Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Kazettás deckek

• Please log in to reply
5935 válasz erre a témára

#581 opel123

opel123

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.312 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Zene, fotó, régi órák, kávé

Elküldve: 2014 november 22 - 15:08

Szerintem a fej jo allapotu, mert kopasnyomot en nem latok rajta. Amugy sajaton visszahallgatva gyonyoru es tiszta magasak hallhatoak. Illetve mas magnon is azimuth beallitast kovetoen. A csatolt kep meg a gorgok tisztitasa elott keszult.

Sajnos egyetlen ismerosom sem magnozik mar es kazettajuk sincs.

Tisztitas ota meg nem volt alkalmam kiprobalni. Ha mondjuk a fej rendben van, akkor valami mas otlet esetleg?

Herstal kollega javasolta, hogy tukorkazetta hianyaban megprobalkozhatok egy normal kazettan a fejnel kivagni a burkoatot. Azt meg megprobalom, hatha kiderul valami.

Holnap sétálj ki a bolhapiacra, markolj fel pár műsoros kazettát pár száz forintért és állítsd be vele a fejet.  Ha nem jársz oda, vagy nem tudod hol van, a vaterán üss le néhányat.  Nagyjából jó lesz a beállítás ezekkel.  A CT 777-esemmel is ezt csináltam, annak is el volt állítva a feje. Azóta nincs gond.

• 0

#582 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 22 - 14:06

Szerintem a fej jo allapotu, mert kopasnyomot en nem latok rajta. Amugy sajaton visszahallgatva gyonyoru es tiszta magasak hallhatoak. Illetve mas magnon is azimuth beallitast kovetoen. A csatolt kep meg a gorgok tisztitasa elott keszult.

Sajnos egyetlen ismerosom sem magnozik mar es kazettajuk sincs.

Tisztitas ota meg nem volt alkalmam kiprobalni. Ha mondjuk a fej rendben van, akkor valami mas otlet esetleg?

Herstal kollega javasolta, hogy tukorkazetta hianyaban megprobalkozhatok egy normal kazettan a fejnel kivagni a burkoatot. Azt meg megprobalom, hatha kiderul valami.

Csatolt képek:

• 20141118_211128~01.jpg

• 0

#583 YvsMad

YvsMad

MAD

• Házimozi Tanácsadó
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.854 Hozzászólás:
  • Interests:házimozi, hifi, fotó, kamerák, retro számítógépek

Elküldve: 2014 november 22 - 13:20

Nos. Mostanra kiderult, h a felvevo magno okozza az oldalankent eltero azimuth beallitast. Vagy a maxell ur kazetta, bar eddig nem jott elo ilyen gond. Ma szetszettem a ct-900s-t es megneztem a ket capstain tengelyt osszekoto szijat. Nagyon feszes, tutira nem csuszik. A nyomogorgokrol eleg sok piszok jott le ma, mert gondoltam azokat is megpucolom. A tovabbiakban viszont tanacstalan vagyok. Arra gondolok, h valamiert fellazulhat esetleg a szalag a ket tengely kozott. Persze csak otlet. Valami tipp esetleg?

Ha kopott a fej, az is okozhat azimuth hibát.

Ezt is le lehetne ellenőrizni egy gyári kazival. Nem tudsz kölcsönkérni valakitől egy jó állapotút, amin van igazán magas hang (pl. pergő cinek)?

• 0

Sys1: TV: LG 47LB730V 3D, BDR+HDD+STB: Panasonic DMR-BCT730 3D, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450-K 3D
CD:
NAD C 565BEE, AVR: Pioneer SC-LX86-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Center: Monitor Audio Silver RX Centre, Rear: Monitor Audio Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.
Sys2: TV: Panasonic TX-39AS650E 3D, BD: Panasonic DMP-BDT465 3D
Sys3: TV: Samsung UE32H6470 3D, BD+SACD: Sony BDP-S570 3D
Fotó:
Sony Cyber-shot DSC-HX60

#584 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 22 - 12:21

Nos. Mostanra kiderult, h a felvevo magno okozza az oldalankent eltero azimuth beallitast. Vagy a maxell ur kazetta, bar eddig nem jott elo ilyen gond. Ma szetszettem a ct-900s-t es megneztem a ket capstain tengelyt osszekoto szijat. Nagyon feszes, tutira nem csuszik. A nyomogorgokrol eleg sok piszok jott le ma, mert gondoltam azokat is megpucolom. A tovabbiakban viszont tanacstalan vagyok. Arra gondolok, h valamiert fellazulhat esetleg a szalag a ket tengely kozott. Persze csak otlet. Valami tipp esetleg?
  • 0

#585 adrian

adrian

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 340 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 21 - 16:18

Egy kis segítséget kérnék. Akai GX 67-hez keresek használati útmutatót, de nem találok letölthető verziót.(lehet h rossz helyen kerestem). Ha tudnátok küldeni linket vagy egy pdf-et, azt nagyon megköszönném.
  • 0

#586 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 635 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 19 - 17:31

http://www.ebay.de/i...=item1e94f1df98

• 0

#587 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 635 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 19 - 17:29

http://www.ebay.de/i...=item462c0bb452

• 0

#588 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 635 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 19 - 17:28

http://www.ebay.de/i...=item3f4003da1f

• 0

#589 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 18 - 23:12

Holnap elmeletileg jon egy Sony oda-vissza jatszos, egykazettas, kalibralos magno. Kivancsi leszek azzal mit produkal majd a 900-al felvett kazetta. Bar az sincs kizarva, hogy az a magno is tartogat meglepeteseket. Meg nem volt felujitva.

A pio ct-506-rol annyit erdemes tudni, hogy 2 teljesen romos deckbol lett osszerakva. A mechanika is a legaprobb darabokra szet lett szedve. Tobbek kozott a felcsevelo orso is, mert annyira gyenge volt (es zajos is), hogy neha nem csevelte fel a szalagot. Most pedig szerintem tul eros, ha letezik ilyen. Lehet uj filc kellene hozza, nem tudom. A nyomogorgo sem uj, hanem egy masik magnobol lett atteve. Uj fej, uj szijak, stb... A lenyeg, h konnyen el lehet allitodva. Annyibol viszont furcsa a dolog, h egy masik 3fejessel felvett anyag hasonlo tuneteket mutat, de nem annyire eszrevehetoen. Azaz ugyanugy mas azimuth beallitas volna jo az A es B oldalhoz, de van egy kozos pont, ahol meg turheto mindket oldalon a fejallas. Persze az is lehet, h azon a 3fejesen is el volt allitva a dolesszog es emiatt szelesebb savot fedett le. Mar ha letezik ilyen helyzet. A ct-900 viszont igen megkimelt es teljesen gyari allapotban van. Hacsak a gyarban nem allitottak be rosszul a fejet, akkor azzal elmeletileg nem lehetne gond. Nem is tudom hogyan tovabb most.

Koszonom szepen neked is a publikus es herstal kolleganak is a privat segitsegnyujtast.

Picit meg uj es ismeretlen az ilyen szintu szervizeles, de belejovok majd.
  • 0

#590 YvsMad

YvsMad

MAD

• Házimozi Tanácsadó
  • 15.854 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 18 - 20:30

Műsoros kazim nincs, de van másik magnóval felvett kazettám. Azzal is kipróbáltam. Nem ennyire dúrván, de megvan ott is, hogy nem teljesen ott van a jó beállítás A és B oldalon. Most a Pio 900-al felvett kazettát visszatéve a Pio 506-ba véletlenűl félreállítva hagytam a fejet. Ráadásúl a szalag elején volt a kazetta. Hallható volt, hogy a tompa magas még picit hullámzik is. Megfordítva a kazettát pedig az tűnt fel, hogy a lejátszás indításakor 1mp-ig volt magas, de utána már nem. A nyomógörgőn az a sáv, ahol a szalag fut csak fényesebb, de nem tűnik "hordó" formájúnak. Elképzelhető, hogy mégis cserélni kellene?

Valamelyik magnódban nyúlik a gumiszíj vagy csúszik a húzó orsó dörzshajtása, ezért felvételkor vagy lejátszáskor az első orsó nem bírja megfelelő sebességgel húzni a szalagot (a kazi elején még kicsi az átmérő és ezért nem húz úgy, mint a közepén, vagy a végén, ahol már kisebb fordulatszám is elég ugyanannyi szalag elhúzásához). A szalag elején hallható hullámzás leginkább erre utal. A nyomógörgő is lehet, vagy inkább a kettő együtt: a görgő picit félrevisz és az orsó nem bírja egyenesbe húzni. A hordó forma egyébként jó, ha pontosan középen van a legnagyobb átmérő, ugyanis ott lesz a legnagyobb a húzóerő, azaz középre húz. Sokkal rosszabb a kúpos görgő, amit szabad szemmel nehezebb észrevenni.

• 0

Sys1: TV: LG 47LB730V 3D, BDR+HDD+STB: Panasonic DMR-BCT730 3D, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450-K 3D
CD:
Front: Monitor Audio Silver RX6, Center: Monitor Audio Silver RX Centre, Rear: Monitor Audio Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.
Fotó:
Sony Cyber-shot DSC-HX60

#591 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 18 - 20:17

Gyári műsoros kazival is kipróbálhatnád. Lehet, hogy a 900-asnak rossz a fejállása.

Műsoros kazim nincs, de van másik magnóval felvett kazettám. Azzal is kipróbáltam. Nem ennyire dúrván, de megvan ott is, hogy nem teljesen ott van a jó beállítás A és B oldalon. Most a Pio 900-al felvett kazettát visszatéve a Pio 506-ba véletlenűl félreállítva hagytam a fejet. Ráadásúl a szalag elején volt a kazetta. Hallható volt, hogy a tompa magas még picit hullámzik is. Megfordítva a kazettát pedig az tűnt fel, hogy a lejátszás indításakor 1mp-ig volt magas, de utána már nem. A nyomógörgőn az a sáv, ahol a szalag fut csak fényesebb, de nem tűnik "hordó" formájúnak. Elképzelhető, hogy mégis cserélni kellene?

• 0

#592 YvsMad

YvsMad

MAD

• Házimozi Tanácsadó
  • 15.854 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 18 - 19:17

Mi lehet az oka annak, hogy a pio ct-900s-el felvett zeneket ugyanaz kifogastalanul jatssza vissza, de a pio ct-506-ba atrakva keptelen vagyok annak a fejallasat ugy beallitani, hogy jo legyen? Ha a kazetta a oldalahoz allitom, a b lesz tompa es forditva. Arra tippelek (csak tippelek), hogy a gorgo nem fekszik jol a hangtengejen es oldalra viszi a szalagot. Hogy felvetelkor vagy lejatszaskor, azaz melyik gep, nem tudom megtippelni. Tukorkazettam nincs.Van valami otletetek a problemara?

Gyári műsoros kazival is kipróbálhatnád. Lehet, hogy a 900-asnak rossz a fejállása.

• 0

CD:
Fotó:
Sony Cyber-shot DSC-HX60

#593 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 18 - 19:10

Mi lehet az oka annak, hogy a pio ct-900s-el felvett zeneket ugyanaz kifogastalanul jatssza vissza, de a pio ct-506-ba atrakva keptelen vagyok annak a fejallasat ugy beallitani, hogy jo legyen? Ha a kazetta a oldalahoz allitom, a b lesz tompa es forditva. Arra tippelek (csak tippelek), hogy a gorgo nem fekszik jol a hangtengejen es oldalra viszi a szalagot. Hogy felvetelkor vagy lejatszaskor, azaz melyik gep, nem tudom megtippelni. Tukorkazettam nincs.Van valami otletetek a problemara?
  • 0

#594 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.141 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 14 - 01:59

Már ezért is jó élni   ;)

• 0

#595 maczko

maczko

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 54 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 13 - 20:32

Budapesti vagy, menni fog: a VIII. Baross utcában van egy kis bolt a körútról indulva a Horváth M. tér felé, jobb oldalon. Rugó készítéssel is foglalkoznak, alapvetően minta alapján.

Hogy fognak örülni egy darab pár milliméteres rugócska legyártásának :-)))  De Herstal mester már segített, köszönöm szépen.

• 0

#596 prando

prando

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 397 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 13 - 19:21

Szia!  :)

Valószínűleg van, hétvégén megnézem neked.

Budapesti vagy, menni fog: a VIII. Baross utcában van egy kis bolt a körútról indulva a Horváth M. tér felé, jobb oldalon. Rugó készítéssel is foglalkoznak, alapvetően minta alapján.

• 0

#597 herstal

herstal

Beköltözött

• Műszaki Tanácsadó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.505 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 13 - 17:47

Csak a  család szerint lassú voltam.  :D

A polc sem gyenge.

• 0
http://www.youtube.c...low=grid&view=0
https://plus.google....656109379804865
"Ez a hely akkor is a hazám lesz,
Ha bárki fia borja is alám tesz
Piros fehér zöld! Így legyen!
Szóljon a himnusz az ünnepen"

#598 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 101.272 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2014 november 13 - 17:32

Szép estét!

A polc sem gyenge.

• 1
Webáruház:
http://www.avxcafe.hu/

#599 maczko

maczko

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 54 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 13 - 17:31

A tiéd, most szereltem ki. :D

Írd meg privátban, hogy szeretnéd átvenni.

Küldtem privátot (legalábbis azt gondolom...)

• 0

#600 herstal

herstal

Beköltözött

• Műszaki Tanácsadó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.505 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 13 - 17:24

? gondolkodik.gif

Herstal!

Nagy fazon vagy! leborulok.gif