Jump to content
AVX Café Rebat
close652

Kazettás deckek

Recommended Posts

mert sajnos, nincs szabványban rögzítve, hogy mennyi is az a 0 dB.

Már hogyne lenne rögzítve ,csak beteszed a szabványos mérőkazettát és máris be tudod pontosan állítani a vonal kimeneti szintet és a kivezérlésjelzőt is 0dB-re .

Ha van rá szabvány, miért van a magnók között ekkora szórás?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
mert sajnos, nincs szabványban rögzítve, hogy mennyi is az a 0 dB.

Már hogyne lenne rögzítve ,csak beteszed a szabványos mérőkazettát és máris be tudod pontosan állítani a vonal kimeneti szintet és a kivezérlésjelzőt is 0dB-re .

Ha van rá szabvány, miért van a magnók között ekkora szórás?

Sokféle kategória létezik magnóban is ,és az árhoz (általában) igazodik a minőségi színvonal ,a precizitás stb.

Ezért aztán nagy a szórás valóban ...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A kazettás magnók "0 dB " kérdéseire már tegnap válaszoltam - van szabvány!

A Compact Casette rendszerben három szabványos mágnes rögzítési szint fordult elő:

- 160 nwb/m a korai idők szabványa (1970-es évek eleje).

- 200 nwb/m a DOLBY B rendszer szabványos, "0" dB-es pontja.

- 250 nwb/m több cég is próbálkozott vele, de nem terjedt el mint szabvány.

A 70-es évek közepe óta a DOLBY rendszer határozza meg a "0" db-es szintet, minden kazis deck-en be van jelőlve van a kettős "D" szimbólummal a 200 nwb/m-es szint.

Így a kijelzőjén lehet látni, hogy az adott gép milyen szintet használ "0" dB-nek.

Üdv: TJ.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nézzétek mien szép kis decket taliztam, oxt még erősítőt + tunyertet is adnak hozzá!

Kár h Veszprém messze van tőlünk, mert lehet h szívesen megnézném közelebbről.....

post-4-1242272459.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Amúgy az Eumig melyik nagy "családhoz" tartozik?

Nekem mintha a stúdiótechnikából rémlene a neve.

Mindenesetre ilyen 90 fokkal "elfordított" kazettafészket eddig csak naon komoly gépeken láttam.

post-4-1242272990.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szia! Austria nagy családjához tartozik, azt, hogy stúdióba használták-e nem tudom de szerintem nem. Én az enyémmel nagyon sokat dolgoztam, vannak jó és nagyon pocsék műszaki megoldások a mechanikájába. :rolleyes::smile53:

post-4-1242279289.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Szia! Austria nagy családjához tartozik, azt, hogy stúdióba használták-e nem tudom de szerintem nem.

Áááááá...... Köszi, most már emlékszem erre a képre! Igen, nem stúdió kütyü, hanem azért volt ilyen a kazettafészke, mert computer háttértárnak használták, ezt egy másik fórumon már egyszer elmesélted, mostmár vágom! :rolleyes:

A bemásolt toronyban lévő magnó és tuner milyen lehet?

Azért tetszene, mert pont passzol a Creek-dizájnhoz (és azért bízom benne, h lesz még nekem olyanom 1x...)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Szia! Austria nagy családjához tartozik, azt, hogy stúdióba használták-e nem tudom de szerintem nem.

Áááááá...... Köszi, most már emlékszem erre a képre! Igen, nem stúdió kütyü, hanem azért volt ilyen a kazettafészke, mert computer háttértárnak használták, ezt egy másik fórumon már egyszer elmesélted, mostmár vágom! :rolleyes:

A bemásolt toronyban lévő magnó és tuner milyen lehet?

Azért tetszene, mert pont passzol a Creek-dizájnhoz (és azért bízom benne, h lesz még nekem olyanom 1x...)

mishow!

Az Eumig digi tunert ismerem, japán gyártmányú és az átlagos hifi torony szintet megüti.

Üdv: TJ.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szia! A tunert tunerman kivesézte, én nem ismerem, viszont az FL-900-s deck kifejezetten jó magnó.Csak szerintem kicsit túl árazzák őket, ezért a toronyért 60000-Ft kér. :rolleyes:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Szia! A tunert tunerman kivesézte, én nem ismerem, viszont az FL-900-s deck kifejezetten jó magnó.Csak szerintem kicsit túl árazzák őket, ezért a toronyért 60000-Ft kér. :smile53:

Én is sokallom kicsit :rolleyes:

Csak má megin a dizány teccik.....

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt