattam az Audio Hungary-nál Nyíregyházán,

az is jó volt, még bejáratósan is.

Egy régi hangszedőt egyébként mindig jobb eladni, mint megtartani és hallgatni, a felfüggesztés elöregedése miatt. Pláne ha 30 ezerért fineline tűset is kapsz, újonnan.

SZVSZ, mint mindig.

Üdv, Gábor

• 0

#7 Voyager

Voyager

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.018 Hozzászólás:
  • Interests:Audio
    Planetológia

Elküldve: 2017 szeptember 10 - 08:49

Üdvözlök Mindenkit!

Egy kis segítségre lenne szükségem. A birtokomba került, egy számomra teljesen ismeretlen, EXCEL SOUND CORPORATION gyártmányú, QD-700X tipusú hangszedő...

Utángyártott cseretűt, még lehet hozzá kapni (4 000 HUF), az eredeti (ha még találsz) 8-10e Ft. A 700X PU használt ára, úgy 20-25e HUF között mozog.

Szerkesztve Voyager által: 2017 szeptember 10 - 08:51

• 0

#8 4312

4312

• Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 09 - 20:29

Üdvözlök Mindenkit!

Egy kis segítségre lenne szükségem. A birtokomba került, egy számomra teljesen ismeretlen, EXCEL SOUND CORPORATION gyártmányú, QD-700X tipusú hangszedő. A hangszedő papírdobozban, azon belül díszdobozban van, és még nem volt használatban. A hozzáadott gépkönyv három tipust említ, ebből a 700X-nek van a legjobb átvitele (15-50000Hz). Van esetleg valakinek tapasztalata, ismerete erről a hangszedőröl? Úgy tippelem, hogy valamikor a 80-as években vásárolták. Mivel még nem tudom, hogy megtartom vagy eladásra kerül, ezért nem próbáltam ki. Estleg tudna valaki valamit a hangjáról, és hogy milyen értéket képvisel?

Előre is köszönöm a véleményeket.

• 0

#9 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.184 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 03 - 19:28

Természetesen nem túl régen történt ez. Azt hittem azzal van baj, de a motor szorult meg. Ez megjavításra került, most működnek. Viszont a fordulat nem olyan stabil mint szeretném. De cserélve tudtommal nem volt benne semmi.

Szerintem egy friss átvizsgálással kiderül a hiba oka.
  • 0

#10 tollact

tollact

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.591 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 03 - 18:38

Mikor nézte? A 90- es években?! Mert akkor már ideje ismét. Talán akkor kiderül a nyávogás oka is.
De most mesélte egy ismerős nála olyan van ami nem bir elindulni csak ha meglöki a tányért.
:)

Természetesen nem túl régen történt ez. Azt hittem azzal van baj, de a motor szorult meg. Ez megjavításra került, most működnek. Viszont a fordulat nem olyan stabil mint szeretném. De cserélve tudtommal nem volt benne semmi.
  • 0

#11 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.184 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 30 - 19:02

A kimeneti jelalak nagyon szép szabályos volt. Tunerman nézte meg. De mivel teljesen gyári állapotban van, és kb a 90-es évek közepérőlvaló úgy gondolom hogy van okom gyanakodni, hogy már nem hozza a 100%-ot. Konkrétan egy kis nyávogás jelleget hallok, de tényleg csak épphogy, az androidos alkalmazással mérve sem tökéletes.

Mikor nézte? A 90- es években?! Mert akkor már ideje ismét. Talán akkor kiderül a nyávogás oka is.
De most mesélte egy ismerős nála olyan van ami nem bir elindulni csak ha meglöki a tányért.
:)
  • 0

#12 tollact

tollact

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.591 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 30 - 18:26

Több fokozata is van a "hibásságnak" !
Van , hogy észre sem venni. Van hogy gyanús. Van amikor már feltűnik de "nem vészes".
Ráadàsul ha hasznàltan veszed a készüléket, akkor ahhoz az állapothoz tudod csak viszonyítani.
Tapasztalatom szerin kb a régi(10 év feletti) lemezjátszók 30-40 %- a valamilyen hibában szenved. Aminek van külső vagy belsô tàpja talán még rosszabb a helyzet. Linnek , Roksanok, stb.
Ha megnéznéd műszerrel, meg értenél is hozzá láthatnád. De a külön vett tápokkal is baj van. Ha más miatt nem is , akkor az hogy nincs összhangban a meghajtandó/ meghajtott motorral.
Méréssel ez is nagyon szépen látható. Sajnos ezek szakmai dolgok. Egy laikus nem is gondol ilyenekre. Mert az eladók nem hívják fel rá a figyelmet. Vagy mert nem us tudják ők sem vagy mert nem is foglalkoznak vele. Viszi azt kész! Akkor jó az!
Hát nem!
Ja , és hogy a hangzásban mit okoz?!
Szerinted mit , ha meghallható az is hogy a tápkábelt kicseréled másikra?!
Nem csak táp esetén, de még egy sima motor esetén is!
Csak mivel a folyamat lassan megy végbe legtöbbször, így észre sem veszi a tulaj.
De azért jól gondold át kihez viszed!

A kimeneti jelalak nagyon szép szabályos volt. Tunerman nézte meg. De mivel teljesen gyári állapotban van, és kb a 90-es évek közepérőlvaló úgy gondolom hogy van okom gyanakodni, hogy már nem hozza a 100%-ot. Konkrétan egy kis nyávogás jelleget hallok, de tényleg csak épphogy, az androidos alkalmazással mérve sem tökéletes.

• 0

#13 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.184 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 26 - 20:41

Ezt így értem, csak azt nem tudom hogy milyen problémát okoz hangzásban pl a régi kondi, ha egyébként megy a lemezjátszó. Pont ezért érdeklődöm ,mert azon gondolkozom, hogy új kondikra cseréltetem a tápegységben lévőket...

Több fokozata is van a "hibásságnak" !
Van , hogy észre sem venni. Van hogy gyanús. Van amikor már feltűnik de "nem vészes".
Ráadàsul ha hasznàltan veszed a készüléket, akkor ahhoz az állapothoz tudod csak viszonyítani.
Tapasztalatom szerin kb a régi(10 év feletti) lemezjátszók 30-40 %- a valamilyen hibában szenved. Aminek van külső vagy belsô tàpja talán még rosszabb a helyzet. Linnek , Roksanok, stb.
Ha megnéznéd műszerrel, meg értenél is hozzá láthatnád. De a külön vett tápokkal is baj van. Ha más miatt nem is , akkor az hogy nincs összhangban a meghajtandó/ meghajtott motorral.
Méréssel ez is nagyon szépen látható. Sajnos ezek szakmai dolgok. Egy laikus nem is gondol ilyenekre. Mert az eladók nem hívják fel rá a figyelmet. Vagy mert nem us tudják ők sem vagy mert nem is foglalkoznak vele. Viszi azt kész! Akkor jó az!
Hát nem!
Ja , és hogy a hangzásban mit okoz?!
Szerinted mit , ha meghallható az is hogy a tápkábelt kicseréled másikra?!
Nem csak táp esetén, de még egy sima motor esetén is!
Csak mivel a folyamat lassan megy végbe legtöbbször, így észre sem veszi a tulaj.
De azért jól gondold át kihez viszed!
  • 0

#14 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.184 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 26 - 20:23

• 0

#15 tollact

tollact

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.591 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 26 - 19:48

Pl. az elektrolit kondik sem örök életüek. Magyarán egy idő után kiszáradnak, csökken a kapacitásuk stb.

• 0

#16 DHT1

DHT1

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 117 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 26 - 17:18

Mit értesz azon, hogy javíttasák meg? Ha működik akkor is lehet rossz?

Pl. az elektrolit kondik sem örök életüek. Magyarán egy idő után kiszáradnak, csökken a kapacitásuk stb.
  • 0

#17 tollact

tollact

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.591 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 26 - 16:22

Ja és tápokat is nem elég csak a típust egyszer megmérni. Minden példánnyal foglalkozni kell főleg a régiekkel.
Pl nem tudom mennyi Linn Sondek meg Roksan Xerxes tulaj lehet az országban , de javaslom javíttassák meg a tápjaikat!
Persze ez az összes többi külső és belső tápos lemezjátszóra igaz!
Meg a direktdrájvokra is!

Mit értesz azon, hogy javíttasák meg? Ha működik akkor is lehet rossz?
  • 0

#18 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.505 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 19 - 15:10

azt a Heed PSU témát szerintem,ott és akkor kiveséztük,leirtuk mi volt,hogyan volt...

viszatérve az MM/MC kérdésre,az internet a barátunk is lehet,nincs mindennek márketing szaga,van ahol sima felhasználók leirják tapasztalataikat,ki lehet azt mazsolázni hogy mi a marketing,és valós tapasztalat...de ha csak arra figyelünk hogy van sapka,nincs sapka,az már egy kicsit más kérdés...

• 0

#19 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.184 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 19 - 09:55

Egy szép és ideális világban ez lenne a helyzet. De hidd el ismerek olyanokat akik nem hiszik el a saját fülüknek sem a hallottakat. Sőt szinte lehülyézik az embert mert a keres kedő is azt ajánlotta! Hidd el ilyen is van!
Kezdők sem mindig kérdeznek. Ha meg kezdeményezem hogy csináljunk már valamit azzalba f..ssal akkor meg azt gondolja , csak biztos le akar húzni. Jobb esetben csak azt mondja Ő már nem költ rá többet!
Persze akad olyan is amit Te írsz. De errefelé nem tömeges.
Amúgy a tápokkal kapcsolatban is ilyen következetes lehetnél. Sokkal problémásabb a dolo mint ahogy leírtátok! Szerintem kevesen veszik a fáradtságot aki le is méri amit összerakott. Mert amúgy annyit hall csak hogy jobb a hang. De ettől még ha megmérné a jelalakokat is , látná hogy az a táp úgy nem lesz oda jó! Szóval itt nem plugandplay semmi sem!

A külföldi lapokon meg nehéz tanácsokat összevadászni. Olyan mint a hifi újsàgok. Gyakorlatilag alig mondanak vmiről rosszat.
Ezért jobb néha itt olvasgatni. Vannak kemény kritikák is néha. Hiába mondják hogy az nem olyan rossz azért meg fogalmazzanak finomabban meg ilyesmik.
KÁr hogy a gyártók topikjában ez nem megengedett. Mert keményen beszólnak a negatív kritikákért. Sajnos.

Ja és tápokat is nem elég csak a típust egyszer megmérni. Minden példánnyal foglalkozni kell főleg a régiekkel.
Pl nem tudom mennyi Linn Sondek meg Roksan Xerxes tulaj lehet az országban , de javaslom javíttassák meg a tápjaikat!
Persze ez az összes többi külső és belső tápos lemezjátszóra igaz!
Meg a direktdrájvokra is!
  • 0

#20 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.184 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 19 - 09:30

hogy a francba ne tudná már értelmezni egy felhasználó hogy vlmi nincs rendben?..vesz X hangszedőt, nem kevés pénzért,netán phono/SUT párositást,és a kapott eredmény nem hozza az elvárásokat,a hangja egy MP3-as szintet sem ér el....no ekkor azért el kéne gondolkodni hogy akkor mennyi az annyi..többé kevésbe a mai phono-k illesztehetőek,vagy sima kapocsolások segitségével (külső/belső),vagy adják magukban az illesztési opciót,és egy szakértő segitségével,ezek a kérdések ott is megoldhatóak...nem arra gondoltam hogy szét kell barmolni egy elektronikát,de maguk a gyártók (forgalamazók) is tudnak tanácsokat adni ezzel kapcsolatban..MM oldalon egy kicsit más a helyzet,sajnos ez a szegmens feledésbe került,de azért akadnak üde példányok,ahol azoknak is tudnak kedvezni..vagy vesz az ember vlmilyen vintage "csatahajót",és megoldodik ez a kérdés is,mert akkor még az normális volt,akár a terhelés,de a lezárás is illesztehetó volt külső kapcsolókkal....nem árt rákeresni egy kérdéses hangszedőre,általában a haklis példányokkal már foglalkoztak valahol,és adnak tanácsokat hogy merre kéne menni,ha esetleg gond van velük..A tök kezdő meg úgy is kér tanácsot már innét/onnét,alsó házban annyira ezek a komoly gondok nem jellemzőek,és a gondok általában akkor kezdődnek,ha az ember elkezd lépegetni felvele..az esetek kb 80%-nál talán minden rendben van minden,marad az a kb 20% ahol egy kis + energia belefektetésével,megoldodnak a gondok..

Egy szép és ideális világban ez lenne a helyzet. De hidd el ismerek olyanokat akik nem hiszik el a saját fülüknek sem a hallottakat. Sőt szinte lehülyézik az embert mert a keres kedő is azt ajánlotta! Hidd el ilyen is van!
Kezdők sem mindig kérdeznek. Ha meg kezdeményezem hogy csináljunk már valamit azzalba f..ssal akkor meg azt gondolja , csak biztos le akar húzni. Jobb esetben csak azt mondja Ő már nem költ rá többet!
Persze akad olyan is amit Te írsz. De errefelé nem tömeges.
Amúgy a tápokkal kapcsolatban is ilyen következetes lehetnél. Sokkal problémásabb a dolo mint ahogy leírtátok! Szerintem kevesen veszik a fáradtságot aki le is méri amit összerakott. Mert amúgy annyit hall csak hogy jobb a hang. De ettől még ha megmérné a jelalakokat is , látná hogy az a táp úgy nem lesz oda jó! Szóval itt nem plugandplay semmi sem!

A külföldi lapokon meg nehéz tanácsokat összevadászni. Olyan mint a hifi újsàgok. Gyakorlatilag alig mondanak vmiről rosszat.
Ezért jobb néha itt olvasgatni. Vannak kemény kritikák is néha. Hiába mondják hogy az nem olyan rossz azért meg fogalmazzanak finomabban meg ilyesmik.
KÁr hogy a gyártók topikjában ez nem megengedett. Mert keményen beszólnak a negatív kritikákért. Sajnos.

Szerkesztve SoundMania által: 2017 augusztus 19 - 09:36

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó