Jump to content
AVX Café Rebat
Bodoraudio

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Recommended Posts

mit mondjak? gyere nézd meg, füleld meg aztán eldöntheted érdemes e vele foglalkozni :smile51:

Gyárilg egy lagymatag,dinamikátlan,mosott hangú a játszó. Pont az ellentétje várható átalakítás után :smile46:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Üdv.

Lassan egy hónapja kapta meg a cd lejátszóm a clock tuningos beavatkozást, amiről korábban már írtam. Azóta letisztult a hangzás, a kis basszustöbblet megszűnt, teljesen a helyére került minden.

A hang nagyságrendekkel lett jobb, mint korábban volt, pedig akkor sem szólt rosszul véleményem szerint a játékos.

Leginkább úgy lehetne jellemezni, hogy egy vastag függöny elkerült a zenekar elől, amit addig nem is lehetett annyira észrevenni, ameddig el nem vették. A gitárok, a zongora, az énekhang, a lecsengések, minden sokkal tisztább, természetesebb, több lett. A basszus erősödött, de nem döng, hanem nyomatékosan, és kottázhatóan tisztán jelen van. Olyan részletek tisztultak ki, amik eddig masszásak voltak, most pedig felfedezem, hogy milyen hangszerek szólaltak meg, tehát levegősebb lett, amolyan 3 D-s.

Mindezt úgy, hogy mondom, a lejátszó eddig is remekelt, tehát nagyon jó kis alapgép volt, de akkorát fejlődött, mint ha lecseréltem volna egy kétszer ennyibe kerülő lejátszóra, mindezt szinte az eredeti ár harmadáért.

Azt tudom javasolni, ha olyan lejátszótok van, amiben tisztességes a DAC, és a futómű, és még tetszik is a hangzása, csak szeretnéd belőle a maximumot kihozni, akkor vidd be Ferihez, és megmondja, hogy mit lehet vele csinálni. Így nem kell az eladással kínlódnod, jó sokat bukni az árán, venni egy új gépet drágábban. Ha pedig nem jó alap a gép egy tuningra, még mindig lecserélheted.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Mégegyszer nekifutok,mert az előbb rossz helyen írtam.

Van egy Marantz SA-1 es CD játszónk,ami most épp javítás alatt áll.

Ezt kellene egy kicsit hangilag megspékelni.

Az A/D átalakítót kicsrélem másikra,úgy hogy rákötök egy ujat.

A belső részen nem tudom,hogy mit lehet átalakítani.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
az a/d helyett a d/a-t cseréld ki,bár szerintem nem az a megoldás :smile51:

Igazad van.

A fáradtság jelei még megvannak.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest Dubai
hk 970 cd átépítve :smile51:

Azt kérdezném,hogy egy ilyen HK970-es átalakitást mennyiért csinálnak?

A teljes átépítés 100.000ft.

Ami nektek van az ugye a Limitált szériás?Van különbség a sima és az között?Láttam jól telepakoltátok!Leirnád miken esett átt?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest Dubai
igen,le vrezió. Órajelgenerátor,analóg erősítő kiépítés,tápegység átépítés,beépítés,csatlakozók beépítése.

Va különbség az LE és a sima között?Mert nekem sima van!Mi az,hogy beépités?Csatlakozó beépités?Mi az a sok trafó benne?Minden külön traforól müködik?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
igen,le vrezió. Órajelgenerátor,analóg erősítő kiépítés,tápegység átépítés,beépítés,csatlakozók beépítése.

Va különbség az LE és a sima között?Mert nekem sima van!Mi az,hogy beépités?Csatlakozó beépités?Mi az a sok trafó benne?Minden külön traforól müködik?

Szia!

Nekem Music Hall CD lejátszóm van, ami más kategória, alapból elvileg jobb, és drágább, mint a HK le.

Bevittem Ferihez, és betettünk egy cd-t a HK-ba, majd az enyémbe, és vissza a HK-ba.

A lánc többi eleme természetesen ugyanaz volt. Az én lejátszóm magában elég jól szólt, nem is volt különösebb hiányérzetem, de amikor oda-vissza meghallgattuk a HK-val szemben, olyan szinten alulmaradt, hogy én is megcsináltattam a lejátszómat a Ferivel.

Tégy egy próbát, vidd be Te is a lejátszódat, hallgasd meg a Feriével összevetve, és ha van kereted rá, biztos otthagyod Te is. :smile51:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Nem ezt kérdeztem!Ti ezért kaptok kedvezményt?

De rosszindulatú vagy... Segíteni szerettünk volna, a saját tapasztalatainkkal, de ha nem kérsz belőle... :smile51: Engem bizony érdekelt volna mások tapasztalata, mielőtt belevágnék valamibe.

Majd ha a te lejátszód is hasonló átalakításon esik át egyszer, és otthon örömmel hallgatod, akkor megérted miből fakad a lelkesedésünk. :smile46:

Biztos kapsz választ az illetékestől is, de gondolom most pakolnak a show végén, majd talán holnap.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt