Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

DAC-olás

• Please log in to reply
5479 válasz erre a témára

#41 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 377 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 február 06 - 22:30

Bocsi, nem kekeckedni akarok nem vagyok szakember, de ez a megoldás éppen azért merült fel bennem, mert a HDMI kábelen tudomásom szerint I2S jel megy. Tehát valószínűleg ez csak megfelelő kábelminőség kérdése. Ezért kötném ki 10-20 cm-es kábellel HDMI aljzatba, és onnan jó minőségű HDMI kábellel (1-1,5 m hosszan) mennék tovább.

A jó minőségű tápon túl vagyok. Jelenleg labortápról üzemel.

Az  LPCM és az I2S nem ugyanaz.  Az I2S a házon belüli chipek közötti adatátvitel, azaz nem méteres jelátvételre van kitalálva.

https://drive.google...iew?usp=sharing

"Below I'll make a short list (from what I can remember right now) of things that should be taken into account when you are using a WaveIO:
1. PSU: make sure that your PSU is sourcing at least 0.38A @ 5Vdc. If you're feeding your Wave board from an USB port then you can run a short test by changing it with another free one and see if there are some improvements! (maybe trying your board on a different computer?)
2. To not forget: any USB Hubs or "jitter cleaners" placed between your laptop and WaveIO could give you troubles so please try to make your audio setup running with base parts / components mounted on it. You can add them later!
3. I assume that your WaveIO stood for quite a long time: given this please remove both jumpers on J8 and (especially) on J12 and put them back again for a few times in a row just to make sure that you will remove any parasitic resistance that could be there... A better alternative would be to replace those jumpers with new ones!
4. As it happened to phuongdk, try and change the USB cable if you have any doubts! Any 1-2 meters one should be okay.
5. On TUSBAudio Control Panel @ "Buffer Settings" tab you'll find two options: USB Streaming Mode (which, for the beginning, must be set on "Safe") and "ASIO Buffer Size" which you should leave for "Auto".
Ah, all above are valid if you are going to use ASIO output and not KS, WASAPI and so on... Again, for testing purposes please use ASIO! Later on you can freely change it with whatever you like/works on your laptop.
6. I'm assuming you're using an I2S port! I don't know if it's the isolated one or not but in any cases you have to be careful with any I2S wires/cables used there! All I2S wires should NOT have different lengths AND all I2S wires should have a length less than 10 cm. I'm usually using 5cm and is fine here...
Well, that's what I remember right now! I usually squeeze my brain to offer more infos when needed but today is a special day for me thus, with your approval, I'll leave it "as is" for now! Starting from tomorrow, things will get back to 'normality'.
FYI, I'm using an Acer laptop too (a bit old one: 8930G) with latest Foobar version + Win 7x64 + 3.26 Drivers and all is okay here so you have plenty of chances to succeed!

Have a beautiful day to all,
Lucian " 

De mindig vannak kivételek, hátha neked sikerül.

Csatolt képek:

• Screenshot from 2017-02-06 22:18:35.png

• 0

#42 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11.931 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, film, túrázás-biciklizés, és imádok a barátaimmal lenni... ;)

Elküldve: 2017 február 06 - 21:31

A Whafedale tuti, hogy nem  gyenge pont, de nagyon nem mindegy milyen erősítő van előtte. Azt nem tudom, hogy a jelenlegi Onkyo milyen, meg kellene hallgatni.

Ha tetszik, ha nem... a Wharfi gyenge láncszem sok szempomtból!
Itt keresgélnék, nem a dac-ok közt!
  • 2

#43 kelero

kelero

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 52 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 06 - 20:41

A rendszered gyenge pontja szerintem pont nem a Onkyo DAC-ja, hanem Asus médialejátszója, és Wharfedale hangfal, én legalábbis ezeket cserélném.

A Whafedale tuti, hogy nem  gyenge pont, de nagyon nem mindegy milyen erősítő van előtte. Azt nem tudom, hogy a jelenlegi Onkyo milyen, meg kellene hallgatni.

• 0

#44 kelero

kelero

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 52 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 06 - 20:33

Elvileg az I2S jellet nem tudod 10cm hosszabban elvezetni.

Egy jó külső táp többet segít a WaveIO-n.

Bocsi, nem kekeckedni akarok nem vagyok szakember, de ez a megoldás éppen azért merült fel bennem, mert a HDMI kábelen tudomásom szerint I2S jel megy. Tehát valószínűleg ez csak megfelelő kábelminőség kérdése. Ezért kötném ki 10-20 cm-es kábellel HDMI aljzatba, és onnan jó minőségű HDMI kábellel (1-1,5 m hosszan) mennék tovább.

A jó minőségű tápon túl vagyok. Jelenleg labortápról üzemel.

• 0

#45 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 377 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 06 - 19:19

Érdeklődéssel tölt el a fórum, sokat olvasom, de ez a DAC téma még számomra nagyon ingoványos. 

Előre is köszönöm!

Foncsor

Mint ahogy mindenkinek :D 

• 1

#46 alto

alto

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.986 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 06 - 17:39

Tisztelt Fórumtársak!

Segítségetekre, véleményetekre, tanácsotokra lenne szükségem.

Egy Onkyo A-9050 erősítőt használok, mely egy 192 kHz/24 bites Wolfson DAC-ot tartalmaz. A cd lejátszóm egy Onkyo dx-7711, a letöltött zenéket (flac,ape formátum) egy Asus oplay mini-n keresztül hallgatom, Wharfedale evo20-on.

Az érdeklődésem tárgya, hogy ebbe a rendszerbe tekintettel az erősítőbe épített DAC miatt, egy külső dac okozna-e minőségbeli javulást? Indokolt-e?

Ha igen (esetleg némi magyarázattal egy laikus számára) miért, és Ti mit ajánlanátok?Illetve,ha nem DAC, akkor egy másik, minőségibb eszköz az Asus helyett??

Érdeklődéssel tölt el a fórum, sokat olvasom, de ez a DAC téma még számomra nagyon ingoványos. 

Előre is köszönöm!

Foncsor

A rendszered gyenge pontja szerintem pont nem a Onkyo DAC-ja, hanem Asus médialejátszója, és Wharfedale hangfal, én legalábbis ezeket cserélném.

• 1

#47 Foncsor

Foncsor

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 06 - 17:08

Tisztelt Fórumtársak!

Segítségetekre, véleményetekre, tanácsotokra lenne szükségem.

Egy Onkyo A-9050 erősítőt használok, mely egy 192 kHz/24 bites Wolfson DAC-ot tartalmaz. A cd lejátszóm egy Onkyo dx-7711, a letöltött zenéket (flac,ape formátum) egy Asus oplay mini-n keresztül hallgatom, Wharfedale evo20-on.

Az érdeklődésem tárgya, hogy ebbe a rendszerbe tekintettel az erősítőbe épített DAC miatt, egy külső dac okozna-e minőségbeli javulást? Indokolt-e?

Ha igen (esetleg némi magyarázattal egy laikus számára) miért, és Ti mit ajánlanátok?Illetve,ha nem DAC, akkor egy másik, minőségibb eszköz az Asus helyett??

Előre is köszönöm!

Foncsor

• 0

#48 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 377 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 06 - 06:58

Elvileg az I2S jellet nem tudod 10cm hosszabban elvezetni.

Egy jó külső táp többet segít a WaveIO-n.

• 0

#49 kelero

kelero

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 52 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 20:36

Sziasztok.

PC-ről Luckit WaveIO kártyán keresztül hallgatok zenét. A WaveIO kártya SPDIF kimenete van rákötve az erősítőmre. NAD T187. 

Ötlet: mivel (állítólag) a WaveIO erőssége az I2S, az I2S kimenetet kikötném HDMI aljzatba, és HDMI kábellel mennék tovább az erősítő HDMI bemenetére.

Nem vagyok szakember, ezért kérdezem, hogy életképes-e az ötlet, és jelenthet-e előrelépést?

Üdv

• 0

#50 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 10.646 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 17:30

Igen, erről a dacról van szó, egy jó usb kábellel, esetleg tápos usb-hubbal még lehet javítani rajta, akkor már lehet, hogy neked is jobban tetszene.

Nemcsak az árához képest jó...

Ráadásul több helyen akciós is most...

sőt, apróban nemrég ment egy el 25e-ért

• 0

#51 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.654 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 17:09

Igen, erről a dacról van szó, egy jó usb kábellel, esetleg tápos usb-hubbal még lehet javítani rajta, akkor már lehet, hogy neked is jobban tetszene.

Nemcsak az árához képest jó...

Ráadásul több helyen akciós is most...

• 0

#52 alto

alto

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.986 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 16:06

Hát nem sok olcsóbb DAC van azon a honlapon ami DSD képes.................................................. :D , de hátha leírja fülelek!

A NuPrime uDSD jöhetne még szóba a nálunk kapható termékekből ebben az árkategóriában. Nem rossz, de nekem az iFi egy kicsit jobban tetszik. Nyilván ezen a szinten erős kompromisszumok vannak, kérdés kinek melyik minőségi tényező a fontosabb.

• 0

#53 kaef2

kaef2

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 7.733 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 13:40

Mint szinte mindenben az életben, a hangosításban is sok a kompromisszum, de mint olyasvalaki, aki részt vehetett élete során Patricia Barber, Wynton Marsalis big band vagy a Perényi vonósok hangosításában szabad - és zárt térben egyaránt, biztosan állíthatom, hogy lehet úgy hangosítani, hogy erősen gondolkodni kelljen van-e hangosítás. Csak arra kell ügyelni, hogy ne hangos legyen, hanem a színpad közeli hangot terjesszük ki a közönség egészére. Szokás azt a hibát elkövetni, hogy túl hangosítják a hangszeres zenét is. Az elektronikusról meg ne is beszéljünk. 

És egy koncert hangosításában nincs kompromisszum ? 

• 1

#54 kaef2

kaef2

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 7.733 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 13:31

Én ezt javasolnám:  iFi Nano iDSD

Én is :) 

Van ilyenem és iFi iMicro iDSD DAC is az USB3 külső táppal és az árkategóriájukban nagyon megérik az árukat. 

• 0

#55 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 10.646 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 13:19

Én most vettem egy iFi iDAC-ot,tökéletes hangja van, sokat dobot a rendszeremen kb 75 000Ft-ért már újonnan hozzá lehet jutni, igaz DSD-t nem tud, viszont ami le van írva róla azt tökéletesen teljesíti.

"A legfontosabb alkatrész, egyben iDAC magja, a benne rejlő ESS Sabre DAC. Ilyen márkájú áramkörrel találkozhattunk már pl. a Pioneer zászlóshajó A-70 erősítőjében is."

szerintem az, hogy az áramkör ilyen, az még nem jelent semmit, ha a körítés nem jó hozzá.

Szerkesztve GTomi által: 2017 február 05 - 13:19

• 0

#56 zatar01

zatar01

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 52 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 11:42

Sziasztok!
Tanácsot kérnék! Van egy nagyon olcsó rendszerem: rotel ra820ax + bowers 602s3. Jelenleg Prodigy HD2-ről kapja a jelet.
20k körül akad-e külső DAC, amivel "feljebb" lépnék (aszinkron USB jelátvitelre képes). Ha nem, megéri-e egy drágább DAC-ra költeni (50-70k) tekintve, hogy az egész rendszerem értéke ennyi?

Én most vettem egy iFi iDAC-ot,tökéletes hangja van, sokat dobot a rendszeremen kb 75 000Ft-ért már újonnan hozzá lehet jutni, igaz DSD-t nem tud, viszont ami le van írva róla azt tökéletesen teljesíti.

"A legfontosabb alkatrész, egyben iDAC magja, a benne rejlő ESS Sabre DAC. Ilyen márkájú áramkörrel találkozhattunk már pl. a Pioneer zászlóshajó A-70 erősítőjében is."

• 0

#57 Big

Big

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.066 Hozzászólás:
  • Interests:A ZENE

Elküldve: 2017 február 05 - 11:33

Hát nem sok olcsóbb DAC van azon a honlapon ami DSD képes.................................................. :D , de hátha leírja fülelek!

• 0

#58 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 11.931 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, film, túrázás-biciklizés, és imádok a barátaimmal lenni... ;)

Elküldve: 2017 február 05 - 11:10

Amit én ajánlottam, azt te is forgalmazod :D Olcsóbb és komolyabb minden szempontból, mint az ifi. 

Oszd meg velünk kérlek! ;)

• 0

#59 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.654 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 10:37

Amit én ajánlottam, azt te is forgalmazod :D Olcsóbb és komolyabb minden szempontból, mint az ifi. 

• 0

#60 alto

alto

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.986 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 10:08

Sziasztok!
Tanácsot kérnék! Van egy nagyon olcsó rendszerem: rotel ra820ax + bowers 602s3. Jelenleg Prodigy HD2-ről kapja a jelet.
20k körül akad-e külső DAC, amivel "feljebb" lépnék (aszinkron USB jelátvitelre képes). Ha nem, megéri-e egy drágább DAC-ra költeni (50-70k) tekintve, hogy az egész rendszerem értéke ennyi?

Én ezt javasolnám:  iFi Nano iDSD

• 1

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó