Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

ValhallA világa

• Please log in to reply
3409 válasz erre a témára

#1 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.224 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 május 19 - 13:03

Ja,csak ennek a felismerése sok idő,abból meg kevés van.
De tényleg,a hifisek dolgát kábelügyben megkönnyítő labda még mindig a készülék készítők térfelén pattog.Egyszerűen rosszak a vasak.
A hazai átlagfizetésből élő hifis ha nem jó irányban keresgél,akkor kap egy látszatra jó párost nyújtó erősítőt,cd játékost egy egy azonos gyártótól,aztán mikor otthon beköti akkor jön a kényszeredett kábelesdi,mert a szett egyszerűen szarul szól.11 óra magasságában már torzítanak,nagyobb hangerőn már fájdalmasan visít a rendszer,és ilyenkor jön a próbáljunk ki másik kábelt hátha,de ez a hátha sem jön be mert szutykok a készülékek,és ez a probléma forrása,nem a drót.
Az a gond hogy a kábeleket nem egy jó hang javítására próbálgatják a legtöbben,ha nem azért hogy valamennyire élvezhető legyen egy eleve rosz hang.

Sajnos ez így van!

Ez a hobbi semmilyen tekintetben nem átlagos, kevés pénzből igazán élvezhető rendszert építeni lehetetlen. A hifisek ugye eleve ódzkodnak mindenféle hangszínszabályzó használatától, viszont a kábelekkel történő hangolgatás elfogadott, bocsánatos bűn... Szóval ha az előbbi annyira ördögtől való, akkor az utóbbi, sokkal költségesebb, kábelek általi hangszínszabályzás is az kellene, hogy legyen a hifis közbeszédben... Egyébként annyira szerintem nem kell félni a hangszínszabályzók használatától, mert már a felvételi oldalon olyan dolgok történnek, hogy jobb nem firtatni. Képen: a legendás Wilson Audio WAMM equalizer, amely egyébként egy módosított korabeli Crown EQ-2 típus.

Csatolt képek:

• 1.jpg
  • 2.jpg

Szerkesztve ValhallA által: 2017 május 19 - 13:06

• 1

#2 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.930 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 19 - 12:06

Mivel tisztában vagy ezzel és magad is tényként kezeled, bizonyára könnyedén ki is tudod szűrni ezeket a gyártókat. Problem Solved! :D

Ja,csak ennek a felismerése sok idő,abból meg kevés van.
De tényleg,a hifisek dolgát kábelügyben megkönnyítő labda még mindig a készülék készítők térfelén pattog.Egyszerűen rosszak a vasak.
A hazai átlagfizetésből élő hifis ha nem jó irányban keresgél,akkor kap egy látszatra jó párost nyújtó erősítőt,cd játékost egy egy azonos gyártótól,aztán mikor otthon beköti akkor jön a kényszeredett kábelesdi,mert a szett egyszerűen szarul szól.11 óra magasságában már torzítanak,nagyobb hangerőn már fájdalmasan visít a rendszer,és ilyenkor jön a próbáljunk ki másik kábelt hátha,de ez a hátha sem jön be mert szutykok a készülékek,és ez a probléma forrása,nem a drót.
Az a gond hogy a kábeleket nem egy jó hang javítására próbálgatják a legtöbben,ha nem azért hogy valamennyire élvezhető legyen egy eleve rosz hang.
  • 2

#3 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.224 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 19 - 11:15

Ész és koncepció nélkül készül a készülékek zöme is.Szóval a felesleges köröket kábelügyben így aztán szinte képtelenség kizárni.
Max úgy hogy leszarjuk a drótozást. :)

Mivel tisztában vagy ezzel és magad is tényként kezeled, bizonyára könnyedén ki is tudod szűrni ezeket a gyártókat. Problem Solved! :D

• 0

#4 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.930 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 19 - 09:05

Szóval a konklúzió ebből az egész macskakaparásból, hogy az ész és koncepció nélküli kábel és készülékhalmozást és a mindenhez (IS) értő Besenyő Pistákat kerülni kell! :D

https://www.youtube....h?v=SFGDzHAeTrE

Ész és koncepció nélkül készül a készülékek zöme is.Szóval a felesleges köröket kábelügyben így aztán szinte képtelenség kizárni.
Max úgy hogy leszarjuk a drótozást.:)
  • 0

#5 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.224 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 18 - 23:23

Most csak egyetlen dologra szeretnék kitérni: a szinergia fontosságára. Többször próbálkoztam készülékeknél és kábelezésnél is egyetlen gyártó összeillő termékeiből felépíteni a rendszerem, de sosem sikerült teljesen. Vagy az anyagiak vagy egy-egy termék beszerzésének nehézsége húzta keresztül a számításom.

Köszönöm Zoltán, hogy megosztottad ezt az értékes tapasztalatot!

Én már évek óta ezt vau vau de eddig nem sokan fogadták meg. Tehát következzék az agymenés V2.0! :)

A kábel, rendszerszinergia nagyon alulértékelt dolog, sokszor még az öreg rókák sem veszik a fáradtságot, hogy megfelelő figyelmet fordítsanak a dologra. Az egyszeri hifisek végső elkeseredésükben próbálkoznak egységes tervezési koncepció köré épülő készülékek, kábelrendszerek kiépítésével.

Akkor, amikor a mindenhez értő, "mindent hallott" ismerősök, "szaklapok" vásárlási tanácsai már totálisan kiapasztották tanácstalan hifistánk pénztárcáját.

Bizonyos, hogy a kábeleim maximális tudását a legtöbben nem is hallották, hiába birtokolták azokat, mert soha nem alkalmaztak egységes CuAg, AgPt, Aura kábelezést. Egyszerűen csak beillesztettek egy-egy darabot, akármilyen egymásra hányt kábelrengetegbe aztán vagy sikeres volt a találom kábelfrankenstein vagy nem...

Egyáltalán nem irígylem a kezdő, újdonsült hifistákat.

Sokkal nehezebb dolguk van, mint anno nekem, amikor engem szippantott be ez a csodálatos, ám buktatókkal teli hobbi.

Akkoriban nem volt ennyi ügyeskedő készülékgyártó, nem volt ennyi mindentudó, mert akkoriban csak az USA hadseregének volt internet elérése. :)

Az analóg, majd később a digitális rendszerek kiépítése is talán valamivel egyszerűbb volt az összehasonlíthatatlanul szűkebb lehetőségek(CD player, futómű+DAC combo), kevesebb gyártó miatt.

Amennyiben belegondolok, hogy mennyi változó van ma egy PC Audio rendszerben, amely drasztikusan befolyásolja a kapott hangot azonnal keresztet kell vetnem... :)

Szinte megítélhetetlen, osztályozhatatlan egy PC forrásból táplálkozó DAC-nak a hangja, amennyiben objektívek szeretnénk maradni. Az újságok persze megmondják a tutit, méghozzá úgy, hogy egy régebbi verziószámú foobar-al tessék-lássék letesztelték. Ötcsillag és tízpertíz!

Elkalandoztam már megint. :)

Miután szerencsétlen kezdő hifisünk átverekedte magát a jóakarók és a már mindent próbált Besenyő Pisták légióin és a legszebb szavúnak ítélt AVON tanácsadó ajánlására összevásárolt ezt-azt, utána jön a következő lépcsőfok.

Következő lépésben át kell esni a kábelre nem költünk, mert az csak kábel dolgon.

Első fázisban már hiszünk az összekötő kábelek fontosságában de a hangfalkábel az nem annyira fontos, míg a hálózati kábelt meg úgy sem hallani.

Második fázisban megbizonyosodtunk arról saját fülünkkel, hogy kivétel nélkül minden kábel igen fontos része a rendszerünknek és egyre inkább érezzük, hogy mindent tudó haverjaink, nem is igazán tudnak mindent és ugyan azon a vakvágányon pöfög gőzösük évek óta amerre nagyon szakszerűen minket is tereltek...

Amikor végre megszületik bennünk a saját út iránti igény, utána kezdjük csak meg a utazásunkat audiophile értelemben.

Mondhatnám azt is, hogy az ezt megelőző időszak egyféle bábállapot, fölösleges pénzszórás, hifisztikai orosz rulett és kizárólag ezek után veszi kezdetén a valós, saját tapasztalatból történő vásárlás.

Persze még itt is akadnak bőven fölösleges körök, de ez már mind a saját tapasztalatunkat fogja gazdagítani a továbbiakban.

Szóval a konklúzió ebből az egész macskakaparásból, hogy az ész és koncepció nélküli kábel és készülékhalmozást és a mindenhez (IS) értő Besenyő Pistákat kerülni kell! :D

Szerkesztve ValhallA által: 2017 május 18 - 23:35

• 5

#6 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.224 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 17 - 21:18

:rolleyes:

De aggódom, München megint be fog kavarni kicsit...  :D

Mondjuk még most előtte szereztem be V2/2 és V2 kábeleidet  ;)

Amennyiben itt tartunk, akkor már agymenek egy kicsit, úgy sem posztolok csak szökőévenként.

Egyet megtanultam, soha ne hallgass meg otthon a jól ismert láncban klasszis készülékeket, ami már a show-n is tetszik, legalábbis akkor, ha nem áll rá rendelkezésre a megfelelő zöldhasú. Egyéb esetben fel kell készülni, hogy a felismerés kegyetlen ökle nem fog kegyelmezni az arcberendezésnek...

Magyarul amíg egy High-End Show-n installált rendszerben hallasz egy darTZeel végfokot a kaotikus hangzavarban a nylonzacsis, enyhén már szagló katalógusgyűjtők tengerében, nincsen különösebb gond... :)

Addig bátran lehet hátra dőlni, hogy az otthoni Jukipityu által gyártott, nagyonegyedi&mindentőljobb kapcsolástechnikával felvértezett triódás erősítőnk "agyonveri" tuning balzafa csipeszes alátámasztáson, félig nedves macska alomra helyezve a legdrágább űberhájgendet is. :)

Édes állapot csak egyáltalán nem igaz!

Rengeteg baromságot, megingathatatlan, kőbe vésett véleményt olvasni egyes készülékekről, rendszerekről minden show után, amelyek általában pár perces megtapasztalások hatására manifesztálódnak okosékban.

Sőt! Mostanában divat lett a youtube videók alapján rendszerhangot megítélni... Vicc!

Amikor megkapsz egy klasszis készüléket, huzamosabb időre, akkor rájössz, hogy azok az emberek akik öt-hat milliót leszurkolnak egy-egy készülékért bizony nem totál idióták mint ahogyan azt eredeti koncepciónk szerint képzeltük.

Mindezt azért írom le, mert régen egy ilyen hallgatási tapasztalat hatására már elkezdtem volna élére rakni a pénzt és robbantottam volna a rendszeremet, amelynek darabjai a nemzetközi apróban landoltak volna... De! Mindig van egy DE! :)

Nyilván semmi értelme az élő zenéhez hasonlítani egy készülék, lánc megszólalását, illetve a konzerv zenehallgatást, de sajnálatos módon még ezek a csillagászati árú készülékek is igen halvány lenyomatai a valóságnak és képtelenek a valós dinamikai kontrasztok érzékeltetésére. Talán ezen a ponton érzem a legnagyobb hiányosságokat még mindig.

Ezen tekintetben egy közepesen gyenge rendszer és egy klasszis rendszer között még mindig kisebb a különbség, mint a klasszis rendszer és a valóságban, testközelből megtapasztalt hangszerhangok között.

Bátran kijelenthetem, hogy otthon, már évekkel ezelőtt elértem azt a szintet, amivel akár életem végéig boldogan, hifibogár és egyéb agyrágó kártevő, "mi lenne ha" és DE mentesen képes vagyok nem egyes hangokat, tesztlemezeket, hanem valóban zenét hallgatni! :)

Csatolt képek:

• 1111.jpg

Szerkesztve ValhallA által: 2017 május 17 - 21:40

• 13

#7 giotto14

giotto14

Ex zolio

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 686 Hozzászólás:
  • Interests:Kávézás, hifi, filmek

Elküldve: 2017 május 17 - 20:47

2007-ben vettem Ákostól az első ValhallA kábeleimet, egy elosztó és egy pár hangsugárzó állvány kíséretében. Több gyártó termékeit használtam egyszerre  - csak úgy, mint az elmúlt 10 évben - de egyértelműen hallatszott a megnövekedett dinamika és felbontás, s ez akkor elég volt.  Azután persze győzött a "hifibogár" és folyamatosan cserélődtek a kábelek és készülékek.

Most csak egyetlen dologra szeretnék kitérni: a szinergia fontosságára. Többször próbálkoztam készülékeknél és kábelezésnél is egyetlen gyártó összeillő termékeiből felépíteni a rendszerem, de sosem sikerült teljesen. Vagy az anyagiak vagy egy-egy termék beszerzésének nehézsége húzta keresztül a számításom. Az utolsó kudarcba fulladt próbálkozásom után vásároltam egy hangsugárzó kábelt, majd pedig egy analóg összekötő párt Ákos műhelyéből. Illeszkedtek a rendszerbe, hozták a "szokásos" pozitívumokat. Az Aura V1 összekötő nyugdíjazta az addig abszolút megingathatatlan AP Silver Oval-In kábelemet, de még mindig több gyártó termékeit használtam.

Ekkor vettem egy hálózati kábelt az újdonsült forrásomhoz, (persze egy újabb gyártótól) bekötöttem és nem hittem a fülemnek. Egyetlen kábel (ráadásul egy CD transzportban, nem erősítőben vagy a DAC-ban) teljesen „kinyírta” a hangot. Eltűnt a teste a hangszereknek, az énekes nem volt hamis, csak súlytalan, jó volt a ritmika és a tér, de kit érdekel, ha szintetikus az egész… Ekkor jöttem rá, hogy eddig mekkora szerencsém volt, mert egy-egy változtatáskor vagy nem éreztem romlást a hangban, vagy javult az összkép igazolva a fejlesztés létjogosultságát. Ekkor döntöttem úgy, hogy Valhalla kábelezést alakítok ki. Először is, mert Ákosban sosem csalódtam. Mindig segítőkész, informatív, pontos és megbízható volt. Másodszor, mert magyar és mert itt él és virul közöttünk, tehát van esélyem a teljes szinergiát megvalósítani.

Miközben eladogattam a nevesebbnél nevesebb, sok esetben igen drága, tesztekben és felhasználók által égig magasztalt, ár/érték bajnok kábeleimet, helyükre ha nem is belépő szintű, de a használt árukat tekintve mindenképpen „gazdaságos” ValhallÁk kerültek (azért egy-két új is :-). Az átállás nem volt fájdalommentes. Egy-egy csere hallhatóan rontott az összképen, de azzal vigasztaltam magam, hogy úgy is fejleszteni fogok, addig meg kibírom. Persze sok minden pozitív irányba mozdult (plusz dinamika, tisztaság, természetesebb hang), de a mély alsó tartománya lecsökkent és a térhatás durván beszűkült. Amikor viszont az utolsó „idegen” kábelt is kicseréltem… hát az elképesztő volt!

A szoba megtelt hanggal: a zene levegős, gyors, eszméletlen tiszta és dinamikus lett. Megvan a mély, iszonyat jó a felbontás és mikrodinamika - egyszerűen nagyon folyékony, kerek az egész. Hihetetlen. Persze, tudom, hogy lesz ennél jobb is :-) de ez már most is abszolút hallgatható, élvezetes, szóval király!

Számomra véget ért a keresgélés. Biztosan van jobb vagy másnak jobban tetsző, márkásabb, ismertebb, divatosabb, olcsóbb vagy „mittudomén” milyen kábel, de engem már nem érdekel. Tetszik az a hang, amit a ValhallÁk nyújtanak. Van lehetőségem fejleszteni, de addig is örömmel hallgatom. Soha nem szólt ilyen jól a rendszerem, még akkor sem, ha a benne lévő kábelek összértéke a többszöröse is volt a mostaninak. Ezt egyértelműen a szinergia (és Ákos zsenialitásának) számlájára írom. Hiszek benne, hogy ez más gyártók készülékeire, kábeleire is igaz lehet. Ettől függetlenül nekem Ákos kábelei hozták el a megvilágosodást és nincs az a pénz, hogy még egyszer újra kezdjem.

Köszönöm, hogy elolvastad,

Üdvözlettel: Szilágyi Zoltán

• 5

#8 SzAndras

SzAndras

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 186 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 17 - 05:45

:rolleyes:

De aggódom, München megint be fog kavarni kicsit...  :D

Mondjuk még most előtte szereztem be V2/2 és V2 kábeleidet  ;)

Ne aggódj, minden audiophil beállítottságú embernél jelentkeznek hasonló tünetek. Szerencsés esetben rövidebb ideig tart a készülékfetisizmus, rendszerimádati transz állapot és a szórakoztató, ám gyakorlatilag sehová sem vezető kütyüzés.

Persze ha valaki unalom helyett a saját szórakoztatására műveli, nincsen abban semmi rossz. Van aki olajos kannákat pakol a készülékek alá(Kizárólag BP, mert az jobb basszusú mint az OMV!) vagy egyéb csodaszereket tesztel óraszám a kettő darab közel mikrofonozott gyémántgranulátum füstös CD-t és 8000g-os vinyl tesztlemezt hallgatja, amelyen sokadrangú előadók jazz-standardokat gyalázó feldolgozásai szólnak... Há mé? Há mer az szól jól! :)

A gond az, amikor ízlésformálás történik a megkérdőjelezhető minőségű, nem szakszerűen összeválogatott lánc miatt.

Itt konkrétan arra gondolok, hogy emberünk azért kezd el értéktelen, középszerű előadókat, zenéket, hallgatni, mert hűdeJÓSZÓL! :)

• 2

#9 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.224 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 16 - 23:15

Én már régóta ezt használom aláírásként :smile32:  - de sajnos úgy érzem én is még mindig közéjük tartozom  gondolkodik.gif

Ne aggódj, minden audiophil beállítottságú embernél jelentkeznek hasonló tünetek. Szerencsés esetben rövidebb ideig tart a készülékfetisizmus, rendszerimádati transz állapot és a szórakoztató, ám gyakorlatilag sehová sem vezető kütyüzés.

Persze ha valaki unalom helyett a saját szórakoztatására műveli, nincsen abban semmi rossz. Van aki olajos kannákat pakol a készülékek alá(Kizárólag BP, mert az jobb basszusú mint az OMV!) vagy egyéb csodaszereket tesztel óraszám a kettő darab közel mikrofonozott gyémántgranulátum füstös CD-t és 8000g-os vinyl tesztlemezt hallgatja, amelyen sokadrangú előadók jazz-standardokat gyalázó feldolgozásai szólnak... Há mé? Há mer az szól jól! :)

A gond az, amikor ízlésformálás történik a megkérdőjelezhető minőségű, nem szakszerűen összeválogatott lánc miatt.

Itt konkrétan arra gondolok, hogy emberünk azért kezd el értéktelen, középszerű előadókat, zenéket, hallgatni, mert hűdeJÓSZÓL! :)

Szerkesztve ValhallA által: 2017 május 16 - 23:16

• 3

#10 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.224 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 16 - 21:53

happybday.gif  Robert Fripp.

happybday.gif  Billy Cobham

Szerkesztve ValhallA által: 2017 május 16 - 21:54

• 0

#11 SzAndras

SzAndras

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 186 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 08 - 19:00

Én már régóta ezt használom aláírásként :smile32:  - de sajnos úgy érzem én is még mindig közéjük tartozom  gondolkodik.gif

Van benne valami...

• 1

#12 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.224 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 08 - 18:46

Van benne valami...

Csatolt képek:

• alan parsons.jpg

• 0

#13 Mike Rame

Mike Rame

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 21 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 08 - 13:28

A meghallgatás szubjektív eredményeivel pár napon belül jelentkezem... :smile38:

Na itt vagyok, de előre jelzem, hogy nem fogom böllérre ereszteni a sót. :smile38: Amit az Aura V2/2 kábelekről az eddigiekben itt olvastam, azokkal egyetértek, én is hasonlóan hallom. De hogy milyen "plusszt" nyújtanak ehhez képest az új Draco kábelek? Nos, jóval "sötétebb, tisztább" háttér. Gyönyörű a csendje. :rolleyes: Hangyaf@sznyit nagyobb felbontás. Sokkal jobb basszus-textúra. Nagyon egységes megszólalás. Minden apró részlet hallható egy egységes szövetbe ágyazva. :) Ultra-Aura Plussz megszólalás. :P

• 3

#14 Mike Rame

Mike Rame

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 21 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 01 - 14:41

Ákos jóvoltából pár napig nálam vendégeskednek a Draco kábelek. Viszonyítási alapnak az Aura V2 Reference kábelek szolgálnak. Még nyersen, bejáratlanul kerültek hozzám. A rendszer elemei "anti-hájend" de műszakilag/kapcsolástechnikailag nívós készülékekből lettek összeválogatva. A forrás PC, "menyus2 féle" USB-kártyával, Audiobyte Hydra panellel. Az erősítő az új, kisebbik hiVOX integrált, a hangsugárzók 3 utas nagymonitorok, szintén az előbbi gyártótól. A DAC egy Calyx 24/192. "Digit összekötőként" Aura, hangfalkábelként AgPt-RX Ultimate kábelezés szolgál. A tápellátást jelenleg egy PS Audio P3 végzi. A lehallgató helyiség 15 nm, kissé "túlcsillapított", a hallgatás "közeltéri".

A meghallgatás szubjektív eredményeivel pár napon belül jelentkezem... :smile38:

Csatolt képek:

• d1.JPG
  • d2.JPG
  • d4.JPG
  • d5.JPG
  • d22.JPG

Szerkesztve Mike Rame által: 2017 április 01 - 14:42

• 6

#15 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.224 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 30 - 18:33

happybday.gif Eric Clapton  

• 0

#16 ajkamici

ajkamici

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.393 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, Taiji stb

Elküldve: 2017 március 28 - 07:25

DRACO

Valami ilyesmire kellene asszociálni .. :smile53:

Csatolt képek:

• DragonRed.jpg

• 1

#17 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.224 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 13:29

Ha nem lenne a végén pár IEC csati, akkor majdnem úgy néz ki, mint egy pár budiszippantó cső... :D

De csak viccelek. Úgy látom megint valami durvát sikerült csinálnod Ákos. Respect.

Végül is ez a kevésbé költői hasonlat is elfogadható, mert a megfelelő eszközhöz csatlakoztatva látja el mindkét "tömlő" műszakilag funkcióját. :)

• 0

#18 Patice

Patice

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 502 Hozzászólás:
  • Interests:Zenehallgatás, hifi, zenelejátszó szoftverek, szerverek, NAS, hálózatok, HTPC, bringa

Elküldve: 2017 március 24 - 22:47

Elkészült a Draco hálózati kábel.

Ha nem lenne a végén pár IEC csati, akkor majdnem úgy néz ki, mint egy pár budiszippantó cső... :D

De csak viccelek. Úgy látom megint valami durvát sikerült csinálnod Ákos. Respect.
  • 2

#19 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.224 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 24 - 21:10

Elkészült a Draco hálózati kábel.

Csatolt képek:

• IMGP5852.JPG
  • IMGP5855.JPG
  • IMGP5857.JPG
  • IMGP5859.JPG

• 12

#20 tafferi

tafferi

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 124 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 21 - 16:39

Üdvözlök Mindenkit!

A múlt héten került hozzám egy itt a fórumon árult Cryo digitális kábel, melyről szeretnék egy-két gondolatot megosztani Veletek:

A kábel először is nagyon szép, jó kézbe venni. 

Bekötöttem, járattam néhány lemeznyi ideig utána meghallgattam. Elsőre is mindenképpen megérte megvenni. Nagyvonalú, teres, igazán kiegyenlített hangot produkál, rengeteg részlettel, élvezet hallgatni. Mélyben nagyon rendben van, dinamikus és feszes az előadásmód. A tér nagyon jó, mély, széles, de nem eltúlzott. A magas tartomány finom, sok apróságot hallottam amit előtte soha. De ami a legjobb nem egy kábelt hallok, hanem élvezettel jön a nagybetűs ZENE, összefogja a rendszert, kiegészíti az esetleges hiányosságokat. Az előző kábeleimmel (volt jó néhány csak tesztelni is , meg el is adtam már néhányat ) mindig volt valami hiányérzet ami itt nincs. Nagyon jól illeszkedik a rendszeremhez. 

Amin hallgattam TEAC VRDS-10SE - Audio-GD 29H - RR végfokok. 

Ezúton is köszönöm a kábelt és Ákosnak gratulálok, nagyon minőségi darabot készített!

Üdv: Feri

• 2

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó