Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

DAC-olás

• Please log in to reply
6068 válasz erre a témára

#1 shany

shany

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 228 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Ma, 10:21

Megprobalom megegyszer hatha valakinek van es tudna segiteni. :) Nem akarom megkeresni a tulajokat hiszen nem kerhetem, hogy szedje szet es fenykepezze le. Laci-val probaltam kapcsolatban lepni az igaz, hogy csak itt a forumon de sikertelenul. Telefon nem jo komunikacios megoldas.

Ha nem sikerul akkor eladom es veszek egy hasonlot XLR-el.

Ha jól láttam a képeken, a nyomtatott áramkörön ki van képezve a szimmetrikus kimenet lehetősége, csak be kell forrasztani a vezetékeket ide és a XLR csatlakozóba

Itt jobban megfigyelhető:

https://www.ebay.com...1IAAOSwZQxW6pkG

Szerkesztve shany által: Ma, 10:31

• 0

#2 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.501 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 09:24

Hi, nincs valakinek veletlen ML Audio DAC-ja es az XLR bekotve? Szeretnem en is bekotni a DAC-ba az XLR-t de nemtudom hova megy a kabel. Csatolok kepet a belsejerol hatha valakinek van ilyesmi.

Megprobalom megegyszer hatha valakinek van es tudna segiteni. :) Nem akarom megkeresni a tulajokat hiszen nem kerhetem, hogy szedje szet es fenykepezze le. Laci-val probaltam kapcsolatban lepni az igaz, hogy csak itt a forumon de sikertelenul. Telefon nem jo komunikacios megoldas.

Ha nem sikerul akkor eladom es veszek egy hasonlot XLR-el.

• 0

#3 kaef2

kaef2

Törzsgárda

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 8.025 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 08:50

Nem, sajnos nem jöttek rá, ezért van tanácstalan toporgás. Akik használnák, azok közül senki nem ismeri az Audacityt, és senki nincs 50 alatt...

Én mondjuk 50 feletti vagyok és nem okoz gondot megtalálni a szintszabályzást egy felvevő szoftverben és ismerek sok más 50 felettit akinek szintén jól menne a feladat.

Vagyis a korból ne vonjunk le következtetést.

• 1

#4 R_Andras

R_Andras

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 299 Hozzászólás:
  • Interests:Audiofil blog írása, digitális zenei forradalom tanulmányozása, sportok

Elküldve: Tegnap, 23:54

Akik hordozható DAC/fejhallgató erősítőben gondolkodnak, azok számára 2018 egyik sláger terméke lehet ő.

gI_64502_CLEF-PHOTO-2.png

A Mytek cégnév eleve nagyon jól hangzik, egy lengyel származású profi hangmérnök alapította, és a professzionális technikákat fokozatosan átültette a vásárlók igényeihez igazítva. Amit ez a készülék nem játszik le a lehető legjobb minőségben, olyan formátum nem is nagyon létezik.

Csak néhány funkció a sok közül:

- 32bit/384kHz PCM,

- DSD128,

- Teljes MQA dekódolás (TIDAL Masters távzene, vagy letöltött fájl),

- AptX Bluetooth,

- Állítólag minden fejhallgató meghajtható lesz majd vele.

A cég úgy hirdeti, hogy az első olyan hordozható készülék, amelynek segítségével magunkkal vihetjük a hanglemez minőségét.

Ez nyilvánvalóan marketing szöveg, de ismerve a Mytek Brooklyn világsikerét (például az igen neves amerikai Stereophile Magazin az év DAC-jának választotta 2017-ben) várhatóan tényleg nagyon jól fog szólni a Clef.

Hogy még egy jó hírt mondjak mindezt 299 dollár / kb. 240 euró árért teszi, azaz kicsivel kevesebb, mint 75 ezer Forintért!

Februártól kapható!

• 0

#5 R_Andras

R_Andras

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 299 Hozzászólás:
  • Interests:Audiofil blog írása, digitális zenei forradalom tanulmányozása, sportok

Elküldve: 2018 január 13 - 00:38

Érdekes teszt a Pro-Ject Pre Box S2 digital DAC/fejhallgató erősítőről.

A mért adatok vetekszenek sok ezer dolláros készülékek adataival.

Hogy ma már nem feltétlenül egy nagyon drága DAC/erősítővel szól jól egy nagyon drága fejhallgató, arra jó példa, hogy a tesztelő a 345 eurós kis készülékbe bedugott egy 6000 dolláros HiFiMan Susvara-t, amelyet manapság az egyik legjobb fejhallgatónak tartanak, és szerinte a két teljesen más kasztba sorolható eszköz együtt szuperül szólal meg.

Ettől még azért óriásölőnek nem nevezhetjük a kis osztrák dobozt, de  a tesztelő szerint a saját árkategóriáján messze túlmutató minőséget és hangot produkál.

Pre-Box-S2-Ditigal-Full-Front-Silver_sma

• 0

#6 R_Andras

R_Andras

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 299 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 13 - 00:21

Chord bemutatta a CES-en az uj DAC-jat, a Qutest, ami az altalam nagyon szeretett 2Qute utodja.

https://www.whathifi...in-hugo-2-mould

attachicon.gifqutest_-_top_profile_1.jpg

Biztosan nagyon jó hangja van ennek a DAC-nak, de formatervezésben szerintem a Chord lépked hátrafelé :)

Viszont ha igaz, hogy technikailag egyenrangú a Hugo 2-vel, akkor ez az ár már megfizethetőnek mondható.

• 0

#7 wwwolfman

wwwolfman

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 429 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 12 - 20:12

A legegyszerűbb felvevő szoftverben is van bemeneti jelszint szabályozás. Valószínűleg menet közben jöttek rá és már nem akartak belenyúlni.

Nem, sajnos nem jöttek rá, ezért van tanácstalan toporgás. Akik használnák, azok közül senki nem ismeri az Audacityt, és senki nincs 50 alatt...
  • 0

#8 wwwolfman

wwwolfman

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 429 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 12 - 20:10

Akkor a Windows (?) hangmixerében a rögzítő eszközök között kellene megnézni a bemeneti jelszintet.

Na erre mondjuk nem gondoltam, hogy az Audacity ellenére esetleg bele tud nyúlni a Windows....
  • 0

#9 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.770 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2018 január 12 - 20:10

A legegyszerűbb felvevő szoftverben is van bemeneti jelszint szabályozás.

Biztosan igazad van, de az "is" szót kivenném, mert a komolyabb editorokban nincs, mivel ezeket olyan eszközökkel használják, amiken van hardveres beavatkozási lehetőség. Amúgy szerintem az Audacity csúszkája is a Windows mixert vezérli, de nem ismerem ezt a szoftvert.

Szerkesztve ​fapaci által: 2018 január 12 - 20:13

• 0

#10 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • 16.953 Hozzászólás:
  • Interests:házimozi, hifi, fotó, kamerák, retro számítógépek

Elküldve: 2018 január 12 - 19:37

Nem ismerem ezeket a kütyüket, de úgy látom a lemezjátszón van digitális kimenet USB összeköttetéssel és van analóg kimenet is változtatható kimeneti jelszinttel. Melyiken használjátok? Van egy olyan tippem, hogy az analóg csatlakozással mentek be a PC hangkártyájába, de alacsony kimenő jelszinttel. Ezt át kellene állítani nagyobb szintre, amennyiben normális hangkártyáról van szó. Ha az is gagyi, akkor talán az USB csatlakozás jobb eredményt ad.

A legegyszerűbb felvevő szoftverben is van bemeneti jelszint szabályozás. Valószínűleg menet közben jöttek rá és már nem akartak belenyúlni.

Szerkesztve YvsMad által: 2018 január 12 - 19:38

• 0

#11 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.770 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 12 - 18:35

Nem, USB-t használtak a rögzítéshez. Így lett túl halk. Nem a lemez jelszintjével van a baj, összehasonlítva ugyanazt a kiadványt cd-vel közel azonos volt a hangerő, mindent érintetlenül hagyva. Csak a már digitalizált próbafelvétel volt nagyon halk. :/

Akkor a Windows (?) hangmixerében a rögzítő eszközök között kellene megnézni a bemeneti jelszintet.

Szerkesztve ​fapaci által: 2018 január 12 - 18:39

• 0

#12 wwwolfman

wwwolfman

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 429 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 12 - 18:29

Nem ismerem ezeket a kütyüket, de úgy látom a lemezjátszón van digitális kimenet USB összeköttetéssel és van analóg kimenet is változtatható kimeneti jelszinttel. Melyiken használjátok? Van egy olyan tippem, hogy az analóg csatlakozással mentek be a PC hangkártyájába, de alacsony kimenő jelszinttel. Ezt át kellene állítani nagyobb szintre, amennyiben normális hangkártyáról van szó. Ha az is gagyi, akkor talán az USB csatlakozás jobb eredményt ad.

Nem, USB-t használtak a rögzítéshez. Így lett túl halk. Nem a lemez jelszintjével van a baj, összehasonlítva ugyanazt a kiadványt cd-vel közel azonos volt a hangerő, mindent érintetlenül hagyva. Csak a már digitalizált próbafelvétel volt nagyon halk. :/
  • 0

#13 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.464 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 12 - 15:23

... Tudom, hogy ha belekezdenek és nem jó, akkor kétszer kell hogy dolgozzanak, nem reális elvárás, hogy elfogadja egy költségvetési alapon működő közintézmény azt, hogy inkább elsőre kell(ene)többet költeni egy ilyen projektre, mint kétszer nekifutni, ha a maszek híradástechnikusok szignifikáns része sem hajlandó elismerni, hogy lehet különbség mondjuk kondi és kondi között hangban, azonos fizikai specifikáció esetén is.

Pedig ez a lényeg sztem is, jó, hogy szóba kerül. A mérés után a fül dönt. Minden út ebbe a reumába vezet... :-)))

• 0

#14 Indy

Indy

Hosszútávú zenehallgató

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.415 Hozzászólás:
  • Interests:Vintage, bicaj

Elküldve: 2018 január 12 - 15:22

Igen, ebben is van valami, jeleztem ezt is. Szerencsére itt elég kevés, jórészt értő taperolás történt, nagyjából két kéz érintette őket az elmúlt 20-30 évben. Ettől függetlenül én mondtam, hogy egy lemezmosó ilyen léptékben már lehet, hogy elférne egy sarokban.

Vajon abból az 5000 lemezből hánynak van most is digitális változata? Én nem is a taperolástól tartanék 20-30 év távlatából, hanem inkább a portól. 

• 0

#15 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.770 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 12 - 14:57

Úgy emlékszem, egy Audiotechnika AT-LP60-ast vásároltak. Ez ha jól látom, egy belépő modell. Próbáltam tiltakozni, de közölték, hogy erre van keret, ezt lehet év végén elkölteni.... ennek megfelelően a kábelt egy mezei PC-be kötötték be, amin fut az Audacity, ezzel elkezdték rögzíteni. Amikor ott voltam, épp a fejüket vakarták, hogy hát ez nagyon halk lesz.

• 0

#16 wwwolfman

wwwolfman

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 429 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 12 - 14:24

Ha ez a project nem úgy kezdődik, hogy mosd meg a lemezt, fabatkát sem ér az egész. Ismerve a hazai könyvtárak lemezkezelési szokásait...  

Igen, ebben is van valami, jeleztem ezt is. Szerencsére itt elég kevés, jórészt értő taperolás történt, nagyjából két kéz érintette őket az elmúlt 20-30 évben. Ettől függetlenül én mondtam, hogy egy lemezmosó ilyen léptékben már lehet, hogy elférne egy sarokban.

• 0

#17 wwwolfman

wwwolfman

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 429 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 12 - 14:22

A jelszinten nyilván emelhetsz utólag is, akár egy olyan egyszerű szoftverrel, mint az Audacity, de a hasznos jellel együtt húzod felfelé a zajt is. A digitalizálásnak megvannak a szabályai, a korrekt felvételi jelszint beállítása talán a legfontosabb közülük, ezt meg kell oldani, hogy ne utólag kelljen belepiszkálni. Ha minden felvétel nagyon halk, akkor vagy el van állítva valami, vagy a használt hardver nem megfelelő. Konkrét infót nem adtál a felszerelésről, így konkrét tanácsot is nehéz adni válaszként. 5000 lemez digitalizálása első hallásra meghaladja egy könyvtár képességeit, talán érdemes lenne szakember bevonni a folyamatba.

Igaz. Úgy emlékszem, egy Audiotechnika AT-LP60-ast vásároltak. Ez ha jól látom, egy belépő modell. Próbáltam tiltakozni, de közölték, hogy erre van keret, ezt lehet év végén elkölteni....

...ennek megfelelően a kábelt egy mezei PC-be kötötték be, amin fut az Audacity, ezzel elkezdték rögzíteni. Amikor ott voltam, épp a fejüket vakarták, hogy hát ez nagyon halk lesz.

A nagyjából 50.000.- Ft-os árcímkéből sejteni lehet, de ki is lett mondva, hogy nem hifi minőség elérése a cél, csak egy normálisan élvezhető, olyan, ami adott esetben kikölcsönözhető. Első körben a legveszélyeztetettebb nagyjából 1.000 kiadványt próbálnák kikímélni/archiválni ezzel a módszerrel, de nekem személy szerint vannak kétségeim a projekt sikerességét illetően, pláne ezzel a felszereléssel.

Hozzá kell tenni azt is, hogy egy vidéki könyvtárról van szó, és nem feneketlen a buksza, amiből gazdálkodhatnak, sőt, erre igazából ennyi volt, ebből kellene értelmezhető minőséget kreálni. Én sajnos nem vagyok annyira otthon (annyira...? semennyire....) LP lemezek digitalizálásában, így én is csak a tényt tudtam konstatálni, hogy hát bizony ez halk, halkabb, mint amit egyébként a lemezjátszó lead analóg kimeneten.

Az Audacity gondolom ingyenes mivolta miatt került be gyárilag a csomagba, azt sejtem, hogy ennél többet a szoftverre sem nagyon akarnak költeni. Tudom, hogy ha belekezdenek és nem jó, akkor kétszer kell hogy dolgozzanak, nem reális elvárás, hogy elfogadja egy költségvetési alapon működő közintézmény azt, hogy inkább elsőre kell(ene)többet költeni egy ilyen projektre, mint kétszer nekifutni, ha a maszek híradástechnikusok szignifikáns része sem hajlandó elismerni, hogy lehet különbség mondjuk kondi és kondi között hangban, azonos fizikai specifikáció esetén is.

• 0

#18 Tom40

Tom40

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 704 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 12 - 12:10

Chord bemutatta a CES-en az uj DAC-jat, a Qutest, ami az altalam nagyon szeretett 2Qute utodja.

https://www.whathifi...in-hugo-2-mould

qutest_-_top_profile_1.jpg

• 1

#19 Indy

Indy

Hosszútávú zenehallgató

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.415 Hozzászólás:
  • Interests:Vintage, bicaj

Elküldve: 2018 január 12 - 07:47

5000 lemez digitalizálása első hallásra meghaladja egy könyvtár képességeit, talán érdemes lenne szakember bevonni a folyamatba.

Ha ez a project nem úgy kezdődik, hogy mosd meg a lemezt, fabatkát sem ér az egész. Ismerve a hazai könyvtárak lemezkezelési szokásait...  

• 0

#20 La_Valse

La_Valse

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 232 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 11 - 23:42

A gond viszont az, hogy a kész digitális felvétel rettenetesen halk. A kérdésem az, hogy lehet-e ezen utólag javítani. Ismeri esetleg valaki az Audacity-t?

Megértettem. Az Audacity-vel természetesen lehet utólag módosítani a szintet, de nagyon
sokat nem szabad, mert jelentősen romlik a jel-zaj viszony, ahogyan Fapaci írta. Mindenképpen
felvételkor kell beállítani a megfelelő kivezérlést. Az Audio Technica lemezjátszó papírjait
kellene tanulmányozni, mit javasol. Nagy általánosságban, milyen gépen van az Audacity, a lemezjátszó
hogyan jelenik meg az eszközök között, ezt kiválasztani az Audacityben, monitorozni a bemenöjelet és
beállítani a kivezérlést.

Csatolt képek:

• audacity.png

• 0

10 felhasználó olvassa ezt a témát.

5 felhasználó, 2 vendég, 3 anonim felhasználó

juliush, Fazekas, zizi8003, BSzigfrid, Peee