Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Kazettás deckek

• Please log in to reply
5732 válasz erre a témára

#181 susuka999

susuka999

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 136 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 20:23

Szerez egy tükör kazettát. nyomaték merő kazit

• 0

#182 YvsMad

YvsMad

MAD

• Házimozi Tanácsadó
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.574 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:házimozi, hifi, fotó, kamerák, retro számítógépek

Elküldve: 2015 március 06 - 20:21

Fej nem kopott, tokeletes a felszine. Demagnetizalva van, az elallitodast nem tudom, scope-om nincs, de gyari beallitassal uzemel, meg nem volt hozzanyulva. Azt a magnot, amivel a felvetelt csinaltam, ennek a fejallasara allitottam, mivel az mar amugy is el volt tekerve. Tehat elmeletileg ugyanaz a ketto. Fejre nem gyanakszom, persze lehet tevedek.

Akkor nem is a saját felvétel nyávog, hanem egy eltekergetett fejű másik magnóé?

• 0

Sys1: TV: LG 47LB730V 3D, STB+BDR+HDD: Panasonic DMR-BCT730 3D, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450-K 3D
CD:
NAD C 565BEE, AVR: Pioneer SC-LX86-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Center: Monitor Audio Silver RX Centre, Rear: Monitor Audio Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.
Sys2: TV: Panasonic TX-39AS650E 3D, BD: Panasonic DMP-BDT465 3D
Sys3: TV: Samsung UE32H6470 3D, BD+SACD: Sony BDP-S570 3D
Fotó:
Sony Cyber-shot DSC-HX60

#183 lacika0926

lacika0926

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 73 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 18:48

Fej nem kopott, tokeletes a felszine. Demagnetizalva van, az elallitodast nem tudom, scope-om nincs, de gyari beallitassal uzemel, meg nem volt hozzanyulva. Azt a magnot, amivel a felvetelt csinaltam, ennek a fejallasara allitottam, mivel az mar amugy is el volt tekerve. Tehat elmeletileg ugyanaz a ketto. Fejre nem gyanakszom, persze lehet tevedek.

kiszedném egy régi de jó kazettából a filcet és a megvezetést is kicsit kipusztítanám belőle aztán megnézném .hogy mit csinál vele a magnó......ha elviszi valamilyen irányba a szalagot akkor gáz van 

• 0

#184 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 18:09

• 0

#185 YvsMad

YvsMad

MAD

• Házimozi Tanácsadó
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.574 Hozzászólás:
  • Interests:házimozi, hifi, fotó, kamerák, retro számítógépek

Elküldve: 2015 március 06 - 17:05

Tegnap kipróbáltam újra. Hullámzik a lejátszás. Hol van magas hang, hol nincs.

Magnófej kopása, elállítódása, felmágneseződése? A kazetta nyomófilce milyen állapotú?

• 0

Sys1: TV: LG 47LB730V 3D, STB+BDR+HDD: Panasonic DMR-BCT730 3D, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450-K 3D
CD:
NAD C 565BEE, AVR: Pioneer SC-LX86-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Center: Monitor Audio Silver RX Centre, Rear: Monitor Audio Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.
Sys2: TV: Panasonic TX-39AS650E 3D, BD: Panasonic DMP-BDT465 3D
Sys3: TV: Samsung UE32H6470 3D, BD+SACD: Sony BDP-S570 3D
Fotó:
Sony Cyber-shot DSC-HX60

#186 herstal

herstal

Beköltözött

• Műszaki Tanácsadó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.505 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 15:55

Nem láttam  különösebb hibát, próbáld meg a szalag elején és a végén is megnézni, hogyan fut.

Herstal: csináltam már ilyen kazettát és nem tűnt fel semmi ingadozás. Itt még a régi görgővel fut, amivel szintén azimuth ingadozás volt, ezért cseréltem: video

• 0
http://www.youtube.c...low=grid&view=0
https://plus.google....656109379804865
"Ez a hely akkor is a hazám lesz,
Ha bárki fia borja is alám tesz
Piros fehér zöld! Így legyen!
Szóljon a himnusz az ünnepen"

#187 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 15:34

A szíijak szerintem eredetiek (persze nem biztos, 2. tulaj vagyok). Iszonyat feszesek szerintem, legalábbis a két lendkereket nem tudnám elfordítani egymástól a szíj szakadása nélkül. Illetve picit lehet keményedett is már az eredetihez képest.

A fejemelést majd megnézem alkalomadtán.

Herstal: csináltam már ilyen kazettát és nem tűnt fel semmi ingadozás. Itt még a régi görgővel fut, amivel szintén azimuth ingadozás volt, ezért cseréltem: video

Szívesen odaadnám valami szakinak bevizsgálásra Bp.-en. Ha ismertek szakembert megköszönném, ha privátban jeleznétek.

Szerkesztve PeachMan által: 2015 március 06 - 15:36

• 0

#188 tunerman

tunerman

Törzsvendég

• Műszaki Tanácsadó
  • PipaPipaPipa
  • 1.946 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 15:34

A szerelvény nem mozog, rugó nyomja a végponthoz, de a görgők mindegyike mozgatható, viszont a rés nincs 1mm. Ez lehet probléma? Esetleg próbáljam összenyomni a szerelvényt?

A gumigörgöt tartó fém szerelvényt ne próbált alakítani, mert tönkreteszed!
A gumigörgök 1mm-es kotyogása nekem sok, a hézagoló müanyag alátétekkel ezt kb. 0,2mm-re állítanám be.
Az általad említett "hullámzó" lejátszás a szalag le-fel mozgására utal, ezt csak olyan alkatrészek okozhatják, amelyek vándorolhatnak a pozicíójukban.

Üdv: TJ.
  • 0
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat Ruby, MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: V-FET bootstrap, CD: Philips T34 level III, TUNER: SAE Mark Six, DECK: Nakamichi 1000/II, REEL: Stellavox SP-8, HANGFAL: Quad ESL57

#189 herstal

herstal

Beköltözött

• Műszaki Tanácsadó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.505 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 15:20

Lehet találgatni, de egyszerűbb lenne megnézni működés közben, hogyan fut a szalag, akkor biztosan látod majd hol  vezet rosszul,  vagy húz félre és persze amit már rég megbeszéltünk, gyárthatnál hozzá egy kazettát, a célnak megfelelne.

http://www.tapeheads...ead.php?t=34141

• 0

#190 Juliuswws

Juliuswws

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 14:52

Közben visszaolvasva a hozzászólásomat úgy érzem helytelenűl fogalmaztam, pontosítanék. Az oldalirányú kotyogáson azt értem, hogy a tengelyt fogva hosszirányban ki-be tudom a csapágyban mozgatni kb. 1mm-t. Láthatóan a tengelyen lévő műnyag gyűrű ütközéséig. Ez a "holtjáték" a többi magnómban is megvan.

Esetleg van olyan szakember Budapesten, aki még foglalkozik ilyen javításával? Tartok tőle, hogy túlmutat ez már ismeretanyag és mérőeszközök hiányában a lehetőségeimen. Vagy nem érdemes foglalkozni vele és "dobjam a sufniba" szegényt?

IMG_5129_zpsc95bfbc1.jpg

Én már ilyet is láttam, de az nagyon szélsőséges eset. (Szerintem valami marha elfelejtette szervizelés közben.)

A te esetedben nem hiszem hogy görbe lenne a tengely . A új görgők szerintem jók és szerintem a tengelyek amikre fel kell tenni sincsenek elkopva.

Viszont jó lenne tudni hogy a jobboldali görgő hamarabb éri-e el a hangtengelyt mint a bal oldali. Lehet hogy ragaccsá vált a zsír itt-ott a mechanikában. Először a jobb oldalinak kellene húznia a szalagot, aztán a bal is becsatlakozik. Kézzel kellene PLAY állásba forgatni a mechanikát, mert amúgy túl gyorsan történik hogy látható legyen.

Amennyiben sokáig túl feszes szíj volt a 2 lendkerék között és úgy lett használva, akár a perselyek is elkophattak amik tartják a tengelyt. (a perselyek kivehetők és 120 fokonként forgathatók ha oda kerülne a sor, bár az a kopás mértékétől is függ)

A fent említett szíj milyen állapotban van?

• 0

#191 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 14:16

Közben visszaolvasva a hozzászólásomat úgy érzem helytelenűl fogalmaztam, pontosítanék. Az oldalirányú kotyogáson azt értem, hogy a tengelyt fogva hosszirányban ki-be tudom a csapágyban mozgatni kb. 1mm-t. Láthatóan a tengelyen lévő műnyag gyűrű ütközéséig. Ez a "holtjáték" a többi magnómban is megvan.

Esetleg van olyan szakember Budapesten, aki még foglalkozik ilyen javításával? Tartok tőle, hogy túlmutat ez már ismeretanyag és mérőeszközök hiányában a lehetőségeimen. Vagy nem érdemes foglalkozni vele és "dobjam a sufniba" szegényt?

• 0

#192 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 13:49

ki van esetleg oválisra kopva a capstan tengely csapágya..az aluszol állandóan lejátszáskor hato erö miat oválisra kopik a csapágya -igy be kapcsoláskor  a görgő eltolja és sétál a szalag.sok vhs videónak is ez volt a gondja. hála a pana alu öntvény mechanika .kiküszöbölte

Köszönöm, így már világos. Kézbefogva a tengelyt megpróbáltam fel-le irányban mozgatni, de nem igazán sikerült. Viszont oldalirányú mozgása kb. 1mm-t van mindkét tengelynek. Elképzelhető, hogy ez okozza a jelenséget? Bár másik magnókat megvizsgálva szintén tapasztalható pici oldalirányú "kotyogás".

• 0

#193 susuka999

susuka999

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 136 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 13:08

Ezt picit részleteznéd? A hangtengely szerintem nem akad. A tartólap vetemedést nem értem. Milyen tartólap, mit figyeljek?

ki van esetleg oválisra kopva a capstan tengely csapágya..az aluszol állandóan lejátszáskor hato erö miat oválisra kopik a csapágya -igy be kapcsoláskor  a görgő eltolja és sétál a szalag.sok vhs videónak is ez volt a gondja. hála a pana alu öntvény mechanika .kiküszöbölte

• 0

#194 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 12:51

Ok, gyári szerelvényen vannak a gumigörgök - de fel-le mozgathatók-e a tengelyükön?

A szerelvény nem mozog, rugó nyomja a végponthoz, de a görgők mindegyike mozgatható, viszont a rés nincs 1mm. Ez lehet probléma? Esetleg próbáljam összenyomni a szerelvényt?

• 0

#195 tunerman

tunerman

Törzsvendég

• Műszaki Tanácsadó
  • PipaPipaPipa
  • 1.946 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 12:39

Ok, gyári szerelvényen vannak a gumigörgök - de fel-le mozgathatók-e a tengelyükön?

• 0
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat Ruby, MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: V-FET bootstrap, CD: Philips T34 level III, TUNER: SAE Mark Six, DECK: Nakamichi 1000/II, REEL: Stellavox SP-8, HANGFAL: Quad ESL57

#196 herstal

herstal

Beköltözött

• Műszaki Tanácsadó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.505 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 12:32

Hello!

Koszos, hiányos, de azért sikerült elindítani.

JVC D-E3

https://plus.google....074300729723585

• 0

#197 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 12:19

Lehet capstan csapágy kopás. vagy vetemedés a tartó lapon .

Ezt picit részleteznéd? A hangtengely szerintem nem akad. A tartólap vetemedést nem értem. Milyen tartólap, mit figyeljek?

• 0

#198 susuka999

susuka999

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 136 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 11:26

Lehet capstan csapágy kopás. vagy vetemedés a tartó lapon .

• 0

#199 PeachMan

PeachMan

Újonc fórumos

• Pipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 11:03

A görgőket a fémrésszel együtt cseréltem teljesen új, gyári alkatrészekre. A csatolt képen a megrendelt alkatrészek vannak. Tehát én magam nem szereltem szét a görgőt és a kart.

Csatolt képek:

• $_57.JPG

• 0

#200 tunerman

tunerman

Törzsvendég

• Műszaki Tanácsadó
  • PipaPipaPipa
  • 1.946 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 06 - 08:53

:D

"" Elküldve: 2014 december 15 - 16:25

A jobb oldali gumigörgö már szemmel láthatóan "hordós" , mindkettöt cserélni kell. A gumiszíjakat is, mert valószinüleg azok is megadták már magukat...""
Lehet, hogy az új görgők "vándorolnak" le-fel, mert nincsenek rendesen kihézagolva a tengelyen.

Csatolt képek:

• gumigörgő.jpg

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó