Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Akusztika a moziszobában

• Please log in to reply
664 válasz erre a témára

#1 redbulova

redbulova

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 112 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 21 - 09:11

Ezen burkoló elemek használatában van valakinek tapasztalata? Nyilván nem igazán akusztikai elem, csak dizájnos és freldobja a szobát.

http://www.anrodiszl...roducts_id/7162

• 0

#2 nadtom

nadtom

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 455 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Mozi, Zene, Túramotorozás

Elküldve: 2017 szeptember 30 - 13:38

Egy kalkulátor amely a hsz optimális elhelyezésében és a hallgatási pozíció kiválasztásában segíthet:

http://www.hunecke.d...udspeakers.html

Szerkesztve nadtom által: 2017 szeptember 30 - 13:39

• 3

#3 wittao

wittao

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 339 Hozzászólás:
  • Interests:Hegyi bringa, Apple, Airsoft

Elküldve: 2017 szeptember 23 - 13:50

No, úgy döntöttem jövőhéten nekiugrom a szoba átalakításának.

A hátsó hangfalak ki lesznek fordítva, kicsit 25-30 cm-t jobbra tolódik az egész front oldal is ezzel, így a bal front hangfal nem lesz úgy rápréselve a sarokra. Bekerülhetnek a sarok elnyelők, valamint úgy döntöttem kiépítem a két felső atmos sugárzót, hamár a technika tudja.

JA és ezt a fos-zöldet átfestem fekete-szürke túnusba és a plafon is megkapja a maga sötét színét.

Ha megvagyok majd lövök egy-két képet, és mérést is miként teljesít a szoba az átalakítások után.

Enyém is lehetne... :D

Most ilyen:

attachicon.gifKépernyőfotó 2017-05-30 - 18.09.45.png

SZERK.:

A fenti átrendezéssel lehetne javítani a térhatáson? (hátsókat befordítanám, bal hátsónál a kis "háromszöget" elnyelő anyaggal tömném tele)

Kicsit így a frontoldal is jobbra kerülne, el a faltól. Egyébként kicsit csalóka a kép, jelenleg kb. 1 hangfalnyi a távolsága a frontoknak a két faltól mindkét irányban.

attachicon.gifKépernyőfotó 2017-08-22 - 22.45.07.jpg

• 0

#4 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.767 Hozzászólás:
  • Interests:42

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 21:52

Átviszem az Akusztika a moziszobába ezt.

Szerintem is érdekelne többünket.

• 0

#5 Hiccusz

Hiccusz

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.556 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 21:34

Hatod. :rolleyes:

Valamelyik posztodban azt olvastam, hogy számodra az lenne a követelmény, ha a sorban mindenki ugyanolyan mélyet hallana. Nos, ezt csakis legfeljebb 2 szubbal lehet megvalósítani! 1 szubbal ugyanis csak egy pontban lehet elfogadható mélyeket előidézni (a megfelelő nézési pozíció megválasztása mellett!!!). Ahogy ottjártamkor is beszéltünk róla. Ha a negyed pontba teszed le a szubodat (a front fal és a padló találkozásához, 126 cm), akkor a széltében kialakuló 2. felharmonikus által okozott állóhullámot tudod ezzel semlegesíteni. Vagyis, ez esetben a kb. 70 Hz-nél kialakuló kioltást meg tudod oldani. De ettől a többi gond még nem jön rendbe! A helyzet ugyanez, ha a hatod pontra rakod le a szubot (ugyanúgy, a front falon, ahogy előbb írtam, 84 cm). Csak ekkor a 3. felharmonikus által (szintén széltében) okozott kioltást úszod csak meg (105 Hz). Egy szub esetén a legjobb felállásnak én továbbra is a széltében középre történő elhelyezést tartom (251 cm), mivel ez az egyetlen pont, ahol 2 módusnak is kioltási pontja van (úgy értve abból a tartományból, ahol a legnagyobb gond van egy moziban, s ez pedig a 120 Hz alatti). Az első és a harmadik. Vagyis, ha ide teszed le, akkor mind a 35 Hz-et, mind pedig a 105 Hz-et hallani fogod egy bummnál. Ez pedig esszenciális! Továbbra is viszont csak 1 hallgatási/nézési pontban oldottuk meg a problémát. A melletted ülő(k) már mást fognak hallani! Ha az a cél, hogy ők is ugyanazt hallják, mint te, 2 szub a megoldás. Ebből is a szimmetrikus elhelyezést javaslom, a felezőponthoz képest! Sőt, ha még jobb eredményt akarsz, akkor a szubokat a negyed pontokra teszed le az oldalfalaktól számítva (126-126 cm). Ezzel a módszerrel ki tudod lőni az első három (keresztirányú) módust a szobádban, amelynek eredményeképp UGYANAZT a mélyet fogja mindenki hallani, aki egy sorban ül.

Ugyanazt az egyenetlen mélyet fogja hallani... 4 szubbal lehetne megoldani jól, vagy jó nagy helyiséggel :D

Érdekelne az indoklás is, mire alapozod, hogy ugyanazt az egyenetlen mélyet fogja hallani. De talán mást is.

Szerkesztve Hiccusz által: 2017 szeptember 17 - 21:45

• 0

#6 Hiccusz

Hiccusz

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.556 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 21:31

Ugyanazt az egyenetlen mélyet fogja hallani... 4 szubbal lehetne megoldani jól, vagy jó nagy helyiséggel :D

Átviszem az Akusztika a moziszobába ezt.
  • 1

#7 Hiccusz

Hiccusz

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.556 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 21:29

Hát így attachicon.gifAnthem MRX710 mérési jegyzőkönyv.pdf   :D
Na jó leírom: Új hozzászólás/Teljes szerkesztő/Fájl kiválasztása/Csatol(Max. egyedi fájl méret: 1000K)/Hozzáadás az üzenthez
és meg is vagyunk  ;)

Az hittem, csak képet lehet. Köszi.
  • 0

#8 paler

paler

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 814 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 20:28

Bocsánat, egy picit off, de hogy kell pdf-et csatolni?

Hát így Csatolt fájl  Anthem MRX710 mérési jegyzőkönyv.pdf   735K   27 Letöltések:   :D

Na jó leírom: Új hozzászólás/Teljes szerkesztő/Fájl kiválasztása/Csatol(Max. egyedi fájl méret: 1000K)/Hozzáadás az üzenthez

és meg is vagyunk  ;)

Szerkesztve paler által: 2017 szeptember 17 - 20:30

• 0

#9 Hiccusz

Hiccusz

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.556 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 19:30

Bocsánat, egy picit off, de hogy kell pdf-et csatolni?

• 0

#10 Robi akusztika

Robi akusztika

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 80 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 18:51

ez a két adat minden bizonnyal hamis, én elég sok anyag hangelnyelési tényezőjét mértem anno B&K műszerekkel, valamint van némi gyakorlati tapasztalatom is.

De nem szeretnék senkivel vitázni, főleg itt...

Kérlek szépen ezt a társalgóba írjátok.

Szeretnék megkérni egy admint ,hogy a referencia munkák és az ehhez tartozó hozzászóláson kívűl rakja át a társalgóba.

Köszönöm :)

• 0

#11 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.940 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 18:30

ez a két adat minden bizonnyal hamis, én elég sok anyag hangelnyelési tényezőjét mértem anno B&K műszerekkel, valamint van némi gyakorlati tapasztalatom is.

De nem szeretnék senkivel vitázni, főleg itt...

Csatolt képek:

• pa1.gif

• 0

#12 nadtom

nadtom

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 455 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 17:00

Ma próbáltam modellezni, hogy a sarok basszuscsapdáim milyen elnyelési tényezővel rendelkeznek (KR Akusztik).

A használt kalkulátor: http://www.acousticmodelling.com/   (multi-layer absorber calculator)

(Itt többféle modellezési módszert is lehet választani, én az alapértelmezett Allrad and Champoux 1992-es modellt választottam).

Kiindulási adatok: 

5mm vastag nútolt fedőlap, 15mm-es nútszélesség, 30mm-es nútközéptávolság, 200mm vastag porózus elnyelő anyag, 55000 Pa.s/m2 azaz kb. 90kg/m3-es elnyelő-anyagsűrűség, 120mm légrés a falig.

A fentiek alapján így alakul az elnyelés a különböző frekvenciákon: lásd pdf.   

Nyugodtan lehet vitatni, ha valamit nem jól gondoltam. :-)

Csatolt fájl  Multi-layer Absorber Calculator.pdf   82,83K   58 Letöltések:

• 0

#13 Robi akusztika

Robi akusztika

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 80 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 13:00

Végre jó téma. De légyszi ezt a társalgóba. Később nem lesznek láthatók a feltett dolgaim.

Átlehetne ezeket rakni a társalgóba?

Köszönöm!

Szerkesztve Bob akusztika által: 2017 szeptember 17 - 13:01

• 0

#14 nadtom

nadtom

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 455 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 12:53

Sajnos nem jó ez a kalkulátor. Nem igaz, hogy egy 30kg/m3 sűrűségű kőzetgyapot a teljes hallható frekvencia tartományban sehol nem éri el a 100% elnyelési tényezőt. De egyéb számítási hibák is vannak benne.

Ahogyan nézem a 30kg/m3-es sűrűségű anyagnak 3000Hz-től szinte 100% az elnyelési együtthatója. Vagy rosszul látom?

Tudsz olyan kalkulátort, ami jobb ettől?

Szerkesztve nadtom által: 2017 szeptember 17 - 12:55

• 0

#15 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.940 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 12:16

Ha érdekel itt találsz egy kalkulátort ami megmutatja a különböző sűrűségű és vastagságú anyagok elnyelési együtthatóit a különböző frekvenciákon.

http://www.acousticmodelling.com

Density unknown - Pa.s/m2: 5.000 - (mineral wool)
Density 30kg/m3 - Pa.s/m2: 10.000
Density 40kg/m3 - Pa.s/m2: 15.000
Density 50kg/m3 - Pa.s/m2: 30.000
Density 75kg/m3 - Pa.s/m2: 50.000
Density 100kg/m3 - Pa.s/m2: 60.000

Sajnos nem jó ez a kalkulátor. Nem igaz, hogy egy 30kg/m3 sűrűségű kőzetgyapot a teljes hallható frekvencia tartományban sehol nem éri el a 100% elnyelési tényezőt.  De egyéb számítási hibák is vannak benne.

• 0

#16 Tamoo

Tamoo

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.210 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 12:14

Ha érdekel itt találsz egy kalkulátort ami megmutatja a különböző sűrűségű és vastagságú anyagok elnyelési együtthatóit a különböző frekvenciákon.

Köszi! Ez nagyon jó.

• 0

#17 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.888 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 12:10

Dhcodoki,
ha jol ertelmezem, akkor hosszasan ertekeztel mar errol a problemarol Fapacival es masokkal is es eddig senki nem tudott benne segiteni, megmondani Neked hogyan csinald meg hogy jo legyen? Fura...

Igen, jól érted, ma dél óta hosszasan értekezünk a problémáról. :)

• 0

#18 nadtom

nadtom

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 455 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 11:32

Kedves Bob!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy kb. ~120kg/m3 testsűrűségű panel 6cm-es vastagságban milyen
elnyelő/csillapító tulajdonságokkal bírhat? Mire lehet alkalmas?

• 3

#19 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.940 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 11:22

Hatod.  :rolleyes:

Valamelyik posztodban azt olvastam, hogy számodra az lenne a követelmény, ha a sorban mindenki ugyanolyan mélyet hallana. Nos, ezt csakis legfeljebb 2 szubbal lehet megvalósítani! 1 szubbal ugyanis csak egy pontban lehet elfogadható mélyeket előidézni (a megfelelő nézési pozíció megválasztása mellett!!!). Ahogy ottjártamkor is beszéltünk róla. Ha a negyed pontba teszed le a szubodat (a front fal és a padló találkozásához, 126 cm), akkor a széltében kialakuló 2. felharmonikus által okozott állóhullámot tudod ezzel semlegesíteni. Vagyis, ez esetben a kb. 70 Hz-nél kialakuló kioltást meg tudod oldani. De ettől a többi gond még nem jön rendbe! A helyzet ugyanez, ha a hatod pontra rakod le a szubot (ugyanúgy, a front falon, ahogy előbb írtam, 84 cm). Csak ekkor a 3. felharmonikus által (szintén széltében) okozott kioltást úszod csak meg (105 Hz). Egy szub esetén a legjobb felállásnak én továbbra is a széltében középre történő elhelyezést tartom (251 cm), mivel ez az egyetlen pont, ahol 2 módusnak is kioltási pontja van (úgy értve abból a tartományból, ahol a legnagyobb gond van egy moziban, s ez pedig a 120 Hz alatti). Az első és a harmadik. Vagyis, ha ide teszed le, akkor mind a 35 Hz-et, mind pedig a 105 Hz-et hallani fogod egy bummnál. Ez pedig esszenciális! Továbbra is viszont csak 1 hallgatási/nézési pontban oldottuk meg a problémát. A melletted ülő(k) már mást fognak hallani! Ha az a cél, hogy ők is ugyanazt hallják, mint te, 2 szub a megoldás. Ebből is a szimmetrikus elhelyezést javaslom, a felezőponthoz képest! Sőt, ha még jobb eredményt akarsz, akkor a szubokat a negyed pontokra teszed le az oldalfalaktól számítva (126-126 cm). Ezzel a módszerrel ki tudod lőni az első három (keresztirányú) módust a szobádban, amelynek eredményeképp UGYANAZT a mélyet fogja mindenki hallani, aki egy sorban ül.

• 1

#20 Robi akusztika

Robi akusztika

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 80 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 11:14

Kedves Bob!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy kb. ~120kg/m3 testsűrűségű panel 6cm-es vastagságban milyen

elnyelő/csillapító tulajdonságokkal bírhat? Mire lehet alkalmas?

Kedves Tamoo!

Kicsit beugratós kérdés :)

Igazából bennem is felmerült ez a már ,csak a 140kg/m3 testsűrűségű lépésálló kőzetgyapotból.

Mivel ,a gyártók nem nagyon adnak adatokat ez irányú kérdésben ,ezért magam szeretném tesztelni. Sima mezei körülményeim között (nem süket szobában).

Ha jók lesznek számomra az eredmények, szívesen beszámolok róla ,és a terméklistába is beteszem ,mivel ismét más problémás területeket is tudok majd vele kezelni.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó