Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

DAC-olás

• Please log in to reply
5839 válasz erre a témára

#1 wwwolfman

wwwolfman

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 283 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 november 12 - 15:13

Sziasztok.

Mit lehet tudni a Cambridge Audio Stream Magic 6-osról? Jól sejtem, hogy tulajdonképpen egy Dacmagic Plus hálózati lejátszás funkcióval felvértezve?

Ha igen, a következő kérdés, hogy milyen a Dacmagic Plus? A tesztek alapján egész jó középkategóriás dac lehet, de nem tudom, mennyire magasztalták túl vagy értékelték alul (bár ez utóbbit nem hiszem).

Esetleg valaki ismeri a hálózati funkcióit, mármint hogy amit tud (lejátszás, külső dac, netrádió) azt stabilan tudja-e, mobilról vezérelhető-e pl.

Köszönettel.
  • 0

#2 Lazac

Lazac

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 763 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 15:14

Köszi.
Találtam egy HD12 DSD and High Res (Win10) drivert amit letöltöttem a Hegel honlapról (ez lenne gondolom a szükséges szoftver), próbáltam telepíteni, de telepítés közben azt kéri, hogy csatlakoztassak egy CMEDIA USB 2.0-ás audio készüléket, (természetesen a DAC a PC-re van kötve) de nem sikerült telepíteni.

Tapasztalatod szerint van ennek (A/B) jelentőssége (hallható)?

Csak B állásban fogod tudni telepíteni.

• 1

#3 nadtom

nadtom

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 506 Hozzászólás:
  • Interests:Mozi, Zene, Túramotorozás

Elküldve: 2017 november 05 - 15:03

Idézet a manualból:
USB Mode Setting:
The USB mode selector switch on the rear panel determines the mode setting of the USB audio
interface. Please note that the USB connector must be disconnected before changing this setting.
With the switch set to “A” (default) the USB audio interface is set to plug & play mode, and up to
96kHz and 24bits resolution can be achieved.
With the switch set to “B” the USB audio interface can achieve up to 192kHz and 24bits resolution,
and native DSD64. This mode is plug & play when using MAC, with the exception of DSD. With
DSD you need additional software, please consult the HD12 section of the Hegel website. If you are
using a PC, running a Windows operating system, an additional driver has to be installed on the
computer on booth PCM and DSD. To download and install the driver, please consult the HD12
section of the Hegel website.

Köszi.
Találtam egy HD12 DSD and High Res (Win10) drivert amit letöltöttem a Hegel honlapról (ez lenne gondolom a szükséges szoftver), próbáltam telepíteni, de telepítés közben azt kéri, hogy csatlakoztassak egy CMEDIA USB 2.0-ás audio készüléket, (természetesen a DAC a PC-re van kötve) de nem sikerült telepíteni.

Tapasztalatod szerint van ennek (A/B) jelentőssége (hallható)?

Szerkesztve nadtom által: 2017 november 05 - 15:09

• 0

#4 Lazac

Lazac

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 763 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 14:46

Lenne egy pár kérdésem DAC-kal és beállítással kapcsolatosan (Hegel HD12):
Itt lenne az első kérdésem, a DAC hátoldalán van egy USB A/B kapcsoló, az mire jó? Most A-ban van, mert B állásban nem szólt.

Idézet a manualból:

USB Mode Setting:
The USB mode selector switch on the rear panel determines the mode setting of the USB audio
interface. Please note that the USB connector must be disconnected before changing this setting.
With the switch set to “A” (default) the USB audio interface is set to plug & play mode, and up to
96kHz and 24bits resolution can be achieved.
With the switch set to “B” the USB audio interface can achieve up to 192kHz and 24bits resolution,
and native DSD64. This mode is plug & play when using MAC, with the exception of DSD. With
DSD you need additional software, please consult the HD12 section of the Hegel website.  If you are
using a PC, running a Windows operating system, an additional driver has to be installed on the
computer on booth PCM and DSD. To download and install the driver, please consult the HD12
section of the Hegel website.

• 0

#5 nadtom

nadtom

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 506 Hozzászólás:
  • Interests:Mozi, Zene, Túramotorozás

Elküldve: 2017 november 05 - 14:30

Lenne egy pár kérdésem DAC-kal és beállítással kapcsolatosan (Hegel HD12):

JRivert használok. Audio Device-nek kiválasztottam a Hegel Audio A [WASAPI]-t.
Itt lenne az első kérdésem, a DAC hátoldalán van egy USB A/B kapcsoló, az mire jó? Most A-ban van, mert B állásban nem szólt.

A JRiver-ben az output format-ban az alábbiak vannak beállítva:
IMG_0914.JPG

Output Encoding alatt mit érdemes kiválasztani ha DSD képes a DAC?
Chanels-nél mit érdems választani?

Ha van más beálltási javaslat, azt is szívesen veszem, köszönöm előre is!

Szerkesztve nadtom által: 2017 november 05 - 14:34

• 0

#6 Lazac

Lazac

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 763 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 04 - 21:59

Tudnátok ajánlani olyan dac-ot smart tv (optika)/laptop (usb) aktív hangfal közé amelyet mindegyikre rá lehet kötni?

https://hardverapro...._es_optikai_dac

• 0

#7 Lazac

Lazac

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 763 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 04 - 21:32

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan dac-ot smart tv (optika)/laptop (usb) aktív hangfal közé amelyet mindegyikre rá lehet kötni?
A hangfalat most tervezem venni (Microlab Solo 6c).Mivel nem high-end-ről beszélünk ezért max árra én olyan 25-30ezerig gondoltam persze használtan.

Hangerőt hogy tervezed szabályozni? A digitálisról lebeszélnélek.

• 0

#8 voges

voges

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 419 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 04 - 20:38

Sziasztok!
A hangfalat most tervezem venni (Microlab Solo 6c).Mivel nem high-end-ről beszélünk ezért max árra én olyan 25-30ezerig gondoltam persze használtan.

• 0

#9 tonee73

tonee73

Tizezresek klubja

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11.321 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás + bicajozás

Elküldve: 2017 október 31 - 07:32

Limar köszöni szépen jól megvan a maga klasszikus (konzervatív) értékrendjével.

Ha a görcsös ragaszkodást a maximális minőséghez te megöregedésnek véled, azzal nem tudok mit kezdeni. Ez nem az én problémám.

Én sohasem fogok megalkudni semmiféle okból. Sem eszközökben, sem a zenékben, sem a kereskedelemben nem vagyok hajlandó a trendi tömegszemetet támogatni.

Pillanatnyi anyagi érdekből nem vagyok hajlandó a népszerűséget hajhászni.

Szerencsére vannak bőven azok is, akik hasonló értékrenddel rendelkeznek. Számomra ők adnak erőt a munkámhoz. Rendkívül pozitív visszajelzés, hogy nem csak az idősebb, hanem a fiatalabb korosztály is egyre inkább igényli a személyes kapcsolatot, törődést, együttműködést abban, hogy közösen megtaláljuk a számára legoptimálisabb megoldást. Sajnálatosan túl sokan gondolják magukról, hogy ők önállóan képesek eldönteni, hogy nekik mire van szükségük. Még ha az elvárásaikkal tisztában is vannak, nem rendelkeznek olyan ismeretekkel, hogy ezt hogyan lehet kielégíteni. Így aztán megy a vég nélküli készülék vásárlás és cserebere. Ez persze a végén sokszorosába kerül, mintha együtt találták volna meg a megoldást azzal, aki szélesebb körű ismeretekkel rendelkezik.

A súlyosabb eset az, amikor még azzal sincs tisztában a zenehallgató jelölt, hogy ő tulajdonképpen mit is keres. Ő aztán tökéletesen elveszik a véletlenszerű készülék kupac felhalmozásában. Majd évek múlva a végső elkeseredésében felhagy a hobbijával és mást választ.   

Limar

Itt nem a tömegszemét támogatásáról, vagy a népszerűséghajhászásról volt szó! Itt csak egy öreg fórumos vásárolt valamit (és tudta is, hogy mit akar, azért vette meg).A dolog nem akart működni, a saját kútfőből való megoldás nem sikeredett-ezt nem értve kért tanácsot bármelyik fórumostól, aki esetleg tud segíteni.Szóval itt szerintem valamit rosszul láttál bele ebbe a dologba-vagy csak bal lábbal indult a napod.

Cheer up!

• 1

#10 ZolaBA

ZolaBA

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 31 - 05:46

Megvan a megoldás. X-akták... 

Unalmamban kicseréltem a kábelét, sőt a cserekábelt is (mert egy kábel nem kábel ezeknél a kütyüknél) egy 3., még régebbi micro USB-re. (Ezt anno tablethez kaptam.)

És azzal minden működött, egyből felismerte stb.

Ez jó hír :)

Az USB kábel nagyon érzékeny, de az durva, hogy egy ilyen értékű észköz a vele csomagolt kábellel ne menjen.

OFF: Én a kocsiban szívtam a telefontöltéssel, ment a navigáció és nem töltött annyit amennyit merült. Miután a sokadig szivargyújtós adaptert vettem és a 3.1A-es sony-val se töltött utolsó próbálkozásként bementem az aqua-ba, mondtam, hogy kérem a legdrágább usb kábelt és láss csodát remekül tölt vele :)

• 1

#11 tanczi

tanczi

empirikus hifista - nem elméleti v. ócsároló pköszörű

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.240 Hozzászólás:
  • Interests:A hifin és a boron kívül, szerinted?

Bor-gasztro, hifi, ping-pong, sakk, bicikli.
    Kb. ebben a sorrendben!

Elküldve: 2017 október 30 - 23:06

Nekem egy kisebb Fioo E10 van, sosem volt vele gond bármi laptop megismerte. 

Bocs - nem hülyének nézlek, csak rutin kérdés, úgy csinálod, ahogy a leírás mondja? :) 2 micro usb bemenete van, a szélső csak áram, a középsőn van adatátvitel, illetve összedugás előtt át kell váltani PC módra. Láttam fórumban olyan tippet is, hogy ha nem  megy érdemes feltölteni előtte az akkuját és utána rádugni. Illetve érdemes a windows eszközkezelőt is megnézni, hardver változást kerestetni.

Megvan a megoldás. X-akták... 

Unalmamban kicseréltem a kábelét, sőt a cserekábelt is (mert egy kábel nem kábel ezeknél a kütyüknél) egy 3., még régebbi micro USB-re. (Ezt anno tablethez kaptam.)

És azzal minden működött, egyből felismerte stb.

Ennyi. Hihetetlen.

Jól szól, feszes, kellemes, precíz hang: öröm, bódottá'  :D

A segítő szándékú és konstruktív hozzászólásokat köszönöm. 

• 0

#12 tanczi

tanczi

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.240 Hozzászólás:

Kb. ebben a sorrendben!

Elküldve: 2017 október 30 - 22:36

Bocs - nem hülyének nézlek, csak rutin kérdés, úgy csinálod, ahogy a leírás mondja? :) 2 micro usb bemenete van, a szélső csak áram, a középsőn van adatátvitel, illetve összedugás előtt át kell váltani PC módra. Láttam fórumban olyan tippet is, hogy ha nem  megy érdemes feltölteni előtte az akkuját és utána rádugni. Illetve érdemes a windows eszközkezelőt is megnézni, hardver változást kerestetni.

Sajnos se kép, se hang  :rolleyes: Bármi csinálok vele, az Eszközkezelő sem talál semmi újat (tényleg semmi nem történik...)

• 0

#13 tanczi

tanczi

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.240 Hozzászólás:

Kb. ebben a sorrendben!

Elküldve: 2017 október 30 - 22:19

János (Tanci) lehet, hogy ez más történet, de ilyen is van. Én egy nagy áramfelvételü DAC-al valszeg túlterheltem a laptop USB táprészét, valami kiakadt benne és azóta nem lát még pendrive-okat se.

ez más  :rolleyes:

• 0

#14 ZolaBA

ZolaBA

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 30 - 21:05

Sajna nálam nem segít. Az a gond, hogy nem látja a PC, nem történik semmi a rádugásnál.

Bocs - nem hülyének nézlek, csak rutin kérdés, úgy csinálod, ahogy a leírás mondja?:) 2 micro usb bemenete van, a szélső csak áram, a középsőn van adatátvitel, illetve összedugás előtt át kell váltani PC módra. Láttam fórumban olyan tippet is, hogy ha nem  megy érdemes feltölteni előtte az akkuját és utána rádugni. Illetve érdemes a windows eszközkezelőt is megnézni, hardver változást kerestetni.

• 1

#15 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 261 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 30 - 20:59

Csak másként, mint Limar...

Limar köszöni szépen jól megvan a maga klasszikus (konzervatív) értékrendjével.

Ha a görcsös ragaszkodást a maximális minőséghez te megöregedésnek véled, azzal nem tudok mit kezdeni. Ez nem az én problémám.

Én sohasem fogok megalkudni semmiféle okból. Sem eszközökben, sem a zenékben, sem a kereskedelemben nem vagyok hajlandó a trendi tömegszemetet támogatni.

Pillanatnyi anyagi érdekből nem vagyok hajlandó a népszerűséget hajhászni.

Szerencsére vannak bőven azok is, akik hasonló értékrenddel rendelkeznek. Számomra ők adnak erőt a munkámhoz. Rendkívül pozitív visszajelzés, hogy nem csak az idősebb, hanem a fiatalabb korosztály is egyre inkább igényli a személyes kapcsolatot, törődést, együttműködést abban, hogy közösen megtaláljuk a számára legoptimálisabb megoldást. Sajnálatosan túl sokan gondolják magukról, hogy ők önállóan képesek eldönteni, hogy nekik mire van szükségük. Még ha az elvárásaikkal tisztában is vannak, nem rendelkeznek olyan ismeretekkel, hogy ezt hogyan lehet kielégíteni. Így aztán megy a vég nélküli készülék vásárlás és cserebere. Ez persze a végén sokszorosába kerül, mintha együtt találták volna meg a megoldást azzal, aki szélesebb körű ismeretekkel rendelkezik.

A súlyosabb eset az, amikor még azzal sincs tisztában a zenehallgató jelölt, hogy ő tulajdonképpen mit is keres. Ő aztán tökéletesen elveszik a véletlenszerű készülék kupac felhalmozásában. Majd évek múlva a végső elkeseredésében felhagy a hobbijával és mást választ.   

• 0

#16 Voyager

Voyager

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.145 Hozzászólás:
  • Interests:Audio
    Planetológia

Elküldve: 2017 október 30 - 20:55

János (Tanci) lehet, hogy ez más történet, de ilyen is van. Én egy nagy áramfelvételü DAC-al valszeg túlterheltem a laptop USB táprészét, valami kiakadt benne és azóta nem lát még pendrive-okat se.

Ne nyúljatok számítógéphez....

• 0

#17 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.894 Hozzászólás:
  • Interests:Tanácsadás kábelezési kérdésekben

Elküldve: 2017 október 30 - 20:32

Szerkesztve cables által: 2017 október 30 - 20:33

• 0

#18 revox

revox

Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.851 Hozzászólás:
  • Interests:Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél, mert itt ritkán olvasok. hiába küldesz privátot,nem fogom észrevenni :)

Elküldve: 2017 október 30 - 19:10

ezen már az előbb is gondolkodtam,akarok e beleszólni. nem annyira, de mégis :)

sok kereskedő ismerősöm van. csak megszorítani tudom mindnek a kezét,aki a mai világban még hifit árul,nem hypermaket méretben. Kapnak hideget,meleget,de sokszor inkább hideget. Ha ők nem lettek volna az őskorban, ma nem tudna senki semmit, legfeljebb a lexikális tudását tudná gyarapítani az interneten,de az meg lufax. A Limar is egy régi motoros csapat,ahogy volt még meganyni,akik készülékeket adtak oda a hifiújságíróknak, kiállításokra vitték ki aktuális portékájukat,hogy ezzel fejlődjön a hazai audiofilia. Nem olvastam vissza sokat,így csak nagyjából kaptam el ezt a Limar szösszenetet,amit azt érzek én is,lehet kcisit túlzó,de az is lehet,csak ironizált. Persze nekem is van negatív tapasztalatom kereskedővel,de csak az nem hibázik,aki nem csinál semmit. én bevallom, bár számos lehetőségem lett volna és nem kispályás motyók kereskedésével foglalkozni, SOSE MERTEM beszállni, mert én ehhez kevés és fosos vagyok. Addig, míg nem teszik eléd az asztalra, hogy itt van, lehet csinálni, nem is tudja az ember,ez mekkora felelősség és mi áldozattal jár(na) és nem csak anyagi.

az érem másik oldala, viselkedjen tisztelt kereskedő Úr! :) de én azt gondolom, ez nem volt teljesen őszinte hozzászólás, inkább csak pillanatnyilag jónak tűnő irónia, amiben valljuk be,azért van valami, még ha most épp nem is jó helyre lett címezve :)

aztán ha nem tud meglenni a két tábor békésen,akkor üssétek egymást :) de ne szájkarate,ki a hóra :) ;-)

• 2

#19 revox

revox

Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.851 Hozzászólás:
  • Interests:Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél, mert itt ritkán olvasok. hiába küldesz privátot,nem fogom észrevenni :)

Elküldve: 2017 október 30 - 17:54

másodjára elolvasva azért az összeállt,ez valami USB DAC és az oprendszer nem akarja vele felvenni a kommunikációt. legalább-is kb ez jött le :) de való igaz, elsőre csak pislogtam,hogy mivannn???!!! :D

• 1

#20 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.115 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 október 30 - 16:34

asszem megöregedtem :D :smile53:

• 1