Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Kazettás deckek

• Please log in to reply
5990 válasz erre a témára

#181 pali923

pali923

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.119 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:zene
    még több zene

Elküldve: 2015 december 02 - 08:51

Én nem kardoskodom egyik mellett sem.

A régi analóg technikán nőttem fel. Péntek esténként ujjaim a rec-play gombon, és vártam Komjáty-t. Varázslatosan villogott a kivezérlésjelző, és boldog voltam, hogy milyen jó zenét vehetek fel.

Megvolt a feeling-je a dolognak.

"Zene" füleimnek, amikor ilyet olvasok. :) Emlékszem, milyen mérges voltam, amikor régen keresett zeneszámok közepébe beleszólt a bemondó mondjuk a reggeli műsorban. Ma is megvan a Pio deckem, de amikor néhány évtized szünet után elővettem, nagyon zavart a zaj, amit produkálni tud. Ezt a 80-as években valahogy nem vettem észre. Most már más az ízlés, és más a hangzásvilág, amit a mostani készülékek nyújtani tudnak. Azért az LP-ket hallgatom lelkesen.

Ami még megváltozott azóta, az a zene értéke.

Az első ilyen "élményem" jó régen volt: a Modern Talking c. banda nyilatkozta a csúcson, hogy egy hónap alatt írtak 110 dalt, és ebből a legjobb tizet feltették az albumra. Közben valami Pink Floyd nevű zenekar néha 2 évet is képes volt egy lemez összerakásán tökölni. Ma már biztosan nem értenék, hogy miért spóroltunk annak idején hónapokig vagy tovább egy-egy lejátszó vagy akár lemez kedvéért. Ha sikerült nyugatra kijutni néha, biztosan több lemezzel tértem haza.

Ma még mindig őrizzük ezeket a régi nagy albumokat, sőt a magnókat és lemezjátszókat is, miközben most percemberkék állnak a slágerlisták élén, akikre már 5 év múlva sem fog senki emlékezni. Ezekből a zenékből gyűjtenek a fiatalok ezernyi mp3-at, hiszen a technikai lehetőségek korlátlanok, akár a beszerzést, akár a tárolást, hallgatást illetően.  Ma ezeket az mp3 zenéket minden szívfájdalom nélkül lehet törölni, hiszen van helyette ezer másik egy perc alatt.

• 2

erősítő: Creek Destiny + Arcam AVR300, cd: Marantz CD5000, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB251+Ortofon M20E, média: iamm Novatron NTR82, front: Triangle Antal EX, center: Celestion F48c, megjelenítő: Hisense 42"plazma, hangfalkábel: DNM, IC: Valhalla CuAgSS, tápkábel: Valhalla CuIV
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A helyzet reménytelen, de nem komoly...

#182 szamóca

szamóca

Az autodidakt.

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.879 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 01 - 00:20

Hát az SSD sem egy életbiztosítás. De akár HDD, akár SSD, 10 év múlva már SATA csati sem lesz, mint ahogy az IDE is eltűnt már az alaplapokról. Akkor aztán mehet az öszes HDD meg SSD archívum a levesbe. Lehet mindent másolni, már ami még olvasható lesz és még lesz gép, amire rá lehet kötni. Vagy csak simán megdöglik az állandóan forgó mágneses adathordozó és viszlát több TB anyag. Mondjuk semmi sem tart örökké, a régi kazik és CD-k sem, de azokkal még lehetett foglalkozni és szórakozást nyújtottak. Egy letöltöm-meghallgatom-letörlöm fájlnak viszont nincs semmi értéke, nem jelent hobbit és nem lesz belőle emlék sem.

Nem tisztem hogy győzködjelek, de van (digitális) kiút ha nagyon akarom. (több példányos mentés optikai, és mágneses tárolókon. nálam pl. így van a fontosabbakkal.) Az analógnál is kigyulladhat a ház és porrá ég mindened, ugyanott vagy vele. Nekem ami CD-n, kazettán megvan, digitalizálva is megvan, a könnyebb elérés miatt.

Nekem is bekrepált már HDD, én is bosszankodtam miatta, de azóta a fontosakat több példányolom.  Ha új tároló dolgok jönnek, átmásolom és kész. Ha a SATA megszűnik lesz átmenet mint ahogy a IDE váltásnál is voltak mindkettőt fogadó alaplapok. Ha kristály lesz az, akkor majd megoldják az adatátvitelt azokhoz is, én nem félek tőle, hiszen igény lesz rá.

Az meg hogy a szórakozásomat nyújtó hangot, képet milyen technikai háttérből kapom meg, alapvetően mindegy, ha jó a minősége, pláne.

Én dúdolom (dörmögöm)  Leonard Cohen-el a Mindeki tudját, akár kaziról jön a hang, akár a PC-mről. Az már a ló másik oldala szerintem, ha ez alapján nem tudom élvezni a zenéjét. ;) 

• 0
Ne keverjük!
A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

#183 Voyager

Voyager

ex m.pat

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.640 Hozzászólás:
  • Interests:AUDIO

Elküldve: 2015 november 30 - 23:37

Egy letöltöm-meghallgatom-letörlöm fájlnak viszont nincs semmi értéke, nem jelent hobbit és nem lesz belőle emlék sem.

Gyerekkoromban a legnagyobb audio élmény, a kazettára történő felvétel volt és lehetett ez kazettamásolás, vagy élő rádiófelvétel. Később, még nagyobb élményt jelentett, a lemezjátszón forgó lemez látványa közben átélt zene. Mindezek mélyen megmaradtak bennem és élvezem a mai napig a technika látványát a zenével együtt, viszont nagyon szívesen keresgélek és találok igazi audio élményeket az interneten is. Miért is lenne ez elítélendő?

Szerkesztve m.pat által: 2015 november 30 - 23:39

• 0

#184 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 16.339 Hozzászólás:
  • Interests:házimozi, hifi, fotó, kamerák, retro számítógépek

Elküldve: 2015 november 30 - 23:08

Értelek én, és igazad is van, de ez ellen tenni nem tudsz.

A jelenlegi fő adathordozó a HDD, amit az SSD-k leváltanak majd, és ezekre át kell írni a tárolt tartalmakat.

Ha később újabbak jönnek, akkor pedig azokra. Én felhőben nem tárolnék semmit. Ebben nagyon maradi vagyok.

Helyi személyes adattárolásra mindig szükség lesz szerintem, úgyhogy ez nem fog kimenni a divatból, bármennyire is szeretnék az adatokat csak felhőkben tárolni a "nagyok."

Hát az SSD sem egy életbiztosítás. De akár HDD, akár SSD, 10 év múlva már SATA csati sem lesz, mint ahogy az IDE is eltűnt már az alaplapokról. Akkor aztán mehet az öszes HDD meg SSD archívum a levesbe. Lehet mindent másolni, már ami még olvasható lesz és még lesz gép, amire rá lehet kötni. Vagy csak simán megdöglik az állandóan forgó mágneses adathordozó és viszlát több TB anyag. Mondjuk semmi sem tart örökké, a régi kazik és CD-k sem, de azokkal még lehetett foglalkozni és szórakozást nyújtottak. Egy letöltöm-meghallgatom-letörlöm fájlnak viszont nincs semmi értéke, nem jelent hobbit és nem lesz belőle emlék sem.

• 1
Eladó CD lejátszók: Sony CDP-790, Technics SL-PG590, Philips CD 713 Link: http://www.avx.hu/fo...6-cd-lejátszók/
Sys1: TV: LG 47LB730V 3D, BDR+HDD+STB: Panasonic DMR-BCT730 3D, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450-K +CFW 3D,
CD: Marantz CD 6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Center: Monitor Audio Silver RX Centre, Rear: Monitor Audio Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.
Sys2: TV: Panasonic TX-39AS650E 3D, BD: Panasonic DMP-BDT465 3D
Sys3: TV: Samsung UE32H6470 3D, BD+SACD: Sony BDP-S570 3D

#185 szamóca

szamóca

Az autodidakt.

• V.I.P.
  • 6.879 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 30 - 21:19

Nem a digitális ellen írtam, hanem a rövid életű eldobható cuccok ellen.

Ma mi az adathordozó és hol lehet lejátszani 10 év múlva? Mert a 30-40 évvel ezelőttiekhez még van készülék, de a maiakhoz már 10 év múlva sem lesz semmi. A mai felhőkhöz 10 év múlva már nem fogsz hozzáférni, mert addigra megszűnik és más lesz helyette. Ami nem ott van nálad fizikailag, az megszűnhet egyik napról a másikra. Eltűnik a fenntartó cég és az egész gyűjteményednek búcsút inthetsz.

Értelek én, és igazad is van, de ez ellen tenni nem tudsz.

A jelenlegi fő adathordozó a HDD, amit az SSD-k leváltanak majd, és ezekre át kell írni a tárolt tartalmakat.

Ha később újabbak jönnek, akkor pedig azokra. Én felhőben nem tárolnék semmit. Ebben nagyon maradi vagyok.

Helyi személyes adattárolásra mindig szükség lesz szerintem, úgyhogy ez nem fog kimenni a divatból, bármennyire is szeretnék az adatokat csak felhőkben tárolni a "nagyok."

• 0
Ne keverjük!
A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

#186 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • 16.339 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 30 - 19:38

Amikor az ámítástechnika bevonult az audió ágazatba, akkor  azért tudott teret nyerni az analóggal szemben, mert praktikusabb volt.

Ha belegondolunk, a  hatalmas tárhely mellett minimális a helyigény, egyes paraméterek ugrásszerűen megnőttek (pl. jel-zaj viszony, dinamika. ill. megszűnt a szalagoknál pl. a nyafi, vagy a lemezjátszóknál a rumpli).

A mechanikus elemek elhasználódása, minimális, vagy megszűnt. A katalogizálás, áttekinthetőség, szerkeszthetőség, másolatkészítés és hozzáférési idő, mind-mind felhasználóbarát lett.

A ár/mennyiség az adathordozón, ill. az előállítási/eladási költségek tekintetében pedig végképp betettek az analógnak.

Sajna a möpöszfrí és egyéb "takarékos" megoldások nem a minőségi zenehallgatás irányába terelték a dolgot, de a cél nem is ez volt, hanem az olcsóság (kis tárhelyigény) mindenekfelett.

Azonban a digitnek is megvan a kiváló hangú felső kategóriája, (pl. Lumin) ami ma ugyanolyan elérhetetlenül drága, mint régen egy Pio 1250-es, vagy egy Naka dragon volt.

Tehát lehet vágyakozni a jobbra manapság is.

Az analóg technikához elsősorban mechanikus alkatrészeket, berendezésorientált IC-ket egyre nehezebb beszerezni. Vannak guruk, akik erre specializálódnak, de lassan kikopnak a beszerzési helyek, és az egyedi legyártás, legyártatás lesz az egyetlen hozzáférhetőség. Ez a javíthatóságot, és annak árképzését nem abba az irányba viszi, amerre szeretnénk.

A régi gyűjtögetős, minden szám megszerzése külön öröm kategóriájú élet megszűnik.

Végül sajna marad a dobdelvegyélmásikat cajg, mert nem lesz más választás.

Nem a digitális ellen írtam, hanem a rövid életű eldobható cuccok ellen.

Ma mi az adathordozó és hol lehet lejátszani 10 év múlva? Mert a 30-40 évvel ezelőttiekhez még van készülék, de a maiakhoz már 10 év múlva sem lesz semmi. A mai felhőkhöz 10 év múlva már nem fogsz hozzáférni, mert addigra megszűnik és más lesz helyette. Ami nem ott van nálad fizikailag, az megszűnhet egyik napról a másikra. Eltűnik a fenntartó cég és az egész gyűjteményednek búcsút inthetsz.

Szerkesztve YvsMad által: 2015 november 30 - 19:44

• 0
Eladó CD lejátszók: Sony CDP-790, Technics SL-PG590, Philips CD 713 Link: http://www.avx.hu/fo...6-cd-lejátszók/
Sys1: TV: LG 47LB730V 3D, BDR+HDD+STB: Panasonic DMR-BCT730 3D, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450-K +CFW 3D,
Front: Monitor Audio Silver RX6, Center: Monitor Audio Silver RX Centre, Rear: Monitor Audio Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

#187 aeternum

aeternum

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 347 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 30 - 14:08

Számomra nem az analóg és a digitális technika között van a határ, hanem a hifizés, mint hobbi (lehet rá jobb szót is találni, aki akar) és a letöltős zenék mobil eszközön hallgatása között.
A net tele van működőképes vagy javítható hifi komponensekkel a 70-80-90-es évekből, gyönyörű ritkaságokkal és érdekes egyedi megoldásokkal is. Ezekkel is lehet matatni, gyűjteni, felújítani, nézegetni és használni is. De mit tudunk felmutatni a 2000-es évek közepe óta? Mobiltelefont és iPod klónokat? Ezekből mi lesz 20-30-40 év múlva? Már 10 év múlva sem lehet ezeket a vackokat bekapcsolni, mert az akkujuk rég megdöglött, hozzájuk való spéci akku a világon sincs. Egy hifis gyűjteményben vagy akár múzeumban 2000 utántól már semmit nem lehet felmutatni, mert nincs semmi olyan, ami érdekes lenne ebből a korból.

Változik a világ. Nekünk ez a normális az utódoknak meg ami lesz. Nem fogja őket érdekelni a tartós mechanika mivel mindent szervereken és virtuálisan tárolnak a frontend meg tenyérnyi. Cest la vie.
  • 1
....nem dicsexem....

#188 szamóca

szamóca

Az autodidakt.

• V.I.P.
  • 6.879 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 30 - 12:26

Számomra nem az analóg és a digitális technika között van a határ, hanem a hifizés, mint hobbi (lehet rá jobb szót is találni, aki akar) és a letöltős zenék mobil eszközön hallgatása között.

A net tele van működőképes vagy javítható hifi komponensekkel a 70-80-90-es évekből, gyönyörű ritkaságokkal és érdekes egyedi megoldásokkal is. Ezekkel is lehet matatni, gyűjteni, felújítani, nézegetni és használni is. De mit tudunk felmutatni a 2000-es évek közepe óta? Mobiltelefont és iPod klónokat? Ezekből mi lesz 20-30-40 év múlva? Már 10 év múlva sem lehet ezeket a vackokat bekapcsolni, mert az akkujuk rég megdöglött, hozzájuk való spéci akku a világon sincs. Egy hifis gyűjteményben vagy akár múzeumban 2000 utántól már semmit nem lehet felmutatni, mert nincs semmi olyan, ami érdekes lenne ebből a korból.

Amikor az ámítástechnika bevonult az audió ágazatba, akkor  azért tudott teret nyerni az analóggal szemben, mert praktikusabb volt.

Ha belegondolunk, a  hatalmas tárhely mellett minimális a helyigény, egyes paraméterek ugrásszerűen megnőttek (pl. jel-zaj viszony, dinamika. ill. megszűnt a szalagoknál pl. a nyafi, vagy a lemezjátszóknál a rumpli).

A mechanikus elemek elhasználódása, minimális, vagy megszűnt. A katalogizálás, áttekinthetőség, szerkeszthetőség, másolatkészítés és hozzáférési idő, mind-mind felhasználóbarát lett.

A ár/mennyiség az adathordozón, ill. az előállítási/eladási költségek tekintetében pedig végképp betettek az analógnak.

Sajna a möpöszfrí és egyéb "takarékos" megoldások nem a minőségi zenehallgatás irányába terelték a dolgot, de a cél nem is ez volt, hanem az olcsóság (kis tárhelyigény) mindenekfelett.

Azonban a digitnek is megvan a kiváló hangú felső kategóriája, (pl. Lumin) ami ma ugyanolyan elérhetetlenül drága, mint régen egy Pio 1250-es, vagy egy Naka dragon volt.

Tehát lehet vágyakozni a jobbra manapság is.

Az analóg technikához elsősorban mechanikus alkatrészeket, berendezésorientált IC-ket egyre nehezebb beszerezni. Vannak guruk, akik erre specializálódnak, de lassan kikopnak a beszerzési helyek, és az egyedi legyártás, legyártatás lesz az egyetlen hozzáférhetőség. Ez a javíthatóságot, és annak árképzését nem abba az irányba viszi, amerre szeretnénk.

A régi gyűjtögetős, minden szám megszerzése külön öröm kategóriájú élet megszűnik.

Végül sajna marad a dobdelvegyélmásikat cajg, mert nem lesz más választás.

• 0
Ne keverjük!

#189 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • 16.339 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 28 - 22:20

Szerkesztve YvsMad által: 2015 november 28 - 22:24

• 2

#190 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • 16.339 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 28 - 21:42

Megvolt a feeling-je a dolognak.

Akkoriban a zenehallgatás, a felvételek készítése és gyűjtése hobbi volt, azaz elfoglaltság.

Ha megkérdezték, hogy mit szeretsz csinálni szabadidődben, ez is közte volt.

A felvételek készítésekor lehetett a készülékeken matatni, beállítani a legjobb paramétereket, megfigyelni és kihasználni a különböző kazetták és szalagok tulajdonságait, gyönyörködni a készülékekben, vagy csak hátradőlve hallgatni a zenét. A kedvenc zenék megszerzése külön elfoglaltság volt, jártuk a boltokat  felkerestük a haverokat, közös tevékenység volt, ami még nagyobb élményt adott. A jobb készülékek után is vágyakoztunk, gyűjtöttünk rájuk, esetleg kimentünk nyugatra bevásárolni, stb.

Ma már nincs ilyen. A fiatalok körében a zenehallgatás egy háttértevékenység, felvételt készíteni nem lehet, csak letöltenek valamit, ami olyan minőségű, ahogy valaki más betömörítette, semmit nem lehet vele kezdeni, legfeljebb letörölni. A gyűjtemény egy mozdulattal letörölhető fájlokból áll, nincs semmi értéke. A zenék megszerzése a szoba sarkában egyedül végzett művelet, semmilyen plusz élményt nem ad. A készülékek "kutyahajigáló" mobil eszközök, amik inkább divatcikkek, gyorsan elavulnak és jó messzire el lehet hajítani, mert használtan értéktelenek. Ha megkérdeznek egy fiatalt, hogy mi a hobbija, a zenehallgatás már a legritkább esetben merül fel, mert már nem önálló tevékenység és nem kapcsolódik hozzá semmilyen más élmény.

Szerkesztve YvsMad által: 2015 november 28 - 21:56

• 1

#191 szamóca

szamóca

Az autodidakt.

• V.I.P.
  • 6.879 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 25 - 23:41

Van , akinek reneszánsz, van, akinek " új " , van , akinek múlt.

A digitális technikában az zavar,hogy túl steril . Van benne süket csend, és kevés benne a felharmónikus -nem fér bele annyi adat.

Az analóg, szerintem természetesebb, a sok hibájával együtt.

Hallgatom mindegyiket, a digitálisak hosszú távon jobban fárasztanak. Lehet, az a hibám, hogy az analógon nőttem fel.

A netről is inkább a Tandberg TCD 310 Mk II. -re veszek fel, és azt hallgatom, így sokkal elviselhetőbb még az MP3 is :)

Vinyl és CD lemezről hallgassad meg ugyanazt a darabot, persze megfelelő vasakon keresztül. Nem csak a High End , a megfelelően összeállított Hi-Fi is alkalmas rá.

Nekem jobban tetszik.Itt is lehetne vitatkozni miért jobb az egyik, vagy a másik. Nézetem szerint egyéni gusztus dolga , mint a bor ivás .

Hogy lemezt és kazettát meg kell fordítani, vagy az orsóson szalagot befűzni, fejeket tisztítani, talán még izgalmasabb is , mint kattintani, vagy a "buzerátort " gyk. távirányítót nyomkodni.

Én nem kardoskodom egyik mellett sem.

A régi analóg technikán nőttem fel. Péntek esténként ujjaim a rec-play gombon, és vártam Komjáty-t. Varázslatosan villogott a kivezérlésjelző, és boldog voltam, hogy milyen jó zenét vehetek fel.

Megvolt a feeling-je a dolognak. Akkortájt, lemezeken nem tudtak semmi hasonlatosan friss külföldi slágerhez hozzájutni, mások sem.

Egyébként a 90Ft-os lemezár akkoriban nem volt olyan sok, de csak hazai kiadású felvételek voltak zömmel a boltokban. A butikok ugyan árultak külföldi lemezeket, de ezek ára miatt egy melósnak elérhetetlenek voltak. Egyébként is sercegett, dörömbölt, nagy hangerőn gerjedt, érzékeny volt a kezelésre, és nem is volt olyan divatos a fiatalok körében, mint a szalagos tárolás.

Orsós jószág még kevés volt, ami volt, az is KGST-s gagyi kategória. Vagy az 4000D ami 15ezerért megint csak nem volt elérhető a pór nép számára. 

A kazettás deck-ek vitték a pálmát, mert könnyen kezelhetőek voltak, és hordozható volt az adathordozó. Vihetted a haverhoz másolni, a csajhoz pajzánkodás alatt hallgatni, buliba, és a legnagyobb baja lehetett, hogy legfeljebb elcsórta valaki a nyüzsgésben. ;)

Senkit nem érdekelt a szűkös dinamikatartomány, a nagy szalagzaj, a szűkös frekiátvitel. A fejet mindenki állítgatta a kazettákhoz, ahány kazi annyi azimutbeállítás volt. :D

Volt aki Dolbyval vett fel, és anélkül játszotta le, hogy cicegjen. Várni hogy előretekerjen, kikeresni a számot, mert nem volt csak a menőbb gépeken AMS,  És minden hibája mellett szerettük.

A mai digit technika már nyújt bizonyos előnyöket a kazettás jószággal szemben. Főleg kényelmi szolgáltatásokat. Nincs várakozás, rögtön megvan ezer számból is az amit keresel, listaszerkesztés, számon belül is pillanatok alatt oda ugrassz ahova akarsz, >100dB jel zaj viszony, alacsony torzítás, egyéb igencsak jó paraméterek stb. Hogy az ezek által nyújtott zenei élményt nem szeretik némelyek, én elfogadom.

Számomra meg most már a kazettás deck hangja lett "más". Azt próbálom szokni. Igen én is vettem nosztalgiából egyet. ;)

Megfér szerintem egymás mellet (után) a két technika. Ez már csak egyéni ízlés dolga, ki melyik tulajdonságait tartja nagyobbra.

• 2
Ne keverjük!

#192 Voyager

Voyager

ex m.pat

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.640 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 25 - 19:22

Ha tudnál kicsit gondolkodni akkor rájönél ara hogy  volt nagy papám és van egy nevelő,iletve egy édes apám,.Még ők meg vannak és abban a korban születek amire  már elnézés mindenkitöl szart se tudsz . És nem órányi hanem darab lemez,azt forgathatod ki a szavaimat nem érdekel, 60  éves vagyok én tudom mi a hangzás,mert ne discoba jártam hanem élőzenét halgatam,tudom minek milyen hangja van,zongora gitár hegedű és még sorolhatnám,mert a mai napig járok operába és ilyen helyekre,és zongora tanár voltam míg nyugdíjba nem mentem 38 évig.Ne akar jón egy taknyos kioktatni hogy mi a hang .Azt írsz amit akarsz,hidegen hagy,a hülyeséged

Kellnerművek visszont igazat kell hogy agyak

pedig igaza van,néha 1000 jobb mint a cd

Nekem ehhez nem kell gondolkodnom, hogy tudjam mindenkinek van/volt nagypapája. Egyébként meg, ha valóban zenetanárt tisztelhetünk benned, akkor elég nagy szégyent hozol a stílusoddal a szakmára.

Szerkesztve m.pat által: 2015 november 25 - 19:22

• 2

#193 Voyager

Voyager

ex m.pat

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.640 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 25 - 19:18

Ha tudnál kicsit gondolkodni akkor rájönél ara hogy  volt nagy papám és van egy nevelő,iletve egy édes apám,.Még ők meg vannak és abban a korban születek amire  már elnézés mindenkitöl szart se tudsz . És nem órányi hanem darab lemez,azt forgathatod ki a szavaimat nem érdekel, 60  éves vagyok én tudom mi a hangzás,mert ne discoba jártam hanem élőzenét halgatam,tudom minek milyen hangja van,zongora gitár hegedű és még sorolhatnám,mert a mai napig járok operába és ilyen helyekre,és zongora tanár voltam míg nyugdíjba nem mentem 38 évig.Ne akar jón egy taknyos kioktatni hogy mi a hang .Azt írsz amit akarsz,hidegen hagy,a hülyeséged...

Ez, hogy jön ide? Lehet, hogy félreértetted, amit írtam. Amúgy meg csak bemásoltál ide, az interneten található hülyeségek közül egyet. Én nem azért hallgatok analógot, hogy eltegyem és a digitális másolatát hallgassam. Magnószalagról pedig igazán értékelhető hangot előcsalogató gépet az átlag Magyar nehezen engedhetett és talán engedhet meg magának. (az általad említett AZ6 vagy AZ7 szintén nem alkalmas erre)

Szerkesztve m.pat által: 2015 november 25 - 19:24

• 0

#194 hifipista

hifipista

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 25 - 17:48

A hanglemez kopása

Egy audiofil kiadású, új állapotú hanglemez igényes berendezésen hallgatva hangminőségben felülmúlhatja a CD lemezeket. A technika jellegéből adódóan azonban egy idő után a legkörültekintőbb kezelés mellett is megjelennek az apró karcok, por rakódik a barázda mélyére, a mechanikus letapogatás a legkímélőbb mód mellett is koptatja a hanglemezt. Előbb-utóbb a hangminőség csökkenni fog, megjelenik a sercegés, kisebb torzítás. Gyüjteményünk legféltettebb darabjainak, beszerezhetetlen ritkaságok megóvásának a legjobb módja, ha a fent leírtak betartása mellett is lehetőleg ritkán hallgatjuk meg őket eredetiben. Mindennapos használat során az eredeti példányok helyett inkább a róluk készült digitális (pld. CD-R, Minidisc, DAT, HDD) vagy analóg (magnókazetta, szalag) kópiát hallgassuk!

Ha tudnál kicsit gondolkodni akkor rájönél ara hogy  volt nagy papám és van egy nevelő,iletve egy édes apám,.Még ők meg vannak és abban a korban születek amire  már elnézés mindenkitöl szart se tudsz . És nem órányi hanem darab lemez,azt forgathatod ki a szavaimat nem érdekel, 60  éves vagyok én tudom mi a hangzás,mert ne discoba jártam hanem élőzenét halgatam,tudom minek milyen hangja van,zongora gitár hegedű és még sorolhatnám,mert a mai napig járok operába és ilyen helyekre,és zongora tanár voltam míg nyugdíjba nem mentem 38 évig.Ne akar jón egy taknyos kioktatni hogy mi a hang .Azt írsz amit akarsz,hidegen hagy,a hülyeséged

Bocs i elirtam ,már sajna elmentek,csak kicsit idegletem etől a lökötöl

• 0

#195 hifipista

hifipista

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 25 - 17:46

Hát nem azt írtad, hogy elkopnak a lemezeid?

Gondolj bele, hogy mit írsz. pl: Ha van ~1200 lemezed (az ~1200 órányi műsor) és nekiállsz egymás után meghallgatni, akkor ~50 napot ott ülsz előtte napi 24 órában, és kétszer nem szólt ugyanaz a zene. Folytasd ezt addig, amíg el nem kopnak a lemezek, mondjuk úgy ismételd meg 1000-szer. Hány évet kaptál?

A hanglemez kopása

Egy audiofil kiadású, új állapotú hanglemez igényes berendezésen hallgatva hangminőségben felülmúlhatja a CD lemezeket. A technika jellegéből adódóan azonban egy idő után a legkörültekintőbb kezelés mellett is megjelennek az apró karcok, por rakódik a barázda mélyére, a mechanikus letapogatás a legkímélőbb mód mellett is koptatja a hanglemezt. Előbb-utóbb a hangminőség csökkenni fog, megjelenik a sercegés, kisebb torzítás. Gyüjteményünk legféltettebb darabjainak, beszerezhetetlen ritkaságok megóvásának a legjobb módja, ha a fent leírtak betartása mellett is lehetőleg ritkán hallgatjuk meg őket eredetiben. Mindennapos használat során az eredeti példányok helyett inkább a róluk készült digitális (pld. CD-R, Minidisc, DAT, HDD) vagy analóg (magnókazetta, szalag) kópiát hallgassuk!

• 0

#196 TAPE DECK

TAPE DECK

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 647 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 24 - 17:44

Kint kb 2-300eu

http://elektronika.v...2139750944.html

• 0

#197 Kellnerművek

Kellnerművek

Újonc fórumos

• Pipa
  • 36 Hozzászólás:
  • Interests:Minden, ami analóg.

Elküldve: 2015 november 23 - 21:57

Szerintem úgy vélekedik, ismét divatos lett kazettázni.

Van azért nem kevés kényelmi, minőségi, technikai hátránya, a modern technikákkal szemben.

Van , akinek reneszánsz, van, akinek " új " , van , akinek múlt.

A digitális technikában az zavar,hogy túl steril . Van benne süket csend, és kevés benne a felharmónikus -nem fér bele annyi adat.

Az analóg, szerintem természetesebb, a sok hibájával együtt.

Hallgatom mindegyiket, a digitálisak hosszú távon jobban fárasztanak. Lehet, az a hibám, hogy az analógon nőttem fel.

A netről is inkább a Tandberg TCD 310 Mk II. -re veszek fel, és azt hallgatom, így sokkal elviselhetőbb még az MP3 is :)

Vinyl és CD lemezről hallgassad meg ugyanazt a darabot, persze megfelelő vasakon keresztül. Nem csak a High End , a megfelelően összeállított Hi-Fi is alkalmas rá.

Nekem jobban tetszik.Itt is lehetne vitatkozni miért jobb az egyik, vagy a másik. Nézetem szerint egyéni gusztus dolga , mint a bor ivás .

Hogy lemezt és kazettát meg kell fordítani, vagy az orsóson szalagot befűzni, fejeket tisztítani, talán még izgalmasabb is , mint kattintani, vagy a "buzerátort " gyk. távirányítót nyomkodni.

• 0

#198 Voyager

Voyager

ex m.pat

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.640 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 23 - 21:56

persze érdekel a modern technika,mert ezzel élünk,de vissza tekintve voltak jobb dolgok,tartósabbak mint most,.

Hát nem azt írtad, hogy elkopnak a lemezeid?

Gondolj bele, hogy mit írsz. pl: Ha van ~1200 lemezed (az ~1200 órányi műsor) és nekiállsz egymás után meghallgatni, akkor ~50 napot ott ülsz előtte napi 24 órában, és kétszer nem szólt ugyanaz a zene. Folytasd ezt addig, amíg el nem kopnak a lemezek, mondjuk úgy ismételd meg 1000-szer. Hány évet kaptál?

• 0

#199 Voyager

Voyager

ex m.pat

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.640 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 23 - 21:37

Nem vagyok egy maradi de egyszer ez is elfog tüni ,de metaforikusa értve,ha elások egy 100 forintost és kb 300-400 év múlva előkerül akkor 100 ezreket fog érni vagy semmit .Az ismerősöm fia aki 14 éves először látott magnót és kazettát,persze én nem akartam elhinni hogy van ilyen, de van.Én maradi vagyok ,persze érdekel a modern technika,mert ezzel élünk,de vissza tekintve voltak jobb dolgok,tartósabbak mint most,.Hát remélem azért értitek,mi vének tarjuk életben a múltat.mert mi megéltük.

Hogy is van ez?

• 1

#200 Voyager

Voyager

ex m.pat

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.640 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 23 - 21:33

Én is szeretek hallgatni cd meg ilyeneket de a bakelit már bizonyított hogy tovább szól mint a cd ,és a hang is szebben muzsikál,csak ritkán hallgatom őket mert  hát kopik.

Öcsém. Ezt nem hiszem el.  ezkesz.gif

Szerkesztve m.pat által: 2015 november 23 - 21:35

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó