Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

ValhallA világa

• Please log in to reply
3449 válasz erre a témára

#1 nickjames

nickjames

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 45 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Kerékpár, kert, zene.

Elküldve: 2017 november 13 - 22:30

Erősítők után kicsit vissza a kábelek világába...

A "hifis utam" során eddig sok mindennel foglalkoztam, kisérletezgettem, de a tápkábelek és tápellátás nem tartozott közéjük. Komponenseimet gyári kábeleikkel használtam, az elosztóm egy kicsit jobb darab volt. Valahogy nem is "hittem benne", hogy a tápkábeleknek nagyon eltérő hangjuk lehet, inkább az IC és hangfalkábelek terén próbáltam ezt-azt. De most már látom, hogy ott is csak a felszínt kapargattam. A közelmúltban aztán változott a helyzet, elkezdtem foglalkozni az ösvény kérdésével, és ez hozta magával a tápkábelek cseréjét is. Ezt megelőzően már a hifire szánt keretem egy jelentős részét felhasználtam, így a rendszer minden elemének tápellátását nem tudom egyszerre "high-end" kábelekkel megoldani. Erre a helyzetre kerestem megoldást.

Tapasztalatom szerinte ezen a téren is általában igaz, hogy azt kapod, amit megfizetsz. De vannak a kifejezetten rossz vételek is, amikor az árcédulával nem jár együtt a minőség, és nagyobb a marketing hatása a vásárlókra, mint a valódi tapasztalatoké. Én viszont azokat a termékeket keresem, melyek az áruknál többet nyújtanak. A brand számomra nem fontos, épp ezért nyitott voltam a fórumos gyártók kábeleire is.

Így került hozzám Ákos két különböző típusú tápkábele is, Cu-X VI és Ag VI. Már az első pillanatban látszott, hogy gondosan elkészített kábelek, minőségi csatlakozókkal és anyagokból. De a kábeleket alapvetően nem a szépségükért veszem; van a rendszeremben más készítő kábele is, amit nem tartozik a kifejezetten szép kábelek közé, de megelégedettséggel használom.

Cu-X VI szeritnem belépő kategória Ákosnál, az Ag VI legalább két szinttel feljebb van. Gyártóként szerintem a végletek jelenthetik a legnagyobb kihívást: a kínálat alján úgy kell kihozni a kedvezőbb árat, hogy minél kevesebb kompromisszumot kelljen kötni, a felső (referencia) végen meg már nem lehetnek kompromisszumok, a maximumot kell nyújtani.

Tapasztalatok:

A Cu-X jól teljesítette a feladatot, kategóriájában kiegyensúlyozott, nyugodt hangot produkált. Én nem a színezett hangot keresem, inkább a neutrális irány áll közel hozzám (saját rendszerem messze áll ettől, de hallottam már ezt-azt életemben). Több komponenssel is teszteltem, mindegyik esetében rendben volt. Aztán jött az Ag VI, ami már egy teljesen más kategória! Ami maradt, az továbbra is a kiegyensúlyozott és nyugodt hang, de sokkal több részlettel, valósághűbb mélyekkel és magasakkal. A zene érzelmekre gyakorolt hatása is jóval magasabb szintre lépett. A végfokokkal passzolt össze igazán, így most azoknak szolgáltatja a "szuflát", a Cu-X pedig az előfokot és a hálózati lejátszót táplálja. Általánosan inkább a forráshoz kellene tenni a jobb kábelt, de az én esetemben ez másként működött.

Mindkét kábelt bátran ajánlom, de ha van lehetőség rá, akkor érdemes (meghallgatás után) az Ag-t választani. Nem biztos, hogy ez minden készülék esetében igaz, a hálózati lejátszómnál messze nem volt akkora a különbség, mint a végfokoknál.

nj

• 3

#2 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 261 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 12 - 20:55

Azért volt egy két apróság abban a láncban  :rolleyes:

Martin Logan Summit X  .. Linn Klimax Ds..Krell KRC HR..Full Nordost Valhalla kábelezés... PSAudio PPP

Viszont jelenleg az Ákos kábeleit használja :D

Azért a KRC HR nem ezek szintje. A többi rendben is lenne.

Ákos kábelei zseniálisak. Meg tudom érteni, hogy őket használja, használjátok, használjuk.

Ha megengedsz egy személyes véleményt, én sosem tudtam volna 10 percnél tovább hallgatni a Devialetet egyfolytában egy lemezt végig hallgatva.

Elképesztően attraktív hang, talán túlságosan is felturbózza a hangot, ami pár percig lenyűgöző, de élni nem tudnék vele. Ugrálni egyik számról a másikra zseniális.

Nyugodt zenehallgatásra szerintem alkalmatlan. És most nemcsak a kezdeti működési problémákra gondolok, mert percenként ledobta a zenét, újra kellett indítani, mintavételi frekvevencia váltást egyáltalán nem bírta, sokszor csak zaj jött ki belőle, majd újra kellett indítani. Ez mindenre jó volt, csak zenehallgatásra nem. Elhiszem, hogy évek alatt sikerült stabillá tenni a működését,de ez akkor még messze nem volt az.

A Halcro DM 68 eladásáról változatlanul az a véleményem, hogy óriási hiba volt. Egy Rolls Royce Phantomot cserélt le egy Honda Integra Type R-re. Más világ, más igényeket elégít ki mindkettő. Az egyik maga tökéletesség, a másik meg egy adrenalin bomba. Kinek mire van szüksége.

Szerkesztve LIMAR által: 2017 november 12 - 20:56

• 2

#3 twinastir

twinastir

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 520 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 12 - 14:45

Azért volt egy két apróság abban a láncban  :rolleyes:

Martin Logan Summit X  .. Linn Klimax Ds..Krell KRC HR..Full Nordost Valhalla kábelezés... PSAudio PPP

Viszont jelenleg az Ákos kábeleit használja :D

• 0

#4 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 261 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 11 - 22:35

Remek gép ...de Devialet D Premier váltotta  talán nem véletlenül :rolleyes:

Nézd, a DM 68 tulajának sohasem volt egyetlen előerősítője sem. Nem hogy tisztességes, egyáltalán semmi. Így soha nem tudhatja már meg, hogy mitől is vált meg oly könnyen. Szerintem élete tévedése volt. A Halcro DM 68 a valaha épített legjobb végfokok között van (ahogy a többi Halcro termék is - kompromisszum mentes minőség), mint  a Boulder, Soulution. Csak ki kell szolgálni neki megfelelő elemekkel. Az ott ez nem történt meg. Túl van rajta, a lényeg, hogy most boldog. Csak hát, ha valaki megszabadul egy Bugatti Veyrontól, mert a bioetalonnal rángat és egy Mondeo Flexfuil meg nem, ezért lecseréli a Bugattit egy Fordra, erre nem lehet mit mondani. Talán rendes üzemanyagot kellett volna rakni bele. Nem a Devialet képességeivel van a gondom. Bár az akkori idők gépeinek működési problémái számomra azonnal kiejtették volna a készülékeim közül (a hangja valóban megítélés kérdése, arról nem érdemes vitatkozni), csupán a helyén kell kezelni a dolgokat. Mindkettő a maga szintjén kiváló termék. Csak hát a Halcro egy kortalan csúcsot képvisel az audiotechnikában (Bugatti vs. Ford).

• 2

#5 twinastir

twinastir

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 520 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 11 - 19:08

A lényeget fogalmaztad meg...  Kinek a pap, kinek a papné

Sok sikert és remek kábeleket kívánok... szerintem minden ami a kezed közül ki kerül az világszínvonal  leborulok.gif

• 2

#6 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.256 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 11 - 18:49

Remélem hosszabb távon nem megyünk le hájgend dedóba, mert a "ki, mit, mikor, mire cserélt" után általában jön az "agyonverte" és "lealázta"...

Akad olyan, akinél a csúcs Audi-t a Toyota Prius vált. Illetve nem is váltja, mert a Prius-ban nincsen hagyományos értelemben vett váltó. :)

Melyik a jobb? Mire? Mikor? Miért? Van aki az én kábeleimet cseréli le, mondván, hogy a jakabjancsi féle karbonmasszával pácolt réz kábel sokkal jobb mindenben, míg máshol, más rendszerben összevethetetlenül jobb az én kábelem.

Most akkor az én kábelem jó vagy nem?

Akad olyan, aki egy bizonyos hangzásideál, ideológia vezérfonalán, tudatosan tervezett készüléket vásárol, komolyabb teszt, személyes megtapasztalás nélkül.

Magára vessen!

Egy Soulution, Halcro, Levinson soha nem fog 300B triódás módjára megszólalni.

Akkor az most jó, vagy nem jó? Nekem jó de ettől másnak lehet nagyon kellemetlen...

Szóval ha valahol "lealázódtak" az alábbi készülékek, ne habozzon szólni, mert gáboráron azonnal, kisvártatva de hirtelen átveszem őket. :

Audionet Heisenberg, Amp Max, Soulution 711, 701, Halcro dm88, Boulder 1100 ,2100 , 3000 series. :D

Ja és biztos lehet benne mindenki, hogy nem fogom megkérdezni.:  "MI LESZ HELYETTE????"

Csatolt képek:

• 1.jpg

• 6

#7 Mike Rame

Mike Rame

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 63 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 11 - 17:01

Lehet, hogy nem véletlenül de azért nem vonnék le egyértelmű következtetést, miszerint egyik készülék "jobb" vagy "rosszabb", attól függően, hogy melyik hangja tetszik jobban. Pl. a minap esett meg velem, hogy megfüleltem egy Pass INT-60-as erősítőt. (11.750,- EUR) Nos, egy az egyben esetleg elcserélném rá a 60.000,- Ft-os hiVOX amp4me erősítőmet de ha rá kellene fizetnem, akkor erősen elgondolkodnék. :rolleyes: . Nem azért, mert nem "jobb" a Pass, hanem, mert nem tudnék együtt élni a "karakterével". Saját tapasztalatom szerint, azok a hifisek (beleértve magamat) vannak a legnagyobb "bajban", akik a nagyfelbontású, színezetlen hangzást keresik, szárazság és hidegség, de lágyság és melegítés, punnyasztás, dúsítás, laposítás, szűkítés nélkül, megfelelő dinamikaközlő képességgel. Ezek a készülékek kihaltak az "átlagkereset" lőtávolából. Így sajnos messzebbről és nagyobbat kell lőni, vagy marad a "DIY" "fél-DIY" vonal. De semmiképpen sincs "véletlen", mert az az, amiről nincs véletem. :smile38:

Mivel "zenei" topik is, éppen 20 éve történt... :smile28:

• 4

#8 twinastir

twinastir

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 520 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 10 - 21:56

Csatolt képek:

• hal1.jpg
  • hal2.jpg

• 0

#9 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 261 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 09 - 21:46

Valóban Halcro.

Az előző rendszerem, bár igen kiváló elektronikákra épült(Nem is változtattam rajta közel hét évig!) a referencia szintű kábelfejlesztést már érezhetően korlátozta.

A legtöbb hobbista, zeneietlen-nek, technicista megszólalásúnak bélyegezné a Halcro-t, mert mindenféle jól megszokott, már-már elvárt torzítást, jelleget nélkülöz amely a piacon lévő készülékek 95%-ról még ma sem mondható el.

Annyi bizonyos, hogy a hifiskedők igazi rémálma ez a típusú hang, ellenben egy ritka objektív eszköz a kábelek legkisebb módosításainak megítéléséhez.

A Halcro csodás erősítőket épített. Talán van remény arra, hogy újra fog éledni. Nekünk volt DM 68 végfokunk. Csak jót tudok róla mondani.

Volt 5 és 7 csatornás erősítőnk is a Lyrus fokozatokkal. Azok is a legjobbak között voltak. Nem csak mozira, zenére is csodásak.

Csatolt képek:

• Halcro1.jpg

• 4

#10 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.256 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 09 - 20:44

Szerintem Halcro   gondolkodik.gif

Valóban Halcro.

Az előző rendszerem, bár igen kiváló elektronikákra épült(Nem is változtattam rajta közel hét évig!) a referencia szintű kábelfejlesztést már érezhetően korlátozta.

A legtöbb hobbista, zeneietlen-nek, technicista megszólalásúnak bélyegezné a Halcro-t, mert mindenféle jól megszokott, már-már elvárt torzítást, jelleget nélkülöz amely a piacon lévő készülékek 95%-ról még ma sem mondható el.

Annyi bizonyos, hogy a hifiskedők igazi rémálma ez a típusú hang, ellenben egy ritka objektív eszköz a kábelek legkisebb módosításainak megítéléséhez.

Szerkesztve ValhallA által: 2017 november 09 - 20:46

• 5

#11 twinastir

twinastir

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 520 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 22:10

Szerintem Halcro   gondolkodik.gif

• 0

#12 nempisti

nempisti

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 452 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 16:08

Magamtól nekem sem de Ákos gyakran rámsóz kábeleket, hogy hallgassam csak. Kérdem tőle, hogy mi ez, mit csinál, mire való de mindig csak annyit mond, hallgassad! :D Annyit sikerült kiszednem belőle, hogy amikor visszakérdez, akkor általában egyezik a véleményem az övével. Anélkül, hogy előre bármit is mondana az adott kábelről. Szerintem ez csak annyit jelent, hogy erősen romlik a hallása. :D

Na de most mit sózott rám? Egy összekötő kábelt RCA csatlakozós kivitelben. Hogy miért ilyet? Azt mondta, hogy az XLR változat piszok drága lenne. De miért lenne drága, kérdem. Mer' ez egy szín platina ribbonkábel, mondja ő. Neve még nincs és még nem végleges verzió. Ennyit lehet róla tudni előzetesen.

Persze mondom platina és akkor mi van. Járt itt már AgPt, Aura meg miegymás. Mindet kedveltem, mindet másért. Nagy különbségre nem számítottam. Aztán engedve a nógatásnak összedrótoztam a rendszert és nosza füleljünk. Mi tűnt fel legelőször? ...hát "bameg" halkabb a rendszer, de nemcsak halkabb, vékonyabb is a hangzás. Mi lehet ez, mi ez a sz@r? :D Na akkor tekerjünk oda neki! ...és lehet neki tekerni kérem, kinek amit bír a rendszere, hallása, identitása, stb... A torzítás az bizony kiveszik a rendszerből, mint "pinkó" a telefonból. Minden "ketyeró" jobban érzi magát, ez Trisztán hallható. A felbontás "finomenális" a teljes spektrumban, a térérzet a teljes fraktális kiáradásban lenyűgöző, szinkronba kerülünk a haladó időforrással, jelentsen ez bármit is. gondolkodik.gif Azonban igazi nagy tudása ennek a kábelnek az a basszus felbontása. Minden trutyi és burnyogás, iszap és mocsár eltűnik. Olyanok is, amire azt gondoltad, hogy ott van a zenében. De igazából nincs ott csak te tetted bele a rendszerbe a "rossz" kábelekkel. Mondom kérem, először úgy tűnik, mintha nem lenne basszusod, miközben olyan van, amiről nem is álmodtál eddig. Gyönyörű szép, kottázható (hifi-klisé), gyors és gyomorforgató, akarom mondani gyomorbavágó és pincemély, de csak amikor kell. Gyönyörködhetsz a basszustartomány rétegződésében. ...és mindez egy egységes, nagyon zenei szövetbe ágyazva, ami elterül előtted, mielőtt te is azt tennéd. :rolleyes: Szóval ennyi történt, nem több. Bővebben Ákosnál érdeklődjetek, én nem szívesen adom tovább a kábelt de kényszeríteni fognak. ...mivel Ákosnak harap a kutyája. :smile38:

Lentebb látható egy részlet a kábelből és a játszószoba, ahova bepróbáltam. Jó zenét mindenkinek, viszontválltáska!

Szabad megkérdeznem milyen rendszert látunk a képen?
  • 0

#13 gyuszmo

gyuszmo

Hazajáró lélek

• Moderátor
  • 3.235 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 13:32

Szerintem 15 pár Accuton közép van benne! :D
  • 0

#14 suminator968

suminator968

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.220 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, autó

Elküldve: 2017 november 05 - 12:12

Titokzatos vagy. :)
  • 0

#15 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.256 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 12:02

"A postás mindig kétszer csenget" :)

Csatolt képek:

• IMGP5943.JPG

• 0

#16 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.256 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 21:10

A hetekben átadásra került pár Draco kábel, így némi bejáratás után várható magánvélemény a rendszerbe illesztett kábelekről.

Csatolt képek:

• IMGP5923.JPG
  • IMGP5921.JPG
  • IMGP5924.JPG
  • IMGP5920.JPG

• 3

#17 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.256 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 20:52

Jó zenét!

Igaz nem audiophile tesztlemez kategória, viszont a zúzás is ValhallA világa, így maximálisan ide tartozik. :)

Annál is inkább, mert mi készítettük Lukács Peta(Bikini, European Mantra) barátunknak a felvételeket.

A felvételek natív UHD felbontásúak, így akinek van 4K megjelenítője bátran kapcsoljon át.

Szerkesztve ValhallA által: 2017 október 16 - 21:25

• 2

#18 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.855 Hozzászólás:
  • Interests:H Á Z I M O Z I
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: 2017 október 14 - 20:19

Ákos neked és a topik olvasóinak is jó zenét!  :smile53:

https://www.youtube.com/watch?v=FxSsol3Zd7k

• 3

#19 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.256 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 04 - 20:21

TONEAudio No.85

Csatolt képek:

• 1.jpg

• 3

#20 Mike Rame

Mike Rame

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 63 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 24 - 15:42

Magamtól eszembe sem jutott volna ValhallA kábelt bepróbálni a rendszerembe...

Magamtól nekem sem de Ákos gyakran rámsóz kábeleket, hogy hallgassam csak. Kérdem tőle, hogy mi ez, mit csinál, mire való de mindig csak annyit mond, hallgassad! :D Annyit sikerült kiszednem belőle, hogy amikor visszakérdez, akkor általában egyezik a véleményem az övével. Anélkül, hogy előre bármit is mondana az adott kábelről. Szerintem ez csak annyit jelent, hogy erősen romlik a hallása. :D

Na de most mit sózott rám? Egy összekötő kábelt RCA csatlakozós kivitelben. Hogy miért ilyet? Azt mondta, hogy az XLR változat piszok drága lenne. De miért lenne drága, kérdem. Mer' ez egy szín platina ribbonkábel, mondja ő. Neve még nincs és még nem végleges verzió. Ennyit lehet róla tudni előzetesen.

Persze mondom platina és akkor mi van. Járt itt már AgPt, Aura meg miegymás. Mindet kedveltem, mindet másért. Nagy különbségre nem számítottam. Aztán engedve a nógatásnak összedrótoztam a rendszert és nosza füleljünk. Mi tűnt fel legelőször? ...hát "bameg" halkabb a rendszer, de nemcsak halkabb, vékonyabb is a hangzás. Mi lehet ez, mi ez a sz@r? :D Na akkor tekerjünk oda neki! ...és lehet neki tekerni kérem, kinek amit bír a rendszere, hallása, identitása, stb... A torzítás az bizony kiveszik a rendszerből, mint "pinkó" a telefonból. Minden "ketyeró" jobban érzi magát, ez Trisztán hallható. A felbontás "finomenális" a teljes spektrumban, a térérzet a teljes fraktális kiáradásban lenyűgöző, szinkronba kerülünk a haladó időforrással, jelentsen ez bármit is. gondolkodik.gif Azonban igazi nagy tudása ennek a kábelnek az a basszus felbontása. Minden trutyi és burnyogás, iszap és mocsár eltűnik. Olyanok is, amire azt gondoltad, hogy ott van a zenében. De igazából nincs ott csak te tetted bele a rendszerbe a "rossz" kábelekkel. Mondom kérem, először úgy tűnik, mintha nem lenne basszusod, miközben olyan van, amiről nem is álmodtál eddig. Gyönyörű szép, kottázható (hifi-klisé), gyors és gyomorforgató, akarom mondani gyomorbavágó és pincemély, de csak amikor kell. Gyönyörködhetsz a basszustartomány rétegződésében. ...és mindez egy egységes, nagyon zenei szövetbe ágyazva, ami elterül előtted, mielőtt te is azt tennéd. :rolleyes: Szóval ennyi történt, nem több. Bővebben Ákosnál érdeklődjetek, én nem szívesen adom tovább a kábelt de kényszeríteni fognak. ...mivel Ákosnak harap a kutyája. :smile38:

Lentebb látható egy részlet a kábelből és a játszószoba, ahova bepróbáltam. Jó zenét mindenkinek, viszontválltáska!

Csatolt képek:

• a1.JPG
  • a2.JPG

Szerkesztve Mike Rame által: 2017 szeptember 24 - 15:43

• 6

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó