Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Hivox hálózati szűrő/elosztó

• Please log in to reply
1114 válasz erre a témára

#1 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.722 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 április 14 - 20:26

Ha asztali PC-ről USB-hangkártyáról hallgat az ember zenét, akkor a számítógépet is érdemes a zavarszűrőn keresztül táplálni?

igen

• 0

#2 DKristóf

DKristóf

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 38 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 20:05

Ha asztali PC-ről USB-hangkártyáról hallgat az ember zenét, akkor a számítógépet is érdemes a zavarszűrőn keresztül táplálni?

• 0

#3 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.722 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 11 - 09:18

Húsvéti akció!

Az összes Alces hálózati szűrő/elosztó 25% kedvezménnyel rendelhető e hét csütörtök (04.13.) 23 óráig! Aki hamar rendel, már Húsvétkor élvezheti a jávorszarvas áldásos hatását (a pirítós és a húsvéti kalács is finomabb lesz tőle, ha elektromos sütőjét is az Alceshez csatlakoztatja)! (aki nem hiszi, járjon utána!)

http://www.hivox.hu/hun_Alces_all.htm

Csatolt képek:

• rd1.jpg
  • rd2.jpg

• 2

#4 pooly73

pooly73

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 309 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 10 - 20:27

El kellett küldjem az Alces 3-as szűrőmet, átvizsgálásra.

Olvastam még vásárlás előtt, hogy akkor veszi észre igazán az ember ha hosszas fülelés után kiveszi a rendszerből.

Ez kérem nagyon így van, piszokul nincs kedvem zenét hallgatni hogy nincs bekötve a rendszerbe, full élettelen az egész, olyan igazi mosott szar.

Már nagyon várom haza.

Nem marketing szöveg tényleg ku...ára így van.

• 1

#5 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.722 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 10 - 17:19

Húsvéti akció!

Az összes Alces hálózati szűrő/elosztó 25% kedvezménnyel rendelhető e hét csütörtök (04.13.) 23 óráig! Aki hamar rendel, már Húsvétkor élvezheti a jávorszarvas áldásos hatását (a pirítós és a húsvéti kalács is finomabb lesz tőle, ha elektromos sütőjét is az Alceshez csatlakoztatja)! (aki nem hiszi, járjon utána!)

http://www.hivox.hu/hun_Alces_all.htm

• 0

#6 Denonáné

Denonáné

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 324 Hozzászólás:
  • Interests:Egy csomó minden. És még több, ami nem :)

Elküldve: 2017 április 06 - 08:35

amíg nem deríted ki a hiba forrását, addig felesleges nagy dolgot átalakítani. Azon kívül amit soroltam. A lakás más világító test, vagy fogyasztó BE-KI kapcsoláskor is van-e a jelenség? Következő, a lakás távolabbi dugaljból hosszabbítóval ide hozott 230V táplálással is van-e? Szerintem kettős a hiba, lehet valami baj a világítási vezetékben-lámpában, de valami földhurok is a készülékek összekötéseiben. Persze, nem tudjuk miből-mi-hogy is van nálad, de azt akkor is nézd, vagy nézesd meg valakivel. Nem az Alces cseréje, javítgatása a megoldás. Feltételezem Alces kihagyásával is ugyan ez a jelenség.

Nálam is van ez a jelenség, néha kihagy teljesen, néha csak pattan egyet "valami". Társasház, kb 10 éve fel lett újítva, elvileg a vezetékezés is. Okozhat ez valamilyen problémát? 

• 0

#7 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.609 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 04 - 14:52

Lehet, hogy jobb lenne egy külön szálat kihúzni a villanyóra után közvetlenül, és azt elvezetni a technikákhoz.

Az biztosabb megoldás lenne nem ????

Szóljatok, ha hülyeséget írok.

amíg nem deríted ki a hiba forrását, addig felesleges nagy dolgot átalakítani. Azon kívül amit soroltam. A lakás más világító test, vagy fogyasztó BE-KI kapcsoláskor is van-e a jelenség? Következő, a lakás távolabbi dugaljból hosszabbítóval ide hozott 230V táplálással is van-e? Szerintem kettős a hiba, lehet valami baj a világítási vezetékben-lámpában, de valami földhurok is a készülékek összekötéseiben. Persze, nem tudjuk miből-mi-hogy is van nálad, de azt akkor is nézd, vagy nézesd meg valakivel. Nem az Alces cseréje, javítgatása a megoldás. Feltételezem Alces kihagyásával is ugyan ez a jelenség.

• 1

#8 pooly73

pooly73

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 309 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 04 - 14:08

Lehet, hogy jobb lenne egy külön szálat kihúzni a villanyóra után közvetlenül, és azt elvezetni a technikákhoz.

Az biztosabb megoldás lenne nem ????

Szóljatok, ha hülyeséget írok.

• 0

#9 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.609 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 04 - 08:08

Sziasztok

Tegnap este zenéltem egy kicsit, és azt vettem észre ha zene lejátszás alatt fel, vagy lekapcsolom a villanyt egy fél másodpercre elmegy a hang.

Alces 3 van a rendszer előtt, ilyen problémát nem kellene kiszürnie, vagy egyáltalán mi okozhatja ezt ?

Az Alces nem ilyen durva feszültség/áram ugrás szűrésre van felépítve. Nekem az is gyanús, hogy lámpa(?) fel és le és lekapcsolásakor is kiesik a DAC a szinkronjából, valószínűbb, hogy csak az egyiknél. akár hogy is van tessék gyorsan elsőre az égőt próbaképpen cserélni, gyanítom, hogy kompakt, vagy LED-es, ha ezzel nem változik, akkor a világítás kapcsoló mögötti vezetékeket átnézni!

Ha van a kábelezésben, interconnect, Coax stb valahol egy földhurok, akkor az a kisebb feszültségtranziens zavarokra is vevő, lehet hogy brummot még nem okoz, de ilyen kattanásokra mégis bevisz löketet a DAC környezetébe. Tessék ezt is tüzetesen átnézni.

• 1

#10 pooly73

pooly73

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 309 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 04 - 08:01

Ez több mindentől függ. Az biztos, hogy a lámpa hálózatában kapcsoláskor jó nagy áram tranziens jelenik meg, ez lehet a kapcsolótól, a lámpafoglalattól, sőt fali doboz kötés hibától is. Ha esetleg volt már túlfeszültség,és működött a védelem,  akkor az ezt végző Alcesben levő alkatrészt ki kell cserélni, ezt ingyenesen elvégezzük, csak el kell küldeni. 

Köszönöm a gyors választ.

Valami módon meg lehet állapítani, hogy szükségeltetik-e az alkatrész cseréje ????

• 0

#11 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.722 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 04 - 07:39

Sziasztok

Tegnap este zenéltem egy kicsit, és azt vettem észre ha zene lejátszás alatt fel, vagy lekapcsolom a villanyt egy fél másodpercre elmegy a hang.

Alces 3 van a rendszer előtt, ilyen problémát nem kellene kiszürnie, vagy egyáltalán mi okozhatja ezt ?

Ez több mindentől függ. Az biztos, hogy a lámpa hálózatában kapcsoláskor jó nagy áram tranziens jelenik meg, ez lehet a kapcsolótól, a lámpafoglalattól, sőt fali doboz kötés hibától is. Ha esetleg volt már túlfeszültség,és működött a védelem,  akkor az ezt végző Alcesben levő alkatrészt ki kell cserélni, ezt ingyenesen elvégezzük, csak el kell küldeni. 

• 0

#12 pooly73

pooly73

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 309 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 04 - 07:12

Sziasztok

• 0

#13 Flyer

Flyer

Újonc fórumos

• Pipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 26 - 13:28

vag kölcsönkerni, amitöl Zoli sem szokott elzarkozni (vagy ismeröstöl)

Az is jó ötlet, de külföldre túl macerás szerintem.Még megálmodom, de köszönöm a tanácsot.
  • 0

#14 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.609 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 06:52

Utolsó kérdésem a témával kapcsolatban: mi a helyzet a szünetmentes tápegységekkel, alkalmasok a probléma orvoslására ?

Én úgy tudom, szünetmentes (aksival kombinált) tápok sehol nem váltak be audio eszközök táplálására. ennek több oka is van. Az egyik, amikor van hálózati feszkó, akkor többnyire csak átengedik az áramot magukon, és még ez jobbik eset, van olyan hogy állandóan "dolgoznak", és újra formálják az áramot-feszkót, ez a rosszabb, viszont áramszünet esetén gyorsabban váltanak aksira. A kvázi szinusz, amit rá szoktak írni a készülékre borzasztó lépcsős, és felharmonikus dús valami. Dc blokkolás, ha erre irányult a kérdésed, szünetmentes tápokban nem feladat. A szünetmentesek kapcsoló tápos eszközök táplálásra valók, azok hálózati feszkó DC szintjére nem kényesek.

• 0

#15 Amatőr61

Amatőr61

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 53 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 01:36

... A hálózat feszkó DC szintje változó, nem állandó. 

Utolsó kérdésem a témával kapcsolatban: mi a helyzet a szünetmentes tápegységekkel, alkalmasok a probléma orvoslására ?

Szerkesztve Amatőr61 által: 2017 március 25 - 01:37

• 0

#16 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.921 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 22 - 09:09

Először vennem kell egyet a próbához :)
De teljesen igazad van majd kipróbálgatom.
Köszönöm a segítséget.

vag kölcsönkerni, amitöl Zoli sem szokott elzarkozni (vagy ismeröstöl)

• 0

#17 Flyer

Flyer

Újonc fórumos

• Pipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 22 - 06:47

probald ki Te mit hallassz. ahogy szerinted a legjobb, legyen ugy.
ha mas valamit mond, akkor Te ugy hallod/hallanad ? Ne tedd, ha nem akarsz sürü-sötet erdöbe kerülni - nem elsösorban Alces kapcsan !

nekem volt, hogy hosszabitos eloszto volt utana, volt hogy T-eloszot alces 1-ben, ugy mintha kicsivel - nekem, nalam, en rendszeremben, en elektromos körynezetemben - jobb lenne.

Először vennem kell egyet a próbához :)
De teljesen igazad van majd kipróbálgatom.
Köszönöm a segítséget.
  • 0

#18 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.921 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 20 - 09:49

Sziasztok!
Első kérdésem az lenne hogy ha t elosztóval használnám az Alces 1-et azront a minőségen? Az erősítő és a sub menne rá.
A második pedig hogy hosszabbítón leresztül kéne megoldanom. Hogy jobb ha a hosszabító végébe dugom és úgy a t elsztó +ba rá, vagy közvetlen konnektor és utána a többi?

probald ki Te mit hallassz.  ahogy szerinted a legjobb, legyen ugy.

ha mas valamit mond, akkor Te ugy hallod/hallanad ?  Ne tedd, ha nem akarsz sürü-sötet erdöbe kerülni - nem elsösorban Alces kapcsan !

nekem volt, hogy hosszabitos eloszto volt utana, volt hogy T-eloszot alces 1-ben, ugy mintha kicsivel - nekem, nalam, en rendszeremben, en elektromos körynezetemben - jobb lenne.

• 0

#19 Flyer

Flyer

Újonc fórumos

• Pipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 18 - 13:56

Sziasztok!
Első kérdésem az lenne hogy ha t elosztóval használnám az Alces 1-et azront a minőségen? Az erősítő és a sub menne rá.
A második pedig hogy hosszabbítón leresztül kéne megoldanom. Hogy jobb ha a hosszabító végébe dugom és úgy a t elsztó +ba rá, vagy közvetlen konnektor és utána a többi?
  • 0

#20 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.722 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 03 - 11:31

Szuper lenne. 

Köszönöm szépen. A részleteket privátban intézzük?

igen

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó