Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

ValhallA világa

• Please log in to reply
3464 válasz erre a témára

#1 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.995 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:H Á Z I M O Z I
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: Tegnap, 23:20

Ákos jó zenét!  :smile32:

• 1

#2 nickjames

nickjames

Lefelé a lejtőn

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 52 Hozzászólás:
  • Interests:Kerékpár, kert, zene.

Elküldve: 2018 január 08 - 10:18

Lehet ,hogy most este nem merek elaludni a látvány miatt, olyan félelmetes lett ez a király kábel   :smile32:

Az biztos, hogy nem egy egyszerű kinézetű kábel, de azért az alvás még a közelében sem okoz problémát, sőt! Precíz, részletező, gyors hangjával egy kellemes, "nyugtató" zenével könnyen álomba is ringat. Oda is kell figyeljek magamra, mert mióta megérkezett, a család még kevesebbet lát belőlem... Mindenkinek ajánlani tudom ezt a kábelt, vérbeli profi darab! Mind kivitelét, mind tudását tekintve.

- Olyan részleteket mutat meg a zenéből, amiről eddig nem is tudtam, hogy ott van a felvételen. Hol fel-, hol pedig összehúzom a szemöldököm, hogy "hát ez hang/részlet meg mi volt?? Eddig mintha nem lett volna ott."

- Nagyon gyors, dinamikus hangja van, a továbbított "ritmus" a hatalmába kerít. Pillanatok alatt bele tudom magam élni a hallottakba. Régen "légdoboltam" és "léggitároztam" már a nappaliban, most nem igazán tudtam megállni...

- Nincs számára "nehéz" felvétel. A komplex, nagyzenekaros felvételek se fognak ki rajta. A hangszerek és dallamok tisztán, elkülöníthetően hallhatóak.

- A 2 pár vezető + az elcsatoló/távtartó hengerek pedig igen meghatározó külsőt biztosítanak neki.

A végeredmény és összhatás egyértelműen széles mosoly! Egy újabb nagy lépés volt számomra.

nj

• 3

#3 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.995 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: 2018 január 06 - 22:59

Átadásra került az idei esztendő első AgPt-RX Ultimate kábele.

Lehet ,hogy most este nem merek elaludni a látvány miatt, olyan félelmetes lett ez a király kábel   :smile32:

• 1

#4 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.281 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 05 - 20:58

Átadásra került az idei esztendő első AgPt-RX Ultimate kábele! :inbox:

Csatolt képek:

• 6.jpg
  • 1.jpg

• 6

#5 Jameson

Jameson

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 77 Hozzászólás:
  • Interests:Mountain bike, íjászat, zene, utazás, stb.

Elküldve: 2018 január 03 - 11:47

Ott kezdeném, hogy 10 éve még csak legyintettem ha valamilyen audio vagy házimozi teszt olvasgatása közben a kábelek fontosságáról esett szó, „áramot vezet bármilyen fém”-gondolattal.  gondolkodik.gif

Mikor 3 éve a sógoromnál meghallgattam egy csöves erősítő / Elac párost megdöbbentem, hogy hogyan tud ekkora és ilyen tiszta hang előjönni egy karcsú kis álló dobozból, 2x35 vattos erősítővel meghajtva...természetesen meg is fertőzött az élmény és elkezdtem keresgélni, böngészni a hasonló oldalakat és megvásároltam az első cuccomat amit azóta már lecseréltem és folyamatosan feljebb lépve fejlesztettem.

A kábelek fontossága hamar kiderült számomra, az „áramot vezet...” teória gyorsan megdőlt amikor egy-egy kábel cseréjénél komoly minőségi előrelépést tudtam elérni. Így „botlottam” bele tavaly egy AgPt III összekötőbe is, amelyet meg is vásároltam itt a fórumon használtan. Akkora volt a különbség, hogy még az ilyesmihez szkeptikusan hozzáálló nejem is meghallotta és elismerően bólintott.  :D

Áttérnék az eredeti célomra amiért elkezdtem ide írni, mégpedig az hogy a két ünnep között átvehettem Ákostól az új fejlesztésnek számító CuAu-R tip. hangsugárzó kábeleket 3 m-es hosszban. Ez egy réz-arany ötvözetű kábel, 30 mm széles flat-kivitelben, teflon szigeteléssel és fehér üvegszál erősítésű szövet burkolattal. Itt rátérnék az egyetlen aprócska hátrányára, hogy a fehér színnel óvatosan kell bánni mert ha nem teljesen tiszta a kéz, vagy esetleg befűzés közben (pld bútor mögött vezetve) poros részhez érve hamar koszolódik. De ez nem is hiba, csak óvatosabb kezelést igényel a szín miatt.

A kábel, ahogyan Ákos is leírta nekem korábban, valóban melegebb hang karakterű ami az én esetemben kifejezetten jól ellensúlyozza a mostani hidegebb skandináv/német (Primare/Elac) irányt és még így „nyersen” is komoly minőségi ugrás volt az előző AQ-hez képest. Olyan hangok is előkerültek  bizonyos lemezeknél (pld. Clapton- Unplugged, P. Floyd – Division Bell, néhány jazz album, Oscar Peterson, stb.) amelyek ugyan ott voltak korábban is de valahogy „elkenődve”, itt meg könyörtelenül, tisztán és élesen előtörnek. A magasak hangsúlyosak, a vokál előrébb lép, a basszus kontrollált és elegendő, nem színez semmit, a térérzet kiváló, élmény vele a zenehallgatás. Nem tudok újságírói szakzsargonban írni, ezek az én tapasztalataim és biztos vagyok benne, hogy néhány száz óra járatás után csak tovább fog javulni a hang.

Kitérnék az eladóval folytatott kiváló kommunikációra is, Ákos egy végtelenül korrekt partner, nem áltat irreális határidőkkel, szerintem ár/érték arányban verhetetlenek a termékei, a kábelei pedig már bizonyítottak sok rendszerben. Biztosan visszatérő vásárlója leszek, hosszú távon és itt is megragadom az alkalmat, hogy megköszönjem ezeket a kiváló zsinórokat. :smile53:

Boldog új évet kívánok minden fórumtársnak!

Üdvözlettel,

Gábor

CuAu-R.jpg

• 9

#6 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.281 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 30 - 21:35

Sikerekben gazdag, boldog új esztendőt kívánok minden kedves fórumtagnak!

Csatolt képek:

• Valhalla 2018.jpg

• 8

#7 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.281 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 23 - 15:21

karácsony 2  Békés, boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!  karácsony 2

Csatolt képek:

• audiophile.jpg

• 6

#8 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.281 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 13 - 23:00

Nem is olyan rossz egy erősen szegmentált, High-End Audio-ra kihegyezett, hazai facebook profiltól... :)

Aki még nem csatlakozott volna és érdekli a téma... KATT!

https://www.facebook...93651797352225/

Csatolt képek:

• valhalla audio.JPG

Szerkesztve ValhallA által: 2017 december 13 - 23:02

• 3

#9 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 441 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 11 - 13:34

Mindig mondtad , hogy kevés pénzből is lehet jó hifit összeállítani.

Itt egy eklatáns példa. :D

Az viszont fantasztikus, hogy a VallhallA kábelek a legdrágább ultra high-end világba is betörtek és gond nélkül helytállnak ( sztem még jobbak :smile32: )

Lehet jót összeállítani, de nagyon jót nem.

• 2

#10 ajkamici

ajkamici

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.573 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, Taiji stb

Elküldve: 2017 december 11 - 12:15

Mindig mondtad , hogy kevés pénzből is lehet jó hifit összeállítani.

Itt egy eklatáns példa. :D

Az viszont fantasztikus, hogy a VallhallA kábelek a legdrágább ultra high-end világba is betörtek és gond nélkül helytállnak ( sztem még jobbak :smile32: )

Metronome Technology Kalista Reference CD transportban (36.000.- Euro) a koax digit kimeneten egy Metronome Technology C8+ DAC-kal (16.000.- Euro) összekötve.

Az AES/EBU összeköttetést egy Nordost Odin 2-es digit kábel (9.000.- Euro) adja.

• 1

#11 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 441 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 03 - 13:13

Minden kábel megtalálja a saját helyét.

Így van ez a ValhallA kábelekkel is.

Itt egy Aura Reference V2-es RCA-RCA digit kábel a létező legelőkelőbb társaságban:

Metronome Technology Kalista Reference CD transportban (36.000.- Euro) a koax digit kimeneten egy Metronome Technology C8+ DAC-kal (16.000.- Euro) összekötve.

Az AES/EBU összeköttetést egy Nordost Odin 2-es digit kábel (9.000.- Euro) adja.

Csatolt képek:

• Aura ref V2 Digit.jpg

Szerkesztve LIMAR által: 2017 december 03 - 13:22

• 5

#12 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.281 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 01 - 22:52

R.I.P. Charlie Hansen :(

Ismét szegényebb lett a világ egy zsenivel!

"Charles Hansen 1956 - 2017

With heavy hearts, we regret to inform you that Charles Hansen, founder of Ayre Acoustics, has passed away on November 28th, 2017. Those who knew Charley knew that he was a passionate man who always stood up for what he believed to be right. His family knew him as a loving and dedicated father of his two children. With the passing of Charley, the world has lost one of the most creative and innovative minds in the audio industry and we have lost a good friend.

While we can never replace Charley, his spirit lives on in the team at Ayre. We are dedicated to continuing his mission of creating and manufacturing the best sounding audio equipment in the world. Most importantly, we will be there for our friends, partners, and customers who have supported us over the years. If you have any questions, please feel free to call us at any time.

We wish you all the best over the holidays, and please play an album for Charley sometime."

Csatolt képek:

• 1.jpg

• 2

#13 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.995 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: 2017 november 26 - 21:31

Szia Ákos!

Jó zenét Ákos és minden más fórumtársnak is  :smile53:

• 0

#14 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 441 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 25 - 08:06

"A postás mindig kétszer csenget" V2.0

Gyülekeznek a referencia osztályú teszteszközök és az Aura V3 fejlesztések is közelednek a finishez... :)

Ne tegyél tönkre!

V3.0 ?

A V2.0 is már abszolút a toppon van.

Csatolt képek:

• Valhalla Aura Reference V2  05.jpg
  • Valhalla Aura Reference V2  09.jpg
  • Valhalla Aura Reference V2  04.jpg
  • Valhalla Aura Reference V2  06.jpg

• 3

#15 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.281 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 25 - 00:07

"A postás mindig kétszer csenget" V2.0

Gyülekeznek a referencia osztályú teszteszközök és az Aura V3 fejlesztések is közelednek a finishez... :)

Csatolt képek:

• kép.JPEG

• 4

#16 nickjames

nickjames

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 52 Hozzászólás:
  • Interests:Kerékpár, kert, zene.

Elküldve: 2017 november 13 - 22:30

Erősítők után kicsit vissza a kábelek világába...

A "hifis utam" során eddig sok mindennel foglalkoztam, kisérletezgettem, de a tápkábelek és tápellátás nem tartozott közéjük. Komponenseimet gyári kábeleikkel használtam, az elosztóm egy kicsit jobb darab volt. Valahogy nem is "hittem benne", hogy a tápkábeleknek nagyon eltérő hangjuk lehet, inkább az IC és hangfalkábelek terén próbáltam ezt-azt. De most már látom, hogy ott is csak a felszínt kapargattam. A közelmúltban aztán változott a helyzet, elkezdtem foglalkozni az ösvény kérdésével, és ez hozta magával a tápkábelek cseréjét is. Ezt megelőzően már a hifire szánt keretem egy jelentős részét felhasználtam, így a rendszer minden elemének tápellátását nem tudom egyszerre "high-end" kábelekkel megoldani. Erre a helyzetre kerestem megoldást.

Tapasztalatom szerinte ezen a téren is általában igaz, hogy azt kapod, amit megfizetsz. De vannak a kifejezetten rossz vételek is, amikor az árcédulával nem jár együtt a minőség, és nagyobb a marketing hatása a vásárlókra, mint a valódi tapasztalatoké. Én viszont azokat a termékeket keresem, melyek az áruknál többet nyújtanak. A brand számomra nem fontos, épp ezért nyitott voltam a fórumos gyártók kábeleire is.

Így került hozzám Ákos két különböző típusú tápkábele is, Cu-X VI és Ag VI. Már az első pillanatban látszott, hogy gondosan elkészített kábelek, minőségi csatlakozókkal és anyagokból. De a kábeleket alapvetően nem a szépségükért veszem; van a rendszeremben más készítő kábele is, amit nem tartozik a kifejezetten szép kábelek közé, de megelégedettséggel használom.

Cu-X VI szeritnem belépő kategória Ákosnál, az Ag VI legalább két szinttel feljebb van. Gyártóként szerintem a végletek jelenthetik a legnagyobb kihívást: a kínálat alján úgy kell kihozni a kedvezőbb árat, hogy minél kevesebb kompromisszumot kelljen kötni, a felső (referencia) végen meg már nem lehetnek kompromisszumok, a maximumot kell nyújtani.

Tapasztalatok:

A Cu-X jól teljesítette a feladatot, kategóriájában kiegyensúlyozott, nyugodt hangot produkált. Én nem a színezett hangot keresem, inkább a neutrális irány áll közel hozzám (saját rendszerem messze áll ettől, de hallottam már ezt-azt életemben). Több komponenssel is teszteltem, mindegyik esetében rendben volt. Aztán jött az Ag VI, ami már egy teljesen más kategória! Ami maradt, az továbbra is a kiegyensúlyozott és nyugodt hang, de sokkal több részlettel, valósághűbb mélyekkel és magasakkal. A zene érzelmekre gyakorolt hatása is jóval magasabb szintre lépett. A végfokokkal passzolt össze igazán, így most azoknak szolgáltatja a "szuflát", a Cu-X pedig az előfokot és a hálózati lejátszót táplálja. Általánosan inkább a forráshoz kellene tenni a jobb kábelt, de az én esetemben ez másként működött.

Mindkét kábelt bátran ajánlom, de ha van lehetőség rá, akkor érdemes (meghallgatás után) az Ag-t választani. Nem biztos, hogy ez minden készülék esetében igaz, a hálózati lejátszómnál messze nem volt akkora a különbség, mint a végfokoknál.

nj

• 3

#17 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 441 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 12 - 20:55

Azért volt egy két apróság abban a láncban  :rolleyes:

Martin Logan Summit X  .. Linn Klimax Ds..Krell KRC HR..Full Nordost Valhalla kábelezés... PSAudio PPP

Viszont jelenleg az Ákos kábeleit használja :D

Azért a KRC HR nem ezek szintje. A többi rendben is lenne.

Ákos kábelei zseniálisak. Meg tudom érteni, hogy őket használja, használjátok, használjuk.

Ha megengedsz egy személyes véleményt, én sosem tudtam volna 10 percnél tovább hallgatni a Devialetet egyfolytában egy lemezt végig hallgatva.

Elképesztően attraktív hang, talán túlságosan is felturbózza a hangot, ami pár percig lenyűgöző, de élni nem tudnék vele. Ugrálni egyik számról a másikra zseniális.

Nyugodt zenehallgatásra szerintem alkalmatlan. És most nemcsak a kezdeti működési problémákra gondolok, mert percenként ledobta a zenét, újra kellett indítani, mintavételi frekvevencia váltást egyáltalán nem bírta, sokszor csak zaj jött ki belőle, majd újra kellett indítani. Ez mindenre jó volt, csak zenehallgatásra nem. Elhiszem, hogy évek alatt sikerült stabillá tenni a működését,de ez akkor még messze nem volt az.

A Halcro DM 68 eladásáról változatlanul az a véleményem, hogy óriási hiba volt. Egy Rolls Royce Phantomot cserélt le egy Honda Integra Type R-re. Más világ, más igényeket elégít ki mindkettő. Az egyik maga tökéletesség, a másik meg egy adrenalin bomba. Kinek mire van szüksége.

Szerkesztve LIMAR által: 2017 november 12 - 20:56

• 2

#18 twinastir

twinastir

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 540 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 12 - 14:45

Azért volt egy két apróság abban a láncban  :rolleyes:

Martin Logan Summit X  .. Linn Klimax Ds..Krell KRC HR..Full Nordost Valhalla kábelezés... PSAudio PPP

Viszont jelenleg az Ákos kábeleit használja :D

• 0

#19 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 441 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 11 - 22:35

Remek gép ...de Devialet D Premier váltotta  talán nem véletlenül :rolleyes:

Nézd, a DM 68 tulajának sohasem volt egyetlen előerősítője sem. Nem hogy tisztességes, egyáltalán semmi. Így soha nem tudhatja már meg, hogy mitől is vált meg oly könnyen. Szerintem élete tévedése volt. A Halcro DM 68 a valaha épített legjobb végfokok között van (ahogy a többi Halcro termék is - kompromisszum mentes minőség), mint  a Boulder, Soulution. Csak ki kell szolgálni neki megfelelő elemekkel. Az ott ez nem történt meg. Túl van rajta, a lényeg, hogy most boldog. Csak hát, ha valaki megszabadul egy Bugatti Veyrontól, mert a bioetalonnal rángat és egy Mondeo Flexfuil meg nem, ezért lecseréli a Bugattit egy Fordra, erre nem lehet mit mondani. Talán rendes üzemanyagot kellett volna rakni bele. Nem a Devialet képességeivel van a gondom. Bár az akkori idők gépeinek működési problémái számomra azonnal kiejtették volna a készülékeim közül (a hangja valóban megítélés kérdése, arról nem érdemes vitatkozni), csupán a helyén kell kezelni a dolgokat. Mindkettő a maga szintjén kiváló termék. Csak hát a Halcro egy kortalan csúcsot képvisel az audiotechnikában (Bugatti vs. Ford).

• 2

#20 twinastir

twinastir

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 540 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 11 - 19:08

A lényeget fogalmaztad meg...  Kinek a pap, kinek a papné

Sok sikert és remek kábeleket kívánok... szerintem minden ami a kezed közül ki kerül az világszínvonal  leborulok.gif

• 2

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó