Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

ValhallA világa

• Please log in to reply
3399 válasz erre a témára

#1 SzAndras

SzAndras

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 182 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 április 08 - 19:00

Én már régóta ezt használom aláírásként :smile32:  - de sajnos úgy érzem én is még mindig közéjük tartozom  gondolkodik.gif

Van benne valami...

• 1

#2 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 08 - 18:46

Van benne valami...

Csatolt képek:

• alan parsons.jpg

• 0

#3 Mike Rame

Mike Rame

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 08 - 13:28

A meghallgatás szubjektív eredményeivel pár napon belül jelentkezem... :smile38:

Na itt vagyok, de előre jelzem, hogy nem fogom böllérre ereszteni a sót. :smile38: Amit az Aura V2/2 kábelekről az eddigiekben itt olvastam, azokkal egyetértek, én is hasonlóan hallom. De hogy milyen "plusszt" nyújtanak ehhez képest az új Draco kábelek? Nos, jóval "sötétebb, tisztább" háttér. Gyönyörű a csendje. :rolleyes: Hangyaf@sznyit nagyobb felbontás. Sokkal jobb basszus-textúra. Nagyon egységes megszólalás. Minden apró részlet hallható egy egységes szövetbe ágyazva. :) Ultra-Aura Plussz megszólalás. :P

• 3

#4 Mike Rame

Mike Rame

• Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 01 - 14:41

Ákos jóvoltából pár napig nálam vendégeskednek a Draco kábelek. Viszonyítási alapnak az Aura V2 Reference kábelek szolgálnak. Még nyersen, bejáratlanul kerültek hozzám. A rendszer elemei "anti-hájend" de műszakilag/kapcsolástechnikailag nívós készülékekből lettek összeválogatva. A forrás PC, "menyus2 féle" USB-kártyával, Audiobyte Hydra panellel. Az erősítő az új, kisebbik hiVOX integrált, a hangsugárzók 3 utas nagymonitorok, szintén az előbbi gyártótól. A DAC egy Calyx 24/192. "Digit összekötőként" Aura, hangfalkábelként AgPt-RX Ultimate kábelezés szolgál. A tápellátást jelenleg egy PS Audio P3 végzi. A lehallgató helyiség 15 nm, kissé "túlcsillapított", a hallgatás "közeltéri".

A meghallgatás szubjektív eredményeivel pár napon belül jelentkezem... :smile38:

Csatolt képek:

• d1.JPG
  • d2.JPG
  • d4.JPG
  • d5.JPG
  • d22.JPG

Szerkesztve Mike Rame által: 2017 április 01 - 14:42

• 6

#5 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 30 - 18:33

happybday.gif Eric Clapton  

• 0

#6 ajkamici

ajkamici

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.365 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, Taiji stb

Elküldve: 2017 március 28 - 07:25

DRACO

Valami ilyesmire kellene asszociálni .. :smile53:

Csatolt képek:

• DragonRed.jpg

• 1

#7 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 13:29

Ha nem lenne a végén pár IEC csati, akkor majdnem úgy néz ki, mint egy pár budiszippantó cső... :D

De csak viccelek. Úgy látom megint valami durvát sikerült csinálnod Ákos. Respect.

Végül is ez a kevésbé költői hasonlat is elfogadható, mert a megfelelő eszközhöz csatlakoztatva látja el mindkét "tömlő" műszakilag funkcióját. :)

• 0

#8 Patice

Patice

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 499 Hozzászólás:
  • Interests:Zenehallgatás, hifi, zenelejátszó szoftverek, szerverek, NAS, hálózatok, HTPC, bringa

Elküldve: 2017 március 24 - 22:47

Elkészült a Draco hálózati kábel.

Ha nem lenne a végén pár IEC csati, akkor majdnem úgy néz ki, mint egy pár budiszippantó cső... :D

De csak viccelek. Úgy látom megint valami durvát sikerült csinálnod Ákos. Respect.
  • 2

#9 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 24 - 21:10

Elkészült a Draco hálózati kábel.

Csatolt képek:

• IMGP5852.JPG
  • IMGP5855.JPG
  • IMGP5857.JPG
  • IMGP5859.JPG

• 12

#10 tafferi

tafferi

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 124 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 21 - 16:39

Üdvözlök Mindenkit!

A múlt héten került hozzám egy itt a fórumon árult Cryo digitális kábel, melyről szeretnék egy-két gondolatot megosztani Veletek:

A kábel először is nagyon szép, jó kézbe venni. 

Bekötöttem, járattam néhány lemeznyi ideig utána meghallgattam. Elsőre is mindenképpen megérte megvenni. Nagyvonalú, teres, igazán kiegyenlített hangot produkál, rengeteg részlettel, élvezet hallgatni. Mélyben nagyon rendben van, dinamikus és feszes az előadásmód. A tér nagyon jó, mély, széles, de nem eltúlzott. A magas tartomány finom, sok apróságot hallottam amit előtte soha. De ami a legjobb nem egy kábelt hallok, hanem élvezettel jön a nagybetűs ZENE, összefogja a rendszert, kiegészíti az esetleges hiányosságokat. Az előző kábeleimmel (volt jó néhány csak tesztelni is , meg el is adtam már néhányat ) mindig volt valami hiányérzet ami itt nincs. Nagyon jól illeszkedik a rendszeremhez. 

Amin hallgattam TEAC VRDS-10SE - Audio-GD 29H - RR végfokok. 

Ezúton is köszönöm a kábelt és Ákosnak gratulálok, nagyon minőségi darabot készített!

Üdv: Feri

• 2

#11 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 20 - 23:46

Jó zenét!

Az a megtiszteltetés ért, hogy mi rögzíthettük az Alex Skolnick Trio(Testament, Ozzy, Savatage, Stb.) hazai koncertjét. Alex már évtizedek óta NAGY kedvencem és az egyik legtechnikásabb, mára műfajfüggetlen gitáros a szakmában.

Aki nem ismerné az pótolja a hiányosságot és gyorsan szerezze be a Planetary Coalition lemezét, amely igazi zenei csemege és hangminőségét tekintve is kiváló produktum. Természetesen ez elmondható az Alex Skolnick Trio lemezekről is...

http://www.shockmaga...2017-marcius-14

Az alábbi videó a koncert anyagát tartalmazó vágott promó anyag.

A tehetséges fiatal gitáros Mike Gotthard anyagát ugyan nem mi rögzítettük, viszont a vágás és utómunka a mi kezünk nyomát viseli.

Csatolt képek:

• alex skolnick trio promo.jpg

• 4

#12 ajkamici

ajkamici

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.365 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, Taiji stb

Elküldve: 2017 március 20 - 11:44

Az AURA világa :rolleyes: 

Prológus  :  viszonylag sok gyári kábel megfordult a rendszeremben az utóbbi évek alatt, a teljesség igénye nélkül ( JPS Lab AC,- Kaptovator, Kubala Sosna Emotion és Elation, Nordost ( még a nagy ODIN is volt itt ) , Harmonic Technology magic reference ,Siltech, ha jól emlékszem a Ruby Montain stb ).

Mindegyik  kábel a maga nemében „jó” volt, de kivétel nélkül elő jöttek anomáliák, amik azonnal és egyértelműen zavaróak voltak, vagy esetleg csak több napos zenehallgatás közben derültek ki.

A csúcs kábelek az óriási felbontás és szenzációs hifis paraméterek mellett fárasztóak voltak, és sajnos a zene elveszett..

Az erősségeik mellett a ( persze nem biztos hogy mindenki izlése szerinti ) a hátrányok a hifis életben oly sokszor ismétlődtek „ adott is, elvett is”  dilemma előjött.

De a legnagyobb baj nem ez.  A problémám az volt, hogy egyszerűen a hangszerhangok „hamisak” mondjuk ki egyszerűen nem valósághűek. Néhol csak az „ízük” színük hamiskás, fémes elszineződések máskor egyszerűen totál nem igazak.  Ez azért elég „gáz”.

A klasszikus zenéket, Jazz-t kedvelőknél azért ez erősen meghatározó, pont annyira, hogy esetleg van vagy nincs kedved zenét hallgatni, mert tudod hogyan kellene megszólalni egy oboának, egy csellónak és nem azt hallod.

Elnézést kérek mindenkitől, természetesen nem a gyári brandeket akarom itt ebben a topikban eltemetni, nem is lenne etikus, mint magánvéleményt írom le.

Ezek után azt gondoltam , hogy ezek a különböző fémötvözeteket tartalmazó kábelek nem lehetnek jók.

A szín rézalapú kábelek hangját viszont mindig tisztának, valósághűnek vélem és az a – mint kiderült téves- prekoncepcióm alakult ki, hogy csak ezekből lehet jó hangot kapni.

Nemrég megkaptam egy ismerősömtől szívességi alapon egy Aura V2/2 Reference hálózati kábelt.

Az Aurat a hálózati kábelekre meglehetősen háklis Mark Levinson SACD lejátszóhoz tettem.

Az Aura totál új volt 0 órás. Az első pillanatban , az első zongoraleütésnél éreztem hogy ez valami különleges dolog lesz… Sok zenét meghallgattam és végig gyönyörködtető volt a zenei sokszinűség ,finomságok, hangszer lecsengések, szinte vibráló levegő a hangszerek között, minden akadály mentesen átfolyó zene.  Sorolhatom a szokásos paramétereket az óriási preciz pontos térleképezést, dinamikát stb de az Aura ettől sokkal lényegessebb dolgokat is tud.

Egyszerűen nagyon zenei és öröm vele a zenehallgatás. :rolleyes: 

A megdöbbentő az, hogy az eszméletlen felbontás mellett is gyönyörűen sima, lehelet finom nuanszokat is megmutató, de igazi relaxált zenehallgatást megengedő. Az Aura nagybetűvel írva és jó értelemben vett ultra high-end, egy egészen különleges  és

100 % magyar kézműves kábel.

Soha eddig nem hallottam hasonlót.. Nem olcsó, de tényleg minden forintját visszaadja a zenehallgatónak.

A rendszerben jelenleg a svéd manufaktúra Jorma Design Prime hálózati,-összekötő és hangfalkábeleit használom. Ezek csúcs kábelek, igen drágák és nagyon jók is, de az AURA V2/2 ide észrevétlenül símult bele, visszahozta a zenébe a flow érzést …

Sajnos elég rövid ideig maradhatott, minden esetre nagy űrt hagyott maga után.

És Ákos most fejleszti az Aura V3 – at …

További sikereket kívánok Ákos. :smile32:  :smile32: 

Szerkesztve ajkamici által: 2017 március 20 - 11:52

• 8

#13 fodesz

fodesz

Woodford Reserve

• Moderátor
  • 12.561 Hozzászólás:
  • Interests:H Á Z I M O Z I
    Filmek,zene,
    Lakás,design,
    kert,fa munkák
    Kentucky
    Straight
    BOURBON
    & RYE
    Whiskey

Elküldve: 2017 március 01 - 23:21

Szia Ákos!

Jó zenét neked és a topik olvasóinak is! :smile53:

• 2

#14 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 26 - 12:19

ToneAudio No.82

http://www.tonepubli...GPDF/TA_082.pdf

Csatolt képek:

• tonr.jpg

• 1

#15 Szabidzseksz

Szabidzseksz

• Pipa
  • 23 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 21 - 22:00

Szia Szabi!

Igen, még készülnek állványok de már kizárólag a referencia kategóriába tartozó darabokat.

Van egy altopik, amely kifejezetten az állványos dolgaimmal foglalkozik.:

http://www.avx.hu/fo...gfal-állványok/

Üdv,

Ákos

Szia Ákos!

Köszi szépen, megnézem azt a topikot és kereslek privátban.

Üdv, Szabi

• 0

#16 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 21 - 20:04

Szia ValhallA, 

Meg mindig keszitesz hi-fi keszulek allvanyokat?

A korabban megosztott kepen lathatoak nagyon szepek.

Udv, Szabi

Szia Szabi!

Igen, még készülnek állványok de már kizárólag a referencia kategóriába tartozó darabokat.

Van egy altopik, amely kifejezetten az állványos dolgaimmal foglalkozik.:

http://www.avx.hu/fo...gfal-állványok/

Üdv,

Ákos

Szerkesztve ValhallA által: 2017 február 21 - 20:10

• 0

#17 Szabidzseksz

Szabidzseksz

• Pipa
  • 23 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 21 - 16:56

Szia ValhallA, 

Meg mindig keszitesz hi-fi keszulek allvanyokat?

A korabban megosztott kepen lathatoak nagyon szepek.

Udv, Szabi

• 0

#18 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 21 - 13:04

A végéhez közelít egy több éves projekt...

Csatolt képek:

• DragonRed - felirattal.jpg

• 6

#19 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • 15.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 20 - 23:17

Jó zenét!