Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

TMP csevegő

• Please log in to reply
143 válasz erre a témára

#1 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.850 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Tegnap, 21:06

Lassan összeáll a saját dobozom (végre :rolleyes:), az Aurum Cantus is.

Most hogy kezd úgy megszólalni ahogy mindig szerettem volna a zenét hallani, előkotortam egy régi deszkamodell erősítőmet, aztán csak pislogtam nagyokat. Hát...., ha ezt meg lehetne csinálni úgy 40-50 Wattosban, nem gondolkoznék tovább erősítő ügyben. De sajnos nem lehet. Technikai okok miatt, ez a konstrukció ennyit enged. (12Watt 8ohmon)

Így is disszipál vagy 50 wattot (per csatorna), A osztályú lévén nagyon rossz a hatásfoka. De a hangja!... gondolkodik.gif

Az egykori -méltán nagy hírű- Linsley-Hood féle A osztályú erősítő FET-ekre átdolgozott változata, az eredeti sem volt gyenge, de ez minden szempontból jobb annál.

Ebben az a plusz, hogy egy kapcsolóval lehet váltani az együtemű (SE), és a Push-Pull üzemmód között. (utóbbiban kicsit jobb a hatásfok, és kisebb a kimenőellenállás)

Ha van köztetek aki ért az építgetéshez, vagy rá tud venni valakit aki elvállalja az ne hagyja ki. (engem ne keressetek vele, biztosan nem vállalom).

Érzékenyebb dobozokkal ez nyugodtan lehet végállomás, őszintén nem tudom ennél lehet-e sokkal jobb hangú erősítőt építeni. Venni, kemény százezrek alatt nem hiszem...

A sztereó változat teljes anyagköltsége (dobozoláson kívül) kijön kb. 25-30 ezerből. Semmi extra, nehezen beszerezhető alkatrész nincsen benne, de a jó tápegység (ennél is) alapkövetelmény.

A kapcsolási rajzot alább láthatjátok, ha valakit komolyan érdekel, tanácsokkal tudok segíteni az építésben.

Csatolt képek:

• jlhfet.jpg

Szerkesztve dragonweed által: Tegnap, 21:08

• 0

#2 Giorgio12

Giorgio12

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 824 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:52

Befejeződött az Alcomax átépítés project!

Nem tudom, én örültem jobban az elkészültének, vagy András, hogy végre elvittük a lakásából a két behemót hangsugárzót, ami a Kolibri ellentéte, hisz az egy pici ékszerdoboz.

Gondolkodtam milyen nevet adhatnánk neki, a "Drabálka" illene hozzá, ha valakinek jobb ötlete van, közölje.

Az eredmény nagyon tetszik, sokban hasonlít az összejövetelen hallott két állódobozhoz, úgyhogy le sem tagadhatná a származását.

Fényévnyi távolságra került az eredeti doboztól, ha valakinél hever még ilyen, javaslom, hogy vágjon bele az átépítésbe, dobozterv megvan Andrásnál, a váltóterv úgyszintén, bár ő az összeszerelést nem vállalja be, de megvalósítható a dolog, az ösvény ki van taposva.

Mégegyszer köszönöm a belefeccölt sok és lelkiismeretes munkát! :smile53:  :smile53:  :smile53:

• 0

#3 pärt

pärt

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 370 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 02:31

Először is, én is köszönöm a lehetőséget mind Andrásnak, mind a vendéglátó Tamásnak és nagy türelmű feleségeiknek, amiért kölcsönadták férjeiket. leborulok.gif  Ja, és természetesen a leereszkedő jóindulatot tanúsító Macskának Akinek Külön Kanapéja Van. :D

A Pantherek tavalyi bemutatóján is ott voltam, most tényleg jobb volt az akusztika, viszont egy fontos dolog akkor, ott, a nagyobb térben talán még jobban kiviláglott: ezek a  dobozok nagyon bírják a zavargászást, komolyan hajtva is mentesek minden durvaságtól, még komlex, nagy dinamikájú zenei anyagokkal sem omlik össze a hang. Amikor egy forténál gyorsan levennénk a hangerőt, mert míg halkan szólt, színes, izgalmas az előadás, de aztán hirtelen "sok lett a jóból", na ezt, sem akkor, sem most nem éreztem. Számomra legfőbb erőssége a Panther-Triton duónak, hogy lefárasztás nélkül képes fenntartani a figyelmet. Igyekszik bevonni a zenébe, de nem ugrik a képembe és nem próbál leteperni lenyűgöző (fárasztó) kunsztokkal. Röviden: teszik a dolgukat.

A fórumtársak által és általam leírtak azt a képzetet kelthetik, hogy ezzel szemben a Kobrák... De nem, nagyon hasonló hang, volt, hogy elhangzott a "most melyik van bekötve" kérdés. Azt hiszem zenei anyagtól is függött, mennyire volt egyértelmű a némileg eltérő karakter. Talán a párducok extrém mélyei adtak olyan "testet" a zenének, ami után a Kobra soványabbnak hatott? Nekem is a Panther tetszett jobban egy hajszállal, de csak ismételni tudom, az én fülemnek nagyon hasonló világ.

A "pesti busz" érkezése után páran lementünk Tamással a műhelybe hangyászni. Aki nem akar új kütyüt az ne nézze meg az Ant-et mert addiktív kis izé. Egy előrehaladott készültségi állapotú példányt szemrevételeztünk. Laikus szemmel is szemrevaló: rendezett panel rövid jelutakkal, eszméletlen masszív házzal. Tényleg már azelőtt kedvet csinál a birtoklásra, hogy egy hangot hallottam volna tőle. 

Pár szó a zenékről, körítésről.

Az előbbieket András hozta és érzésem szerint a "munkaeszközei". Nem tesztlemezek, de egy részük azzá vált valamely sajátosságuk miatt (tér, mélyek, dinamika, stb...vagy csak szimplán: de jó ez a szám). Ezt csak azért tartottam érdemesnek megemlíteni, mert természetesen nem volt, nem is lehetett teljes a repertoár. Sokunk zenei gyűjteményét alkotó, erősen átlagos, vagy éppen átlag alatti felvételek nem nagyon voltak. Ezekkel nem öröm demózni, de talán érdemes lenne felvenni ilyeneket is a programba, semleges hangú rendszerről lévén szó, biztosan jól venné ezt az akadályt is.

Ami pedig a körítést illeti: amit hallottunk, azt csúcs(drága) forrás, speciális állványok, akusztikai panelek, alátétek, über- kábelek, nélkül produkálta a  duó, szóval valószínűleg van még benne potenciál, bár az "üzenet" éppen az, hogy ezek jó része nélkül is létezik jó hang.

• 5

#4 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.850 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 15 - 13:14

Köszönöm a méltató szavakat.  :smile53:  A véleményekkel jórészt egyetértek, a Panther-ek hűvösebb, visszafogottabb de mégis erőteljes és analitikus hangzása sokak szívébe belopta már magát. Csak annyira nem tudta, hogy valaki végre a magáénak tudhassa :). Pedig szerintem sokan elcsodálkoznának azon, hogy mit is lehet kihozni ennyi pénzből... gondolkodik.gif

A Kobra kicsit "virgoncabb" -de nem rossz értelemben az-, könnyed, levegős , kicsit fürgébb hangzást produkál a másiknál, nyugodtabb hangú erősítőkhöz jobb választás lehet.

Sajnos a kettőt ötvözni nagyon nehéz lenne, de ez sok esetben van így az audio holmik világában.

A Panther-ből sajnos több nem lesz, ennek van pár oka. Az első az, hogy az eredeti mélyközepek gyártását régen abbahagyta a HiVi, az utódok meg sajnos a régi közelébe sem érnek. A készletek kimerülőben, így az áruk is jócskán felment.

http://loudspeakerfr...Product_ID=6985

https://www.audiopho...65--p-4793.html

Ez együtt a bonyolultabb dobozkonstrukcióval, meg a komplexebb váltóval azt jelenti, hogy -még ha tudnánk is gyártani őket - az áruk minimum 500 ezer lenne, azt meg nem biztos, hogy sokan bevállalnák.... gondolkodik.gif

Szerkesztve dragonweed által: 2018 január 15 - 14:09

• 1

#5 kimber

kimber

ecce homo

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.669 Hozzászólás:
  • Interests:szó-kép-zene

Elküldve: 2018 január 15 - 12:49

Örülök, hogy részese lehettem a csapatnak, akikkel együtt meglátogattuk Andrást és Tamást, fülügyre vehettük a hangfalakat és az erősítőt, nem mellesleg megismerkedhettünk a tervezővel, egy nagyon szerény, szimpatikus emberrel. 

A két hangfal közül számomra is a Panther nyújtott szerethetőbb produkciót, meglepő, hogy még nem kelt el. Aki új, különleges, egyedi dobozt szeretne és ekkora kerettel rendelkezik, az tegyen vele egy próbát, hallgassa meg. A Kobra sem rossz doboz, sőt, nagyon sok ember ízlésével találkozhat a stílusa alapján, a hangja nagyon tiszta és precíz, azt adja vissza, ami a felvételeken rajta van. Nekem néha már sok volt, a Panther megbocsájtóbb karaktere jobban tetszett. Ha valami befutott márka jelzése szerepelne ezeken a dobozokon nem sokáig volnának az apróban. 

• 2

#6 Indy

Indy

Hosszútávú zenehallgató

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.416 Hozzászólás:
  • Interests:Vintage, bicaj

Elküldve: 2018 január 15 - 11:48

Csatlakozom Gyurihoz! Köszönjük a lehetőséget és a vendéglátást! Andrásnak pedig a türelmét, hogy kilencünket így ismeretlenül megismertetett a Panther és a Kobra kvalitásaival. Nekem személy szerint a Panther hangvilága tetszett jobban. Csak biztatni tudok mindenkit aki ebben az árkategóriában keres hangsugárzót. Próbálja ki! A Kobra is remek produktum. Abszolút alternatíva lehet, érdemes próbát tenni. Minden elismerésem a készítőknek! Sok sikert és kitartást kívánok a további munkához fejlesztésekhez! Ezután is érdeklődve kísérem figyelemmel a történéseket. Köszönöm! :smile32:

Én is szeretném megköszönni a lehetőséget, hogy a TMP/Sol rendszert meg tudtam hallgatni! Goodman-hez hasonlóan nekem is a Panther-ek hangja tetszett inkább, nem sziporkázott annyira mint a Kobra, de az én fülem amúgy is a nyugodtabb (lassabb, punnyadtabb, visszafogottabb, kinek hogy tetszik  :D ) hanghoz van szokva. Ennek ellenére tudom értékelni azt az irányt is, amely felé elköteleztétek magatokat: kimagasló felbontás, dinamika, tér és precizitás. Sok sikert kívánok Nektek a továbbiakhoz!  

• 2

#7 asebestyen

asebestyen

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 484 Hozzászólás:
  • Interests:SOL Kolibri
    fan club

Elküldve: 2018 január 15 - 09:33

Akkor azért nem tudtam, facebookom nincs (és nem is lesz). :)

• 0

#8 Ear

Ear

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.483 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 15 - 09:13

Kár titkolózni, mindent kiszúrok, mint látható. :D

A Facebookon már rég kint volt a képe, :)

26230789_568805220120844_558790569317314

• 0

#9 goodman

goodman

"csőbarát"

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.684 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 15 - 08:43

Szép estét!

A mi kis társaságunk átutazóban megállt Debrecenben, egyrészt, hogy meghallgassa András két állódobozát, valamint nekem kellett vinnem alkatrészeket az Alcomax átépítés projecthez.

Mindenek előtt köszönjük a házigazdának és kedves feleségének a vendéglátást, hiszen egy kisbusszal érkeztünk "csapatostul", ráadásul ott találkoztunk néhány fórumtárssal is.

Megjegyzem köztünk volt az 1-es és 2-es számú Kolibri tulajdonosa is PH pajtás.

A Panthert gondolkodás nélkül beállítanám a nappalimba, bár szerintem mindkét dobozon érződött hogy egyazon tervező keze munkája.

Persze én most az ujjáéledt Alcomaxomnak örülök, ami a mai napon elkészült és a rövid meghallgatás alapján is elmondhatom, hogy fényévnyi távolságban van az eredeti konstrukciótól.

Itt is megköszönöm Andrásnak, hogy a rengeteg feladata mellett elvállalta a tervezést és kivitelezést!

leborulunk.gif  leborulunk.gif

Csatlakozom Gyurihoz! Köszönjük a lehetőséget és a vendéglátást! Andrásnak pedig a türelmét, hogy kilencünket így ismeretlenül megismertetett a Panther és a Kobra kvalitásaival. Nekem személy szerint a Panther hangvilága tetszett jobban. Csak biztatni tudok mindenkit aki ebben az árkategóriában keres hangsugárzót. Próbálja ki! A Kobra is remek produktum. Abszolút alternatíva lehet, érdemes próbát tenni. Minden elismerésem a készítőknek! Sok sikert és kitartást kívánok a további munkához fejlesztésekhez! Ezután is érdeklődve kísérem figyelemmel a történéseket. Köszönöm! :smile32:

• 2

#10 asebestyen

asebestyen

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 484 Hozzászólás:
    fan club

Elküldve: 2018 január 14 - 22:26

Látod! Pozitívan diszkrimináltalak, nem feltételeztem, hogy meg...atsz, tehát hogy behúzol a csőbe, na... :D

• 0

#11 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.850 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 22:18

Hány különbség van a képen ?

olvasd  :D

Csatolt képek:

• kul2-800x420.jpg

Szerkesztve dragonweed által: 2018 január 14 - 22:18

• 0

#12 hodyka

hodyka

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.591 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 22:16

Nem tudom, nem is guglizok rá és nincs is 135+-os IQ-m. :) Nem is bánom, mert akkor állandóan ilyenekkel tesztelnének, hogy megvan-e még? :D

Hány különbség van a képen ?

olvasd  :D

• 0

#13 asebestyen

asebestyen

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 484 Hozzászólás:
    fan club

Elküldve: 2018 január 14 - 22:13

Akkor ezt szúrd ki!...... :)

135-ös IQ felett ajánlják. gondolkodik.gif

Ha ismered, nem érvényes.....

Nem tudom, nem is guglizok rá és nincs is 135+-os IQ-m. :) Nem is bánom, mert akkor állandóan ilyenekkel tesztelnének, hogy megvan-e még? :D

• 0

#14 hodyka

hodyka

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.591 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 22:09

Én már tudom, de még várok Pü. be elküldöm neked  :D

• 0

#15 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.850 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 21:54

Csatolt képek:

• iq-fb-800x420.jpg

Szerkesztve dragonweed által: 2018 január 14 - 22:00

• 0

#16 asebestyen

asebestyen

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 484 Hozzászólás:
    fan club

Elküldve: 2018 január 14 - 21:34

A Tritonból 2változat készül, a 4 bemenetes integrált távirányítható 35w-os, illetve ez a 45w-os verzió ami egy hangerőszabályzóval (lépcsős poti, vagy ki minek nevezi) ellátott végfok.

Van még egy 5 bemenetes változat ami ugyanaz mint az első csak az 5. bemenet egy MM csöves phono (de ebből egyelőre csak 1 készült egy barátomnak...)

• 0

#17 TMP

TMP

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 165 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2018 január 14 - 21:32

A Triton mióta koxolta fel magát 45W-ra? :D

A Tritonból 2változat készül, a 4 bemenetes integrált távirányítható 35w-os, illetve ez a 45w-os verzió ami egy hangerőszabályzóval (lépcsős poti, vagy ki minek nevezi) ellátott végfok.

Van még egy 5 bemenetes változat ami ugyanaz mint az első csak az 5. bemenet egy MM csöves phono (de ebből egyelőre csak 1 készült egy barátomnak...)

• 1

#18 Giorgio12

Giorgio12

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 824 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 20:02

Szép estét!

A mi kis társaságunk átutazóban megállt Debrecenben, egyrészt, hogy meghallgassa András két állódobozát, valamint nekem kellett vinnem alkatrészeket az Alcomax átépítés projecthez.

Mindenek előtt köszönjük a házigazdának és kedves feleségének a vendéglátást, hiszen egy kisbusszal érkeztünk "csapatostul", ráadásul ott találkoztunk néhány fórumtárssal is.

Megjegyzem köztünk volt az 1-es és 2-es számú Kolibri tulajdonosa is PH pajtás.

A Panthert gondolkodás nélkül beállítanám a nappalimba, bár szerintem mindkét dobozon érződött hogy egyazon tervező keze munkája.

Persze én most az ujjáéledt Alcomaxomnak örülök, ami a mai napon elkészült és a rövid meghallgatás alapján is elmondhatom, hogy fényévnyi távolságban van az eredeti konstrukciótól.

Itt is megköszönöm Andrásnak, hogy a rengeteg feladata mellett elvállalta a tervezést és kivitelezést!

leborulunk.gif  leborulunk.gif

• 3

#19 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.850 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 09:40

Ez a végfok változat, 1 bemenettel, nagyobb trafóval, tápfesszel, szűréssel.

• 1

#20 asebestyen

asebestyen

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 484 Hozzászólás:
    fan club

Elküldve: 2018 január 13 - 23:57

Igazából csak képeket szerettem volna feltölteni, de ettől azért többet érdemel ennek a mai napnak a margója.
Szóval igencsak kurtára sikerült a közös életünk a kolibrikkel, röpke pár nap elteltével már vihettem is vissza őket.
Szomorúan tettem mert nagyon kis szerethető dolgok ők, szerethető zenével ajándékozzák az embert.
Pár napja még nem is tudtam, hogy lesz ismét hallgatózás , de mivel úgyis vinnem kellett a madárkákat a fészekbe ígyhát bejelentkeztem.
Túl nagy meglepetés megint nem ért mert ismét meggyőződhettünk többen is , hogy mit is tudnak az álló dobozok, ha szívvel, szeretettel és tudással vannak hadrendbe állítva.
Akusztikailag most sokkal szerencsésebb környezetben hallgathattuk meg mind a Panther, mind a Kobra párosok gyönyörű hangját.
Megfelelő kiiszolgálással, amit jelen esetben a Triton erősítő biztosított, tényleg pazar élményben volt részünk.
Lehetne itt agyba főbe polírozni a produktumokat mindenféle földöntúli jelzőkkel,de ezt tényleg hallani kell.
Megtudtuk, hogy van magába befelé figyelő ember lelkéhez szóló hangsugárzó, ami szivet szorongat, és van olyan ami a nyers valósággal állítja szembe az ember fiát, és azt kegyetlenül a szemébe, és a fülébe is mondja.
Nagyon jó zenéket halgattunk, nagyon jól éreztük magunkat, kutyafuttában ugyan de találkozhattunk egy pár fórumtársunkkal is akikkel talán a legközelebbi találkozón többet lehet majd "szakmázni".
Én nagyon örülök hogy ott lehettem, és ismét csak szeretném megköszönni amit kaptunk.
Tamás nejének köszönjük a végtelen türelmet, a kedves szavakat, és a finom teát.
Remélem minél hamarabb találkozunk.
Peace
Pál

IMG_20180113_110639.jpg

A Triton mióta koxolta fel magát 45W-ra? :D

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

1 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

dragonweed