Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

DAC-olás

• Please log in to reply
5659 válasz erre a témára

#41 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 10.983 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 május 24 - 10:51

Sziasztok!

DAC vásárlás előtt állok és a kínálatot látva eléggé tanácstalan lettem (most ismerkedek a témával). Beszélnek itt nagyon erős már fül sértő magas hangokról, meg mindenféle Chip ről, meg arról , hogy fél óra után is hallgatható és nem fárasztó a hang.. 

Amit nézegettem és elég jól felszerelt a OPPO Sonica DAC. Erről esetleg nincs valakinek ismerete, hogy milyen? Vagy hangzásban (nem fárasztó) jobb egy TEAC NT-503?

Mit tudnátok ajánlani ami árban nincs a csillagok közt (500 e Ft)

Számomra a legfontosabb az, hogy ne legyen fárasztó a hangja de részletes legyen, USB-ről tudja legalább a 384 kHz-et és a DSD256-ot.

Köszönöm!

Nem tudom, ki, hogyan van vele, de en személy szerint soha nem hallgattam 384 kHz-es zenét, a dsd meg kifejezetten fárasztott pár órát követően. Sőt, az összes csiribiri új formátum valahol zavaró volt számomra, így egy idő után nem élveztem a zenehallgatást.
Fura az is, hogy valaki csak és kizárólag csip alapján választ dacot, véleményem szerint, önmagában a csip tipusa szinte semmit sem mond.
Nem feltétlen neked szántam ezt a beírást, csak most ennek apropóján(is) ötlött fel bennem.

azért a dac után még ott van egy erősítő is, az azt összekötőt kábel, aztán az erősítő és hangfal között még egy, meg az akusztikai környezet a különböző tápkábelek...

nekem egy magyar gyártó dac-ja van, ha jól tudom max. 24/192-öt tudna, de az usb/spdif átalakítóm, csak 44,1-et tud.

wolfson chipre épült, spéci clock, nem szokványos analóg és több fokozatú táp  megoldások (ez az infóm a gyártótól, és van amit nem tudom mit jelent :P )

a hangja igazán nagyon jó, simán oda lehetne tenni pár "nagyobb" mellé szvsz.

Szerkesztve GTomi által: 2017 május 24 - 10:52

• 0

#42 juliush

juliush

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 316 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 10:42

Elképzelhetőnek tartom, hogy néhányan a hengerben dolgozó dugattyúk anyaga alapján választanak autót, bár túl sokan nem lehetnek.

A metafórád él, amennyiben a teoretikus vevő a dugattyú anyaga alapján fogalmaz meg elvárásokat mondjuk a teljesítmény, vagy az utazási kényelem tekintetében.

Ugyanakkor elég nagy összegbe le merném fogadni, hogy nem szívesen vennél olyan kocsit, amelynek közismert Achillesz-sarka a dugattyú anyagából adódó anyagfáradás, repedés, törés.

Mielőtt félreértelmeznétek, egyetértek azzal, amit ki akarsz fejezni! A DAC csip egy fontos eleme a design-nak, de az eszköz produkcióját számos egyéb tényező is befolyásolja. A DAC milyensége önmagában nem biztosíték a kiemelkedő teljesítményre, mint ahogy - nyilván azért egy bizonyos szint felett - önmagában nem tesz rosszá feltétlenül egy készüléket! Ha jól értem, talán erre gondolhattál!

Szerkesztve juliush által: 2017 május 24 - 10:47

• 0

#43 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.032 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 10:41

Elképzelhetőnek tartom, hogy néhányan a hengerben dolgozó dugattyúk anyaga alapján választanak autót, bár túl sokan nem lehetnek.

bizony, ujra kezd hoditani az acel az alu helyett - na nem kis csucsnyomasra, de mar ujra szgk. dieselben is :-)

• 0

#44 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.434 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 május 24 - 10:16

Fura az is, hogy valaki csak és kizárólag csip alapján választ dacot, véleményem szerint, önmagában a csip tipusa szinte semmit sem mond.

• 0

#45 juliush

juliush

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 316 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 09:15

Vajon miért van az hogy az extra-highend piacra fejlesztő MSB még mindig R2R elvű DAC-okat gyárt? A DAC-nak persze csak egy részfunkciója ez az ellenállásháló leképző, de nagyon is fontos. Pl az én első generációs MSB Platinum Link DAC-omban négy ilyen modul van a balanszed minden egyes ága kiszolgálására. Ennek egy későbbi  signature 4db-os kitt változatát, aminek a belseje is más már, 10e$-ért kínálta az MSB . A költség nagyobb részét az ellenállás hálóban az ellenállások minél pontosabb egyformára válogatása, trimmelése fedi le.

A második kép az már mostani kínálat The DAC V, amiben ott láthatók ezek az R2R modulok.

És az ugyancsak extra-highend piacra gyártó DCS még mindig a szigma-delta egy speciális implementációját? Vagy mint korábban láttuk az Accuphase megelégszik az ugyancsak szigma-delta ESS-sel, vagy AD1955-tel? Van, aki szerint a PCM1704-K az abszolút csúcs, mások szerint a TDA1541S2-t még mindig nem sikerült felülmúlni! A Bricasti M1-es megint csak AD1955!

Nincs egyedüli, kizárólagosan üdvözítő út, mindegyik architektúra valamilyen oldalról kompromisszumra kényszerít, de ha egy igazán tehetséges és hozzáértő tervező kvázi szabad kezet (értsd kevésbé limitált büdzsét) kap, csodálatos hangú eszköz születhet bármelyik technológiával.

Csak ennyit állítok folyamatosan, vannak akik ezt összerakva azzal a ténnyel, hogy speciel egy ESS Sabre-alapú megoldásnál kötöttem ki, már úgy interpretálják, hogy "istenítem a sabre dacokat". Valójában mindössze annyi történt, hogy több mint 1 évig volt alkalmam párhuzamosan együttélni a Metrum Octave jóvoltából egy igencsak jónak tartott NOS multibites megoldással, (ami árban nagyjából hasonló kategória a Concero HD-vel, bár való igaz sokkal több alkatrészt és súlyt kaptam a pénzemért) és a szigma-delta architektúrájú Concero HD-vel, amit ráadásul DSD128-ra felkonvertált formátummal tápláltam. Az én fülem számára, az én rendszeremben egyszerűen az utóbbi motivált jobban a zenehallgatásra és okozott nagyobb élvezetet. Azóta a Metrum egy másik fórumtársnál okoz sok örömet (az ő rendszerében a korábbi DAC-hoz képest tényleg jelentős előrelépést hozott), én meg eljutottam oda, hogy a front-end kérdését lezártnak tekinthetem.

Ugyanakkor abszolút elképzelhetőnek és elfogadhatónak tartom, hogy más esetleg pont fordítva döntött volna.

• 1

#46 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.277 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 május 24 - 09:01

Sziasztok!

DAC vásárlás előtt állok és a kínálatot látva eléggé tanácstalan lettem (most ismerkedek a témával). Beszélnek itt nagyon erős már fül sértő magas hangokról, meg mindenféle Chip ről, meg arról , hogy fél óra után is hallgatható és nem fárasztó a hang..
Amit nézegettem és elég jól felszerelt a OPPO Sonica DAC. Erről esetleg nincs valakinek ismerete, hogy milyen? Vagy hangzásban (nem fárasztó) jobb egy TEAC NT-503?
Számomra a legfontosabb az, hogy ne legyen fárasztó a hangja de részletes legyen, USB-ről tudja legalább a 384 kHz-et és a [/size]DSD256-ot.[/size]

Köszönöm!

Nem tudom, ki, hogyan van vele, de en személy szerint soha nem hallgattam 384 kHz-es zenét, a dsd meg kifejezetten fárasztott pár órát követően. Sőt, az összes csiribiri új formátum valahol zavaró volt számomra, így egy idő után nem élveztem a zenehallgatást.
Nem feltétlen neked szántam ezt a beírást, csak most ennek apropóján(is) ötlött fel bennem.
  • 3

#47 Corola

Corola

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 08:43

Sziasztok!

Amit nézegettem és elég jól felszerelt a OPPO Sonica DAC. Erről esetleg nincs valakinek ismerete, hogy milyen? Vagy hangzásban (nem fárasztó) jobb egy TEAC NT-503?

Számomra a legfontosabb az, hogy ne legyen fárasztó a hangja de részletes legyen, USB-ről tudja legalább a 384 kHz-et és a DSD256-ot.

Köszönöm!

• 0

#48 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.835 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 07:20

hidd el engem nem érdekel hány ezer eurot kell el költened, hogy zenét tudj hallgatni. 

Én el vagyok a vacak 50 euros Philips cd játszókal...  gondolkodik.gif     nincs szükségem se 24 se 32 bittes cuccra.

a digitál és analog szürök ezerszer kilettek tárgyalva,hogy mennyire rossz hatással vannak a zenére, és sajnos a dsd és társaik igénylik a merdek 6-7th. szintű meredek szűrést. szóval elvileg semmivel nem jobb mint a sima 16 bittes dac egy egyszerű 1-2th szűrővel vagy szűrő nélkűl...

csak az isteniti a sabre dacokat aki soha életében nem hallott tökéletes R2R-t.

Vajon miért van az hogy az extra-highend piacra fejlesztő MSB még mindig R2R elvű DAC-okat gyárt? A DAC-nak persze csak egy részfunkciója ez az ellenállásháló leképző, de nagyon is fontos. Pl az én első generációs MSB Platinum Link DAC-omban négy ilyen modul van a balanszed minden egyes ága kiszolgálására. Ennek egy későbbi  signature 4db-os kitt változatát, aminek a belseje is más már, 10e$-ért kínálta az MSB . A költség nagyobb részét az ellenállás hálóban az ellenállások minél pontosabb egyformára válogatása, trimmelése fedi le.

A második kép az már mostani kínálat The DAC V, amiben ott láthatók ezek az R2R modulok.

Csatolt képek:

• dac_r2r.jpg
  • DAC-V-Signature-OpenTop-2.jpg

• 0

#49 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.636 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 06:07

De ez az!!! http://img.usaudioma...n-amplifier.jpg
:D bocsi az off-ért, olyan magas labda volt!

:D
  • 0

#50 RIGOUTAT

RIGOUTAT

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 23 - 22:24

Horribile dictu! A képen szereplő Accuphase DC901-es DAC (20900 EUR) - még leírnom is szörnyű!!! - 4db-ot is tartalmaz az ESS9018-as DAC-ból! Mellesleg a kép ebből a lengyel tesztből származik:

http://soundrebels.c...1-c-3800-a-200/

De el kell ismernem az ára és a súlya is ott van!

Na meg a hangszerek a falon. Mint valami lepkegyűjtemény. Ízléses hogy nagyon.

• 0

#51 juliush

juliush

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 316 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 23 - 21:15

Súly/érték arány? Ez nem sumo... :D

De ez az!!! http://img.usaudioma...n-amplifier.jpg

:D bocsi az off-ért, olyan magas labda volt!

Szerkesztve juliush által: 2017 május 23 - 21:18

• 2

#52 juliush

juliush

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 316 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 23 - 21:11

sajnos a dsd és társaik igénylik a merdek 6-7th. szintű meredek szűrést. szóval elvileg semmivel nem jobb mint a sima 16 bittes dac egy egyszerű 1-2th szűrővel vagy szűrő nélkűl...

Csak a technikai pontosság kedvéért: a DSD formátumnál a modulátor a 7-ed rendű, amellyel a zajspektrum-átalakítást (noise shaping) végzik el, ezzel érik el, hogy az alacsony bitszámból adódó magas zajt átcsoportosítsák jóval a hallásküszöb fölé, ahol aztán 40-50 kHz környékén elég egy enyhe, alacsony-rendű aluláteresztő szűrő alkalmazása. Talán érdemes lenne picit figyelmesebben tanulmányozni az irodalmat, mielőtt tévképzetek mentén ítélkeznél!

• 0

#53 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.636 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 23 - 21:08

Én maradi vagyok és ár - súly - érték arányt többre tartom,mint a 20 dolcsis cuccokat horror áron áruló mini kütyüket.

Súly/érték arány? Ez nem sumo... :D
  • 0

#54 juliush

juliush

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 316 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 23 - 20:41

Nincs mit.

Én maradi vagyok és ár - súly - érték arányt többre tartom,mint a 20 dolcsis cuccokat horror áron áruló mini kütyüket.

Egy ilyen rendszernél legalább látom miért adtam ki a pénzt.....  még ha már osdi elavult vackok is.

No offense

Horribile dictu! A képen szereplő Accuphase DC901-es DAC (20900 EUR) - még leírnom is szörnyű!!! - 4db-ot is tartalmaz az ESS9018-as DAC-ból! Mellesleg a kép ebből a lengyel tesztből származik:

http://soundrebels.c...1-c-3800-a-200/

De el kell ismernem az ára és a súlya is ott van!

• 0

#55 G66

G66

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 77 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 23 - 20:10

Gratula, szuper a rendszered, leírnád, hogy milyen elemekből áll, kábelek is stb.

Köszi

• 0

#56 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 483 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 23 - 19:45

Köszönöm szépen! Egy ilyen jól informált és hozzáértő szakember elismerése mindennél többet jelent számomra!

Nincs mit.

Egy ilyen rendszernél legalább látom miért adtam ki a pénzt.....  még ha már osdi elavult vackok is.

No offense

Csatolt képek:

• Accuphase-0082.jpg

• 0

#57 juliush

juliush

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 316 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 23 - 18:30

ezért képes vagy fizetni közel 1000 eurot????    csak gratulálni tudok...

Köszönöm szépen! Egy ilyen jól informált és hozzáértő szakember elismerése mindennél többet jelent számomra!
  • 0

#58 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 483 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 23 - 17:51

Azzal hogy "egy 3000 euros TDA1541A-es dac partiban van egy 20.000 euros lejátszóval" cáfolod, hogy egy ESS Sabre is szólhat jól egy drága rendszerben? gondolkodik.gif

Mindig jót mosolygok, mikor egy AES cikket elolvasva, amely épp matematikailag levezette, miért is nem szólhat szépen a DSD beteszem mondjuk Kenny Burrell "Midnight Blue"-jának Analogue Productions SACD-jét a lejátszóba, vagy a DSD-ripjét a DAC-omon keresztül hallgatom és átadom magam a zene élvezetének!

És egy pillanatig sem állítottam, hogy nem szólhat szépen egy jól kivitelezett R2R átalakítón is a zene! Szépen szólt az a Metrum Octave-on is ... csak valahogy a Concero HD-n NEKEM még szebben szól! Nem akarok senkit megyőzni, elfogadom, ha másnak eltérőek a preferenciái!

Viszont a magam részéről azokat a hozzászólásokat tartom hasznosnak, amelyek mindenféle előítélettől mentesen, saját tapasztalatokra, összehasonlításokra támaszkodva, esetleg a rendszerkörnyezet és a hallgatott zenék megjelölésével ismertetik a személyes konklúziókat velünk, ahelyett hogy vélt vagy valós érvekre támaszkodó, dogmatikusan elutasító/preferáló kinyilatkoztatásokat tennének! A "delta-sigma dacok ... egyetlen előnye csak a gyártásban van 5 dolcsi egy chip előállítása amíg az R2R 80-100" számomra tipikusan az utóbbi kategória.

ezért képes vagy fizetni közel 1000 eurot????    csak gratulálni tudok...

Csatolt képek:

• board-2.jpg

• 1

#59 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 483 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 23 - 17:46

hidd el engem nem érdekel hány ezer eurot kell el költened, hogy zenét tudj hallgatni. 

Én el vagyok a vacak 50 euros Philips cd játszókal...  gondolkodik.gif     nincs szükségem se 24 se 32 bittes cuccra.

a digitál és analog szürök ezerszer kilettek tárgyalva,hogy mennyire rossz hatással vannak a zenére, és sajnos a dsd és társaik igénylik a merdek 6-7th. szintű meredek szűrést. szóval elvileg semmivel nem jobb mint a sima 16 bittes dac egy egyszerű 1-2th szűrővel vagy szűrő nélkűl...

csak az isteniti a sabre dacokat aki soha életében nem hallott tökéletes R2R-t.

• 0

#60 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 16.831 Hozzászólás:
  • Interests:házimozi, hifi, fotó, kamerák, retro számítógépek

Elküldve: 2017 május 23 - 17:26

és ugyanezt tudnám cáfolni ahol egy 3000 euros TDA1541A-es dac partiban van egy 20.000 euros lejátszóval :rolleyes:   és kb 100 db EAS referencia papír ami  leírja a delta-sigma dacok hátrányait. az egyetlen előnye csak a gyártásban van 5 dolcsi egy chip előállítása amíg az R2R 80-100.  

Az egész SACD és DSD technológia a delta-sigmára épül. A TDA a 16 bites CD felvételekhez lemezekhez jó volt (a maga kis csalásaival), de DSD-re már nem alkalmas.

Szerkesztve YvsMad által: 2017 május 23 - 17:27

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó