Jump to content
AVX Café Rebat
alto

DIY és tuning topic

Recommended Posts

Én azért óvatosabb "duhaj" vagyok annál , hogy DTAC-ban gondolkodjak....

Az SA sorozatbol is eléggé zsebbenyulos lenne a dolog , tekintettel , hogy durván 300 mikro kellene , össz-vissz ! :smile51:

Mindazonáltal elhiszem , hogy jo kondérok , de jo lenne valahogyan megfülelni, hogy mennyire az.... :smile46:

Ha meg tudod oldani, hogy forrasztás nélkül teszteld, akkor visszaveszem ha netán nem jönne be.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Köszönöm szépen kedvességed, meg tudom oldani , hogy ne forrasszak rá!

Deee nem szeretnék ám én ebböl ingyencirkuszt csinálni..... :smile46:

Nyáron lenne esedékes mert akkor fogom tudni finanszirozni, akkor köszönettel visszatérnék rá.

/Egyébként 6 db. 47 mikro/630 V

2 db. 22 mikro/630 V

2 db. 15 mikro/630 V

és 4 db. 2,2 mikro/630 V kellene....

Ez igy kb , mit kostál ? :smile51:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Köszönöm szépen kedvességed, meg tudom oldani , hogy ne forrasszak rá!

Deee nem szeretnék ám én ebböl ingyencirkuszt csinálni..... :smile46:

Nyáron lenne esedékes mert akkor fogom tudni finanszirozni, akkor köszönettel visszatérnék rá.

/Egyébként 6 db. 47 mikro/630 V

2 db. 22 mikro/630 V

2 db. 15 mikro/630 V

és 4 db. 2,2 mikro/630 V kellene....

Ez igy kb , mit kostál ? :smile51:

Hűha, mi lesz ez, kondenzátor temető?

Ez így gyorsan összeszámolva 110eFt körül van, nem kevés.

Ilyen mennyiségre tudok adni rendes diszkontot.

A nagyobb értékekből csak néhány darabot tartok, méretük és áruk miatt nem fogynak gyorsan. Március vége fele frissitem a raktár készletet, addig döntsd el légyszi, mert egyébként nem hoznék be 6db 47uF-osat.

András

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Mondom , csak nyáron lesz aktuális . :smile51:

Nem szoktam sürgetni a dolgokat , ki tudom majd várni a hátáridöt...

Ez egy soros váltó, es az also keresztezési freki 260 Hz-en van,és ebböl adodik,hogy ide 141 mikro kell.

Ez már több éve müködö hangdoboz , és igen "konkrétan" szol... :smile46:

Pontosan a nagy mennyiségü kondik miatt vagyok kissé "ovatos duhaj"

/Jelenleg orosz olajpapir kondérokbol van a tömb összeállitva. :)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Egy csúcs DIY project Raal ribbon hangszóróval:

tism163.jpg

Fórum a projectről

Ha úgy is szól ahogy kinéz, akkor nagyon komoly. Kezdő asztalos kézségekkel nem állnék neki elkészíteni.

Ez igen :smile51: a hang már más kérdés, de a kivitel és a terv nagyon jó!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Én pont ezt a projectet tervezem egyszer megépíteni.Igaz alakítani kell rajta,de már elvileg kész a méretezés.Csak modellezni akarom,hogy pontos lapméreteket kapjak.Aztán egyszer talán lesz belőle valami.Persze Beyma hsz-ekből.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Én pont ezt a projectet tervezem egyszer megépíteni.Igaz alakítani kell rajta,de már elvileg kész a méretezés.Csak modellezni akarom,hogy pontos lapméreteket kapjak.Aztán egyszer talán lesz belőle valami.Persze Beyma hsz-ekből.

Szivesen meghallgatnám, ha egyszer elkészül...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Szivesen meghallgatnám, ha egyszer elkészül...

Ha úgy lesz,szólok. :smile51:

Bár már a mostani Beymáknak is picit kicsi a szoba,és ezek még magasabbak 60cm-rel.Hosszú utat kell megjárnom hogy odáig eljussak,de legalább megvan egy kitűzött cél.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Jól ismert jelenség az audiotechnikában, hogy két - műszaki paramétereiben tökéletesen megegyező készülék vagy alkatrész - a meghallgatás során egészen eltérő hangminőséget produkál. Egyesek hivatkozva a mért paraméterek azonosságára az egyébként hallható különbséget nem fogadják el, és az egészet a vásárló megtévesztését szolgáló "woodo" kategóriába sorolják, mások - bár nincs rá tudományos magyarázat - hisznek a saját fülüknek, és tényként fogadják el a hallható különbséget. Egészen ritka eset az, hogy a tudomány választ talál a jelenségre, ami általában egy olyan műszaki jellemző, amit addig ismeretlen volt, vagy nem vettek figyelembe, illetve a méréstechnikája addig nem volt megoldható.

Az általunk képviselt ClarityCap cég egy kétéves kutatási program keretében keresett választ arra, hogy a kondenzátorok hangminőségét milyen eddig nem ismert tényezők befolyásolják. A választ meg is találták, mégpedig a mechanikai rezonanciában, amely felelős az egyéb paramétereiben azonos kondenzátorok eltérő hangminőségéért. A kutatás gyakorlati hasznosításaként a közeljövőben két új kondenzátor családot jelentenek be a piacon, melyek tervezését és gyártását a mechanikai rezonanciák minimalizálásának figyelembe vételével végezték.

A kutatás eredményeit az alábbi angol nyelvű cikk foglalja össze.

ClarityCap technical report

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A kutatási eredmények felhasználásaként pedig a Claritycap két új kondenzátor családot dob piacra a közeljövőben, az ESA (Enhanced SA) illetve az MR(Minimum Resonance) sorozatot.

Claritycap_ESA_MR.jpg

Konkrét rendelhetőségről illetve árakról még nincs információ, de várhatóan az ESA sorozat árai az SA és DTAC között lesznek, az MR pedig a DTAC felett.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Érdeklödnék,hogy 33uF 100V és 15uF 100V kondik milyen tipusba léteznek és mennyibe kerülnek?Tekercsek is vannak a kinálatban?

Szia,

Claritycap SA sorozat, ez 630V-os.

15 uF: 4563 Ft

33 uf: 9944 Ft.

Induktivitásokkal pillanatnyilag nem foglalkozom.

Üdv

András

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest Thiele
A kutatási eredmények felhasználásaként pedig a Claritycap két új kondenzátor családot dob piacra a közeljövőben, az ESA (Enhanced SA) illetve az MR(Minimum Resonance) sorozatot.

Claritycap_ESA_MR.jpg

Konkrét rendelhetőségről illetve árakról még nincs információ, de várhatóan az ESA sorozat árai az SA és DTAC között lesznek, az MR pedig a DTAC felett.

Ezekröl az új ClarityCap kondikról lehet már tudni valamit?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
A kutatási eredmények felhasználásaként pedig a Claritycap  két új kondenzátor családot dob piacra a közeljövőben, az ESA (Enhanced SA) illetve az MR(Minimum Resonance) sorozatot.

Claritycap_ESA_MR.jpg

Konkrét rendelhetőségről illetve árakról még nincs információ, de várhatóan az ESA sorozat árai az SA és  DTAC között lesznek, az MR pedig a DTAC felett.

Ezekröl az új ClarityCap kondikról lehet már tudni valamit?

Szia,

Egyenlőre annál többet mint amit leírtam nem tudok. Illetve az biztos hogy az MR nagyon drága lesz, valószínű hogy kereslet hiányában nem lesz érdemes vele foglalkoznom. Amint vannak új információk, felrakom ide.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Mondom , csak nyáron lesz aktuális . :smile51:

Nem szoktam sürgetni a dolgokat , ki tudom majd várni a hátáridöt...

Ez egy soros váltó, es az also keresztezési freki 260 Hz-en van,és ebböl adodik,hogy ide 141 mikro kell.

Ez már több éve müködö hangdoboz , és igen "konkrétan" szol... :smile46:

Pontosan a nagy mennyiségü kondik miatt vagyok kissé "ovatos duhaj"

/Jelenleg orosz olajpapir kondérokbol van a tömb összeállitva. :)

Szia,

Most van raktáron elég 47uF-os, ha érdekel még, értesíts.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest Tigris

Sziasztok egy régebbi Tannoy 2 utas hangfalamban kiment a kondi. Szeretnék helyébe tenni másikat, a kondin található adatok a következők voltak 3,3 as 100 voltos. Van e a Clarity-nek valami ennek a helyébe ami alkalmazható? Gondolom a kondi adataihoz kötnöm kell magam és nem lehet eltérni? Köszönöm a választ.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Sziasztok egy régebbi Tannoy 2 utas hangfalamban kiment a kondi. Szeretnék helyébe tenni másikat, a kondin található adatok a következők voltak 3,3 as 100 voltos. Van e a Clarity-nek valami ennek a helyébe ami alkalmazható? Gondolom a kondi adataihoz kötnöm kell magam és nem lehet eltérni? Köszönöm a választ.

Szia,

Volna ilyen. ClarityCap SA 3 uF-os és 0,33 uF-osból lehetne összerakni párhuzamosan kötve.

Ezek 630 Voltosak, ami rendben van, az lenne a baj ha a 100 Voltot nem tudná.

Üdv

András

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt