Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Original Ongaku

• Please log in to reply
418 válasz erre a témára

#1 Ear

Ear

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.483 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2013 december 01 - 08:52

Szép a Kondo előerősítő.

De ez nem az;)

• 0

#2 karbantartó

karbantartó

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 674 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 27 - 21:04

Szép a Kondo előerősítő.

• 0

#3 karbantartó

karbantartó

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 674 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 26 - 20:53

Tetszik.

Látogatóba ment a Klonedo: http://ear.hu/?p=3563

ccopy2.jpg

• 0

#4 Ear

Ear

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.483 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 március 07 - 15:18

Látogatóba ment a Klonedo: http://ear.hu/?p=3563

ccopy2.jpg

• 0

#5 tunerman

tunerman

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.221 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 szeptember 20 - 12:57

Itt a Twin Servo MCRIAA története:

http://www.elektronc...kkek/mcriaa.php

Üdv: TJ.

Csatolt képek:

• TwinServo_mcriaa.gif

• 0

#6 Ear

Ear

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.483 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 szeptember 19 - 18:51

Köszi,az enyém meg ilyen.:D

P1011403.JPG

Az enyém szebb. :bebebebebebe: Viccet félretéve tetszik. Főleg az a nagy Black Gate. Azonos alapra épül ennek a kapcsolása is?
  • 0

#7 arzachel

arzachel

Arzachel kábel

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.031 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 szeptember 19 - 16:30

Bocsánat, ezt teljesen elfelejtettem, de itt van pár kép az M7 alapú előfok belsejéből még.

Köszi,az enyém meg ilyen.:D

P1011403.JPG
  • 0

#8 Ear

Ear

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.483 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 szeptember 19 - 09:59

OK.Köszi.

Bocsánat, ezt teljesen elfelejtettem, de itt van pár kép az M7 alapú előfok belsejéből még.

kép

kép
  • 0

#9 vencel

vencel

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 augusztus 08 - 11:17

Üdvözlet minden kedves fórumtársnak!

Én is megépítettem a Gyuri bácsi féle M7 klónt és bár még bejáratás alatt van, illetve esztétikailag nincsen még teljesen befjezve én szívesen közlök róla képeket, ha valakit érdekel.
Továbbá szerintem jó ötlet lenne összehozni azokat az embereket, akik megépítették a Gyuri bácsi féle M7-et és megosztani a tapasztalatokat vagy akár egy kis szeánsz keretében összehallgatni őket.

Üdv.
  • 0

#10 arzachel

arzachel

Arzachel kábel

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.031 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 december 04 - 20:49

Az alkatrészek jó része a csövek alá van szerelve, és nem akarom most annyira szétszedni a dobozt, hogy azokat is fényképezni tudjam, de valamikor az ünnepek alatt erre is sort kerítek.

OK.Köszi.
  • 0

#11 Ear

Ear

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.483 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 december 03 - 11:21

Néhány részletesebb fotót láthatnánk az előfok belsejéről?

Az alkatrészek jó része a csövek alá van szerelve, és nem akarom most annyira szétszedni a dobozt, hogy azokat is fényképezni tudjam, de valamikor az ünnepek alatt erre is sort kerítek.
  • 0

#12 opel123

opel123

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.532 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, fotó, régi órák, kávé

Elküldve: 2011 december 03 - 08:53

Szervizesként gondolom, észrevetted, hogy a publikált Kondo kapcsrajzok inkább csak elvi vázlatok, a valós készülék attól rendszerint eltér itt-ott. Még olyat is láttam, ami (talán az ellenség megtévesztése végett(:-)) hibásan van lerajzolva.

Ezt meg tudom erősíteni. A barátom, mikor a korrektort építette,a végén fél napot tökölt, hogy működésre bírja. Az eredeti kapcsolási rajz amit a netről lehet letölteni az hibás. Rájött, kijavította és azóta szépen működik.
  • 0

#13 arzachel

arzachel

Arzachel kábel

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.031 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 december 03 - 08:35

Néhány részletesebb fotót láthatnánk az előfok belsejéről?
  • 0

#14 Ear

Ear

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.483 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 december 02 - 18:18

Éppen ez a probléma lényege " több ponton is módosított rajta"...ez így egy csöves előerősítő lett, nem több és nem kevesebb. 31_1_21.gif

Az, méghozzá igen jó. Nem azért mentem Gyuri bácsihoz, hogy egy eredeti M7-et építsen, amiből aztán került hozzám, hanem egy jó előfokot, ami jól passzol a Neiro inspirálta Klonedohoz. Ez tiszta sor, mint ahogy az is, hogy ezeknek az erősítőknek a világa sokkal közelebb van az angol AN-hez, mint a japánhoz - kapcsolások ide vagy oda.
  • 0

#15 tunerman

tunerman

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.221 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 december 02 - 15:58

Szervizesként gondolom, észrevetted, hogy a publikált Kondo kapcsrajzok inkább csak elvi vázlatok, a valós készülék attól rendszerint eltér itt-ott. Még olyat is láttam, ami (talán az ellenség megtévesztése végett(:-)) hibásan van lerajzolva.

Kiindulási alapként mindig egy kapcsolási rajz szolgál, csak éppen a további megvalósítási lépések már közel sem azon a színvonalon állnak mint az eredeti gyári.
Nagyon érdekes és fontos információk nem állnak rendelkezésére az amatőr építőnek, aminek a hiányát felmérni sem tudja - hát ezért DIY építgető... 36_1_11.gif
A számtalan próbálkozás eredményei mutatják - akár kis hazánkban is -, hogy a tudás hiányát nem pótolja a lelkesedés. A legvégső apró momentumig kidolgozott High End készülékek gyakorlatilag egyedi műalkotások, amiket véleményem szerint nem érdemes és nem is lehet után építeni. Amit mégis elkövetnek az csak távoli árnyéka az eredetinek...ezt persze mindenki tudja, csak nehéz beismerni.

Üdv: TJ.
  • 0

#16 muv.imi

muv.imi

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.369 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 december 02 - 15:42

Szervizesként gondolom, észrevetted, hogy a publikált Kondo kapcsrajzok inkább csak elvi vázlatok, a valós készülék attól rendszerint eltér itt-ott. Még olyat is láttam, ami (talán az ellenség megtévesztése végett(:-)) hibásan van rajzolva.

Igen, ezt én is alátámasztom ! De szerintem nem az ellenség , csupán a nagyközönség megtévesztése végett , akik aztán szemlesütve elmormolnak egy imát a nagy 300B istennek , és megfogadják , hogy ezentúl nem vétkeznek , csak gyári készüléket vásárolnak , mert csak az az igazi !
  • 0

#17 muv.imi

muv.imi

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.369 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 december 02 - 15:35

Éppen ez a probléma lényege " több ponton is módosított rajta"...ez így egy csöves előerősítő lett, nem több és nem kevesebb. 31_1_21.gif

Miért probléma ez ? Az M7 is csak egy csöves előerősítő , emberek készítették , nem az istenek ajándéka ! De a viccet félre téve , értem én mire utal a fenti mondat , és egyet is értek 100 százalékig . Nincsenek benne alapvető változtatások , az alkatrészek elhelyezése lett módosítva némileg ( de az sem ad hoc) , és a gyárival megegyező értékű alkatrészekből van megépítve .
  • 0

#18 Guest_bta_*

Guest_bta_*
  • X

Elküldve: 2011 december 02 - 15:34

" több ponton is módosított rajta"

• 0

#19 tunerman

tunerman

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.221 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 december 02 - 15:06

• 0

#20 Ear

Ear

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.483 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 december 02 - 14:52

OFF:

picit beleolvastam a blog-ba,látom Haggle vinyilbolt is emlitve volt,Essex road...háááát ritka kiábránditó a gazda,aki a szakmában van,szavaival élve "cca 50 éve a bicnicben" de amikor kirántottam 20 fontért a Hendrix mesztelencsajos "Electric Ladyland"-jét nem tudta megmondani hogy újrakiadás vagy eredeti...megkértem hozza má ki a lemezeket is,mikor ráböktem hogy ez bizza újrakiadás,akkor azt válaszolta hogy "ja,van 40-ért eredeti,a másik kupacban"..pofátlan magas árak,rendezetlen kupleráj az egész,az utca elején van egy másik bolt is Flashback records,baráti árak,szépen előadókra,zsánerekre leválogatva minden szwsz,és van egy buszjárat,most nem készültem :D ,de d.u.feltúrhatom odahaza a "szamárvezetőmet" hogy mi a járat száma,de biztos az életemben oda be nem teszem megint a lábamat,ha 100 fontos lemezeket fog kiárusitani 1-ért,akkor sem... <_< ..a 2 lemezbolt között van egy jó cuki is,axonypajtit esetleg ott lead,és mehet a turizás..
:lol:

ON

Ezt nem tudtam. Bevallom, csak kerestem egy képet egy tipikus angol lemezboltról. Amerre én jártam, azokról nem találtam egyet se, ez meg olyan csiricsáré volt, gondoltam megfelel. Eszereint jól belenyúltam... leborulok.gif
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó