Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

DAC-olás

• Please log in to reply
6101 válasz erre a témára

#21 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.136 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2018 január 16 - 20:12

Crown PSA-2, ez olyan?

Nem. 

• 0

#22 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 6.136 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 20:07

Akkor csak vannak trükkök, amiket, ha érdemes, már közkinccsé tettek a DIY-erek, nem? Gondolom, saját gyártmányaidnál Te is folyamatosan upgradelsz, alkatrészekben és koncepcióban egyaránt. Csak nagyon elméletben - Van olyan megoldás, amit ma máshogy csinálsz, mint korábbi gyártmányokon?

Persze. A gyakorlatban is. De ezeknek csak egy része mások okossága/szívása, a többi saját tapasztalat.

• 0

#23 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.516 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 17:57

először is ismerni kellene az erősítőt, felépítését, vajon natívan szimmetrikus a bemenete, avagy csak egy aszimmetrizáló áramkör van az xlr után, az megy a hangerőszabályozóra, majd az erősítő bemenetére? Mert qrvára nem mindegy...

Crown PSA-2, ez olyan?

• 0

#24 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 6.476 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 17:34

Igazán jó megoldások csak drága cuccokban vannak, de ott sem mindenütt, vagy átgondolt DIY cuccokban. 

Akkor csak vannak trükkök, amiket, ha érdemes, már közkinccsé tettek a DIY-erek, nem? Gondolom, saját gyártmányaidnál Te is folyamatosan upgradelsz, alkatrészekben és koncepcióban egyaránt. Csak nagyon elméletben - Van olyan megoldás, amit ma máshogy csinálsz, mint korábbi gyártmányokon?

• 0

#25 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 6.136 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 17:01

Szert tettem egy erositore amin van XLR bemenet es ezt szeretnem kiprobalni mert allitolag dob valamelyest a hangon, egyenlore a kivancsisag hajt.

Esetleg tudnal linkelni par DAC belsot mire kell figyelni a jobb DAC kivalasztasanal? Tudom, de...  :)

először is ismerni kellene az erősítőt, felépítését, vajon natívan szimmetrikus a bemenete, avagy csak egy aszimmetrizáló áramkör van az xlr után, az megy a hangerőszabályozóra, majd az erősítő bemenetére? Mert qrvára nem mindegy...

• 1

#26 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.516 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 16:58

Elég gyengusz megoldások láthatók a képen, igaz, nagyon sok dacnál megtalálható, igazán jó hangot így nem lehet előcsalni belőlük, és (majdnem)  mindegy, milyen a dac csip...

Szert tettem egy erositore amin van XLR bemenet es ezt szeretnem kiprobalni mert allitolag dob valamelyest a hangon, egyenlore a kivancsisag hajt.

Esetleg tudnal linkelni par DAC belsot mire kell figyelni a jobb DAC kivalasztasanal? Tudom, de...  :)

• 1

#27 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 6.136 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 16:37

Ezek lennenek azok amiket bekarikaztam pirossal?

Elég gyengusz megoldások láthatók a képen, igaz, nagyon sok dacnál megtalálható, igazán jó hangot így nem lehet előcsalni belőlük, és (majdnem)  mindegy, milyen a dac csip...

mielőtt megkérdi valaki, miért, elmondom. Azok a stabilizátor icék ott sorban nem elegendőek, nagy frekvencián, ahol pont kis kimeneti impedancia kellene,  átlátszóak, mint a pöttyös jéghal vére. Hiába a BG kondi a végén, annyit ér, mint golyó ellen az integetés.

Igazán jó megoldások csak drága cuccokban vannak, de ott sem mindenütt, vagy átgondolt DIY cuccokban. 

Nincs tuti tipp, a hallgatódzás is erdei séta legtöbbször, mert ha olyan zenéket hallgatunk minőség megítélés végett, amiket szeretünk (és legtöbbször így van), akkor a józan ítélőképesség bizony csorbát szenved. 

Meghallgattam H.Zsolt által ajánlott Kodály szóló cselló szonáta tételt, és felfigyeltem valamire, nosza hallgassuk meg még egyszer. Harmadikra rájöttem, hogy ez egy csodás mű, és nagyon jó előadás, valamint kitűnő felvétel is egyben.

Kicseréltem valamit a füleses rendszeremben, és kiderült, hogy jó döntés volt, a cselló még szebben énekelt. Pedig amúgy azt a dolgot már elvetettem az unalomig hallgatott, bevált nóták alapján. 

• 0

#28 wwwolfman

wwwolfman

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 437 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 16:11

Én mondjuk 50 feletti vagyok és nem okoz gondot megtalálni a szintszabályzást egy felvevő szoftverben és ismerek sok más 50 felettit akinek szintén jól menne a feladat.
Vagyis a korból ne vonjunk le következtetést.

Hát ja. Viszont ha Téged belöknek egy könyvtárba, jó eséllyel tíz percig csak pillázzol, mimerrehányméter, ők meg közben kifordítják a négy sarkából ha kell...

Kinek mi áll kézre ugye... ;)
  • 0

#29 kukulec

kukulec

Újonc fórumos

• Pipa
  • 47 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 15:57

hali, valaki leirna tapasztalatat a primare i22 gyari dac-javal?

• 0

#30 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.913 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 12:06

Igen.

• 1

#31 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.516 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 11:04

Ha jól láttam a képeken, a nyomtatott áramkörön ki van képezve a szimmetrikus kimenet lehetősége, csak be kell forrasztani a vezetékeket ide és a XLR csatlakozóba

Itt jobban megfigyelhető:

https://www.ebay.com...1IAAOSwZQxW6pkG

Nem értem a kérdést,minden be van jelölve.

Csatolt képek:

• $_10.jpg

• 0

#32 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.913 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 10:57

Megprobalom megegyszer hatha valakinek van es tudna segiteni. :) Nem akarom megkeresni a tulajokat hiszen nem kerhetem, hogy szedje szet es fenykepezze le. Laci-val probaltam kapcsolatban lepni az igaz, hogy csak itt a forumon de sikertelenul. Telefon nem jo komunikacios megoldas.

Ha nem sikerul akkor eladom es veszek egy hasonlot XLR-el.

Nem értem a kérdést,minden be van jelölve.

• 0

#33 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.516 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 10:55

Ha jól láttam a képeken, a nyomtatott áramkörön ki van képezve a szimmetrikus kimenet lehetősége, csak be kell forrasztani a vezetékeket ide és a XLR csatlakozóba

Koszi szepen, hogy segitesz. Az elso hozzaszolast azt nagyon nem ertettem :) de a masodikon nem latom, hogy hova lenne bekotve az XLR, ezt meg tudnad pontositani?

• 0

#34 shany

shany

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 228 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 10:21

Megprobalom megegyszer hatha valakinek van es tudna segiteni. :) Nem akarom megkeresni a tulajokat hiszen nem kerhetem, hogy szedje szet es fenykepezze le. Laci-val probaltam kapcsolatban lepni az igaz, hogy csak itt a forumon de sikertelenul. Telefon nem jo komunikacios megoldas.

Szerkesztve shany által: 2018 január 16 - 10:31

• 1

#35 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.516 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 09:24

Hi, nincs valakinek veletlen ML Audio DAC-ja es az XLR bekotve? Szeretnem en is bekotni a DAC-ba az XLR-t de nemtudom hova megy a kabel. Csatolok kepet a belsejerol hatha valakinek van ilyesmi.

• 0

#36 kaef2

kaef2

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 8.029 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 08:50

Nem, sajnos nem jöttek rá, ezért van tanácstalan toporgás. Akik használnák, azok közül senki nem ismeri az Audacityt, és senki nincs 50 alatt...

Én mondjuk 50 feletti vagyok és nem okoz gondot megtalálni a szintszabályzást egy felvevő szoftverben és ismerek sok más 50 felettit akinek szintén jól menne a feladat.

Vagyis a korból ne vonjunk le következtetést.

• 2

#37 R_Andras

R_Andras

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 299 Hozzászólás:
  • Interests:Audiofil blog írása, digitális zenei forradalom tanulmányozása, sportok

Elküldve: 2018 január 15 - 23:54

Akik hordozható DAC/fejhallgató erősítőben gondolkodnak, azok számára 2018 egyik sláger terméke lehet ő.

gI_64502_CLEF-PHOTO-2.png

A Mytek cégnév eleve nagyon jól hangzik, egy lengyel származású profi hangmérnök alapította, és a professzionális technikákat fokozatosan átültette a vásárlók igényeihez igazítva. Amit ez a készülék nem játszik le a lehető legjobb minőségben, olyan formátum nem is nagyon létezik.

Csak néhány funkció a sok közül:

- 32bit/384kHz PCM,

- DSD128,

- Teljes MQA dekódolás (TIDAL Masters távzene, vagy letöltött fájl),

- AptX Bluetooth,

- Állítólag minden fejhallgató meghajtható lesz majd vele.

A cég úgy hirdeti, hogy az első olyan hordozható készülék, amelynek segítségével magunkkal vihetjük a hanglemez minőségét.

Ez nyilvánvalóan marketing szöveg, de ismerve a Mytek Brooklyn világsikerét (például az igen neves amerikai Stereophile Magazin az év DAC-jának választotta 2017-ben) várhatóan tényleg nagyon jól fog szólni a Clef.

Hogy még egy jó hírt mondjak mindezt 299 dollár / kb. 240 euró árért teszi, azaz kicsivel kevesebb, mint 75 ezer Forintért!

Februártól kapható!

• 0

#38 R_Andras

R_Andras

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 299 Hozzászólás:
  • Interests:Audiofil blog írása, digitális zenei forradalom tanulmányozása, sportok

Elküldve: 2018 január 13 - 00:38

Érdekes teszt a Pro-Ject Pre Box S2 digital DAC/fejhallgató erősítőről.

A mért adatok vetekszenek sok ezer dolláros készülékek adataival.

Hogy ma már nem feltétlenül egy nagyon drága DAC/erősítővel szól jól egy nagyon drága fejhallgató, arra jó példa, hogy a tesztelő a 345 eurós kis készülékbe bedugott egy 6000 dolláros HiFiMan Susvara-t, amelyet manapság az egyik legjobb fejhallgatónak tartanak, és szerinte a két teljesen más kasztba sorolható eszköz együtt szuperül szólal meg.

Ettől még azért óriásölőnek nem nevezhetjük a kis osztrák dobozt, de  a tesztelő szerint a saját árkategóriáján messze túlmutató minőséget és hangot produkál.

Pre-Box-S2-Ditigal-Full-Front-Silver_sma

• 0

#39 R_Andras

R_Andras

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 299 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 13 - 00:21

Chord bemutatta a CES-en az uj DAC-jat, a Qutest, ami az altalam nagyon szeretett 2Qute utodja.

https://www.whathifi...in-hugo-2-mould

attachicon.gifqutest_-_top_profile_1.jpg

Biztosan nagyon jó hangja van ennek a DAC-nak, de formatervezésben szerintem a Chord lépked hátrafelé :)

Viszont ha igaz, hogy technikailag egyenrangú a Hugo 2-vel, akkor ez az ár már megfizethetőnek mondható.

• 0

#40 wwwolfman

wwwolfman

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 437 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 12 - 20:12

A legegyszerűbb felvevő szoftverben is van bemeneti jelszint szabályozás. Valószínűleg menet közben jöttek rá és már nem akartak belenyúlni.

Nem, sajnos nem jöttek rá, ezért van tanácstalan toporgás. Akik használnák, azok közül senki nem ismeri az Audacityt, és senki nincs 50 alatt...
  • 0

3 felhasználó olvassa ezt a témát.

3 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

bjz, geza123, Töki