Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Kazettás deckek

• Please log in to reply
5991 válasz erre a témára

#581 Guest_cisco2_*

Guest_cisco2_*
  • X

Elküldve: 2014 december 16 - 12:04

Ilyen gumikall se autoznék,ez kö kemény csere :D

• 0

#582 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 15 - 23:25

Sipjelet rogzitve nem hallok ingadozast. Az a fura, h a gorgo miatt sem nyavog. Max felreviszi a szalagot, mar ha tenyleg ez a helyzet. Gorgoket rendelek ebay-rol, szijakkal meg varok. Nem szivesen cserelnem szetfolyos vacakokra, ha az eredeti meg jo.
  • 0

#583 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 16.357 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:házimozi, hifi, fotó, kamerák, retro számítógépek

Elküldve: 2014 december 15 - 22:23

A szijak nem nyultak meg szerintem. Lefogva az egyes tarcsakat keptelenseg elforditani a masikat. Max a motoron lehet, de azt is nehezen. Magatol a motoron sem csuszik el, ha lefogom a lendkereket. Ilyen esetben is szukseges lehet cserelni?

Ha a kopott gumigörgő félreviszi a szalagot, akkor lehet a tárcsa akármilyen erős.

• 0
Eladó CD lejátszók: Sony CDP-790, Technics SL-PG590, Philips CD 713 Link: http://www.avx.hu/fo...6-cd-lejátszók/
Sys1: TV: LG 47LB730V 3D, BDR+HDD+STB: Panasonic DMR-BCT730 3D, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450-K +CFW 3D,
CD: Marantz CD 6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Center: Monitor Audio Silver RX Centre, Rear: Monitor Audio Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.
Sys2: TV: Panasonic TX-39AS650E 3D, BD: Panasonic DMP-BDT465 3D
Sys3: TV: Samsung UE32H6470 3D, BD+SACD: Sony BDP-S570 3D

#584 susuka999

susuka999

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 164 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 15 - 21:18

nyugi nyávog mérő Kazi és már látod .hallod

• 0

#585 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 15 - 20:32

A szijak nem nyultak meg szerintem. Lefogva az egyes tarcsakat keptelenseg elforditani a masikat. Max a motoron lehet, de azt is nehezen. Magatol a motoron sem csuszik el, ha lefogom a lendkereket. Ilyen esetben is szukseges lehet cserelni?
  • 0

#586 tunerman

tunerman

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.039 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 15 - 16:25

A jobb oldali gumigörgö már szemmel láthatóan "hordós" , mindkettöt cserélni kell. A gumiszíjakat is, mert valószinüleg azok is megadták már magukat...

Üdv: TJ.
  • 0
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat Ruby, MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: V-FET SRPP, CD: Philips T34 level III, TUNER: SAE Mark Six, DECK: Nakamichi 1000/II, REEL: Stellavox SP-8, HANGFAL: Sequerra MET7 MKII

#587 susuka999

susuka999

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 164 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 15 - 13:45

Hát az a fránya repedések nem jók

• 0

#588 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 15 - 13:27

900s_1.jpg

900s_2.jpg

900s.jpg

Véleményetek szerint ezeket a görgőket már cserélni kell vagy jó állapotúnak nevezhetőek még.

Elképzelhető, hogy van a magnóval egy olyan probléma, hogy a szalag végére érve már más azimuth beállítással csinálja a felvételt szerintem. Legalábbis másik magnókban visszahallgatva a fejet negyed-fél csavarfordulattal a szalag kezdeti állapotához képest korrigálni kell. Különböző kazetták esetébán más-más mértékben, de jelen van a probléma. Okozhatja ezt görgő kopás vagy repedezés?

Szerkesztve PeachMan által: 2014 december 15 - 13:35

• 0

#589 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 650 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 15 - 13:18

:napsut: :napsut:

http://www.ebay.de/i...=item1e96678bb7

• 0

#590 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 650 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 14 - 08:31

:napsut: :napsut: :napsut:

http://www.ebay.de/i...=item487506b3d3

• 0

#591 Timre10

Timre10

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 12 - 22:57

Találtam, de fizetős mindenhol.

http://www.servicema...565/detail.aspx

Arra gondoltam, ha valakinek megvolna akkor elküldhetné.

Persze nem ingyen.

• 0

#592 tonee73

tonee73

Törzsgárda

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 9.551 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás + bicajozás

Elküldve: 2014 december 12 - 18:50

Ez is csak kérés, mert nem talált.Alább írja is valaki válaszként, hogy elég nagy szégyen, hogy a JVC nem ad további támogatást a cuccaihoz, és sehol nincs fenn a manual.

Szóval nem lesz egyszerű menet... ;)

• 0

Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD72mkIISE + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

#593 szamóca

szamóca

Az autodidakt.

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.881 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 12 - 18:47

Sziasztok.
Nincs meg valakinek ehhez a kazettás magnóhoz a Service Manual-ja?
Nagy szükségem lenne rá.
Köszönöm

http://www.hifiengin...tte-decks.shtml

Potyát nem találtam.

• 0
Ne keverjük!
A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

#594 Timre10

Timre10

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 12 - 09:25

Sziasztok.
Nincs meg valakinek ehhez a kazettás magnóhoz a Service Manual-ja?
Nagy szükségem lenne rá.
Köszönöm

Csatolt képek:

• JVC1.jpg

Szerkesztve Timre10 által: 2014 december 12 - 09:29

• 0

#595 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 12 - 08:34

ReVox B215E

Már nézegetem egy ideje ezeket a ReVox-okat. 

Ahonnét hoztam a Pio-mat pár hete, ott volt egy ReVox B710 egy szalagos ReVox társaságában. Bár csak zöldfülű vagyok és a hangját sem volt szerencsém hallani, de olyan érzése van az embernek látva ezeket a gépeket, hogy nem 10 évre rakták össze őket.

Lenne hely a polcon nekik  :rolleyes:

Szerkesztve PeachMan által: 2014 december 12 - 08:35

• 0

#596 QBB

QBB

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 196 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 11 - 20:16

Újpesten a megboldogúlt Lux mozi várótermében müködő, gyári cd lemezeket áruló kisboltban, ha vittél magadal bontatlan üres kazettát, az eladó srác felvette rá az üzlet kinálatából kiválasztott cd hanganyagát.

Nem ma volt...
Van kb. száz db müsoros kazim valahol egyszer előszedem.
  • 0

#597 prando

prando

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 463 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 11 - 19:57

ReVox B215E

Egy ilyet is nézegetek mostanság.

• 0

#598 szabo_pitty

szabo_pitty

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.687 Hozzászólás:
  • Interests:Hifi, természetesen. Továbbá túrázás, természetjárás, fotózás, autók.

Elküldve: 2014 december 11 - 18:59

Az említett oxidréteg szalagtól való elköszönése mellett semmi más oka nincs, hogy ez egy halott hobbi. sad.gif Átlagban mikor is áldozott le a kazis korszaknak Magyarországon? 96-98 körül? Lassan a legutolsó kazetták is 10 évesek lesznek. Emlékszem - már a bumm után, a lakossági net még nem volt elterjedve, de a zenebaráti, humánhálózati terjesztés által egyre több album kúszott fel a merevlemezekre - még PC mellett is erőltettem egy darabig , vettem át az mp3-akat, Winamppal, kommersz  RCA kábellel, aztán elmaradt az is. Visszatekintve  öncélú hiábavalóságnak hat. Volt ott forgás-pörgés, automata számkeresésből adódó csattogások a mechanikában, zeneszám-függően Dolby B és C közötti vacillálás, virgonc kivezérlés-kijelző! Volt aki, a számítógép általi lejátszást érezte menőnek, én meg a múltba révedtem, kellett a hardver a kacsók alá, a szemnek. Azóta is a sótlan virtualitásban érkezik a legtöbb zenealkotás.

Azok voltak a szép idők.

• 1

Erősítő: Yamaha AX-492, DSP-A5, Hangfal: Front: Jamo S606, Center: Jamo S60CEN, Háttér: Jamo S60SUR, Sub: Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, K-560, CD: Marantz CD5000, Tuner: Yamaha TX-492, LP: Technics SL-BD2, DVD: Pioneer DV-300, VHS: Thomson VPH 6950, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154

#599 venomer

venomer

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.652 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 11 - 15:52

Ezek az átlag 20-30 éves kazik már inkább gyűjtői tárgyak, mintsem használati eszközök, eltekintve 1-2 kivételtől, szóval az áraik ezek alapján alakulnak ki.

Aki ezresével vásárol kazikat, az biztosan nem teszi be mindegyiket a deckjébe.

Az említett oxidréteg szalagtól való elköszönése mellett semmi más oka nincs, hogy ez egy halott hobbi. sad.gif Átlagban mikor is áldozott le a kazis korszaknak Magyarországon? 96-98 körül? Lassan a legutolsó kazetták is 10 évesek lesznek. Emlékszem - már a bumm után, a lakossági net még nem volt elterjedve, de a zenebaráti, humánhálózati terjesztés által egyre több album kúszott fel a merevlemezekre - még PC mellett is erőltettem egy darabig , vettem át az mp3-akat, Winamppal, kommersz  RCA kábellel, aztán elmaradt az is. Visszatekintve  öncélú hiábavalóságnak hat. Volt ott forgás-pörgés, automata számkeresésből adódó csattogások a mechanikában, zeneszám-függően Dolby B és C közötti vacillálás, virgonc kivezérlés-kijelző! Volt aki, a számítógép általi lejátszást érezte menőnek, én meg a múltba révedtem, kellett a hardver a kacsók alá, a szemnek. Azóta is a sótlan virtualitásban érkezik a legtöbb zenealkotás.

• 1

#600 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 650 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 11 - 15:28

http://www.ebay.de/i...=item3a9d416bb6

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.