Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Kazettás deckek

• Please log in to reply
5941 válasz erre a témára

#581 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 23 - 21:01

Nem akarod inkább, hozzáértő szerelőhöz vinni?

Semmiképpen. Én szeretnék megküzdeni vele.

• 0

#582 m.pat

m.pat

Appassionato

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.493 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:AUDIO

Elküldve: 2014 november 23 - 20:44

Bocs, ha túl sokat írok a topic-ba, nem akartam teleszemetelni.

Nem akarod inkább, hozzáértő szerelőhöz vinni?

• 0

#583 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 23 - 20:33

Legujabb fejlemeny. A kazetta egyik oldalat vegigvette, majd a masodik oldalt is elinditottam es kb. 25 perc elteltevel leallt. Kiveve a kazettat egy 2cm-es obolben kilogott a szalag. Ez azert durva. Most vagy a hatso capstan gyorsabban enged le, mint az elso, a feltekero resznel vagy a feltekero orsoval van gond. Azt hiszem preparalok egy kazettat es megprobalom tukorkazetta hianyaban azon vegigkovetni az esemenyeket.

Az előzőek folytatása (Pioneer CT-900S):

A szalag kilógás: 
Valószínűleg miközben tisztítottam a magnót valami zsíros szennyeződést rákenhettem annak a motornak a dörzsgumijára, ami a felcsévélőorsókat hajtja. Emiatt szalag nélkül is akadozott a működése, elcsúszott a másik dörzskeréken. Alkohollal megtisztítottam és már nincs ilyen gond. Bár félelmetesen gyenge a felcsévélési erő szerintem. Tekerésnél ez a motor 6V-ot, lejátszásnál 2V-ot kap, így van lassítva a felcsévélő orsó. Csúszás nincs, mert ha lefogom az orsót a motor is megáll. Lehet elég ennyi erő a felcsévéléshez?

Oldalanként eltérő azimuth: 
Tisztítás után újra felvettem a kazetta (Maxell UR90) mindkét oldalát, de másik magnón visszahallgatva továbbra is megvan az A-B oldal közötti azimuth különbség (természetesen ugyanúgy kézzel fordítva a kazettát, nem oda-vissza játszva). Érthetetlen számomra a dolog továbbra is. Ugyanebből a kazettából preparáltam egy darabot amolyan tükörkazetta-szerűnek. Végigkövettem a szalagot 45percen át. Nincs lazulás, gyűrődés, stb. Aztán ugyanazt felvettem egy TDK D90 mindkét oldalára és annál nincs ilyen probléma. Nem értem miként lehetséges ez, de mégis ez van.

Bocs, ha túl sokat írok a topic-ba, nem akartam teleszemetelni.

• 0

#584 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 22 - 20:54

Holnap sétálj ki a bolhapiacra, markolj fel pár műsoros kazettát pár száz forintért és állítsd be vele a fejet.  Ha nem jársz oda, vagy nem tudod hol van, a vaterán üss le néhányat.  Nagyjából jó lesz a beállítás ezekkel.  A CT 777-esemmel is ezt csináltam, annak is el volt állítva a feje. Azóta nincs gond.

Legujabb fejlemeny. A kazetta egyik oldalat vegigvette, majd a masodik oldalt is elinditottam es kb. 25 perc elteltevel leallt. Kiveve a kazettat egy 2cm-es obolben kilogott a szalag. Ez azert durva. Most vagy a hatso capstan gyorsabban enged le, mint az elso, a feltekero resznel vagy a feltekero orsoval van gond. Azt hiszem preparalok egy kazettat es megprobalom tukorkazetta hianyaban azon vegigkovetni az esemenyeket.
  • 0

#585 opel123

opel123

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.339 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, fotó, régi órák, kávé

Elküldve: 2014 november 22 - 19:43

Elnézést, ha rosszul gondolom, nem vagyok még járatos a témában, de ha kizárólag azimuth probléma lenne, akkor nem minden oldalra ugyanúgy elállítva venné fel és a másik magnón arra beállítva mindkét oldalnak egyenlően jónak kellene lenni?

Úgy értem akkor A_B oldal között nem lenne különbség. Pont a különbség miatt gondolok szalagvezetési problémára. Persze lehet nem így van, mint említettem még ismerkedek a magnókkal ilyen téren.

Fejállást nem szívesen állítanék feleslegesen.

Azt hittem, a 900-asnál is vannak gondok.  Ettől függetlenül egy referenciára szükség lenne, mert addig csak a levegőbe lövöldözöl. Ha nincs mérőkazetta, akkor legalább pár jó minőségű műsoros. A másikkal nem éri meg ennyit foglalkozni, egy jót vehetsz annyiból, amit ráköltesz erre, hacsak nem a kíváncsiság hajt....

• 0

#586 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 22 - 19:10

Holnap sétálj ki a bolhapiacra, markolj fel pár műsoros kazettát pár száz forintért és állítsd be vele a fejet.  Ha nem jársz oda, vagy nem tudod hol van, a vaterán üss le néhányat.  Nagyjából jó lesz a beállítás ezekkel.  A CT 777-esemmel is ezt csináltam, annak is el volt állítva a feje. Azóta nincs gond.

Elnézést, ha rosszul gondolom, nem vagyok még járatos a témában, de ha kizárólag azimuth probléma lenne, akkor nem minden oldalra ugyanúgy elállítva venné fel és a másik magnón arra beállítva mindkét oldalnak egyenlően jónak kellene lenni?

Úgy értem akkor A_B oldal között nem lenne különbség. Pont a különbség miatt gondolok szalagvezetési problémára. Persze lehet nem így van, mint említettem még ismerkedek a magnókkal ilyen téren.

Fejállást nem szívesen állítanék feleslegesen.

• 0

#587 opel123

opel123

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.339 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, fotó, régi órák, kávé

Elküldve: 2014 november 22 - 15:08

Szerintem a fej jo allapotu, mert kopasnyomot en nem latok rajta. Amugy sajaton visszahallgatva gyonyoru es tiszta magasak hallhatoak. Illetve mas magnon is azimuth beallitast kovetoen. A csatolt kep meg a gorgok tisztitasa elott keszult.

Sajnos egyetlen ismerosom sem magnozik mar es kazettajuk sincs.

Tisztitas ota meg nem volt alkalmam kiprobalni. Ha mondjuk a fej rendben van, akkor valami mas otlet esetleg?

Herstal kollega javasolta, hogy tukorkazetta hianyaban megprobalkozhatok egy normal kazettan a fejnel kivagni a burkoatot. Azt meg megprobalom, hatha kiderul valami.

• 0

#588 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 22 - 14:06

Szerintem a fej jo allapotu, mert kopasnyomot en nem latok rajta. Amugy sajaton visszahallgatva gyonyoru es tiszta magasak hallhatoak. Illetve mas magnon is azimuth beallitast kovetoen. A csatolt kep meg a gorgok tisztitasa elott keszult.

Sajnos egyetlen ismerosom sem magnozik mar es kazettajuk sincs.

Tisztitas ota meg nem volt alkalmam kiprobalni. Ha mondjuk a fej rendben van, akkor valami mas otlet esetleg?

Herstal kollega javasolta, hogy tukorkazetta hianyaban megprobalkozhatok egy normal kazettan a fejnel kivagni a burkoatot. Azt meg megprobalom, hatha kiderul valami.

Csatolt képek:

• 20141118_211128~01.jpg

• 0

#589 YvsMad

YvsMad

MAD

• Házimozi Tanácsadó
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.881 Hozzászólás:
  • Interests:házimozi, hifi, fotó, kamerák, retro számítógépek

Elküldve: 2014 november 22 - 13:20

Nos. Mostanra kiderult, h a felvevo magno okozza az oldalankent eltero azimuth beallitast. Vagy a maxell ur kazetta, bar eddig nem jott elo ilyen gond. Ma szetszettem a ct-900s-t es megneztem a ket capstain tengelyt osszekoto szijat. Nagyon feszes, tutira nem csuszik. A nyomogorgokrol eleg sok piszok jott le ma, mert gondoltam azokat is megpucolom. A tovabbiakban viszont tanacstalan vagyok. Arra gondolok, h valamiert fellazulhat esetleg a szalag a ket tengely kozott. Persze csak otlet. Valami tipp esetleg?

Ha kopott a fej, az is okozhat azimuth hibát.

Ezt is le lehetne ellenőrizni egy gyári kazival. Nem tudsz kölcsönkérni valakitől egy jó állapotút, amin van igazán magas hang (pl. pergő cinek)?

• 0

Sys1: TV: LG 47LB730V 3D, BDR+HDD+STB: Panasonic DMR-BCT730 3D, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450-K 3D
CD:
NAD C 565BEE, AVR: Pioneer SC-LX86-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Center: Monitor Audio Silver RX Centre, Rear: Monitor Audio Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.
Sys2: TV: Panasonic TX-39AS650E 3D, BD: Panasonic DMP-BDT465 3D
Sys3: TV: Samsung UE32H6470 3D, BD+SACD: Sony BDP-S570 3D
Fotó:
Sony Cyber-shot DSC-HX60

#590 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 22 - 12:21

Nos. Mostanra kiderult, h a felvevo magno okozza az oldalankent eltero azimuth beallitast. Vagy a maxell ur kazetta, bar eddig nem jott elo ilyen gond. Ma szetszettem a ct-900s-t es megneztem a ket capstain tengelyt osszekoto szijat. Nagyon feszes, tutira nem csuszik. A nyomogorgokrol eleg sok piszok jott le ma, mert gondoltam azokat is megpucolom. A tovabbiakban viszont tanacstalan vagyok. Arra gondolok, h valamiert fellazulhat esetleg a szalag a ket tengely kozott. Persze csak otlet. Valami tipp esetleg?
  • 0

#591 adrian

adrian

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 341 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 21 - 16:18

Egy kis segítséget kérnék. Akai GX 67-hez keresek használati útmutatót, de nem találok letölthető verziót.(lehet h rossz helyen kerestem). Ha tudnátok küldeni linket vagy egy pdf-et, azt nagyon megköszönném.
  • 0

#592 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 636 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 19 - 17:31

http://www.ebay.de/i...=item1e94f1df98

• 0

#593 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 636 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 19 - 17:29

http://www.ebay.de/i...=item462c0bb452

• 0

#594 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 636 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 19 - 17:28

http://www.ebay.de/i...=item3f4003da1f

• 0

#595 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 18 - 23:12

Holnap elmeletileg jon egy Sony oda-vissza jatszos, egykazettas, kalibralos magno. Kivancsi leszek azzal mit produkal majd a 900-al felvett kazetta. Bar az sincs kizarva, hogy az a magno is tartogat meglepeteseket. Meg nem volt felujitva.

A pio ct-506-rol annyit erdemes tudni, hogy 2 teljesen romos deckbol lett osszerakva. A mechanika is a legaprobb darabokra szet lett szedve. Tobbek kozott a felcsevelo orso is, mert annyira gyenge volt (es zajos is), hogy neha nem csevelte fel a szalagot. Most pedig szerintem tul eros, ha letezik ilyen. Lehet uj filc kellene hozza, nem tudom. A nyomogorgo sem uj, hanem egy masik magnobol lett atteve. Uj fej, uj szijak, stb... A lenyeg, h konnyen el lehet allitodva. Annyibol viszont furcsa a dolog, h egy masik 3fejessel felvett anyag hasonlo tuneteket mutat, de nem annyire eszrevehetoen. Azaz ugyanugy mas azimuth beallitas volna jo az A es B oldalhoz, de van egy kozos pont, ahol meg turheto mindket oldalon a fejallas. Persze az is lehet, h azon a 3fejesen is el volt allitva a dolesszog es emiatt szelesebb savot fedett le. Mar ha letezik ilyen helyzet. A ct-900 viszont igen megkimelt es teljesen gyari allapotban van. Hacsak a gyarban nem allitottak be rosszul a fejet, akkor azzal elmeletileg nem lehetne gond. Nem is tudom hogyan tovabb most.

Koszonom szepen neked is a publikus es herstal kolleganak is a privat segitsegnyujtast.

Picit meg uj es ismeretlen az ilyen szintu szervizeles, de belejovok majd.
  • 0

#596 YvsMad

YvsMad

MAD

• Házimozi Tanácsadó
  • 15.881 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 18 - 20:30

Műsoros kazim nincs, de van másik magnóval felvett kazettám. Azzal is kipróbáltam. Nem ennyire dúrván, de megvan ott is, hogy nem teljesen ott van a jó beállítás A és B oldalon. Most a Pio 900-al felvett kazettát visszatéve a Pio 506-ba véletlenűl félreállítva hagytam a fejet. Ráadásúl a szalag elején volt a kazetta. Hallható volt, hogy a tompa magas még picit hullámzik is. Megfordítva a kazettát pedig az tűnt fel, hogy a lejátszás indításakor 1mp-ig volt magas, de utána már nem. A nyomógörgőn az a sáv, ahol a szalag fut csak fényesebb, de nem tűnik "hordó" formájúnak. Elképzelhető, hogy mégis cserélni kellene?

Valamelyik magnódban nyúlik a gumiszíj vagy csúszik a húzó orsó dörzshajtása, ezért felvételkor vagy lejátszáskor az első orsó nem bírja megfelelő sebességgel húzni a szalagot (a kazi elején még kicsi az átmérő és ezért nem húz úgy, mint a közepén, vagy a végén, ahol már kisebb fordulatszám is elég ugyanannyi szalag elhúzásához). A szalag elején hallható hullámzás leginkább erre utal. A nyomógörgő is lehet, vagy inkább a kettő együtt: a görgő picit félrevisz és az orsó nem bírja egyenesbe húzni. A hordó forma egyébként jó, ha pontosan középen van a legnagyobb átmérő, ugyanis ott lesz a legnagyobb a húzóerő, azaz középre húz. Sokkal rosszabb a kúpos görgő, amit szabad szemmel nehezebb észrevenni.

• 0

Sys1: TV: LG 47LB730V 3D, BDR+HDD+STB: Panasonic DMR-BCT730 3D, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450-K 3D
CD:
Front: Monitor Audio Silver RX6, Center: Monitor Audio Silver RX Centre, Rear: Monitor Audio Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.
Fotó:
Sony Cyber-shot DSC-HX60

#597 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 18 - 20:17

Gyári műsoros kazival is kipróbálhatnád. Lehet, hogy a 900-asnak rossz a fejállása.

Műsoros kazim nincs, de van másik magnóval felvett kazettám. Azzal is kipróbáltam. Nem ennyire dúrván, de megvan ott is, hogy nem teljesen ott van a jó beállítás A és B oldalon. Most a Pio 900-al felvett kazettát visszatéve a Pio 506-ba véletlenűl félreállítva hagytam a fejet. Ráadásúl a szalag elején volt a kazetta. Hallható volt, hogy a tompa magas még picit hullámzik is. Megfordítva a kazettát pedig az tűnt fel, hogy a lejátszás indításakor 1mp-ig volt magas, de utána már nem. A nyomógörgőn az a sáv, ahol a szalag fut csak fényesebb, de nem tűnik "hordó" formájúnak. Elképzelhető, hogy mégis cserélni kellene?

• 0

#598 YvsMad

YvsMad

MAD

• Házimozi Tanácsadó
  • 15.881 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 18 - 19:17

Mi lehet az oka annak, hogy a pio ct-900s-el felvett zeneket ugyanaz kifogastalanul jatssza vissza, de a pio ct-506-ba atrakva keptelen vagyok annak a fejallasat ugy beallitani, hogy jo legyen? Ha a kazetta a oldalahoz allitom, a b lesz tompa es forditva. Arra tippelek (csak tippelek), hogy a gorgo nem fekszik jol a hangtengejen es oldalra viszi a szalagot. Hogy felvetelkor vagy lejatszaskor, azaz melyik gep, nem tudom megtippelni. Tukorkazettam nincs.Van valami otletetek a problemara?

Gyári műsoros kazival is kipróbálhatnád. Lehet, hogy a 900-asnak rossz a fejállása.

• 0

CD:
Fotó:
Sony Cyber-shot DSC-HX60

#599 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 18 - 19:10

Mi lehet az oka annak, hogy a pio ct-900s-el felvett zeneket ugyanaz kifogastalanul jatssza vissza, de a pio ct-506-ba atrakva keptelen vagyok annak a fejallasat ugy beallitani, hogy jo legyen? Ha a kazetta a oldalahoz allitom, a b lesz tompa es forditva. Arra tippelek (csak tippelek), hogy a gorgo nem fekszik jol a hangtengejen es oldalra viszi a szalagot. Hogy felvetelkor vagy lejatszaskor, azaz melyik gep, nem tudom megtippelni. Tukorkazettam nincs.Van valami otletetek a problemara?
  • 0

#600 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.170 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 14 - 01:59

Már ezért is jó élni   ;)

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.