Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fül és Fejhallgatók

• Please log in to reply
3018 válasz erre a témára

#1 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.564 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2018 február 13 - 13:26

Nem is tudtam, hogy mar ilyet is kidobtak a piacra. HD820  gondolkodik.gif

https://en-us.sennhe...iophiles-hd-820

• 0

#2 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.564 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 06 - 09:00

Hi, kezalol szeretnek venni egy Sennheiser HD800-at de felek tole, mivan ha ki van nyirva a hangszoroja. Esetleg tudnatok tanacsot adne ebben a tipusban mire kell figyelni ha hasznaltan veszem? Eleg messze van (500km) jo lenne a postazas de inkabb szeretnem meghallgatni vasarlas elott.

• 0

#3 Tulku1

Tulku1

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 111 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 30 - 09:18

1. LDAC rendszert nem használok, ugyanis jelenleg a BT szegmens tízezredét sem fedi le az ezt használó készülékek száma, tudtommal dedikált BT dongle eszköz még nincs is (amihez általam ismert, tehát objektívitásra építhető fül, fejhallgató csatlakoztatható) tehát kénytelenek vagyunk Sony elektronikát és membránt tesztelni rendszer gyanánt.

2. "a vezeték nélküli igazán minőségi hangot majd a miniatürizálás (bizonyos funkciók chip-re való integrálása) teremtheti meg, amikor majd csak egy fülest kell a fejünkre tenni, és abba be lesz építve minden, ami a jó minőségű digitális zene hallgatáshoz szükséges, és a mobilunkról elindított zeneszám megszólal a távzene fejhallgatón..."

- A miniatürizálás és a minőség nem egymást erősítő, gyakorta egymástól térben és időben jelentősen távol álló dolgok. Én szkeptikus vagyok a miniatürizálás pozitív hatását illetően a hangminőség terén, természetesen a tech fejlődése nyomán fellépő kisebb komponensek adott területen évtizedek alatt százalékos arányban hozhatnak jobb hangot...de nem minden áron.
- Ilyen készülék már van, Bragi is gyárt ilyen füleseket...

Szerkesztve Tulku1 által: 2018 január 30 - 09:20

• 0

#4 R_Andras

R_Andras

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 306 Hozzászólás:
  • Interests:Audiofil blog írása, digitális zenei forradalom tanulmányozása, sportok

Elküldve: 2018 január 29 - 10:55

A BT zenei minőség, mint a jövő átviteli formátuma és a zenehallgatást egyszerűsítő folyamat elég összetett, egyébként a végkifejletet illetően egyáltalán nincsenek jó híreim.

Kezdjük azzal, hogy az APT-X mint átviteli formátum forradalmat ígért a zenei minőség terén, ami több szempontból is csúsztatás, persze rész igazságokat tartalmaz.

Zenei mustrám egy Sony és egy Sennheiser (Momentum wireless) apt-x-es fejhallgatójával kezdődött, ezek közül a Momentumot választottam otthonra, mint kiderült, sokkal fontosabb a BT átviteli minőséghez és kiemelésekhez igazított membrán struktúra, mint az átviteli mennyiség és gyorsaság.

Egyértelmű ugyanis, hogy nem csak nem éri el (távolról sem) a vezetékes átviteli minőséget, de olyan torzításokat okoz (a tér élményében, ezt később kifejtem) amik megengedhetetlenek bizonyos hangszeres, klasszikus, vokális zeneéket hallgató embertársaim számára.

Később egy bonyolultabb struktúrával kezdtem kísérletezni; több armatúrás fülhallgatókhoz kapcsolt dedikált BT eszköz beillesztése a rendszerbe, ahol is a már jól ismert – és persze eléggé kifinomult – fülhallgató hangok vezetékes és BT átviteli összehasonlítása végérvényesen eldöntötte számomra, milyen messze van a vezeték mentes és a vezetékes minőség egymástól.

A dedikált BT forrás egy Astell&Kern XB10 BT modul, amely dedikált dac-amp-pal rendelkezik és tudja az apt-x illetve az apt-x-hd átvitelt is.
A fülhallgatók számosak voltak, JH Audio Layla, 64audio U18t, Empire Ears Zeus XR, Audeze Isine20 és Spiral Ears SE5 ultimate többek között.
A vezetékes átvitelt egy AK 320 + AK380 AMP kombóval eszközöltem, természetesen a föleseknek válogatott upgrade kábeleket biztosítottam.

Ezzel teljesen ki tudtam küszöbölni a fejeseknél fellépő olyan visszásságokat, hogy vezeték gyanánt egy nevetséges, vékony és balanced átvitelre alkalmatlan kábelt kelljen a BT átvitellel szembe állítanom, bár a különbségek itt is ordítóak voltak, viszont az elektronika nyilván fejesenként jelentősen eltérő lehet.

A füleses kombónál tapasztaltakat nagyjából az „ég és föld” viszonnyal tudnám jellemezni.
Térben nem elsősorban tér szélesség csökkenést tapasztaltam (nyilván azt is) hanem a tér mélységének teljes megszűnését (hangszerek, zenészek egy sorban, mintha kötélrő szólnának) vagyis a térbeli rétegződés teljes hiányát. Ez HD átvitelen kissé finomodik, de nem pregnánsan.
Meg kell említenem, hogy HD átvitelkor az a nagy fokú középmagas ércesség, ami minden BT egységet, áramkört jellemez, puhul, analógosabb, ezáltal hallgathatóbb lesz.
A dinamika  a másik terület, ahol olyan visszaesést tapasztaltam a BT átvitel során, ami egyelőre a „ha nincs jobb, akkor ezt hallgatom” kategóriába avanzsálja a vezeték nélküliséget.

Azt hiszem a mikrodinamikai és hosszú távon való hallgathatóságot elemző résszel már nem fárasztok senkit.
Az APT-X-HD átvitelt ugyan jobbnak tartom és nagy jó indulattal hosszabb távon bizonyos zenékre alkalmasnak, ám az egyértelmű, hogy a vezetékes átvitel egyelőre marad alap felszereltség, a BT átvitelnek bizonyos kényelmi szempontok miatt lehet létjogosultsága.

Nagyon köszönöm az igen érdekes beszámolódat.
Esetleg a SONY LDAC rendszerét nem próbáltad ki?

Vagy valaki másnak van-e vele gyakorlati tapasztalata?

Ahogy a blogbejegyzésem végén fejtegetem a vezeték nélküli igazán minőségi hangot majd a miniatürizálás (bizonyos funkciók chip-re való integrálása) teremtheti meg, amikor majd csak egy fülest kell a fejünkre tenni, és abba be lesz építve minden, ami a jó minőségű digitális zene hallgatáshoz szükséges, és a mobilunkról elindított zeneszám megszólal a távzene fejhallgatón...

Ehhez ma még kellenek kisebb-nagyobb méretű segédeszközök, mint pl. a Chord Mojo+Poly, vagy a közeljövőben megjelenő Mytek Clef.

Ez utóbbinál kíváncsi lennék, hogy milyen elven fog működni.

Itt található az elvi sémájuk, amely szerint a mobilról vezeték nélküli módon küldik át a zenét a Clef-re és arról vezetékes fülessel hallgathatjuk meg. Kérdés, hogy ezen a módon vajon az általad említett anomáliák előjönnek-e, vagy minőségi zenét hallunk majd?
Kíváncsian várom a véleményeket....

Szerkesztve R_Andras által: 2018 január 29 - 11:01

• 0

#5 Tulku1

Tulku1

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 111 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 29 - 09:06

Tudom, hogy ez egy audiofil fórum és azon belül is a fejhallgató topik.

Eddig értelemszerűen nem is esett sok szó itt a Bluetooth fejhallgatókról, mivel aki a korábbi modelleket összehasonlította egy

minőségi vezetékes fülessel, viszonylag hamar rájött mennyivel jobban szól a vezetékes, mint a vezeték nélküli.

Most viszont a technikai fejlődés elérkezett egy olyan pontra, ahol érdemes egy pillanatra megállni és elgondolkodni.

Az történt ugyanis, hogy a Google kihozta az Android telefonokra az Oreo-t, amelybe már beépítették az újabb Bluetooth codec-eket, mint aptX (HD) és LDAC. Akinek olyan mobilja van, amelyen alapból az Oreo van, vagy arra frissíthető már elgondolkodhat azon, hogy kipróbálja, hogyan szólhat egy aktív zajszűrővel 30 órán keresztül muzsikáló SONY WH1000 M2, amely akár 990 kb/s bitrátájú jelet képes fogadni vezeték nélkül (LDAC), vagy egy szintén zajszűrős és azzal együtt 22 órás üzemidőt ígérő Bowers & Wilkins PX, amely 576 kb/s bitrátájú aptX (HD) jelet tud fogadni, de állítólag kábellel használva is igen meggyőző hangot produkál. Ja és ezeknek az ára 100 ezer Ft. környékén van, tehát még bankot sem kell rabolni annak, aki egy ilyet meg akar venni.

Beszélhetünk-e 2018-ban audiofil Bluetooth fejhallgatós zenehallgatásról?

Hogy jön be a képbe ebben a témában egy elérhető árú kínai mobiltelefon, mint audiofil zenelejátszó?

Erről a témáról írok a legújabb blogbejegyzésemben.

Még nem volt módom kipróbálni a fenti füleseket, de az ismert szakíró John H. Darko nagyon érdekes cikke alapján elkezdett érdekelni a téma  :rolleyes:

A BT zenei minőség, mint a jövő átviteli formátuma és a zenehallgatást egyszerűsítő folyamat elég összetett, egyébként a végkifejletet illetően egyáltalán nincsenek jó híreim.

Kezdjük azzal, hogy az APT-X mint átviteli formátum forradalmat ígért a zenei minőség terén, ami több szempontból is csúsztatás, persze rész igazságokat tartalmaz.

Zenei mustrám egy Sony és egy Sennheiser (Momentum wireless) apt-x-es fejhallgatójával kezdődött, ezek közül a Momentumot választottam otthonra, mint kiderült, sokkal fontosabb a BT átviteli minőséghez és kiemelésekhez igazított membrán struktúra, mint az átviteli mennyiség és gyorsaság.

Egyértelmű ugyanis, hogy nem csak nem éri el (távolról sem) a vezetékes átviteli minőséget, de olyan torzításokat okoz (a tér élményében, ezt később kifejtem) amik megengedhetetlenek bizonyos hangszeres, klasszikus, vokális zeneéket hallgató embertársaim számára.

Később egy bonyolultabb struktúrával kezdtem kísérletezni; több armatúrás fülhallgatókhoz kapcsolt dedikált BT eszköz beillesztése a rendszerbe, ahol is a már jól ismert – és persze eléggé kifinomult – fülhallgató hangok vezetékes és BT átviteli összehasonlítása végérvényesen eldöntötte számomra, milyen messze van a vezeték mentes és a vezetékes minőség egymástól.

A dedikált BT forrás egy Astell&Kern XB10 BT modul, amely dedikált dac-amp-pal rendelkezik és tudja az apt-x illetve az apt-x-hd átvitelt is.
A fülhallgatók számosak voltak, JH Audio Layla, 64audio U18t, Empire Ears Zeus XR, Audeze Isine20 és Spiral Ears SE5 ultimate többek között.
A vezetékes átvitelt egy AK 320 + AK380 AMP kombóval eszközöltem, természetesen a föleseknek válogatott upgrade kábeleket biztosítottam.

Ezzel teljesen ki tudtam küszöbölni a fejeseknél fellépő olyan visszásságokat, hogy vezeték gyanánt egy nevetséges, vékony és balanced átvitelre alkalmatlan kábelt kelljen a BT átvitellel szembe állítanom, bár a különbségek itt is ordítóak voltak, viszont az elektronika nyilván fejesenként jelentősen eltérő lehet.

A füleses kombónál tapasztaltakat nagyjából az „ég és föld” viszonnyal tudnám jellemezni.
Térben nem elsősorban tér szélesség csökkenést tapasztaltam (nyilván azt is) hanem a tér mélységének teljes megszűnését (hangszerek, zenészek egy sorban, mintha kötélrő szólnának) vagyis a térbeli rétegződés teljes hiányát. Ez HD átvitelen kissé finomodik, de nem pregnánsan.
Meg kell említenem, hogy HD átvitelkor az a nagy fokú középmagas ércesség, ami minden BT egységet, áramkört jellemez, puhul, analógosabb, ezáltal hallgathatóbb lesz.
A dinamika  a másik terület, ahol olyan visszaesést tapasztaltam a BT átvitel során, ami egyelőre a „ha nincs jobb, akkor ezt hallgatom” kategóriába avanzsálja a vezeték nélküliséget.

Azt hiszem a mikrodinamikai és hosszú távon való hallgathatóságot elemző résszel már nem fárasztok senkit.
Az APT-X-HD átvitelt ugyan jobbnak tartom és nagy jó indulattal hosszabb távon bizonyos zenékre alkalmasnak, ám az egyértelmű, hogy a vezetékes átvitel egyelőre marad alap felszereltség, a BT átvitelnek bizonyos kényelmi szempontok miatt lehet létjogosultsága.

• 2

#6 silboy

silboy

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 142 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 28 - 21:30

Sziasztok, in-ear fülhallgatómat szeretném zsírtalanítani. Van olyan szer ami az se baj ha bele megy mert nem bánt semmit és elpárolog?
  • 0

#7 R_Andras

R_Andras

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 306 Hozzászólás:
  • Interests:Audiofil blog írása, digitális zenei forradalom tanulmányozása, sportok

Elküldve: 2018 január 28 - 09:14

Tudom, hogy ez egy audiofil fórum és azon belül is a fejhallgató topik.

Eddig értelemszerűen nem is esett sok szó itt a Bluetooth fejhallgatókról, mivel aki a korábbi modelleket összehasonlította egy

minőségi vezetékes fülessel, viszonylag hamar rájött mennyivel jobban szól a vezetékes, mint a vezeték nélküli.

Most viszont a technikai fejlődés elérkezett egy olyan pontra, ahol érdemes egy pillanatra megállni és elgondolkodni.

Az történt ugyanis, hogy a Google kihozta az Android telefonokra az Oreo-t, amelybe már beépítették az újabb Bluetooth codec-eket, mint aptX (HD) és LDAC. Akinek olyan mobilja van, amelyen alapból az Oreo van, vagy arra frissíthető már elgondolkodhat azon, hogy kipróbálja, hogyan szólhat egy aktív zajszűrővel 30 órán keresztül muzsikáló SONY WH1000 M2, amely akár 990 kb/s bitrátájú jelet képes fogadni vezeték nélkül (LDAC), vagy egy szintén zajszűrős és azzal együtt 22 órás üzemidőt ígérő Bowers & Wilkins PX, amely 576 kb/s bitrátájú aptX (HD) jelet tud fogadni, de állítólag kábellel használva is igen meggyőző hangot produkál. Ja és ezeknek az ára 100 ezer Ft. környékén van, tehát még bankot sem kell rabolni annak, aki egy ilyet meg akar venni.

Beszélhetünk-e 2018-ban audiofil Bluetooth fejhallgatós zenehallgatásról?

Hogy jön be a képbe ebben a témában egy elérhető árú kínai mobiltelefon, mint audiofil zenelejátszó?

Erről a témáról írok a legújabb blogbejegyzésemben.

Még nem volt módom kipróbálni a fenti füleseket, de az ismert szakíró John H. Darko nagyon érdekes cikke alapján elkezdett érdekelni a téma  :rolleyes:

• 0

#8 tonee73

tonee73

Tizezresek klubja

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11.985 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás + bicajozás

Elküldve: 2018 január 27 - 18:37

Sziasztok!

Tudja-e valaki hogy mi a pontos neve a fenti fülesek csavaros csatlakozóinak mert a gyárit szeretném egy jobb minőségűre cserélni. de ehhez tudnom kell a pontos megnevezését (HE 560-ról van szó).

Segítségeteket előre is köszönöm!

PÜ.-ben írjatok légyszives!

Üdv: Attla

A kérdésed átkerült a helyére, legközelebb ha lehet ne nyiss neki topikot az eladási részen.Köszi.

• 0

#9 hangvadász

hangvadász

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 126 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 27 - 18:27

Sziasztok!

Tudja-e valaki hogy mi a pontos neve a fenti fülesek csavaros csatlakozóinak mert a gyárit szeretném egy jobb minőségűre cserélni. de ehhez tudnom kell a pontos megnevezését (HE 560-ról van szó).

Segítségeteket előre is köszönöm!

PÜ.-ben írjatok légyszives!

Üdv: Attla

• 0

#10 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.564 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 12 - 14:42

Na bumm, mennyire megnott az eladas a HD800-asoknal es itt meg a hozzavalo erositovel. :)

https://elektro.bazo...0--HDVD-800.php

• 0

#11 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.564 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 11 - 11:56

Most neztem itt a hirdetesekben egy HD800-ast bizonyos "Anaxilus Mod" atalakitassal.

https://www.innerfid...ilus-mod-page-2

Ez tenyleg igy mukodhet, hogy csak ennyit javitottak a HD800S-en? A driver es a kosar az maradt ugy? Ennyi eleg lenne a valtozasra?

• 0

#12 Sailo

Sailo

Újonc fórumos

• Pipa
  • 39 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 11 - 08:34

AUDEZE LCD XC -ről szeretném kérdezni,  hogyan lehet megállapítani, hogy Fazor-os e?

• 0

#13 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.564 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 10 - 08:21

Most van ketto HD800-as elado potom 210 ezer forintert a szomszedban. :)

https://elektro.bazo...eiser-HD800.php

https://elektro.bazo...eiser-hd800.php

• 0

#14 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.564 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 08 - 09:48

Jó az ára, és kiváló készülék.

Jo de mennyire hasonlit az eredetire!? A belvilag kicsit mas na meg kinai gyartmany. :)

http://www.lake-peop...s/hpa-v281.html

https://www.ebay.com...p-/252981603332

• 0

#15 pärt

pärt

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 375 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 05 - 01:16

SR-303, SRM-313

• 0

#16 ANDS

ANDS

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.856 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 03 - 12:23

De melyik?

Én egy Stax-ra tippelek  :rolleyes:

• 0

#17 R_Andras

R_Andras

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 306 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 03 - 07:46

Milyen igazad van.
Ez melyik fejes?

Én egy Stax-ra tippelek  :rolleyes:

• 0

#18 ANDS

ANDS

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.856 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 03 - 00:43

Milyen igazad van.
Ez melyik fejes?

Hájendsó után állandó a nyafogás, hogy a szállodai szobák alkalmatlanok a minőségi zenehallgatásra.
Nos, én ezt cáfolnám  :D

• 0

#19 pärt

pärt

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 375 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 03 - 00:15

Hájendsó után állandó a nyafogás, hogy a szállodai szobák alkalmatlanok a minőségi zenehallgatásra.

Nos, én ezt cáfolnám  :D

Csatolt képek:

• PC291135.JPG

• 1

#20 ANDS

ANDS

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.856 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 31 - 17:04