Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Kazettás deckek

• Please log in to reply
6043 válasz erre a témára

#181 manman12

manman12

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 159 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 29 - 09:42

Üdv Mindenkinek!

Onkyo TA-2090(2900) gépekkel van valakinek tapasztalata?

attachicon.gifTA-2090.jpg

Hasonló gépek között milyen minőséget képvisel?

Megbízhatóság, tartósság, szervízelhetőség?
Mai árfekvés?

Fellelhetőség?

Köszönöm

mint a fehér holló oly ritka,de minőségbe nem tudok segíteni de én úgy vagyok ezzel hogy ahány ember annyi fül,csak a füledben biz.És ha lától egyet lecsapni rá,de minőségben tartoságában ott van ha ennyi idősen is megy akkor nem lehet rossz

• 0

#182 manman12

manman12

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 159 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 29 - 09:38

na hazahoztam a vasat a szervizből,és meg kell valljam kellemes a csalódás.Az a sok elna kondi amit betettek akkor a vasba szépen muzsikál .A fej tiszta trimerek fordulatok belőve, és ahhoz képest hogy 6 kazis csendesebben cserél Kazit mint egy cd váltós cucc.Még amit hiányzik az a m77r pio,na ara igen csak rá vagyok izgulva,ha valakinek van eladó akkor jelentkeznék rá

• 0

#183 pimpipa

pimpipa

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 28 - 07:27

Ha odakerül a sor, én tudok segíteni sebességbeállító kazettával Neked, ha Ő fizeti a postaköltséget.

Természetesen. Köszönöm.

• 0

#184 pimpipa

pimpipa

• Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 28 - 07:26

Szerintem az első lépés, hogy az összes gumi alkatrészt cserélni kell, a görgőktől, a szíjakig, mindent. Ellenőrizni- és után állítani a leeresztő és felcsévélő orsók nyomatékét. Amíg ez nem történik meg, kár a potméterekkel bajlódni.

Az sincs kizárva, hogyha mechanikailag rendbe lesz téve a gép, akkor a potikkal nem is kell semmit csinálni.

Ha mégis hozzá kell nyúlni, akkor egy gyári mérőkazetta beszerzése elkerülhetetlen. Ehhez kell még egy frekvenciamérő vagy digitális oszcilloszkóp (esetleg egy PC-s szkóp progi is elég lehet).

Ha a mechanikus alkatrészek cseréjével megvagy, akkor a beállításban tudok segíteni, itt nálam, Pesten. Műszerek vannak, és az egyik kedves fórumos társtól kaptam egy TEAC mérőkazettát, amire vigyázok, mint a szemem fényére. Igaz ez nem kifejezetten sebesség beállításra készült, hanem azimuth beállításra, de még mindig jobban be lehet vele állítani a sebességet, mint a semmivel (gondolom). 

Megvannak a szíjak, hamarosan cserélem és megnézem, mennyire javult a probléma.

• 0

#185 rady27

rady27

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 158 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2016 január 27 - 22:09

Üdv Mindenkinek!

Onkyo TA-2090(2900) gépekkel van valakinek tapasztalata?

TA-2090.jpg

Hasonló gépek között milyen minőséget képvisel?

Megbízhatóság, tartósság, szervízelhetőség?
Mai árfekvés?

Fellelhetőség?

Köszönöm

• 0

#186 manman12

manman12

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 159 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 26 - 16:20

JÓ VAS

• 0

#187 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 652 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 26 - 15:36

http://www.ebay.de/i...mkAAOSwX~dWopiu

• 0

#188 Rojka

Rojka

Újonc fórumos

• Pipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 25 - 21:50

Végre van IKEA kompatibilis kazettás magnóm és nagyon örülök neki :)

attachicon.gifDSC01070.jpg

Ez egy nagyon jó kis gép, és elég drága is volt annak idején.

• 1

#189 contaxg

contaxg

Nomono fejhallgatóbolt

• LIN
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.855 Hozzászólás:
  • Interests:Fejhallgatók, DAC-ok, fejhallgató erősítők

Elküldve: 2016 január 25 - 17:43

Végre van IKEA kompatibilis kazettás magnóm és nagyon örülök neki :)

DSC01070.jpg

Szerkesztve contaxg által: 2016 január 25 - 17:44

• 0

#190 szamóca

szamóca

Az autodidakt.

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.989 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 24 - 14:31

Szerintem az első lépés, hogy az összes gumi alkatrészt cserélni kell, a görgőktől, a szíjakig, mindent. Ellenőrizni- és után állítani a leeresztő és felcsévélő orsók nyomatékét. Amíg ez nem történik meg, kár a potméterekkel bajlódni.

Az sincs kizárva, hogyha mechanikailag rendbe lesz téve a gép, akkor a potikkal nem is kell semmit csinálni.

Ha mégis hozzá kell nyúlni, akkor egy gyári mérőkazetta beszerzése elkerülhetetlen. Ehhez kell még egy frekvenciamérő vagy digitális oszcilloszkóp (esetleg egy PC-s szkóp progi is elég lehet).

Ha a mechanikus alkatrészek cseréjével megvagy, akkor a beállításban tudok segíteni, itt nálam, Pesten. Műszerek vannak, és az egyik kedves fórumos társtól kaptam egy TEAC mérőkazettát, amire vigyázok, mint a szemem fényére. Igaz ez nem kifejezetten sebesség beállításra készült, hanem azimuth beállításra, de még mindig jobban be lehet vele állítani a sebességet, mint a semmivel (gondolom). 

Ha odakerül a sor, én tudok segíteni sebességbeállító kazettával Neked, ha Ő fizeti a postaköltséget.

• 0

#191 elektrorudi

elektrorudi

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 970 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 24 - 06:38

Szia!

Általában mindkét sebességhez van egy-egy külön potméter amik segítségével egymástól függetlenül beállítható a fordulat.Mivel a két külön áramkör alkatrészei nem egyformán öregszenek előfordulhat,hogy az egyik sebesség gyorsabb míg a másik lassabb lesz az idő múlásával.

Az hogy a kazetta végén nem kapcsol ki már inkább szíj problémára utal.

Javíttatással kapcsolatban sajna nem tudok segíteni.

• 0

#192 manman12

manman12

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 159 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 23 - 21:07

Szia!

Tényleg ritka szerkezet,gratulálok hozzá!

Én is szeretnék több kazis magnót,de az még ritkább,szinte esélytelen a beszerzése.Típusa:Sony TC-C5.Ennél a gépnél nem kell lemondani a forgó orsók látványáról sem.

Hát igen akkoriban tudtak alkotni a gyártok ha minden igaz lesz egy m6r is de nincsen hozzá táv akkor nem ér semmit ,mert hát ugye mit ér az auto kormány nélkül.Szerencsémre vitrinben vol és karc mentes,a szervizesnek is mondtam és hejböl külön pukkancs fóliába tette.Sok sikert a sony hoz egyszer elszabadítanak egy olyat és akkor lekel csapni rá

• 0

#193 Old Hifi

Old Hifi

Újonc fórumos

• Pipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 23 - 19:50

Hát látom vannak itt még szép vasak,akkor én bemutatnám az enyémet, néha bevetem a harci vasat ,ahhoz képest hogy csak két fejes nagyon szépen szol,csak lejátszáshoz használom.Szerintetek ,mi a véleményetek eröl .Második tulaja vagyok,most ép szíj cserén van.Azért ez elég ritka ,főleg hogy táv is van hozzá

Szia!

Tényleg ritka szerkezet,gratulálok hozzá!

Én is szeretnék több kazis magnót,de az még ritkább,szinte esélytelen a beszerzése.Típusa:Sony TC-C5.Ennél a gépnél nem kell lemondani a forgó orsók látványáról sem.

• 0

#194 Old Hifi

Old Hifi

Újonc fórumos

• Pipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 23 - 19:41

Nos, nekifutok még egyszer:

Anno különböző időkben vettem egy-egy Marantz SD4000-es és SD4020-as decket (hogy miért, azt most nem akarom fejtegetni, mindenkinek megvan a maga heppje). Különösebben nem használtam eddig őket, de a nosztalgia felébresztette bennem a használat vágyát. Miután mindkettő kétsebességes (4,75 és 9,5 cm/sec) elméletileg, kipróbáltam 9,5-en egy felvételt. Hát brutálisan jól szólt. 
E ponton az események eszkalálódtak: áttettem a kazettát a másikba és kiderült, hogy a sebességek nem azonosak, magyarul ami itt normálisan szólt, amott lassabban. Ezért elkezdtem méricskélni. Elővettem két kazettát -egy Audiomagnetics 90-est és egy Sony 90-est. Hosszukra vonatkozóan feltevéseim voltak: ha az AU 90-es, akkor az kb. 128,25 méter lehet, míg a SO-ra 135 métert írtak. Jobb híján ezekkel számoltam.
A következő eredményeket kaptam:
SD4000                       4,75              9,5
   AU                           +4%            -4,5%
   SO                          +3,8%          -3,4%
Az azonos szalagsebességnél tapasztalható eltérés valószínűleg a szalaghossz pontatlan ismeretéből ered, de tény, hogy ennél a készüléknél 4,75-ön cca +4%, 9,5-en cca -4% a sebesség eltérés.
SD4020                       4.75              9,5
   AU                             0!              -13,5%!
   SO                          +2,6%          -10,9%
Itt az eltérés középértéken +1,3% és -12,1%, ami lényegesen nagyobb az előzőnél.
Az első kérdés, ami felmerült bennem: mi okozza ezeket az eltéréseket? A szíjak elöregedése? A trimmer poti problémája? Csapágyazás? Azon kívül 4,75-ön miért pozitív, 9,5-en miért negatív az eltérés?
Ha a probléma gyökere a szíjak, akkor hol lehet megbízhatóan kompatibilis szíjakat beszerezni? Ha a trimmert kell állítani, akkor hol, kivel tudom ezt megtenni precízen?
Tovább menve: ha az öregedés jeleit el kell takarítani (tiszítás, elektrolit kondenzátor csere, stb.), akkor szintén hol és kivel tudom ezt megtenni?
A kisebbik, de ugyanúgy zavaró probléma az, hogy a kazetta végén nem kapcsolja ki az aktuális billentyűket (lejátszás, gyors cséve, stb.). Miként orvosolható ez a probléma is?
Remélhetőleg köszönöm a segítő válaszokat. 

Szia!

Általában mindkét sebességhez van egy-egy külön potméter amik segítségével egymástól függetlenül beállítható a fordulat.Mivel a két külön áramkör alkatrészei nem egyformán öregszenek előfordulhat,hogy az egyik sebesség gyorsabb míg a másik lassabb lesz az idő múlásával.

Az hogy a kazetta végén nem kapcsol ki már inkább szíj problémára utal.

Javíttatással kapcsolatban sajna nem tudok segíteni.

• 0

#195 manman12

manman12

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 159 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 23 - 15:44

Hát látom vannak itt még szép vasak,akkor én bemutatnám az enyémet, néha bevetem a harci vasat ,ahhoz képest hogy csak két fejes nagyon szépen szol,csak lejátszáshoz használom.Szerintetek ,mi a véleményetek eröl .Második tulaja vagyok,most ép szíj cserén van.Azért ez elég ritka ,főleg hogy táv is van hozzá

Csatolt képek:

• P1140034.JPG
  • P1140035.JPG
  • P1140036.JPG
  • P1140037.JPG
  • P1140042.JPG

• 0

#196 pimpipa

pimpipa

• Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 21 - 11:13

Nos, nekifutok még egyszer:

Anno különböző időkben vettem egy-egy Marantz SD4000-es és SD4020-as decket (hogy miért, azt most nem akarom fejtegetni, mindenkinek megvan a maga heppje). Különösebben nem használtam eddig őket, de a nosztalgia felébresztette bennem a használat vágyát. Miután mindkettő kétsebességes (4,75 és 9,5 cm/sec) elméletileg, kipróbáltam 9,5-en egy felvételt. Hát brutálisan jól szólt. 
E ponton az események eszkalálódtak: áttettem a kazettát a másikba és kiderült, hogy a sebességek nem azonosak, magyarul ami itt normálisan szólt, amott lassabban. Ezért elkezdtem méricskélni. Elővettem két kazettát -egy Audiomagnetics 90-est és egy Sony 90-est. Hosszukra vonatkozóan feltevéseim voltak: ha az AU 90-es, akkor az kb. 128,25 méter lehet, míg a SO-ra 135 métert írtak. Jobb híján ezekkel számoltam.
A következő eredményeket kaptam:
SD4000                       4,75              9,5
   AU                           +4%            -4,5%
   SO                          +3,8%          -3,4%
Az azonos szalagsebességnél tapasztalható eltérés valószínűleg a szalaghossz pontatlan ismeretéből ered, de tény, hogy ennél a készüléknél 4,75-ön cca +4%, 9,5-en cca -4% a sebesség eltérés.
SD4020                       4.75              9,5
   AU                             0!              -13,5%!
   SO                          +2,6%          -10,9%
Itt az eltérés középértéken +1,3% és -12,1%, ami lényegesen nagyobb az előzőnél.
Az első kérdés, ami felmerült bennem: mi okozza ezeket az eltéréseket? A szíjak elöregedése? A trimmer poti problémája? Csapágyazás? Azon kívül 4,75-ön miért pozitív, 9,5-en miért negatív az eltérés?
Ha a probléma gyökere a szíjak, akkor hol lehet megbízhatóan kompatibilis szíjakat beszerezni? Ha a trimmert kell állítani, akkor hol, kivel tudom ezt megtenni precízen?
Tovább menve: ha az öregedés jeleit el kell takarítani (tiszítás, elektrolit kondenzátor csere, stb.), akkor szintén hol és kivel tudom ezt megtenni?
A kisebbik, de ugyanúgy zavaró probléma az, hogy a kazetta végén nem kapcsolja ki az aktuális billentyűket (lejátszás, gyors cséve, stb.). Miként orvosolható ez a probléma is?
Remélhetőleg köszönöm a segítő válaszokat. 

• 0

#197 pimpipa

pimpipa

• Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 20 - 20:08

Azt azért tudni kellene, hogy az ország melyik részében.

hop.pilsner@gmail.com

• 0

#198 pimpipa

pimpipa

• Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 20 - 20:06

hop.pilsner@gmail.com

• 0

#199 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 652 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 16 - 22:12

http://www.ebay.de/i...ScAAOSwa-dWmRMI

• 0

#200 pimpipa

pimpipa

• Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 03 - 23:16

Azt azért tudni kellene, hogy az ország melyik részében.

Budapesten

• 0

5 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 5 vendég, 0 anonim felhasználó