Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

MM és MC pickup-ok

• Please log in to reply
850 válasz erre a témára

#1 Malfox

Malfox

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 24 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 január 12 - 21:42

Az utóbbi hozzászólások apropóján kérdezném, melyik az a (ár)kategória, aminél már érdemes(gazdaságos) elgondolgodni egy MC hangszedő felújításán?

Ez attól függ. Nos, bizonyos típusoknál az anyagfáradás miatt (felfüggesztő acél) egyáltalán nem érdemes felújításban gondolkozni, újraépíteni pedig költséges. Az olcsóbb hangszedőknél ez gyakori hiba, mint pl. Ortofon MC10 vagy az X1-MC stb. utóbbi pl.nem bontható, ragasztott kötésű (nem csavarozott). Az előbb említett Supex pl. nagyon is jó alap egy felújításhoz, ezekkel különösebb gond nincs. Természetesen a sérülés mértéke sem elhanyagolható szempont, teszem azt egy kitört tű esetében milyen szerkezeti hiba keletkezett. Előfordul, hogy a felfüggesztés deformálódik, eltörik, ilyenkor óhatatlanul szét kell a tű-rendszert atomjaira bontani és újra felépíteni. Ez egyrész nagyobb költséggel járhat és a végredmény is bizonytalan lehet (mennyire áll közel az eredeti hangkarakterhez).
Üdv!
  • 2

#2 zoli73

zoli73

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 738 Hozzászólás:
  • Interests:zene,könyv,peca

Elküldve: 2017 január 12 - 19:42

Az utóbbi hozzászólások apropóján kérdezném, melyik az a (ár)kategória, aminél már érdemes(gazdaságos) elgondolgodni egy MC hangszedő felújításán?

• 0

#3 DHT1

DHT1

Újonc fórumos

• Pipa
  • 31 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 11 - 22:23

Köszönöm! Közben kaptam tippeket, mindenféleképpen a legjobb szárat és tűt akarom hozzá, nekem ennek a hangszedőnek a hangkaraktere nagyon dejön.

Közben elkészült hála Malfox fórumtársnak, boron tűszár és MR tű. Baromi jó lett... 

• 1

#4 ML185

ML185

• Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 05 - 20:48

Köszönöm, a választ. A kérdésem nem teljesen erre vonatkozott, a tűnyomás és anti skating az teljesen egyértelmű. - Én inkább a vertikális és horizontális letapogatási szög beállításra, esetleg azimut hiba kompenzálására gondoltam, és a kérdés abból ered, hogy feltételezhető e hogy egy gyárilag "shellel" egybeépített ipari célokra szánt hangszedőnél ami esetünkben egy TSD15, feltételezhetem e hogy ezekre a dolgokra nem kell figyelni, bemérve -beállítva kapom e a komplett hangszedőt amit a hozzá tervezett karba behelyezve, nyomást és antiskatinget beállítva használhatom e?  Ha nem ilyen konstrukciójú hangszedőről beszélnénk, akkor nyilván valóan végig kell játszani a beállítasi procedúrát, sablonnal, torzításmérővel, stbstb. Mindenesetre köszönöm a hozzászólásod, valóban félreérthető volt a kérdésem.

Előbbi hozzászólásomhoz pluszba érdekességképp. - TSD15-nél az oldalirányú dőlés állítható! A képen látható maga a "shell" (nevezzül shellnek, de ebben az esetben nem beszélhetünk külön shell-ről.). A rajta lévő 2db csavar felfogatási pont egyike kúpos, a másik lapos.A lapos része lejjebb helyezkedik el kb. 1mm-el mint a kúpos. A lapos részre a hangszedő alá kerül egy rugalmas hajlított alátét (shell bal felső sarkánál látszik a képen). - ennek a megfeszítésével állítható az oldalirányú dőlés - úgy is mondhatnám hogy azimut hiba kompenzáció. Továbbra is várom a témában az esetleges hozzászólást az eredeti kérdésemre vonatkozóan, tényleg nagyon érdekelne!

Csatolt képek:

• tsd.gif

• 0

#5 faguri

faguri

• Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 04 - 14:02

Üdv mindenkinek!

Van egy ilyen monó Ortofon SPU fejem, 65 mikrométeres tűvel. A dobozon "C65 Diam GM" felirat van. Ezer éve őrizgetem, de soha sem tudtam kipróbálni megfelelő kar hiányában. Ha volna olyan fórumtárs, akinél ki lehetne próbálni, és hajlandó erre időt áldozni, nagyon hálás lennék. Kíváncsi volnék, hogy viselkedik egy ilyen öreg jószág. Ha jól működik, még eladóvá is válhat.

Írtam már egy hasonló hozzászólást a lemezjátszó fórumba, de senki sem reagált. Talán itt több szerencsével járok!

Csatolt képek:

• ortofon-SPU-GTE.jpg

• 0

#6 ML185

ML185

• Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 03 - 14:30

BÚÉK!

Nem jól gondolod. Be kel állítani a tűnyomást a hátsó ellensúlyal, amit dőlésszög beállítónak nézel az az anti skating amit szintén be kel állítani.

Pici kutatás a neten és minden infót megtalálsz.

Köszönöm, a választ. A kérdésem nem teljesen erre vonatkozott, a tűnyomás és anti skating az teljesen egyértelmű. - Én inkább a vertikális és horizontális letapogatási szög beállításra, esetleg azimut hiba kompenzálására gondoltam, és a kérdés abból ered, hogy feltételezhető e hogy egy gyárilag "shellel" egybeépített ipari célokra szánt hangszedőnél ami esetünkben egy TSD15, feltételezhetem e hogy ezekre a dolgokra nem kell figyelni, bemérve -beállítva kapom e a komplett hangszedőt amit a hozzá tervezett karba behelyezve, nyomást és antiskatinget beállítva használhatom e?  Ha nem ilyen konstrukciójú hangszedőről beszélnénk, akkor nyilván valóan végig kell játszani a beállítasi procedúrát, sablonnal, torzításmérővel, stbstb. Mindenesetre köszönöm a hozzászólásod, valóban félreérthető volt a kérdésem.

• 0

#7 DHT1

DHT1

Újonc fórumos

• Pipa
  • 31 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 02 - 16:46

lehet hogy van megoldás, érdemes felvenni a kapcsolatot Malfox fórumtárssal, ő biztosan tud segíteni, a felújításban is!! :)

Köszönöm! Közben kaptam tippeket, mindenféleképpen a legjobb szárat és tűt akarom hozzá, nekem ennek a hangszedőnek a hangkaraktere nagyon dejön.

Szerkesztve DHT1 által: 2017 január 02 - 16:49

• 0

#8 Bartfay

Bartfay

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.495 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 02 - 15:40

Köszönöm!
A boron tűszár mostanában ritka jószág sajna.

lehet hogy van megoldás, érdemes felvenni a kapcsolatot Malfox fórumtárssal, ő biztosan tud segíteni, a felújításban is!! :)

• 0

#9 DHT1

DHT1

Újonc fórumos

• Pipa
  • 31 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 01 - 22:26

Kedves fórumtársak! A minap sikerült szert tennem egy EMT 938-ra. Amennyiben vásárolok hozzá a gyártótól egy origin új TSD15-öt (szándékomban áll), jól gondolom hogy ezeknél a stúdió gépeknél új gyári hangszedő esetén nem szükséges semmiféle hangszedő beállítást elvégezni? - nincs is sok mindenre lehetőség, ha jól tudom csak oldalirányú dőlést lehetne állítani.

Köszönöm a válaszokat előre is! 

BÚÉK!

BÚÉK!

Nem jól gondolod. Be kel állítani a tűnyomást a hátsó ellensúlyal, amit dőlésszög beállítónak nézel az az anti skating amit szintén be kel állítani.

Pici kutatás a neten és minden infót megtalálsz.

• 0

#10 ML185

ML185

• Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 01 - 21:04

Kedves fórumtársak! A minap sikerült szert tennem egy EMT 938-ra. Amennyiben vásárolok hozzá a gyártótól egy origin új TSD15-öt (szándékomban áll), jól gondolom hogy ezeknél a stúdió gépeknél új gyári hangszedő esetén nem szükséges semmiféle hangszedő beállítást elvégezni? - nincs is sok mindenre lehetőség, ha jól tudom csak oldalirányú dőlést lehetne állítani.

Köszönöm a válaszokat előre is! 

BÚÉK!

• 0

#11 DHT1

DHT1

Újonc fórumos

• Pipa
  • 31 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 01 - 01:23

Boron vagy zafír tűszár és MicroRidge tű

Köszönöm!
A boron tűszár mostanában ritka jószág sajna.
  • 0

#12 Pjanika

Pjanika

• Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 31 - 14:25

A PL-6 lemezjátszó eredeti hangszedője a PC-3MC valóban mozgótekercses elven működik, de a jelszintje ugyanakkora, mint az MM-hangszedőké, úgynevezett magas kimenetű MC. Ha a tűje amúgy jó állapotban van, akkor egy sima phono-fokozat elég hozzá.

Viszont mivel 34 éves készülékről van szó, könnyen előfordulhat, hogy a tű már kopott, sérült. A rossz tű viszont rongálhatja a lemezeket. Így adott esetben mégsem rossz ötlet kicserélni a hangszedőt. 

A Pl-6 alapfokú lemezjátszó, nem érdemes túl sokat költeni hangszedőre, egy alap Audio-Technica éppen megfelelő lehet. Az AT95 jelű néphangszedőt most akcióban 11 ezerért áruljuk, és ha el tudod hozni a lemezjátszót Csepelre, ingyen be is szereljük, be is állítjuk a geometriát.

A phono-fokozat kérdése nem egyszerű sajnos, az itt-ott pár ezer forintért kapható dobozkák elég primitívek, akkor már érdemesebb az eggyel magasabb szinten körülnézni, ezek használtan egy húszas körül kaphatóak meg (inkább egy kicsit felette), Viszont akkor meg megint maga a lemezjátszó lehet a korlátozó tényező.

B-terv lehet, hogy eladod a mostani erősítőt, és veszel helyette egy olyat, amiben van gyárilag phono-fokozat. Ezzel talán költséghatékonyabban lehet kijönni.

Köszönöm a tartalmas választ. Elgondolkodom a leírtakon. Így már egy kicsit jobban képben vagyok. Még egyszer köszönöm neked a gyors választ.

üdv. Pjanika

• 0

#13 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 753 Hozzászólás:
  • Interests:csöves erősítők

Elküldve: 2016 december 31 - 13:39

Sziasztok !

Mivel elég láma vagyok ebben a témában egy kis segítséget kérnék.

Van egy Pioneer PL-6 lemezjátszóm,de a jelenlegi erősítőmön nincs phono bemenet,így kénytelen vagyok venni egy előerősítőt.

Mivel úgy láttam az MC-s erősítők elég drágák és nem akarnék túl sok pénzt költeni erre,úgy gondoltam vennék egy MM hangszedőt és MM erősítőt hozzá.

A kérdés,hogy megvalósítható e ez a megoldás,tehát tehetek e a PL-6 ba MM hagszedőt.Nem vagyok egy "vájtfülű" ezért keresném az olcsóbb megoldást,hogy a régi lemezeimet meg tudjam hallgatni.

Előre köszönöm a válaszokat és Boldog Újévet Mindenkinek !

A PL-6 lemezjátszó eredeti hangszedője a PC-3MC valóban mozgótekercses elven működik, de a jelszintje ugyanakkora, mint az MM-hangszedőké, úgynevezett magas kimenetű MC. Ha a tűje amúgy jó állapotban van, akkor egy sima phono-fokozat elég hozzá.

Viszont mivel 34 éves készülékről van szó, könnyen előfordulhat, hogy a tű már kopott, sérült. A rossz tű viszont rongálhatja a lemezeket. Így adott esetben mégsem rossz ötlet kicserélni a hangszedőt. 

A Pl-6 alapfokú lemezjátszó, nem érdemes túl sokat költeni hangszedőre, egy alap Audio-Technica éppen megfelelő lehet. Az AT95 jelű néphangszedőt most akcióban 11 ezerért áruljuk, és ha el tudod hozni a lemezjátszót Csepelre, ingyen be is szereljük, be is állítjuk a geometriát.

A phono-fokozat kérdése nem egyszerű sajnos, az itt-ott pár ezer forintért kapható dobozkák elég primitívek, akkor már érdemesebb az eggyel magasabb szinten körülnézni, ezek használtan egy húszas körül kaphatóak meg (inkább egy kicsit felette), Viszont akkor meg megint maga a lemezjátszó lehet a korlátozó tényező.

B-terv lehet, hogy eladod a mostani erősítőt, és veszel helyette egy olyat, amiben van gyárilag phono-fokozat. Ezzel talán költséghatékonyabban lehet kijönni.

• 0

#14 Pjanika

Pjanika

• Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 31 - 10:40

Sziasztok !

Mivel elég láma vagyok ebben a témában egy kis segítséget kérnék.

Van egy Pioneer PL-6 lemezjátszóm,de a jelenlegi erősítőmön nincs phono bemenet,így kénytelen vagyok venni egy előerősítőt.

Mivel úgy láttam az MC-s erősítők elég drágák és nem akarnék túl sok pénzt költeni erre,úgy gondoltam vennék egy MM hangszedőt és MM erősítőt hozzá.

A kérdés,hogy megvalósítható e ez a megoldás,tehát tehetek e a PL-6 ba MM hagszedőt.Nem vagyok egy "vájtfülű" ezért keresném az olcsóbb megoldást,hogy a régi lemezeimet meg tudjam hallgatni.

Előre köszönöm a válaszokat és Boldog Újévet Mindenkinek !

• 0

#15 Bartfay

Bartfay

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.495 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 30 - 21:11

Boron vagy zafír tűszár és MicroRidge tű

• 0

#16 DHT1

DHT1

Újonc fórumos

• Pipa
  • 31 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 27 - 21:39

Van egy törött tűszáras Supex900 super hangszedőm, milyen tűszárat és csiszolatú tűt javasoltok hozzá?

• 0

#17 revox

revox

Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.470 Hozzászólás:
  • Interests:Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél, mert itt ritkán olvasok. hiába küldesz privátot,nem fogom észrevenni :)

Elküldve: 2016 december 23 - 22:56

Pazar,,, ;)

:)

aztán bocsi az MM-MC csapattól, de biztos voltam,hogy itt megtalálja a maestro :) (tudom,majd még visszakapom ;-) )

• 0

#18 arzachel

arzachel

Arzachel kábel

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.953 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 22 - 22:19

Pazar,,, ;)

• 0

#19 revox

revox

Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.470 Hozzászólás:
  • Interests:Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél, mert itt ritkán olvasok. hiába küldesz privátot,nem fogom észrevenni :)

Elküldve: 2016 december 22 - 21:33

kis ismeri fel? :)

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

..

.

.

.

.

.

.

..

.

.

.

.

.

.

..

.

Arzachel :) ;-) (kihagyhatatlan volt :) )

• 0

#20 Malfox

Malfox

• Pipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 01 - 20:00

Most pont van nálam egy Roksan Shiraz (EMT TSD15 MK-II) amiben betonra van rohadva a gumi, tűszár meg se moccan, plusz félre is áll. Egyébként a Tubaphone is EMT TSD15 MK-II. Az EMT-nek dupla gumi csillapítása van, egy belső keményebb keverékű és egy külső puhább gyűrű, ez utóbbi szokott elpusztulni.
  • 2

2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó