Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

DAC-olás

• Please log in to reply
5482 válasz erre a témára

#1 La_Valse

La_Valse

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 126 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Tegnap, 23:37

Az egyik eladót én szabadítottam meg tőle.Nálam egy M-audio külső hangkártyát váltott. Ahhoz képest nagy előrelépésnek bizonyult.Bevallom sem DSD-vel sem 192 khz-nél nagyobb mintavételezéssel nem próbáltam. A többi része hibátlanul működik. Ha rájövök, hogy hol a cumi, majd rendszerátépítek és eladom.

Nem lettem sokkal okosabb, de azért köszönöm szépen az észrevételt. Az sem normális, hogy a gyártó honlapján nincs driver letöltési lehetőség.

• 0

#2 Úttörő

Úttörő

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:17

Van az eladási részen egy Dock előtaggal illetett Douk Audio DSD1796 
csipes DAC. Mitöl táltosodott meg, hogy 32 biten viszi a DXD-t. A gyártó
adatlapja szerint bizony 24 biten max. 200kHz mintavételezést tud. Van
más is a panelon? Az alját nem szokták mutogatni. Tény, hogy két hét alatt
vagy négyen szabadultak meg tőle rendszer átépítés címszóval.
Hol a cumi?

Az egyik eladót én szabadítottam meg tőle.Nálam egy M-audio külső hangkártyát váltott. Ahhoz képest nagy előrelépésnek bizonyult.Bevallom sem DSD-vel sem 192 khz-nél nagyobb mintavételezéssel nem próbáltam. A többi része hibátlanul működik. Ha rájövök, hogy hol a cumi, majd rendszerátépítek és eladom.

• 1

#3 La_Valse

La_Valse

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 126 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 16:42

Van az eladási részen egy Dock előtaggal illetett Douk Audio DSD1796 
csipes DAC. Mitöl táltosodott meg, hogy 32 biten viszi a DXD-t. A gyártó
adatlapja szerint bizony 24 biten max. 200kHz mintavételezést tud. Van
más is a panelon? Az alját nem szokták mutogatni. Tény, hogy két hét alatt
vagy négyen szabadultak meg tőle rendszer átépítés címszóval.
Hol a cumi?

• 0

#4 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.218 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 17 - 08:02

Nekem egy pozitív emlékem van a tda1543-ról, egy dddac kit amiben 8 parallel dac icé volt, és akkuról ment, na az már nemcsak jól szólt, de elég precíz is volt.

Ismerős... :) az valóban jó!
  • 0

#5 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 380 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 17 - 06:39

érdekes az ujjabb delták is 4-5-6 multibitesek lettek a jobb hangzás miatt gondolkodik.gif  és bitsreames az olcsó gyártás miatt.... 

többen elmondták már a multibites egyetlen hátránya a drága előállítás.    csak azt nem értem hogy lassan 1-2000 dolláros gépek lettek az alap gépek, a többi 20ezres és fölötti kategóriába nem fér bele egy 70 dolcsis dac?  egy szimpla RCA konnektorra többet költ az ember........

• 0

#6 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.659 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 16 - 23:45

Nekem egy pozitív emlékem van a tda1543-ról, egy dddac kit amiben 8 parallel dac icé volt, és akkuról ment, na az már nemcsak jól szólt, de elég precíz is volt. A többi tda cucc számomra felejtős, de elfogadom, ha valakinek ez a Kánaán és netovább.

De ne vagdalkozzon általánosított  szuperlatívuszokkal, mert értelmetlen, csakúgy, mint a "csakamultibitesajóatöbbiszartsemérmertezténmondoméspssztmindenkinek!"   

• 0

#7 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 380 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 16 - 21:01

Dyscus-nál hallgattam az ő TDA chipes, csöves DAC-ját, tudom, hogy a TDA154x DAC gyönyörűen tud szólni. És itt megint visszakanyarodtunk a Sigma-delta vs. multibit DAC-ok hangzásbeli eltéréshez :)

Akkor már hallotad a felét ,amit ezek tudnak :D     Mondom ezt úgy ,hogy évekóta nagy követöje vagyok Dyscusnak.....,

de szerintem a földön egyedül Ecdesigns és Thorens volt aki elment a végletegik a TDA chipek kihasználásábban .

• 0

#8 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 534 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 20:43

Majd egyszer hallgasd meg nálam a TDA1540-et, utána lehet hümmögni.... :rolleyes:

Dyscus-nál hallgattam az ő TDA chipes, csöves DAC-ját, tudom, hogy a TDA154x DAC gyönyörűen tud szólni. És itt megint visszakanyarodtunk a Sigma-delta vs. multibit DAC-ok hangzásbeli eltéréshez :) 

• 1

#9 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 380 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 20:38

Ez azért nem így van  :ohnoohnoohno: Az OPPO-val nincs gond zenére sem: digitális forrásnak mintaértékű, analóg esetében pedig alapból is jó, egy tuninggal pedig nagyságrendekkel javítható a hangzása. Az olcsó Philips CD-t meg úgy leveri, mint Klicskó az ellenfeleit.

Épp ez a bajom vele.  egy vadi új cuccot nem akar upgradelni, neki már elvileg ez is előre lépés lett volna.....ha hozta volna azt amit kellett volna.  SMPS táp  és konverterek egy hifi-ben??? 

Az hogy te milyen Philips cd-t hallotál az nem oszt nem szoroz, de abba inkább belenyúlok,mert ha el is rontok valamit,leveszem a polcról a másik áldozatott :D  .

Majd egyszer hallgasd meg nálam a TDA1540-et, utána lehet hümmögni.... :rolleyes:

Szerkesztve kaboca36 által: 2017 február 15 - 20:41

• 0

#10 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 534 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 20:28

Hát azért 4ezer Euroért tudnék értemessebb dolgot is venni.....

Én nem tudom megmagyarázni a béna sogórómnak,hogy az az Oppo nem jó zene hallgatásra...alapból nagyon gyenge még egy olcsó philips cd-hez visszonyitva is.   Most azt hiszi hogy egyre jobb kábelek majd kicsalnak belöle valamit ,de sajnos csak jobban kihozzák a hibáit.    100ezreket költött most kábelekre, erősitőt is cserélt 500ezerért a zene meg egyre rosszabb..

Ez azért nem így van  :ohnoohnoohno: Az OPPO-val nincs gond zenére sem: digitális forrásnak mintaértékű, analóg esetében pedig alapból is jó, egy tuninggal pedig nagyságrendekkel javítható a hangzása. Az olcsó Philips CD-t meg úgy leveri, mint Klicskó az ellenfeleit.

• 0

#11 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.659 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 19:44

A Bricasti M1 SE 10500 fontért (3,8M Ft) 2 darab AD1955 dac csipet használ (3eft/db)  nyolcszoros túlmintavételezéssel, puff :D

Most akkor mi is van gondolkodik.gif

A komplett készülék számít egy bizonyos dac szint felett, persze, de ezt a szintet legalább 6-7 dac csip gyártó cég bizonyos termékei elérik, és még van jó néhány saját processzoros dac gyártó, a többi alkalmazás technika kérdése. No meg ízlés, markecing, dizájn, stb.  

• 0

#12 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 333 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 19:42

Ez-e? http://jordanacousti...rce/dacs/m1-se/
Jo lesz nekem az az olcso Audio GD. :)

Igen csak nem az SE
De a master7 hangja elég közel van a Bricastihoz
De nekem hiányzott az a kicsi:)
Szóval nagyon jó szívvel ajánlom a Master7-et
Sztem ne fuss köröket a többi GD dac-kal
  • 0

#13 shany

shany

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 176 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 19:26

Sabre ES9018 vs PCM1704. Sokszor merül fel a kérdés, hogy melyik jobb? Elmondom az én szubjektív véleményemet:

A Sabre alapvetően részletező, aprólékos, szeparált (azaz külön válassza a hangszereket) hangot ad.

A multibit - a PCM1704 chip is ilyen - ezzel szemben analógosabb, néhol pontatlanabb (összemosott), de összességében élvezhetőbb, egységes zenei teret ad, megközelítve azt, amikor egy koncerten ülsz -hisz ott sem egyenként hallod a hangszereket, hanem az össz élményt értékeled/élvezed.

Nekem volt Sabre chipes készülék (OPPO BDP-105), de nem tudtam élvezni: amikor leülsz hallgatni zenét, akkor az elején baromira élvezed a kis nyüanszokat, de kb fél-3/4 óra után kezd fárasztani a zene, és inkább ki akarod kapcsolni.
A multibittel (nekem Audio-gd SA2 DAC-om van most) nincs ilyen érzésem, néhány óra zenehallgatás után is élvezem és nem zavar/nem akarom kikapcsolni. Sokszor beteszem háttérnek, és csinálom a dolgaimat.

Az ESS9018 tartalmaz OS-t, de minden esetben használnak hozzá.

A PCM1704 nem tartalmaz OS-t. A legtöbb gyári alkalmazásában használnak hozzá valamilyen külső - ilyen funkciójú egységet - de működhet NOS módban is, mint ahogy az AN dacok régóta, de van ilyen divathullám mostanában is.

Az OS hatása a hangra drasztikus, nem véletlenül használnak mindenféle DSP-s megoldásokat erre a feladatra jó ideje, hiszen így fülre tudnak "fejleszteni", pontosabban, a leginkább eladható hangképet kimixelni.

Persze az OS is csak egy egység a többi között, rengeteg egyéb dolog is lehetetlenné teszi a dac csipek "hangjának" a feltérképezését a gyári készülékek által.

Pl. az általam NOS módban használt PCM1702 ( ~PCM1704 ) szubjektíve sokkal nagyobb felbontású, részletetzőbb hangot ad, mint a néhány részletet mesterségesen kidomborító, de egyébként mosott hangú, ESS9018-cal megvalósított áramköreim. Viszont, olyan változatot is sikerült - minimális módosítással - létrehozni, amely pont, hogy éles hangú, de cserébe részletezőbb volt...

Most akkor milyen hangja van ? Mi lett volna, ha még több alkatrészen , sőt kapcsolódó áramkörökön változtatok ?

Szerkesztve shany által: 2017 február 15 - 19:33

• 0

#14 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.138 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 19:25

Na jó te akartad:)
Bricasti M1

Ez-e? http://jordanacousti...rce/dacs/m1-se/

Jo lesz nekem az az olcso Audio GD. :)

• 0

#15 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 333 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 18:35

Jaj mar nem lehetsz ennyire titkolodzo. :)

Na jó te akartad:)
Bricasti M1
  • 0

#16 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.138 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 18:17

Igen:)

Jaj mar nem lehetsz ennyire titkolodzo. :)

• 0

#17 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 380 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 17:50

Azért nem kell alábecsülni az OPPO-t, főleg az Audiocom Signature kivitelt (4 ezer EUR). Sokkal drágább DAC-kat is lealáz.

Hát azért 4ezer Euroért tudnék értemessebb dolgot is venni.....

Én nem tudom megmagyarázni a béna sogórómnak,hogy az az Oppo nem jó zene hallgatásra...alapból nagyon gyenge még egy olcsó philips cd-hez visszonyitva is.   Most azt hiszi hogy egyre jobb kábelek majd kicsalnak belöle valamit ,de sajnos csak jobban kihozzák a hibáit.    100ezreket költött most kábelekre, erősitőt is cserélt 500ezerért a zene meg egyre rosszabb..

Szerkesztve kaboca36 által: 2017 február 15 - 17:52

• 0

#18 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 333 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 17:46

Sabre ES9018 vs PCM1704. Sokszor merül fel a kérdés, hogy melyik jobb? Elmondom az én szubjektív véleményemet:

A Sabre alapvetően részletező, aprólékos, szeparált (azaz külön válassza a hangszereket) hangot ad.
A multibit - a PCM1704 chip is ilyen - ezzel szemben analógosabb, néhol pontatlanabb (összemosott), de összességében élvezhetőbb, egységes zenei teret ad, megközelítve azt, amikor egy koncerten ülsz -hisz ott sem egyenként hallod a hangszereket, hanem az össz élményt értékeled/élvezed.
Nekem volt Sabre chipes készülék (OPPO BDP-105), de nem tudtam élvezni: amikor leülsz hallgatni zenét, akkor az elején baromira élvezed a kis nyüanszokat, de kb fél-3/4 óra után kezd fárasztani a zene, és inkább ki akarod kapcsolni.
A multibittel (nekem Audio-gd SA2 DAC-om van most) nincs ilyen érzésem, néhány óra zenehallgatás után is élvezem és nem zavar/nem akarom kikapcsolni. Sokszor beteszem háttérnek, és csinálom a dolgaimat.

Pontosan
Csak nem volt időm ilyen részletesen leírni.:)
Nekem audio gd nfb7-em volt sabre chip-el
Majd lett a master7 a PCM chip-el
Nem volt kérdés melyiken jobb zenét hallgatni.
  • 0

#19 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 333 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 17:38

Miert adtad el? Lett jobb?

Igen:)
  • 0

#20 redbulova

redbulova

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 63 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 17:33

Én is elmentem ebbe a tuning dologba az Oppoval és az eredmény számomra várakozáson felüli. A tápegység csere a képet javította kb. annyival mintha egy kategóriával jobb vetitőm lenne. Az eredmény látványos volt.

Az audió rész upgradelése is sokat hozott a hangban de a költség nem volt audiocom-os nagyságrend. Egy norvég diyer csinálta aki Coris néven posztol fejlesztéseket a fórumokon. Én maximálisan elégedett voltam a munkájával.

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó