Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Kazettás deckek

• Please log in to reply
5941 válasz erre a témára

#181 szamóca

szamóca

Az autodidakt.

• Műszaki Tanácsadó
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.843 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2015 október 10 - 15:05

általában cérnát kötnek a  helyére és leveszik,és kész

Igen, ezt a módszert szerettem volna kikerülni. :rolleyes:

• 0

Ne keverjük!
A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

#182 Guest_cisco2_*

Guest_cisco2_*
  • X

Elküldve: 2015 október 10 - 12:28

Kis segítségre lenne szükségem a szakiktól.

Van egy Aiwa  AD-F 260 deck-em, amibe elcseppfolyósodtak a gumiszíjjak az idők folyamán.

Ezek méretére lenne szükségem, ha valaki tudná....

általában cérnát kötnek a  helyére és leveszik,és kész

• 0

#183 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.167 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 09 - 00:24

Egy jó metál kazi legyen max. 5000-10000Ft vagy hasonló.

De normál Teac 40, arany TDK 120???

Ezekkel azért beszélgetnék egy kicsit  :D

• 0

#184 szamóca

szamóca

Az autodidakt.

• Műszaki Tanácsadó
  • 6.843 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 08 - 20:01

Döbbenetes. gondolkodik.gif

• 0

Ne keverjük!
A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

#185 szamóca

szamóca

Az autodidakt.

• Műszaki Tanácsadó
  • 6.843 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 08 - 19:24

:smile51:  :smile51:  :smile51: Lekéstem ezt a naccerű vételt!

Szerintem felrakja még párszor. :D

Ennyiért már nagyon jó decket is kapni, nemhogy egy kazit.

Szerkesztve szamóca által: 2015 október 08 - 19:25

• 0

Ne keverjük!

#186 tonee73

tonee73

Törzsgárda

• Adminisztrátor
  • 9.095 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás + bicajozás

Elküldve: 2015 október 08 - 18:10

:smile51:  :smile51:  :smile51: Lekéstem ezt a naccerű vételt!

• 0

Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD72mkIISE + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

#187 szamóca

szamóca

Az autodidakt.

• Műszaki Tanácsadó
  • 6.843 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 08 - 18:05

Hú!!  :nonononono:

• 0

Ne keverjük!

#188 szamóca

szamóca

Az autodidakt.

• Műszaki Tanácsadó
  • 6.843 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 06 - 20:08

Kis segítségre lenne szükségem a szakiktól.

Van egy Aiwa  AD-F 260 deck-em, amibe elcseppfolyósodtak a gumiszíjjak az idők folyamán.

Ezek méretére lenne szükségem, ha valaki tudná....

• 0

Ne keverjük!

#189 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 636 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 04 - 16:57

http://www.ebay.de/i...=item1c583ee5a2

• 0

#190 Guest_cisco2_*

Guest_cisco2_*
  • X

Elküldve: 2015 október 04 - 16:49

Szép kis sony,de a lévis márkárol se feletkezünk meg,én abban a korban nötem fel mikkor még az öre germániu végfokot használ egy videoton orfeuszban,na megy még a sokol rádió ,.elta orion akkori márkák,hát letünt egy korszak ,.Még emlékszek arra is mikor az örek megvet a bakeliteket és bömbölt a 100 fok celsius na meg ezek azok.DE SZÉP IS VOLT leborulok.gif

• 0

#191 Huszti Zsolt

Huszti Zsolt

Fórumlakó

• Heed
  • PipaPipa
  • 842 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 02 - 18:21

Azt hiszem, a kicsi Sony 'walkman' mindenhová befér! :D
Na jó, ez csak egy játékszer, igaz. Viszont érdekes, hogy próbálkoztam Sony ES és Nakamichi magnókkal, de az autóhifim a leginkább ezt a kis 'walkman"-t preferálja. Persze az csak egy Becker, vagy mi...  ;)

DSC_0003.jpg

• 0

#192 Huszti Zsolt

Huszti Zsolt

Fórumlakó

• Heed
  • PipaPipa
  • 842 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 02 - 18:19

Huszti Úr, ne haragudjon, hogy megkérdem. :D Heed készülékek mellé, IKEA bútorba, milyen magnót teccik ajánlani max. 33cm-es szélességgel?

Azt hiszem, a kicsi Sony 'walkman' mindenhová befér! :D
Na jó, ez csak egy játékszer, igaz. Viszont érdekes, hogy próbálkoztam Sony ES és Nakamichi magnókkal, de az autóhifim a leginkább ezt a kis 'walkman"-t preferálja. Persze az csak egy Becker, vagy mi...  ;)

• 0

#193 contaxg

contaxg

Nomono fejhallgatóbolt

• LIN
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.781 Hozzászólás:
  • Interests:Fejhallgatók, DAC-ok, fejhallgató erősítők

Elküldve: 2015 október 01 - 22:47

Volt (van) ez is, az is. :) (Igaz, ma már csak technikatörténeti érdekességként tartom, használni nagyon keveset használom.)
Nyugodtan összeengedhető a Nakákkal, igaz ez esetben megfelelő kazettaválasztás szükséges, egy nagyobb Nakát meg szinte bármire be lehet állítani, de azért az is akkor hozza a legjobb formáját, ha az alapbeállítás szerinti kazetta kerül bele. (Kivéve CR7-9-Dragon) 
Egyébként érdekes, a Nakák közül pl. nem a Dragon a legjobb hangú. De kétség kívül az a leglátványosabb és legelterjedtebb. LX5/BX300/CR4-től felfelé már a hangminőség nem javult, csak a szolgáltatás és persze a gyerekjáték. (Ilyen olyan tekergetők. A valaha volt legjobb hangú Nakám egy BX300E volt, igaz nagyon beállítva! (2 hétig dolgoztam rajta, aztán ennyi melót már soha nem feccöltem magnóba.) A Dragonomnál ha csak egy picit is, de jobb volt. 
Aztán visszatértem egy Revox orsóshoz kis időre, megint aztán már nem magnóztam többé.
Most újra picit magnózom, az autómban van magnó(!!), élvezem! :)

Huszti Úr, ne haragudjon, hogy megkérdem.:D Heed készülékek mellé, IKEA bútorba, milyen magnót teccik ajánlani max. 33cm-es szélességgel?

• 0

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog

fül-, és fejhallgató blog

#194 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 636 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 szeptember 30 - 17:51

http://www.ebay.de/i...=item2ee68c6683

• 0

#195 tunerman

tunerman

Beköltözött

• Műszaki Tanácsadó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.017 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 szeptember 26 - 08:39

Mivel van saját összehasonlítási alapom (Nakamichi 1000/II, 700, 550, Dragon), valamint járt már nálam szinte az összes többi kazettás gyártó nagyágyúja ;) ...ki merem jelenteni, hogy a Nakamichi 1000/II kockagombos első szériája a legjobb hangú naka.

A szenzor érintős második szériás 1000/II a megváltoztatott alkatrész készlet miatt már nem hozza ugyanazt a hangot...

Van különben egy szinte új(!) Sony WM-D6C gépem is, aranyos játékszer, de nem több.

Üdv: TJ.

Csatolt képek:

• naka1000.jpg

• 2

LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat Ruby, MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: V-FET SRPP, CD: Philips T34 level III, TUNER: SAE Mark Six, DECK: Nakamichi 1000/II, REEL: Stellavox SP-8, HANGFAL: Sequerra MET7 MKII

#196 Huszti Zsolt

Huszti Zsolt

Fórumlakó

• Heed
  • PipaPipa
  • 842 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 szeptember 26 - 07:41

Egy ilyen wm6dc a munkahelyi magnóm.prezentálom a fiatalságnak mennyivel jobban szól,mint az iphone6. Amugy a különbség drámai(a walkman javára)

De nem ereszteném össze a Nakákkal.megennék.

a kedvencem amikor megkérdezték.erre hogy töltöm rá a zenét. :D

Volt (van) ez is, az is. :) (Igaz, ma már csak technikatörténeti érdekességként tartom, használni nagyon keveset használom.)
Nyugodtan összeengedhető a Nakákkal, igaz ez esetben megfelelő kazettaválasztás szükséges, egy nagyobb Nakát meg szinte bármire be lehet állítani, de azért az is akkor hozza a legjobb formáját, ha az alapbeállítás szerinti kazetta kerül bele. (Kivéve CR7-9-Dragon) 
Egyébként érdekes, a Nakák közül pl. nem a Dragon a legjobb hangú. De kétség kívül az a leglátványosabb és legelterjedtebb. LX5/BX300/CR4-től felfelé már a hangminőség nem javult, csak a szolgáltatás és persze a gyerekjáték. (Ilyen olyan tekergetők. A valaha volt legjobb hangú Nakám egy BX300E volt, igaz nagyon beállítva! (2 hétig dolgoztam rajta, aztán ennyi melót már soha nem feccöltem magnóba.) A Dragonomnál ha csak egy picit is, de jobb volt. 
Aztán visszatértem egy Revox orsóshoz kis időre, megint aztán már nem magnóztam többé.
Most újra picit magnózom, az autómban van magnó(!!), élvezem! :)

• 0

#197 Zolika3

Zolika3

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 30 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 szeptember 26 - 01:11

Ebben sem több motor, sem több fej nem volt, mégis azon nagyon kevés magnó közül az egyik, amelyik a nagy Nakamichi darabokkal versenyben volt.
attachicon.gifwmd6c.jpg

Egy ilyen wm6dc a munkahelyi magnóm.prezentálom a fiatalságnak mennyivel jobban szól,mint az iphone6. Amugy a különbség drámai(a walkman javára)

De nem ereszteném össze a Nakákkal.megennék.

a kedvencem amikor megkérdezték.erre hogy töltöm rá a zenét. :D

• 0

#198 maczko

maczko

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 54 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 szeptember 21 - 16:22

Na ez mi a bánatnak valakinek? :-Đ Semmire nem jó.

• 0

#199 maczko

maczko

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 54 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 szeptember 21 - 16:17

Ebben sem több motor, sem több fej nem volt, mégis azon nagyon kevés magnó közül az egyik, amelyik a nagy Nakamichi darabokkal versenyben volt.
attachicon.gifwmd6c.jpg

Kedves Zsolt,

Igaz. Ismerem a portékát. Nem filléres holmi. Lentebb csak susukát idéztem sokkal régebbről, egy másik fórumról. Ha azonosak egyáltalán...

Szerkesztve maczko által: 2015 szeptember 21 - 16:20

• 0

#200 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.167 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 szeptember 19 - 22:45

http://www.ebay.com/...=item1c5879ba84

• 0