Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

DAC-olás

• Please log in to reply
5643 válasz erre a témára

#1 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.542 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 május 25 - 21:13

Most épp Mark Knopfler "Privateering" c. albumát hallgatom CD-ről. De szépen szól!!!!

Pedig az nem éppen egy jó felvétel. De jó zene. Szeretem én is. :)
  • 0

#2 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 10.879 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 25 - 17:05

Nem, inkább Hivox dac-ról lehet szó!
De akár Heed Dactilus is lehet... :)

a helyesen válaszolok között egy fél piros hangszórót sorsolhattam volna ki, ha ez lett volna a feladat, hiszen érkezett pár helyes válasz, amit feltételezni sem tudok, honnan tudhattatok
:D
  • 0

#3 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.124 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, film, túrázás-biciklizés, és imádok a barátaimmal lenni... ;)

Elküldve: 2017 május 25 - 16:36

Itt Te a HEED DA-t írtad körül?  :rolleyes:

Nem, inkább Hivox dac-ról lehet szó!

De akár Heed Dactilus is lehet... :)

• 0

#4 juliush

juliush

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 307 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 25 - 14:24

Van HQplayerem, és van a program készítője által tervezett - és természetesen egy bizonyos réteg által rajongott - Signalyst DSD dac is. 

Ez így együtt, ha szükséges felkonvertálással ( a dac kizárólag DSD jelet fogad ), valóban nagyon szépen szól, sőt gyönyörűen ....... gyakorlatilag  mindig, mindennel.

Valójában pont ez a bajom vele, és ezért hallgatok inkább egy szintén DIY, de PCM, NOS dacot. Ráadásul nem a HQplayert használva lejátszóként.

Így messze nem olyan szép, tökéletes a hangzás. Egy csomó hibát is hallok a felvételeken, minden felvétel esetében másokat, de valahogy ez sokkal életszagúbb, hosszabb távon hallgathatóbb számomra, valamint a sztereó székben is jóval erőteljesebb hatást kelt.

Háttérzenének már a DSD nyer...

ESS9018: szintén DIY alapokon, de kikerülve a legproblémásabb szokásos perifériákat, csak PCM jellel hajtva:

A gondom inkább a középtartományával volt, nem volt elég részletező, dimamika-átfogású, és az ezekkel összefüggő jelenlétérzet, -tér, a zene leválása hangsukárzókról...Természetesen, ismételten csupán számomra, a saját körülményeim között. 

Shany, abszolút korrekt, informatív hozzászólás!

Mint láthattad én pont az Általad próbált opciók "öszvérénél" kötöttem ki, HQPlayer-ben DSD128-ra konvertált jellel táplálok az ESS9018-alapú DAC-ot (Filter: poly-sync-short-mp, Modulator: DSD7). Ilyennel nem próbálkoztál még?

PCM-mel hajtva csak az elején próbáltam egy keveset, de a DSD-vonal hamar kiszorította.

• 0

#5 juliush

juliush

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 307 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 25 - 14:13

Nem ismerem, simán lehet. Mindazonáltal biztos vagyok benne, hohy kellemes zenehallgatásra nem kell semmilyen csiribiri formátum, sem 384 kHz. :)

Most épp Mark Knopfler "Privateering" c. albumát hallgatom CD-ről. De szépen szól!!!!

• 0

#6 shany

shany

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 190 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 25 - 13:53

.... Például nekem jobban tetszett a CD-felbontás DSD-be konvertálva, mint NOS módban multibitesen. Mások esetleg pont fordítva érzik saját rendszerükben.

Van HQplayerem, és van a program készítője által tervezett - és természetesen egy bizonyos réteg által rajongott - Signalyst DSD dac is. 

Ez így együtt, ha szükséges felkonvertálással ( a dac kizárólag DSD jelet fogad ), valóban nagyon szépen szól, sőt gyönyörűen ....... gyakorlatilag  mindig, mindennel.

Valójában pont ez a bajom vele, és ezért hallgatok inkább egy szintén DIY, de PCM, NOS dacot. Ráadásul nem a HQplayert használva lejátszóként.

Így messze nem olyan szép, tökéletes a hangzás. Egy csomó hibát is hallok a felvételeken, minden felvétel esetében másokat, de valahogy ez sokkal életszagúbb, hosszabb távon hallgathatóbb számomra, valamint a sztereó székben is jóval erőteljesebb hatást kelt.

Háttérzenének már a DSD nyer...

ESS9018: szintén DIY alapokon, de kikerülve a legproblémásabb szokásos perifériákat, csak PCM jellel hajtva:

A gondom inkább a középtartományával volt, nem volt elég részletező, dimamika-átfogású, és az ezekkel összefüggő jelenlétérzet, -tér, a zene leválása hangsukárzókról...Természetesen, ismételten csupán számomra, a saját körülményeim között. 

Szerkesztve shany által: 2017 május 25 - 14:00

• 2

#7 kökény

kökény

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.346 Hozzászólás:
  • Interests:HI-FI

Elküldve: 2017 május 25 - 13:09

Sztem, Hivox lesz az inkább ;)

• 0

#8 R_Andras

R_Andras

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:
  • Interests:Audiofil blog írása, digitális zenei forradalom tanulmányozása, sportok

Elküldve: 2017 május 25 - 11:42

azért a dac után még ott van egy erősítő is, az azt összekötőt kábel, aztán az erősítő és hangfal között még egy, meg az akusztikai környezet a különböző tápkábelek...

nekem egy magyar gyártó dac-ja van, ha jól tudom max. 24/192-öt tudna, de az usb/spdif átalakítóm, csak 44,1-et tud.

wolfson chipre épült, spéci clock, nem szokványos analóg és több fokozatú táp  megoldások (ez az infóm a gyártótól, és van amit nem tudom mit jelent :P )

a hangja igazán nagyon jó, simán oda lehetne tenni pár "nagyobb" mellé szvsz.

• 0

#9 juliush

juliush

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 307 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 25 - 10:18

Olvasgatva a hozzászólásokat még a következő merült fel bennem: a bitek és kilo-/megahertzek jelentőségével kapcsolatban lehet, hogy meg kellene különböztetnünk a következő 2 réteget:

1. A forrásanyag felbontása, legyen szó CD-ről (16-bit/44kHz), DVD/Blu-Ray/letöltések (24-bit/96-192kHz), vagy a DSD különböző felbontásai. Itt valójában túl sok ráhatásunk nincs, a beszerzéskor eldől, mit is kapunk. Jelentősége leginkább abban van, hogy a növekvő felbontással - persze ideális esetben - az eredeti mesterfelvétel egyre részletesebb információtartalmát kapjuk meg és dolgozhatjuk fel eszközeinkben. Itt lehet arról vitatkozni, hogy az emberi hallás számára érzékelhető-e egyáltalán ez a plussz vagy sem.
  2. A lejátszó berendezésünkben alkalmazott technológia függvényében változó belső adatábrázolás. Itt számos iskola képviselői és persze többé-kevésbé elvakult hívei csatáznak a lelkünkért. Hogy csak párat említsek:
  • jelenleg talán a legelterjedtebb az alacsony bitszámú, ugyanakkor magas frekvenciájú delta-szigma modulációjú felkonvertálás bőséges digitális szűréssel (lásd pl. ESS Sabre),
  • hasonló konverzió csak egybites delta-szigma modulációval (pl. PS Audio Direcstream)
  • minden formátum (beleértve DSD) konvertálása valamilyen felbontású PCM-be és ennek átalakítása például R2R multibittel (pl. TAD-nál minden 24-bit/88kHz-be, vagy ha istvan01-et jól értettem, akkor az MSB-ben 24-bit/3MHz)
  • vagy épp a ragaszkodás a natív felbontáshoz (NOS) akár mindenféle szűrő mellőzésével, és a többi...

Tehát elképzelhetőnek tartom, hogy míg a forrásanyag oldalán talán kevésbé fontos a nagyobb felbontás, ugyanakkor az átalakítás során az abból kifejezhető végső hangzás minőségében igenis meghatározó tényező lehet a belső adatábrázolás felbontása, a digitális-analóg átalakító tervezésekor választott megoldás függvényében. Például nekem jobban tetszett a CD-felbontás DSD-be konvertálva, mint NOS módban multibitesen. Mások esetleg pont fordítva érzik saját rendszerükben.

• 0

#10 szigony

szigony

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.902 Hozzászólás:
  • Interests:Tenisz,fotó,akvarisztika,hi-fi

Elküldve: 2017 május 24 - 20:54

Nem ismerem, simán lehet. Mindazonáltal biztos vagyok benne, hohy kellemes zenehallgatásra nem kell semmilyen csiribiri formátum, sem 384 kHz. :)

Ebben egyetértünk.  :smile53:

• 0

#11 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.046 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 május 24 - 19:47

Igen ilyet én is ismerek szép számmal. Az ajánlott QUAD viszont zenehallgatásra kivállóan alkalmas.

• 1

#12 szigony

szigony

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.902 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 19:45

Attól még simán el tudok fáradni, hogy nem fülsértő. Most nem mondok gyártókat, de bő számmal vannak, akiknek hallgathatatlan cuccaik vannak, de demózni jók... :D

Igen ilyet én is ismerek szép számmal. Az ajánlott QUAD viszont zenehallgatásra kivállóan alkalmas. 

• 0

#13 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 6.046 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 19:40

A kérdező van összezavarodva. Erre írtam, hogy az én rendszeremben az Artera Play-nél nincs ilyen gond.

"Beszélnek itt nagyon erős már fül sértő magas hangokról, meg mindenféle Chip ről, meg arról , hogy fél óra után is hallgatható és nem fárasztó a hang.. "

Attól még simán el tudok fáradni, hogy nem fülsértő. Most nem mondok gyártókat, de bő számmal vannak, akiknek hallgathatatlan cuccaik vannak, de demózni jók... :D
  • 0

#14 szigony

szigony

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.902 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 19:37

Ki beszélt itt fülsértő magas hangokról?

A kérdező van összezavarodva. Erre írtam, hogy az én rendszeremben az Artera Play-nél nincs ilyen gond.

"Beszélnek itt nagyon erős már fül sértő magas hangokról, meg mindenféle Chip ről, meg arról , hogy fél óra után is hallgatható és nem fárasztó a hang.. "

• 0

#15 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.758 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 19:33

Egy kis remegés... :rolleyes:

http://www.audiophil...unn-AP-tn23.pdf

• 0

#16 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 6.046 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 19:25

Saját rendszeremben tapasztaltak alapján jó szívvel tudnám meghallgatásra ajánlani a QUAD Artera Play. Esetleg az Artera Link-et. Bár ezt nem próbáltam, de gondolom ugyan az lehet. Szerintem remek készülékek. Nálam a QUAD+Harbeth rendszerben nyoma sincs "fülsértő magas hangokank" még a ESS ES9018 32Bit ellenére sem.

Ki beszélt itt fülsértő magas hangokról?
  • 0

#17 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.690 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 17:52

Egy sokak által elfogadott grafikon a jitter hallhatósági küszöbéről, persze ebben minden benne van, a felvétel-lejátszás-átvitel(kábelek)-erősítés is. Ez alapján a 40ps elég alacsony lenne, de a 20ps már egész biztosan. Ennek fényében a femtoszekundumos órajel tényleg túlzásnak tűnik.

ezt vajon hogyan tesztelték? mérőjeleket hiába hallgatnak teszt személyek. A zenét hallgatnának, abban vastagon benne van a felvételi jitter is, a lejátszó rendszer sajátja mellett, na meg perszer a rendszer felbontóképessége, a szubjektivitásról nem is beszélve. Aztán a legnagyobb nehézséget abban látom, hogyan állítottak elő változó/állítható jittert, vagy csupán rendszer órajelet?

• 0

#18 juliush

juliush

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 307 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 17:51

Saját rendszeremben tapasztaltak alapján jó szívvel tudnám meghallgatásra ajánlani a QUAD Artera Play. Esetleg az Artera Link-et. Bár ezt nem próbáltam, de gondolom ugyan az lehet. Szerintem remek készülékek. Nálam a QUAD+Harbeth rendszerben nyoma sincs "fülsértő magas hangokank" még a ESS ES9018 32Bit ellenére sem.

Jómagam még nem hallottam a Quad Arterát, de szigony fórumtárs ízlését ismerem és megbízom benne, ajánlatát mindenképp megfontolásra méltónak találom! Ráadásul jó ideig Ő is Metrum Octave MkII-t hallgatott, tehát van összehasonlítási alapja és így hiteles és mérvadó a véleménye!

• 1

#19 szigony

szigony

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.902 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 17:46

Sziasztok!

DAC vásárlás előtt állok és a kínálatot látva eléggé tanácstalan lettem (most ismerkedek a témával). Beszélnek itt nagyon erős már fül sértő magas hangokról, meg mindenféle Chip ről, meg arról , hogy fél óra után is hallgatható és nem fárasztó a hang.. 

Amit nézegettem és elég jól felszerelt a OPPO Sonica DAC. Erről esetleg nincs valakinek ismerete, hogy milyen? Vagy hangzásban (nem fárasztó) jobb egy TEAC NT-503?

Mit tudnátok ajánlani ami árban nincs a csillagok közt (500 e Ft)

Számomra a legfontosabb az, hogy ne legyen fárasztó a hangja de részletes legyen, USB-ről tudja legalább a 384 kHz-et és a DSD256-ot.

Köszönöm!

• 0

#20 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.758 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 16:14

Egy sokak által elfogadott grafikon a jitter hallhatósági küszöbéről, persze ebben minden benne van, a felvétel-lejátszás-átvitel(kábelek)-erősítés is. Ez alapján a 40ps elég alacsony lenne, de a 20ps már egész biztosan. Ennek fényében a femtoszekundumos órajel tényleg túlzásnak tűnik.

Csatolt képek:

• jitter küszöb Dune szerint.gif

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

1 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

közellenség