Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Bodor Audio erősítők

• Please log in to reply
1110 válasz erre a témára

#1 Galamby

Galamby

Lefelé a lejtőn

• -Kitiltva
  • PipaPipa
  • 69 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2016 május 23 - 17:05

Igen komoly fejlesztéseket végeztünk az utóbbi időben a komplett rendszeren.
Főként a pc, erősítő és a dac profitált sokat.
Akit érdekel a végeredmény azt szívesen látom egy meghallgatásra.

Köszönjük!

Élnék a lehetőséggel, jelentkezem előtte, hogy mikor alkalmas.

Ggy

• 0

#2 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.875 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 május 23 - 12:29

Igen komoly fejlesztéseket végeztünk az utóbbi időben a komplett rendszeren.
Főként a pc, erősítő és a dac profitált sokat.
Akit érdekel a végeredmény azt szívesen látom egy meghallgatásra.
  • 0

#3 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.875 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 24 - 11:59

Boldog, Békés, Áldott Karácsonyt Kívánok minden kedves fórumtársamnak!

• 2

#4 kimber

kimber

ecce homo

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.453 Hozzászólás:
  • Interests:szó-kép-zene

Elküldve: 2015 november 24 - 08:10

Vasárnap én is megfüleltem a Bodor / Dyno párost munka közben.

Engem is meglepett, hogy az 50 Wattos erősítő mennyire tisztán és nyiltan képes meghajtani a Dyno-kat.

A spontán ötlettől vezérelt "diffúzor" kialakítása a szobában tovább dobott a hangon, és olyan tér és sub-mély-ek jöttek a Dyno-ból, ami lenyűgöző volt a méreteit tekintve, de még álló hangfalak is megirigyelnék.

Egyetlen kritika a magas hangokat érheti, amelyek egy picit tompábbak voltak, de ez betudható az új állványnak és a nem megfelelő talpazatának is. Laci szerint is a korábbi megoldással rendben volt a hangszín. Tapasztalatból tudom, hogy a Dynaudio ebben is jól szokott teljesíteni, így ez teljesen hihető számomra.

Összességében egy nagyon jó kis rendszert sikerült összerakni, amely kellően zenei és precíz is. Egyértelműen megnyerne bármilyen ár/érték arány alapú versenyt :)

És igen, újra bizonyítást nyert számomra is, hogy a Dynaudio szereti a Bodor erősítőket. Nagyon jó volt az összhang.

Miután elmentél nem hagyott nyugodni a dolog, mert ez előtt az új állvány előtt élénkebb volt a magas tartomány. Visszavittem tehát a szobába a székeket, amin eddig voltak a dobozok, megnéztem azokon hogy volt elhelyezve, majd aszerint újra beállítottam az állványokat, és hála az égnek sikerült elérnem ugyanazt a tiszta, precíz és nyílt hangot, amit elsőre megszerettem ebben a Dynaudio - Bodor párosításban. :)

• 3

#5 Thunder

Thunder

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.127 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 23 - 10:01

Hétfőn megvettem a fórumon hirdetett BA-50-es kis integráltat,amit egy Dynaudio hangfallal kötöttem össze. Hétköznap esténként nem volt nagyon alkalmam meghajtani őket, általában halkan, vagy közepes szobahangerőn hallgattam rajta különféle zenéket. Este már 20-as hangerőn is kellő részletességgel, jó felbontásban zenéltek együtt, szerencsére a Dyno nem követel meg nagy hangerőszinteket. Napközben a 30-as hangerő nagyon kellemes, a legtöbb zenéhez elegendő. A 40-es már bulihangerő. Ma délután Kraftwerk lemezeket hallgattam, és a vége felé felmentem 50-ig is. Ez már nagyon hangos volt, de a hang nem vált csattogóssá, a hangfal nem kiabált, az erősítő torzítás nélkül szépen arányosan hangosodott. Nem emelkedett egyetlen hangtartomány sem a többi fölé, így nem volt forszírozott, vagy fárasztó ez a nagy hangerő sem. A végén immár jel nélkül megnéztem, hogy meddig van kalibrálva az erősítő relés hangerőszabályzója, és meglepve láttam, hogy 63-ig. Ehhez képest hihetetlen, hogy 50-es hangerőszinten is ilyen stabilan működik. Le a kalappal Bodor Feriék előtt, hogy már a legkisebb erősítőjük is ilyen komoly tápot kapott.

A hangjáról most nem írtam, de az is teljesen rendben van. ;)

Vasárnap én is megfüleltem a Bodor / Dyno párost munka közben.

Engem is meglepett, hogy az 50 Wattos erősítő mennyire tisztán és nyiltan képes meghajtani a Dyno-kat.

A spontán ötlettől vezérelt "diffúzor" kialakítása a szobában tovább dobott a hangon, és olyan tér és sub-mély-ek jöttek a Dyno-ból, ami lenyűgöző volt a méreteit tekintve, de még álló hangfalak is megirigyelnék.

Egyetlen kritika a magas hangokat érheti, amelyek egy picit tompábbak voltak, de ez betudható az új állványnak és a nem megfelelő talpazatának is. Laci szerint is a korábbi megoldással rendben volt a hangszín. Tapasztalatból tudom, hogy a Dynaudio ebben is jól szokott teljesíteni, így ez teljesen hihető számomra.

Összességében egy nagyon jó kis rendszert sikerült összerakni, amely kellően zenei és precíz is. Egyértelműen megnyerne bármilyen ár/érték arány alapú versenyt :)

És igen, újra bizonyítást nyert számomra is, hogy a Dynaudio szereti a Bodor erősítőket. Nagyon jó volt az összhang.

• 2

#6 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.627 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 21 - 08:31

Hétfőn megvettem a fórumon hirdetett BA-50-es kis integráltat,amit egy Dynaudio hangfallal kötöttem össze. Hétköznap esténként nem volt nagyon alkalmam meghajtani őket, általában halkan, vagy közepes szobahangerőn hallgattam rajta különféle zenéket. Este már 20-as hangerőn is kellő részletességgel, jó felbontásban zenéltek együtt, szerencsére a Dyno nem követel meg nagy hangerőszinteket. Napközben a 30-as hangerő nagyon kellemes, a legtöbb zenéhez elegendő. A 40-es már bulihangerő. Ma délután Kraftwerk lemezeket hallgattam, és a vége felé felmentem 50-ig is. Ez már nagyon hangos volt, de a hang nem vált csattogóssá, a hangfal nem kiabált, az erősítő torzítás nélkül szépen arányosan hangosodott. Nem emelkedett egyetlen hangtartomány sem a többi fölé, így nem volt forszírozott, vagy fárasztó ez a nagy hangerő sem. A végén immár jel nélkül megnéztem, hogy meddig van kalibrálva az erősítő relés hangerőszabályzója, és meglepve láttam, hogy 63-ig. Ehhez képest hihetetlen, hogy 50-es hangerőszinten is ilyen stabilan működik. Le a kalappal Bodor Feriék előtt, hogy már a legkisebb erősítőjük is ilyen komoly tápot kapott.

Köszi a beszámolót! Egyben üdv. a Dyno klubban! :D

Bodoraudio-nak pedig  :smile32:

• 1

#7 kimber

kimber

ecce homo

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.453 Hozzászólás:
  • Interests:szó-kép-zene

Elküldve: 2015 november 20 - 21:47

• 4

#8 Galamby

Galamby

Lefelé a lejtőn

• -Kitiltva
  • PipaPipa
  • 69 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 február 06 - 13:34

Sziasztok!

Örömmel jelenthetem, hogy a 2015-ös készülék frissítések elkészültek.

Ezek a frissítések csak a műszaki tartalmat érintik, kívülről nem változtattunk.

Erősítőink erősödtek :D d/a konverterünk még szebb hangzást ígér.

Üdv az újításoknak!   A hangsugárzó is változott?  Jön a "kistestvér"?

• 0

#9 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.875 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 január 31 - 11:16

Sziasztok!

Örömmel jelenthetem, hogy a 2015-ös készülék frissítések elkészültek.

Ezek a frissítések csak a műszaki tartalmat érintik, kívülről nem változtattunk.

Erősítőink erősödtek :D d/a konverterünk még szebb hangzást ígér.

• 2

#10 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.875 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 szeptember 09 - 11:09

A héten voltam a Bodor audio bemutatóteremben. Újra meghallgattam a kiállított láncot. Most annyi újdonság volt (nekem), hogy nagyfelbontású zenét lehetett hallgatni. Eszméletlen jó volt! Nagyon kedvelem azt a hangot, amit az előfok+DAC/erősítő páros életre kelt és természetesen a hangsugárzók. Mert valóban éltre kel a zene, van atmoszférája, lelke. Az erősítő nagyon gyors és precíz, meleg szerethető hangja van.

Többek között meghallgattam Susan Wong - When You Say Nothing At All című könnyed feldolgozását, ahol a hangszerek jól elkülönülnek, de mégis a sok hangsáv koherens zenévé olvad össze, a produkció nagyon élvezetes, nem öli meg a felbontás a zenét. Nagyon jó a jelenlét érzet, Susan Wong tapintható :) még jó, hogy nem Tom Waits-et hallgattunk. Volt pár akusztikus jazz felvétel ahol valóban brillírozott a rendszer.

Nagyon jó élmény volt!

Valóban össze érett a rendszer.

Nagyon szépen muzsikál a pc-s vonal.

• 0

#11 enrico

enrico

Lefelé a lejtőn

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 81 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 augusztus 24 - 19:46

A héten voltam a Bodor audio bemutatóteremben. Újra meghallgattam a kiállított láncot. Most annyi újdonság volt (nekem), hogy nagyfelbontású zenét lehetett hallgatni. Eszméletlen jó volt! Nagyon kedvelem azt a hangot, amit az előfok+DAC/erősítő páros életre kelt és természetesen a hangsugárzók. Mert valóban éltre kel a zene, van atmoszférája, lelke. Az erősítő nagyon gyors és precíz, meleg szerethető hangja van.

Többek között meghallgattam Susan Wong - When You Say Nothing At All című könnyed feldolgozását, ahol a hangszerek jól elkülönülnek, de mégis a sok hangsáv koherens zenévé olvad össze, a produkció nagyon élvezetes, nem öli meg a felbontás a zenét. Nagyon jó a jelenlét érzet, Susan Wong tapintható:) még jó, hogy nem Tom Waits-et hallgattunk. Volt pár akusztikus jazz felvétel ahol valóban brillírozott a rendszer.

Nagyon jó élmény volt!

• 1

#12 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.875 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 június 12 - 10:59

Korábbi készülékeink frissítéseit vállaljuk.

• 0

#13 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.875 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 június 11 - 14:01

A nyár beállta akciós árakat hozott a Bodor Audio háza táján.

Egyedi árakkal várunk minden kedves érdeklődőt.

• 0

#14 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.875 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 május 07 - 18:23

http://www.avx.hu/fo...ic/63179-trafó/

• 0

#15 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.875 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 január 27 - 13:42

Végerősítőink szimmetrikus kialakításban is kérhetőek, most felár nélkül.

:smile32:

• 0

#16 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.875 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 január 23 - 06:05

Házimozi/sokcsatornás zenehallgatáshoz is kínálunk akár hatcsatornás végerősítőt./6x100w/.

• 0

#17 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.875 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 január 21 - 20:20

Januári akciónkban, az új d osztályú végfokaink jelentős árkedvezménnyel vásárolhatóak meg. :tutiok:

• 0

#18 Shinagawa

Shinagawa

Violator

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 812 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 szeptember 20 - 18:03

Idei fejlesztéseink egyik gyümölcse, az új d osztályú végfokaink, már meghallgathatóak/megvásárolhatóak.

Érdemes benézni hozzánk a bemutató terembe egy kis hallgatózásra.

Én megtettem, és érdemes volt!

post-9495-0-76895100-1378727388.jpg

A fenti összeállítást volt szerencsém fülvégre kapni.

A Bege által "tuningolt" hangsugárzók, nagyon könnyedén szólnak.

Becsukott szemmel hallgatva el is feledkeztem róla, milyen vékonyka dobozok előtt ülök.

Kifejezetten üdítő volt, ahogy megszólaltatta Rahmanyinov muzsikáját, de nem volt hiányérzetem akkor sem, amikor orgonát hallgattunk.

Finom, légies hangja van, de megvan a mélysége is.

Egy hangár falainak a bontásához nem a legideálisabb, de a megfelelő környezetben nagyon jó produkcióra képes!

Gratulálok Bege! 36_1_11.gif

A D osztályú erősítő nagyon precíz, nem maszatol, és mégis képes érzelmeket belevinni az előadásba.

Van benne energia, de finomság is.

Hallgassátok meg!

Gondolom tart még a hificlub összejövetel. Kíváncsi vagyok, hogy az ott megjelentek, hogyan vélekednek majd.

Feri remek házigazda volt, köszönöm a kellemes délutánt.

leborulunk.gif

-S

• 3

#19 trava

trava

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 22 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 szeptember 18 - 09:46

Feltehetnétek az erősítőkről pár képet akár ide, akár a honlapra is. :)

• 1

#20 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.875 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 szeptember 09 - 12:15

Idei fejlesztéseink egyik gyümölcse, az új d osztályú végfokaink, már meghallgathatóak/megvásárolhatóak.

Érdemes benézni hozzánk a bemutató terembe egy kis hallgatózásra.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó