Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

• Please log in to reply
3067 válasz erre a témára

#1 fodrifter

fodrifter

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 339 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 október 11 - 23:07

Jelen pillanatban semmilyen saját hangsugárzó nincs, de ez meg fog változni a közeljövőben, 3 különféle dobozterv is van, 1 kis kétutas monitor (6l, 52Hz-3dB), egy nagyobb kétutas monitor 20l 43Hz-3dB, és egy háromutas álló doboz (40l,30Hz-3dB).  Ebből karácsony előtt csak az első kettő prototípusa készül el, amit az addigra remélem elkészülő új bemutatóteremben lehet majd meghallgatni akár az én elektronikáimmal (AP Linux+proto dac+amp4you), akár hozott cuccokkal.

Kíváncsian várok minden információt a prototípusról, de szerintem ezzel nem csak én vagyok így. Formatervet lehet már látni ? Engem speciel a két kis monitor érdekel.

• 0

#2 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.940 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 11 - 08:57

Szia !

Érdekelne milyen Hivox hangfal/hangfalak elérhetők most. Képek, specifikációk, méretek és az ár is érdekelne.

Privátban is jöhet.

Köszönöm !

Gergő

Jelen pillanatban semmilyen saját hangsugárzó nincs, de ez meg fog változni a közeljövőben, 3 különféle dobozterv is van, 1 kis kétutas monitor (6l, 52Hz-3dB), egy nagyobb kétutas monitor 20l 43Hz-3dB, és egy háromutas álló doboz (40l,30Hz-3dB).  Ebből karácsony előtt csak az első kettő prototípusa készül el, amit az addigra remélem elkészülő új bemutatóteremben lehet majd meghallgatni akár az én elektronikáimmal (AP Linux+proto dac+amp4you), akár hozott cuccokkal.

• 1

#3 fodrifter

fodrifter

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 339 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 11 - 08:18

Szia !

Érdekelne milyen Hivox hangfal/hangfalak elérhetők most. Képek, specifikációk, méretek és az ár is érdekelne.

Privátban is jöhet.

Köszönöm !

Gergő

• 0

#4 Flyer

Flyer

Újonc fórumos

• Pipa
  • 30 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 09 - 19:54

Próbáld meg a fronthoz használt rövidebb kábellel bekötni a surroundokat (átmenetileg közelebb teszed, ez csak egy kísérlet), ha avval nem gerjed, akkor a kábelt kell kicserélni egy kevésbé kapacitívra, de ezt meg kell mérni, különben el lehet menni az erdőbe...

Még nem lett meg a ludas, de meggondolta magát az erősítő mert most jó. Pedig hónapok óta volt ez a gerjedés. Ha jelentkezik újra próbálgatom tovább.
Mindenesetre köszönöm a segítséget.
  • 0

#5 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.940 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 08 - 21:42

Köszönöm a rèszletes választ.
Közben nèmi olvasgatás után, megtalàltam(talán) hogy mièrt gerjed bekapcsolàs utàn kb fèl perccel elég zavaróan az erősítő.
Persze el is halkul egy pàr óra utàn.
A hiba a kèt sorrundhoz(8ohm ) menő 2x2,5mm2 kàbel okozta(kb 10-15 m hosszú).Mert èpp most húztam ki ès a dolog majdnem teljesen megszűnt. Egy nagyon pici búgàsa van mèg de szinte csak a hangsugàrzótól pàr cm-re hallani.
A gondom csak az hogy szeretnèm a surroundokat hasznàlni.
Van esetleg valami megoldás a problèmàra?
Vagy esetleg maga a jelensèg màs problèmàra utal.
Az erősítő ha szàmit NAD T753.
Sajnàlnàm ha cserès lenne, mert a tervezett amp4you ezzel együtt dolgozna
a pre-out ötleten fellelkesülve.☺

Próbáld meg a fronthoz használt rövidebb kábellel bekötni a surroundokat (átmenetileg közelebb teszed, ez csak egy kísérlet), ha avval nem gerjed, akkor a kábelt kell kicserélni egy kevésbé kapacitívra, de ezt meg kell mérni, különben el lehet menni az erdőbe...

• 0

#6 Flyer

Flyer

Újonc fórumos

• Pipa
  • 30 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 08 - 17:56

A kérdés vonatkozhat egyrészt az analóg jel fázisára, másrészt a hálózati táp (230V és nem kettőhúsz) fázis viszonyára.
Az első esetben először is nem tudjuk, hogy a felvétel rögzítése milyen fázisban történt, de ha hinni lehet a statisztikánakm 99.9%-ban helyes fázisban. A lejátszás ugyanilyen arányban szintén helyes fázisban történik, akár LP, akár CD, akár PC-ről, ez utóbbi esetén több lejátszó szoftverben is van fázisfordító kapcsoló (pl. cplay), aminek segítségével el lehet dönteni, hogy halljuk-e az abszolút fázis fordítását, avagy sem. A relatív fázis helyességet a erősítő - hangszórókábel - hangsugárzó összekötésnél lehet elszúrni, de ha figyelünk a betű illetve szín jelzésekre, akkor helyesen fogunk csatlakoztatni.
A hálózati fázis helyességének a mifelénk szabványos csatlakozóknál nincs jelentősége, az angolszász típusú csatlakozókat meg nem is lehet helytelenül bedugni. Vannak olyan készülékek, ahol a hálózati dugó forgatás picit más jellegű hanggal társul, de legtöbbször nincs jelentősége, persze érdemes kipróbálni, mert az egyéni érzékenység nagyon eltérő lehet.
Fázisceruzával lehet legegyszerűbben kimérni a fázis helyességét, de a legegyszerűbb multiméterrel is könnyű megállapítani még akkor is, ha nincs esetleg védőföld.
Ha semmi sincs kéznél, a kéz megvan, és ha a fém házas készülékünk be van kapcsolva, akkor a kézháttal enyhén megsimogatva a készülék fedelét némi bizsergést tapasztalhatunk az egyik dugóállásban, a másikban meg nem. Ez utóbbi lesz a "helyes" fázis állás, de hangsúlyozom, a készülék szempontjából mindegy.

Köszönöm a rèszletes választ.
Közben nèmi olvasgatás után, megtalàltam(talán) hogy mièrt gerjed bekapcsolàs utàn kb fèl perccel elég zavaróan az erősítő.
Persze el is halkul egy pàr óra utàn.
A hiba a kèt sorrundhoz(8ohm ) menő 2x2,5mm2 kàbel okozta(kb 10-15 m hosszú).Mert èpp most húztam ki ès a dolog majdnem teljesen megszűnt. Egy nagyon pici búgàsa van mèg de szinte csak a hangsugàrzótól pàr cm-re hallani.
A gondom csak az hogy szeretnèm a surroundokat hasznàlni.
Van esetleg valami megoldás a problèmàra?
Vagy esetleg maga a jelensèg màs problèmàra utal.
Az erősítő ha szàmit NAD T753.
Sajnàlnàm ha cserès lenne, mert a tervezett amp4you ezzel együtt dolgozna
a pre-out ötleten fellelkesülve.☺
  • 0

#7 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.940 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 08 - 08:59

Sziasztok!
Régóta foglalkoztat a kérdés, hogyan lehet a fázis heleyességét megállapítani .
Gondolom méréssel. Viszont hogyan lehet ezt kimérni? Sajnos elég amatőr vagyok még
ilyen téren, de igyekszem behozni a lemaradást.
Válaszokat előre is köszönöm.

A kérdés vonatkozhat egyrészt az analóg jel fázisára, másrészt a hálózati táp (230V és nem kettőhúsz) fázis viszonyára.

Az első esetben először is nem tudjuk, hogy a felvétel rögzítése milyen fázisban történt, de ha hinni lehet a statisztikánakm 99.9%-ban helyes fázisban. A lejátszás ugyanilyen arányban szintén helyes fázisban történik, akár LP, akár CD, akár PC-ről, ez utóbbi esetén több lejátszó szoftverben is van fázisfordító kapcsoló (pl. cplay), aminek segítségével el lehet dönteni, hogy halljuk-e az abszolút fázis fordítását, avagy sem. A relatív fázis helyességet a erősítő - hangszórókábel - hangsugárzó összekötésnél lehet elszúrni, de ha figyelünk a betű illetve szín jelzésekre, akkor helyesen fogunk csatlakoztatni.

A hálózati fázis helyességének a mifelénk szabványos csatlakozóknál nincs jelentősége, az angolszász típusú csatlakozókat meg nem is lehet helytelenül bedugni. Vannak olyan készülékek, ahol a hálózati dugó forgatás picit más jellegű hanggal társul, de legtöbbször nincs jelentősége, persze érdemes kipróbálni, mert az egyéni érzékenység nagyon eltérő lehet.

Fázisceruzával lehet legegyszerűbben kimérni a fázis helyességét, de a legegyszerűbb multiméterrel is könnyű megállapítani még akkor is, ha nincs esetleg védőföld.

Ha semmi sincs kéznél, a kéz megvan, és ha a fém házas készülékünk be van kapcsolva, akkor a kézháttal enyhén megsimogatva a készülék fedelét némi bizsergést tapasztalhatunk az egyik dugóállásban, a másikban meg nem. Ez utóbbi lesz a "helyes" fázis állás, de hangsúlyozom, a készülék szempontjából mindegy.  

• 0

#8 Flyer

Flyer

Újonc fórumos

• Pipa
  • 30 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 08 - 07:00

Sziasztok!
Régóta foglalkoztat a kérdés, hogyan lehet a fázis heleyességét megállapítani .
Gondolom méréssel. Viszont hogyan lehet ezt kimérni? Sajnos elég amatőr vagyok még
ilyen téren, de igyekszem behozni a lemaradást.
Válaszokat előre is köszönöm.

Szerkesztve Flyer által: 2017 október 08 - 07:01

• 0

#9 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.940 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 25 - 09:07

Üdvözlet !

Meglátásom szerint kellene egy olyan Téma/oldal itt vagy akár máshol, ahol az összes éppen forgalomban lévő hiVOX termék jól áttekinthetően megnézhető legyen, árakkal, specifikációkkal, képekkel típusonként. Legyen az DAC, erősítő hangfal vagy bármi más. Úgy látom a hivox.hu évek óta nem frissül. Lehet, hogy csak én vagyok ezzel így de sok időt kell eltöltenem böngészéssel mire ezeket az információkat megtalálom itt. Szerintem ez nem csak a vevő de az eladó érdeke is lenne.

Csak egy javaslat... :)

Javítsatok ki aha tévedek...

A felvetés jogos, nemsokára alapos változások lesznek...

Addig is köszönöm mindenki türelmét.

• 2

#10 fodrifter

fodrifter

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 339 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 24 - 21:08

Üdvözlet !

Meglátásom szerint kellene egy olyan Téma/oldal itt vagy akár máshol, ahol az összes éppen forgalomban lévő hiVOX termék jól áttekinthetően megnézhető legyen, árakkal, specifikációkkal, képekkel típusonként. Legyen az DAC, erősítő hangfal vagy bármi más. Úgy látom a hivox.hu évek óta nem frissül. Lehet, hogy csak én vagyok ezzel így de sok időt kell eltöltenem böngészéssel mire ezeket az információkat megtalálom itt. Szerintem ez nem csak a vevő de az eladó érdeke is lenne.

Csak egy javaslat... :)

Javítsatok ki aha tévedek...

• 2

#11 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.940 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 18 - 06:55

Szia Fülelek,

A Bob akusztika fórumból átjöttem ide, remélem nem baj. Érdekelne, hogy tudsz-e olyan kalkulátort amivel nagyjából előre meg lehet határozni az elnyelési együtthatót?

A konkrét esetre vonatkoztatva a félreértés abból adódott kettőn között, hogy én az általad először említett 30kg/m3 anyaggal kalkuláltam ami esetében 10000pa.s/m2 kell beírni a kalkulátorba, Te viszont 30000pa.s/m2-rel kalkuláltál ami 50kg/m3-nek felel meg.

Nem tudok ilyen kalkulátort, azt tudom, (mértem) hogy 40kg/m3 felett nem javul már érdemben az elnyelési tényező, 5cm-1000Hz, 10cm-500Hz határ frekvenciával lehet számolni. Ha valahol 1 feletti értéket látsz, az mérési hiba, mert többet nem nyelhet, mind amennyi ráesik... Az is igaz, hogy ha a vastagsággal megegyező légrés van az elnyelő anyag mögött (persze körben lezárva), akkor az megfelel a dupla vastag anyagnak.

• 0

#12 nadtom

nadtom

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 455 Hozzászólás:
  • Interests:Mozi, Zene, Túramotorozás

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 21:21

Szia Fülelek,

A Bob akusztika fórumból átjöttem ide, remélem nem baj. Érdekelne, hogy tudsz-e olyan kalkulátort amivel nagyjából előre meg lehet határozni az elnyelési együtthatót?

A konkrét esetre vonatkoztatva a félreértés abból adódott kettőn között, hogy én az általad először említett 30kg/m3 anyaggal kalkuláltam ami esetében 10000pa.s/m2 kell beírni a kalkulátorba, Te viszont 30000pa.s/m2-rel kalkuláltál ami 50kg/m3-nek felel meg.
  • 0

#13 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.940 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 16 - 08:51

A HiVox Amp4you beszerezhető még, és ha igen mennyiért ???

Valamint az érdekelne, hogy miben más az Amp4me, és az Amp4you ??

Nagyon köszönöm.

Amp4me -2x20W/8Ohm -2 bemenet kisméretű plexi dobozban

Amp4you -2x60W/8Ohm, 2x120W/4Ohm, -4 bemenet, hifi készülék méretű fém dobozban. Novemberben egész biztosan meglesz.

• 0

#14 KopaszKutya

KopaszKutya

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 522 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 16 - 06:22

Nagyon köszönöm.

Én is arra várok már egy ideje, hogy kaphassak egy amp4you-t, remélem még az idén lesz belőle valami.
  • 0

#15 pooly73

pooly73

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 388 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 15 - 21:46

Nagyon köszönöm.

• 0

#16 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11.073 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 08:03

Az a baloldali elosztó megoldás valami csuda szép. :D

az lehet, de hatásos :D

• 0

#17 KopaszKutya

KopaszKutya

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 522 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 05:43

ha már rendszer kb.70%-a hivox :)

https://www.youtube....h?v=6D_bVxzR4Eo

Az a baloldali elosztó megoldás valami csuda szép. :D
  • 0

#18 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11.073 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 17 - 19:57

ha már rendszer kb.70%-a hivox :)

• 2

#19 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.940 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 17 - 17:44

Megkérdezem itt, hátha mást is érint.

Esesleg olyan integrált eszköz nem várható, amiben pl. az amp4you és a dac4you egybe van építve egy eszközbe?

Úgy tudom régen volt ilyen erősítő-DAC egybe páros,csak még a régebbi fejlesztésekkel.

Köszönöm!

Igen, volt ilyen, de gyér volt a kereslet, ezért elég hamar megszüntettük. Ugyanis majdnem mindenki azt hiszi, hogy ha külön dobozban van, akkor jobb a dac...

• 0

#20 KopaszKutya

KopaszKutya

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 522 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 17 - 12:54

Megkérdezem itt, hátha mást is érint.

Esesleg olyan integrált eszköz nem várható, amiben pl. az amp4you és a dac4you egybe van építve egy eszközbe?

Úgy tudom régen volt ilyen erősítő-DAC egybe páros,csak még a régebbi fejlesztésekkel.

Köszönöm!
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó