Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

DAC-olás

• Please log in to reply
5839 válasz erre a témára

#41 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7.046 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 október 25 - 12:17

Hogy nála tökéletesen működött......már csak azt nem értem hogy hogyan mert ami tápot küldött vele természetesen nem az eredeti és nem is felel meg az eredeti értékekkel. 
Sajnos ilyen világot élünk

Itt vetted a fórumon?
  • 0

#42 tiha

tiha

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 211 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 25 - 12:13

az eladó mit mond?

Hogy nála tökéletesen működött......már csak azt nem értem hogy hogyan mert ami tápot küldött vele természetesen nem az eredeti és nem is egyezik meg az eredeti értékekkel. 

Sajnos ilyen világot élünk

Szerkesztve tiha által: 2017 október 25 - 12:18

• 0

#43 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11.104 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 25 - 11:52

Sziasztok.

Sajnos csúnyán átvertek, ugy vettem meg mint hibátlan készülék.... :smile30:

Előre is köszönöm  leborulok.gif

az eladó mit mond?

• 0

#44 tiha

tiha

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 211 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 25 - 10:25

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hogy esetleg tudtok valakit aki foglalkozik DAC-ok javitásával?

Egész pontosan egy Cambridge Audio Dacmagicről lenne szó.

Tünet:  (én készitettem a videót)

Sajnos csúnyán átvertek, ugy vettem meg mint hibátlan készülék.... :smile30:

Előre is köszönöm  leborulok.gif

• 0

#45 wittao

wittao

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 462 Hozzászólás:
  • Interests:Hegyi bringa, Apple, Airsoft

Elküldve: 2017 október 25 - 10:02

ez nem jelenti azt, hogy ott sem úgy működik :) a "nyugat az nyugat" . szvsz

A vilag arrafele nem olyan mint amit az m1 es tv2 mutat.
Nekem dobbenet volt (jo ertelemben)... mentalitas, napi elet, egy pusztito haboru utan. Mi vagyunk a kelet es a balkan... :(

Szerkesztve wittao által: 2017 október 25 - 10:03

• 0

#46 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11.104 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 25 - 08:51

Javaslom Koszovo-t.
Nemreg jartam arrafele, felkeszultem mindenre mielott elindultam (a rossz bortonkosztra stb.).
1000% pzitiv csalodas. Zero tax regiok, euro milliardok pumpalva az orszagba, ujjaepitik az egeszet, minden tomve aruval, huzzak az uj utakat mindenfele. Szerintem 5-10 even belul elottunk vannak.

ez nem jelenti azt, hogy ott sem úgy működik :) a "nyugat az nyugat" . szvsz

• 0

#47 kaboca36

kaboca36

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 517 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 25 - 08:48

Javaslom Koszovo-t.
Nemreg jartam arrafele, felkeszultem mindenre mielott elindultam (a rossz bortonkosztra stb.).
1000% pzitiv csalodas. Zero tax regiok, euro milliardok pumpalva az orszagba, ujjaepitik az egeszet, minden tomve aruval, huzzak az uj utakat mindenfele. Szerintem 5-10 even belul elottunk vannak.

Szerintem már most is....

• 0

#48 wittao

wittao

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 462 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 24 - 08:09

Ez melyik országban működik így? Nyitnék ott egy boltot.

Javaslom Koszovo-t.
  • 0

#49 nadtom

nadtom

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 506 Hozzászólás:
  • Interests:Mozi, Zene, Túramotorozás

Elküldve: 2017 október 22 - 16:40

Nézegetek egy Hegel HD12-es DAC-ot. Hallotta már valaki, vélemény? Mennyit érhet használtan kb.?
Előre is köszönöm!
  • 0

#50 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.115 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 október 22 - 14:34

A kereskedő nem veszít rajta semmit, egyrészt a haszonkulcsa bőven garancia arra, h a véglegesen eladott cuccokból életben maradjon a bolt, másrészt ő is visszáruztathatja a cuccot a nagykerbe, akiknek nem ritkán legalább 30-60-90 napra fizet. 

Ez melyik országban működik így? Nyitnék ott egy boltot.

• 3

#51 wittao

wittao

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 462 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 22 - 14:06

Vettem egy Xiang Sheng DAC01-et.
Nekem tokre tetszik a hangja, meglepodtem, az Audirvana azonnal felismerte. Speckoban 192 Khz 24 bit szerepel, Audirvana 44.1, 48, 96-ot ir ki. Ez az adott hanganyag miatt van igy, vagy bekamuztak a kinai elvtarsak a magasabb kepessegeket?
Amugy a szamok csak egy dolog, tenyleg meglepoen jol szol, puszta kivancsisag mi lehet a gond. Koszi!
  • 0

#52 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.248 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 22 - 12:05

Mihez képest 30-50%? A végleges ÁFÁs fogyasztói árhoz képest? :-)

A kereskedő nem veszít rajta semmit, egyrészt a haszonkulcsa bőven garancia arra, h a véglegesen eladott cuccokból életben maradjon a bolt, másrészt ő is visszáruztathatja a cuccot a nagykerbe, akiknek nem ritkán legalább 30-60-90 napra fizet. 

Ezeket nem tudom honnan veszed, a valóság nagyon más.

A nagykereskedő nem veszi vissza a felbontott és visszaküldött cuccot. Viszont a kereskedőnek ki kell fizetnie nagyker felé, előre vagy 8 napra, szó sincs itt 60-90 napról.

Utána ott vagy a felbontott, új áruként már nem értékesíthető árúval, amiben már benne áll a pénzed. Kénytelen vagy leértékelve megpróbálni értékesíteni, ami hónapig tart, és sokszor bekerülési ár alatt tudod csak elpasszolni. Már hogy a fenébe ne veszítene ezen kereskedő, negatív árrés és többhónapos forgótőke kamatveszteség formában!

• 1

#53 Huszti Zsolt

Huszti Zsolt

Törzsvendég

• Heed
  • PipaPipaPipa
  • 1.126 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 22 - 08:56

Jövő év júliustól online számlázás lesz kötelező, azaz a számla kiállítás pillanatában bent lesz a NAV rendszerben. Megnézem majd, hogy a gyakorlatban hogyan akarja megoldani egy kereskedő, hogy a beevallott és azonnali hatállyal beszedet AFÁt hogyan oldja meg egY ÁFA bevallason átnyúló ugy esetén.
  • 0

#54 kaef2

kaef2

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 7.840 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 22 - 08:04

Magyarországon a kereskedők szokatlanul nagy része maga a nagyker és az importőr is. 

Többségük a gyártónak általában előre fizet (tisztelet a kevés számú kivételnek és aki nem annak is csak igen ritkán van 30-nál több napja), ráadásul ha az árú az EU-n kivülről jön, akkor a belföldiesítésnél az ÁFÁ-t, vámot (a kiszabásuk alapjába beszámítva a szállítási költséget is) szintén előre ki kell fizetnie. A magas ÁFA miatt ez jelentős teher a kereskedőkön. 

Vagyis igen, a hazai forgalmak mellett az, hogy elhozom (a vásárlás igazán komoly szándéka nélkül) a tárgyat, úgy hogy tudom, hogy ha tetszik sem ott veszem meg, az jelentős teher a kiskeren és a nagykeren is. 

• 5

#55 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 7.046 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 október 22 - 08:01

Furi a dolog nekem...

Ha kicashelte a vevő a teljes árat, tehát az ÁFÁT is, vagyis a termék elkerült (értékesítésre került) a végfogyasztóhoz, akkor ugyanúgy megilletik a fogyasztói jogok. Amíg csak köröz a cégek között az áru, és nincs ÁFAfizetés, addig lehet úgy tekinteni, h még nem került végleges ÉRTÉKESÍTÉSre a termék, mert az ÁFÁt a végső fogyasztó kell, h megfizesse.

Tök tiszta, aki kifizeti az ÁFÁt, az a fogyasztó. 

Amúgy nem értem, ha céges vásárlás pl egy TV, akkor nem vonatkozik rá fogyasztóvédelmi jogszabály?

Hát szőr, (tudom, így nem kezdünk mondatot) sajnos jelenlegi Ptk-nk szerint gazdálkodó szervezet, egyéni vállalkozó, egyéni cég nem minősül fogyasztónak. Ezen lehet rugózni, de sajna így van.
  • 0

#56 kaef2

kaef2

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 7.840 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 22 - 07:58

Amennyiben nem EU cégtől vásárol valaki EU adószámmal, ki kell fizetni az ÁFÁ-t, csak cégként vagy a következő hónap 20-n vagy a negyedév végét követő hónap 20-án elszámol vele az ÁFA bevallásában. Hazai cégek között is bruttó összeget kell utalni.

Furi a dolog nekem...

Ha kicashelte a vevő a teljes árat, tehát az ÁFÁT is, vagyis a termék elkerült (értékesítésre került) a végfogyasztóhoz, akkor ugyanúgy megilletik a fogyasztói jogok. Amíg csak köröz a cégek között az áru, és nincs ÁFAfizetés, addig lehet úgy tekinteni, h még nem került végleges ÉRTÉKESÍTÉSre a termék, mert az ÁFÁt a végső fogyasztó kell, h megfizesse.

Amúgy nem értem, ha céges vásárlás pl egy TV, akkor nem vonatkozik rá fogyasztóvédelmi jogszabály?

Szerkesztve kaef2 által: 2017 október 22 - 08:05

• 0

#57 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 5.841 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 22 - 07:46

Megértettem, hogy szerinted azt jelenti, hogy két hétig tesztelhetem, hogy tetszik-e az, ahogyan működik és a kereskedő törvényileg rá van kényszerítve, hogy benyelje ezt a 30-50% veszteséget.

• 0

#58 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 5.841 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 22 - 07:42

Vállalkozásra, mint vevőre valóban nem vonatkozik, ez tény. Ennek ellenére vannak akik visszaveszik.

Furi a dolog nekem...

• 0

#59 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 5.841 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 22 - 07:35

Lényegében igen.Műszaki,vagy egyéb más próbálgatós termék esetében ha biztosra akarunk menni,akkor célszerűbb kinézni előbb a boltban,és megvenni utána neten.
Fura dolog ez,de így van.

A neten olcsóbb, a webshop nem kell, h bemutatótermet fenntartson, raktárkészletet tartson, alkalmazottakat tanítson be, h az a LED az micsoda és miért világít, stb. 

A normális bolt viszont be tudja mutatni és ő is tud akciózni, csak a költségei nyilván magasabbak, viszont pl. Karira fel tud halmozni egy árukészletet, és nem postán küldi, ami Karikor pont kb. 3 hét késéssel ér oda, ha egyáltalán odaér és nem búrja be a posta. Nem vicc, a karácsonyi forgalom kb az évi pörgés 50%-a.

A normális bolt is meg kell, h egyezzen a gyártóval a garancia és a visszáruztatás százalékairól. HA visszaviszed a boltba, az nem a bolt kára, nyugi, azt elsikálja a nagykerrel/gyártóval/importőrrel stb.

A világ ebbe az irányba fejlődik, a jogszabály természetesen a vevőt védi, sőt, gyakran nem is eléggé.

• 0

#60 Dorian

Dorian

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.121 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 13 - 10:36

Még azt hozzátenném az eddigiekhez, hogy ha cégnévre kér valaki számlát "hátha elszámolja a könyvelő" alapon akkor legyen óvatos, mostanában divat lett kibújni a fogyasztókat illető jogok alól azzal az indokkal, hogy a vevő nem fogyasztó, hanem vállalkozás arra pedig nem vonatkozik sem a 3 napon belüli csere garancia sem a 14 napos elállás, sem az 1 éven túli szavatosság, stb. stb. Persze ezt cége válogatja.

Vállalkozásra, mint vevőre valóban nem vonatkozik, ez tény. Ennek ellenére vannak akik visszaveszik.

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó