Jump to content
AVX Café Rebat
alto

DIY és tuning topic

Recommended Posts

Itt várjuk a hangfal és erősítő építők, készülék tuningolók kérdéseit.

Termékeink:

- ClarityCap SA, DTAC, SEG kondenzátorok keresztváltókba, erősítőkbe

- Raal Advanced Loudspeakers ribbon driverek

- Hemp Acoustics hangszórók

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Nagyon korrekt, egyszer meghallgatnám.

:smile51:

Önmagában nehéz lesz meghallgatni, de készül egy saját doboz ezzel a driverrel.

Szólok, ha megvan.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Üdv!

Van lehetőség meghallgatni a Hemp egyutas hangszórók valamelyikét?

Szia,

Hát önmagában (mármint doboz nélkül) nem sok értelme van meghallgatni.

Készülőben egy saját hangfal az FR8C driverrel, jelzem ha hallgatható állapotba kerül.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Üdv!

Van lehetőség meghallgatni a Hemp egyutas hangszórók valamelyikét?

Szia,

Hát önmagában (mármint doboz nélkül) nem sok értelme van meghallgatni.

Készülőben egy saját hangfal az FR8C driverrel, jelzem ha hallgatható állapotba kerül.

Köszönöm, várom :smile51:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szia alto!

Én nyertem a AVX játékon a kondikat. Mivel most készítek egy hangfalat, jól is jön. Lehet arról szó, hogy 4,7 -esek legyenek? Az 1000 forintos különbséget kifizetem.

Köszi

Bikabéka

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Szia alto!

Én nyertem a AVX játékon a kondikat. Mivel most készítek egy hangfalat, jól is jön. Lehet arról szó, hogy 4,7 -esek legyenek? Az 1000 forintos különbséget kifizetem.

Köszi

Bikabéka

Szia,

Ok, deal done.

Csörögj rám, hogy mikor tudsz érte jönni.

Üdv

András

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szia!

Posta nem megoldás? Zalában lakom. Így az út többe lenne, mint a kondik értéke. Ha a posta nem jó akkor felajánlom majd valakinek a fórumon...

Köszi.

Bikabéka

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Szia!

Posta nem megoldás? Zalában lakom. Így az út többe lenne, mint a kondik értéke. Ha a posta nem jó akkor felajánlom majd valakinek a fórumon...

Köszi.

Bikabéka

Szia,

Persze el tudom utánvéttel postázni, ha igy kivánod.

Üdv

András

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Hello A RAAL hangszorokrol tudsz-e valami infot?

Rendelt mar valaki? Mik a tapasztalatok?

Koszi

Szia,

Mire gondolsz? A technikai adatok fenn vannak a honlapomon.

Általánosságban elmondható, hogy egy nagyon precíz, csúcsmínőségű valódi ribbon sugárzó, átlagosnál magasabb érzékenységgel, széles frekvencia átvitellel, mentes az olcsóbb ribonnok csúnya magasfrekvenciás rezonanciáitól. Egyesek szerint a világ egyik legjobbja ebben a műfajban, az ára is ennek megfelelően magas.

Itthon nem is akadt még rá vevő, külföldre adtam el néhányat.

Amit szerintem érdemes építeni belőle:

- Egyutas szélessávú konstrukciókhoz supertweeterként alkalmazva, 10Khz körül vagy feljebb, egy darab jó minőségű kondival váltva

- Hagyományos kétutas dobozokhoz(pl. D'Appolito elrendezésben) a gyártói ajánlás szerint szerint vágva (tipustól függően 1-2 Khz körül 24db/oktávval vágva).

Mindkét esetben érzékenységben és minőségben is megfelelő hangszóróval illik párosítani, ami nem egyszerű.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Üdv Mindenkinek!

ClarityCap SA kondikrol érdeklödnék.

Használta -e valaki hangváltoban , és ha igen mik a tapasztalatok,mondjuk egy hétköznapi tipussal /pl.Benic/ összehasonlitva?Hangminöség , karakter...stb. :smile51:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Üdv Mindenkinek!

Használta -e valaki hangváltoban , és ha igen mik a tapasztalatok,mondjuk egy hétköznapi tipussal /pl.Benic/ összehasonlitva?Hangminöség , karakter...stb. :smile46:

@artisan:vlmi jó cuccos lehet ez a ClarityCap,egy ismim aki hájendben utazik,és " semmi cicózás" cimszó alatt van,szintén váltóban(?) akarja ezeket használni...DTAC sorozat,dobtam egy hátast látván mibe kerülnek :):smile51: ..de ha neki az kell :D

:)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Üdv Mindenkinek!

Használta -e valaki hangváltoban , és ha igen mik a tapasztalatok,mondjuk egy hétköznapi tipussal /pl.Benic/ összehasonlitva?Hangminöség , karakter...stb. :smile51:

Szia,

Nem én vagyok az autentikus forrás, mivel én árulom, de annyit el tudok mondani,hogy elég sokan vásároltak tőlem hangváltó tuning céljából SA illetve sajnos kevesebben DTAC típusokat, és szinte kivétel nélkül mindannyian jelentős, hallható javulásról számoltak be, az eredeti Wima, Bennic és hasonló kategóriájú kondikhoz képest.

Ezen linken

Kondenzátor teszt találsz egy független és nagyon sok gyártóra kiterjedő tesztet, ami Claritycap szempontból elég pozitiv, hiszen a legjobbak között szerepel.

Üdv,

András

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ha jól tudom, a Heed Audio hangfalaiban, legalább is az Envoyban Clarity Caps kondenzátorok vannak. Az például igen nagyszerűen muzsikál! Persze biztosan nem csak a kondenzátorok miatt de talán az sem elhanyagolható.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Én azért óvatosabb "duhaj" vagyok annál , hogy DTAC-ban gondolkodjak....

Az SA sorozatbol is eléggé zsebbenyulos lenne a dolog , tekintettel , hogy durván 300 mikro kellene , össz-vissz ! :smile51:

Mindazonáltal elhiszem , hogy jo kondérok , de jo lenne valahogyan megfülelni, hogy mennyire az.... :smile46:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt