Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

DAC-olás

• Please log in to reply
5659 válasz erre a témára

#1 R_Andras

R_Andras

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 177 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Audiofil blog írása, digitális zenei forradalom tanulmányozása, sportok

Elküldve: 2017 július 23 - 10:37

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.Hang minőség szempontjából,előre lépést jelentene e egy Audioquest Dragonfly 1.2 egy Asus Xonar u7 hez viszonyítva?Többnyire notin /Probook 470 G3/ hallgatok zenét,és fő kép akusztikus zenéket.Nyitott fülesből Senheiser HD 598,zárt ból Shure Shr 440-em van.Passzolna ezekhez a fülesekhez?Win 10-et használok.Köszönöm előre is.

Az Asus-t még nem hallottam, viszont az Audioquest szitakötők nagyon szuperek, de én nem az 1.2-t javaslom, hanem a Black-et (1.5), mert szerintem az sokkal jobb mint a régebbi, és firmware frissítéssel továbbfejleszthető, amit az 1.2 nem tud.

• 0

#2 menyét

menyét

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.320 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 14:36

Szia,

Attól függ,

-mennyiért tudsz hozzájutni, és

-ha elromlik benne bármi, ki tudja megjavítani.

A DIY dac-ok között van, amelyiknek szenzációs hangja van,

és tízszer annyiért tudsz csak hasonló hangút beszerezni gyáriban.

Ugyanakkor ha el akarod adni, a CA-ról mindenki hallott már,

DIY dac-ot hang alapján csak kevés megszállott hajlandó vásárolni.

Ha a DIY dac jobban szól, mint a CA. méghozzá sokkal jobban, és

kevesebb pénzért tudod megszerezni, mondjuk feleannyiért,

akkor a DIY- et vedd meg szerintem.

Ha sűrűn cserélgeted a cuccaidat, és pár hónap múlva cserélni fogod, akkor  a CA-t vedd.

Sziasztok.

A vélemlényetekre lennék kiváncsi :)

Hezitálok 2 DAC között. Az egyik az a jól ismert Cambridge Audio DACMagic (sima nem a plus) a masik egy DIY amiben egy AK4495SEQ + AK4418 coverter, de az utobbiról csatolok egy képet. Tudom hogy meghallgatás nélkül nehéz megmondani h melyik lenne az ideálisabb de mégis :)

A rendszer az Marantz PM16 es B&W CDM7NT.

• 1

#3 tiha

tiha

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 189 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 11:53

Hát, így minden nélkül, ráadásul egy DIY dacot megítélni valóban nehéz lesz itt bárkinek.. :)
Én mindenesetre leteszem a voksom mellette, mert tök jól néz ki! :D Ki csinálta?

Nem ismerem a készitőjét sajnos. Kicsit utána néztem a komponenseknek, de eleg kevés infót talaltam, viszont eleggé jók a vélemények.

Lehet hogy teszek egy próbát :D

• 0

#4 poldi

poldi

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 10:19

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.Hang minőség szempontjából,előre lépést jelentene e egy Audioquest Dragonfly 1.2 egy Asus Xonar u7 hez viszonyítva?Többnyire notin /Probook 470 G3/ hallgatok zenét,és fő kép akusztikus zenéket.Nyitott fülesből Senheiser HD 598,zárt ból Shure Shr 440-em van.Passzolna ezekhez a fülesekhez?Win 10-et használok.Köszönöm előre is.

• 0

#5 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 10.983 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 07:49

Hát, így minden nélkül, ráadásul egy DIY dacot megítélni valóban nehéz lesz itt bárkinek.. :)
Én mindenesetre leteszem a voksom mellette, mert tök jól néz ki! :D Ki csinálta?

ránézésre én is :) , de szvsz a két hátsó rca csati túl közel van egymáshoz, így egy vastagabb ic kábel nem biztos elférne egymás mellett...

• 1

#6 Tul

Tul

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.226 Hozzászólás:
  • Interests:HiFi, motorozás

Elküldve: 2017 július 16 - 07:39

Sziasztok.
Hezitálok 2 DAC között. Az egyik az a jól ismert Cambridge Audio DACMagic (sima nem a plus) a masik egy DIY amiben egy AK4495SEQ + AK4418 coverter, de az utobbiról csatolok egy képet. Tudom hogy meghallgatás nélkül nehéz megmondani h melyik lenne az ideálisabb de mégis :)

• 1

#7 tiha

tiha

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 189 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 15 - 15:34

Sziasztok.

Csatolt képek:

• 158292115_2_1000x700_vand-dac-ak4495-display-lcd-usb-xmos-intrare-optica-si-coaxiala-fotografii_rev002.jpg
  • 158292115_4_1000x700_vand-dac-ak4495-display-lcd-usb-xmos-intrare-optica-si-coaxiala-electronice-si-electrocasnice_rev002.jpg
  • 158292115_3_1000x700_vand-dac-ak4495-display-lcd-usb-xmos-intrare-optica-si-coaxiala-boxe-sisteme-audio_rev002.jpg

• 0

#8 Dorian

Dorian

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.009 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 11 - 11:23

Szükségem lenne egy USB DAC-ra amelyen van optikai bemenet.

TV-re és PC-re kötve használnám. HRT Music Streamer II-t váltana.

Mit ajánlotok hasonló minőségben 60-70k környékén?

Kicsit többért, 75 körül szokott lenni használtan Denon DA300, az minden tekintetben jobb.

• 0

#9 charg25

charg25

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 11 - 11:07

Sziasztok!

Szükségem lenne egy USB DAC-ra amelyen van optikai bemenet.

TV-re és PC-re kötve használnám. HRT Music Streamer II-t váltana.

Mit ajánlotok hasonló minőségben 60-70k környékén?

• 0

#10 ttamas

ttamas

Újonc fórumos

• Pipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 02 - 09:04

Mármint a kérdés arra vonatkozik, hogy sajátmagam el tudom végezni vagy szervízben tudják cserélni. 

• 0

#11 ttamas

ttamas

Újonc fórumos

• Pipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 02 - 09:00

Tisztel Urak!

Szeretném megtudni, hogy a hordozható dacok akkuja cserélhető-e, mivel ezek sem örök életűek.Gondolok itt ifi, Fiio és hasonlóakra. Válaszokat előre is köszönöm. TT

• 0

#12 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.672 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 június 01 - 19:58

Lehet hogy "bunkó" vagyok, de én simán átugrom a posztjait!
Ennyi.

Nem, az a normális! ;)

Mi, akik nem tudjuk csak úgy átugrani, mi vagyunk a bunkók. :) Én legalábbis biztos, bár egyre többet ugrok én is. :D Öregszek, nah.

• 1

#13 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 12.257 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, film, túrázás-biciklizés, és imádok a barátaimmal lenni... ;)

Elküldve: 2017 június 01 - 19:54

Baromira unalmas már a reklámozásod.

Lehet hogy "bunkó" vagyok, de én simán átugrom a posztjait!
Ennyi.
  • 0

#14 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 10.983 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 01 - 14:42

és nem is a fülelek bejegyzésre volt reagálás, hacsak abban nem, hogy a szitakötő dac szerepel(t) itt is, ott is....

• 0

#15 Dorian

Dorian

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.009 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 01 - 12:50

Aki nem akar egy vagyont költeni arra, hogy kipróbálja a TIDAL Masters távzene szolgáltatás révén elérhető új technológiát, annak ajánlom a fenti szitakötők közül valamelyik kipróbálását. Az aláírásomban említett blogom legújabb bejegyzésében arról írok...

• 4

#16 R_Andras

R_Andras

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 177 Hozzászólás:
  • Interests:Audiofil blog írása, digitális zenei forradalom tanulmányozása, sportok

Elküldve: 2017 június 01 - 10:18

A Sabre dacoknál a -2dB-0dB közötti kivezérlés tartományban rohamosan megnő az intermodulációs torzítás, ettől "keményebb" a hangja. Ha -2dB digitális hangerőszabályzást alkalmazunk, ezt elkerülhetjük. Persze a különféle áramköri megoldásoktól is függ a hangminőség.

A kiváló hang elég relatív, nekem pl. a szitakötő nem elég kiváló :D

DAEKmR1XkAAKGEQ.jpg

Aki nem akar egy vagyont költeni arra, hogy kipróbálja a TIDAL Masters távzene szolgáltatás révén elérhető új technológiát, annak ajánlom a fenti szitakötők közül valamelyik kipróbálását. Az aláírásomban említett blogom legújabb bejegyzésében arról írok, hogy hogyan lehet firmware frissítés révén MQA képessé (nem teljes dekódoló, csak ún. "renderer", azaz "kibontó") tenni a szitakötőket és ezután hogyan szólnak nagy felbontású zenéket hallgatva.

Ami még érdekes lehet a bejegyzésben, annak ez a nagyon fontos pár napja megjelent cikk az alapja, amely szerint a TIDAL Windows-os, illetve MAC-re készített applikációja, valamint az Audirvana Plus 3 (MAC) program által elvégzett "kibontás" már az új digitális zenei technológiai előnyeinek többségét nyújtja, és ez élvezhető egy nem MQA lépes DAC-al is. A szerző azt állítja, a jó DAC többet tesz hozzá a jó hangminőséghez (akkor is, ha a felbontás ily módon max. 24bit/96kHz lehet), mint egy kevésbé jó, de MQA képes DAC (amely képes lehet 24bit/384kHz-ig kibontani a zenei fájlokat).

Újabb bizonyíték arra, hogy nem minden a felbontás, sokkal fontosabb a szoftveres első kibontással elérhető minőség és a jó DAC együtt.

• -4

#17 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.635 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 25 - 21:13

Most épp Mark Knopfler "Privateering" c. albumát hallgatom CD-ről. De szépen szól!!!!

Pedig az nem éppen egy jó felvétel. De jó zene. Szeretem én is. :)
  • 0

#18 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 10.983 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 25 - 17:05

Nem, inkább Hivox dac-ról lehet szó!
De akár Heed Dactilus is lehet... :)

a helyesen válaszolok között egy fél piros hangszórót sorsolhattam volna ki, ha ez lett volna a feladat, hiszen érkezett pár helyes válasz, amit feltételezni sem tudok, honnan tudhattatok
:D
  • 0

#19 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 12.257 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, film, túrázás-biciklizés, és imádok a barátaimmal lenni... ;)

Elküldve: 2017 május 25 - 16:36

Itt Te a HEED DA-t írtad körül?  :rolleyes:

Nem, inkább Hivox dac-ról lehet szó!

De akár Heed Dactilus is lehet... :)

• 0

#20 juliush

juliush

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 316 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 25 - 14:24

Van HQplayerem, és van a program készítője által tervezett - és természetesen egy bizonyos réteg által rajongott - Signalyst DSD dac is. 

Ez így együtt, ha szükséges felkonvertálással ( a dac kizárólag DSD jelet fogad ), valóban nagyon szépen szól, sőt gyönyörűen ....... gyakorlatilag  mindig, mindennel.

Valójában pont ez a bajom vele, és ezért hallgatok inkább egy szintén DIY, de PCM, NOS dacot. Ráadásul nem a HQplayert használva lejátszóként.

Így messze nem olyan szép, tökéletes a hangzás. Egy csomó hibát is hallok a felvételeken, minden felvétel esetében másokat, de valahogy ez sokkal életszagúbb, hosszabb távon hallgathatóbb számomra, valamint a sztereó székben is jóval erőteljesebb hatást kelt.

Háttérzenének már a DSD nyer...

ESS9018: szintén DIY alapokon, de kikerülve a legproblémásabb szokásos perifériákat, csak PCM jellel hajtva:

A gondom inkább a középtartományával volt, nem volt elég részletező, dimamika-átfogású, és az ezekkel összefüggő jelenlétérzet, -tér, a zene leválása hangsukárzókról...Természetesen, ismételten csupán számomra, a saját körülményeim között. 

Shany, abszolút korrekt, informatív hozzászólás!

Mint láthattad én pont az Általad próbált opciók "öszvérénél" kötöttem ki, HQPlayer-ben DSD128-ra konvertált jellel táplálok az ESS9018-alapú DAC-ot (Filter: poly-sync-short-mp, Modulator: DSD7). Ilyennel nem próbálkoztál még?

PCM-mel hajtva csak az elején próbáltam egy keveset, de a DSD-vonal hamar kiszorította.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó