Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fül és Fejhallgatók

• Please log in to reply
2828 válasz erre a témára

#1 Házsé

Házsé

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 880 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:.

Elküldve: 2017 október 16 - 17:27

http://nomono.hu/blo...allgatoszerviz/

Egy érdekes tapasztalatunkat szeretném megosztani Veletek a Fejhallgatószervizzel kapcsolatban

Aztaqurva!!!! Ez már döfi!  gondolkodik.gif  36_1_10.gif  :smile51:  meregzsak.gif

• 0

#2 biokox

biokox

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 193 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 11:44

Az igen.
  • 0

#3 contaxg

contaxg

Nomono fejhallgatóbolt

• LIN
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.869 Hozzászólás:
  • Interests:Fejhallgatók, DAC-ok, fejhallgató erősítők

Elküldve: 2017 október 16 - 08:24

http://nomono.hu/blo...allgatoszerviz/

Egy érdekes tapasztalatunkat szeretném megosztani Veletek a Fejhallgatószervizzel kapcsolatban

22520237_1527305944019586_92171219030476

• 0

#4 R_Andras

R_Andras

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 218 Hozzászólás:
  • Interests:Audiofil blog írása, digitális zenei forradalom tanulmányozása, sportok

Elküldve: 2017 október 14 - 22:33

Sziasztok,

Akit érdekel egy 160 ezer forintért megvásárolható elképesztő minőséget produkáló hordozható fejhallgató erősítő tesztje, elolvashatja az aláírásomnál szereplő linken a blogomon a Vorzüge VorZAMPpure II+ kicsit bonyolult nevű, de annál könnyebben használható készülék értékelését.

Most ide azért nem másolom be az egész tesztet, mert ez megítélésem szerint inkább rétegigényeket elégít ki, és akit érdekel egy kattintással olvashatja.

Már tesztelem a Meze 99 Neo fejhallgatót, amelynek a tesztjét hamarosan közszemlére teszem.

Csatolt képek:

• Pure2-aWhite-21-1024x649.jpg

Szerkesztve R_Andras által: 2017 október 14 - 22:35

• 1

#5 Tulku1

Tulku1

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 105 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 30 - 06:39

Hi. Valaki be tudna számolni a shure 1540 ről?

Én most hallgattam egy AK320 dap + AK380 amp kombóról balanced kimeneten keresztül...

Nos nekem kissé steril, nagyon stúdiós hangzása van, a mélyekre rendkívül háklis, tehát óvatosan kezelendő...ne engedjük olyan forrásokra, amik gazdagon bánnak a mélyenergiával.
Tiszta hangkép, átlagos térrel, közepei és magasai nekem a jó szakember benyomását keltették, de semmi egyéb.
És AK4490 dual dac-ot használtam, ez nyilván szinte minden eszközt simít kissé, tehát elképzelhető, hogy egy agresszívabb dac (szabja...) más eredményt mutatna...
Nyilván meghatározó, hogy egyébként füleseket hallgatok (JH Audio Layla átköltés és 64audio U18 custom tip-pel) így már mélyebb a "szakadék" számoimra, illetve, hogy ez azért mégis csak egy hordozható forrás, még ha annak a teteje felé is van...

Elképzelhető, hogy asztali forrásról más lenne a vélemény...

ContaxG-vel pedig Guttenbergről maximálisan egyetértek...én még durvábban fogalmaznék, de nem szeretném senki lelki világát sérteni...mégis csak egy hi-fi fórum ez vagymi :D

• 0

#6 Boyceboy

Boyceboy

Újonc fórumos

• -Kitiltva
  • Pipa
  • 43 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 27 - 14:58

Hi. Valaki be tudna számolni a shure 1540 ről?
  • 0

#7 robi20064

robi20064

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 113 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 26 - 23:08

A Z1R saga folytatodik:

https://www.innerfid...ow-measurements

• 0

#8 contaxg

contaxg

Nomono fejhallgatóbolt

• LIN
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.869 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 26 - 10:29

És Ken Rockwell?

Nem figyelem a tevékenységét.
Utoljára fényképezőgép vásárláskor néztem el az oldalára....

• 0

#9 ANDS

ANDS

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.390 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 20 - 20:28

És Ken Rockwell?

Steve Guttenberg:egy kabaré. Nem is érdemes elolvasni amit ír. Egy igazi bérfirkász...

• 0

#10 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.187 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 20 - 18:19

...inkább legyenek igen szigorúak és kritikusak, mint hogy áradozzanak...

egyetertek.

a positive feedback magazine nekem pont ezert "gyanus" (persze olvastam az indoklasukat is).   dicserni, dicserni, dicserni (es evvel "esetleg" jo kis reklampenzt beszedni)

..szimpatikusabb lenne egy negative feedback magazine:  cuccokat mer, es leirja a gondokat velük

• 0

#11 Charlie O'Brian

Charlie O'Brian

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.742 Hozzászólás:
  • Interests:Matematika, fizika, szimfonikus zene hallgatás.

Elküldve: 2017 szeptember 20 - 15:49

Bár HFM-et gyakran túlontúl szigorúnak tartom az ítéleteit tekintve, de még mindig inkább legyenek igen szigorúak és kritikusak, mint hogy áradozzanak, hogy "beért a fejlesztő munka" ,meg "csodálatos" (egy tökéletesen 12 egy tucat kommersz komponensnél, amilyet 4 évtizede könnyen lehet kapni...).

Abban igazat adok Gutenbergnek, hogy soha nem volt ilyen könnyű viszonylag értelmes hangcuccot összedobni, de ez magától értetődik és műszaki fejlődés és termelés, piac telítése közvetlen következménye. De ne magasztaljunk már az egekbe súlyos műszaki hiányosságokkal küzdő tucathifi hangsugárzót pl.

Föntiekkel összefüggésben attól is a falra mászok, amikor a szubjektív tesztek olyanok, hogy bármelyik komponens leírását barmelyikével helyettesítve szintén valid leírást kapunk. :)

• 0

#12 Guest_RIGOUTAT_*

Guest_RIGOUTAT_*
  • X

Elküldve: 2017 szeptember 20 - 09:01

Ha kész az új füleserősítőm, aminek már a neve is több, mint fantasztikus (Bubo Cupropenis MKII), elsőként neked küldöm el tesztelésre, ha elfogadod. Bármilyen elektrodinamikus fülest rá lehet kötni, lehetőleg ülve kell hallgatni balesetvédelmi szempontok miatt :D

Villamosszék? Kedves.

• 0

#13 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.932 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 19 - 21:00

Sokat segítettél. :D.

Ha kész az új füleserősítőm, aminek már a neve is több, mint fantasztikus (Bubo Cupropenis MKII), elsőként neked küldöm el tesztelésre, ha elfogadod. Bármilyen elektrodinamikus fülest rá lehet kötni, lehetőleg ülve kell hallgatni balesetvédelmi szempontok miatt :D

• 0

#14 Guest_RIGOUTAT_*

Guest_RIGOUTAT_*
  • X

Elküldve: 2017 szeptember 19 - 20:56

Steve Guttenberg:egy kabaré. Nem is érdemes elolvasni amit ír. Egy igazi bérfirkász...

Pont ezt érzem én is vele kapcsolatban. Másik kedvenc írásom tőle ez:

https://www.cnet.com...ear-headphones/

Mert elhiszem, hogy ez nem egy rossz fülhallgató, de azért ne ajnározzon már vki egy olyan terméket amely csak 2 utas és hiányzik belőle a mély driver!

• 0

#15 contaxg

contaxg

Nomono fejhallgatóbolt

• LIN
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.869 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 19 - 20:11

Steve Guttenberg:
To put it simply, the MDR-Z1R is a spectacular headphone. It matches or exceeds the performance standards of the upper-echelon planar magnetic headphones I’ve heard, and I’ve heard them all. Bravo
Szóval valaki itt egyértelműen HÜLYÉT CSINÁL MAGÁBÓL!

Szerkesztve contaxg által: 2017 szeptember 19 - 20:12

• 0

#16 Charlie O'Brian

Charlie O'Brian

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.742 Hozzászólás:
  • Interests:Matematika, fizika, szimfonikus zene hallgatás.

Elküldve: 2017 szeptember 19 - 12:18

... a korrekt teszthez szerintem objektiv meres is tartozik

Szerintem is. Mi itt a fórumon amatőrként írhatunk szubjektív értékítéleteket, de egy teszthez illene valami rendes mérés is.

• 0

#17 Guest_RIGOUTAT_*

Guest_RIGOUTAT_*
  • X

Elküldve: 2017 szeptember 19 - 12:14

na igy má' erti egy nem müveszlelek is :-)

..különös volt azt is latnom, hogy AV-online szerinted korrektül tesztel  (tul a reklámízen, a korrekt teszthez szerintem objektiv meres is tartozik)

Korrekt. Hát igen. Azért ez nem nagy dícséret lássuk be. Hát ezért vagyok kénytelen a külföldi irodalmat lapozgatni. Ott azért még mindig jobban adnak a külsőségre és a szakmaiságra.

• 0

#18 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.187 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 19 - 11:39

... az egyik kókler. ...

na igy má' erti egy nem müveszlelek is :-)

..különös volt azt is latnom, hogy AV-online szerinted korrektül tesztel  (tul a reklámízen, a korrekt teszthez szerintem objektiv meres is tartozik)

• 0

#19 Guest_RIGOUTAT_*

Guest_RIGOUTAT_*
  • X

Elküldve: 2017 szeptember 19 - 10:31

latod ! egy honapja pedig ilyet irtal: "Ez a saját fülünk után megyünk eljárás nem mindig jön be. Ezért vannak a tesztek. "  ..igaz, hozzatetted: "De ha ismered a szakmai múltját és annak jó az általános megítélése akkor érdemes lehet odafigyelni a szavaira"

raadasul az izles valtozik, stb.   szerintem tesztek, velemenyek alapjan vasarolni nem a leggazdasagosabb modszer (persze ha valakinek nem gond, akkor erdekes lehet sorban megvenni jonehany tesztekben jol szerepelt tipust, es a nem/kevesbe tetszöket megprobalni eladni)

ertem persze a hatteret is: sok dolog nehezen meghallgathato (dehat kell mindig a legjobban marketingelt uj tipusok utan menni ??)

Azt akartam kihozni a beírásomból, hogy az egyik kókler. És nekem olybá tűnik, hogy az Guttenberg. Csak nem akartam ilyen direkt fogalmazni elsőre, de most megteszem.

• 0

#20 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.187 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 19 - 09:33

...Tyll Herstens:

...Sadly, not recommended.

...Steve Guttenberg:

...is a spectacular headphone.

...Szóval valaki itt egyértelműen HÜLYÉT CSINÁL MAGÁBÓL!

latod ! egy honapja pedig ilyet irtal: "Ez a saját fülünk után megyünk eljárás nem mindig jön be. Ezért vannak a tesztek. "  ..igaz, hozzatetted: "De ha ismered a szakmai múltját és annak jó az általános megítélése akkor érdemes lehet odafigyelni a szavaira"

raadasul az izles valtozik, stb.   szerintem tesztek, velemenyek alapjan vasarolni nem a leggazdasagosabb modszer (persze ha valakinek nem gond, akkor erdekes lehet sorban megvenni jonehany tesztekben jol szerepelt tipust, es a nem/kevesbe tetszöket megprobalni eladni)

ertem persze a hatteret is: sok dolog nehezen meghallgathato (dehat kell mindig a legjobban marketingelt uj tipusok utan menni ??)

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó