Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

DAC-olás

• Please log in to reply
5352 válasz erre a témára

#41 timcs

timcs

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 382 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 január 12 - 14:17

Szerény szubjektív meglátásom szerint először keress egy olyan Dac-ot, ami a CD lejátszódhoz kötve legalább azt tudja - vagy többet - mint annak belső D/A konvertere. Igaz, ehhez kell jóféle digit IC-t - és hálózati kábelt a Dac-hoz - is beszerezned. Ha megvan a Dac, akkor el lehet kezdeni media/hálózati playereket fülelgetni... Jó Dac nélkül (komoly CD lejátszóval szemben) szinte halálra ítélt történet a MediaPlayer (saját, belső dac-jával) és a PC vonal is. (Talán a "csilliárdos" kivételeket leszámítva.) Ha a fentiek szerint közelíted meg a történetet, végül lehet két jóféle forrásod, megmaradhatnak a becsben tartott lemezeid (nem kell orrvérzésig 'grebbelned' őket HDD/SSD-kre), és mellette mehet a fájl alapú minőségi lejátszás is.

Szép napot!

Köszi szépen. No ettől félek, hogy jó mélyen a zsebembe kell nyúlnom. gondolkodik.gif  

• 0

#42 menyét

menyét

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 12 - 13:40

Ahogy figyelem a hozzászólásokat,

nem csak a PC alapú lejátszásra igaz amit írtál.

Elég gyorsan avulnak a dac-ok is, és a hálózati lejátszók is.

Még mindig elcsodálkozom azon, hogy mennyien küzdenek ezzel a PC alapú lejátszással, költenek el irgalmatlan összegeket egy 2-3 év alatt nullára amortizálódó un. "Audio PC"-re, töltenek el napokat, heteket az op. rendszer és a lejátszó program finomhangolásával azért, hogy elfogadható hangot kapjanak, miközben mindez megoldható egy hálózati audiólejátszóval is, ugyanolyan vagy jobb hangminőségben.

• 0

#43 Denonavr

Denonavr

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 581 Hozzászólás:
  • Interests:Házimozi, Forma 1

Elküldve: 2017 január 12 - 13:24

Sziasztok!

Cambridge Audio Dacmagic-kel kapcsolatban szeretnék segítséget kapni. Remélem jó helyre írok :)

A helyzet, hogy lecseréltem a DacMagic 100-at a nagy testvérére, és ugyan laptopról szól a zene, de ha

a 44,1kHz-nél jobb felbontású zenét játszok le, akkor is csak 44,1kHz-n szól.

Ha rámegyek a Cambridge driverre,akkor azt írja ki, hogy nincs "device" hozzákapcsolva.

Előre is köszi a segítséget. 

Szia!

A régebbi, sima Dacmagic vagy a plus? Ha jól tudom, de javítsatok ki, ha tévedek, a régebbi USB-n 44,1 és 48khz-et tud "csak". Drivert próbáltad újratelepíteni?

• 0

#44 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.011 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 12 - 11:16

Biztosan lehet példát találni az általad leírt hozzáállásra, de ellenpélda is akad. Az én PC-mben 2 éve semmi nem változott hardveresen. Szoftver terén egy esemény volt ebben az időszakban, felkerült rá egy új operációs rendszer (Windows Server 2016). Az ezt követő beállítás, finomhangolás kb 2 óra volt a 2 év alatt összesen. Azt hiszem, a fórumtársak többsége ennél nagyságrendekkel többet molyol a rendszerén, akármilyen forráskészüléket is használnak.

Egyébként ha 300e Ft környékén tudsz olyan hálózati lejátszót 6 TB háttértárral együtt, ami eléri egy jó PC kép- és hangminőségét, biztosan sokan örülnének az ajánlásodnak.

Még mindig elcsodálkozom azon, hogy mennyien küzdenek ezzel a PC alapú lejátszással, költenek el irgalmatlan összegeket egy 2-3 év alatt nullára amortizálódó un. "Audio PC"-re, töltenek el napokat, heteket az op. rendszer és a lejátszó program finomhangolásával azért, hogy elfogadható hangot kapjanak, miközben mindez megoldható egy hálózati audiólejátszóval is, ugyanolyan vagy jobb hangminőségben.

Ez igy igaz ez nem csak Audio PC nekem a Filmek lejatszasa is fontos szempont volt es az igaz, hogy meg nincs hatterlejatszom de meg nem is haladta meg a 300-es hatart a PC-em, ezt sokszor elfelejtik amikor Audio PC-et emlegetnek. Es akar csaladi fotokat is lehet rajta nezni na meg zenehallgatas kozben bongeszni stb, nagyon sokoldalu ez az ugynevezett Audio PC. Az ez elotti Audio PC pl 5 eves es nem bantam meg az i7-es procit bele, sot.

• 0

#45 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 13.496 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 január 12 - 10:52

Biztosan lehet példát találni az általad leírt hozzáállásra, de ellenpélda is akad. Az én PC-mben 2 éve semmi nem változott hardveresen. Szoftver terén egy esemény volt ebben az időszakban, felkerült rá egy új operációs rendszer (Windows Server 2016). Az ezt követő beállítás, finomhangolás kb 2 óra volt a 2 év alatt összesen. Azt hiszem, a fórumtársak többsége ennél nagyságrendekkel többet molyol a rendszerén, akármilyen forráskészüléket is használnak.

Egyébként ha 300e Ft környékén tudsz olyan hálózati lejátszót 6 TB háttértárral együtt, ami eléri egy jó PC kép- és hangminőségét, biztosan sokan örülnének az ajánlásodnak.

• 1

#46 alto

alto

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.955 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 12 - 10:30

• 2

#47 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.011 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 12 - 09:54

Én nem sajnálom. :) Faló megmondta, nyugdíjas kör. :D

Az igazság az, jó meg szép, meg minden ez a PC-s lejátszás, de több a de, mint bármiben ami hifi. Pár hónapos Audio PC-m-re ha jól számolom az 5. hardveres frissítés jön ki.

Összehasonlítottuk egy az enyémnél 3x drágább géppel és a sajátom jobban tetszett. Engem azon az árszinten, amiben én gondolkozom (és jóval fölötte sem) nem győzött meg, nem vitt közelebb a zenéhez, viszont tény, hogy adott hatalmas szabadságot a forrásanyagot tekintve. A PC-s lejátszás állandó lehetőségként persze adott marad HTPC-n, notebookon, de odafigyelős zenét nem ezek elé ülve hallgatok már. Nem gond, hogy ez nem a jelen, főleg nem a jövő, de ez nekem jobban tetszik, tisztábban és nyugodtabban szól és ez nekem fontosabb, mint a többi. Az összes maszlag, mint a DSD, meg az MQA és társaik egyik sem okozott nagyobb zenei élményt, mint a PCM 16/44.1. És ezt mind megvettem (szoftvereket is) és megtapasztaltam, kipróbáltam több forráskészülékkel (Audio PCk, HTPC, Notebookok), több DAC-kal (hiVOX, Human Audio, Audio Note, Le Presance, egyebek rövid ideig), millió-féle kábellel. Most meg elengedem, immár nyugodt szívvel, túl a próbaidőn, amit magamnak adtam, mert igen szkeptikus voltam, tudok-e még PC meg kattogtatás nélkül zenét hallgatni... :)

Elnézést a személyes kitérőért. Fentebb írtakat nem tekintem általános érvényű igazságnak, örülök ha más szívesen hallgat zenét PC-ről.

Nyugodtan meseld el az egesz tesztet, hogyan zajlott, nem titkolok semmit. :)

• 0

#48 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.133 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 12 - 09:30

Három kombináción gondolkodok. 1.média lejátszó beépített dac-val aminél ki tudnám használni a dac-ot és az Ayont mint transzportot, 2.komplett cd transportal és dac-val egybeépített, 3. cd transzport/megajtó kulső dac-val. De ez még a jövő kérdése. 

Szerény szubjektív meglátásom szerint először keress egy olyan Dac-ot, ami a CD lejátszódhoz kötve legalább azt tudja - vagy többet - mint annak belső D/A konvertere. Igaz, ehhez kell jóféle digit IC-t - és hálózati kábelt a Dac-hoz - is beszerezned. Ha megvan a Dac, akkor el lehet kezdeni media/hálózati playereket fülelgetni... Jó Dac nélkül (komoly CD lejátszóval szemben) szinte halálra ítélt történet a MediaPlayer (saját, belső dac-jával) és a PC vonal is. (Talán a "csilliárdos" kivételeket leszámítva.) Ha a fentiek szerint közelíted meg a történetet, végül lehet két jóféle forrásod, megmaradhatnak a becsben tartott lemezeid (nem kell orrvérzésig 'grebbelned' őket HDD/SSD-kre), és mellette mehet a fájl alapú minőségi lejátszás is.

Szép napot!

Szerkesztve audioline által: 2017 január 12 - 09:33

• 1

#49 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 13.496 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 12 - 09:30

A nyugdíjas körnek én vagyok a tagja, nem a konstruktőr, meg szerintem Te is, mert azt hirdetted, hogy marathoni futóversenyen indulsz, de 5km-nél kiszálltál, miután kiderült nem 1 személyes a verseny. 

Én nem próbálkozom, hanem beszélgetek, ahogy egy fórumon szokás. Milyen versenyből szálltam ki? Egyáltalán melyikben voltam bent? Ha a munkáimmal, fejlesztéseimmel kapcsolatban kapirgálsz, ezt normális módon is tisztázhatjuk a topikjaimban, amennyiben van erre szándékod.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 január 12 - 09:41

• 0

#50 asebestyen

asebestyen

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.984 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 január 12 - 08:31

Itt most arról a készülékről van szó, amivel kapcsolatban írtad, hogy "nemcsak hogy mindent tud hangban amire számítottam, annál többet" ?

3 hónap alatt 5x cseréltek hardvert? Mert akkor ez nem a nyugdíjas, hanem valamelyik másik kör lehet. :) 

OFF, mert nem ide való, mehet is oda...

Látom próbálkozol.  ;peace;

Mindenki tudja, kik és miféle koncepciójú PC-t gyártanak/tottak itt. Az volt a fáma, hogy erős proci kell nagy cache-el, ez meg kis alapra integrált processzoros gép. Féltem, hogy a százalékosan nagyobb proci terhelés/kilengés miatt majd nem lesz túl sima a hangja, de jobb lett, mint amire számítottam. Majd később összehallgatva egy nagy géppel egyáltalán nem győzött meg, hogy az az irány jó/előre mutató lenne (nekem). Persze nem hallgattam meg mindent a világon, ami ilyen és én veled ellentétben a tévedés jogát is fenntartom. :)

A nyugdíjas körnek én vagyok a tagja, nem a konstruktőr, meg szerintem Te is, mert azt hirdetted, hogy marathoni futóversenyen indulsz, de 5km-nél kiszálltál, miután kiderült nem 1 személyes a verseny. :D

ON

és bocsánat az adminoktól!  :smile53:

• 0

#51 juliush

juliush

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 12 - 07:39

Isten őrizz, hogy 20 ezer dolcsit kelljen kiadni :)

Ma Brüsszelben vagyok és elmentem abba a boltba, ahol a Bluesound Node 2-met vettem, és végre meg tudtam hallgatni egy Chord Mojo-t, először a Meze 99 Classics fejhallgatómmal, utána pedig egy Rega Elex erősítő és Harbeth hangfalak segítségével. 

Nos röviden és velősen szenzációs hangja van. Összehasonlítottam a Bluesound Node 2-vel, mind TIDAL HIFI-n (CD minőség), mind TIDAL Masters-en (High-Res minőség). A Mojo-val még a CD minőségű zenék is mosolyt csaltak az arcomra, de érdekes módon az MQA zenéken nagyobb különbség volt a Node 2 és a Mojo hangja között a Mojo javára. A Node 2 volt mindkét esetben a távzene vevő, és a két készüléket a kereskedő egy spéci optikai kábellel kötötte össze. A Node 2 hangja inkább visszafogottabb, de nagyon kellemes, míg a Mojo inkább élénk, aki az ilyen hangkaraktert keresi, az könnyen rá tud kattanni, mert hihetetlenül zenei élményt nyújt.

Ami számomra és a kereskedő számára is furcsa és nehezen magyarázható volt, az az, hogy eddig mindketten úgy tudtuk, hogy az MQA fájlok "kicsomagolását" az MQA kompatibilis DAC végzi, Amíg a Node 2 DAC-ja már MQA kompatibilis, addig a MOJO-é nem az. Mégis a Mojon lévő szines gömb szinte minden MQA számnál más színre váltott. Láttunk sárga színt (88kHz), zöldet (96 kHz), és a CD minőségű számoknál pedig pirosat (44 kHz). Néhány órája jelent meg az általam nagyon kedvelt stílusú szakíró John H. Darko vonatkozó cikke

Ebből megtudhatjuk, hogy az MQA fájlok kicsomagolása több lépcsőben történik, és úgy tűnik, hogy a Bluesound Node 2 az első kicsomagolást elvégezve adja tovább a már High-Res formátumú zenét a Mojo-nak.

Egy biztos óriási élvezet volt hallgatni ezt a hangminőséget már a CD minőségű tesztszámoknál is (Dire Straits Private investigation, Nigel Kennedy New four seasons Autumn 11), nem beszélve az MQA minőségről (Engegard Quartett Schubert...darab, Eric Clapton Come rain or come shine, Avishai Cohen trio Abie, Edgar Meyer, Chris Thile Tarnation, hogy csak a legszenzációsabbakat említsem)

A kereskedő elmondta és meg is hallgattuk, hogy sajnos a Chord Mojo ilyen szenzációsan csak a fejhallgatókkal szól, mert ugyan tud vonali szintű kimenetet is, de csak a fejhallgató kimenetről és egyszerűen nem tudja azt a minőséget hozni az erősítő-hangfal rendszeren, mint fejhallgatóval.

Összehasonlítottuk a Mojo hangját a hangfalakra kiadva a 2Qute hanjával szintén a hangfalakkal. A kereskedő szerint a 2Qute klasszissal jobban szól így, de én azért ekkora különbséget nem hallottam. Ha választanom kéne a kettő közül, nem biztos, hogy a kétszeres 2Qutera szavaznék, hisz az se nem hordozható, se nincs benne akkumulátor, se nincs benne fejhallgató erősítő és bemenet. De tény a hangfalakon a legszebb hangot a Bluesound Node 2-ről jövő TIDAL zene szolgáltatta a 2Qute DAC-al.

Kipróbáltam egy épp ott lévő Aurelic Vega-t is, amelyről a blogomban már írtam. Nos ez a gép ugyan mindent tud (távzene vevő/DAC/fejhallgató erősítő), és meg kell hagyni, hogy kellemes, kulturált hangja van, de a Bluesound, mint távzene vevő és a Chord Mojo, mint DAC/fejhallgató erősítő együtt sokkal nagyobb durranás! Ami az árakat illeti, az Aurelic Vega 2000 euróba kerül, a Node 2 és a Mojo együtt "csak" 1000 euró.

Szóval a nagyon élvezetes mai szeánsz tanulsága: a kb. 300 ezerért beszerezhető korszerű zenelejátszó hangja megveri a 600 ezres készülékét.

Ez azért nem rossz hír :)

Jó tudom, sokan nem tudnak kifizetni egy digitális zenelejátszóra 300 ezret, de sokan rászánnak ennyit, de eszükbe sem jut egy Bluesound - Chord kombináció, pedig ennél jobbat eddig csak ugyanebben a boltban hallottam egy Bluesound - Chord 2Qute - HEED Elixir rendszeren, de az ugy együtt kb. 750 ezer forint.

Kedves András!

Köszi a részletes beszámolót! Így kell ezt csinálni! Elolvasva tudom, hogy milyen eszközöket hallgattál, milyen környezetben, milyen zenékkel, sőt mivel összehasonlítva.

Én az ilyen hozzászólásokért olvasom ezt a blogot. Csak így tovább!

• 0

#52 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 13.496 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 12 - 00:38

Az igazság az, jó meg szép, meg minden ez a PC-s lejátszás, de több a de, mint bármiben ami hifi. Pár hónapos Audio PC-m-re ha jól számolom az 5. hardveres frissítés jön ki. Összehasonlítottuk egy az enyémnél 3x drágább géppel és a sajátom jobban tetszett. Engem azon az árszinten, amiben én gondolkozom (és jóval fölötte sem) nem győzött meg, nem vitt közelebb a zenéhez...

Itt most arról a készülékről van szó, amivel kapcsolatban írtad, hogy "nemcsak hogy mindent tud hangban amire számítottam, annál többet" ?

3 hónap alatt 5x cseréltek hardvert? Mert akkor ez nem a nyugdíjas, hanem valamelyik másik kör lehet. :) 

• 0

#53 timcs

timcs

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 382 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 12 - 00:01

Szia nézd meg az Innuos-t.

http://innuos.com/en...sic-servers-mk2

Az Ultimate AV forgalmazza akárcsak az Ayont is, össze is tudod nála CD-vel is hallgatni. Nemrég forgalmazza, nagyon jó hangja van bátran ajánlom. Viszont DAC kell mögé.

Köszi a tippet. Megnéztem és árban is tűrhetők. A plussz, hogy egy helyen össze tudom hasonlítani az Ayonval, de azt meg tudnám oldani több helyen is, ha elviszem. Hasonlítás nélkül nem igazán volna értelme.
  • 0

#54 timcs

timcs

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 382 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 11 - 23:56

Ha az Ayon CD-t szeretnéd kiváltani médialejátszóval, az nagyon drága lesz, ha lesz olyan... gondolkodik.gif
Hogy milyen számítógéppel töltöd le a zenét és másolod át a médialejátszó merevlemezére, az mindegy. A megvásárolt fájlokat simán a böngészőn keresztül letöltöd, utána átmásolod a médialejátszóra pl hálózaton keresztül vagy egy mobil adathordozón (pendrive, mobil HDD) átviszed.
Ha fájlokat szeretnél lejátszani magas minőségben, akkor előbb-utóbb a PC-s lejátszáshoz fogsz eljutni minden bizonnyal, amibe lehet önteni a lóvét vég nélkül és minden másnap kijön valami újdonság, amitől elvileg jobb lesz....

. A neten böngészve én is valahogy oda jutottam, hogy nehéz lesz kiváltanom az Ayont, de az idő majd megmutatja, hogy hová jutok. Lehet, hogy elkényelmesedek és már nem fog annyira érdekelni a minőség, no meg a fülem se lesz mint a csecsemőké, de sztem ez csak a végső megoldás. PC-s megoldásban pont a te általad leírtakért nem is gondolkodom. Három kombináción gondolkodok. 1.média lejátszó beépített dac-val aminél ki tudnám használni a dac-ot és az Ayont mint transzportot, 2.komplett cd transportal és dac-val egybeépített, 3. cd transzport/megajtó kulső dac-val. De ez még a jövő kérdése. Egyenlőre megfelel ami van, de a bogár a fejben bármikor felébredhet.

Szerkesztve timcs által: 2017 január 12 - 00:03

• 0

#55 La_Valse

La_Valse

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 117 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 11 - 23:27

Lenne egy kérdésem, hátha van valakinek egy ötlete, válasza.

Van egy AN dacom, aminek szeretném valahogy csökkenteni a kimeneti jelszintjét.

A dac-ban 6dj8-as csövek vannak.

Van esetleg olyan kompatibilis csö aminek kisebb lehet az erösítése, és használható lenne?

Attól tartok, a csövek cseréjével ez nem megoldható. Mennyivel kellene csökkenteni a jelszintet, felére, harmadára?

Láttam trafós megoldást, de próbát tehetsz RCA osztókkal. A kiválasztásuk némi körültekintést igényel, ne terhelje

a DAC-ot és illeszkedjen a következő fokozathoz.

• 0

#56 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.133 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 11 - 23:08

Jó szakember ront vagy...

gondolkodik.gif  :D

• 0

#57 menyét

menyét

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 11 - 23:01

Azt olvastam egy honlapon:

Jó szakember ront vagy javít, de sohasem henyél!

.....És ezt mind megvettem (szoftvereket is) és megtapasztaltam, kipróbáltam több forráskészülékkel (Audio PCk, HTPC, Notebookok), több DAC-kal (hiVOX, Human Audio, Audio Note, Le Presance, egyebek rövid ideig), millió-féle kábellel. ...

• 0

#58 menyét

menyét

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 11 - 22:46

Most mi a forrás, amit hallgatsz?

.. Most meg elengedem, immár nyugodt szívvel, túl a próbaidőn, amit magamnak adtam, mert igen szkeptikus voltam, tudok-e még PC meg kattogtatás nélkül zenét hallgatni... :)

...

• 0

#59 asebestyen

asebestyen

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.984 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 január 11 - 21:42

Kár, mert ez a jelen... :)

Az igazság az, jó meg szép, meg minden ez a PC-s lejátszás, de több a de, mint bármiben ami hifi. Pár hónapos Audio PC-m-re ha jól számolom az 5. hardveres frissítés jön ki.

Összehasonlítottuk egy az enyémnél 3x drágább géppel és a sajátom jobban tetszett. Engem azon az árszinten, amiben én gondolkozom (és jóval fölötte sem) nem győzött meg, nem vitt közelebb a zenéhez, viszont tény, hogy adott hatalmas szabadságot a forrásanyagot tekintve. A PC-s lejátszás állandó lehetőségként persze adott marad HTPC-n, notebookon, de odafigyelős zenét nem ezek elé ülve hallgatok már. Nem gond, hogy ez nem a jelen, főleg nem a jövő, de ez nekem jobban tetszik, tisztábban és nyugodtabban szól és ez nekem fontosabb, mint a többi. Az összes maszlag, mint a DSD, meg az MQA és társaik egyik sem okozott nagyobb zenei élményt, mint a PCM 16/44.1. És ezt mind megvettem (szoftvereket is) és megtapasztaltam, kipróbáltam több forráskészülékkel (Audio PCk, HTPC, Notebookok), több DAC-kal (hiVOX, Human Audio, Audio Note, Le Presance, egyebek rövid ideig), millió-féle kábellel. Most meg elengedem, immár nyugodt szívvel, túl a próbaidőn, amit magamnak adtam, mert igen szkeptikus voltam, tudok-e még PC meg kattogtatás nélkül zenét hallgatni... :) 

Elnézést a személyes kitérőért. Fentebb írtakat nem tekintem általános érvényű igazságnak, örülök ha más szívesen hallgat zenét PC-ről.

• 4

#60 R_Andras

R_Andras

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 92 Hozzászólás:
  • Interests:Audiofil blog írása, digitális zenei forradalom tanulmányozása, sportok

Elküldve: 2017 január 11 - 21:13

nem jo ez a melléfogalmazás.   nem a zene a "CD minösegü".

ott en bajt erzek, illetve ugy erzem nem a zene a fontos, ha "CD minösegben" (gondolom ez a 16bit 44.1kHz) hallgatott zene nem elmeny, csak ha sok-sok bit es sok-sok Hz.   

Teljesen igazad van!

Én nagyon is tudom élvezni a TIDAL-nek a Masters korszak előtti zenei minőségét is, például ma a repülőn hallgattam meg a La La Land (Kaliforniai álom) tegnap megjelent filmzenei albumát is, ami még csak TIDAL HIFI-n érhető el, mégis annyira élvezhető minőségű a felvétel és a zene is, még ha vannak benne gagyibb melódiák is, de a jazz számok nagyon jók. Én már a rendező előző filmjének a kitűnő Whiplash-nek a zenéjét is nagyon kedveltem.

Amúgy az előbb nem azt írtam, hogy nem élveztem a CD minőségű zenéket, hanem azt, hogy az MQA-nél a két DAC közötti különbség volt nagyobb, mint a másik formátumban.

Szerkesztve R_Andras által: 2017 január 11 - 21:14

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó