Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Hivox hálózati szűrő/elosztó

• Please log in to reply
1135 válasz erre a témára

#1 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.858 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 augusztus 19 - 19:33

Szia Zoli!

Érdeklődnék hogy az AC distro miben lesz más/több mint az Alces és mikor lesz elérhető?

Előre is köszönöm a választ!

október végén,  a dizájn más lesz, a hatás hasonló, de hogy mennyivel lesz jobb, vagy sem, ezt előre nem tudom megmondani.

• 0

#2 Máté84

Máté84

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 545 Hozzászólás:
  • Interests:HIFI, Fotózás, Bringa, Informatika

Elküldve: 2017 augusztus 19 - 19:28

Szia Zoli!

Érdeklődnék hogy az AC distro miben lesz más/több mint az Alces és mikor lesz elérhető?

• 0

#3 Dorian

Dorian

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.029 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 31 - 13:41

Sajnos nehezen tudom megoldani a TV próbáját az Alces 3-ammal, mivel nagyon nehezen férek hozzá a  kábelhez, ezért is kérdezem hogy egy Alces One mennyi hangbeli javulást tudna okozni a TV hangján külső DAC-ra csatlakoztatva (ami természetesen az Alces 3-ba van dugva).

Pusztán csak a kép miatt is érdemes Alces 1-et dugni a Pana 50ST50 seggébe (nekem is olyan van), pont mert kiváló képminőségre képes, és ha kicsit jobb áramot kap, akkor ez sem hátráltatja már.

Kicsit félek bevallani, de nekem amúgy érdekes mód a (mostani) hifi előtt nem jött be az Alces amikor kipróbáltam (vagyis -tuk, egy hifis haver is itt volt). Most ez lehetett vmilyen ízlésficamom, pillanatnyi lelkiállapotom vagy nem tudom mi miatt, de majd vmikor teszek még próbát.

• 0

#4 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.858 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 31 - 11:08

Sajnos nehezen tudom megoldani a TV próbáját az Alces 3-ammal, mivel nagyon nehezen férek hozzá a  kábelhez, ezért is kérdezem hogy egy Alces One mennyi hangbeli javulást tudna okozni a TV hangján külső DAC-ra csatlakoztatva (ami természetesen az Alces 3-ba van dugva).

Ki kell próbálni, nem tudok mást javasolni, a "mennyire" jócskán egyéni érzékenység és hozzáállás függvénye. Jövő héten lesz pár AlcesOne, majd adok.

• 0

#5 Máté84

Máté84

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 545 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 31 - 10:15

• 0

#6 harkazoli

harkazoli

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 31 - 08:33

A Panasonic plazmán pont látszik az Alces hatása. Mivel van Alces3-asod, ki tudod próbálni. 

Nekem is Panasonic van, 50GT60.

Úgy van, ahogy Zoli is írja.

Tényleg látszik.

• 0

#7 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.858 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 30 - 20:20

Szia Zoli!

Érdeklődnék hogy az Alces One TV-nél való használatakor akkor is kifejti jótékony hatását a kapott hangra, ha a TV digitális kimeneten keresztül csatlakozik egy külső DAC-hoz? A képen minden bizonnyal nem igen tudna javítani (más felhasználók visszajelzései alapján), mivel egy jóféle Panasonic plazmáról van szó (P50ST50) aminek már alapból is igen kíváló képe van.

A Panasonic plazmán pont látszik az Alces hatása. Mivel van Alces3-asod, ki tudod próbálni. 

• 0

#8 Máté84

Máté84

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 545 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 30 - 20:12

Szia Zoli!

Érdeklődnék hogy az Alces One TV-nél való használatakor akkor is kifejti jótékony hatását a kapott hangra, ha a TV digitális kimeneten keresztül csatlakozik egy külső DAC-hoz? A képen minden bizonnyal nem igen tudna javítani (más felhasználók visszajelzései alapján), mivel egy jóféle Panasonic plazmáról van szó (P50ST50) aminek már alapból is igen kíváló képe van.

• 0

#9 nemtomm

nemtomm

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.540 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 26 - 17:50

Ez azért még nem garantál teljes zajmentességet. A mai klímák többsége inverteres, az inverter egy nagyon ronda állat, IGBT-vel rángatják a feszültség-áramot, ideális zajtermelő. Ezt a zajt megszűrni nem is egyszerű, spórolósan nem lehet. A szokásos kapcsitápokkal teleszórt átlagos háztartásban aliig feltűnő, kivéve ha valaki igényes analóg tápos hifit hallgat. Egy szarul szűrt inverter még akkor is képes bezavarni, ha a hifitől eltérő másik fázison működik.

Nálam semmi gond nincs a légkondival pedig inverteres de a hifi az külön ősvényen van
már elég régóta. Amikor nem volt külön ( régebben ) akkor sem szólt bele semennyire se...
Lehet, hogy szerencsém volt?
  • 0

#10 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.896 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 26 - 06:11

Szakszerű beszerelés esetén az előírás az, hogy a klímához külön háromeres tápvezetéket kell behúzni a villanyórától, 2,5 mm2 keresztmetszetű vezetékkel, 16 Amperes kismegszakítóval. Ebben az esetben nem zavarhat be mert külön ágon fut mindentől. Nálam így kötötték be és nincs ilyen jelenség. 

Ez azért még nem garantál teljes zajmentességet. A mai klímák többsége inverteres, az inverter egy nagyon ronda állat, IGBT-vel rángatják a feszültség-áramot, ideális zajtermelő. Ezt a zajt megszűrni nem is egyszerű, spórolósan nem lehet. A szokásos kapcsitápokkal teleszórt átlagos háztartásban aliig feltűnő, kivéve ha valaki igényes analóg tápos hifit hallgat. Egy szarul szűrt inverter még akkor is képes bezavarni, ha a hifitől eltérő másik fázison működik.

• 1

#11 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.858 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 25 - 20:02

Szakszerű beszerelés esetén az előírás az, hogy a klímához külön háromeres tápvezetéket kell behúzni a villanyórától, 2,5 mm2 keresztmetszetű vezetékkel, 16 Amperes kismegszakítóval. Ebben az esetben nem zavarhat be mert külön ágon fut mindentől. Nálam így kötötték be és nincs ilyen jelenség. 

Ez így helyes, amúgy a honlapon lévő árak még 1-2 hónapig érvényesek.

• 0

#12 Polimer78

Polimer78

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 74 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 25 - 19:25

Érdeklődök az Alcess zavarszűrők után. Nálam jelenség lett a klíma beszerelése után, ha bekapcsolom egy nagyon magas frekvenciás halk jel jelenik meg a hangsugárzóban, ami elég zavaró. Gondoltam már valamilyen egyéb zavarszűrő beszerzésén, de nem szeretném a hangot rontani. Az Alcess megoldás lehet ilyen problémára?

Jó lehet, ha az elosztót egy AlcessOne eszközön keresztül kötöm be, vagy jobb megoldás, ha az összes eszközt egy nagyobb Alcessbe csatlakoztatom? Ha van rá lehetőség szívesen kipróbálnám, de a tapasztalatok is érdekelnének.

Ezen kívül még az aktuális ára érdekelne.  gondolkodik.gif  (honlapon 2013-as árak vannak, ha jól látom).

• 0

#13 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11.033 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 21 - 14:11

pár napja nyúzok egy alszes vánt.

változás: a hangerőből vissza kellett vennem, a hangszerek jobban elkülönülnek, tisztább lett, dinamikusabb de szerencsére nem kezdtek önálló életet, egységes maradt továbbra is.

úgy érzem a sztereó is változott, pozitív irányba.

(nem fizetett hirdetés :P )

• 2

#14 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.858 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 19 - 22:33

tudok küldeni néhány napon belül egyet próbára... pü...

• 0

#15 gytam

gytam

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 52 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 19 - 18:58

Istvánnak igaza van, tessék megfogadni.

Köszönöm az imtelmeket.:). Ha félretesszük a klíma zavart, a hangra gyakorolt hatás szempontból mi a vélemény a one-ról? Szívesen kipróbálnám...
  • 0

#16 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.858 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 19 - 15:23

Tessék már megtanulni, ha ismert és felderíthető a zavar forrás, akkor első és másodsorban is azt kell kezelni, szűrni, szeparálni, nem pedig az összes környező, hálózatban arra érzékeny készüléket. Erre a célra X-Y vagy LC szűrőt érdemes használni, és minél közelebb a klíma géphez. Az lenne a legjobb, ha közvetlenül a klíma dobozába kerülne a zavarszűrő. Aztán ha azután is marad még valami zavarójel, akkor lehet mégis a zavarra érzékeny, zavarfogadó készülék elé pakolni dolgokat. Van egy sejtésem, az Alces nem fogja elég hatásosan szűrni a klima villamos zaját, mert más a struktúrája

Istvánnak igaza van, tessék megfogadni.

• 0

#17 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.896 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 19 - 05:41

Nálam jelenség lett a klíma beszerelése után, ha bekapcsolom egy nagyon magas frekvenciás halk jel jelenik meg a hangsugárzóban, ami elég zavaró. Gondoltam már valamilyen egyéb zavarszűrő beszerzésén, de nem szeretném a hangot rontani. Az Alcess megoldás lehet ilyen problémára?

Tessék már megtanulni, ha ismert és felderíthető a zavar forrás, akkor első és másodsorban is azt kell kezelni, szűrni, szeparálni, nem pedig az összes környező, hálózatban arra érzékeny készüléket. Erre a célra X-Y vagy LC szűrőt érdemes használni, és minél közelebb a klíma géphez. Az lenne a legjobb, ha közvetlenül a klíma dobozába kerülne a zavarszűrő. Aztán ha azután is marad még valami zavarójel, akkor lehet mégis a zavarra érzékeny, zavarfogadó készülék elé pakolni dolgokat. Van egy sejtésem, az Alces nem fogja elég hatásosan szűrni a klima villamos zaját, mert más a struktúrája

• 0

#18 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.460 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 18 - 20:41

Érdeklődök az Alcess zavarszűrők után. Nálam jelenség lett a klíma beszerelése után, ha bekapcsolom egy nagyon magas frekvenciás halk jel jelenik meg a hangsugárzóban, ami elég zavaró. Gondoltam már valamilyen egyéb zavarszűrő beszerzésén, de nem szeretném a hangot rontani. Az Alcess megoldás lehet ilyen problémára?

Jó lehet, ha az elosztót egy AlcessOne eszközön keresztül kötöm be, vagy jobb megoldás, ha az összes eszközt egy nagyobb Alcessbe csatlakoztatom? Ha van rá lehetőség szívesen kipróbálnám, de a tapasztalatok is érdekelnének.

Ezen kívül még az aktuális ára érdekelne.  gondolkodik.gif  (honlapon 2013-as árak vannak, ha jól látom).

Szerintem próbáld ki a One-t, hogy nálad erre beválik-e. Ha igen, akkor én személy szerint javaslok egy nagyobbat.

Ha nem válna be erre, akkor úgyis más megoldásban kell gondolkodnod (pl. másik fázisról táplálás, ha van), de ettől függetlenül is javaslok egy Alces próbát. Jó kis szerkezet... ;)  

• 0

#19 gytam

gytam

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 52 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 18 - 19:44

• 0

#20 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.858 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 09 - 17:32

Az Alces továbbfejlesztett változatáról, az ac distro 4 és 6-ról van már valamiféle tapasztalat, vélemény?

Még senki sem kapott belőle, nekem van egy fejlesztői darabom mindösszesen, majd ősszel lesz golyóérett...

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó