Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

ValhallA világa

• Please log in to reply
3430 válasz erre a témára

#1 Mike Rame

Mike Rame

Lefelé a lejtőn

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 57 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 szeptember 24 - 15:42

Magamtól eszembe sem jutott volna ValhallA kábelt bepróbálni a rendszerembe...

Magamtól nekem sem de Ákos gyakran rámsóz kábeleket, hogy hallgassam csak. Kérdem tőle, hogy mi ez, mit csinál, mire való de mindig csak annyit mond, hallgassad! :D Annyit sikerült kiszednem belőle, hogy amikor visszakérdez, akkor általában egyezik a véleményem az övével. Anélkül, hogy előre bármit is mondana az adott kábelről. Szerintem ez csak annyit jelent, hogy erősen romlik a hallása. :D

Na de most mit sózott rám? Egy összekötő kábelt RCA csatlakozós kivitelben. Hogy miért ilyet? Azt mondta, hogy az XLR változat piszok drága lenne. De miért lenne drága, kérdem. Mer' ez egy szín platina ribbonkábel, mondja ő. Neve még nincs és még nem végleges verzió. Ennyit lehet róla tudni előzetesen.

Persze mondom platina és akkor mi van. Járt itt már AgPt, Aura meg miegymás. Mindet kedveltem, mindet másért. Nagy különbségre nem számítottam. Aztán engedve a nógatásnak összedrótoztam a rendszert és nosza füleljünk. Mi tűnt fel legelőször? ...hát "bameg" halkabb a rendszer, de nemcsak halkabb, vékonyabb is a hangzás. Mi lehet ez, mi ez a sz@r? :D Na akkor tekerjünk oda neki! ...és lehet neki tekerni kérem, kinek amit bír a rendszere, hallása, identitása, stb... A torzítás az bizony kiveszik a rendszerből, mint "pinkó" a telefonból. Minden "ketyeró" jobban érzi magát, ez Trisztán hallható. A felbontás "finomenális" a teljes spektrumban, a térérzet a teljes fraktális kiáradásban lenyűgöző, szinkronba kerülünk a haladó időforrással, jelentsen ez bármit is. gondolkodik.gif Azonban igazi nagy tudása ennek a kábelnek az a basszus felbontása. Minden trutyi és burnyogás, iszap és mocsár eltűnik. Olyanok is, amire azt gondoltad, hogy ott van a zenében. De igazából nincs ott csak te tetted bele a rendszerbe a "rossz" kábelekkel. Mondom kérem, először úgy tűnik, mintha nem lenne basszusod, miközben olyan van, amiről nem is álmodtál eddig. Gyönyörű szép, kottázható (hifi-klisé), gyors és gyomorforgató, akarom mondani gyomorbavágó és pincemély, de csak amikor kell. Gyönyörködhetsz a basszustartomány rétegződésében. ...és mindez egy egységes, nagyon zenei szövetbe ágyazva, ami elterül előtted, mielőtt te is azt tennéd. :rolleyes: Szóval ennyi történt, nem több. Bővebben Ákosnál érdeklődjetek, én nem szívesen adom tovább a kábelt de kényszeríteni fognak. ...mivel Ákosnak harap a kutyája. :smile38:

Lentebb látható egy részlet a kábelből és a játszószoba, ahova bepróbáltam. Jó zenét mindenkinek, viszontválltáska!

Csatolt képek:

• a1.JPG
  • a2.JPG

Szerkesztve Mike Rame által: 2017 szeptember 24 - 15:43

• 5

#2 gyuszmo

gyuszmo

Hazajáró lélek

• Moderátor
  • 3.212 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 23 - 19:44

Jó zenét, a jegy megrendelve a jövő februári bécsi koncertre! :)

• 1

#3 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.240 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 21 - 21:51

Jaco forever...

Csatolt képek:

• 111.JPG

• 1

#4 gyuszmo

gyuszmo

Hazajáró lélek

• Moderátor
  • 3.212 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 21 - 07:22

30 éve hunyt el Jaco Pastorius! :(

• 1

#5 viri

viri

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.879 Hozzászólás:
  • Interests:Asztalitenisz, zene, bicaj, filmek

Elküldve: 2017 szeptember 18 - 19:24

Sziasztok!

Én is beszámolnék egy érdekes fejleményről. :)

Magamtól eszembe sem jutott volna ValhallA kábelt bepróbálni a rendszerembe, (nem azért, mintha nem hallottam volna csupa jókat, főleg a csúcs kábeleiről) hanem mert szinte kizárólag AN és Kondo kábeleken belül gondolkodtam, ugyanis az eddigi tapasztalataim alapján ezt a szinergiát mindig megbontotta bármilyen drága, és jó nevű kábel is került be közéjük. Menyus2 fórumtárs jóvoltából viszont már másodszor vagy harmadszor került be nálam a ValhallA Aura V2/2 digit kábel a dac, és az usb transzport közé, és mindig ugyanaz történt. Csak előnyeit hallottam, mintha szélesebbre tárt volna egy kaput, mindenből többet kaptam, jött a sok részlet, nagyobb energiákat mozgósított, eddig ezt még nagyjából  tudta (a Kondo VcII-mhöz képest is) a siltech golden ridge, vagy a AQ Well is, de ami ezeken jóval túl mutat, és ami miatt olyan érzésem van, mintha egy nagy Kondo kábelt hallgatnék, hogy van egy olyan természetes simaság-lágyság a hangjában, a legnagyobb felbontás mellett, ami miatt nagy hangerőn is nagyon jól esik a fülemnek, ami miatt élethű jelenlétet, és érzelmeket kapok a kedvenc felvételeimen. Na ez a nagy dolog, ezt elérni! Hogy ez a torzítatlan tisztaság a platina, vagy az arany, vagy mi miatt van nem tudom, igazából mindegy is.

Most már nem tudtam tovább ellenállni, Ákostól kértem egy kábelt egy hosszabb távú hallgatózásra (mert biztonsági játékos vagyok, biztos ami biztos :) ) amit villámgyorsan meg is kaptam. Egyik este amíg edzésen voltam, kölcsön adtam arra a 3 órára egy fórumtárs barátomnak, (AN Meishu-E doboz) aki vigyorogva mesélte este, hogy a felesége azt mondta, hogy a jövő hónapban vegyenek egy ilyen kábelt! (azóta már van nekik is)  :) Hát ezen marha jót röhögtem, és abszolút megértettem a helyzetet... :)

Szóval az én szememben ilyen nem mindennapi ez a kábel, már több mint egy hete a sajátomat hallgatom, és jó szívvel ajánlom bárkinek, annak is, aki totál elégedett, sőt leginkább annak, mert ez a kábel semmit nem fog helyre tenni, sem tologatni ide oda, hanem mint írtam is, ami van, abból kapunk egy jóval nagyobb dózist, ami bízom benne, hogy nem csak nekem élmény, hanem még sok zenebarát fórumtársnak fog örömet okozni! :)

Szerkesztve viri által: 2017 szeptember 18 - 19:26

• 11

#6 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.240 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 10 - 21:32

Jó zenét!

• 5

#7 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.240 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 10 - 21:21

Az eőzmény...: Rendeltem Ákostól egy pár Valhalla CuAg összekötő kábelt...

Szóval nagyon örülök és elégedett vagyok...Úgy gondolom,ha valamelyik kábelem kihúzom és másikat teszek be,az biztos hogy amit beteszek az Valhalla kábel lesz.. :))

Köszönöm András!

Annyit tennék hozzá, hogy az írás nem a régi CuAg kábelről, hanem az új fejlesztésű CuAg-RX összekötőről szól.

Csatolt képek:

• IMGP5894.JPG
  • IMGP5896.JPG
  • IMGP5897.JPG

• 3

#8 Block

Block

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 10 - 10:34

Az eőzmény...: Rendeltem Ákostól egy pár Valhalla CuAg összekötő kábelt...

Pénteken végre volt időm hosszabban meghallgatni a kábelt a rendszeremben.  A konklúzióról nem írnék sokat,mert csak hasonló gondolatokat tudnék egymás alá írni,...nagyon jó és nagyon örülök,hogy megvettem...Arról már hosszabban lehet írni,hogy miért és hogyan alakulhatott ki ilyen egyértelmű eredmény.. Talán az alapja az ,hogy a hifizésben mindig is elég markáns és határozott véleményem volt a hallott hanggal kapcsolatban. Soha nem kértem tanácsot mástól,hogy ez a valami szerinte javít-e az én rendszeremen,  és ha valami mellett letettem a voksot soha nem volt szükségem más hifisták megerősítésére,hogy az igazolja a döntésemet,vagy véleményemet. Éppen elég koncertre jártam a Müpába és jazz-clubokba ,hogy belém égjen,hogy mi a természetes és hosszan hallgatható hang. Ha az ember elég viszonyítási alapot szerez ,és van füle hozzá,akkor már az élő zenés előadásnál is hallja,hogy mi jó és mi a nem annyira jó.Erre azután lehet építkezni az otthoni hifi kiépítésénél is.Talán ezért is jöttek a haverok hozzám megerősítésre,...."hogy én hogy hallom,vajon egyezik az ő véleményével"..Mikor hozzám került és beraktam a  rendszerembe Ákos Valhalla CuAg hangfalkábelét,akkor hallottam,hogy van még ki nem bányászott tartalék az olcsó rendszeremben és más madzag cseréje is hozhat hasonló javulást.. Neves gyártók használtan 100 ezres drótjai nem csaltak mosolyt az arcomra. Ekkor vettem fel Ákossal a kapcsolatot és rendeltem meg tőle a Valhalla CuAg összekötőt...Kivártam a legyártáshoz szükséges időt.Azután megjött és bedugtam....Az előzmények miatt egy kicsit izgatott voltam,de bizakodtam,habár mondtam magamban, nyugi ez még csak egy "friss" kábel,járódnia kell...Ha majd bejáródott és harmad annyi hozadéka lesz minta hangfal kábelnak,akkor én már örülök. Azután csak szólt a zene,....én meg csak néztem,hogy akkor most mi is van? Ez már egy bejáratott kábel? Mert bizony itt a javulást nem kellett keresgélni,..az ott volt már az elején is,   és egyértelműen,...és nem csak "egyharmadnyira" ...:)) Nagyon örültem,hogy a visszaadott drága madzagok után egy viszonylag olcsó madzag ilyet tud... Most nagyon kiegyensúlyozott a hangképem...Tökéletesek az arányok a magas a közép és a mélytartományban,...nincs fátyol sem és nincs kiemelés sem sehol...A felbontás mindenhol jó,...és tekerhetem a hangerőt nem lesz soha bántó,csak hangos. A hangszerek természetesek és a zene sok órán keresztül hallgatható,..ami nekem nagyon fontos.. Sok olyan jazzt hallgatok amiben trombita vagy szaxofon dominál( Miles Davis, Stockhausen, Jan garbarek)... És mivel az eddigi hang ugyan jó volt de nem kompromisszum mentes,..tudtam hogy hol várok javulást. És jött a javulás.....a magas hang szekcióban a halk részeknél a felbontás sokat javult.A cinnek és a zongorahúrok lecsengései most ég és föld.. És mindezt úgy,hogy felhangosítva a magas ugyanúgy nem bántó és természetes,..sőt lehet hogy még jobb. És mindezt úgy,hogy nem teszi ezt vagy a közép vagy a mély kárára. A közepeim mindig tetszettek,...a mélyeim nagyon sokat javultak a hangfalkábeltől,bár most mintha még ez is tovább javult volna...most meg a magasaim lettek sokkal jobbak. Szóval nagyon örülök és elégedett vagyok...Úgy gondolom,ha valamelyik kábelem kihúzom és másikat teszek be,az biztos hogy amit beteszek az Valhalla kábel lesz..:))

• 5

#9 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.748 Hozzászólás:
  • Interests:H Á Z I M O Z I
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: 2017 augusztus 08 - 16:16

Szia Ákos!

Jó zenét! :smile32:

• 1

#10 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.748 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: 2017 július 28 - 14:31

Ákos a 23-adik szülinapod alkalmára ezeket a nótákat kértem neked a kívánságműsorba :) leborulok.gif

• 2

#11 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.240 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 28 - 10:56

Sanyi, Pisti, Imi, köszönöm!

Csatolt képek:

• 1.jpg

• 0

#12 petimre

petimre

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 941 Hozzászólás:
  • Interests:Kerékpár, hifi, zene

Elküldve: 2017 július 27 - 21:08

Isten éltessem Uram!

Legalább olyan kellemes legyen az Aura körülötted, mint amilyet az Aura varázsol a zenében...

üdv.

Imi

Csatolt képek:

• aura_cosmetics_makeuplaza_1.jpg

• 2

#13 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.748 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: 2017 július 27 - 21:02

Boldog szülinapot Ákos! happybday.gif :tutiok:

• 1

#14 Shinagawa

Shinagawa

Violator

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 815 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 27 - 07:42

Kedves Ákos!

Boldog születésnapot kívánok!

happybday.gif

-S

• 1

#15 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.240 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 15 - 09:25

TONEAudio No.84

Csatolt képek:

• tone.JPG

• 2

#16 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.247 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 15 - 07:14

Én azt tekintem győzelemnek, amikor valaki képes a készülékek, kábelek, alátétek tengerén túl hallani és képes az akármilyen rendszerén, boldogan, „jól szól, de mi lenne ha” nélkül zenét és nem kizárólag készülékeket hallgatni.

Milyen igaz.Az idézet nélküli érzés után kezdődik igazán a zene max átélése,élvezete,mert addig még ha be sem valljuk magunknak,azért fél füllel a készülékeket is hallgatjuk.
  • 3

#17 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.240 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 14 - 23:16

Teljesen egyetértek veled!

Szerencsémre anó a hifis pályafutásom kezdetén volt egy-két olyan kvalitású ember, akik nagy tapasztalattal rendelkeztek, és terelgettek az ingoványos ösvényen. Hálás Köszönet nekik, amiért nagyon sok felesleges kört kihagyhattam!

Volt idő, amikor még én is azt hittem, hogy a vezeték az vezeték. De a mai napig ismerek olyan, (egyébként jó szakembernek tarom) műszerész mérnök kollégákat, akiknek a kondi az kondi, a vezeték pedig vezeték. Na jó nem hifis területen ténykednek…

Szerintem nem az audio pc-ket kell hibáztatni! Abban igazad van, hogy elég soktényezős a lehetőségek tárháza, ami a kapott hang szempontjából is igen sokirányú lehet. De melyik készülék hangzását ne lehetne módosítani valamilyen irányba az alkatrészek cserélgetésével. És a nagy elérhető kínálatból milyen kevés is a valóban jó hangú.

(többen vagyunk, akik szerintem jó pc-ket készítenek audiora, de sajnos vannak ebben is kóklerek.)

Ezért kritikus a tuning is, mert nem biztos, hogy az addig bevált recept az adott készülékben is javulást hoz. Lehet, hogy csak oldalra léptünk, de rosszabb esetben akár visszalépés is lehet a vége.

Tovább mennék! Egy idősebb készülék át kondizása sem teljesen egyszerű feladat amennyiben nem beszerezhető a „gyári” típusú alkatrész, mert egy másik fajta kodival megváltozik az adott készülék hangkaraktere. Ha kellően tapasztalt és jófülű az elkövető, akkor akár még javulást is lehet hallani a friss kondik pozitív hatásán túl.

Ebből adódóan egy tesztet is fenntartásokkal kell kezelni, és ajánlatos a tesztelt lánc alkotó elemeit is szemügyre venni, és ismerkedni a hangkaraktereivel. Sokan csak a tesztet olvassák, és esetleg elsiklanak olyan dolgok felett, mint a láncba esetleg nem illő hangkarakterű készülékek. És ezen túlmenően nem árt még a tesztelő személy hangi világával elképzelésével, látásmódjával is tisztában lenni. Az akusztika meg már csak hab a tortán a sok ismeretlenes egyenletben…

Persze ehhez sokat kell tapasztalni az embernek saját magának.

Személy szerint azt tanácsolom mindenkinek, még a rutinosaknak is, hogy amennyiben csak lehetősége van rá, hallgassa meg a kiszemelt készüléket, kábelt a saját rendszerében is!

Szerencsétlenségemre vagy szerencsémre engem nem „terelgetett” senki.
Fene tudja, hogy melyik verzió lett volna szerencsésebb…
Annyi biztos, hogy irtózatos mennyiségű időt, pénzt beleöltem ebbe a hobbiba.
Gyakorlatilag a teljes fiatalságom a High-End audio bűvöletében telt, így relatíve korán rengeteg elméleti és gyakorlati tapasztalattal gazdagodtam.
Mivel relatíve korán kezdtem, így nagyságrendileg harminc éves korom környékére letudtam a sportszerű cserélgetést, útkeresést, vaktában vásárolgatást a „világlegjobbja, mindentőljobb kábelek készítését” illetve a fejjel a falnak mentalitást.
Persze a hivatásos audiophile lét rengeteg lemondással jár. Külső szemlélőnek elég könnyű lenne, kevésbé szalonképes jelzőket aggatnia rám... :)

Nem hibáztatom én az audio PC-ket. Egyszerűen csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy objektíven szinte megítélhetetlen a rengeteg változóból adódóan a kapott hangminőség. Mondhatni, hogy a kütyüzőknek, gyártóknak ez egy új aranybánya a hifis irányzatok tengerében.

Valóban rengeteg készülék és egyéb gyártó van a piacon manapság akik szó szerint méregdrága hulladékot gyártanak.
Egy kezemen meg tudnám számolni azokat a készülékeket amiket szívesen birtokolnék.
Sajnálatos módon ezen darabok ára olyan magasságokban tanyázik, hogy a számomra lőtávolon kívül esik sem igazán találó megfogalmazás. :)

A High-End, illetve tágabban a HiFi egy hatalmas önismereti vetélkedő amiből kizárólag alázattal, kitartással és az új dolgokra megfelelő nyitottsággal kerülhetünk ki győztesen.
Persze még ettől is sokkal árnyaltabb a dolog, hiszen mindenkinek mást jelent a „győzelem”.
Én azt tekintem győzelemnek, amikor valaki képes a készülékek, kábelek, alátétek tengerén túl hallani és képes az akármilyen rendszerén, boldogan, „jól szól, de mi lenne ha” nélkül zenét és nem kizárólag készülékeket hallgatni.

Szerkesztve ValhallA által: 2017 július 14 - 23:16

• 7

#18 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.240 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 14 - 20:21

Jó reggelt. Érdeklődni szeretnék, hogy milyen hálózati kábel javasolt kettő eszköz esetében: CA 751R avr és CA 752 bd lejátszó. Jelenleg gyári hálózati kábeleket használom.

Szia!

Árban és minőségben talán a CuAg tápkábelek passzolnának leginkább az említett készülékekhez, ezek mindegyike hibrid felépítésű és réz, illetve ezüst vezetőket tartalmaznak vegyesen.

Amennyiben további információkra van szükséges, keress meg privátban, vagy a Valhalla Audio facebook oldalán.

https://www.facebook...93651797352225/

• 0

#19 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.748 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: 2017 július 10 - 20:54

Szia Ákos!

Holnap este Amorphis!! :rolleyes: Ott lesz a helyem :) :smile32:  Jó zenét!

• 1

#20 zozoweb

zozoweb

Audio Maker Man

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 589 Hozzászólás:
  • Interests:Na mit gondolsz?

Elküldve: 2017 július 08 - 09:31

Köszönöm Zoltán, hogy megosztottad ezt az értékes tapasztalatot!

Én már évek óta ezt vau vau de eddig nem sokan fogadták meg. Tehát következzék az agymenés V2.0! :)

A kábel, rendszerszinergia nagyon alulértékelt dolog, sokszor még az öreg rókák sem veszik a fáradtságot, hogy megfelelő figyelmet fordítsanak a dologra. Az egyszeri hifisek végső elkeseredésükben próbálkoznak egységes tervezési koncepció köré épülő készülékek, kábelrendszerek kiépítésével.

Akkor, amikor a mindenhez értő, "mindent hallott" ismerősök, "szaklapok" vásárlási tanácsai már totálisan kiapasztották tanácstalan hifistánk pénztárcáját.

Bizonyos, hogy a kábeleim maximális tudását a legtöbben nem is hallották, hiába birtokolták azokat, mert soha nem alkalmaztak egységes CuAg, AgPt, Aura kábelezést. Egyszerűen csak beillesztettek egy-egy darabot, akármilyen egymásra hányt kábelrengetegbe aztán vagy sikeres volt a találom kábelfrankenstein vagy nem...

Egyáltalán nem irígylem a kezdő, újdonsült hifistákat.

Sokkal nehezebb dolguk van, mint anno nekem, amikor engem szippantott be ez a csodálatos, ám buktatókkal teli hobbi.

Akkoriban nem volt ennyi ügyeskedő készülékgyártó, nem volt ennyi mindentudó, mert akkoriban csak az USA hadseregének volt internet elérése. :)

Az analóg, majd később a digitális rendszerek kiépítése is talán valamivel egyszerűbb volt az összehasonlíthatatlanul szűkebb lehetőségek(CD player, futómű+DAC combo), kevesebb gyártó miatt.

Amennyiben belegondolok, hogy mennyi változó van ma egy PC Audio rendszerben, amely drasztikusan befolyásolja a kapott hangot azonnal keresztet kell vetnem... :)

Szinte megítélhetetlen, osztályozhatatlan egy PC forrásból táplálkozó DAC-nak a hangja, amennyiben objektívek szeretnénk maradni. Az újságok persze megmondják a tutit, méghozzá úgy, hogy egy régebbi verziószámú foobar-al tessék-lássék letesztelték. Ötcsillag és tízpertíz!

Elkalandoztam már megint. :)

Miután szerencsétlen kezdő hifisünk átverekedte magát a jóakarók és a már mindent próbált Besenyő Pisták légióin és a legszebb szavúnak ítélt AVON tanácsadó ajánlására összevásárolt ezt-azt, utána jön a következő lépcsőfok.

Következő lépésben át kell esni a kábelre nem költünk, mert az csak kábel dolgon.

Első fázisban már hiszünk az összekötő kábelek fontosságában de a hangfalkábel az nem annyira fontos, míg a hálózati kábelt meg úgy sem hallani.

Második fázisban megbizonyosodtunk arról saját fülünkkel, hogy kivétel nélkül minden kábel igen fontos része a rendszerünknek és egyre inkább érezzük, hogy mindent tudó haverjaink, nem is igazán tudnak mindent és ugyan azon a vakvágányon pöfög gőzösük évek óta amerre nagyon szakszerűen minket is tereltek...

Amikor végre megszületik bennünk a saját út iránti igény, utána kezdjük csak meg a utazásunkat audiophile értelemben.

Mondhatnám azt is, hogy az ezt megelőző időszak egyféle bábállapot, fölösleges pénzszórás, hifisztikai orosz rulett és kizárólag ezek után veszi kezdetén a valós, saját tapasztalatból történő vásárlás.

Persze még itt is akadnak bőven fölösleges körök, de ez már mind a saját tapasztalatunkat fogja gazdagítani a továbbiakban.

Szóval a konklúzió ebből az egész macskakaparásból, hogy az ész és koncepció nélküli kábel és készülékhalmozást és a mindenhez (IS) értő Besenyő Pistákat kerülni kell! :D

Teljesen egyetértek veled!

Szerencsémre anó a hifis pályafutásom kezdetén volt egy-két olyan kvalitású ember, akik nagy tapasztalattal rendelkeztek, és terelgettek az ingoványos ösvényen. Hálás Köszönet nekik, amiért nagyon sok felesleges kört kihagyhattam!

Volt idő, amikor még én is azt hittem, hogy a vezeték az vezeték. De a mai napig ismerek olyan, (egyébként jó szakembernek tarom) műszerész mérnök kollégákat, akiknek a kondi az kondi, a vezeték pedig vezeték. Na jó nem hifis területen ténykednek…

Szerintem nem az audio pc-ket kell hibáztatni! Abban igazad van, hogy elég soktényezős a lehetőségek tárháza, ami a kapott hang szempontjából is igen sokirányú lehet. De melyik készülék hangzását ne lehetne módosítani valamilyen irányba az alkatrészek cserélgetésével. És a nagy elérhető kínálatból milyen kevés is a valóban jó hangú.

(többen vagyunk, akik szerintem jó pc-ket készítenek audiora, de sajnos vannak ebben is kóklerek.)

Ezért kritikus a tuning is, mert nem biztos, hogy az addig bevált recept az adott készülékben is javulást hoz. Lehet, hogy csak oldalra léptünk, de rosszabb esetben akár visszalépés is lehet a vége.

Tovább mennék! Egy idősebb készülék át kondizása sem teljesen egyszerű feladat amennyiben nem beszerezhető a „gyári” típusú alkatrész, mert egy másik fajta kodival megváltozik az adott készülék hangkaraktere. Ha kellően tapasztalt és jófülű az elkövető, akkor akár még javulást is lehet hallani a friss kondik pozitív hatásán túl.

Ebből adódóan egy tesztet is fenntartásokkal kell kezelni, és ajánlatos a tesztelt lánc alkotó elemeit is szemügyre venni, és ismerkedni a hangkaraktereivel. Sokan csak a tesztet olvassák, és esetleg elsiklanak olyan dolgok felett, mint a láncba esetleg nem illő hangkarakterű készülékek. És ezen túlmenően nem árt még a tesztelő személy hangi világával elképzelésével, látásmódjával is tisztában lenni. Az akusztika meg már csak hab a tortán a sok ismeretlenes egyenletben…

Persze ehhez sokat kell tapasztalni az embernek saját magának.

Személy szerint azt tanácsolom mindenkinek, még a rutinosaknak is, hogy amennyiben csak lehetősége van rá, hallgassa meg a kiszemelt készüléket, kábelt a saját rendszerében is!

Szerkesztve zozoweb által: 2017 július 08 - 09:34

• 3

3 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó