Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Kazettás deckek

• Please log in to reply
6007 válasz erre a témára

#181 MAGReeltoReel

MAGReeltoReel

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:http://audiomagia.blogspot.no/

Elküldve: 2015 december 22 - 22:04

üdvözlöm Önt
A hosszú ideje veled látogatott forum ritkán nézek, és megpróbálom elmagyarázni magának a google.
Kollégák egyedülálló szalag van egy nagy gyűjtemény, vessen egy pillantást a blog leírja szalag tekercs és kazettás szívesen, és üdvözlöm, és szeretném,
ha minden jó befejezés 2015-ben és az elkövetkező években 2016. ;peace;

Arra kérlek benneteket, hogy a blogomban

P66.jpg

• -1

#182 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 652 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 21 - 14:40

http://www.ebay.de/i...WcAAOSwnipWaZPK

• 0

#183 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 652 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 18 - 19:05

http://www.ebay.de/i...=item2ee71a28d8

• 0

#184 susuka999

susuka999

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 164 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 13 - 20:24

Így megfelel professzor Úr ?

igen igy értékelhetö

• 0

#185 Aiwa

Aiwa

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 672 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 13 - 18:07

Mi a jo semmi nem látszik a gép böl.

Így megfelel professzor Úr ?

• 0

#186 elektrorudi

elektrorudi

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 964 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 12 - 07:56

Nincs semmi gond, csak nagyon elfoglalt.

OK. Köszi. Akkor jó munkát neki!   :napsut:

• 0

#187 Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.824 Hozzászólás:
  • Interests:Audio
    Planetológia

Elküldve: 2015 december 11 - 21:14

Tudja valaki hová lett Herstal?

Nem ismerem, csak sok szép képet tett fel készülékekről, de az utóbbi időben...

Nincs semmi gond, csak nagyon elfoglalt.

• 0

#188 elektrorudi

elektrorudi

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 964 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 11 - 19:27

Tudja valaki hová lett Herstal?

Nem ismerem, csak sok szép képet tett fel készülékekről, de az utóbbi időben...

• 0

#189 susuka999

susuka999

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 164 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 11 - 19:17

Pioneer CT-A1

Mi a jo semmi nem látszik a gép böl.

• 0

#190 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 652 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 11 - 17:12

HO HÓ----http://www.ebay.de/i...-MAAOSwfZ1WZG5i

• 0

#191 alfaati

alfaati

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.361 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 08 - 23:56

Pioneer CT-A1

• 0

#192 szabo_pitty

szabo_pitty

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.746 Hozzászólás:
  • Interests:Hifi, természetesen. Továbbá túrázás, természetjárás, fotózás, autók.

Elküldve: 2015 december 04 - 22:10

Nagyon jóóóó!

• 0

#193 feherlaci

feherlaci

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 921 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 04 - 21:40

http://hifi-love.com...sette-deck.htlm

Szerkesztve feherlaci által: 2015 december 04 - 21:42

• 3

#194 maczko

maczko

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 56 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 04 - 10:14

Egy kis családi történelem , adalékként. 35 évvel ezelőtt , karácsony előtt, teaidőben :) .......

1980 nyara. Lehúztam vagy másfél hónapot Bp. legnagyobb MÉH telepén, mint gimnazista a nyári szünidőben. Nagy nehezen összejött annyi pénz, hogy vettem egy Hitachi HT-324-es lemezjátszót :-) Meglepő, mi? Azután hazavittem, kicsomagoltam és csak néztem. Mert semmim nem volt hozzá, se erősítő, se hangdoboz, semmi. A koreai Tokyo Zanzibar rádiómagnóra meg nem lehetett rákötni, mert RIAA egy szál se. Aztán lett valami rettenet elemes RIAA, azt ráerőszakoltam a Tokyo DIN bemenetére, és megszólalt, úgy-ahogy. Később, karácsonykor a Jézuska hozott egy pár Akai (VT) SR-H33-as dobozpár, ezt már rá lehetett dugni a kis Tokyo hangszórókimeneteire 3,5-es mono jackekkel, lőn csoda. Később befigyelt egy kiváló Orister.... Aztán csoda esett, mert valahogy hozzájutottam egy levetett CT-506-os Pio-hoz. Na így kezdődött az én hifi pályafutásom a nyolcvanas évek elején XD Sok minden történt azóta,nem akarom a komplett hifi evolúciómat leírni tételesen, a vége mostanában az az állapot, hogy tizenhárom deck, két lemezjátszó, néhány cd-dvd lejátszó, három hifi videó, egy médialejátszó biztató társaságában élek, mindez két rendszerbe szervezve, plusz külön egy éjjeliszekrény-magnó fülessel. Szalagosom nincs (pedig kéne) nem tudom hova tenni, telt ház van. Ja, lemezek: most mindenhol LP-k ácsorognak, ki kell találja valamit a tárolásukra, a napokban is kaptam vagy száz darabot hagyatékként. Többek szerint nem vagyok komplett. Magam is úgy gondolom. Na pacsi.

(ja, a számítógépes hangkeltő eszközöket nem is említettem...)

Szerkesztve maczko által: 2015 december 04 - 10:15

• 1

#195 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.332 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 03 - 22:57

A remény hal meg utoljára!

De csak azért, mert ő a gyilkos!  ;)

• 0

#196 Kellnerművek

Kellnerművek

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 78 Hozzászólás:
  • Interests:Minden, ami analóg.

Elküldve: 2015 december 03 - 20:12

Egy kis családi történelem , adalékként. 35 évvel ezelőtt , karácsony előtt, teaidőben :)  Miután beadtam a közösbe minden megspórolt pénzem, a húgom persze nem, megvettük apámmal első "zene berendezéseinket " Videoton Aida rádióerősítőt , Hitachi HT 324 lemezjátszót  és Csehszlovákia bosszúját a hifi ellen , a Tesla B-93 orsós magnót. Már volt Akai Gx-4000-es , de 10500  jó magyar Ft-ért.Apám hallani sem akart róla. Mikor hazavittük szerzeményeimet, összekábeleztem és beröffentettem. Anyám ordítva tört ki a konyhából, hogy azonnal hagyjam abba, bármi is az ,amit csinálok.Mi a francnak ennyi porfogó, a kábelekbe elakad a porszívó és különben is , minek ülök a sötétben éjszaka a gépek előtt , mennyi villanyszámlát fogunk mi ezért fizetni ! Igy kezdődött .

20 évvel ezelőtt : kedvesem, ugye nem akarsz több erősítőt venni, mikor a tető sincs befejezve ! Minek ez sok cucc a nappaliba ? A fotel arra való , hogy ráüljenek, nem a lemezeid tárolására. És hasonlók.

Néhány évvel ezelőtt : apa ne hozzál be a szobámba hangfalakat , én csak fülesen hallgatok zenét . Nem kell a Beyerdynamic DT 330-as füles, nagy, régi , ciki ilyennel zenét hallgatni.

Úgy látszik , örökös a meg nem értés . A szülök, a párod, a gyerekeid. Ezek szerint ez már perverzió, és mazohizmus / amit hallgatunk érte /

Igen, egyre kevesebben vagyunk igényes zenehallgatók . Ez az igényesség a lehetőségeinkhez mérve értendő . Kinek a High End , kinek a HiFi . Kevés huszonévest ragad el a hév , hogy összekalapáljon egy jó rendszert magának . hogy utánaolvasson, vagy tanuljon, az meg már a futurizmus határa.Kár ! 

A 80' években Pesten mindig elzarándokoltam a Váci utca egyik árkádja alá , és csak néztem a Revox  orsós magnókat a kirakatban. Egyszer nekem is lesz ilyen, fogadkoztam . Mára már van A77, B77 Mechlabor STM 200b , STM 610 , Akai, Teac, Tandberg, Uher, Dual, Grundig, Philips , Ferguson,  de már kit érdekel ? Letűnt kor , nem kell senkinek , csak néhányunknak.

Azért én jól érzem magam a társaságukban, próbálom megszerettetni a csemetéimmel , a háromból talán a legkisebb , akit érdekel is egy kicsit. A remény hal meg utoljára!

• 4

#197 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 16.733 Hozzászólás:
  • Interests:házimozi, hifi, fotó, kamerák, retro számítógépek

Elküldve: 2015 december 02 - 21:14

Nem tisztem hogy győzködjelek, de van (digitális) kiút ha nagyon akarom. (több példányos mentés optikai, és mágneses tárolókon. nálam pl. így van a fontosabbakkal.) Az analógnál is kigyulladhat a ház és porrá ég mindened, ugyanott vagy vele. Nekem ami CD-n, kazettán megvan, digitalizálva is megvan, a könnyebb elérés miatt.

Nekem is bekrepált már HDD, én is bosszankodtam miatta, de azóta a fontosakat több példányolom.  Ha új tároló dolgok jönnek, átmásolom és kész. Ha a SATA megszűnik lesz átmenet mint ahogy a IDE váltásnál is voltak mindkettőt fogadó alaplapok. Ha kristály lesz az, akkor majd megoldják az adatátvitelt azokhoz is, én nem félek tőle, hiszen igény lesz rá.

Az meg hogy a szórakozásomat nyújtó hangot, képet milyen technikai háttérből kapom meg, alapvetően mindegy, ha jó a minősége, pláne.

Én dúdolom (dörmögöm)  Leonard Cohen-el a Mindeki tudját, akár kaziról jön a hang, akár a PC-mről. Az már a ló másik oldala szerintem, ha ez alapján nem tudom élvezni a zenéjét. ;)

Nem is győzködsz, mert te is foglalkozol CD-vel és kazettával is, meg az ezekkel járó készülékekkel és ez neked is hobbit jelent. De ez a hobbi már csak kb. a mi korosztályunknál (+/-10 év) van meg, akik még nem laptopon meg mobil cuccokon szocializálódtak. Ma már ez nincs meg és nincs is rá igény.

Szerkesztve YvsMad által: 2015 december 02 - 21:15

• 1

#198 pali923

pali923

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.156 Hozzászólás:
  • Interests:zene
    még több zene

Elküldve: 2015 december 02 - 08:51

Én nem kardoskodom egyik mellett sem.

A régi analóg technikán nőttem fel. Péntek esténként ujjaim a rec-play gombon, és vártam Komjáty-t. Varázslatosan villogott a kivezérlésjelző, és boldog voltam, hogy milyen jó zenét vehetek fel.

Megvolt a feeling-je a dolognak.

"Zene" füleimnek, amikor ilyet olvasok. :) Emlékszem, milyen mérges voltam, amikor régen keresett zeneszámok közepébe beleszólt a bemondó mondjuk a reggeli műsorban. Ma is megvan a Pio deckem, de amikor néhány évtized szünet után elővettem, nagyon zavart a zaj, amit produkálni tud. Ezt a 80-as években valahogy nem vettem észre. Most már más az ízlés, és más a hangzásvilág, amit a mostani készülékek nyújtani tudnak. Azért az LP-ket hallgatom lelkesen.

Ami még megváltozott azóta, az a zene értéke.

Az első ilyen "élményem" jó régen volt: a Modern Talking c. banda nyilatkozta a csúcson, hogy egy hónap alatt írtak 110 dalt, és ebből a legjobb tizet feltették az albumra. Közben valami Pink Floyd nevű zenekar néha 2 évet is képes volt egy lemez összerakásán tökölni. Ma már biztosan nem értenék, hogy miért spóroltunk annak idején hónapokig vagy tovább egy-egy lejátszó vagy akár lemez kedvéért. Ha sikerült nyugatra kijutni néha, biztosan több lemezzel tértem haza.

Ma még mindig őrizzük ezeket a régi nagy albumokat, sőt a magnókat és lemezjátszókat is, miközben most percemberkék állnak a slágerlisták élén, akikre már 5 év múlva sem fog senki emlékezni. Ezekből a zenékből gyűjtenek a fiatalok ezernyi mp3-at, hiszen a technikai lehetőségek korlátlanok, akár a beszerzést, akár a tárolást, hallgatást illetően.  Ma ezeket az mp3 zenéket minden szívfájdalom nélkül lehet törölni, hiszen van helyette ezer másik egy perc alatt.

• 2

#199 szamóca

szamóca

Az autodidakt.

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.973 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 01 - 00:20

Hát az SSD sem egy életbiztosítás. De akár HDD, akár SSD, 10 év múlva már SATA csati sem lesz, mint ahogy az IDE is eltűnt már az alaplapokról. Akkor aztán mehet az öszes HDD meg SSD archívum a levesbe. Lehet mindent másolni, már ami még olvasható lesz és még lesz gép, amire rá lehet kötni. Vagy csak simán megdöglik az állandóan forgó mágneses adathordozó és viszlát több TB anyag. Mondjuk semmi sem tart örökké, a régi kazik és CD-k sem, de azokkal még lehetett foglalkozni és szórakozást nyújtottak. Egy letöltöm-meghallgatom-letörlöm fájlnak viszont nincs semmi értéke, nem jelent hobbit és nem lesz belőle emlék sem.

Nem tisztem hogy győzködjelek, de van (digitális) kiút ha nagyon akarom. (több példányos mentés optikai, és mágneses tárolókon. nálam pl. így van a fontosabbakkal.) Az analógnál is kigyulladhat a ház és porrá ég mindened, ugyanott vagy vele. Nekem ami CD-n, kazettán megvan, digitalizálva is megvan, a könnyebb elérés miatt.

Nekem is bekrepált már HDD, én is bosszankodtam miatta, de azóta a fontosakat több példányolom.  Ha új tároló dolgok jönnek, átmásolom és kész. Ha a SATA megszűnik lesz átmenet mint ahogy a IDE váltásnál is voltak mindkettőt fogadó alaplapok. Ha kristály lesz az, akkor majd megoldják az adatátvitelt azokhoz is, én nem félek tőle, hiszen igény lesz rá.

Az meg hogy a szórakozásomat nyújtó hangot, képet milyen technikai háttérből kapom meg, alapvetően mindegy, ha jó a minősége, pláne.

Én dúdolom (dörmögöm)  Leonard Cohen-el a Mindeki tudját, akár kaziról jön a hang, akár a PC-mről. Az már a ló másik oldala szerintem, ha ez alapján nem tudom élvezni a zenéjét. ;) 

• 0

#200 Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.824 Hozzászólás:
  • Interests:Audio
    Planetológia

Elküldve: 2015 november 30 - 23:37

Egy letöltöm-meghallgatom-letörlöm fájlnak viszont nincs semmi értéke, nem jelent hobbit és nem lesz belőle emlék sem.

Gyerekkoromban a legnagyobb audio élmény, a kazettára történő felvétel volt és lehetett ez kazettamásolás, vagy élő rádiófelvétel. Később, még nagyobb élményt jelentett, a lemezjátszón forgó lemez látványa közben átélt zene. Mindezek mélyen megmaradtak bennem és élvezem a mai napig a technika látványát a zenével együtt, viszont nagyon szívesen keresgélek és találok igazi audio élményeket az interneten is. Miért is lenne ez elítélendő?

Szerkesztve m.pat által: 2015 november 30 - 23:39

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó