Jump to content
AVX Café Rebat
Mathias

DAC-olás

Recommended Posts

Elvállalsz egy DAC tesztet?

Inkább nem. :smile51:

Ha lesz teszt, szívesen viszek DAC-ot.

Az is jó.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Öcsém, facsiga!

Kb. 1 hete kerestem én is a DAC-os fórumot, de én nem akartam elhinni, hogy még nincs ilyen. Jó ötlet volt beindítani.

A tesztre is nagyon kíváncsi vagyok. Lélelkben én is támogatom a megvalósítását, de ha lesz rá mód, akkor több (ár)kategóriát füleljetek majd meg.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest gnagy
Öcsém, facsiga!

Kb. 1 hete kerestem én is a DAC-os fórumot, de én nem akartam elhinni, hogy még nincs ilyen. Jó ötlet volt beindítani.

A tesztre is nagyon kíváncsi vagyok. Lélelkben én is támogatom a megvalósítását, de ha lesz rá mód, akkor több (ár)kategóriát füleljetek majd meg.

Ez mondjuk véleményes:

Szerintem a legtöbb forumost a belépő DAC-ok érintik...

Ráadásul egy teszten hallgatni egy 25ezres meg egy 250 ezres DACot az nem biztos hogy szerencsés...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Én lehet, hogy elvállalnám a dolgot. Van múltam is a témában.

Támogatom.

:smile51:

én is

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Öcsém, facsiga!

Ez mondjuk véleményes:

Ráadásul egy teszten hallgatni egy 25ezres meg egy 250 ezres DACot az nem biztos hogy szerencsés...

Én nem így gondolom. Ugyan semmi személyes tapasztalatom nincs a témában, de szerintem sokakat épp a középkategória érdekel.

DAC-ot az nézeget, aki minőségbeli javulást szeretne mondjuk a CD lejátszó vagy a Squeezebox saját dac-jához viszonyítva.

Tudom, hogy általánosítás de azért ökölszabálynak elfogadható, hogy az ár talán arányos a minőséggel - most erről ne vitatkozzunk, mert én is tudom hogy sokszor nincs így -, ezért a belépő szint mellett engem inkább a középkategóra érdekel.

Ha rosszul becsültem meg az alsó kategóriás készülékek minőségét és már azok is jobbak mint pl. a SB saját DAC-ja, akkor Mea culpa és én leszek az első, aki megveszi a tesztgyőztest.

Egyébként ez nagy megkönnyebbülést jelentene nekem, mert én az előzetes vélemények alapján olyan 100-150.000 Ft körüli kütyükről gondoltam azt, hogy érdemi javulást hoznak.

Végül is tök mindegy, kíváncsian várom az eredményeket.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Hol laksz?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest bigdewil

Én nem így gondolom. Ugyan semmi személyes tapasztalatom nincs a témában, de szerintem sokakat épp a középkategória érdekel.

DAC-ot az nézeget, aki minőségbeli javulást szeretne mondjuk a CD lejátszó vagy a Squeezebox saját dac-jához viszonyítva.

Tudom, hogy általánosítás de azért ökölszabálynak elfogadható, hogy az ár talán arányos a minőséggel - most erről ne vitatkozzunk, mert én is tudom hogy sokszor nincs így -, ezért a belépő szint mellett engem inkább a középkategóra érdekel.

Ha rosszul becsültem meg az alsó kategóriás készülékek minőségét és már azok is jobbak mint pl. a SB saját DAC-ja, akkor Mea culpa és én leszek az első, aki megveszi a tesztgyőztest.

Egyébként ez nagy megkönnyebbülést jelentene nekem, mert én az előzetes vélemények alapján olyan 100-150.000 Ft körüli kütyükről gondoltam azt, hogy érdemi javulást hoznak.

Az ami tesztgyözrtes walahol, az egyáltalán nem biztos, h máshol is babérokat arat, mondom ezt ugy, h a kéxülékeink már többxör nyertek teszteket különbözö helyeken. :smile51:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest gnagy
Öcsém, facsiga!

Ez mondjuk véleményes:

A lényeg, belépő szintű DAC tesztre készülünk.

A majdani tesztelők többségének szerintem tuti nincs SB-je és ugye a DAC elsősorban most is cd transzportról és számítógépes forrásról kell hogy menjen, hsizen így használja az emberek 90 %-a.

Ezért szerintem a tesztnek is erről kell szólnia. Mert ugye az hogy egy 150 ezer forintos DAC javít-e a SB hangján, arról megoszlanak a vélemények, de az mondjuk valószínűbb, hogy egy -akár - belépő szintű DAC is jót tesz egy DVD lejátszónak vagy egy jó futóművel rendelkező de rossz DAC-kal épített cd lejátszónak.

Szerintem!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Gnagy!

Ha sikerül egy ATC-és dacot jövő héten szereznem, akkor adhatok neked egy Vibás Pocket Dac-ot. (azért még mondom majd a jogos tulajnak is) Az ára belépő szintű, a minőséget meg majd te megitéled.

Üdv

Attila

Laptop :smile51: , de azért CD is kell még...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest gnagy
Gnagy!

Ha sikerül egy ATC-és dacot jövő héten szereznem, akkor adhatok neked egy Vibás Pocket Dac-ot. (azért még mondom majd a jogos tulajnak is) Az ára belépő szintű, a minőséget meg majd te megitéled.

Üdv

Attila

Szia, koszonom majd elek vele, de elotte meg cd lejatszot kell vennem...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Gnagy!

Üdv

Attila

Miért ne sikerülne?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Mert amikor Ők nyitva vannak én mindig dolgozom ...

sőt még utána is és én vagyok a szűk keresztmetszet, mikor jutok be hozzájuk. :smile51:

Üdv

Rag

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Mert amikor Ők nyitva vannak én mindig dolgozom ...

sőt még utána is és én vagyok a szűk keresztmetszet, mikor jutok be hozzájuk.  :smile51:

Üdv

Rag

Kire gondolsz?

Bármit elpóstázunk.

2 nap max.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest vackor

Hol laksz?

Monor. Bp-en dolgozok, ott is át tudom venni a cuccost. Viszont az átvétel után köll egy kis idő, hogy fussanak a cuccok, + több rendszeren hallgatnám meg, valamint viszonyítok több kategóriájú cd játékoshoz. Utsó megjelent cikkem a Hifi Piacban írható lemezekről. Ha az a tematika tetszik, megcsinálom szabadidőmben.

Ha valakinek van kicsit drágább Dac-ja (Heed, Hivox) jól jönne konklúzióhoz.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Monor. Bp-en dolgozok, ott is át tudom venni a cuccost. Viszont az átvétel után köll egy kis idő, hogy fussanak a cuccok, + több rendszeren hallgatnám meg, valamint viszonyítok több kategóriájú cd játékoshoz. Utsó megjelent cikkem a Hifi Piacban írható lemezekről. Ha az a tematika tetszik, megcsinálom szabadidőmben.

Ha valakinek van kicsit drágább Dac-ja (Heed, Hivox) jól jönne konklúzióhoz.

Ez így megoldható. :smile51:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest vackor
Bátorítanám a Hivox, Heed, Ethosz DAC tulajokat támogassák a tesztet egy-egy DAC felajánlással...

:smile51::smile46:

Esetleg a gyártókat...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest gnagy
Bátorítanám a Hivox, Heed, Ethosz DAC tulajokat támogassák a tesztet egy-egy DAC felajánlással...

:smile51:  :smile46:

Esetleg a gyártókat...

Valaki nem vállalná be, hogy megkeresi őket?

(én sajnos egyiküket sem ismerem személyesen)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   1 felhasználó