Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

DAC-olás

• Please log in to reply
5548 válasz erre a témára

#1 konkolit

konkolit

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 830 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Tegnap, 17:54

Csak egy tipp volt :) Ha már HTPC-zel (és nem akarsz pl. egy OPPO-t), akkor inkább belső kártyát használnék (lineáris táppal), pl. 

ASUS XONAR ESSENCE STX II 7.1 https://www.amazon.d...e/dp/B00JF6RO7C

Bár laptophoz kell majd egy ehhez hasonló eszköz is: External PCIe Slot Expansion Box http://www.netstor.c...3/03_02.php?ODI

Maradok a HTPC-nél úgy látom. A laptop macerás és az a box egy horror, annyiból veszek egy használt konfig-ot.

Azzal a hangkártyával már szemeztem párszor, jónak tűnik és még fokozni is lehet...

• 0

#2 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 542 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 27 - 14:05

Ebből az árból már veszek inkább egy oppo-t vagy kettőt :)

Sőt, ha 103-as még olcsóbb és nekem bőven elég.

Csak egy tipp volt :) Ha már HTPC-zel (és nem akarsz pl. egy OPPO-t), akkor inkább belső kártyát használnék (lineáris táppal), pl. 

ASUS XONAR ESSENCE STX II 7.1 https://www.amazon.d...e/dp/B00JF6RO7C

Bár laptophoz kell majd egy ehhez hasonló eszköz is: External PCIe Slot Expansion Box http://www.netstor.c...3/03_02.php?ODI

Szerkesztve robi-k által: 2017 március 27 - 14:19

• 0

#3 konkolit

konkolit

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 830 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 27 - 13:23

Ebből az árból már veszek inkább egy oppo-t vagy kettőt :)

Sőt, ha 103-as még olcsóbb és nekem bőven elég.

• 0

#4 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 542 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 27 - 12:53

http://motu.com/products/avb/16a

• 0

#5 konkolit

konkolit

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 830 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 27 - 10:53

Sziasztok!

Külső usb dac vagy hangkártyát keresek laptophoz. 5.1 vagy több csatorna.

Ilyet néztem:

https://www.shenzhen...d-computer.html

100e felett már elgondolkodtató egy emotiva új processzora.

Van esetleg bodor-féle dac is sokcsatornás?

• 0

#6 mrfn85

mrfn85

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 23 - 21:52

Ha az operációs rendszer hangkeverőjére gondolsz, akkor azt is használhatod némelyik kijátszó protokoll alatt, bár ezek jellemzően rosszabb hangminőséget adnak, mint a rendszer hangvezérlőjét kikerülő megoldások.

Ismét köszönöm a választ! :) Erre jutottam én is a sok külföldi fórumleírásból. 

• 0

#7 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 13.792 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 március 23 - 20:20

Köszönöm a választ. Ez működik igen. Arra gondoltam, hogy az alapértelmezett rendszerszintű hangerőszabályzás lehetséges e. Tehát nem csak adott programon belül.

Ha az operációs rendszer hangkeverőjére gondolsz, akkor azt is használhatod némelyik kijátszó protokoll alatt, bár ezek jellemzően rosszabb hangminőséget adnak, mint a rendszer hangvezérlőjét kikerülő megoldások.

• 0

#8 mrfn85

mrfn85

• Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 23 - 19:04

Ha PC a forrás, a lejátszó szoftverben tudod állítani a hangerőt.

Köszönöm a választ. Ez működik igen. Arra gondoltam, hogy az alapértelmezett rendszerszintű hangerőszabályzás lehetséges e. Tehát nem csak adott programon belül.

• 0

#9 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 13.792 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 március 23 - 17:09

Cambridge Audio Dacmagic USB csatlakozással lehetséges, hogy szoftveresen szabályozzam a hangerőt?

Ha PC a forrás, a lejátszó szoftverben tudod állítani a hangerőt.

• 0

#10 mrfn85

mrfn85

• Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 23 - 13:13

Sziasztok,

szeretném a segítségeteket kérni.

Cambridge Audio Dacmagic USB csatlakozással lehetséges, hogy szoftveresen szabályozzam a hangerőt?

Tehát a gépem USB-n keresztül csatlakozik a Dacmagichez.

Köszönöm!

Balázs

• 0

#11 DKristóf

DKristóf

Újonc fórumos

• Pipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 18 - 20:05

(Az utóbbi kettő gondolom nem nekem szól, hanem Zatarnak...?)

Nálam egyébként a DAC-kérdést a német RME Babyface nevű USB-hangkártyája oldotta meg. Azzal győzött meg, hogy négy lemeznyi Beethoven-szonátát végig tudtam hallgatni vele.

Ami nekem a legnagyobb tanulság, az az, hogy az órajelnek milyen óriási jelentősége van. Ez az RME egyik nagy erőssége.

Kisérleteztem azzal, hogy optikai kábellel összekötöttem az RME-t az EMU-val és kipróbáltam, melyik hogy szól külső órajellel.

A Babyface, amikor az EMU-tól kapott órajelet, akkor a hang rögtön izgágább, idegesebb lett, sokkal kevésbé volt jó hallgatni.

Amikor pedig az EMU kapta a Babyface órajelét, akkor rögtön elkezdett jobban szólni.

• 0

#12 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 427 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 07 - 20:15

ja bocsi a dac képét csak neked készitettem tegnap, azért is olyan amilyen..... gondolkodik.gif

ja meg néhány Hawaii kép ,mert ott is csöveztem 6-8 hónapot......  ilyet nem találsz a netten,mert analog géppel csináltam anno.

Csatolt képek:

• Screenshot from 2017-03-07 20:09:18.png
  • 235705283_b6fdcf0d26_b.jpg
  • 235715855_75ba89388e_b.jpg

Szerkesztve kaboca36 által: 2017 március 07 - 20:17

• 0

#13 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 427 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 07 - 19:49

Ja és a te cd játszod úgy hívják hogy külső dac.

• 0

#14 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 427 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 07 - 19:47

Miért lenne érdeke bárkinek kamuképekkel kérkedni, amivel ha lebukik, azzal hosszú időre lejárathatná magát?

Én azt mondtam ugyanolyan hangszóró készlettet hallgatok mint az IRS. :D aki ismeri az tudhatja hogy 58 darab készült csak belöle,és

90ezer dolcsi volt 1980-ban.   Nem hiszem hogy sokkan  engedhetik meg maguknak még amerikában sem. 

a rendszerem nagy része látható,.... ha csak azt irom hogy Qa senki nem figyel felrá, pedig 100 euroért igen jó ár-érték referencia.

http://www.infinity-...S/body_irs.html

a cd-t meg nem szedem szét csak azért hogy fotókat készitsek, meg a derekamat sem akarom megerőltetni, őreg vagyok már ehez :D

• 0

#15 kaboca36

kaboca36

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 427 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 07 - 19:30

Én pl cd játszót építettem túlmintavételezés nélkülöző konverterrel.

"blah-blah-blah..."

Kár hogy fogalmad sincs miről beszélsz.   tudod egyáltalán ki az a Salas.  mert az ő tápját te nem fogod helyetesiteni egy egyszerű 5V-os 7905-el vagy LM317-el. A 74LS04 csak arra jó hogy további zajt, jittert adjon az adott jelnek.  A TL431 úgyszintén 100kHz föllöt semmit nem ér, annál egy jó minőségű Beyschlag vagy Roederstein Resista MK2 , vagy Draloric  is jobb.

Amúgy űgyesen dolgozol hogy millimétere sikerűlt lekoppintani azt amiről KB 20 évvel ezelőtt olvastam és még a képet is sikerűlt ugyanúgy alul fokuszálni. 

• 0

#16 muv.imi

muv.imi

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.242 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 07 - 10:21

Kétlem, hogy ezt Te építetted, jobban jártál volna ha kicsit kisebb arccal vagdalkoznál.

http://www.elektronc.../cikkek/dac.php

• 2

#17 zatar01

zatar01

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 69 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 07 - 10:13

Én pl cd játszót építettem túlmintavételezés nélkülöző konverterrel.

AD1865-ös csipel, mert ezt sok készülékben használják.
A SPDIF jelet egy 74LS04 (U4) logikai IC fogadja, amely 4 db inverterrel oldottam meg.
 A '04-es IC többi kapu áramkörét a hibakijelzésre, némításra használtam, mert az jobb minta most használható többi.
A digitális jelfeldolgozást a kevés külső alkatrészt igénylő igásló a CS8414 (U1) 96kHz-s receiver csip végzi a készülékemben. 
Az IC 2db 5 voltos tápfesszel működik. Az egyik 5V a digitális táp, a másik az un. analóg táp. Az IC M0, M1, M2 lábainak 0-ra, vagy 1-re állításával lehetőség van 8 fajta audio formátum beállítására. Elmondható, hogy gyakorlatilag mindenféle DAC csiphez beállítható.
A 11 és 26-os lábak jelét egy 74LS02 (U3) 4db NOR (nem-vagy) kaput tartalmazó áramkörre vezettem el.
A DAC az Analóg Devices cég AD1865-ös (U3) csipje, ami egy komplett 18 bites duál audio DAC. Képes a 256-szoros túlmintavételezésű jelek feldolgozására is.
A konverterben lézerrel trimmelt ellánállás lánc végzi az AD átalakítást.
Ára sajnos borsos, de viszont szépen szól. 
A szürést az áramkimeneten egy 560pF (C4, C6) értékű kondernzátor a négyszögjel átvitelt javítja. Ezzel párhuzamosan van kapcsolva a 150 Ohm (r7, r9) értékű I/U konverter. A 800uH (L1,L2) induktivitás a szűrő fázismenetét korrigálja nekem
Buffert a DAC kimenete nem terheltem, ezért egy transzformátort, vagy egy csöves buffer fokozatot kell utána építenem.
Jelen esetben én mi E88CC csövekkel felépített buffert ajánlok, két triodával.hog a kimeneti ellenállás kisebb legyen, ill. a keletkezett hang dinamikusabban szólaljon meg.
A táp hozzá IRF740-es fettel működik csatornánként külön áteresztő elemmel zénerdiódás stabilizátor állítja elő.
Met ettől a hang dinamikusabb, és a zaj meg kisebb.220k-s ellenállással terheltem elő ugyanis a stabilizálás hatásosságának növelésén kívül a zajelnyomásra is jótékony hatással van.
és itt a lényeg, Az IC-k felől érkező a már 4,7uH-s induktivitással csökkentett digitális „visszapofázó” zajt gyakorlatilag rövidre zárja, mert enélkül müködésképtelen.

Csatolt képek:

• avx2.png

• 0

#18 DKristóf

DKristóf

Újonc fórumos

• Pipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 07 - 10:09

Ilyen és ehhez hasonló képek több millió van fent a netten, miből tudjuk ez a tied mond már el nekem. 

Miért lenne érdeke bárkinek kamuképekkel kérkedni, amivel ha lebukik, azzal hosszú időre lejárathatná magát?

• 0

#19 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 10.763 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 07 - 08:46

Ilyen és ehhez hasonló képek több millió van fent a netten, miből tudjuk ez a tied mond már el nekem.

akkor keresd még ezeknek a képeknek az eredetijét és linkeld be...

az a baj ezzel, ha kétségbe vonod vkinek az igaz mondását így kapásból, az rád sem vethet jó fényt a jövőre nézve...
  • 0

#20 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 10.763 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 07 - 08:41

Amúgy itt azt irja .hogy semmi különbséget nem hallott az AQ által bemutatott MQA-s számok és a cd között. Sőt azt emlití jobban élvezte a Harbeth-es szobát ahol simán egy egyszerű kézi lejátszóról szólt a zene. gondolkodik.gif :D

akkor jól értettem én is , bár kellett némi külső segítség a fordításhoz
  • 1

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó