Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

DAC-olás

• Please log in to reply
6068 válasz erre a témára

#41 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.464 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2018 január 02 - 18:29

Vegyük például ezt a lemezt! Épp most szól 24-bit, 44,1kHz felbontásban, fenomenális!

51fjqmFtRpL._SS500.jpg

Ludwig Mies van der Rohe, Barcelona Chair, 1929? Igen, az!!! és gyönyörű .-)))

• 0

#42 kukulec

kukulec

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 46 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 02 - 18:26

köszönöm mindenkinek az információt. vélhetően először azért megpróbálok beszerezni egy primare modult használtan aztán, ha nem megy, akkor ránézek a Focusrite 2i2 v2-re

Szerkesztve kukulec által: 2018 január 02 - 18:27

• 0

#43 RIEC

RIEC

Újonc fórumos

• Pipa
  • 46 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 02 - 17:08

Vegyük például ezt a lemezt! Épp most szól 24-bit, 44,1kHz felbontásban, fenomenális!

51fjqmFtRpL._SS500.jpg

Citera?

• 1

#44 juliush

juliush

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 576 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 02 - 15:23

Milyen DAC vette at a "primarius" szerepet, Exogal vagy valami mas?

Exogal Comet Sbooster lineáris táppal.
  • 0

#45 robi20064

robi20064

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 136 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 02 - 14:48

Így van, a közelmúltban másodhegedűs szerepbe visszacsúszott Sabre-alapú DAC-om akkor adja tudása legjavát, mikor a HQPlayer-ben dupla DSD felbontásra (DSD128) felkonvertált jelfolyammal etetem. Sajnos a HQPlayer minden csak felhasználóbarát nem. A primárius szerepét átvett új DAC erőssége viszont pont az ex-Wadiás csapat által benne megvalósított algoritmus, tehát nincs szükség a számítógépes előzetes feldolgozásra, ami miatt a HQPlayer-t favorizáltam és áttértem a jRiverre.

A szűrő algoritmusokat úgy alakítják ki, hogy a rendelkezésre álló erőforrásokat a legmesszebbmenőkig kiaknázva optimalizálják az alkalmazott átalakító-architektúrához, legyen szó R-2R létrahálózatos, multi-bites PCM-ről, vagy kevés-bites (akár 1) delta-szigmáról, vagy bármilyen egyéb exotikus megoldásról. A mérnök a frekvencia-, fázis- és időtartományban mutatott különböző tulajdonságok és viselkedési jegyek között zsonglőrködik, a fejlődésnek köszönhetően egyre kevesebb kompromisszumra kényszerítve.

Milyen DAC vette at a "primarius" szerepet, Exogal vagy valami mas?

• 0

#46 juliush

juliush

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 576 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 02 - 13:18

Miért használnak többféle algoritmust, akár adott készüléken belül válaszhatóan többfélét ? Melyik a tökéletes, vagy az adott készülékhez tökéletes ?

Ha valaki NOS daccal bünteti magát, azért esetleg kipróbálhatja pl. a HQplayer szűrő- és ditheralgoritmusait, úgy, hogy egy pl. egy komplett PC végzi a számolást... 

( bár korlátozott Fs-OS aránnyl, pl. 44,1kHz és 8xOS )

Így van, a közelmúltban másodhegedűs szerepbe visszacsúszott Sabre-alapú DAC-om akkor adja tudása legjavát, mikor a HQPlayer-ben dupla DSD felbontásra (DSD128) felkonvertált jelfolyammal etetem. Sajnos a HQPlayer minden csak felhasználóbarát nem. A primárius szerepét átvett új DAC erőssége viszont pont az ex-Wadiás csapat által benne megvalósított algoritmus, tehát nincs szükség a számítógépes előzetes feldolgozásra, ami miatt a HQPlayer-t favorizáltam és áttértem a jRiverre.

A szűrő algoritmusokat úgy alakítják ki, hogy a rendelkezésre álló erőforrásokat a legmesszebbmenőkig kiaknázva optimalizálják az alkalmazott átalakító-architektúrához, legyen szó R-2R létrahálózatos, multi-bites PCM-ről, vagy kevés-bites (akár 1) delta-szigmáról, vagy bármilyen egyéb exotikus megoldásról. A mérnök a frekvencia-, fázis- és időtartományban mutatott különböző tulajdonságok és viselkedési jegyek között zsonglőrködik, a fejlődésnek köszönhetően egyre kevesebb kompromisszumra kényszerítve.

• 0

#47 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 6.464 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 02 - 12:42

Pedig az utóbbi évek legnagyobb előrelépései ezen a területen (mármint az FPGA-ban, még a digitális tartományban végrehajtott konverziós- és szűrő-algoritmusok terén) történtek. A mai számítástechnikai teljesítmény már olyan lineár-, minimál-fázisú vagy épp ún. closed-form szűrési algoritmusokat tett elérhetővé igen magas mintavételi frekvencia mellett, amelyről korábban csak álmodozhattak a gyártók.

Ezért is találom az olyan digitális technikát (ami egyébként jóval többet jelent már egy ideje, mint a CD!) érintő kritikákat komolytalannak, amelyeket hot-roddolt (értsd órajel-tuningolt, csöves kimeneti egységgel javított, NOS-átalakított) 20-30 éves CD-lejátszók teljesítménye alapján fogalmaznak meg! 

Így van, és azzal együtt, h sztem van bizonyosfajta mennyiségi változás, ami most minőségibe csap át, még csak az elején vagyunk ennek az útnak. Az elmúlt 4 év alatt nagy ugrások következtek be (akár az ESS akár a Chord útján) és egész biztos, hogy a tempó csak gyorsulni fog. Ugyanakkor azzal, hogy sokan felfedezték, hogy külön USB-SPDIF-konverterekkel külön upgradelhetők a rendszerek és párosíthatók a DACok, szélesebb lehetőség nyílik a személyes preferenciák "kiélése" előtt. (Többet lehet kütyüzni, hollárihó!!! :-))) ).

• 0

#48 shany

shany

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 228 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 02 - 12:01

Pedig az utóbbi évek legnagyobb előrelépései ezen a területen (mármint az FPGA-ban, még a digitális tartományban végrehajtott konverziós- és szűrő-algoritmusok terén) történtek. A mai számítástechnikai teljesítmény már olyan lineár-, minimál-fázisú vagy épp ún. closed-form szűrési algoritmusokat tett elérhetővé igen magas mintavételi frekvencia mellett, amelyről korábban csak álmodozhattak a gyártók.

Ezért is találom az olyan digitális technikát (ami egyébként jóval többet jelent már egy ideje, mint a CD!) érintő kritikákat komolytalannak, amelyeket hot-roddolt (értsd órajel-tuningolt, csöves kimeneti egységgel javított, NOS-átalakított) 20-30 éves CD-lejátszók teljesítménye alapján fogalmaznak meg! 

Miért használnak többféle algoritmust, akár adott készüléken belül válaszhatóan többfélét ? Melyik a tökéletes, vagy az adott készülékhez tökéletes ?

Ha valaki NOS daccal bünteti magát, azért esetleg kipróbálhatja pl. a HQplayer szűrő- és ditheralgoritmusait, úgy, hogy egy pl. egy komplett PC végzi a számolást... 

( bár korlátozott Fs-OS aránnyl, pl. 44,1kHz és 8xOS )

• 0

#49 juliush

juliush

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 576 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 02 - 11:01

51fjqmFtRpL._SS500.jpg

• 0

#50 juliush

juliush

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 576 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 02 - 10:52

Ja tényleg... valahogy az FPGA-s átalakitásról megfeledkeztem..  nekem már a Sabre is túl sok az én egyszerű igényeimnek :D

• 0

#51 kaboca36

kaboca36

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 583 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 02 - 10:15

Ja tényleg... valahogy az FPGA-s átalakitásról megfeledkeztem..  nekem már a Sabre is túl sok az én egyszerű igényeimnek :D

• 0

#52 La_Valse

La_Valse

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 232 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 02 - 08:26

Ezek pontossan melyik tipusok??  mert én 2-őt,bocs a DSD-vel eggyüt 3 -at tudok, de ezek közül egyike sem DAC chip nélküli cuccok. (szerintem)   

Soekris, Mozaic dac és a DSD signált egy egyszerű szűrön való átvétele.....

Néhány konkrétum, PS Audio DirectStream DAC, PerfectWave Mk2
                                   NAD M51
                                  Chord Mojo, Hugo2, Dave, Chordette qute EX, 2Qute
                                  Lampizator Gen5 DSD DAC
                                  Soekris R-2R vonal termékei
                                  Signalyst DSC1

Mára jószerével követhetetlen, ki mit csinál.

• 0

#53 kaef2

kaef2

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 8.025 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 02 - 07:59

hali, adott egy primare i22, amelyet szeretnek osszekotni a pc-mel. Jelenleg egy asus hangkartya es jack dugo oldja meg a kerdes, de azert innen termeszetesen van feljebb. Van valami usb-s dac, amely jo minoseget produkal nem tul massziv aron? Gondolkoztam audioquest red- en.

Focusrite 2i2 v2, de ehhez kell egy jack - rca kábel. 

https://hitspace.hu/...i2-2nd-gen.html

iFi nano iDSD és főképpen az iFi iDac2.

http://www.bartimexa...-detail?lang=hu

http://www.bartimexa...o-idac-2-detail

Ez utóbbi nagyon jó az árához képest. Később lehet egy külön 5V táppal meg egy dual head usb kábellel tuningolni, néhai fórumtárs tud ebben segiteni.

Egy picivel az iDac2 ára felett már van Dante interfész is, a Focusrite REDNET AM2, igaz ennek szimmetrikus a kimenete, de van cserében benne  egy igen kiváló fejhallgató erősítő:

https://hitspace.hu/...ne-out-poe.html

Kell hozzá vagy egy PoE inzerter tápként vagy egy külső táp.

A Dante vonalat a legegyszerűbben az Amphenol szimmetrikus XLR kábelre épített DAC-jával lehet megugrani. 

https://hu.rs-online...venyek/1365503/

A Dantes eszközök csak 96 kHz/24 bitig működnek ebben az árkategóriában és a számítógép oldalon kell hozzájuk egy Audinate DVS szoftver, ami 29 dollár. Igy a virtuális hangkártya ASIO interfészként jelenik meg a lejátszó szoftverek alatt.

• 0

#54 kaboca36

kaboca36

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 583 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 02 - 00:40

Még megemlíteném a dedikált DAC chip nélküli megoldásokat, PS Audio, NAD, Chord, Lampizator stb.

Ezek pontossan melyik tipusok??  mert én 2-őt,bocs a DSD-vel eggyüt 3 -at tudok, de ezek közül egyike sem DAC chip nélküli cuccok. (szerintem)   

Soekris, Mozaic dac és a DSD signált egy egyszerű szűrön való átvétele.....

Csatolt képek:

• da.jpg
  • mosplay16-1.jpg
  • Simple DSD Filter.PNG

• 0

#55 La_Valse

La_Valse

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 232 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 01 - 23:53

Még megemlíteném a dedikált DAC chip nélküli megoldásokat, PS Audio, NAD, Chord, Lampizator stb.

• 0

#56 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 6.130 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 01 - 22:58

Való igaz, hogy nem évjárat függő egy dac minősége. Tulajdonképpen csak a dsd kompatibilitás, ami fejlődött az utóbbi néhány évben, a 24 bit 192kHz már 12 éve elérhető...

Alapvetően az analóg fokozat no meg a tápegység, ami számít, szinte jobban, mint a dac csip, amennyiben adott cég zászlóshajójáról van szó. Akár WM, akár AKM, akár  BB, az alkalmazástechnika a lényeg. 

A DSD számomra nem alternatíva, nem jobb az égvilágon semmivel, mint egy JÓL megcsinált pcm dac.

A Benchmark dac1 némi tuninggal nagyon jó, gyári állapotban nem éri meg az árát. Az újabbakat még nem hallottam.

• 1

#57 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.663 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 01 - 22:10

Tartok tőle, az pont nem USB-s, de végre egy jó ajánlás Tőled. :)

Annyira nem néztem meg. De már régóta szoktam ajánlgatni ezeket a dacokat. Biztos eddig nem vetted èszre.
  • 0

#58 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.569 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, film, túrázás-biciklizés, és imádok a barátaimmal lenni... ;)

Elküldve: 2018 január 01 - 22:01

van egy cxa80-am is, csak az most nem nálam zenél. már gondolkoztam saját modul beszerzésén, de baromi drága, és állítólag nem nő fel az erősítő analóg részéhez.

Akkor ebben az esetben be kell fogni a CA-t!
Az 40e alatti dac-ok valszeg nem hozzák a várt hangot, és a dac mellé kell még + kábel.
Esetleg ha tudsz kölcsön kérni dac-okat akkor próbáld ki.
  • 0

#59 asebestyen

asebestyen

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 467 Hozzászólás:
  • Interests:SOL Kolibri
    fan club

Elküldve: 2018 január 01 - 21:57

Benchmarkkal is érdemes próbálkozni. Van a hirdetésben is még egy.

Tartok tőle, az pont nem USB-s, de végre egy jó ajánlás Tőled. :)

• 0

#60 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.663 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 01 - 21:44

hali, adott egy primare i22, amelyet szeretnek osszekotni a pc-mel. Jelenleg egy asus hangkartya es jack dugo oldja meg a kerdes, de azert innen termeszetesen van feljebb. Van valami usb-s dac, amely jo minoseget produkal nem tul massziv aron? Gondolkoztam audioquest red- en.

Benchmarkkal is érdemes próbálkozni. Van a hirdetésben is még egy.
  • 0

10 felhasználó olvassa ezt a témát.

5 felhasználó, 2 vendég, 3 anonim felhasználó

juliush, Fazekas, zizi8003, BSzigfrid, Peee