Jump to content
AVX Café Rebat
tunerman

Original Ongaku

Recommended Posts

Üdvözlöm az új topic-on!

Mindenkit szivesen látok, aki arra a kérdésre keresi a választ, hogy az elektrotechnikai paramétereken kivül van-e más lehetőség az erősítőt építők számára.

- Elképzelések...

- Anyagok...

- Technológiák...

Üdv: tunerman

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Üdvözlöm az új topic-on!

Mindenkit szivesen látok, aki arra a kérdésre keresi a választ, hogy az elektrotechnikai paramétereken kivül van-e más lehetőség az erősítőt építők számára.

- Elképzelések...

- Anyagok...

- Technológiák...

Olvasom, olvasom a kérdést, nem értem mit is akarsz. Annyi meg ennyi lehetőség van, például most reggeli után megigyam a teámat, vagy még várjak, mert forró, … vagy mi van az erősítőépítőkkel?

Ha csak ilyen egyértelműen tudod megkérdezni csemetédtől, hogy fiam éhes vagy, mire megfejti a választ, mit is akartál tőle, lehet, hogy éhen hal. Tudod az apák felelőssége…

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Üdvözlöm az új topic-on!

- Elképzelések...

- Anyagok...

- Technológiák...

MOTTÓ:

Forrasztani mindenki megtanulhat, de hogy mit és hová - azt kevesen...

Üdv: TJ.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Üdvözlöm az új topic-on!

- Elképzelések...

- Anyagok...

- Technológiák...

Olvasom, olvasom a kérdést, nem értem mit is akarsz. Annyi meg ennyi lehetőség van, például most reggeli után megigyam a teámat, vagy még várjak, mert forró, … vagy mi van az erősítőépítőkkel?

Ha csak ilyen egyértelműen tudod megkérdezni csemetédtől, hogy fiam éhes vagy, mire megfejti a választ, mit is akartál tőle, lehet, hogy éhen hal. Tudod az apák felelőssége…

ISTVÁN01!

Ez a kérdésfelvetés sok technikai képzettségű ( szak ) ember számára értelmetlen.

Van valami, ami nincs benne a tankönyvekben?

Ezen a topic-on nem az " elektronok áramlása a vezető anyagokban " stilusú csevejt szeretnék olvasgatni.

MINDENT AMI EZEN TÚLMUTAT....

A teázás gondolatébresztő lehet... Jó reggelt!

Üdv: szellemidéző

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Akkor

Anyag: Minél több fa, eredeti és nem műfa… amit például Yamamoto és még sokan mások képviselnek, és ez most itt nem penna reklám.

ISTVÁN01!

Mágnesezhető anyagok, alkatrészek elkerülése a tervezésnél - helyeslem!

Azért van olyan szempont is, hogy mc phono zajvédelem !

Talán a teljesen fából készült szerkezet mégsem old meg minden problémát...

Talán egy kis réz segíthetne:)))

Üdv: természetbarát

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest bigdewil

Wéleményem xerint nem jo a cim, me mi köze ennek a kérdés xelleméhez? :smile46:

Rengeteg DIY-es wan és mind beleteszi a leendö gyermekébe a xellemét.

Különben nem épitene.

Kondo beletette a Japán ösiséget, egyszerüséget és a cseresznye wirágzás érzését.

Ezért aki ezt megérzi és birtokolhatja is, az boldog ember lex.

De itthon is wan jo pár épitö mester. Mind probálkozik, de csak nagyon keweseknek adja meg az ur, h olyat is beletegyenek, ami perszre majd át is jön a hallgatozáskor, ami nix benne a tankönywekben, de még az alkatréxekben sem.

Ezért is mondtam itt walamelyik topicon Yoriknak, h én még igazán jo DIY-est nagyon keweset hallottam. Erre walamié megsértödött, h fikáztam a gépét...

A Jenci féle OTL-t pl nem tekintem DIY-nek, hix már több is kéxült belöle.

No xowal a xellem. Hát walahogy az itthoni xellemek xámomra gyengébbek.

Wagy legalább is a rengeteg DIY-es mégsem tudja megragadni a szellem üstökét rendesen és nem tudja beletuszmákolni a gépibe. :smile51:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Wéleményem xerint nem jo a cim, me mi köze ennek a kérdés xelleméhez? :smile46:

Rengeteg DIY-es wan és mind beleteszi a leendö gyermekébe a xellemét.

Különben nem épitene.

Kondo beletette a Japán ösiséget, egyszerüséget és a cseresznye wirágzás érzését.

Ezért aki ezt megérzi és birtokolhatja is, az boldog ember lex.

De itthon is wan jo pár épitö mester. Mind probálkozik, de csak nagyon keweseknek adja meg az ur, h olyat is beletegyenek, ami perszre majd át is jön a hallgatozáskor, ami nix benne a tankönywekben, de még az alkatréxekben sem.

Ezért is mondtam itt walamelyik topicon Yoriknak, h én még igazán jo DIY-est nagyon keweset hallottam. Erre walamié megsértödött, h fikáztam a gépét...

A Jenci féle OTL-t pl nem tekintem DIY-nek, hix már több is kéxült belöle.

No xowal a xellem. Hát walahogy az itthoni xellemek xámomra gyengébbek.

Wagy legalább is a rengeteg DIY-es mégsem tudja megragadni a szellem üstökét rendesen és nem tudja beletuszmákolni a gépibe. :smile51:

BIGI!

Örülök neked! Komolyan.

Viszont az alcímben leirtam, hogy itt talán mást is találhat a topiclakó mint az OHM törvényt. A mottót olvasd el - ki mit tesz a gépezetbe....

Lehet, hogy ő is egy DIY rajongó és kiváncsi... majd meglátjuk!

Üdv: tévelygő elektron

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest bigdewil

BIGI!

Örülök neked! Komolyan.

Viszont az alcímben leirtam, hogy itt talán mást is találhat a topiclakó mint az OHM törvényt.

Pedig xakmailag nem tok hozzátenni, max esztétikailag, wagy fülileg, mán ha hagyják. :smile51:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Akkor

Anyag: Minél több fa, eredeti és nem műfa… amit például Yamamoto és még sokan mások képviselnek, és ez most itt nem penna reklám.

ISTVÁN01!

Probléma megoldására…

Ha most váz és hordozó anyagoknál tartunk, persze a funkció az első. A fa az a belső természetes csillapításával tűnik ki a többi anyag közül, de nem jó vezetőnek és árnyékolónak. Egy anyagot, ha lehet, ne azért válasszunk, hogy egy máshonnan származó problémát oldjunk meg vele, hanem Ő maga ne generáljon problémát.

Az MC tényleg igényli a jó árnyékolást, erre a vörösréz az ideális, mert elektromosan és mágnesesen is jól árnyékol, de mágnesesen csak váltóáramúlag, örvényáram elvén, ezért viszont jó vastagra kell választani, 3mm vagy több.

De, a problémát jobb ott is keletkezési helyen csökkenteni. Építettem, méreteztem egy félvezetős RIAA korrektort ami tudta fogadni az ortofon MC10-et, 5uV/3ohm, a kimenetén megjelent a 2,5V (már megint kihagytam a további előfokot és hangpotit). Be volt rakva egy 3mm falvastagságú aludobozba, de olyan sokat nem számított az árnyékolás (az alu kicsit gyengébb mint a réz), mert ha kivettem az aludobozból, úgy működtettem, semmi problémát nem okozott, sőt, nyugodtam fogdoshattam a lezáratlan bemenetet, ekkor általában iszonyú brummok szoktak megjelenni, de nálam csupán annyi volt, hogy kezem keresztül, mint antenna, durozsolt az 540kHz-es Kossuth adó a hangszóróból. A titok csupán annyi, hogy tápegység távol külön dobozban (nincs aksi-meg elem, 230V-ról megy), meg a szimmetrikus felépítés.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Látom nagyon baxxa a csőröd, de akkor sem. :smile51:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
...A fa az a belső természetes csillapításával tűnik ki a többi anyag közül, ...

Nem éppen. Hangszerek építésénél a fa rezonáns tulajdonságait használják ki.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest bigdewil

Látom nagyon baxxa a csőröd, de akkor sem. :smile51:

Téwedsz.

Nem baxxa.

Nem wok kiwi rá.

Te mondsz walamit, amihez jogod wan.

Én meg kételkedem, me nekem ehhez wan jogom.

Mi a problémád ezen felállással, azt nem tom. :smile46:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Akkor

ISTVÁN01!

Probléma megoldására…

Ha most váz és hordozó anyagoknál tartunk, persze a funkció az első. A fa az a belső természetes csillapításával tűnik ki a többi anyag közül, de nem jó vezetőnek és árnyékolónak. Egy anyagot, ha lehet, ne azért válasszunk, hogy egy máshonnan származó problémát oldjunk meg vele, hanem Ő maga ne generáljon problémát.

Az MC tényleg igényli a jó árnyékolást, erre a vörösréz az ideális, mert elektromosan és mágnesesen is jól árnyékol, de mágnesesen csak váltóáramúlag, örvényáram elvén, ezért viszont jó vastagra kell választani, 3mm vagy több.

De, a problémát jobb ott is keletkezési helyen csökkenteni. Építettem, méreteztem egy félvezetős RIAA korrektort ami tudta fogadni az ortofon MC10-et, 5uV/3ohm, a kimenetén megjelent a 2,5V (már megint kihagytam a további előfokot és hangpotit). Be volt rakva egy 3mm falvastagságú aludobozba, de olyan sokat nem számított az árnyékolás (az alu kicsit gyengébb mint a réz), mert ha kivettem az aludobozból, úgy működtettem, semmi problémát nem okozott, sőt, nyugodtam fogdoshattam a lezáratlan bemenetet, ekkor általában iszonyú brummok szoktak megjelenni, de nálam csupán annyi volt, hogy kezem keresztül, mint antenna, durozsolt az 540kHz-es Kossuth adó a hangszóróból. A titok csupán annyi, hogy tápegység távol külön dobozban (nincs aksi-meg elem, 230V-ról megy), meg a szimmetrikus felépítés.

ISTVÁN01!

Ok, kb. én is ezen a vonalon vagyok, az mcPHONO tépegységének a fotóját már láthattad a SE-PP-OTL topic-on.

2mm-es vörösréz az alaplemez, szálára húzva. szinterezve és természetesen fadobozban.

Az viszont, hogy a fadoboz milyen fából legyen - azt nagyon ki kellett találni.

Úgy néz ki a dolog, hogy a mahagoni - teak - wenge sorrend alakult ki a faválasztás területén. Az utobbi elképesztően érdekes faanyag - mikor fúrom a lyukat finom por jön ki a fúró mellett...

Az árnyékolás megint egyszerű téma, a külön tápegységgel együtt. Habár a tápegység egyenirányító csővének a kiválasztása nem volt egy egyszerű menet!

Üdv: csigafúró

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
...A fa az a belső természetes csillapításával tűnik ki a többi anyag közül, ...

Nem éppen. Hangszerek építésénél a fa rezonáns tulajdonságait használják ki.

De milyen az a rezonancia, az emberi fül számára az egyik legkellemesebb összetételű, olyan anyag meg nincs, ami ne rezonálna. A kellemes harmonikus összetétel az ami miatt fából nagyon sok akusztikus hangszer készül, vonosok, fafúvos, ütős stb, de még a zongorának is egyik legfontosabb összetevője a fa.

Manapság divatos akril (plexi) is jó csillapítású, alig van saját hangja, ez néha jó. Lehetne belőle hangdobozt is csinálni, mégis keveset lehet ilyet látni, esetleg csak azért, hogy kiállításon bele lássunk egy konstrukció belsejébe. Lemeztányérnak az egyik legjobb anyag, de már láttam fából is tányért. Az akril az egy teljesen homogén anyag, kiegyensúlyozni sem nehéz, a fatányért sokkal nehezebb centírozni, de lehet hogy érdemes.

post-4-1194711151.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest bigdewil
Az akril az egy teljesen homogén anyag, kiegyensúlyozni sem nehéz, a fatányért sokkal nehezebb centírozni, de lehet hogy érdemes.

Akrilbol...

post-4-1194720297.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Látom nagyon baxxa a csőröd, de akkor sem.  :smile51:

Téwedsz.

Nem baxxa.

Nem wok kiwi rá.

Mi a problémád ezen felállással, azt nem tom. :)

Mi a fene kételkednivaló van egy olyan dolgon, amit sosem láttál, sosem hallottál, egyáltalán semmiféle információd nincs róla, és semmi üzleti ügyed nincs vele???

Nem értelek Devla, jó neked, ha lejáratod magad? :smile46:

Üdv: értetlen

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Az akril az egy teljesen homogén anyag, kiegyensúlyozni sem nehéz, a fatányért sokkal nehezebb centírozni, de lehet hogy érdemes.

Akrilbol...

Fatányér…fakanál…akarom mondani hangkar, de a hangkarbázis az akrilból van

A fának van egy utolérhetetlen tulajdonsága, gyönyörű tud lenni, nem kell díszíteni, csak egy kicsit pácolni-lakkozni.

post-4-1194723999.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A fának van egy utolérhetetlen tulajdonsága, gyönyörű tud lenni, nem kell díszíteni, csak egy kicsit pácolni-lakkozni.

Ezen szól igazán jól Tuskó Goykovich... :smile51:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest bigdewil

Látom nagyon baxxa a csőröd, de akkor sem.  :smile51:

Téwedsz.

Nem baxxa.

Nem wok kiwi rá.

Mi a problémád ezen felállással, azt nem tom. :smile46:

Mi a fene kételkednivaló van egy olyan dolgon, amit sosem láttál, sosem hallottál, egyáltalán semmiféle információd nincs róla...

Hagyjuk, te nem érted.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ezen szól igazán jól Tuskó Goykovich... :smile51:

Ha a fatányérról DUSKO GOYKOVICH jut eszedbe, és ő jól játszik a fakanállal, akkor Respighi Pines of Rome-t szerinted min érdemes játszani?

(bocsi)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest bigdewil

Üwegböl, némi fábol és krombol...

post-4-1194725372.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Ha a fatányérról DUSKO GOYKOVICH jut eszedbe, és ő jól játszik a fakanállal, akkor Respighi Pines of Rome-t szerinted min érdemes játszani?

(bocsi)

Mufftafa barátom szerint valami jó lemezjátszón, főleg a Münch féle Deccát. :smile51:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest bigdewil
Hagyjuk, te nem érted.

Sajnos éppenhogy értem. De tényleg hagyjuk.

Sok sikert!

Üdv: Ágyő

No.

Sosem akarnék forgalmazni egy csöwest, ami megismételhetetlen.

Eddig öxxesen pár db-ot hallottam jonak, habár hallottam már több 100-at is. Érdekes, h minden gazda xerint jo wolt a sajátja, xerintem meg nem.

Ezért amig nem hallok wmit, szkeptikus wok, akármit mond is a gazdája.

Nem kepextek azé, h meghallgassam nálad, wagy bárhol másutt bármely rendxert.

Ha kérik, elmék és wagy mondok ott és akkor wéleményt, wagy nem.

Kb érted, wagy ragozzam még? :smile51:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt