Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Cd modifikáció Bodoraudio módra

• Please log in to reply
568 válasz erre a témára

#41 Hocus Pocus

Hocus Pocus

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 672 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Zene, Film, Hajrá MKB Veszprém, Hajrá Magyarok

Elküldve: 2015 május 09 - 20:30

Én már lemondtam a cd hallgatásról, mert nem okozott örömet a vinyl mellett. A feleségem szólt, hogy a nagyszámú cd-imet vigyem a garázsba és onnan hozzam be az LP-ket. A cd-ket úgysem hallgatom.
Az elvetett cd pörgettyű a Music Hall cd 25.2 cd játszója volt, amit futóműként használtam.
A HFP online-on láttam egy hirdetést Music Hall cd 25.2 szintén, de full Bodor Audio tuninggal. Ehhez még egykülön a cd játszóval azonos szélességű, de annál magasabb, komoly súlyú táp is járt. Egy régi és ritka amerikai hangsugárzó páromat cseréltem erre Bodor Feri által tuningolt cd játszóra.

Mit mondjak? Elég, ha annyit mondok, hogy visszanyerte a helyét a zenehallgatásban a cd. A vinyl természetesebb hangzást nyújt. Valósághűbbek a hangszerek hangjai. De most megint élvezni tudom a cd-t. Ezt jelenti egy komoly Bodor tuning.
  • 2

#42 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.802 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 június 12 - 10:58

Cd játszók átalakítása lehet:

Tápegységek: Analóg,Digitális

D/A konverter ic

Analóg kimenő fokozat/ ic,diszkrét,csöves

Árakat csak személyes megbeszélés után tudok mondani.

• 0

#43 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.320 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 június 11 - 19:33

De mitől jobb egy Nordost optikai egy másiknál? Ez nehéz kérdés...Gondolom az alapanyagot nem sokan gyártják a világon sem, ezen agyaltam...

Ez attól, hogy orvosi üvegcuccból van, nem pedig jó minőségű műanyagból...

Egy homogén, tiszta közeg, minimális szennyeződéssel, jobb "burkolattal" a fény haladásához...

"The WHITELIGHT Glass cable uses an extremely high grade of glass fiber conductor which has very highly polished surfaces to ensure an optimum signal path for digital data streams. The 3 layers of very low loss insulation, as well as an internal damping mechanism, are designed to preserve the integrity of the digital signal."

Szerkesztve svedmalac által: 2014 június 11 - 19:39

• 1

#44 sokekola

sokekola

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 647 Hozzászólás:
  • Interests:x

Elküldve: 2014 június 11 - 18:32

Az optikai szálakra visszatérnék egy kicsit, ha nem gond...

Olyan helyen dolgozom, ahol gépekben számtalan optikai szál fut, elsősorban az anyag meglétét vagy nemlétét figyelve és műanyag szálakról beszélek...

Két fontos dolgot említek meg, ami a jel átvitelére hatással van ezen körülmények között:

1. A szál felületének tisztasága. Ha műanyag sorja vagy szilikon zsír rakódik a felületre, akkor a szálhoz tartozó Keyence erősítőn látható jel erőssége a tiszta (kb. 3500-as mért jel) állapothoz képest erősen romolhat (1000-2500 közé). Ez értelemszerűen érvényes az otthoni kábelnél is, így a megfelelő tárolás fontos! Üvegszálnál enyhe alkoholos tisztítás biztos, hogy nem rossz... A műanyagnál ötletem nincs, a cégben a kábel visszavágása a megoldás, ehhez készült vágóeszközön (zsilett penge kézben tartható mini guillotine-ként) .

2. Ha megmozgatom a szálat, akkor az erősítőn a jel változik, tehát a fény törése miatt nem mindig van maximumon a beérkező jel. Hogy hol a legerősebb? Hát ezt otthoni keretek között soha nem tudod meg...

Ennek ellenére az üvegszálas optikai kábel nem rossz, ha komolyabb technikában használod, ahol az átalakítók is talán komolyabbak...

Nekem Nordost Whitelight Glass kábelem van, néha használom. Nem eladó  ;)

De mitől jobb egy Nordost optikai egy másiknál? Ez nehéz kérdés...Gondolom az alapanyagot nem sokan gyártják a világon sem, ezen agyaltam...

• 0

#45 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.802 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 június 11 - 16:17

Ha lehet ezt kérlek egy kicsit részletesebben.

Szia!

Egyedi berendezések,egyedi átalakítások, így az árak is egyediek.

Keress meg privátban, írd meg mit szeretnél és én megmondom hogy mennyi az annyi.

Köszönöm.

• 0

#46 study

study

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 369 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 június 11 - 15:44

A nyár beállta akciós árakat hozott a Bodor Audio háza táján.

Egyedi árakkal várunk minden kedves érdeklődőt.

Ha lehet ezt kérlek egy kicsit részletesebben.

• 0

#47 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.802 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 június 11 - 14:01

A nyár beállta akciós árakat hozott a Bodor Audio háza táján.

Egyedi árakkal várunk minden kedves érdeklődőt.

• 0

#48 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.320 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 május 27 - 01:13

Köszönöm mindenkinek a részletes válaszokat, igaz egyesek gyenge elméjűnek hisznek(muv.imi), de nem erről van szó, hanem arról, hogy én optikait használok(nem alapkábel), van coaxom is, de nem volt jobb, úgyhogy nem is haladtam tovább azon a vonalon, csak éppen nem mindegy, hogy a lejátszót érdemes-e fejleszteni ebbe az irányba. De akkor lehet maradok ebben az állapotban.

Az optikai szálakra visszatérnék egy kicsit, ha nem gond...

Olyan helyen dolgozom, ahol gépekben számtalan optikai szál fut, elsősorban az anyag meglétét vagy nemlétét figyelve és műanyag szálakról beszélek...

Két fontos dolgot említek meg, ami a jel átvitelére hatással van ezen körülmények között:

1. A szál felületének tisztasága. Ha műanyag sorja vagy szilikon zsír rakódik a felületre, akkor a szálhoz tartozó Keyence erősítőn látható jel erőssége a tiszta (kb. 3500-as mért jel) állapothoz képest erősen romolhat (1000-2500 közé). Ez értelemszerűen érvényes az otthoni kábelnél is, így a megfelelő tárolás fontos! Üvegszálnál enyhe alkoholos tisztítás biztos, hogy nem rossz... A műanyagnál ötletem nincs, a cégben a kábel visszavágása a megoldás, ehhez készült vágóeszközön (zsilett penge kézben tartható mini guillotine-ként) .

2. Ha megmozgatom a szálat, akkor az erősítőn a jel változik, tehát a fény törése miatt nem mindig van maximumon a beérkező jel. Hogy hol a legerősebb? Hát ezt otthoni keretek között soha nem tudod meg...

Ennek ellenére az üvegszálas optikai kábel nem rossz, ha komolyabb technikában használod, ahol az átalakítók is talán komolyabbak...

Nekem Nordost Whitelight Glass kábelem van, néha használom. Nem eladó  ;)

• 2

#49 Rottel3D

Rottel3D

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.628 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 május 07 - 22:29

Sokáig tiltakoztam ellene, de minket is utolért a számítógépes zenehallgatás.

Már nálunk is a pc a fő műsor forrás.

Akit érdekel a "Bodoros" pc-s hang, azt szívesen látom egy demóra.

Egy kicsit részletesebb leírásnak és képeknek sokan örülnének, szerintem.  :rolleyes:

• 0

#50 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.802 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 május 03 - 12:00

Sokáig tiltakoztam ellene, de minket is utolért a számítógépes zenehallgatás.

Már nálunk is a pc a fő műsor forrás.

Akit érdekel a "Bodoros" pc-s hang, azt szívesen látom egy demóra.

• 0

#51 Thunder

Thunder

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 996 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 február 10 - 16:23

Örülök hogy tetszett a munkánk végeredménye.

:smile53:

Azóta egyre jobb lett :)

Úgy tűnik kezd bejáratódni a tápegység.

• 0

#52 HSRT8

HSRT8

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.578 Hozzászólás:
  • Interests:High Fidelity

Elküldve: 2014 február 06 - 13:56

Azonban nem kell aggódni az átalakítás még nem fejeződött be. Van még egy felvonás. Erről később számolok be, mert még fejlesztés alatt van a dolog. Nem titok, a digitális rész kap még egy kis tuningot....

Folyt köv.....

Akkor megejtenék egy kis beszámolót a végkifejletről. Egy kicsit most elhúzódott a dolog több ok miatt is. Az előzetes terveknek megfelelően egy külön nyák lapra elhelyezve, külön táppal akartuk javítani a kimenő jelet. Meg is rendeltük  típus szám /freki/ függvényében az alkatrészeket./kb. egy hét volt/ Beépítés után azonban nem hozta a várt nagy áttörést. Más utat kellett találni. Feri azért nem adta fel /sok munkaórát beleölve/ és figyelve hogy az árak ne szálljanak el /külön köszönet leborulok.gif / pár alkatrészt azért mégiscsak beépített a jel útjába, valamint a táp részt még jobban megerősítette a merevlemez számára. Az első meghallgatás még a Bodoraudio-ban megtörtént. Én már ott is változást véltem felfedezni, de óvatosan fogalmaztam. Tetszett a dolog. Irány haza!

Itthon elég sokáig hallgattam /2hét kb./ hogy valóban nem tévedek-e. Nem tévedtem, minden rendben. Ez volt az eddigi legnagyobb változás a tuningok során. Most már nincs tovább, ennyit lehetett kihozni ésszerű keretek között a gépből. Itt az ésszerűn van a hangsúly, mert ugyan tehetnék bele toroid tápot meg külön házba is tehetnénk a táp részt egy rakás kondival, de a hangminőségén már nem nagyon lehetne javítani. Nem lenne egyensúlyban az elköltött összeg a végeredménnyel. Ezért is szeretek beszélgetni Feri-vel, mert nem kertel, elmondja véleményét, javaslatot tesz. :smile32: Te pedig eldöntöd ez alapján, hogy melyik utat választod. :napsut: Így született sikeresen újjá az Olive 3HD-m.

Köszönöm!

• 3

#53 HSRT8

HSRT8

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.578 Hozzászólás:
  • Interests:High Fidelity

Elküldve: 2014 február 06 - 13:55

gondolkodik.gif  egy kis szerkesztési hiba! Sorry.

• 0

#54 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.802 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 február 03 - 07:57

Sziasztok!

A hét közepén lett kész egy Feri által készített tápegység, amit a Popcorn A-400-as médialejátszómhoz kértem. Erről írnék egy közepesen rövidet, ha nem bánjátok.

Köztudott, hogy az egyik legjobban kispórolt alkatrésze az ilyen kütyüknek a tápegységük, bár egy gyors belenézés kapcsán azért hamar megállapítást nyert, hogy gyakorlatilag minden pontján lehetne javítani :)
Egyenlőre a garancia miatt nem szerettem volna nagyon megbojgatni a készülék lelki világát, így a külső tápegység cseréje maradt a tuning tárgya.

Ma volt egy kis időm és hosszabban is meghallgattam az új tápegységgel a készüléket, bár az már az első pillanatban, napokkal ezelőtt realizálódott bennem, hogy minden forintját megérte a tuning.
A tegnapi hifi club-on kaptam egy analóg pár összekötőt és egy digitális összekötőt is kipróbálásra, amihez az útravaló csak annyi volt, hogy "majd meglátod". Hát megláttam, illetve hallottam. Majd erről is írok a végén pár sort.

Térjünk rá a lényegre, a tápegységre. Dimenzióit tekintve nagyobb lett, mint a médialejátszó maga, ami azért sok mindent elárul. A súlya is jelentős lett, de a belsejéről nem tudok semmit mondani, hiszen műkedvelő vagyok, nem szakértő. Számomra ez egy fekete doboz, amibe bemegy a kettőhúsz és kijön a 12V egyenáram. Na de a hangja ...
A tesztanyagaim között szerepelt SACD anyag is, ami 88,2kHz/24bit felbontású, illetve természetesen a jó öreg 44,1kHz/16bit-es CD hanganyagok sem maradhatnak el. Természetesen minden veszteségmentes tömörítésű tartalommal, semmi mp3 :)
A zenei stílus is elég széles skálán mozog nálam, mert van SACD-m a Royal Philharmonic Orchesta-tól, de a Dire Straits és az Eagles sem áll tőlem távol. És persze populáris zenét is hallgatok. Ezt ma mind végig is próbáltam.
A rendszer - amin teszteltem - áll egy Arcam AVR250-ből, és egy DIY álló hangfalból, ami ugyan két utas, de a d'Apolito elrendezés és a méretei miatt elég testes hangja van jó hangszínpaddal és kellő dinamikával. Ehhez az Arcam elegendő erőt is biztosít, így egész jó párost alkotnak.

Elsőként az tűnt fel, hogy megjelentek olyan igazán mély hangok, amiket korábban csak a Denon 2930-asomból hallottam ugyanebben a láncban. Ezzel együtt a teljes tartomány sokkal tisztább és pontosabb lett. A hangszereket jól el lehet különíteni. A filharmonikusok előadásában például észrevettem, hogy a rezesek között tuba is szól. Ez korábban kevésbé volt hallható. Ugyanakkor Oliver Shanti - Tibetiyan albumában is olyan hangok jöttek elő, hogy kirázott a hideg tőle.
És persze a magas és közép tartomány is pontosodott és sokkal jobban elkülöníthetőbbek voltak a hangszerek. A térérzet is pontosabb lett. Az eddigi nagyjábóli pozíciók helyett most centire pontosan meg lehet mondani, hogy ki hol van (persze ha megfelelő ehhez a zenei anyag). Pl egy jó Jazz felvétel ilyen, de azért Roger Waters is elég ütősen szólalt meg középen.

Ezután jött a talp próbálgatás. Feritől három talpat kaptam kipróbálásra. Műanyagból, fából és fémből készülteket. Az első kettő normál lapos talp, a fém pedig egy tüske szett volt. Itt nem teljesen egyértelmű még, hogy melyiket fogom választani, de egyenlőre a műanyag áll közelebb hozzám. A fától "kattogósabban" szól, amit 10 perc után úgy érzékeltem, hogy a műanyag mintha tompítana egy kicsit és a fa talp is mennyire jó a táp alatt. A fém tüskét egyenlőre kiejtettem, mert attól elég érces hangja lett, ami jót tett a réz fúvósóknak és a mély tartománynak is, de az összkép számomra jobb volt a másik kettővel. Itt még lesz egy köröm, mert nem tudtam egyértelműen választani azért :) De egyenlőre a műanyagot hagytam alatta.

Itt láttam elérkezettnek az időt arra, hogy elkezdjek játszani a kábelekkel is. Eddig a pontig egy elég jó gyári coax digi kábellel volt összekötve a Popcorn és az Arcam hm.erősítőm, ezt cseréltem le Feri digi kábelére. Na most igazából ezt csak azért fogom visszaadni, mert rövid, és csak úgy tudom használni, hogy minden készülék hátra van tolva szinte falig. Szóval kell belőle egy kicsit hosszabb darab :)
A Bodor Audió digi kábellel elkezdett kinyílni a cucc. Olyan zeneiség kezdett jönni a hangszórókból, amit eddig itthon még nem hallottam. A hangok még pontosabbak lettek szinte minden tartományban, a zene még dinamikusabban kezdett el szólni. És itt jegyezném meg, hogy ezt a javulást a normál CD minőségű tartalom esetén sokkal látványosabbnak éreztem, mint a nagy felbontású zenék esetében. De természetesen utóbbinál is hallható változásokat hozott.
Most már érdekel, hogy milyen lehet, ha a többi kábelt (táp- és hangszórókábelek) is kicserélném. Szándékosan nem írom le, hogy eddig mi szólt, mert nem szeretnék senkit sem megbántani, úgyhogy összehasonlítást ne is kérjetek tőlem.

Az én fülemnek most ez a tápegység a műanyag talppal és Feri coax kábelével tökéletesen tetszik. Már így is olyan hangokat hallok, amik újak számomra.
És ezt a Denon-ba bekötve is megtapasztaltam, bár onnan "csak" dvd anyaggal tudtam tesztelni, de ott is jól hallható javulást eredményezett.

Ezek után kedvet kaptam az analóg összekötő kipróbálására is, ahol szintén egy nívós gyári kábelt cseréltem ki Bodor Audio-ra. Itt a rendszer egy CA szett, ami áll egy C500 előfokból és egy P500 végfokból, valamint egy D300SE cd-ből. Ez volt a stereo rendszerem a házimozi mellett, de ma már egy Tannoy M2 párossal kiegészítve másodlagos rendszernek használom, illetve a számítógép is ide van kötve többek között. A kábelt a CD és az előfok közé kötöttem be.
Az eredmény itt is lenyűgöző volt, pedig azt hittem, hogy a jó kis gyári kábelem után itt nem fog meglepetés érni. Hát ért.
Elsőre kb olyan érzés fogott el, mintha az M2-esek kaptak volna a mélynyomót valahol a háttérben. Finoman elkezdtek lejjebb menni, amitől igencsak meglepődtem. Persze azért nem lettek egyből olyan testesek, mint egy jó álló hangfal, de igencsak meglepő mély hangokat hallottam belőlük a kis méretük ellenére. Természetesen a térézet itt is javult annak ellenére, hogy erről a rendszerről eddig is azt gondoltam hogy jó ebben. Nem meglepő módon közép/magas tartományon is érezhető volt a gyorsaság javulása és a dinamikusabb megszólalás.

Hát röviden ennyit gondoltam most megosztani veletek, bár szerintem így is közepesen hosszúra sikerült az irományom. Feri még ígért nekem 1-2 tápkábelt kipróbálásra és lehet hogy egy hangfalkébel is érdekelni fog ezek után. Ha erre sor kerül, arról is beszámolok majd.

Üdv
Th.

Örülök hogy tetszett a munkánk végeredménye.

:smile53:

• 0

#55 Thunder

Thunder

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 996 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 február 01 - 21:21

Sziasztok!

A hét közepén lett kész egy Feri által készített tápegység, amit a Popcorn A-400-as médialejátszómhoz kértem. Erről írnék egy közepesen rövidet, ha nem bánjátok.

Köztudott, hogy az egyik legjobban kispórolt alkatrésze az ilyen kütyüknek a tápegységük, bár egy gyors belenézés kapcsán azért hamar megállapítást nyert, hogy gyakorlatilag minden pontján lehetne javítani :)
Egyenlőre a garancia miatt nem szerettem volna nagyon megbojgatni a készülék lelki világát, így a külső tápegység cseréje maradt a tuning tárgya.

Ma volt egy kis időm és hosszabban is meghallgattam az új tápegységgel a készüléket, bár az már az első pillanatban, napokkal ezelőtt realizálódott bennem, hogy minden forintját megérte a tuning.
A tegnapi hifi club-on kaptam egy analóg pár összekötőt és egy digitális összekötőt is kipróbálásra, amihez az útravaló csak annyi volt, hogy "majd meglátod". Hát megláttam, illetve hallottam. Majd erről is írok a végén pár sort.

Térjünk rá a lényegre, a tápegységre. Dimenzióit tekintve nagyobb lett, mint a médialejátszó maga, ami azért sok mindent elárul. A súlya is jelentős lett, de a belsejéről nem tudok semmit mondani, hiszen műkedvelő vagyok, nem szakértő. Számomra ez egy fekete doboz, amibe bemegy a kettőhúsz és kijön a 12V egyenáram. Na de a hangja ...
A tesztanyagaim között szerepelt SACD anyag is, ami 88,2kHz/24bit felbontású, illetve természetesen a jó öreg 44,1kHz/16bit-es CD hanganyagok sem maradhatnak el. Természetesen minden veszteségmentes tömörítésű tartalommal, semmi mp3 :)
A zenei stílus is elég széles skálán mozog nálam, mert van SACD-m a Royal Philharmonic Orchesta-tól, de a Dire Straits és az Eagles sem áll tőlem távol. És persze populáris zenét is hallgatok. Ezt ma mind végig is próbáltam.
A rendszer - amin teszteltem - áll egy Arcam AVR250-ből, és egy DIY álló hangfalból, ami ugyan két utas, de a d'Apolito elrendezés és a méretei miatt elég testes hangja van jó hangszínpaddal és kellő dinamikával. Ehhez az Arcam elegendő erőt is biztosít, így egész jó párost alkotnak.

Elsőként az tűnt fel, hogy megjelentek olyan igazán mély hangok, amiket korábban csak a Denon 2930-asomból hallottam ugyanebben a láncban. Ezzel együtt a teljes tartomány sokkal tisztább és pontosabb lett. A hangszereket jól el lehet különíteni. A filharmonikusok előadásában például észrevettem, hogy a rezesek között tuba is szól. Ez korábban kevésbé volt hallható. Ugyanakkor Oliver Shanti - Tibetiyan albumában is olyan hangok jöttek elő, hogy kirázott a hideg tőle.
És persze a magas és közép tartomány is pontosodott és sokkal jobban elkülöníthetőbbek voltak a hangszerek. A térérzet is pontosabb lett. Az eddigi nagyjábóli pozíciók helyett most centire pontosan meg lehet mondani, hogy ki hol van (persze ha megfelelő ehhez a zenei anyag). Pl egy jó Jazz felvétel ilyen, de azért Roger Waters is elég ütősen szólalt meg középen.

Ezután jött a talp próbálgatás. Feritől három talpat kaptam kipróbálásra. Műanyagból, fából és fémből készülteket. Az első kettő normál lapos talp, a fém pedig egy tüske szett volt. Itt nem teljesen egyértelmű még, hogy melyiket fogom választani, de egyenlőre a műanyag áll közelebb hozzám. A fától "kattogósabban" szól, amit 10 perc után úgy érzékeltem, hogy a műanyag mintha tompítana egy kicsit és a fa talp is mennyire jó a táp alatt. A fém tüskét egyenlőre kiejtettem, mert attól elég érces hangja lett, ami jót tett a réz fúvósóknak és a mély tartománynak is, de az összkép számomra jobb volt a másik kettővel. Itt még lesz egy köröm, mert nem tudtam egyértelműen választani azért :) De egyenlőre a műanyagot hagytam alatta.

Itt láttam elérkezettnek az időt arra, hogy elkezdjek játszani a kábelekkel is. Eddig a pontig egy elég jó gyári coax digi kábellel volt összekötve a Popcorn és az Arcam hm.erősítőm, ezt cseréltem le Feri digi kábelére. Na most igazából ezt csak azért fogom visszaadni, mert rövid, és csak úgy tudom használni, hogy minden készülék hátra van tolva szinte falig. Szóval kell belőle egy kicsit hosszabb darab :)
A Bodor Audió digi kábellel elkezdett kinyílni a cucc. Olyan zeneiség kezdett jönni a hangszórókból, amit eddig itthon még nem hallottam. A hangok még pontosabbak lettek szinte minden tartományban, a zene még dinamikusabban kezdett el szólni. És itt jegyezném meg, hogy ezt a javulást a normál CD minőségű tartalom esetén sokkal látványosabbnak éreztem, mint a nagy felbontású zenék esetében. De természetesen utóbbinál is hallható változásokat hozott.
Most már érdekel, hogy milyen lehet, ha a többi kábelt (táp- és hangszórókábelek) is kicserélném. Szándékosan nem írom le, hogy eddig mi szólt, mert nem szeretnék senkit sem megbántani, úgyhogy összehasonlítást ne is kérjetek tőlem.

Az én fülemnek most ez a tápegység a műanyag talppal és Feri coax kábelével tökéletesen tetszik. Már így is olyan hangokat hallok, amik újak számomra.
És ezt a Denon-ba bekötve is megtapasztaltam, bár onnan "csak" dvd anyaggal tudtam tesztelni, de ott is jól hallható javulást eredményezett.

Ezek után kedvet kaptam az analóg összekötő kipróbálására is, ahol szintén egy nívós gyári kábelt cseréltem ki Bodor Audio-ra. Itt a rendszer egy CA szett, ami áll egy C500 előfokból és egy P500 végfokból, valamint egy D300SE cd-ből. Ez volt a stereo rendszerem a házimozi mellett, de ma már egy Tannoy M2 párossal kiegészítve másodlagos rendszernek használom, illetve a számítógép is ide van kötve többek között. A kábelt a CD és az előfok közé kötöttem be.
Az eredmény itt is lenyűgöző volt, pedig azt hittem, hogy a jó kis gyári kábelem után itt nem fog meglepetés érni. Hát ért.
Elsőre kb olyan érzés fogott el, mintha az M2-esek kaptak volna a mélynyomót valahol a háttérben. Finoman elkezdtek lejjebb menni, amitől igencsak meglepődtem. Persze azért nem lettek egyből olyan testesek, mint egy jó álló hangfal, de igencsak meglepő mély hangokat hallottam belőlük a kis méretük ellenére. Természetesen a térézet itt is javult annak ellenére, hogy erről a rendszerről eddig is azt gondoltam hogy jó ebben. Nem meglepő módon közép/magas tartományon is érezhető volt a gyorsaság javulása és a dinamikusabb megszólalás.

Hát röviden ennyit gondoltam most megosztani veletek, bár szerintem így is közepesen hosszúra sikerült az irományom. Feri még ígért nekem 1-2 tápkábelt kipróbálásra és lehet hogy egy hangfalkébel is érdekelni fog ezek után. Ha erre sor kerül, arról is beszámolok majd.

Üdv
Th.

• 2

#56 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.802 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 január 23 - 06:01

Az átalakítások lehetnek:

Analóg kijáratot érintő

Tápegységet érintő

Digitális szekciót érintő

Csatlakozók

kábelezés

Mechanikai megerősítés

:smile32:

• 0

#57 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.802 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 január 21 - 20:23

Továbbra is várjuk a cd-dvd-blu-ray-média lejátszót tuningoltatni vágyók népes seregét. :tutiok:

• 0

#58 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.802 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 január 03 - 20:52

Boldog Új Évet Kívánok!

Letelt a pihenés, kikapcsolódás ideje, így hétfőtől várom a tuningolni vágyok népes hadát :D

• 0

#59 Guest_bitaking_*

Guest_bitaking_*
  • X

Elküldve: 2013 december 29 - 15:54

Nekem egy CA optikaim van, de csak tv-hez használom, annyival jobb egy tízezres koax mozihoz, zenéhez... /jól dugod be pl.?, mivel ezeknél is számít az irány/

De szóljon ez a topik a Cd modról, én már kèt tuningos 717-esnél járok :-)

Igen, a 717-es tényleg egy kitűnő példány, gyönyörűen megépített, még ránézni is jó érzés, de mivel sajnos már túladtam rajta(fillérekért...) kár rágondolni. De nem tuningoltatnám már a hang irányában, csak futóműként használnám a stabil megépítése miatt, mivel a külön dac-kal sokkal jobb hangot lehet elérni(főleg ha már van is), meg azóta lett Philips CD 204, azt nehéz überelni, azon már "alakítottunk" sokat.

• 0

#60 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.802 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 december 29 - 13:26

Kedves Feri !

Van nékem egy Philips DVP-720SA, és egy CDR-822 játékosom. Érdeklődnék szerényen, érdemes-e bármelyikük modifikálásában gondolkodnom ? Válaszod előre is megköszönve:

Üdv.  Andrejkovics Imre

U.i.: BUÉK nektek, és minden kedves "olvasódnak"

Kedves Imre!

Minkét készülék hangján van mit javítani.

Javasolnám hogy hozd el mindkét lejátszót, aztán eldöntjük melyik lesz a befutó.

Üdv:

B.F.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó