Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Kazettás deckek

• Please log in to reply
5995 válasz erre a témára

#581 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 17 - 08:00

A repedezés miatt mindenképp cserélem mindkét görgőt a szerelvénnyel. Amúgy a kép csal is. Valójában nem látszik hordósnak a görgő. Valószínű a nagyon közeli fotózás és a koszolódás miatt tűnik annak. Pont amiatt volt a dilemma, hogy cseréljek vagy ne, mert kopás alig van rajta. Több magnóm is van és láttam milyen mikor hordósra kopik a görgő. Ez a közelében sem jár.

A felcsévélő orsó ereje borzasztóan kicsi. Aggódtam is kicsit, de picit utánajárva kiderült, hogy teljesen normális, mivel ugyanazon áttéttel dolgozik a motor lejátszás/gyors csévélés esetében. A motor fordulatszámát változtatja dinamikusan, figyelve, hogy feleslegesen ne feszítse a szalagot.

• 0

#582 tunerman

tunerman

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.065 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2014 december 17 - 07:05

Az új gumigörgök felülete tökéletesen fel van köszörülve, hogy párhuzamosan feküdjön fel a hangtengelyre.
Gondolom Te ezt a kezelhetetlen felületi deformációs problémát alaposan nem gondoltad végig....
A "dual capstan" hangtengely megoldású magnóknál a görgök tökéletes egyformasága a müködés alapfeltétele!

Üdv: TJ.
  • 0

#583 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 16.547 Hozzászólás:
  • Interests:házimozi, hifi, fotó, kamerák, retro számítógépek

Elküldve: 2014 december 17 - 07:00

A világért sem vitatkoznék veletek, de biztos, hogy a hordósság hiba?

Szerintem gyárilag ilyen. A hordósság tartja középen a szalagot. Eddig háromszor találkoztam ilyen megoldással:

- egy autórádió magnónál kicseréltem a "hordós" gumigörgőt. Attól kezdve a szalag lesodródott a hangtengelyről.

- a Tesla B4xx (szalagos) magnó családnál, a lendkerék gumiszíja egy hordós közvetítő görgőn futott. Megmertem volna esküdni, hogy a hordósság miatt ledobja a szíjat. De nem. Az tartja a helyén.

- ékszíj gyártó műhelyben, ahol az ékszíj először egy kb 50-60 cm széles szalagként kezdi a pályafutását (a rétegek felhordása alatt). Ezt a széles szalagot, szintén egy hordós görgő tartja középen. 

Azt már írtam korábban, hogy a hordós görgő jó, ha pontosan középen van a legnagyobb átmérő, mert ott a legnagyobb a húzóerő, azaz középre húzza a szalagot. Akkor van gond, ha elkezd féloldalasra kopni és nem középre húz.

A felcsévélő orsó kismértékben még tudja korrigálni a félrehúzást, ha elég erős. Ereje a szalag elején a legkisebb (amikor az orsó átmérője a legkisebb) és a szalag végére lesz a legnagyobb, arányosan az orsó átmérőjével. Ha az azimut más a szalag elején, mint a végén, az azt jelenti, hogy a görgő kicsit félrevisz, amit a szalag végére a húzó orsó jobban ki tud kompenzálni, mint az elején.

• 0

#584 elektrorudi

elektrorudi

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 963 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 17 - 06:18

A jobb oldali gumigörgö már szemmel láthatóan "hordós" , mindkettöt cserélni kell. A gumiszíjakat is, mert valószinüleg azok is megadták már magukat...

A világért sem vitatkoznék veletek, de biztos, hogy a hordósság hiba?

Szerintem gyárilag ilyen. A hordósság tartja középen a szalagot. Eddig háromszor találkoztam ilyen megoldással:

- egy autórádió magnónál kicseréltem a "hordós" gumigörgőt. Attól kezdve a szalag lesodródott a hangtengelyről.

- a Tesla B4xx (szalagos) magnó családnál, a lendkerék gumiszíja egy hordós közvetítő görgőn futott. Megmertem volna esküdni, hogy a hordósság miatt ledobja a szíjat. De nem. Az tartja a helyén.

- ékszíj gyártó műhelyben, ahol az ékszíj először egy kb 50-60 cm széles szalagként kezdi a pályafutását (a rétegek felhordása alatt). Ezt a széles szalagot, szintén egy hordós görgő tartja középen. 

• 0

#585 Guest_cisco2_*

Guest_cisco2_*
  • X

Elküldve: 2014 december 16 - 12:04

Ilyen gumikall se autoznék,ez kö kemény csere :D

• 0

#586 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 15 - 23:25

Sipjelet rogzitve nem hallok ingadozast. Az a fura, h a gorgo miatt sem nyavog. Max felreviszi a szalagot, mar ha tenyleg ez a helyzet. Gorgoket rendelek ebay-rol, szijakkal meg varok. Nem szivesen cserelnem szetfolyos vacakokra, ha az eredeti meg jo.
  • 0

#587 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 16.547 Hozzászólás:
  • Interests:házimozi, hifi, fotó, kamerák, retro számítógépek

Elküldve: 2014 december 15 - 22:23

A szijak nem nyultak meg szerintem. Lefogva az egyes tarcsakat keptelenseg elforditani a masikat. Max a motoron lehet, de azt is nehezen. Magatol a motoron sem csuszik el, ha lefogom a lendkereket. Ilyen esetben is szukseges lehet cserelni?

Ha a kopott gumigörgő félreviszi a szalagot, akkor lehet a tárcsa akármilyen erős.

• 0

#588 susuka999

susuka999

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 164 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 15 - 21:18

nyugi nyávog mérő Kazi és már látod .hallod

• 0

#589 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 15 - 20:32

A szijak nem nyultak meg szerintem. Lefogva az egyes tarcsakat keptelenseg elforditani a masikat. Max a motoron lehet, de azt is nehezen. Magatol a motoron sem csuszik el, ha lefogom a lendkereket. Ilyen esetben is szukseges lehet cserelni?
  • 0

#590 tunerman

tunerman

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.065 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 15 - 16:25

A jobb oldali gumigörgö már szemmel láthatóan "hordós" , mindkettöt cserélni kell. A gumiszíjakat is, mert valószinüleg azok is megadták már magukat...

• 0

#591 susuka999

susuka999

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 164 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 15 - 13:45

Hát az a fránya repedések nem jók

• 0

#592 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 15 - 13:27

900s_1.jpg

900s_2.jpg

900s.jpg

Véleményetek szerint ezeket a görgőket már cserélni kell vagy jó állapotúnak nevezhetőek még.

Elképzelhető, hogy van a magnóval egy olyan probléma, hogy a szalag végére érve már más azimuth beállítással csinálja a felvételt szerintem. Legalábbis másik magnókban visszahallgatva a fejet negyed-fél csavarfordulattal a szalag kezdeti állapotához képest korrigálni kell. Különböző kazetták esetébán más-más mértékben, de jelen van a probléma. Okozhatja ezt görgő kopás vagy repedezés?

Szerkesztve PeachMan által: 2014 december 15 - 13:35

• 0

#593 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 652 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 15 - 13:18

:napsut: :napsut:

http://www.ebay.de/i...=item1e96678bb7

• 0

#594 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 652 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 14 - 08:31

:napsut: :napsut: :napsut:

http://www.ebay.de/i...=item487506b3d3

• 0

#595 Timre10

Timre10

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 12 - 22:57

Találtam, de fizetős mindenhol.

http://www.servicema...565/detail.aspx

Arra gondoltam, ha valakinek megvolna akkor elküldhetné.

Persze nem ingyen.

• 0

#596 tonee73

tonee73

Törzsgárda

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 9.941 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás + bicajozás

Elküldve: 2014 december 12 - 18:50

Ez is csak kérés, mert nem talált.Alább írja is valaki válaszként, hogy elég nagy szégyen, hogy a JVC nem ad további támogatást a cuccaihoz, és sehol nincs fenn a manual.

Szóval nem lesz egyszerű menet... ;)

• 0

#597 szamóca

szamóca

Az autodidakt.

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.938 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 12 - 18:47

Sziasztok.
Nincs meg valakinek ehhez a kazettás magnóhoz a Service Manual-ja?
Nagy szükségem lenne rá.
Köszönöm

http://www.hifiengin...tte-decks.shtml

Potyát nem találtam.

• 0

#598 Timre10

Timre10

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 12 - 09:25

Sziasztok.
Nincs meg valakinek ehhez a kazettás magnóhoz a Service Manual-ja?
Nagy szükségem lenne rá.
Köszönöm

Csatolt képek:

• JVC1.jpg

Szerkesztve Timre10 által: 2014 december 12 - 09:29

• 0

#599 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 12 - 08:34

ReVox B215E

Már nézegetem egy ideje ezeket a ReVox-okat. 

Ahonnét hoztam a Pio-mat pár hete, ott volt egy ReVox B710 egy szalagos ReVox társaságában. Bár csak zöldfülű vagyok és a hangját sem volt szerencsém hallani, de olyan érzése van az embernek látva ezeket a gépeket, hogy nem 10 évre rakták össze őket.

Lenne hely a polcon nekik  :rolleyes:

Szerkesztve PeachMan által: 2014 december 12 - 08:35

• 0

#600 QBB

QBB

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 196 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 11 - 20:16

Újpesten a megboldogúlt Lux mozi várótermében müködő, gyári cd lemezeket áruló kisboltban, ha vittél magadal bontatlan üres kazettát, az eladó srác felvette rá az üzlet kinálatából kiválasztott cd hanganyagát.

Nem ma volt...
Van kb. száz db müsoros kazim valahol egyszer előszedem.
  • 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

Bing (1)