Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

DAC-olás

• Please log in to reply
5543 válasz erre a témára

#21 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 424 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 március 06 - 21:13

ha már itt volt róla szó, érdemes elolvasni az mqa-ra vonatkozó részt.

.

https://heavyleather...stol-show-2017/

Amúgy itt azt irja .hogy semmi különbséget nem hallott az AQ által bemutatott MQA-s számok és a cd között. Sőt azt emlití jobban élvezte a Harbeth-es szobát ahol simán egy egyszerű kézi lejátszóról szólt a zene. gondolkodik.gif :D

• 0

#22 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 424 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 06 - 21:07

Egyáltalán valaki vette már a fáradtságot és meghallgatta a szóban forgó készüléket vagy  a trendi szerint kukába vele mert ti azt mondjátok. Sorry fogalmazásért. 

A bugerban nincs semmilyen alkatrész ami javíthatná a hangot, ha megnézed csak 3-4 kondi és 2 induktor van benne ami valamit segít, de semmiképpen nem javít a jellen.

egy olcsóbb WaveIO, ami szintén DIY, sokkal jobb megoldás, eredeti liszencelt windows meghajtóval.

Szerkesztve kaboca36 által: 2017 március 06 - 21:08

• 0

#23 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 424 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 06 - 20:58

Mutasd már mit építettél had nézzük meg !

Ne izgasd magad kb 35 éve hifizek, a sony ,techincs cuccokon már túl vagyok a 80-as évek óta.

1992-ben vettem meg az első komolyabb cuccom, Sonus Faber hangfalak, Musical Fidelity erősitő és egy csúcs Pioneer lejátszó, ami akkor kb egy fél lakás ára volt..

10 évig amerikában éltem ahol volt szerencsém sok komoly rendszerhez Accuphase, Altec Lansig, Vintage Jensen,Audio Research, McIntosh,KEF,Marantz..... de legfőképpen élő zenét tudtam hallgatni napi szinten.................

itt a legutóbbi dacom,ami az Audio Note 3-ra épűl csak sokkal jobb (Salas Shunt) táppal kb 2-300ezrembe van de mellé tehetsz bármit 2 millióig. :D   a csövek árából vehetsz egy "jó dacot" ..

Ez mellett a 35 éves Revoxomban van I2S attenuattor, quazimodo által beállitott táp rész (kisebb torzitás,no jitter),  DEM clock a TDA1540-hez, speciális IV kimenő, honeycomb spéci ellenállásal.

szóval a cuccom mentes mindenféle jittertől ,amire TI veszitek a sok vacak túlárazott és értelmetlen kütyüket.

A hangszóró készletem pedig ebből való, a mai napig az egyik legjobb hangú hangfal.

na most megmutathatod neked mi van.... ;)

Csatolt képek:

• IMG_1260_23.JPG
  • IMG_1261._225522.JPG
  • 1295842670.jpg

Szerkesztve kaboca36 által: 2017 március 06 - 21:01

• 2

#24 Columbiai

Columbiai

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 06 - 20:06

Valakinek van-e tapasztalata észrevétele az alábbi készülékekkel kapcsolatban:
-Marantz SA8005
-Audiolab 8300
Esetleg ebben az árkategóriában valamilyen másik készülék?

• 0

#25 zatar01

zatar01

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 69 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 06 - 11:58

Lehet zsákban hordani a fényt, de nem az ám annak a módja... :D

Belenéztem a fejléces bemutatkozásodra találtam rá találatot ,na látod az felér a zsákban hordással

• 0

#26 zatar01

zatar01

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 69 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 06 - 11:57

Belenéztem a fejléces bemutatkozásodra találtam rá találatot ,na látod az felér a zsákban hordással

• 0

#27 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.311 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 március 06 - 11:41

Hát igen csak úgy tapasztalatból érdemes véleményt alakítani, valamiről amit nem hallottál, 5-s.
 Én pl tapasztalatból tudom hogy általában finom a töltött káposzta még is ettem rosszat belőle.

Lehet zsákban hordani a fényt, de nem az ám annak a módja... :D

• 0

#28 zatar01

zatar01

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 69 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 06 - 10:45

Azért mert pl én bármit leírok, az nem jelenti azt, hogy bárkinek aszerint kéne tennie. Sosem voltam trendi, nem is volt és most sem célom, sőt.

A trendi inkább ez a sok himi-humi sz.r. :) A világ összes parasztvakítását nem óhajtom kipróbálni, hogy meggyőződjek arról, ami erősen valószínűsíthető a másik milliónyi tapasztalat alapján. Mert anno én is kipróbáltam mindenféle ilyen baromságot. Sajnos.  sad.gif

Mindenkinek van lehetősége megvenni, kipróbálni, MQA-t hallgatni, stb. Meg eldönteni, hogy gondolkozik picit vagy zabálja a reklám dumát és aszerint cselekszik.

Hát igen csak úgy tapasztalatból érdemes véleményt alakítani, valamiről amit nem hallottál, 5-s.
 Én pl tapasztalatból tudom hogy általában finom a töltött káposzta még is ettem rosszat belőle.

• 0

#29 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.311 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 06 - 10:32

Egyáltalán valaki vette már a fáradtságot és meghallgatta a szóban forgó készüléket vagy  a trendi szerint kukába vele mert ti azt mondjátok. Sorry fogalmazásért. 

Azért mert pl én bármit leírok, az nem jelenti azt, hogy bárkinek aszerint kéne tennie. Sosem voltam trendi, nem is volt és most sem célom, sőt.

A trendi inkább ez a sok himi-humi sz.r. :) A világ összes parasztvakítását nem óhajtom kipróbálni, hogy meggyőződjek arról, ami erősen valószínűsíthető a másik milliónyi tapasztalat alapján. Mert anno én is kipróbáltam mindenféle ilyen baromságot. Sajnos.  sad.gif

Mindenkinek van lehetősége megvenni, kipróbálni, MQA-t hallgatni, stb. Meg eldönteni, hogy gondolkozik picit vagy zabálja a reklám dumát és aszerint cselekszik.

• 3

#30 zatar01

zatar01

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 69 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 06 - 10:15

Arra célzott talán, hogy 1500Ftnyi alkatrész van a cuccban, így aki ért hozzá, ennyiből is meg tudja építeni.

Lényeg az, ha valakinek a lelkét megnyugtatja, hogy ilyet használ, használja nyugodtan. De aki azon gondolkozik, hogy a szúrós, de mosott digitális hangon ez segít majd, az nagyot fog csalódni. Sajnos a tiszta, jó felbontású hanghoz jó minőségű alkatrészekből megépített jó kapcsolás kell, majd az ilyen készülékek közé jó kábel.

Hiába halmozza valaki ezeket "csoda" motyókat, attól a hang nem lesz jobb, csak más.

• 0

#31 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.311 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 06 - 10:11

Gondolom azért írhatta le hogy lehet építeni is rendszert mert ért hozzá, akkor meg minek vásárolna bármit is, jó lenne látni valamit belőle. sad.gif

Arra célzott talán, hogy 1500Ftnyi alkatrész van a cuccban, így aki ért hozzá, ennyiből is meg tudja építeni.

Lényeg az, ha valakinek a lelkét megnyugtatja, hogy ilyet használ, használja nyugodtan. De aki azon gondolkozik, hogy a szúrós, de mosott digitális hangon ez segít majd, az nagyot fog csalódni. Sajnos a tiszta, jó felbontású hanghoz jó minőségű alkatrészekből megépített jó kapcsolás kell, majd az ilyen készülékek közé jó kábel.

Hiába halmozza valaki ezeket "csoda" motyókat, attól a hang nem lesz jobb, csak más.

• 0

#32 zatar01

zatar01

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 69 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 06 - 10:00

kettő nem függ össze szvsz, hanem csak annyit állított, hogy olcsóbban is lehet egy jó rendszert felépíteni. :)

Gondolom azért írhatta le hogy lehet építeni is rendszert mert ért hozzá, akkor meg minek vásárolna bármit is, jó lenne látni valamit belőle. sad.gif

• 0

#33 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 10.747 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 06 - 09:43

kettő nem függ össze szvsz, hanem csak annyit állított, hogy olcsóbban is lehet egy jó rendszert felépíteni. :)

• 1

#34 zatar01

zatar01

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 69 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 06 - 09:37

Nem hulyek....a reklamhoz. :-)

Ez is érdekes, gondolom amid otthon van és megvettél, azon termékek szigorúan reklám mentesek lehetek,ez olyan szép hogy meghat.

• 0

#35 zatar01

zatar01

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 69 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 06 - 09:34

a sok kütyü árából meg vehetne egy Audio Note 4 -est :D

Ha értene hozzá, megépítené magának tized áron.... gondolkodik.gif

• 0

#36 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 424 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 06 - 06:24

hát én mqa meg buger nélkül is tudtam zenét hallgatni,csak azt vettem észre hogy már este 9 van.

• 0

#37 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 10.747 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 05 - 16:08

ha már itt volt róla szó, érdemes elolvasni az mqa-ra vonatkozó részt.

.

https://heavyleather...stol-show-2017/

Szerkesztve GTomi által: 2017 március 05 - 16:09

• 1

#38 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 350 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 05 - 14:18

2 harmatos cucc (forrás és DAC) közé hiába teszel ilyen filléres sz..t, attól az gagyi marad, amit hallani is fogsz.
Inkább gyűjts 2 jó eszközre, amik közé nem kell semmilyen szűrő, csak 1 jó kábel, mert alapból jók.
Ez egy újabb vacak, ami nem jó semmire.

Segédüzemi berendezésekkel lehet játszadozni de megváltást senki ne várjon tőle
Szóval nálad a pont:)
  • 0

#39 Petike

Petike

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 417 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 05 - 07:54

https://m.logout.hu/..._a_tobbiek.html
Érdemes elolvasni,nem hiszem hogy hülyék lennének a témához.

Nem hulyek....a reklamhoz. :-)
  • 1

#40 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 424 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 05 - 07:35

https://m.logout.hu/..._a_tobbiek.html
Érdemes elolvasni,nem hiszem hogy hülyék lennének a témához.

a sok kütyü árából meg vehetne egy Audio Note 4 -est :D

Ha értene hozzá, megépítené magának tized áron.... gondolkodik.gif

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

1 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

Picabia