Jump to content
AVX Café Rebat
Bodoraudio

Bodor Audio erősítők

Recommended Posts

A héten voltam a Bodor audio bemutatóteremben. Újra meghallgattam a kiállított láncot. Most annyi újdonság volt (nekem), hogy nagyfelbontású zenét lehetett hallgatni. Eszméletlen jó volt! Nagyon kedvelem azt a hangot, amit az előfok+DAC/erősítő páros életre kelt és természetesen a hangsugárzók. Mert valóban éltre kel a zene, van atmoszférája, lelke. Az erősítő nagyon gyors és precíz, meleg szerethető hangja van.

Többek között meghallgattam Susan Wong - When You Say Nothing At All című könnyed feldolgozását, ahol a hangszerek jól elkülönülnek, de mégis a sok hangsáv koherens zenévé olvad össze, a produkció nagyon élvezetes, nem öli meg a felbontás a zenét. Nagyon jó a jelenlét érzet, Susan Wong tapintható:) még jó, hogy nem Tom Waits-et hallgattunk. Volt pár akusztikus jazz felvétel ahol valóban brillírozott a rendszer.

Nagyon jó élmény volt!

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A héten voltam a Bodor audio bemutatóteremben. Újra meghallgattam a kiállított láncot. Most annyi újdonság volt (nekem), hogy nagyfelbontású zenét lehetett hallgatni. Eszméletlen jó volt! Nagyon kedvelem azt a hangot, amit az előfok+DAC/erősítő páros életre kelt és természetesen a hangsugárzók. Mert valóban éltre kel a zene, van atmoszférája, lelke. Az erősítő nagyon gyors és precíz, meleg szerethető hangja van.

Többek között meghallgattam Susan Wong - When You Say Nothing At All című könnyed feldolgozását, ahol a hangszerek jól elkülönülnek, de mégis a sok hangsáv koherens zenévé olvad össze, a produkció nagyon élvezetes, nem öli meg a felbontás a zenét. Nagyon jó a jelenlét érzet, Susan Wong tapintható :) még jó, hogy nem Tom Waits-et hallgattunk. Volt pár akusztikus jazz felvétel ahol valóban brillírozott a rendszer.

Nagyon jó élmény volt!

Valóban össze érett a rendszer.

Nagyon szépen muzsikál a pc-s vonal.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Örömmel jelenthetem, hogy a 2015-ös készülék frissítések elkészültek.

Ezek a frissítések csak a műszaki tartalmat érintik, kívülről nem változtattunk.

Erősítőink erősödtek :D d/a konverterünk még szebb hangzást ígér.

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Örömmel jelenthetem, hogy a 2015-ös készülék frissítések elkészültek.

Ezek a frissítések csak a műszaki tartalmat érintik, kívülről nem változtattunk.

Erősítőink erősödtek :D d/a konverterünk még szebb hangzást ígér.

Üdv az újításoknak!   A hangsugárzó is változott?  Jön a "kistestvér"?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Hétfőn megvettem a fórumon hirdetett BA-50-es kis integráltat,amit egy Dynaudio hangfallal kötöttem össze. Hétköznap esténként nem volt nagyon alkalmam meghajtani őket, általában halkan, vagy közepes szobahangerőn hallgattam rajta különféle zenéket. Este már 20-as hangerőn is kellő részletességgel, jó felbontásban zenéltek együtt, szerencsére a Dyno nem követel meg nagy hangerőszinteket. Napközben a 30-as hangerő nagyon kellemes, a legtöbb zenéhez elegendő. A 40-es már bulihangerő. Ma délután Kraftwerk lemezeket hallgattam, és a vége felé felmentem 50-ig is. Ez már nagyon hangos volt, de a hang nem vált csattogóssá, a hangfal nem kiabált, az erősítő torzítás nélkül szépen arányosan hangosodott. Nem emelkedett egyetlen hangtartomány sem a többi fölé, így nem volt forszírozott, vagy fárasztó ez a nagy hangerő sem. A végén immár jel nélkül megnéztem, hogy meddig van kalibrálva az erősítő relés hangerőszabályzója, és meglepve láttam, hogy 63-ig. Ehhez képest hihetetlen, hogy 50-es hangerőszinten is ilyen stabilan működik. Le a kalappal Bodor Feriék előtt, hogy már a legkisebb erősítőjük is ilyen komoly tápot kapott.

A hangjáról most nem írtam, de az is teljesen rendben van. ;) 

• Upvote 4

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Hétfőn megvettem a fórumon hirdetett BA-50-es kis integráltat,amit egy Dynaudio hangfallal kötöttem össze. Hétköznap esténként nem volt nagyon alkalmam meghajtani őket, általában halkan, vagy közepes szobahangerőn hallgattam rajta különféle zenéket. Este már 20-as hangerőn is kellő részletességgel, jó felbontásban zenéltek együtt, szerencsére a Dyno nem követel meg nagy hangerőszinteket. Napközben a 30-as hangerő nagyon kellemes, a legtöbb zenéhez elegendő. A 40-es már bulihangerő. Ma délután Kraftwerk lemezeket hallgattam, és a vége felé felmentem 50-ig is. Ez már nagyon hangos volt, de a hang nem vált csattogóssá, a hangfal nem kiabált, az erősítő torzítás nélkül szépen arányosan hangosodott. Nem emelkedett egyetlen hangtartomány sem a többi fölé, így nem volt forszírozott, vagy fárasztó ez a nagy hangerő sem. A végén immár jel nélkül megnéztem, hogy meddig van kalibrálva az erősítő relés hangerőszabályzója, és meglepve láttam, hogy 63-ig. Ehhez képest hihetetlen, hogy 50-es hangerőszinten is ilyen stabilan működik. Le a kalappal Bodor Feriék előtt, hogy már a legkisebb erősítőjük is ilyen komoly tápot kapott.

Köszi a beszámolót! Egyben üdv. a Dyno klubban! :D

Bodoraudio-nak pedig  :smile32:

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Vasárnap én is megfüleltem a Bodor / Dyno párost munka közben.

Engem is meglepett, hogy az 50 Wattos erősítő mennyire tisztán és nyiltan képes meghajtani a Dyno-kat.

A spontán ötlettől vezérelt "diffúzor" kialakítása a szobában tovább dobott a hangon, és olyan tér és sub-mély-ek jöttek a Dyno-ból, ami lenyűgöző volt a méreteit tekintve, de még álló hangfalak is megirigyelnék.

Egyetlen kritika a magas hangokat érheti, amelyek egy picit tompábbak voltak, de ez betudható az új állványnak és a nem megfelelő talpazatának is. Laci szerint is a korábbi megoldással rendben volt a hangszín. Tapasztalatból tudom, hogy a Dynaudio ebben is jól szokott teljesíteni, így ez teljesen hihető számomra.

Összességében egy nagyon jó kis rendszert sikerült összerakni, amely kellően zenei és precíz is. Egyértelműen megnyerne bármilyen ár/érték arány alapú versenyt :)

És igen, újra bizonyítást nyert számomra is, hogy a Dynaudio szereti a Bodor erősítőket. Nagyon jó volt az összhang.

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Vasárnap én is megfüleltem a Bodor / Dyno párost munka közben.

Engem is meglepett, hogy az 50 Wattos erősítő mennyire tisztán és nyiltan képes meghajtani a Dyno-kat.

A spontán ötlettől vezérelt "diffúzor" kialakítása a szobában tovább dobott a hangon, és olyan tér és sub-mély-ek jöttek a Dyno-ból, ami lenyűgöző volt a méreteit tekintve, de még álló hangfalak is megirigyelnék.

Egyetlen kritika a magas hangokat érheti, amelyek egy picit tompábbak voltak, de ez betudható az új állványnak és a nem megfelelő talpazatának is. Laci szerint is a korábbi megoldással rendben volt a hangszín. Tapasztalatból tudom, hogy a Dynaudio ebben is jól szokott teljesíteni, így ez teljesen hihető számomra.

Összességében egy nagyon jó kis rendszert sikerült összerakni, amely kellően zenei és precíz is. Egyértelműen megnyerne bármilyen ár/érték arány alapú versenyt :)

És igen, újra bizonyítást nyert számomra is, hogy a Dynaudio szereti a Bodor erősítőket. Nagyon jó volt az összhang.

Miután elmentél nem hagyott nyugodni a dolog, mert ez előtt az új állvány előtt élénkebb volt a magas tartomány. Visszavittem tehát a szobába a székeket, amin eddig voltak a dobozok, megnéztem azokon hogy volt elhelyezve, majd aszerint újra beállítottam az állványokat, és hála az égnek sikerült elérnem ugyanazt a tiszta, precíz és nyílt hangot, amit elsőre megszerettem ebben a Dynaudio - Bodor párosításban. :)

• Upvote 3

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Igen komoly fejlesztéseket végeztünk az utóbbi időben a komplett rendszeren.

Főként a pc, erősítő és a dac profitált sokat.

Akit érdekel a végeredmény azt szívesen látom egy meghallgatásra.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Igen komoly fejlesztéseket végeztünk az utóbbi időben a komplett rendszeren.

Főként a pc, erősítő és a dac profitált sokat.

Akit érdekel a végeredmény azt szívesen látom egy meghallgatásra.

Köszönjük!

Élnék a lehetőséggel, jelentkezem előtte, hogy mikor alkalmas.

Ggy

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt