Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

MM és MC pickup-ok

• Please log in to reply
1017 válasz erre a témára

#1 attigabi

attigabi

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 24 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 május 07 - 10:47

KÖZDARABBAL MAX, CSÖKKENTENI LEHET A LEZÁRÓ ELLENÁLLÁST.

A NÖVELÉSHEZ BELE KELL NYÚLNI AZ ERŐSÍTŐBE.

http://audioworld.bl...g_ujra_analogul

Az első és a második komment.

Köszönöm!

• 0

#2 mylord

mylord

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 919 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 23:24

Szép napot az uraknak.

Útmutatást szeretnék kérni,van egy shelter 201-es hangszedőm,és egy luxman l 410 es erősítőm. Az erősítő bemenete mm en 50K ohm, akkor most mit csináljak,hogy 75-100K ohm legyen a lezáró ellenállás?

Valami közdarabot kell csinálni?

KÖZDARABBAL MAX, CSÖKKENTENI LEHET A LEZÁRÓ ELLENÁLLÁST.

A NÖVELÉSHEZ BELE KELL NYÚLNI AZ ERŐSÍTŐBE.

http://audioworld.bl...g_ujra_analogul

Az első és a második komment.

• 0

#3 frankoo

frankoo

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 524 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 21:34

Akkor nem, nekem mindegy! :D  Amit eddig olvastam tőle, mind rendben volt :)

Azért maradjunk a realitás talaján...

• 0

#4 DHT1

DHT1

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 69 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 21:02

Neki van... Legalábbis sok mindent párosított már és kipróbált! ;)

Azért maradjunk a realitás talaján...
  • 0

#5 frankoo

frankoo

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 524 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 16:17

OFF

A "szerinted" meg az "ugyan már" szavakból.. Egyébként igazad van, DD motorhoz ne tegyél más tányért! A szíjhajtásoshoz lehetne.. Persze DD pörgetők tányérjai között is nagyon nagy a különbség! ;) Nézz meg pl. egy JVC QL-Y7-et és a karját is! Na az már valami, sőt... :D

Tedd az indulataid félre és fogadd meg Gábor tanácsait, hiszen nem sok ember van a világon aki nála többet tud és tapasztalt lemezjátszókkal és hangszedőkkel kapcsolatban! A Techics tök jó és precíz lemezjátszó, de nem (csak) ezen múlik a hangja, sőt....
Ha pl. lenne rajta egy 3,5kg-os akryl tányér, már sokkal jobb lenne, de ennek mi köze is van a precizitáshoz?!?!?
Indulat?
Ezt miből szűrted le?
Tényleg valóban jó lenne a 3.5kg tányér
Miért is?
Ja hogy esetleg a DD motorhoz pont az a súlyú tányér illeszkedik a legjobban amit a tervezô kitalált.

• 0

#6 attigabi

attigabi

• Pipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 16:13

Szép napot az uraknak.

Útmutatást szeretnék kérni,van egy shelter 201-es hangszedőm,és egy luxman l 410 es erősítőm. Az erősítő bemenete mm en 50K ohm, akkor most mit csináljak,hogy 75-100K ohm legyen a lezáró ellenállás?

Valami közdarabot kell csinálni?

• 0

#7 frankoo

frankoo

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 524 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 16:03

Neki van... Legalábbis sok mindent párosított már és kipróbált! ;)

Azért ő sem tévedhetetlen, mindent mindennel senkinek nincs lehetősége kipróbálni.

• 0

#8 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 13:15

Tedd az indulataid félre és fogadd meg Gábor tanácsait, hiszen nem sok ember van a világon aki nála többet tud és tapasztalt lemezjátszókkal és hangszedőkkel kapcsolatban! A Techics tök jó és precíz lemezjátszó, de nem (csak) ezen múlik a hangja, sőt....
Ha pl. lenne rajta egy 3,5kg-os akryl tányér, már sokkal jobb lenne, de ennek mi köze is van a precizitáshoz?!?!?
Indulat?
Ezt miből szűrted le?
Tényleg valóban jó lenne a 3.5kg tányér
Miért is?
Ja hogy esetleg a DD motorhoz pont az a súlyú tányér illeszkedik a legjobban amit a tervezô kitalált.

• 0

#9 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 13:10

Elképesztő amiket írsz. Nem is értem! Hogyha neked volt egy referencia 313 Stogid, hogy a csudába mondhatod a technós diszkó karra, hogy az precíz. Nem akarlak megbántani, de nem vagy érzékeny a minőségre.

Hűha:)
Ezt miből sikerült megállapítanod?
De nem szeretnék személyeskedni.
Gondolom igénytelenségből adtam el a Kuzmát is..
Ja és volt egy J1-es Lurne-m is elég sokáig.
Azt is az igénytelenség miatt..
Nem azért mert nem lehetett vele zenét hallgatni..

Szerkesztve supravox által: 2017 május 06 - 13:18

• 0

#10 DHT1

DHT1

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 69 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 11:12

Azért ő sem tévedhetetlen, mindent mindennel senkinek nincs lehetősége kipróbálni.
  • 0

#11 Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.951 Hozzászólás:
  • Interests:Audio
    Planetológia

Elküldve: 2017 május 06 - 10:44

Szerinted
A jelentősége valóban nem nagy hisz egy pontos mérleggel be lehet állítani bármit.
De azért ha itt mutatkozik a pontosság akkor az nem a véletlen műve és csak úgy sikerül...

Elképesztő amiket írsz. Nem is értem! Hogyha neked volt egy referencia 313 Stogid, hogy a csudába mondhatod a technós diszkó karra, hogy az precíz. Nem akarlak megbántani, de nem vagy érzékeny a minőségre.

• 0

#12 frankoo

frankoo

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 524 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 09:55

Szerinted
A jelentősége valóban nem nagy hisz egy pontos mérleggel be lehet állítani bármit.
De azért ha itt mutatkozik a pontosság akkor az nem a véletlen műve és csak úgy sikerült.
Szerintem el lehet képzelni és nem kell hozzá nagy képzelôerő,hogy a szerkezet többi részének a precizitásának az eredménye is.
Illetve azt ne gondoljuk már,hogy anno a Technicsnek nem volt meg a háttere,hogy bármit tetszôleges pontossággal legyártson.
Ugyan már..
De mindegy ez egy mc mm topic:)

• 0

#13 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 09:30

Jézusom, ennek nem sok köze van egy hangkar precizitásához, és nincs is valami rettenetesen nagy jelentősége.

Szerinted
De azért ha itt mutatkozik a pontosság akkor az nem a véletlen műve és csak úgy sikerült.
Szerintem el lehet képzelni és nem kell hozzá nagy képzelôerő,hogy a szerkezet többi részének a precizitásának az eredménye is.
Illetve azt ne gondoljuk már,hogy anno a Technicsnek nem volt meg a háttere,hogy bármit tetszôleges pontossággal legyártson.
Ugyan már..
De mindegy ez egy mc mm topic:)

Szerkesztve supravox által: 2017 május 06 - 09:37

• 0

#14 Rooibos

Rooibos

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 303 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 09:08

Precizitás:egyszer kipróbáltam mennyire pontos a tűnyomóerő beállító súly osztása. Jelentem a 3g-os osztásnál a digitális tűmérleg 3.002-őt mutatott. Ezt hívhatjuk precíznek.

Jézusom, ennek nem sok köze van egy hangkar precizitásához, és nincs is valami rettenetesen nagy jelentősége.

• 1

#15 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 08:35

Persze ha valaki egy 30 éves szétpartyzott sörrel leöntött példánnyal próbálkozik(nem rád gondolok) akkor kialakulhat ilyen vélemény.
Precizitás:egyszer kipróbáltam mennyire pontos a tűnyomóerő beállító súly osztása
Jelentem a 3g-os osztásnál a digitális tűmérleg 3.002-őt mutatott
Ezt hívhatjuk precíznek.
  • 0

#16 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 08:01

Szia!
Nos, itt úgy tűnik két hasonló karakterű dolgot hoztál egy tető alá, az 1210-es is mélytöbbletes, a Shelter is az, a kettő együtt, a Technics 15 gramm körüli karjában ( ami szintén a mély tónus felé viszi a Sheltert, az alacsonyabb rezonancia pont miatt ) lehetett problémás. A megoldás egy karcsere, de azt ebben az árkategóriában nem fogod meglépni. A Technics önmagában egy nagyszerű gép szerintem, de a karja kritikán aluli. Angliában Rega bázisú karokat szoktak rátenni ( Rega, Origin Live ) sőt néha még SME-t is, de a klasszikus lépés ezen a vonalon a Funk FXR, a világ egyik legneutrálisabb karja. Persze az önmagában több mint a gép meg a hangszedő, ilyet csak nagyon jómódúak meg elvetemült High-End fanok csinálnak. Sajnos ezt a kombót még nem hallottam ( ami késik az nem múlik ;-) ) de el tudom képzelni, milyen az, amikor egy karnak szinte semmilyen saját karaktere sincs. Aztán, ebbe már a hangszedőnek is nagyon karakter nélkülinek kell lennie, hogy legyen értelme az FXR-t használni.
Ha jó a V15-el ahogy van, akkor hurrá. Van a Jico-nak a V15-höz SAS tűje, ha majd cserére szorul, 230 Dollár, de az sokat dob a minőségen. Kellemes hétvégét! Szia, Gábor

Köszönöm a választ
De biztos vagyok benne hogy nincs igazad a karral kapcsolatban.
Ilyen szintű precizitás után amit a technics karban elkövettek a többi gyártó összecsapkodná a kezét örömében.Csak a technicsnél nem verik a mellkasukat hogy mi aztán mit tudunk.
Én elképedve nézem hogy rega karra cserélgetik ami pedig én szerintem a világ legbénább karja.
Hidd el megtehetném,hogy bármilyen karra cseréljem a technics karját de minek hisz tökéletes:)
De még egyszer köszi hogy válaszoltál.
  • 0

#17 Analoglue

Analoglue

• Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 07:10

Szia Gábor
Lehet nálam a lezárás miatt nem volt jó a shelter?
Shure se20 a phono a lemezjátszó meg technics 1210 saját karral.
Gyönyörű középnés magas tartomány viszont irgalmatlan sok basszus..
Ugyanebben a felállásban a shure V15 tökéletesen illeszkedik..
Köszi a választ

Szia!

Nos, itt úgy tűnik két hasonló karakterű dolgot hoztál egy tető alá, az 1210-es is mélytöbbletes, a Shelter is az, a kettő együtt, a Technics 15 gramm körüli karjában ( ami szintén a mély tónus felé viszi a Sheltert, az alacsonyabb rezonancia pont miatt ) lehetett problémás. A megoldás egy karcsere, de azt ebben az árkategóriában nem fogod meglépni. A Technics önmagában egy nagyszerű gép szerintem, de a karja kritikán aluli. Angliában Rega bázisú karokat szoktak rátenni ( Rega, Origin Live ) sőt néha még SME-t is, de a klasszikus lépés ezen a vonalon a Funk FXR, a világ egyik legneutrálisabb karja. Persze az önmagában több mint a gép meg a hangszedő, ilyet csak nagyon jómódúak meg elvetemült High-End fanok csinálnak. Sajnos ezt a kombót még nem hallottam ( ami késik az nem múlik ;-)  ) de el tudom képzelni, milyen az, amikor egy karnak szinte semmilyen saját karaktere sincs. Aztán, ebbe már a hangszedőnek is nagyon karakter nélkülinek kell lennie, hogy legyen értelme az FXR-t használni.

Ha jó a V15-el ahogy van, akkor hurrá. Van a Jico-nak a V15-höz SAS tűje, ha majd cserére szorul, 230 Dollár, de az sokat dob a minőségen. Kellemes hétvégét! Szia, Gábor

• 0

#18 Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.951 Hozzászólás:
  • Interests:Audio
    Planetológia

Elküldve: 2017 május 06 - 07:09

Ha jól emlékszem, japán módon mérve, 100Hz-en 10-es, az nálunk (10Hz-en) 16-17 körüli engedékenység....

Itt azt írja, hogy 14.

Szerkesztve Voyager által: 2017 május 06 - 07:10

• 0

#19 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 06:37

Ha jól emlékszem, japán módon mérve, 100Hz-en 10-es, az nálunk (10Hz-en) 16-17 körüli engedékenység, jó a 12 grammos karhoz. A IIX 900-hoz pláne jól megy, a Shelter kiegyenlítettnél kicsit melegebb, testesebb hangja jól illeszkedik a Systemdek észrevehető vékonyságához, jó párosítás. A lezárással kell figyelni, nem jó a 47K, helyette 75-100K közötti értéket kell beállítani, ha szép nyílt, levegős hangot szeretnél. Üdv, Gábor

Szia Gábor
Lehet nálam a lezárás miatt nem volt jó a shelter?
Shure se20 a phono a lemezjátszó meg technics 1210 saját karral.
Gyönyörű középnés magas tartomány viszont irgalmatlan sok basszus..
Ugyanebben a felállásban a shure V15 tökéletesen illeszkedik..
Köszi a választ
  • 0

#20 Analoglue

Analoglue

• Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 21:36

Tudja esetleg valaki a Shelter 201 engedékenységét? 

Systemdek Profile karhoz (Jelco gyártmány, ilyen szeretnék új hangszedőt, és nagyon sok jót olvastam róla, de nem tudom, hogy ehhez a karhoz megfelelő lenne-e. A kar mozgó tömege elvileg 12gr.

Ha jól emlékszem, japán módon mérve, 100Hz-en 10-es, az nálunk (10Hz-en) 16-17 körüli engedékenység, jó a 12 grammos karhoz. A IIX 900-hoz pláne jól megy, a Shelter kiegyenlítettnél kicsit melegebb, testesebb hangja jól illeszkedik a Systemdek észrevehető vékonyságához, jó párosítás. A lezárással kell figyelni, nem jó a 47K, helyette 75-100K közötti értéket kell beállítani, ha szép nyílt, levegős hangot szeretnél. Üdv, Gábor

• 1

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó