Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

DAC-olás

• Please log in to reply
5666 válasz erre a témára

#1 kosi

kosi

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 05 - 18:54

Sziasztok.

A vélemlényetekre lennék kiváncsi :)

Hezitálok 2 DAC között. Az egyik az a jól ismert Cambridge Audio DACMagic (sima nem a plus) a masik egy DIY amiben egy AK4495SEQ + AK4418 coverter, de az utobbiról csatolok egy képet. Tudom hogy meghallgatás nélkül nehéz megmondani h melyik lenne az ideálisabb de mégis :)

A rendszer az Marantz PM16 es B&W CDM7NT.

Sziasztok!

Ezzel az Ak4495SEQ+AK4418 daccal kapcsolatban lenne egy kérdésem hozzátok. Azt szeretném megtudni, hogy sikerült-e valakinek összehozni bármelyik AK (4399, 4490, 4495, 4497) chippel szerelt lapot amanero USB fogadóval. A cm6631 vagy az xmos működik, de nincs nyoma az amaneronak. Ha van erről tapasztalatotok, kérlek osszátok meg velem is.

Köszönöm

• 0

#2 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.175 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 szeptember 05 - 08:26

Köszönöm a tanácsot, a probléma elhárult!

Szivesen.

• 0

#3 prando

prando

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 540 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 04 - 21:48

A TEAC DAC ellentétben a házimozi erősítők dekódereivel csak normál sztereó PCM digitális jelet tud feldolgozni, a sokcsatornás házimozi digitális audiót (pl. AC3, DTS, stb) nem.

Így csak azok a DVD-k fognak megszólalni, amelyeknél az alapértelmezett hangsáv sztereó PCM. Megoldás: a DVD lejátszód setupjában állítsd be, hogy digitális audio kimeneten keverje le normál PCM-re. A legtöbb lejátszó tudja ezt.

Köszönöm a tanácsot, a probléma elhárult!

• 0

#4 prando

prando

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 540 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 04 - 16:40

A TEAC DAC ellentétben a házimozi erősítők dekódereivel csak normál sztereó PCM digitális jelet tud feldolgozni, a sokcsatornás házimozi digitális audiót (pl. AC3, DTS, stb) nem.

Így csak azok a DVD-k fognak megszólalni, amelyeknél az alapértelmezett hangsáv sztereó PCM. Megoldás: a DVD lejátszód setupjában állítsd be, hogy digitális audio kimeneten keverje le normál PCM-re. A legtöbb lejátszó tudja ezt.

Próbálkoztam a setupokkal, akkor nyilván nem sikerült átállítani, mert az biztos, hogy rákattintottam a sztereóra.

Viszont, a pc-ről lejátszva, a pc-n beállítom a dts-t és usb-n lejön a TEAC-ről. Egészen másképp szól.

Amúgy mindkét dvd 20 Ft-os darab, mindkettőt nyertem valahol. Nem sokat dvd-zek, de azért időnként előfordul.

Köszönöm a tanácsot, visszajelzek majd.

Üdv, Tibor

• 0

#5 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.175 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 04 - 14:46

Sziasztok!

Alapvetően nem tudom, hogy a téma idevaló-e, de DAC lesz benne, :) és megpróbálom csapongásmentesen leírni a problémámat.

Pár hete kaptam egy bolti/gyári dvd korongot melynek használatával megbolondult a komplett lejátszó rendszerem, vagy ez véletlen is lehet, de azóta akadozik. A lényeg, egyes dvd-ket lejátszik, másokat nem. Azaz, a dvd lejátsza mindet, simán a tv-n nézve-hallgatva mennek, de a hangrendszerben nem lehet minden esetben a külső hangfalakra hangot elérni.

Az útvonal:  dvd játszó coax kimenete -> TEAC UD501 dac coax bemenete, analóg kimenete -> erősítő.

Amely dvd-k megszólalnak, azokra azt írja a dac, hogy pcm 48KHz, amelyek nem, azokra pcm 48KHz, not audio!

A dac-nak két coax bemenete van, mindkettő ugyanúgy viselkedik, ugyanezekre kötve a tv beltéri egységnél semmi gond, a cd is megy a coaxon (44,1 KHz).

A tv-n van optikai kimenet, ez a dac-ra kötve és ráküldve az erősítőre szól, a hangminőségéről viszont nem beszélnék.

Van egy másik dvd-játszó is, annál is ez a helyzet, így nem tudom merre induljak. A dvd-k hangi beállításait "tekergetve" sem változik semmi, egyik dvd- megszólal, a másik nem, de "A" mindig szól, "B" nem. És van egy "C" verzió is, az a lemez elején pl a set-listánál hallgat, a koncertnél megszólal

Számítógépről (TEAC usb-n) játszva minden megy.

Gondoltam régiókódra, de évek múltán pont egyszerre mindkét játszón?

Van egy XTZ erősítőm is, benne egy 24/192-es dac, nála ugyanez van, amelyik dvd megszólal, annál kiírja: 48KHz, amelyik nem szólal meg, annál semmi jelzés.

Ismétlem, a probléma újkeletű, eddig mindig minden ment.

A dvd-k:

Zorán - mindig megy,

Rolling Stones (Havanna) - egyáltalán nem megy,

AC/DC, Kraftwerk: a set-lista hallgat, a koncert szól.

Szívesen olvasnám tanácsaitokat, megoldási lehetőségeiteket!

Alapvetően nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, de azért próbálom majd megérteni őket.

Köszönöm!

• 0

#6 kasumi

kasumi

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 849 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 04 - 14:15

Sziasztok!

Alapvetően nem tudom, hogy a téma idevaló-e, de DAC lesz benne, :) és megpróbálom csapongásmentesen leírni a problémámat.
Pár hete kaptam egy bolti/gyári dvd korongot melynek használatával megbolondult a komplett lejátszó rendszerem, vagy ez véletlen is lehet, de azóta akadozik.

Elég sovány, tudom, de egy próbát megér:
"Since this unit uses a microcontroller, external noise and
other interference can cause the unit to malfunction. If
this should occur, unplug the unit's power from the outlet
and wait a little while before plugging the power in again
and retrying the operation."

Bár ez nem ad magyarázatot arra, miért mindkét készülék.
Ez inkább arra utal, azokkal a lemezekkel történt valami...
Mindkét lejátszó kapott az új lemezből?
  • 0

#7 prando

prando

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 540 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 04 - 13:23

Sziasztok!

Pár hete kaptam egy bolti/gyári dvd korongot melynek használatával megbolondult a komplett lejátszó rendszerem, vagy ez véletlen is lehet, de azóta akadozik. A lényeg, egyes dvd-ket lejátszik, másokat nem. Azaz, a dvd lejátsza mindet, simán a tv-n nézve-hallgatva mennek, de a hangrendszerben nem lehet minden esetben a külső hangfalakra hangot elérni.

Az útvonal:  dvd játszó coax kimenete -> TEAC UD501 dac coax bemenete, analóg kimenete -> erősítő.

Amely dvd-k megszólalnak, azokra azt írja a dac, hogy pcm 48KHz, amelyek nem, azokra pcm 48KHz, not audio!

A dac-nak két coax bemenete van, mindkettő ugyanúgy viselkedik, ugyanezekre kötve a tv beltéri egységnél semmi gond, a cd is megy a coaxon (44,1 KHz).

A tv-n van optikai kimenet, ez a dac-ra kötve és ráküldve az erősítőre szól, a hangminőségéről viszont nem beszélnék.

Van egy másik dvd-játszó is, annál is ez a helyzet, így nem tudom merre induljak. A dvd-k hangi beállításait "tekergetve" sem változik semmi, egyik dvd- megszólal, a másik nem, de "A" mindig szól, "B" nem. És van egy "C" verzió is, az a lemez elején pl a set-listánál hallgat, a koncertnél megszólal

Számítógépről (TEAC usb-n) játszva minden megy.

Gondoltam régiókódra, de évek múltán pont egyszerre mindkét játszón?

Van egy XTZ erősítőm is, benne egy 24/192-es dac, nála ugyanez van, amelyik dvd megszólal, annál kiírja: 48KHz, amelyik nem szólal meg, annál semmi jelzés.

Ismétlem, a probléma újkeletű, eddig mindig minden ment.

A dvd-k:

Zorán - mindig megy,

Rolling Stones (Havanna) - egyáltalán nem megy,

AC/DC, Kraftwerk: a set-lista hallgat, a koncert szól.

Szívesen olvasnám tanácsaitokat, megoldási lehetőségeiteket!

Alapvetően nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, de azért próbálom majd megérteni őket.

Köszönöm!

• 0

#8 R_Andras

R_Andras

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 198 Hozzászólás:
  • Interests:Audiofil blog írása, digitális zenei forradalom tanulmányozása, sportok

Elküldve: 2017 július 23 - 10:37

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.Hang minőség szempontjából,előre lépést jelentene e egy Audioquest Dragonfly 1.2 egy Asus Xonar u7 hez viszonyítva?Többnyire notin /Probook 470 G3/ hallgatok zenét,és fő kép akusztikus zenéket.Nyitott fülesből Senheiser HD 598,zárt ból Shure Shr 440-em van.Passzolna ezekhez a fülesekhez?Win 10-et használok.Köszönöm előre is.

Az Asus-t még nem hallottam, viszont az Audioquest szitakötők nagyon szuperek, de én nem az 1.2-t javaslom, hanem a Black-et (1.5), mert szerintem az sokkal jobb mint a régebbi, és firmware frissítéssel továbbfejleszthető, amit az 1.2 nem tud.

• 0

#9 ANDS

ANDS

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.382 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 14:36

Szia,

Attól függ,

-mennyiért tudsz hozzájutni, és

-ha elromlik benne bármi, ki tudja megjavítani.

A DIY dac-ok között van, amelyiknek szenzációs hangja van,

és tízszer annyiért tudsz csak hasonló hangút beszerezni gyáriban.

Ugyanakkor ha el akarod adni, a CA-ról mindenki hallott már,

DIY dac-ot hang alapján csak kevés megszállott hajlandó vásárolni.

Ha a DIY dac jobban szól, mint a CA. méghozzá sokkal jobban, és

kevesebb pénzért tudod megszerezni, mondjuk feleannyiért,

akkor a DIY- et vedd meg szerintem.

Ha sűrűn cserélgeted a cuccaidat, és pár hónap múlva cserélni fogod, akkor  a CA-t vedd.

Sziasztok.

Hezitálok 2 DAC között. Az egyik az a jól ismert Cambridge Audio DACMagic (sima nem a plus) a masik egy DIY amiben egy AK4495SEQ + AK4418 coverter, de az utobbiról csatolok egy képet. Tudom hogy meghallgatás nélkül nehéz megmondani h melyik lenne az ideálisabb de mégis :)

• 1

#10 tiha

tiha

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 191 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 11:53

Hát, így minden nélkül, ráadásul egy DIY dacot megítélni valóban nehéz lesz itt bárkinek.. :)
Én mindenesetre leteszem a voksom mellette, mert tök jól néz ki! :D Ki csinálta?

Nem ismerem a készitőjét sajnos. Kicsit utána néztem a komponenseknek, de eleg kevés infót talaltam, viszont eleggé jók a vélemények.

Lehet hogy teszek egy próbát :D

• 0

#11 poldi

poldi

Újonc fórumos

• Pipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 10:19

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.Hang minőség szempontjából,előre lépést jelentene e egy Audioquest Dragonfly 1.2 egy Asus Xonar u7 hez viszonyítva?Többnyire notin /Probook 470 G3/ hallgatok zenét,és fő kép akusztikus zenéket.Nyitott fülesből Senheiser HD 598,zárt ból Shure Shr 440-em van.Passzolna ezekhez a fülesekhez?Win 10-et használok.Köszönöm előre is.

• 0

#12 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11.066 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 07:49

Hát, így minden nélkül, ráadásul egy DIY dacot megítélni valóban nehéz lesz itt bárkinek.. :)
Én mindenesetre leteszem a voksom mellette, mert tök jól néz ki! :D Ki csinálta?

ránézésre én is :) , de szvsz a két hátsó rca csati túl közel van egymáshoz, így egy vastagabb ic kábel nem biztos elférne egymás mellett...

• 1

#13 Tul

Tul

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.273 Hozzászólás:
  • Interests:HiFi, motorozás

Elküldve: 2017 július 16 - 07:39

Sziasztok.

• 1

#14 tiha

tiha

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 191 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 15 - 15:34

Sziasztok.

Csatolt képek:

• 158292115_2_1000x700_vand-dac-ak4495-display-lcd-usb-xmos-intrare-optica-si-coaxiala-fotografii_rev002.jpg
  • 158292115_4_1000x700_vand-dac-ak4495-display-lcd-usb-xmos-intrare-optica-si-coaxiala-electronice-si-electrocasnice_rev002.jpg
  • 158292115_3_1000x700_vand-dac-ak4495-display-lcd-usb-xmos-intrare-optica-si-coaxiala-boxe-sisteme-audio_rev002.jpg

• 0

#15 Dorian

Dorian

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.052 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 11 - 11:23

Szükségem lenne egy USB DAC-ra amelyen van optikai bemenet.

TV-re és PC-re kötve használnám. HRT Music Streamer II-t váltana.

Mit ajánlotok hasonló minőségben 60-70k környékén?

Kicsit többért, 75 körül szokott lenni használtan Denon DA300, az minden tekintetben jobb.

• 0

#16 charg25

charg25

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 11 - 11:07

Sziasztok!

Szükségem lenne egy USB DAC-ra amelyen van optikai bemenet.

TV-re és PC-re kötve használnám. HRT Music Streamer II-t váltana.

Mit ajánlotok hasonló minőségben 60-70k környékén?

• 0

#17 ttamas

ttamas

Újonc fórumos

• Pipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 02 - 09:04

Mármint a kérdés arra vonatkozik, hogy sajátmagam el tudom végezni vagy szervízben tudják cserélni. 

• 0

#18 ttamas

ttamas

Újonc fórumos

• Pipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 02 - 09:00

Tisztel Urak!

Szeretném megtudni, hogy a hordozható dacok akkuja cserélhető-e, mivel ezek sem örök életűek.Gondolok itt ifi, Fiio és hasonlóakra. Válaszokat előre is köszönöm. TT

• 0

#19 Guest_asebestyen_*

Guest_asebestyen_*
  • X

Elküldve: 2017 június 01 - 19:58

Lehet hogy "bunkó" vagyok, de én simán átugrom a posztjait!
Ennyi.

Nem, az a normális! ;)

Mi, akik nem tudjuk csak úgy átugrani, mi vagyunk a bunkók. :) Én legalábbis biztos, bár egyre többet ugrok én is. :D Öregszek, nah.

• 1

#20 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.374 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, film, túrázás-biciklizés, és imádok a barátaimmal lenni... ;)

Elküldve: 2017 június 01 - 19:54

Baromira unalmas már a reklámozásod.

Lehet hogy "bunkó" vagyok, de én simán átugrom a posztjait!
Ennyi.
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó