Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Hivox Tuning

• Please log in to reply
1435 válasz erre a témára

#1 kopaszbarack

kopaszbarack

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 34 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 szeptember 15 - 19:28

persze

Köszönöm a válaszod, akkor az usb panelem elkészültekor még egy ilyet is szeretnék.
A többit majd privátban.
Üdv!
S
  • 0

#2 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.893 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 15 - 19:12

"...opcionális kapcsoló adott hangsugárzó mélyhang átvitelének optimalizálásához..."

Engem ez érdekelne (laikus szinten), és ettől nem sérűl a hifisták lelki világa, hogy úristen ez szinezi a hangot (meg, hogy loudness). Az én facuccomba ilyet lehet :) ?

persze

• 0

#3 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.893 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 15 - 19:11

A kapcsoló mindössze annyit csinál, hogy az áramkörbe beiktat sorba egy kis értékű nagyon jó minőségű ellenállást, amitől a hangsugárzó mélyátvitele épp annyit változik, amennyit a kuncsaft szeretne pluszban. Az erősítő csillapítása nem változik, csak a hangsugárzóé. Bizonyos esetekben ez jól jön, pl. gyakori háttérzene hallgatáskor egy enyhe plusz basszus jól jön egy kis monitor dobozból. Aztán ha hangosan akarja hallgatni, hát kikapcsolja. De ez csak némi feláras  opció, nem széria szolgáltatás.

• 0

#4 Dorian

Dorian

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.052 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 15 - 16:50

"...opcionális kapcsoló adott hangsugárzó mélyhang átvitelének optimalizálásához..."

Engem ez érdekelne (laikus szinten)

Én is kíváncsi vagyok, mert a saját "kisamp4you"-m mély-kezelését eleve fenomenálisnak tartom.

• 0

#5 kopaszbarack

kopaszbarack

Újonc fórumos

• Pipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 15 - 13:16

Engem ez érdekelne (laikus szinten), és ettől nem sérűl a hifisták lelki világa, hogy úristen ez szinezi a hangot (meg, hogy loudness). Az én facuccomba ilyet lehet :) ?
  • 0

#6 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.893 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 11 - 21:05

ez elég alacsony szerinted ?  vagy a kisebb az igen megdobna az árat ?

ennél kisebbet csak vagy digitális hangerőszabályzással, vagy relés kapcsolású ellenálláshálózattal,  vagy digitális vezérlésű analóg hangerőszabályzó csippel lehet megvalósítani. Mindegyik esetében egyszerre jelentkezik a minőségromlás esélye és a drágább megvalósítás.

Az ár mindig tükröz valamit,vagy a egyensúlybanlévő kompromisszumokat, vagy a ennélszebbetjobbatnemtudokezértennyiazára, vagy a szimpla pofátlan markecing stratégiát, vagy épp a beakarokkerülniegyminőségikörbeezértadomennyireolcsóndenemsokáig gondolatot.

Nincs értelme ezért az árért erőltetni a szimmetrikus felépítést, ez így is szól úgy, mint amiről sokan még csak nem is álmodnak.

• 1

#7 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.131 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 11 - 13:08

... 1dB együttfutás a hangerőszabályzónál...

ez elég alacsony szerinted ?  vagy a kisebb az igen megdobna az árat ?

• 0

#8 harkazoli

harkazoli

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 11 - 12:05

Ugyan nem tuning, de ha már az erősítőkről esik szó: kialakult a végleges formája és tudása az amp4you erősítőnek, ami novemberben már meghallgatható lesz, remélem nemcsak Budapesten, de Debrecenben is.

Hagyományos fekete hifi komponens méretű készülék 43x27x8cm, plexi előlappal, amin egy hangerőszabályzó gomb van, valamint a 4 bemenet valamelyikét visszajelző különböző színű ledek.

Erősen rezgéscsillapított  merev fém doboz, spéci polioximetilénből készült lábakkal, rejtett hálózati és bemenet választó kapcsolókkal (de nem hátul), jár hozzá egy normális hálózati kábel, amit nem biztos, hogy megéri lecserélni...

2x120W/4Ohm, + soft clipping, amitől házibuli üzemmódban még hangosabban tud szólni. 2Ohm minimum impedanciánál még nem térdel le. Relés bemenetválasztás, 1dB együttfutás a hangerőszabályzónál, 2 pár banán hangszóró csatlakozó aljzat csatornánként, opcionális kapcsoló adott hangsugárzó mélyhang átvitelének optimalizálásához, opcionális RIAA előerősítő panel, opcionális 6,3mm fejhallgató aljzat, és természetesen az eddigi amp4you erősítőkre is jellemző nyugodt, de mégis részletes, valóban neutrális hangzás...Bármilyen árkategóriájú erősítő mellett vidáman megállja helyét adott teljesítmény tartományban, akár csöves, akár homokos, aki nem hiszi, járjon utána :D

Ja az árról is valamit: az idei garantált bruttó bérminimum összegét nyaldossa alulról :D

Szia, Zoli!

Ez az, amiről annak idején írtál a másik topikban?

http://www.avx.hu/fo...gete/?p=2024571

"Az amp4all  natív szimmetrikus erősítő lesz, az aszimmetrikus bemeneteket is szimmetrizálja, de az igazi dac szimmetrikus kimeneteket szimmetrikusan erősíti tovább, a hangerőszabályzás is szimmetrikus, a hangsugárzó kapcsain van az összegzés, -meg persze egy csomó hiba és zavar kioltódása.

Most megmondom, hogy nem lesz olcsó, -és nem lesz távos, mielőtt valaki megkérdezi. tessék távirányítani a digitális oldalon, a 32 bites felbontású lejátszó szoftverek, no meg a legjobb esetben is csak 10-12 bitnyi dinamikájú zenék miatt nem fogom bonyolítani és drágítani az amp4all-t. Lehet hogy csak bemeneti érzékenység szabályozó lesz, az viszont diszkrét, tehát nagyon pontos együttfutással és konstans impedanciával. Két xlr és két rca bemenet, kétféle hang karakterű hangszóró kijárat (ami kapcsolható, lehet játszani  :D)."

• 0

#9 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.893 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 10 - 20:21

Opcionális beépített DAC esetleg? Korábban írtad, hogy nem volt népszerű az ilyen kivitel. Ettől függetlenül megoldható?

Sajnos vagy nem sajnos nem fér be egy nonplusultra minőségű dac. Esetleg egy,  csak usb bemenetű dac az egyik vonal bemenet helyére, ami azért jól szól, és minden szabványt feldolgoz. 

• 1

#10 Mike Rame

Mike Rame

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 53 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 10 - 12:52

...opcionális kapcsoló adott hangsugárzó mélyhang átvitelének optimalizálásához, opcionális RIAA előerősítő panel, opcionális 6,3mm fejhallgató aljzat...

Opcionális beépített DAC esetleg? Korábban írtad, hogy nem volt népszerű az ilyen kivitel. Ettől függetlenül megoldható?

• 0

#11 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.893 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 09 - 19:19

Ugyan nem tuning, de ha már az erősítőkről esik szó: kialakult a végleges formája és tudása az amp4you erősítőnek, ami novemberben már meghallgatható lesz, remélem nemcsak Budapesten, de Debrecenben is.

Hagyományos fekete hifi komponens méretű készülék 43x27x8cm, plexi előlappal, amin egy hangerőszabályzó gomb van, valamint a 4 bemenet valamelyikét visszajelző különböző színű ledek.

Erősen rezgéscsillapított  merev fém doboz, spéci polioximetilénből készült lábakkal, rejtett hálózati és bemenet választó kapcsolókkal (de nem hátul), jár hozzá egy normális hálózati kábel, amit nem biztos, hogy megéri lecserélni...

2x120W/4Ohm, + soft clipping, amitől házibuli üzemmódban még hangosabban tud szólni. 2Ohm minimum impedanciánál még nem térdel le. Relés bemenetválasztás, 1dB együttfutás a hangerőszabályzónál, 2 pár banán hangszóró csatlakozó aljzat csatornánként, opcionális kapcsoló adott hangsugárzó mélyhang átvitelének optimalizálásához, opcionális RIAA előerősítő panel, opcionális 6,3mm fejhallgató aljzat, és természetesen az eddigi amp4you erősítőkre is jellemző nyugodt, de mégis részletes, valóban neutrális hangzás...Bármilyen árkategóriájú erősítő mellett vidáman megállja helyét adott teljesítmény tartományban, akár csöves, akár homokos, aki nem hiszi, járjon utána :D

Ja az árról is valamit: az idei garantált bruttó bérminimum összegét nyaldossa alulról :D

• 9

#12 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11.066 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 09 - 18:10

és azt még tegyük hozzá, hogy elég jó ár/ érték arányban vannak :rolleyes:

nem beszélve a hangjáról...

• 0

#13 4you

4you

Deep Sound

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.074 Hozzászólás:
  • Interests:Jó zenék,jó rendszerek.

Elküldve: 2017 szeptember 09 - 15:01

Mivel kétféle új saját erősítőnk is van, ezért nagyjából befejeztük az erősítők tuningolását. 

Köszönöm megértéseteket.

és azt még tegyük hozzá, hogy elég jó ár/ érték arányban vannak :rolleyes:

• 0

#14 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.893 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 02 - 20:49

Üdvözlet !

SoundArt L1 tuning felől érdeklődnék, röviden a mod és az ár érdekelne.

Köszönettel !

Gergő

Ezt a modellt már egy jó ideje nem tuningolom, és nem is fogom. Köszönöm megértésedet.

• 0

#15 fodrifter

fodrifter

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 320 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 02 - 19:10

Üdvözlet !

SoundArt L1 tuning felől érdeklődnék, röviden a mod és az ár érdekelne.

Köszönettel !

Gergő

• 0

#16 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.893 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 15 - 19:04

Az lenne a kérdésem, hogy Dali concept 6-os hangfalakat milyen áron tuningolnak és mit tartalmaz az ár?

Köszönettel
Attila

pü ment...

• 0

#17 airdei

airdei

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 70 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 15 - 17:31

Az lenne a kérdésem, hogy Dali concept 6-os hangfalakat milyen áron tuningolnak és mit tartalmaz az ár?

Köszönettel
Attila
  • 0

#18 Thunderzolee

Thunderzolee

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 03 - 21:01

Hát ez szívás.
Köszi a válaszokat. 

(melyik a sírós smiley?)

Igen, tudom, h vissza lehet 14 napon belül küldeni, csak nem akartam.
Ráadásul Cseh webshopból van, sokba' lesz ez nekem. :/

Azé' nem értem, hogy tud egy audiofil(nek mondott gyártó) kiadni ilyet a kezéből. 
Nem sül le a bőr a képükről? :(

Szerkesztve Thunderzolee által: 2017 július 03 - 21:14

• 0

#19 Amatőr61

Amatőr61

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 110 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 03 - 20:39

Üdv!

A napokban vettem a szgépasztalomra Microlab Solo 6C aktív hangszórókat.

A Prohardveren a "Milyen PC hangszórót vegyek" topicban az ajánlott szettek között volt.
Előtte egy Genius HF1250B-t használtam éveken át. (ez ott a belépő szint legalsó modellje)

Ha bekapcsolom, halkan búg.
Távirányítós, és stand bye módban van ugye amikor az ember nem használja éppen - ezért is tűnt fel, h valami nincs rendben, valami ismeretlen zaj van az asztalomnál, ami eddig nem volt, és elkezdtem keresni a zaj forrását.
Nem a hangszórókból jön a hang, hanem ha odatartom a fejem, hátra, ahol az erősítő van beleépítve, egyértelműen hallani, h az búg.
Nem magas hangon sípol, inkább mintha brumos lenne.

A józan ész azt diktálja, hogy ezt a terméket - függetlenül attól, hogy mit állít a gyártó vagy a forgalmazó - azonnal vissza kell küldeni vagy vinni. 

Internetes vásárlás esetén 14 napon belül, indoklás nélkül bármikor visszavihető/küldhető.

• 0

#20 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.893 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 03 - 20:35

Üdv!

A napokban vettem a szgépasztalomra Microlab Solo 6C aktív hangszórókat.

A Prohardveren a "Milyen PC hangszórót vegyek" topicban az ajánlott szettek között volt.
Előtte egy Genius HF1250B-t használtam éveken át. (ez ott a belépő szint legalsó modellje)

Ha bekapcsolom, halkan búg.
Távirányítós, és stand bye módban van ugye amikor az ember nem használja éppen - ezért is tűnt fel, h valami nincs rendben, valami ismeretlen zaj van az asztalomnál, ami eddig nem volt, és elkezdtem keresni a zaj forrását.
Nem a hangszórókból jön a hang, hanem ha odatartom a fejem, hátra, ahol az erősítő van beleépítve, egyértelműen hallani, h az búg.
Nem magas hangon sípol, inkább mintha brumos lenne.

Azért ez így nem oké, elvárnám, h teljesen zajtalan legyen, pláne, ha a párezer forintos kommersz termékeknél nem szoktam ilyen búgást hallani, meg a Geniusnál sem volt.

Tartok tőle, h hiába vinném vissza minőségi kifogással, azt kapnám válaszul, h ez ilyen, és ha nem tetszik, visszakapom a vételárat (neten rendeltem).

Viszont szeretném megtartani.

Szóval érdeklődnék, h lehet ezzel valamit csinálni?
Valami zavarszűrő kondenzátort beletenni, vagy mittudomén, nem értek hozzá különösebben, csak olvasgattam, h átnézitek az elektronikát, és tudtok javasolni dolgokat.

Hová kellene vinni?

Sehová. A hálózati transzformátor búg benne, lehet, hogy egy másik pédánynál nem fog, ki kell próbálni. 

Nincs ésszerű védekezés ellene. Ha úgy búg, hogy hol halkabban, hol meg erősebben, arra van gyógyír, de ha egyenletesen mindig búg, az úgy is marad.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó