Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Forrasztás

• Please log in to reply
126 válasz erre a témára

#1 Current

Current

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2018 február 12 - 12:31

Ha már páka, érdemes beszélni a JBC-ről is. Nem olcsó, de minden célra alkalmas a nagy hegyválaszték miatt és

elnyűhetetlen. Gyors hegycsere, gyors felfűtés.

• 0

#2 teac

teac

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 11 - 17:32

ha ajánlanátok valami jobb eszközt megköszönném... és akkor visszatérhetnék az ezüsttartalomra, vagy annak hiányára...

Tisztelt Uram !

Amennyiben hosszú élettartamú, és valóban jó pákát akar, ERSA Digital 2000 állomás, és hozzá a Power Tool páka ! A fejek cserélhetők. Ez az egyetlen páka, amivel nagy hőelvezetésű anyagokat tud forrasztani. Megfelelő heggyel, hangsúlyozom ! A forrasztás meg messze nem olyan egyszerű bizonyos esetekben, mint amennyire annak látszik. Írtam már máshol is, csak megfelelő forrásból származó ónt használjon, nem a drága a drága ! Ezt használom évek óta, és lecserélhetetlen, csak a hegyek méretével tudok játszani, a mindenkori konkurrencia elméletileg jó, gyakorlatilag labdába sem rúg mellette. A Weller nyolcvan wattos digitális állomás 5 mm-es hegye két másodperc alatt odafagyott a DAC-om teliföldjéhez, úgy kellett többször is "letörni" a fóliáról. Ez tudja azt, amit az meg sem közelít. Nem vagyok anyagilag érdekelt, de microsolder.kft.

TEAC

• 0

#3 rookakoma

rookakoma

Nincs visszaút

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 220 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 04 - 23:28

Vettem egy ilyet, mert kellett egy kis hordozhotó páka:

https://www.banggood...l?rmmds=myorder

Csak ajánlani tudom, Weller WSD80 / WSP81-hez tudom hasonlítani, mert ilyet használok.

Olyan, mintha a kis TS 100 nagyobb teljesítményű lenne. Simán forraszt nagy csatikat vastag kábelre a TS-B2 heggyel, amivel érkezett. Ez teljesen jó, nem túl vékony, de nem is vastag.

Többféle hegy-fűtőbetét kapható hozzá, jó áron:

https://www.banggood...html?rmmds=cart

Összehasonlítás végett a Wellerhez 25000 Ft volt a fűtőbetét!

A hőmérséklet csak 10 °C-os lépésekben állítható, szerintem kibírható.

Ha leteszed visszahűti magát 200 °C-ra, ha megmozdítod, akkor pár másodperc alatt ismét felmelegszik a beállított hőmérsékletre.

Azt mondják, hogy kb 40 perc folyamatos használat mellett a nyele felmelegszik, ezt még nem tapasztaltam, de ez hátrány lehet esetleg.

19V-os táppal 40W teljesítmény, de tényleg sokkal többnek érződik.
Táp:

https://www.banggood...l?rmmds=myorder

A YouTube-on vannak videók róla.

Szállítási opcióként a Priority Direct Mail opciót érdemes választani.

Ez tényleg jó.

https://www.youtube.... soldering iron

• 0

#4 malac6011

malac6011

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 21:06

Na ezzel nem fogsz sokra jutni...... :D. Mai áron egy doboz Sopi-t sem ér.

ha ajánlanátok valami jobb eszközt megköszönném... és akkor visszatérhetnék az ezüsttartalomra, vagy annak hiányára...

Szerkesztve malac6011 által: 2018 február 03 - 21:07

• 0

#5 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.938 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 20:55

ez ugyan nem pillanatpáka, de csak 40

vagy 60 wattos, még egy doboz sophiáneáért cseréltem orosz katonákkal

Na ezzel nem fogsz sokra jutni...... :D. Mai áron egy doboz Sopi-t sem ér.

Szerkesztve dragonweed által: 2018 február 03 - 20:56

• 0

#6 malac6011

malac6011

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 20:13

Nam a megfogatással van bal, hanem a páka teljesítményével. Ha az nem elég, csak melegíti a huzalt, a szigetelés elkezd olvadni, de az ón még mindig nem folyik. 2.5-ös huzalhoz legalább 100W-os páka kell. (nem pillanatpáka!)

ez ugyan nem pillanatpáka, de csak 40

vagy 60 wattos, még egy doboz sophiáneáért cseréltem orosz katonákkal

• 0

#7 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.938 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 16:35

nem bántottál meg, ellenben elmondhatnád, hogy egy 2,5 átmérőjű derót végét hogyan lehet szépen megfogatni, hogy ne kelljen áthvíteni az egész kábelt.

eddig mindig csak úgy sikerült...

Nam a megfogatással van bal, hanem a páka teljesítményével. Ha az nem elég, csak melegíti a huzalt, a szigetelés elkezd olvadni, de az ón még mindig nem folyik. 2.5-ös huzalhoz legalább 100W-os páka kell. (nem pillanatpáka!)

Szerkesztve dragonweed által: 2018 február 03 - 16:35

• 0

#8 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.777 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 16:26

nem sajnos azzal is taknyoltam legutóbb, azt hiszem a gyanta és a folyasztó hiánya okozza a problémát,
A több napos kísérlet sorozat eddigi eredménye, :
sem a stannol sem a kínai nem tartalmaz forrasztás segítő anyagokat, k..a nehéz forrasztani velük.
Szívem szerint küldenék mintát valami hozzáértőnek, de ennyit az egész topik nem ér. :D

Sztem hagyd ezt a forrasztás témát inkább hozzáértőre. Ami képet küldtél az nagyon ...... szerény!
Stannollal pedig nagyon jól leet forraszani. Úgyhogy ha azzal sem megy akkor inkább ne erőltesd. Több kárt okozol vele mint hasznot.
  • 0

#9 malac6011

malac6011

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 15:40

Elnézést, nem akartalak megbántani..... sad.gif gondolkodik.gif.  Gyanta, folyasztószer nélkül nem lehet forrasztani. Sehogy, legjobb esetben is így....

nem bántottál meg, ellenben elmondhatnád, hogy egy 2,5 átmérőjű derót végét hogyan lehet szépen megfogatni, hogy ne kelljen áthvíteni az egész kábelt.

eddig mindig csak úgy sikerült...

• 0

#10 malac6011

malac6011

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 15:38

A Stannollal milyet tudsz forrasztani?
Az biztos , hogy tökéletesen használható. Tehàt tekinthető viszonyítási alapnak.

nem sajnos azzal is taknyoltam legutóbb, azt hiszem a gyanta és a folyasztó hiánya okozza a problémát,

A több napos kísérlet sorozat eddigi eredménye, : 

sem a stannol sem a kínai nem tartalmaz forrasztás segítő anyagokat, k..a nehéz forrasztani velük.

Szívem szerint küldenék mintát valami hozzáértőnek, de ennyit az egész topik nem ér. :D

• 0

#11 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.777 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 15:03

bár nem fényképeztem körbe de valóban nem tudtam vele csodát művelni, szerintem nagyon kevés benne a gyanta vagy egyáltalán nincs benne,
és persze nekem nem szakmám a forrasztás mint neked,

A Stannollal milyet tudsz forrasztani?
Az biztos , hogy tökéletesen használható. Tehàt tekinthető viszonyítási alapnak.
  • 0

#12 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.938 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 14:45

bár nem fényképeztem körbe de valóban nem tudtam vele csodát művelni, szerintem nagyon kevés benne a gyanta vagy egyáltalán nincs benne,

Elnézést, nem akartalak megbántani..... sad.gif gondolkodik.gif.  Gyanta, folyasztószer nélkül nem lehet forrasztani. Sehogy, legjobb esetben is így....

• 0

#13 malac6011

malac6011

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 12:39

Hát ez bizony nincs "bevonatolva"... ezt anno a szakma tanárom úgy jellemezte, "t..nyolás"  sad.gif. Erre ráhűlt a megolvadt forrasz, ennyi.

• 0

#14 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.938 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 11:57

Igen, érdemes utána olvasni, a megfelelő hőfokválasztás elengedhetetlen ahhoz, hogy normálisat forasszunk.

Szombat reggel lévén kifényesítettem a kaszámat, és a család kétkedő pillantásainak kereszttüzében , az olvasott ismeretek birtokában nekiláttam a forrasztásnak.

Minden igaz ami le van írva. Ha el tudod találni a 300 C fokot a forrasztó ón szépen olvad, igaz nincs tele folyató anyaggal, de a képen látható monster kábel három sodort eréből, sikeresen bevonatoltam az egyiket. A forrasztás olyan lett kihűlés után mint pompei-ben a láva, vagy kovácsolás előtt az acél, tehát olyan olvadt fém jelleget öltött, valószínűleg a magasabb olvadáspontnak köszönhetően,és ahogyan meridián fórumtárs jellemezte szürkés matt árnyalatot öltött.

Hát ez bizony nincs "bevonatolva"... ezt anno a szakma tanárom úgy jellemezte, "t..nyolás"  sad.gif. Erre ráhűlt a megolvadt forrasz, ennyi.

• 0

#15 malac6011

malac6011

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 08:16

Elvileg nem gond a magasabb olvadáspont - ez az ólommentes anyagok jellemzöje, 300°C körül tökéletesen kell forrasszon ez is. Ha 350-400 fokon is maszatol, nem folyik, akkor van baj. Ott már a folyasztószerek is elégnek sajnos.

Amivel befürödtem az 400 fokon is így taknyolt. Egy idevágó: https://elektro-net....ntes-forrasztas

Igen, érdemes utána olvasni, a megfelelő hőfokválasztás elengedhetetlen ahhoz, hogy normálisat forasszunk.

Szombat reggel lévén kifényesítettem a kaszámat, és a család kétkedő pillantásainak kereszttüzében , az olvasott ismeretek birtokában nekiláttam a forrasztásnak.

Minden igaz ami le van írva. Ha el tudod találni a 300 C fokot a forrasztó ón szépen olvad, igaz nincs tele folyató anyaggal, de a képen látható monster kábel három sodort eréből, sikeresen bevonatoltam az egyiket. A forrasztás olyan lett kihűlés után mint pompei-ben a láva, vagy kovácsolás előtt az acél, tehát olyan olvadt fém jelleget öltött, valószínűleg a magasabb olvadáspontnak köszönhetően,és ahogyan meridián fórumtárs jellemezte szürkés matt árnyalatot öltött.

Szerkesztve malac6011 által: 2018 február 03 - 08:16

• 0

#16 miczo

miczo

• Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 00:40

Elvileg nem gond a magasabb olvadáspont - ez az ólommentes anyagok jellemzöje, 300°C körül tökéletesen kell forrasszon ez is. Ha 350-400 fokon is maszatol, nem folyik, akkor van baj. Ott már a folyasztószerek is elégnek sajnos.

Amivel befürödtem az 400 fokon is így taknyolt. Egy idevágó: https://elektro-net....ntes-forrasztas

• 1

#17 malac6011

malac6011

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 02 - 23:14

Nehezen olvadt meg sokkal nehezebben mint a másik ami mentes bármilyen nemesfémtől.

A másikkal a forrasztás pikpak zajlik (balról) , míg ezzel mintha picit melegebb pákára lenne szükség, jóformán csak maszatolni tudtam vele (jobbról)

Ez mit jelent frankó vagy nem mfrankó ?

Csatolt képek:

• ezüst.jpg

Szerkesztve malac6011 által: 2018 február 02 - 23:15

• 0

#18 malac6011

malac6011

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 02 - 20:45

Annyira nem, csak talán nem akarjuk szétoffolni teljesen ezt a hirdetést.

Leónozhatnál egy-egy darab vezetékvéget mindhárom forraszanyaggal, tanulságos lenne.

Nekem a lentebb említett forraszanyaggal ez egyáltalán nem sikerült.

Melyikre gondolsz ?

• 0

#19 tuli079

tuli079

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 65 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 02 - 19:11

Üdv!

köszi a véleményezést! Ugyanakkor sajnos pont kínára ez nem igaz, köszönhetően a kapzsi pénzéhes amerikának és európának, beleértve magyarországot is.

A helyzet az, hogy az olcsó munkaerő miatt gyártat a világ minden országa kínában. Viszont amikor felépítenek egy gyárat annak nagyobb a kapaciátsa mint amennyit a világ piaca be tud fogadni. A gyárat szerződés köti, hogy azon a néven, nem hozhatja forgalomba a terméket amin a megbízó. Mi történik tehát? forgalomba hozza noname, olcsóbban.

Talán mivel pl. az "adibas" márkával nem értek el áttörő sikert inkább név nélkül hozzák forgalomba a tömegárut.

Itt nyugodtan megjegyezhetem, hogy itt a fórumon gazdát cserélő banándugók, csatlakozók, kábelek, stb legalább 75%-a rossz minőségű termék, csak, hogy ne említsek forgalmazót az itthoniak közül, jó páran forgalmazzák ezeket, és hogy másolat e vagy sem, mindegy is.

A valamit magukra adó cégek sem értelmezhető egyértelműen, hiszen ők is kínában gyártatnak, csak többet költenek arra, hogy engem és téged átverjenek, tisztelet persze egy - két kivételnek. 

Ennek a forrasztó ónnak az ezüst tartalma ugyanannyira megkérdőjelezhető mint egy carbon házas banándugó réz tartalma, és arra sincs írva semmi.

Sziasztok,

Szerintem Kina már nem olcsó (semmilyen tekintetben sem), én félévente végeztetem el a gyártási költség analízist (gyártósor transferekkel foglalkozom) és Magyarország már 3 éve olcsóbb mint Kína. Sőt lassan 2x-es a szorzó. Egyetlen oka van, hogy Kinában gyártat mindenki, az hogy ott van a piac, ja és az 5-7%-os extra Vám a nem kinai termékekre szintén nyomós indok. 

Egyébként Upppp

Üdv Péter

• 1

#20 miczo

miczo

• Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 02 - 15:29

Annyira nem, csak talán nem akarjuk szétoffolni teljesen ezt a hirdetést.

Leónozhatnál egy-egy darab vezetékvéget mindhárom forraszanyaggal, tanulságos lenne.

Nekem a lentebb említett forraszanyaggal ez egyáltalán nem sikerült.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó