Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

DAC-olás

• Please log in to reply
5479 válasz erre a témára

#21 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.654 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 február 15 - 15:40

A hasonlóan jó minőségű dac csipek közötti hangzáskülönbség az alkalmazott kapcsolástechnikától, kiviteltől jobban függ, mint a csipek közötti különbségtől.Olyan, mint ha különböző érettségi állapotú almák között döntenénk, melyik a finomabb alma. Hiba egy Oppo és egy AudioGd meghallgatásából arra következtetni, hogy az x dac csip jobb/hallgathatóbb, mint az y. További példa: a CS4398 dac csipet legalább 100 különféle cdjátszóban használnak, ugye senki sem gondolja, hogy majdnem egyformán szólnak...

• 1

#22 Indy

Indy

Hosszútávú zenehallgató

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.110 Hozzászólás:
  • Interests:Vintage

Elküldve: 2017 február 15 - 15:36

Akkor nemhogy csak meg kene hallgatnom hanem egy-ket hetig egyutt is kellene veluk elnem, hogy nekem melyik fog tetszeni. Mar megint kezd bonyolodni. :)

Bizony ez erősen javasolt. Csak hogy bonyolítsam, Wolfson chip-el is lehet ám jó hangot elérni. :) 

• 0

#23 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.138 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 15:26

Sabre ES9018 vs PCM1704. Sokszor merül fel a kérdés, hogy melyik jobb? Elmondom az én szubjektív véleményemet:

A Sabre alapvetően részletező, aprólékos, szeparált (azaz külön válassza a hangszereket) hangot ad.

A multibit - a PCM1704 chip is ilyen - ezzel szemben analógosabb, néhol pontatlanabb (összemosott), de összességében élvezhetőbb, egységes zenei teret ad, megközelítve azt, amikor egy koncerten ülsz -hisz ott sem egyenként hallod a hangszereket, hanem az össz élményt értékeled/élvezed.

Nekem volt Sabre chipes készülék (OPPO BDP-105), de nem tudtam élvezni: amikor leülsz hallgatni zenét, akkor az elején baromira élvezed a kis nyüanszokat, de kb fél-3/4 óra után kezd fárasztani a zene, és inkább ki akarod kapcsolni.
A multibittel (nekem Audio-gd SA2 DAC-om van most) nincs ilyen érzésem, néhány óra zenehallgatás után is élvezem és nem zavar/nem akarom kikapcsolni. Sokszor beteszem háttérnek, és csinálom a dolgaimat.

Akkor nemhogy csak meg kene hallgatnom hanem egy-ket hetig egyutt is kellene veluk elnem, hogy nekem melyik fog tetszeni. Mar megint kezd bonyolodni. :)

• 0

#24 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 533 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 15:15

Sabre ES9018 vs PCM1704. Sokszor merül fel a kérdés, hogy melyik jobb? Elmondom az én szubjektív véleményemet:

A Sabre alapvetően részletező, aprólékos, szeparált (azaz külön válassza a hangszereket) hangot ad.

A multibit - a PCM1704 chip is ilyen - ezzel szemben analógosabb, néhol pontatlanabb (összemosott), de összességében élvezhetőbb, egységes zenei teret ad, megközelítve azt, amikor egy koncerten ülsz -hisz ott sem egyenként hallod a hangszereket, hanem az össz élményt értékeled/élvezed.

Nekem volt Sabre chipes készülék (OPPO BDP-105), de nem tudtam élvezni: amikor leülsz hallgatni zenét, akkor az elején baromira élvezed a kis nyüanszokat, de kb fél-3/4 óra után kezd fárasztani a zene, és inkább ki akarod kapcsolni.
A multibittel (nekem Audio-gd SA2 DAC-om van most) nincs ilyen érzésem, néhány óra zenehallgatás után is élvezem és nem zavar/nem akarom kikapcsolni. Sokszor beteszem háttérnek, és csinálom a dolgaimat.

• 2

#25 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.138 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 14:47

Volt mindkettő

Miert adtad el? Lett jobb?

• 0

#26 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.138 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 14:36

Koszi, meg megvarom Petike is mit mond aztan majd dontok de akkor ezek szerint a Master 7 jobb.  :smile32:

• 0

#27 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 331 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 14:12

Szia
Sztem a PCM chip sokkal zeneibb hangú mint a Sabre
Ennyi:))

Volt mindkettő
  • 0

#28 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 331 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 13:52

Hozzaerto segitseget szeretnem kerni, hogy egy AUDIO GD NFB 27 es egy Audio-Gd Master 7 kozott a DAC-ban milyen merteku elteres lehet mert le szeretnem cserelni valamikor a mostani DAC-ot de ezek kozul meg egyiket sem hallottam es nagyon korulmenyes volna kiprobalnom mind a kettot sajat kornyezetben. Mondjuk az NFB 27-ben tetszik, hogy van benne fejhallgato erosito is de ha a Master 7 annyival jobb akkor inkabb azt valasztanam.

Szia
Sztem a PCM chip sokkal zeneibb hangú mint a Sabre
Ennyi:))
  • 1

#29 Petike

Petike

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 414 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 11:31

Hozzaerto segitseget szeretnem kerni, hogy egy AUDIO GD NFB 27 es egy Audio-Gd Master 7 kozott a DAC-ban milyen merteku elteres lehet mert le szeretnem cserelni valamikor a mostani DAC-ot de ezek kozul meg egyiket sem hallottam es nagyon korulmenyes volna kiprobalnom mind a kettot sajat kornyezetben. Mondjuk az NFB 27-ben tetszik, hogy van benne fejhallgato erosito is de ha a Master 7 annyival jobb akkor inkabb azt valasztanam.

Hívj fel, segítek.

30/9570-365

• 0

#30 Zoliii

Zoliii

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 397 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 10:10

...A két számítógépes lejátszás (HQPlayer - NAA) sokkal nagyobb és minden tekintettben pozitivabb változást hozott (számomra) még igen olcsó eszközökkel is. 

Kíváncsivá tettél, kipróbáltam, nekem nem jött be.

Lehet a rendszeremmel van a baj, vagy a fülemmel, vagy mindkettővel, vagy csak ízlések/pofonok... :)

• 0

#31 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.138 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 09:53

• 0

#32 zatar01

zatar01

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 52 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 11 - 23:18

A Teac NT 503-as DAC le tud játszani iso formátumú SACD file-okat?

https://youtu.be/1bvdEgy9W4c
Kövesd a videót, úgy menni fog, persze kell hozzá egy pc is.
  • 0

#33 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 13.582 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 február 11 - 10:37

Önmagában nem, PC-s segítséggel, azaz megfelelő lejátszó szoftverrel igen.

• 0

#34 nadtom

nadtom

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 175 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 10 - 22:50

• 0

#35 petriko

petriko

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 165 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 07 - 22:39

Sajnos telefonról írok, így elég nehézkes, de holnap elküldöm, miről van szó. Azt kellene kiderítened, hogy a fogadó oldalon megvannak-e az I2s jel megfelelő bekötési pontjai. Én egy Raspberry pi 2-ről nyert I2s jelet akartam HDMI-n a DAC-ba vezetni, mivel az alapból alkalmas a fogadására. Nem sikerült megoldanom, bár sokat nem mókoltam vele.
http://www.audiophon...i2s-p-9346.html
  • 0

#36 kelero

kelero

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 52 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 07 - 22:25

Félreértetted. Lehet HDMI-n I2s jelet továbbítani, de azt csak néhány elég ritka DAC tudja fogadni. Mint írtam, pl. az Audio-gd. Van is egy eladó HDMI bemenettel a megfelelő topicban. Az én PS Audio dacomon is van HDMI alapú I2s bejárat.
Ha nagyon akarsz kísérletezni, van Audio-gd I2s-t HDMI-vé alakító kütyüm. Sőt van visszafordítóm, meg 20 cm-es HDMI kábelem is hozzá. Én egyelőre feladtam.

Ez a kütyü pontosan mit csinál? A bemeneti oldalra rákötöm az I2S jelet, bedugom a HDMI kábelt  és igy megyek tovább?

Lehet, hogy egy próbát megérne, de gyanítom, hogy a DAC-on nem tudna vele mit kezdeni.

Te pontosan mit szerettél volna összehozni, amit feladtál?

• 0

#37 petriko

petriko

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 165 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 07 - 22:17

Félreértetted. Lehet HDMI-n I2s jelet továbbítani, de azt csak néhány elég ritka DAC tudja fogadni. Mint írtam, pl. az Audio-gd. Van is egy eladó HDMI bemenettel a megfelelő topicban. Az én PS Audio dacomon is van HDMI alapú I2s bejárat.
Ha nagyon akarsz kísérletezni, van Audio-gd I2s-t HDMI-vé alakító kütyüm. Sőt van visszafordítóm, meg 20 cm-es HDMI kábelem is hozzá. Én egyelőre feladtam.
  • 0

#38 kelero

kelero

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 52 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 07 - 22:03

A WaveIO egy USB-I2S Xmos alapú átalakitó I2S jellel működő dacok részére.

Az SPDIF kimenet inkább csak teszt jelleggel van rajta,ettől fűggetlenül jól használható.

A hosszú távolságot inkább az USB kábelel kellene áthidalni 2-3m jó esetben.

A kűlső és nagyon jó minőségű táp alapfeltétele a jó hangzásnak,anélkül a felét sem használod ki.

Ahol a WaveIO-t használták azokat végig olvastam,sehol nem ajánlják a 10cmnél hosszabb összekötött.

Az I2S max 2 csatornát tudd, azaz mono vagy sztereo, szóval a hdmi-n küldhető 5.1,7.1 biztos hogy nem ugyanaz.  

Laikus vagyok, de nem győztetek meg róla, hogy az I2S jelet nem lehet HDMI kábelen továbbítani.
A Net-en ha megnézem a HDMI bekötési pontokat, akkor az
-1-es pont neve I2S DATA+

-3-as pont neve I2S DATA-

- 4-es pont neve I2S BCK+
- 6-os pont neve I2S BCK-
- 7-es pont neve I2S LRCK+
- 9-es pont neve I2S LRCK-.

Az Audio-GD Master7 Dac-nek van olyan verziója, amit úgy forgalmaznak, hogy az I2S jelet a HDMI bemenetén fogadja. Ez a kábel nyilván lehet 1-2 méter is, és nyilván jó minőség biztosítható vele (gondolom én), ha az Audio-GD a csúcskategóriájú DAC-jában ezt a megoldást használja.

Másrészt:

Elképzelhetőnek tartom, hogy kell valahol egy átalakító/illesztő elektronika, illetve az eddigi hozzászólások alapján lehet, hogy az erősítőm DAC-ja nem tudja fogadni ezt a formátumot. (Ha jól értem az előző hozzászólásokat, ez más formátum mint az SPDIF)

Ha valaki képben van, világosítson fel, hogy megnyugodjon a lelkivilágom.

Üdv!

(egyébként képet hogyan lehet beszúrni?)

• 0

#39 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 377 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 07 - 13:49

A WaveIO egy USB-I2S Xmos alapú átalakitó I2S jellel működő dacok részére.

Az SPDIF kimenet inkább csak teszt jelleggel van rajta,ettől fűggetlenül jól használható.

A hosszú távolságot inkább az USB kábelel kellene áthidalni 2-3m jó esetben.

A kűlső és nagyon jó minőségű táp alapfeltétele a jó hangzásnak,anélkül a felét sem használod ki.

Ahol a WaveIO-t használták azokat végig olvastam,sehol nem ajánlják a 10cmnél hosszabb összekötött.

Az I2S max 2 csatornát tudd, azaz mono vagy sztereo, szóval a hdmi-n küldhető 5.1,7.1 biztos hogy nem ugyanaz.  

Csatolt képek:

• waveIO2.png
  • dddac1794nos6.jpg

• 0

#40 petriko

petriko

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 165 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 07 - 12:49

Bocsi, nem kekeckedni akarok nem vagyok szakember, de ez a megoldás éppen azért merült fel bennem, mert a HDMI kábelen tudomásom szerint I2S jel megy. Tehát valószínűleg ez csak megfelelő kábelminőség kérdése. Ezért kötném ki 10-20 cm-es kábellel HDMI aljzatba, és onnan jó minőségű HDMI kábellel (1-1,5 m hosszan) mennék tovább.

A jó minőségű tápon túl vagyok. Jelenleg labortápról üzemel.

Megerősítve Kabóca írását, sajnos nem életképes az ötleted. Összezavarhatott a HDMI, ami csak egy felület. Az erősítőd nem tud I2s jelet fogadni HDMI-n. Egy Audio-gd dac-kal már működne, amit szeretnél.

Rosszul értelmeztem valamit, hogy a waveIO egy USB-I2s átalakító? Értelmezésem szerint egy átlagos DAC USB bemenetét lehet vele javítani. Hogy lett belőle SPDIF kimenet, és hogyan kapja a jelet?
Külső kártyaként USB-ről, az SPDIF kimenetre ültetett RCA aljzattal? 

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó