Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Kazettás deckek

• Please log in to reply
5953 válasz erre a témára

#581 susuka999

susuka999

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 146 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 01 - 19:44

Sziasztok   .nekem van csak rossz tapasztalatom a a használt kazikal kapcsolatban de nagyon dopoutosak

• 0

#582 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 637 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2014 december 01 - 10:06

:napsut: :napsut:

http://www.ebay.de/i...=item2599ad81d8

• 0

#583 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 637 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 01 - 10:05

:napsut: :napsut: :napsut:

És ez???

http://www.ebay.com/...=item35e0196f42

• 0

#584 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.185 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 30 - 21:59

Nem semmi árak vannak manapság...

• 0

#585 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 637 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 30 - 10:27

http://www.ebay.com/...=item35e01908fb

• 0

#586 prando

prando

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 421 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 26 - 11:23

Szép, de mennyire jó?

Sony

• 0

#587 prando

prando

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 421 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 26 - 11:23

Szép, de mennyire jó?

• 0

#588 szamóca

szamóca

Az autodidakt.

• Műszaki Tanácsadó
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.850 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 26 - 00:18

$_57.JPG

• 1

Ne keverjük!
A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

#589 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 637 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 25 - 20:06

:napsut:

http://www.ebay.de/i...=item462c252205

• 0

#590 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 637 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 25 - 20:05

:napsut: :napsut:

http://www.ebay.de/i...=item1e94f1df98

• 0

#591 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 637 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 24 - 11:45

:napsut: :napsut: :napsut:

ebay.de/itm/Teac-TO-8-Test-Tone-Oszillator-neuwertig-OVP-/321588078603?pt=Kassetten_MD_Decks&hash=item4ae024a80b&nma=true&si=CT7AXqaqWAhQHGfMZuv5JgMW8xg%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

• 0

#592 m.pat

m.pat

Appassionato

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.516 Hozzászólás:
  • Interests:AUDIO

Elküldve: 2014 november 23 - 21:05

Semmiképpen. Én szeretnék megküzdeni vele.

Vade est!

• 0

#593 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 23 - 21:01

Nem akarod inkább, hozzáértő szerelőhöz vinni?

Semmiképpen. Én szeretnék megküzdeni vele.

• 0

#594 m.pat

m.pat

Appassionato

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.516 Hozzászólás:
  • Interests:AUDIO

Elküldve: 2014 november 23 - 20:44

Bocs, ha túl sokat írok a topic-ba, nem akartam teleszemetelni.

Nem akarod inkább, hozzáértő szerelőhöz vinni?

• 0

#595 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 23 - 20:33

Legujabb fejlemeny. A kazetta egyik oldalat vegigvette, majd a masodik oldalt is elinditottam es kb. 25 perc elteltevel leallt. Kiveve a kazettat egy 2cm-es obolben kilogott a szalag. Ez azert durva. Most vagy a hatso capstan gyorsabban enged le, mint az elso, a feltekero resznel vagy a feltekero orsoval van gond. Azt hiszem preparalok egy kazettat es megprobalom tukorkazetta hianyaban azon vegigkovetni az esemenyeket.

Az előzőek folytatása (Pioneer CT-900S):

A szalag kilógás: 
Valószínűleg miközben tisztítottam a magnót valami zsíros szennyeződést rákenhettem annak a motornak a dörzsgumijára, ami a felcsévélőorsókat hajtja. Emiatt szalag nélkül is akadozott a működése, elcsúszott a másik dörzskeréken. Alkohollal megtisztítottam és már nincs ilyen gond. Bár félelmetesen gyenge a felcsévélési erő szerintem. Tekerésnél ez a motor 6V-ot, lejátszásnál 2V-ot kap, így van lassítva a felcsévélő orsó. Csúszás nincs, mert ha lefogom az orsót a motor is megáll. Lehet elég ennyi erő a felcsévéléshez?

Oldalanként eltérő azimuth: 
Tisztítás után újra felvettem a kazetta (Maxell UR90) mindkét oldalát, de másik magnón visszahallgatva továbbra is megvan az A-B oldal közötti azimuth különbség (természetesen ugyanúgy kézzel fordítva a kazettát, nem oda-vissza játszva). Érthetetlen számomra a dolog továbbra is. Ugyanebből a kazettából preparáltam egy darabot amolyan tükörkazetta-szerűnek. Végigkövettem a szalagot 45percen át. Nincs lazulás, gyűrődés, stb. Aztán ugyanazt felvettem egy TDK D90 mindkét oldalára és annál nincs ilyen probléma. Nem értem miként lehetséges ez, de mégis ez van.

Bocs, ha túl sokat írok a topic-ba, nem akartam teleszemetelni.

• 0

#596 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 22 - 20:54

Holnap sétálj ki a bolhapiacra, markolj fel pár műsoros kazettát pár száz forintért és állítsd be vele a fejet.  Ha nem jársz oda, vagy nem tudod hol van, a vaterán üss le néhányat.  Nagyjából jó lesz a beállítás ezekkel.  A CT 777-esemmel is ezt csináltam, annak is el volt állítva a feje. Azóta nincs gond.

Legujabb fejlemeny. A kazetta egyik oldalat vegigvette, majd a masodik oldalt is elinditottam es kb. 25 perc elteltevel leallt. Kiveve a kazettat egy 2cm-es obolben kilogott a szalag. Ez azert durva. Most vagy a hatso capstan gyorsabban enged le, mint az elso, a feltekero resznel vagy a feltekero orsoval van gond. Azt hiszem preparalok egy kazettat es megprobalom tukorkazetta hianyaban azon vegigkovetni az esemenyeket.
  • 0

#597 opel123

opel123

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.363 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, fotó, régi órák, kávé

Elküldve: 2014 november 22 - 19:43

Elnézést, ha rosszul gondolom, nem vagyok még járatos a témában, de ha kizárólag azimuth probléma lenne, akkor nem minden oldalra ugyanúgy elállítva venné fel és a másik magnón arra beállítva mindkét oldalnak egyenlően jónak kellene lenni?

Úgy értem akkor A_B oldal között nem lenne különbség. Pont a különbség miatt gondolok szalagvezetési problémára. Persze lehet nem így van, mint említettem még ismerkedek a magnókkal ilyen téren.

Fejállást nem szívesen állítanék feleslegesen.

Azt hittem, a 900-asnál is vannak gondok.  Ettől függetlenül egy referenciára szükség lenne, mert addig csak a levegőbe lövöldözöl. Ha nincs mérőkazetta, akkor legalább pár jó minőségű műsoros. A másikkal nem éri meg ennyit foglalkozni, egy jót vehetsz annyiból, amit ráköltesz erre, hacsak nem a kíváncsiság hajt....

• 0

#598 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 22 - 19:10

Holnap sétálj ki a bolhapiacra, markolj fel pár műsoros kazettát pár száz forintért és állítsd be vele a fejet.  Ha nem jársz oda, vagy nem tudod hol van, a vaterán üss le néhányat.  Nagyjából jó lesz a beállítás ezekkel.  A CT 777-esemmel is ezt csináltam, annak is el volt állítva a feje. Azóta nincs gond.

Elnézést, ha rosszul gondolom, nem vagyok még járatos a témában, de ha kizárólag azimuth probléma lenne, akkor nem minden oldalra ugyanúgy elállítva venné fel és a másik magnón arra beállítva mindkét oldalnak egyenlően jónak kellene lenni?

Úgy értem akkor A_B oldal között nem lenne különbség. Pont a különbség miatt gondolok szalagvezetési problémára. Persze lehet nem így van, mint említettem még ismerkedek a magnókkal ilyen téren.

Fejállást nem szívesen állítanék feleslegesen.

• 0

#599 opel123

opel123

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.363 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, fotó, régi órák, kávé

Elküldve: 2014 november 22 - 15:08

Szerintem a fej jo allapotu, mert kopasnyomot en nem latok rajta. Amugy sajaton visszahallgatva gyonyoru es tiszta magasak hallhatoak. Illetve mas magnon is azimuth beallitast kovetoen. A csatolt kep meg a gorgok tisztitasa elott keszult.

Sajnos egyetlen ismerosom sem magnozik mar es kazettajuk sincs.

Tisztitas ota meg nem volt alkalmam kiprobalni. Ha mondjuk a fej rendben van, akkor valami mas otlet esetleg?

Herstal kollega javasolta, hogy tukorkazetta hianyaban megprobalkozhatok egy normal kazettan a fejnel kivagni a burkoatot. Azt meg megprobalom, hatha kiderul valami.

• 0

#600 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 november 22 - 14:06

Szerintem a fej jo allapotu, mert kopasnyomot en nem latok rajta. Amugy sajaton visszahallgatva gyonyoru es tiszta magasak hallhatoak. Illetve mas magnon is azimuth beallitast kovetoen. A csatolt kep meg a gorgok tisztitasa elott keszult.

Sajnos egyetlen ismerosom sem magnozik mar es kazettajuk sincs.

Tisztitas ota meg nem volt alkalmam kiprobalni. Ha mondjuk a fej rendben van, akkor valami mas otlet esetleg?

Herstal kollega javasolta, hogy tukorkazetta hianyaban megprobalkozhatok egy normal kazettan a fejnel kivagni a burkoatot. Azt meg megprobalom, hatha kiderul valami.

Csatolt képek:

• 20141118_211128~01.jpg

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó