Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

DAC-olás

• Please log in to reply
5643 válasz erre a témára

#5281 Guest_Tigris_*

Guest_Tigris_*
  • X

Elküldve: 2008 július 17 - 20:53

n sem kérdezem meg de K :smile51: a kíváncsi vagyok :smile46:
  • 0

#5282 Guest_gnagy_*

Guest_gnagy_*
  • X

Elküldve: 2008 július 17 - 20:40

gnagy rajta ül a fórumon, de azt gondolja inkább hallgat...

Feri, privát ment, vetted?

Miröl kellene írnom pontosan?

Én sokakkal ellentétben nem voltam ott a DAC teszten / összehasonlításon.

Viszont kicsit furcsa, hogy azok közül akik ott voltak senki nem hajlandó még egy utalást sem tenni rá, hogy mi a konkluzió / tapasztalat / eredmény.

De azért sem kérdezem meg...

Viszont örülök, hogy jó volt a hangulat! :smile51:
  • 0

#5283 Guest_vackor_*

Guest_vackor_*
  • X

Elküldve: 2008 július 17 - 20:34

Sssirály. Megy a dolog?
  • 0

#5284 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.865 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2008 július 17 - 20:33

igen :smile51:
  • 0

#5285 Guest_vackor_*

Guest_vackor_*
  • X

Elküldve: 2008 július 17 - 20:31

• 0

#5286 Guest_vackor_*

Guest_vackor_*
  • X

Elküldve: 2008 július 17 - 20:29

Nagy a csönd, minden részvevőt lefűzettek, és 7 pecsétes titok marad mindenki számára mit is halottak a részvevők!!!!!! :smile46: :) :) :D

Meg mit nem Whitefül mindenféle zoongorákat meg pianínókat beszélt, aztán leküldtük újságért :smile51:
  • 0

#5287 Guest_vikibacsi_*

Guest_vikibacsi_*
  • X

Elküldve: 2008 július 17 - 20:22

Nagy a csönd, minden részvevőt lefűzettek, és 7 pecsétes titok marad mindenki számára mit is halottak a részvevők!!!!!! :smile51: :smile46: :) :)
  • 1

#5288 AT

AT

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11.652 Hozzászólás:

Elküldve: 2008 július 17 - 20:20

:smile46: :smile51:
  • 0

#5289 Guest_vackor_*

Guest_vackor_*
  • X

Elküldve: 2008 július 17 - 20:14

Senki nem mer írni mit halott, vagy csak teadélután és termék szépségverseny volt??? :smile51: :smile46: :) :)

Fingom sincs. Whitefül DAC-ja volt a legnagyobb, azon kártyáztunk. A kicsiken a poharak voltak, a dobozokat pedig körbeálltuk, és versenyt hánytunk, majd Kárpátiát énekeltünk összekapaszkodva.
Csendes kis hifis találkozó volt, mint mindíg.
  • 0

#5290 Guest_Tigris_*

Guest_Tigris_*
  • X

Elküldve: 2008 július 17 - 20:12

Látod hiába célozgatunk, megnémultak...Közös némasági fogadalmat kötöttek :smile51:
  • 0

#5291 Guest_vikibacsi_*

Guest_vikibacsi_*
  • X

Elküldve: 2008 július 17 - 20:09

Senki nem mer írni mit halott, vagy csak teadélután és termék szépségverseny volt??? :smile51: :smile46: :) :)
  • 0

#5292 Guest_Tigris_*

Guest_Tigris_*
  • X

Elküldve: 2008 július 17 - 20:06

Kivi vagyok a végső konklúziókra...örülök, h jól sikerült a tali... :smile51:
  • 0

#5293 AT

AT

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11.652 Hozzászólás:

Elküldve: 2008 július 17 - 20:01

huhh,túlvagyunk a meghallgatásokon. Nagyon jó hangulatú,és tanúlságos kis házi fülelés volt. Vackor majd ír róla bővebben. :smile46:

Semmi veszekedés?

Errefelé nem szokás :smile51: :)
  • 0

#5294 Guest_vackor_*

Guest_vackor_*
  • X

Elküldve: 2008 július 17 - 19:53

Én már a második futamon is túljutottam, túl sok újdonságot nem hozott, hacsak egy kis mizériát a hálózati kábelekkel, de ezt is mejd részletesebben.

Vége és finomságok már itthon, a családdal. De mára igen elfáradtam. :smile46:

Kár, hogy fülelek végülis nem jött el, de majd legközelebb....

A csapat és a hangulat hibátlan volt, köszönet érte mindenkinek :smile51:

A vélemények mindvégig egyeztek, valszeg mindenki ugyanolyan várakozásokkal áll a gépekhez, vagy mindenki ugyanolyan botfülű.

Legközelebb :)
  • 0

#5295 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.865 Hozzászólás:

Elküldve: 2008 július 17 - 13:40

huhh,túlvagyunk a meghallgatásokon. Nagyon jó hangulatú,és tanúlságos kis házi fülelés volt. Vackor majd ír róla bővebben. :smile46:

Semmi veszekedés?

jó kis csapat verödött össze,no vita ,no para. Jó kis d/a-k, mind megéri az árát,és jól is tükrözi az áruk a minőségüket. :smile51:
  • 0

#5296 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 107.272 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2008 július 17 - 13:28

huhh,túlvagyunk a meghallgatásokon. Nagyon jó hangulatú,és tanúlságos kis házi fülelés volt. Vackor majd ír róla bővebben. :smile51:

Semmi veszekedés?
  • 0

#5297 KÉTBÉ

KÉTBÉ

Moderátor

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.280 Hozzászólás:

Elküldve: 2008 július 17 - 13:24

Várjuk ám azt!
  • 0

#5298 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.865 Hozzászólás:

Elküldve: 2008 július 17 - 13:21

huhh,túlvagyunk a meghallgatásokon. Nagyon jó hangulatú,és tanúlságos kis házi fülelés volt. Vackor majd ír róla bővebben. :smile51:
  • 0

#5299 n.drews

n.drews

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 612 Hozzászólás:

Elküldve: 2008 július 16 - 21:32

Mind igaz, amit az ASIO-ról irtatok, csak annyit tennék hozzá, hogy egy jó állapotban levő XP alatt futó usb kijáratról üzemelő minőségi dac esetében nagyon kicsi a különbség az ASIO javára, a gyakorlati tapasztalataink ezt mutatják. Statisztikai szempontból kimondhatnánk, hogy nincs, de mivel egyes esetekben -főleg, amikor a számitógép tápegysége alaposan igénybe van véve- igenis jól hallható különbség van az ASIO javára, de még az ASIO4all javára is, -ezért nem mondjuk.
Ha valaki zenecenter célgépként használ egy számitógépet, akkor ezzel érdemes utoljára foglalkozni.
Akinek nyűgös az EAC + flac frontend használata, próbálja kis a dbpoweramp programot, aminek a használata jóval egyszerűbb, és a grebbelés minősége megegyezik az EAC-cal, a flac/ape konvertálás meg jóval gyorsabb. A foobar lejátszónál ésszerűbbet momentán én sem tudok javasolni.

Igen, ezt még hozzá akartam tenni :smile46: Egy zenei célgép esetén még az asio előtt is lehet csinálni pár dolgot amivel elég jó hangot lehet kihozni a gépből.

Nota bene, nálam csak a foobar tud asio-t, pl. a powerdvd vagy a vlc nem, de még sose éreztem úgy, hogy húú mekkora különbség lenne... :smile51:
  • 0

#5300 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 107.272 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2008 július 16 - 21:24

Nem tudom, hogy a Béla-félékhez van-e,

Ez jó duma
:smile51:
Bemásolom a leírását:
http://www.6moons.co...udio/carat.html

ez pedig magyarra fordítva.
Nem szakfordító csinálta,de a lényeget ki lehet olvasni belőle.

Forrás: Dual Core Pentium PC, windows XP, Foobar,
Hangszóró: saját áramforrású Diva Swans 5.25” kétutas
Fejhallgató: audio-technica ATH-W1000

A HD1V lap háza MKP-level Wima és Sanyo Oscon ezüstpala, polipropilén és poliészter film kondenzátor, Dale RN 60 precíziós fém ellenállások, Burr Brown OPA2350 chip erősítő és 32/44.1/48kHz 2704 DAC és 1,5ppm TCXO hőszabályozott kristály oszcillátor az elvárt 98dB jel/zaj arányhoz és alacsony rezgésű előadáshoz.
Az egység áramhoz az USB csatlakozó révén jut, hacsak nem használják az opcionális AC csatlakozót. Styleaudio-hoz nem kell meghajtót installálni a PC-jére vagy laptopjára. Ha használ egy áramforráshoz kötött hangfalat, akkor még szükség van egy erősítőre vagy valamire, ami pusztán csak egy fejhallgató erősítő. Az én Windows Xp-s számítógépem felismerte az eszközt, mint „USB DAC” és 5 perccel azután, hogy a postás meghozta csomagban, már használhattam is.
A felszereltség „tumultushoz” a Styleaudio két szabad potméterrel járult hozzá, így futatthat egy piros vagy fehér – hmm, sebesség csíkot. Zümmög. Keményen húzza, gyorsan megy és megáll, te, ez megy a vezérlőddel. Amint láthatjuk a NuForce Icont, a megjelenítése egy ilyen miniatűr lifestyle/PC audio eszközzel nagy feladat. Mint a parfüm, minden a külső csomagolással kezdődik. A Styleaudio fekete csomagolása akár tartalmazhatna egy mini tortát egy előkelő cukrászdából. Elsősorban nem a magas igényű audiofil, akit megcéloztak inkább a trendy MP3-ozó.
Bár a cég harca a prémium igényű populáció, a kártya (?) teszi a legattraktívabbá a Carat-ok között. Amióta Gordon Rankin a Wavelenght Audio-tól összekötött egy Macbook-ot egy csöves USB DAC-cal egy CES-en, a koncepció legitimmé lett. Közeleg a nap, amikor a forrásokat vagy előerősítőket USB nélkül reménytelenül passzolják.

Csatolt képek:

• post_36_1209989793.jpg

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

1 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

közellenség