Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

DAC-olás

• Please log in to reply
5548 válasz erre a témára

#41 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 427 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 március 06 - 06:24

hát én mqa meg buger nélkül is tudtam zenét hallgatni,csak azt vettem észre hogy már este 9 van.

• 0

#42 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 10.763 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 05 - 16:08

ha már itt volt róla szó, érdemes elolvasni az mqa-ra vonatkozó részt.

.

https://heavyleather...stol-show-2017/

Szerkesztve GTomi által: 2017 március 05 - 16:09

• 1

#43 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 350 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 05 - 14:18

2 harmatos cucc (forrás és DAC) közé hiába teszel ilyen filléres sz..t, attól az gagyi marad, amit hallani is fogsz.
Inkább gyűjts 2 jó eszközre, amik közé nem kell semmilyen szűrő, csak 1 jó kábel, mert alapból jók.
Ez egy újabb vacak, ami nem jó semmire.

Segédüzemi berendezésekkel lehet játszadozni de megváltást senki ne várjon tőle
Szóval nálad a pont:)
  • 0

#44 Petike

Petike

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 417 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 05 - 07:54

https://m.logout.hu/..._a_tobbiek.html
Érdemes elolvasni,nem hiszem hogy hülyék lennének a témához.

Nem hulyek....a reklamhoz. :-)
  • 1

#45 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 427 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 05 - 07:35

a sok kütyü árából meg vehetne egy Audio Note 4 -est :D

Ha értene hozzá, megépítené magának tized áron.... gondolkodik.gif

• 0

#46 zatar01

zatar01

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 69 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 05 - 06:55

• 0

#47 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.338 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 március 04 - 16:21

2 harmatos cucc (forrás és DAC) közé hiába teszel ilyen filléres sz..t, attól az gagyi marad, amit hallani is fogsz.

Inkább gyűjts 2 jó eszközre, amik közé nem kell semmilyen szűrő, csak 1 jó kábel, mert alapból jók.

Ez egy újabb vacak, ami nem jó semmire.

• 0

#48 gt40alpha

gt40alpha

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 122 Hozzászólás:
  • Interests:klasszikus zenei felvételek gyűjtése

Elküldve: 2017 március 04 - 15:34

Itt vannak más versenyzök is, az ifi családból:
Nano  Micro és az iPurifier személyében, miga nano 70e Ft  a micro 140e Ft  addig iPuriifer 37eFt környékén mozog.
Míg a nano 0:5uV - re szür, addig a micro 0.1uV szür.

De most őszintén: tényleg úgy hallod, hogy feltétlen kell az az usb szűrés a rendszeredbe? Nem érné meg inkább egy jó minőségi usb kábelbe invesztálni? Már az AQ Carbon is döbbenetesen jó, a Diamondról már nem is beszélve.

• 0

#49 zatar01

zatar01

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 69 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 04 - 09:10

Itt vannak más versenyzök is, az ifi családból:
Nano  Micro és az iPurifier személyében, miga nano 70e Ft  a micro 140e Ft  addig iPuriifer 37eFt környékén mozog.
Míg a nano 0:5uV - re szür, addig a micro 0.1uV szür.

Csatolt képek:

• ifi3.png
  • jel.png
  • micro2.png
  • nano micro.png
  • nano2.png

• 0

#50 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.338 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 03 - 20:47

Csak a Bad news-t hallgassátok, azon letesztelve a müködése. :-D
  • 0

#51 gt40alpha

gt40alpha

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 122 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 03 - 20:08

Enyire nem kell túl misztifikálni a dolgokat......   az NVE IL715-ős chipje arra lett kitalálva, hogy a magas sebbességű (110MB) digitális jeleket izolálja. ehez kell egy  zaj mentes táp......

360ezerből inkább nyaralok egyett...   

sajnos az AQ jitterbugger-ben még az sincs........ kb 50Ft amit adnék érte.

Szegény AQ jitterbug...ki védi meg a becsületét? 

• 0

#52 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 427 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 03 - 19:16

Enyire nem kell túl misztifikálni a dolgokat......   az NVE IL715-ős chipje arra lett kitalálva, hogy a magas sebbességű (110MB) digitális jeleket izolálja. ehez kell egy  zaj mentes táp......

360ezerből inkább nyaralok egyett...   

sajnos az AQ jitterbugger-ben még az sincs........ kb 50Ft amit adnék érte.

Csatolt képek:

• 915aqjit.2.jpg

Szerkesztve kaboca36 által: 2017 március 03 - 19:17

• 0

#53 gt40alpha

gt40alpha

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 122 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 03 - 18:54

Ha az elméletre szorítkozunk akkor az usb zajszűrés biztosan ér annyit, mint a színezüst ethernet kábel, a ródium bevonatú hálózati dugó vagy a mágnesesen elcsatolt alátét láb az erősítő alatt  :D

Azért ne bagatelizáljuk el a dolgot! A Lessloss (!) is előállt a maga usb szűrőjével és a honlapjukon meg is magyarázzák, hogy miért van rá szükség. Eddig OK. Ki is próbálnám csak az a gond, hogy a hazai forgalmazó egy darabot se rendel be belőle bemutató darabként, így azért nehéz véleményt formálni róla. Darabja kb 120.000 Ft és a Lessloss legalább hármat ( leginkább négyet ) ajánl belőle sorba kapcsolva ahhoz, hogy az ún. digitális hangzás "analógossá" váljon. Ez már min. 360.000 Ft ( egy jobb dac ára ). Az AQ jitterbug jóval olcsóbb de csak a ködösítés van körülötte. Műszeresen nincs kimutatható hatása az analóg hangra (http://www.stereophi...cU21Ac6YTrzm.97), viszont az AQ honlapja szerint számottevően csökkenti a jittert, ám ezt nem támasztják alá adatokkal. Azért ez így karcsú, mint egy lótetű. Sztem.

• 0

#54 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 427 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 03 - 18:39

Ha az elméletre szorítkozunk akkor az usb zajszűrés biztosan ér annyit, mint a színezüst ethernet kábel, a ródium bevonatú hálózati dugó vagy a mágnesesen elcsatolt alátét láb az erősítő alatt  :D

Ez nem elméleti kérdés és végkép nem placebó.   Veszel egy min. 50Mhz oszcilloszkópot és magad is látni fogod hogy mi a baj.....

a vacak PC (és gyatra dacok)nem zenére lett kitalálva ergo teljessen más freqin müködik mint ami 16/44.1 vagy 24/192-hez kell, ezek már elég magas freqik ami mind ott zajonk a föld és az eleve zajos táp vezetékeken....  na az add egy jó kis színesést (JITTER)  a zenének ami miatt TI vállogatok hogy mi mire jó, jazz, havy-metal, instrumentális vagy pop és rock.......................

Egy jó cuccnak teljessen mindegy milyen kategóriájú zenét hallgatsz annak úgy kell megszólalni ahogy a cd-n vagy a forráson van.

Egyszerre puha és finom, de a hangszerek dinamikája ütős, halk, hangos, gyors és lassú.....   3 dimenzios,teres,levegős.....

• 1

#55 ZolaBA

ZolaBA

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 61 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 03 - 09:06

Most mit röhögsz? Megjelent még egy kimagasló ár/érték arányú placebó termék. :)

• 0

#56 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.691 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 03 - 07:31

Én is vettem egy Jitterbugot 20%-os Kácsa akcióban. Azt mondták, hogy ha akkuról megy a notebookom, illetve mobiltelefonhoz csatlakoztatva nem sokat segít, viszont ha a notebook épp töltésen van, ill. állandóan 220-ra kötött PC-vel használva nagyon hasznos. Kipróbáltam, és szerintem valamivel természetesebb a hang vele, mint nélküle (a Dragonfly Red-el együtt). A legjobban a különbség ezen a számon érződött: Melody Gardot - Bad news.

Ez a "kettőhúsz volt" 220V nem tudom, miért nem kopott el legalább a fiatal generáció szövegládájából, hiszen 24 éve már 230V a névleges hálózati feszültség Magyarországon.

• 0

#57 Indy

Indy

Hosszútávú zenehallgató

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.140 Hozzászólás:
  • Interests:Vintage

Elküldve: 2017 március 03 - 06:29

:fekverohog: :fekverohog: :fekverohog: :fekverohog:

Most mit röhögsz? Megjelent még egy kimagasló ár/érték arányú placebó termék. :)
  • 0

#58 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.338 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 02 - 21:52

A legjobban a különbség ezen a számon érződött: Melody Gardot - Bad news.

:fekverohog:  :fekverohog:  :fekverohog:  :fekverohog:

• 0

#59 R_Andras

R_Andras

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 127 Hozzászólás:
  • Interests:Audiofil blog írása, digitális zenei forradalom tanulmányozása, sportok

Elküldve: 2017 március 02 - 21:46

Frappáns válasz. Én még annyival egészíteném ki, hogy sztem az sem mindegy, hogy mi van utána kötve. Ha a dac chip az usb-ről kapja az áramot akkor tényleg hasznos lehet. Nekem is van bár még nem jöttem rá, hogy mire jó, mert ha be van kötve, ha nincs ugyanúgy szól a rendszerem. Valszeg a laptopom alapból nem rossz...

Én is vettem egy Jitterbugot 20%-os Kácsa akcióban. Azt mondták, hogy ha akkuról megy a notebookom, illetve mobiltelefonhoz csatlakoztatva nem sokat segít, viszont ha a notebook épp töltésen van, ill. állandóan 220-ra kötött PC-vel használva nagyon hasznos. Kipróbáltam, és szerintem valamivel természetesebb a hang vele, mint nélküle (a Dragonfly Red-el együtt). A legjobban a különbség ezen a számon érződött: Melody Gardot - Bad news.

• 0

#60 gt40alpha

gt40alpha

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 122 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 01 - 21:53

dehogy 25 a jitterbug, még a Kácsában is csak 20. Én itt vettem, 11 ezer futárral együtt: http://www.avland.hu...jitterbug/12056

Hogy mit tud az összetettebb kérdés. Nekem egy AQ Dragonfly Red dac-om van hozzá. Sok tesztet olvastam, van aki szerint semmit nem ér, van akik istenítik, én maradok annyiban amit az egyik teszt írt: "inkább jobb vele, mint nélküle". Aztán biztos attól is függ mennyi zaj lehet előtte...

Frappáns válasz. Én még annyival egészíteném ki, hogy sztem az sem mindegy, hogy mi van utána kötve. Ha a dac chip az usb-ről kapja az áramot akkor tényleg hasznos lehet. Nekem is van bár még nem jöttem rá, hogy mire jó, mert ha be van kötve, ha nincs ugyanúgy szól a rendszerem. Valszeg a laptopom alapból nem rossz...

• 1

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó