Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

MM és MC pickup-ok

• Please log in to reply
1037 válasz erre a témára

#1 tollact

tollact

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.581 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Zene, kyokushin karate, kerékpár,

Elküldve: Ma, 18:09

Kedves Pointe !

Mindössze érdeklődő vagyok, legkevésbé "VIP" ügyfél. Megfelelő ismeretségek birtokában . De azért kérdeztem ezen a fórumon az urakat, mert gondoltam, hogy esetleg van néhányuknak a fent említett három AT hangszedő bármelyikéből, és arról van véleményük is. Megvenni már meg tudtam volna, az nem kunszt, de én egyenlőre csak véleményeket szerettem volna hallani magyarul, magyaroktól, akik használják is , tehát elsőkézből származó információk birtokában, saját véleményt. Mint említettem, csak és kizárólag jót olvastam róla. Fejhallgató vásárlásnál az AT, véleményem szerint ( többekkel együtt) , mutatott valamit, ami felkeltette az érdeklődésem a hangszedői iránt is. A Benz Micro előtt olyan hangszedőim voltam, mint Ortofon MC-30 Super, EMT- Fine Line tűvel, és ezek után a Wood low output. Az árak elszálltak, egy Ortofon már ami jó is szinte megfizethetetlen, A Benz "felső kategóriás" szedői is a "Trend" által megkívánt árakon, a se szeri se száma ezoterikus hangszedők meg budai telek árakon. Mentes vagyok gyárilag a sznobizmustól, nem feliratokat és márka neveket hallgatok, a fülem korom ellenére még egészen kiváló, a zenében meg benne élek a hifitől teljesen függetlenül már több mint ötven éve. Azon kívül, hogy itt is sokkal több a márkanév, mint a gyártó, és nem elhanyagolható az sem, hogy milyen a márka képviseletének a komolysága. Erről is lehet olvasni külföldi fórumokon, meg a szemfényvesztésről is.
A Wood megfelelő parnerekkel egészen kiváló, néhányan unalmasnak tartják, szerintem meg csak semleges a lehetőségei szerint, sokkal kevésbé karakteres, mint vetélytársai. És ez a lényege ! Ehhez képest szerettem volna érdemi információt az Audio Technika három legfelső hangszedőjéről, most az 1000-est ne említsük ára miatt.
Köszönöm a segítségét, de még egyszer mondom, igazából a felhasználók véleménye érdekelne, egy jól bejáratott hangszedőről, különböző elektronikák mellett. Csak érdeklődöm, érdeklődtem volna.

Üdvözlettel,: Teac

Szerintem szívesen írnának róla, de az igazság az, hogy ebből a kategóriából nem lehet túl sok, és azok közül akik ilyet birtokolnak nem biztos hogy itt vannak a fórumon. Sajnos ezért rá vagy kényszerülve, hogy külföldi fórumokon is nézelődj. Valószinüleg ott is leírják a körítést is. Benzről hány felhasználói véleményt kaptál rajtam kívül? :D
  • 0

#2 teac

teac

Lefelé a lejtőn

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 66 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 08:06

Kedves Pointe !

Mindössze érdeklődő vagyok, legkevésbé "VIP" ügyfél. Megfelelő ismeretségek birtokában . De azért kérdeztem ezen a fórumon az urakat, mert gondoltam, hogy esetleg van néhányuknak a fent említett három AT hangszedő bármelyikéből, és arról van véleményük is. Megvenni már meg tudtam volna, az nem kunszt, de én egyenlőre csak véleményeket szerettem volna hallani magyarul, magyaroktól, akik használják is , tehát elsőkézből származó információk birtokában, saját véleményt. Mint említettem, csak és kizárólag jót olvastam róla. Fejhallgató vásárlásnál az AT, véleményem szerint ( többekkel együtt) , mutatott valamit, ami felkeltette az érdeklődésem a hangszedői iránt is. A Benz Micro előtt olyan hangszedőim voltam, mint Ortofon MC-30 Super, EMT- Fine Line tűvel, és ezek után a Wood low output. Az árak elszálltak, egy Ortofon már ami jó is szinte megfizethetetlen, A Benz "felső kategóriás" szedői is a "Trend" által megkívánt árakon, a se szeri se száma ezoterikus hangszedők meg budai telek árakon. Mentes vagyok gyárilag a sznobizmustól, nem feliratokat és márka neveket hallgatok, a fülem korom ellenére még egészen kiváló, a zenében meg benne élek a hifitől teljesen függetlenül már több mint ötven éve. Azon kívül, hogy itt is sokkal több a márkanév, mint a gyártó, és nem elhanyagolható az sem, hogy milyen a márka képviseletének a komolysága. Erről is lehet olvasni külföldi fórumokon, meg a szemfényvesztésről is.

A Wood megfelelő parnerekkel egészen kiváló, néhányan unalmasnak tartják, szerintem meg csak semleges a lehetőségei szerint, sokkal kevésbé karakteres, mint vetélytársai. És ez a lényege ! Ehhez képest szerettem volna érdemi információt az Audio Technika három legfelső hangszedőjéről, most az 1000-est ne említsük ára miatt.

Köszönöm a segítségét, de még egyszer mondom, igazából a felhasználók véleménye érdekelne, egy jól bejáratott hangszedőről, különböző elektronikák mellett. Csak érdeklődöm, érdeklődtem volna.

• 0

#3 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 823 Hozzászólás:
  • Interests:csöves erősítők

Elküldve: Tegnap, 19:44

És én itthon eddig sem hallgattam meg semmit, ezután sem, a bemutató termek arra valók. Ott vagy beleszeretek, vagy nem. Tehát ha van módom, meghallgatnék a fenti Audio Technikákból.

Audio-Technica márkakereskedőként ennyi a maxmimum, amit (talán) el tudok intézni egy VIP-ügyfélnek: egy próba saját rendszerben.

Nálunk egy Soulines Kubrick lemezjátszóval lehet meghallgatni a hangszedőt, de kérdés, mennyire releváns az eredmény, ha a lemezjátszó is, a hangkar is, az erősítés és a hangsugárzó is különböző.

• 0

#4 teac

teac

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 66 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:24

Kedves Pointe !

A lemezjátszó még egy ideig nem lesz kész. És én itthon eddig sem hallgattam meg semmit, ezután sem, a bemutató termek arra valók. Ott vagy beleszeretek, vagy nem. Tehát ha van módom, meghallgatnék a fenti Audio Technikákból. És valójában a Benz Wood LS-hez képest. Ezt is csak azért, mert meglehetősen dícsérték, kizárólag dícsérték, minden fórumon, ami ebben a műfajban nagyon ritka. Az Audio Technika hangszedői azért kezdtek el nagyon érdekelni, mert egy fejhallgató erősítő kapcsán vettem magam is egy Audio Technika fejhallgatót. Mind ezt 110.- ezer forintért, miközben végig hallgattam a felhozatalt 450.- ezer forintig minden nagy márkából ! A hangszedőiknél is előfordulhat !?

• 0

#5 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 823 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 23 - 19:46

Az Audio Technikát nagyon és egyöntetűen dícsérik számtalan fórumon, az ART-9-est, óriásölőnek tartják. Van ahol 4-5 ezer dolláros hangszedőkkel hasonlítják össze. De piszkál a másik kettő is, bár az AN-50 már "régi", de az ART-7-es örökölte a nem mágneses felépítményt.

Kedves Teac, kedves István,

mikor lesz a lemezjátszó meghallgatható állapotban?

Próbálok intézni egy tesztpéldányt egyik vagy másik (vagy mindkettő) Audio-Technica hangszedőből.

Folytassuk ismét magánban.

• 0

#6 teac

teac

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 66 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 23 - 19:39

Kedves Tollact !

Válaszát köszönöm. Reméltem, hogy valami ilyesmi hangzik el. Bíztató, de azért nagyon izgat az AT konkurrencia is. Főleg, mert olyat még nem hallottam. Kizárólag olvastam róluk, és a korábbi Wood is ( a jelenlegi) egyéb vagyonokat érő hangszedők meghallgatása után lett megvéve. Mert azok vagy nem voltak jobbak mint ez, vagy nem egetverően, vagy megfizethetetlenek voltak, esetleg mind a kettő. Az Audio Technikát nagyon és egyöntetűen dícsérik számtalan fórumon, az ART-9-est, óriásölőnek tartják. Van ahol 4-5 ezer dolláros hangszedőkkel hasonlítják össze. De piszkál a másik kettő is, bár az AN-50 már "régi", de az ART-7-es örökölte a nem mágneses felépítményt.

Örülök a véleményének, és még egyszer köszönöm.

• 0

#7 tollact

tollact

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.581 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 23 - 09:10

Tisztelt Uraim !

Nagyon örülnék, ha valaki tudna konkrét véleményt, véleményeket írni a következő hangszedőkről . Audio Technika Anniversary 50, Art-7, és ART-9. Valamint a Benz Micro Wood LS. Amit el lehetett olvasni róluk, elolvastam, a forgalmazókat ismerem, a kritikák ( tesztek itt, és ott), a standard dícséreteken kívül nem mondanak érdemit. Szeretném hallani (olvasni), olyanok véleményét, akik fenti darabok bármelyikét kézközelből ismerik. Azt is jónéven venném, ha a hangkarokról is írnának, amiben ezek megszólaltak. Mondjuk, az elektronikák minősége sem mindegy, bár ez számomra a legkevésbé érdekes. Mivel a suszter saját cipője, ( már ha van, vagy lesz neki egyáltalán) legutoljára készül el, így én is most próbálom befejezni négy éve elkezdett lemezjátszómat. A hangszedő, és a kar még kérdéses, bár már nagyon közel vagyok hozzá, hogy a kart is magam építsem, látva, hogy azok a karok, amik szinte kifogástalanok, gyakorlatilag megfizethetetlenek. A kar kérdéséhez még annyit fűznék, hogy az elmúlt negyven évben láttam pár lemezjátszót, és kart is, mit ne mondjak a LENCO fénykorában ( 1975.) eladtam jó pár darabot mind a három itthon forgalmazott típusból, és azok is jól szóltak nagyon, persze akkori körítéssel, és akkor sem fillérekért. Azok ugye, unipivot karok voltak, és a kor megfelelőjeként nem elnagyolt kínai trágya volt, Swiss Made felirattal ! Már elnézést, a nosztalgiáért.

A topikot elolvasva bízom benne, hogy kapok segítséget, hangneme, és "szakmaisága" kiemelkedik a mezőnyből.

Szóval, autentikus véleményekre szeretnék szert tenni, ha ez lehetséges, előre is köszönöm. A Wood-hoz van, volt szerencsém, a gyár által felújított változatot hallgatom, de az már nyolc éves, és még nem az új tűs. Második felújítást nem szeretnék. Ami még a véleményem, hogy azok a drabális különbségek hangban azért nincsenek hangszedő, és hangszedő között, mint ami az árakat illeti. Karban és futóműben ugyan ez. Természetesen olcsó, és jó, az meg csak a mesében létezik, mindegy, hogy ki mondja, meg hol, meg mikor. A BLASZ I. az még sem Bajnokok Ligája, legfeljebb a benne játszó lelkeknek. De van egy szint, amit akkor sem lehet űberelni, ha köbméter húszezresekben mérik az árát. És akkor a "körítésről" még szó sem esett, phono, kábel, stb.,stb.

Üdvözlettel,: TEAC

Én szintén Benz Woodot hallgatok, de a gyárban másodszorra már új felfüggesztésrendszerrel és Microridge tűvel újították fel 2011-ben,mondhatom drámai volt a javulás az előző felálláshoz képest. A napokban kaptam vissza szintén új MR tűvel, még bejáratás alatt van, de megint nagyon tetszik. Helius Scorpio lll karral használom, szerintem passzol hozzá. A komolyabb AT pick-upokat nem ismerem, hátha abban más tud tapasztalattal szolgálni.
  • 0

#8 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 823 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 20 - 14:17

Csináltunk egy kifejezetten lemezjátszós, hangszedős blogot:

lemezjatszok.blog.hu

Igazából érdemes a Facebookon egyből belájkolni, és akkor minden egyes új posztról jön értesítés:

https://www.facebook.com/igazianalog/

Ez kereskedői blog, úgyhogy egyelőre az általunk forgalmazott termékekről szóló anyagok határozzák meg a tartalmat (Soulines, Audio-Technica, Goldring, Jelco), de egyrészt - szerintem - ez is érdekes leválogatása a magyar nyelvű blogszféra analóg-témájú írásainak, másrészt a jövőben mindenféle általános, szakmai témájú cikkeket is tervezünk - az egyik témánk éppen a hangkar-hangszedő rezonancia lesz, ami a napokban került itt elő századszorra.

sls017.jpg

• 0

#9 teac

teac

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 66 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 20 - 09:30

Tisztelt Uraim !

Nagyon örülnék, ha valaki tudna konkrét véleményt, véleményeket írni a következő hangszedőkről . Audio Technika Anniversary 50, Art-7, és ART-9. Valamint a Benz Micro Wood LS. Amit el lehetett olvasni róluk, elolvastam, a forgalmazókat ismerem, a kritikák ( tesztek itt, és ott), a standard dícséreteken kívül nem mondanak érdemit. Szeretném hallani (olvasni), olyanok véleményét, akik fenti darabok bármelyikét kézközelből ismerik. Azt is jónéven venném, ha a hangkarokról is írnának, amiben ezek megszólaltak. Mondjuk, az elektronikák minősége sem mindegy, bár ez számomra a legkevésbé érdekes. Mivel a suszter saját cipője, ( már ha van, vagy lesz neki egyáltalán) legutoljára készül el, így én is most próbálom befejezni négy éve elkezdett lemezjátszómat. A hangszedő, és a kar még kérdéses, bár már nagyon közel vagyok hozzá, hogy a kart is magam építsem, látva, hogy azok a karok, amik szinte kifogástalanok, gyakorlatilag megfizethetetlenek. A kar kérdéséhez még annyit fűznék, hogy az elmúlt negyven évben láttam pár lemezjátszót, és kart is, mit ne mondjak a LENCO fénykorában ( 1975.) eladtam jó pár darabot mind a három itthon forgalmazott típusból, és azok is jól szóltak nagyon, persze akkori körítéssel, és akkor sem fillérekért. Azok ugye, unipivot karok voltak, és a kor megfelelőjeként nem elnagyolt kínai trágya volt, Swiss Made felirattal ! Már elnézést, a nosztalgiáért.

A topikot elolvasva bízom benne, hogy kapok segítséget, hangneme, és "szakmaisága" kiemelkedik a mezőnyből.

Szóval, autentikus véleményekre szeretnék szert tenni, ha ez lehetséges, előre is köszönöm. A Wood-hoz van, volt szerencsém, a gyár által felújított változatot hallgatom, de az már nyolc éves, és még nem az új tűs. Második felújítást nem szeretnék. Ami még a véleményem, hogy azok a drabális különbségek hangban azért nincsenek hangszedő, és hangszedő között, mint ami az árakat illeti. Karban és futóműben ugyan ez. Természetesen olcsó, és jó, az meg csak a mesében létezik, mindegy, hogy ki mondja, meg hol, meg mikor. A BLASZ I. az még sem Bajnokok Ligája, legfeljebb a benne játszó lelkeknek. De van egy szint, amit akkor sem lehet űberelni, ha köbméter húszezresekben mérik az árát. És akkor a "körítésről" még szó sem esett, phono, kábel, stb.,stb.

Üdvözlettel,: TEAC

• 0

#10 tollact

tollact

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.581 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 15 - 09:02

danke 2x leborulok.gif

@tollact:merre jársz,M0 vagy a régi 3-as?

M0

• 0

#11 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.481 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 14 - 10:53

danke 2x leborulok.gif

@tollact:merre jársz,M0 vagy a régi 3-as?

Szerkesztve dixie chicken által: 2017 július 14 - 10:53

• 0

#12 tollact

tollact

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.581 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 13 - 18:44

Hali mindenkinek :D

Gondoltam megosztom a véleményemet,úgy is sokszor panaszkodnak a felhasználók,hogy ez a téma nem igazán pörög,úgy voltam most vele,tegyünk az ügy érdekében egy pár lépést ..Pointe@ jóvoltábol :smile53: hozzám került az új AT MM családtag,legnagyobb példánya,az AT VL760SLC:Mint MM rajongó,dicséretesnek tartom hogy a patinás gyártó,még foglalkozik ilyesmivel,amikor minden csapbol,gyakorlatilag  már csak az MCékre koncentrálnak.Bejáratott hangszedőt kaptam,szerencémre,az @audioworld csapat jóvoltábol,igy már nekem csak a gyors beszerelés maradt,szerencsémre a Shure V15/V JICO SAS-hoz viszonyitva,csak a tűerő/antiscating átállitására volt szükségem,és mehetett is a zenélgetés,igaz egész más volt most a környezete a VM760-snak mint a másik csapatnál,Nem tagadom volt egy kis előitéletem is,mert egy pár éve az AT 150MLX leszerepelt akkor a rendszeremben,és nagyon gyorsan megkapta a piros lapot.Az új nagytesó,egész kellemes meglepetés minden szinten számomra:nyilt,gyors,levegős hangjával,preferálja a modernebb,újabb felvételeket (Donald Fagen "Sunken condos",Nick Cave "Live at KCRW"),de nem esik zavarba a régebbi felvételeknél sem (Love "Da Capo",Grateful Dead "Winterland,May 30,1971"),és nem csinál vizválasztást mint egy pl. Ortofon 2M Black amelynél nagyon gyorsan két lemezkupac keletkezhet :az első kupac azok a lemezeim,amelyek "eszméletlen jól fekszenek neki" a másik meg "nah ez csapnivaló,ezt most elfelejtem egy ideig"....

A listaára nem kevés MM mivoltára,de ahogyan már máshol is leirták,jobb (ma) egy jó MM,mint egy gyenge MC(holnap),ne feledjük az MChez  még szükségeltetik a megfelelő előerősités is,és a megfelelő trafó (SUT) beszerzése megint fejfájást okozhat..

Japán hangszedő lévén az "engedékenység" adat az adatlapján téves,vagyis 100Hz/10Cu,egy SME III-sba szerelve a mért rezonancia 10Hz környékén van,ami valahol inkább egy valós 17-18Cu fele mutogat,meglepően csendes a barázdafutása,lemezlejátszás elött ,a lejátszásra szánt lemezoldalt ajánlatos (le)törölni,mert minden apró cseprő "szemetet" hajlamos összeszedni,nem annyira mint a régi AT150MLX,de a jelenség megvan...

A vintage "MM hang" rajongótáborát sem fogja csalódás érni egy 760SLC-vel,persze a hard core csapat itt szerez vlmilyen nagynevű "dónort",és levadász magának majd vlmilyen spéci tűt hozzá ;peace; (JICO,LPGear,Soundsmith stb),de ez a része a sportágnak is kezdi elvesziteni már a józan észjárást néha,igy gyakorlatilag ha vlki egy "tiszteségesen megkeresztelt" hangszedőre vágyódik,és ha fontos számára hogy az még ma is egy létező gyártótol szármázzon (garancia!) akkor van rá lehetőség.A VM760SLC "köritésével" érdemes eljátszadozni,ahol van rá lehetőség ki kell próbálni esetleg egy 27KOhm-os terhelést is,a sztenderd 47KOhm-al szemben (a 100KOhm itt most ebben az esetben sztem felejtős)...

....hirtelen ennyi jutott eszembe ;peace;

Jó kis összefoglaló. Most látom, hogy mindennap ott megyek el melletted....

• 0

#13 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 396 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 12 - 17:53

Gondoltam megosztom a véleményemet,úgy is sokszor panaszkodnak a felhasználók,hogy ez a téma nem igazán pörög,úgy voltam most vele,tegyünk az ügy érdekében egy pár lépést ..Pointe@ jóvoltábol :smile53: hozzám került az új AT MM családtag,legnagyobb példánya,az AT VL760SLC:Mint MM rajongó,dicséretesnek tartom hogy a patinás gyártó,még foglalkozik ilyesmivel,amikor minden csapbol,gyakorlatilag már csak az MCékre koncentrálnak.Bejáratott hangszedőt kaptam,szerencémre,az @audioworld csapat jóvoltábol,igy már nekem csak a gyors beszerelés maradt,szerencsémre a Shure V15/V JICO SAS-hoz viszonyitva,csak a tűerő/antiscating átállitására volt szükségem,és mehetett is a zenélgetés,igaz egész más volt most a környezete a VM760-snak mint a másik csapatnál,Nem tagadom volt egy kis előitéletem is,mert egy pár éve az AT 150MLX leszerepelt akkor a rendszeremben,és nagyon gyorsan megkapta a piros lapot.Az új nagytesó,egész kellemes meglepetés minden szinten számomra:nyilt,gyors,levegős hangjával,preferálja a modernebb,újabb felvételeket (Donald Fagen "Sunken condos",Nick Cave "Live at KCRW"),de nem esik zavarba a régebbi felvételeknél sem (Love "Da Capo",Grateful Dead "Winterland,May 30,1971"),és nem csinál vizválasztást mint egy pl. Ortofon 2M Black amelynél nagyon gyorsan két lemezkupac keletkezhet :az első kupac azok a lemezeim,amelyek "eszméletlen jól fekszenek neki" a másik meg "nah ez csapnivaló,ezt most elfelejtem egy ideig"....

A listaára nem kevés MM mivoltára,de ahogyan már máshol is leirták,jobb (ma) egy jó MM,mint egy gyenge MC(holnap),ne feledjük az MChez még szükségeltetik a megfelelő előerősités is,és a megfelelő trafó (SUT) beszerzése megint fejfájást okozhat..

Japán hangszedő lévén az "engedékenység" adat az adatlapján téves,vagyis 100Hz/10Cu,egy SME III-sba szerelve a mért rezonancia 10Hz környékén van,ami valahol inkább egy valós 17-18Cu fele mutogat,meglepően csendes a barázdafutása,lemezlejátszás elött ,a lejátszásra szánt lemezoldalt ajánlatos (le)törölni,mert minden apró cseprő "szemetet" hajlamos összeszedni,nem annyira mint a régi AT150MLX,de a jelenség megvan...

A vintage "MM hang" rajongótáborát sem fogja csalódás érni egy 760SLC-vel,persze a hard core csapat itt szerez vlmilyen nagynevű "dónort",és levadász magának majd vlmilyen spéci tűt hozzá ;peace; (JICO,LPGear,Soundsmith stb),de ez a része a sportágnak is kezdi elvesziteni már a józan észjárást néha,igy gyakorlatilag ha vlki egy "tiszteségesen megkeresztelt" hangszedőre vágyódik,és ha fontos számára hogy az még ma is egy létező gyártótol szármázzon (garancia!) akkor van rá lehetőség.A VM760SLC "köritésével" érdemes eljátszadozni,ahol van rá lehetőség ki kell próbálni esetleg egy 27KOhm-os terhelést is,a sztenderd 47KOhm-al szemben (a 100KOhm itt most ebben az esetben sztem felejtős)...

Köszönjük:)
Nagyon jó kis írás!
  • 0

#14 dixie chicken

dixie chicken

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.481 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 12 - 12:28

Gondoltam megosztom a véleményemet,úgy is sokszor panaszkodnak a felhasználók,hogy ez a téma nem igazán pörög,úgy voltam most vele,tegyünk az ügy érdekében egy pár lépést ..Pointe@ jóvoltábol :smile53: hozzám került az új AT MM családtag,legnagyobb példánya,az AT VL760SLC:Mint MM rajongó,dicséretesnek tartom hogy a patinás gyártó,még foglalkozik ilyesmivel,amikor minden csapbol,gyakorlatilag  már csak az MCékre koncentrálnak.Bejáratott hangszedőt kaptam,szerencémre,az @audioworld csapat jóvoltábol,igy már nekem csak a gyors beszerelés maradt,szerencsémre a Shure V15/V JICO SAS-hoz viszonyitva,csak a tűerő/antiscating átállitására volt szükségem,és mehetett is a zenélgetés,igaz egész más volt most a környezete a VM760-snak mint a másik csapatnál,Nem tagadom volt egy kis előitéletem is,mert egy pár éve az AT 150MLX leszerepelt akkor a rendszeremben,és nagyon gyorsan megkapta a piros lapot.Az új nagytesó,egész kellemes meglepetés minden szinten számomra:nyilt,gyors,levegős hangjával,preferálja a modernebb,újabb felvételeket (Donald Fagen "Sunken condos",Nick Cave "Live at KCRW"),de nem esik zavarba a régebbi felvételeknél sem (Love "Da Capo",Grateful Dead "Winterland,May 30,1971"),és nem csinál vizválasztást mint egy pl. Ortofon 2M Black amelynél nagyon gyorsan két lemezkupac keletkezhet :az első kupac azok a lemezeim,amelyek "eszméletlen jól fekszenek neki" a másik meg "nah ez csapnivaló,ezt most elfelejtem egy ideig"....

A listaára nem kevés MM mivoltára,de ahogyan már máshol is leirták,jobb (ma) egy jó MM,mint egy gyenge MC(holnap),ne feledjük az MChez  még szükségeltetik a megfelelő előerősités is,és a megfelelő trafó (SUT) beszerzése megint fejfájást okozhat..

Japán hangszedő lévén az "engedékenység" adat az adatlapján téves,vagyis 100Hz/10Cu,egy SME III-sba szerelve a mért rezonancia 10Hz környékén van,ami valahol inkább egy valós 17-18Cu fele mutogat,meglepően csendes a barázdafutása,lemezlejátszás elött ,a lejátszásra szánt lemezoldalt ajánlatos (le)törölni,mert minden apró cseprő "szemetet" hajlamos összeszedni,nem annyira mint a régi AT150MLX,de a jelenség megvan...

A vintage "MM hang" rajongótáborát sem fogja csalódás érni egy 760SLC-vel,persze a hard core csapat itt szerez vlmilyen nagynevű "dónort",és levadász magának majd vlmilyen spéci tűt hozzá ;peace; (JICO,LPGear,Soundsmith stb),de ez a része a sportágnak is kezdi elvesziteni már a józan észjárást néha,igy gyakorlatilag ha vlki egy "tiszteségesen megkeresztelt" hangszedőre vágyódik,és ha fontos számára hogy az még ma is egy létező gyártótol szármázzon (garancia!) akkor van rá lehetőség.A VM760SLC "köritésével" érdemes eljátszadozni,ahol van rá lehetőség ki kell próbálni esetleg egy 27KOhm-os terhelést is,a sztenderd 47KOhm-al szemben (a 100KOhm itt most ebben az esetben sztem felejtős)...

Csatolt képek:

• at.jpg
  • 760 6.jpg
  • 760 7.jpg

Szerkesztve dixie chicken által: 2017 július 12 - 12:31

• 3

#15 Bartfay

Bartfay

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.598 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 11:33

Nem rég bővítettem a csapatot egy Denon DL-109D-vel. hát nem semmi hangszedő!!! A Grado prestige és GF hangszedők elbujtatnak mögötte :)

19366536_1579865845379043_87539432911362

• 1

#16 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 396 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 25 - 20:03

Jól tucc látni! :)

:)
Phono mi?
  • 0

#17 mechazseni

mechazseni

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 325 Hozzászólás:
  • Interests:SONY Extremely Standard (ES)

Elküldve: 2017 június 25 - 18:44

Nocsak nocsak:)
Egy 1210?

Jól tucc látni! :)
  • 0

#18 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 396 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 25 - 18:15

Sziasztok!
Végre megjött a hang! Köszönöm azoknak akik az AT irányába tereltek.
Nem bánom, hogy MC-re váltottam, sőt, csak ajánlani tudom mindenkinek aki kezdő a "barázdakaparók" világában, mint amilyen én is vagyok.

Nocsak nocsak:)
Egy 1210?
  • 0

#19 mechazseni

mechazseni

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 325 Hozzászólás:
  • Interests:SONY Extremely Standard (ES)

Elküldve: 2017 június 25 - 17:26

Sziasztok!
Végre megjött a hang! Köszönöm azoknak akik az AT irányába tereltek.
Nem bánom, hogy MC-re váltottam, sőt, csak ajánlani tudom mindenkinek aki kezdő a "barázdakaparók" világában, mint amilyen én is vagyok.

Csatolt képek:

• image.jpg
  • image.jpg

• 1

#20 rudulf

rudulf

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.408 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 28 - 12:27