Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Lemezelő

39 válasz erre a témára

#1 TurboSteve

TurboSteve

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 557 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 július 20 - 13:30

Carlos Santana ma 70 éves .  leborulok.gif  leborulok.gif  leborulok.gif . Isten éltesse a Mestert !

• 1

#2 TurboSteve

TurboSteve

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 557 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 19 - 08:54

1-2 hónapja volt, le is maradtam róla, későn vettem észre. Nem reklámozzák sehol. Érdemes rendszeresen nézni az Opus honlapját (bmc.hu), vagy a dalok.hu-t, ott megtalálható.

Ilyesmire gondolok , ami nem virít az óriás plakátokról , és aztán utólag bosszankodunk , hogy lemaradtunk róla . 

• 0

#3 akvapark

akvapark

Törzsgárda

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 8.583 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 19 - 07:10

http://hangtar.radio...ok#!#2017-07-14

...bár nem tudom ez a minőség Neked megfelel-e ?

Köszönöm a segítséget... leborulok.gif 

• 0

#4 gyt

gyt

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 86 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 18 - 10:44

Ha esetleg Budapesten lesz koncert , szólj léci' . Én egy pécsi koncertet találtam 08.10-n .

1-2 hónapja volt, le is maradtam róla, későn vettem észre. Nem reklámozzák sehol. Érdemes rendszeresen nézni az Opus honlapját (bmc.hu), vagy a dalok.hu-t, ott megtalálható.

• 0

#5 TurboSteve

TurboSteve

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 557 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 17 - 15:52

Ajánlok lemezt: Babos Gyula: Makrokozmosz. Volt szerencsém a bemutató koncertet is meghallgatni az Opus Jazz Klubban. Függőséget okoz. Hetente legalább egyszer meg kell hallgatnom. Kiváló zenészek, kiváló zene.

Ha esetleg Budapesten lesz koncert , szólj léci' . Én egy pécsi koncertet találtam 08.10-n .

• 0

#6 gyt

gyt

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 86 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 17 - 11:47

Ha találkoztok egy klassz lemezzel , vagy van valami koncert tippetek , ne tartsátok vissza ! 

Pl : biztos van olyan zenei "történés" , ami elkerüli a figyelmünket , és utólag bosszankodhatunk , hogy lemaradtunk róla ... :smile53:

Ajánlok lemezt: Babos Gyula: Makrokozmosz. Volt szerencsém a bemutató koncertet is meghallgatni az Opus Jazz Klubban. Függőséget okoz. Hetente legalább egyszer meg kell hallgatnom. Kiváló zenészek, kiváló zene.

• 0

#7 TurboSteve

TurboSteve

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 557 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 17:07

Szia !

A lemez címe : Forradalmi Jazz . 

Csak az első szám hiányzik? 

http://hangtar.radio...ok#!#2017-07-14

...bár nem tudom ez a minőség Neked megfelel-e ?

• 0

#8 TurboSteve

TurboSteve

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 557 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 16:58

Szia !

A lemez címe : Forradalmi Jazz . 

Csak az első szám hiányzik? 

• 0

#9 akvapark

akvapark

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 8.583 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 15:46

07.14.-én este 23h-kor az '50-es évek magyar jazz felvételei - Szabó Gábor, Zoller Attila - voltak a Bartókon. Sorry, hogy nem szóltam, magam is az utolsó pillanatban vettem észre, olyannyira, hogy az első szám lemaradt a felvételről. valaki nem vette fel a műsort ?

Szerkesztve akvapark által: 2017 július 16 - 15:47

• 0

#10 TurboSteve

TurboSteve

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 557 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 11:11

Ha találkoztok egy klassz lemezzel , vagy van valami koncert tippetek , ne tartsátok vissza ! 

Pl : biztos van olyan zenei "történés" , ami elkerüli a figyelmünket , és utólag bosszankodhatunk , hogy lemaradtunk róla ... :smile53:

• 0

#11 TurboSteve

TurboSteve

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 557 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 22:20

Belebotlottam egy TV csatornába. d1 a neve , és esténként kortárs jazz-t adnak . Most éppen a Grencsó Open Collectiva játszik  , a Trafóban . A hangminősége változó , de a zene többnyire kárpótol... :rolleyes:

(Digi csomagom van,)

• 0

#12 TurboSteve

TurboSteve

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 557 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 10:46

Sajnos az utolsó mohikánok korát éljük . A zenészek , akiknek a zenéjén "nevelkedtünk" szép lassan az örök vadászmezőkre távoznak . Szerzeményeik tovább élnek , már csak olyan előadók kellenek , akik hitelesen elő is tudják adni azokat . Soha nem fogunk már igazi ELP-t , vagy Pink Floydot hallani . 

PF-t sokan próbálnak játszani , de nekem nem igazán tetszenek a nagy nevű előadók átiratai. Viszont nem rég belebotlottam egy lemezbe , amiről azt hittem hogy , na ez is csak egy újabb próbálkozás , de azt kell mondjam , az egyik legjobb PF reinkarnáció :

https://www.discogs....release/7853249

Ajánlom figyelmetekbe , ha még nem találkoztatok vele... 

(A Blu Ray verzió is nagyon tetszett . )

• 1

#13 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • 6.680 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 09:43

...Nem zavar hogy tele van ELP , KK motívumokkal . ( Ma meghallgattam az ELP Love Beach c. lemezét. Szerintem bármelyik AC lemez jobb . ) ...

hát ugye kinek a pap, kinek a papné :smile53: . az persze tény, a Love Beach (hogy finoman fogalmazzak) nem az ELP legjobban sikerült albuma sad.gif - node nem is arról írtam, hogy az AC az ELP, vagy bármely egyéb zenekar bármelyik lemezének hangzó anyagánál 'jobbat' nem tud(ott vol)na csinálni :ohnoohnoohno:

Szerkesztve trane által: 2017 június 17 - 09:44

• 0

#14 Huszti Zsolt

Huszti Zsolt

Törzsvendég

• Heed
  • PipaPipaPipa
  • 1.027 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 09:25

Apropó ... A Krammer Big Bandet hallottátok  az AC előtt ? Nekem az is tetszett . Kár hogy csak négy számot hallottam tőlük . 

Már nem is emléxem mikor hallottam bigbendet utoljára . 

Nem, akkor a Római Katolikus Plébánián volt Várjon Dénes és Simon Izabella koncertje, csupa-csupa négykezes darabbal. Fantasztikus volt! 

• 0

#15 TurboSteve

TurboSteve

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 557 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 16 - 20:56

Ott voltunk! 
Sajnos csalódás volt kicsit. vagy tán nem is kicsit. Nyilván a körülmények (Csömör-Búcsú) , de nagyon lehetett hallani a gyakorlás hiányát, a ritka fellépésekkel járó gondokat. És bizony semmi új anyag, ugyan az egy évtizede... :( Azért ez már kevés. 

Talán ritkán járok koncertre , de nekem tetszett. Meghallgathatnám otthon lemezről , de koncerten mindig előkerül valami kis apró más hangszerelés . A "Jó éjt" tetszett a legjobban . Elfogult vagyok , mert szeretem az AC zenéjét . Nem zavar hogy tele van ELP , KK motívumokkal . ( Ma meghallgattam az ELP Love Beach c. lemezét. Szerintem bármelyik AC lemez jobb . ) Nem rég Carl Palmer koncerten voltam az A38-n . Jó lett volna , ha a szóló gitáros srác , aki Emerson billentyűs játékát próbálta helyettesíteni , nem barmolta volna szét az egészet.. ) Szóval én örülök hogy van még Magyarországon egy ilyen zenekar , és valószínűleg októberben is lemegyek a koncertjükre . ha minden igaz ott lesznek már új számok is. 

Apropó ... A Krammer Big Bandet hallottátok  az AC előtt ? Nekem az is tetszett . Kár hogy csak négy számot hallottam tőlük . 

Már nem is emléxem mikor hallottam bigbendet utoljára . 

• 0

#16 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • 6.680 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 14 - 21:06

Ott voltunk! 
Sajnos csalódás volt kicsit. vagy tán nem is kicsit. Nyilván a körülmények (Csömör-Búcsú) , de nagyon lehetett hallani a gyakorlás hiányát, a ritka fellépésekkel járó gondokat. És bizony semmi új anyag, ugyan az egy évtizede... :( Azért ez már kevés. 

számomra az AC, az első, kazettán megjelent 'hivatalos' és reményt keltő anyagukat követően, csupán a (valóban jól sikerült) Crimson-előadásaival tudott értékelhetőt felmutatni :smile32: - valahogy, és persze szvsz, sosem sikerült a saját zenéjüket megtalálniuk gondolkodik.gif . az pedig külön idegesített a zenéjükben, amikor 1-2, hang-szerinti ELP, KC, stb. 'betétet' beépítve a darabjaikba próbáltak mutatni valamit... :smile33:

• 0

#17 Huszti Zsolt

Huszti Zsolt

Törzsvendég

• Heed
  • PipaPipaPipa
  • 1.027 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 14 - 20:16

Kicsit más műfaj , de talán ez is elfér itt:

After Crying koncert - XXIV Csömöri Napok  
2017. június 11., 20:30–22:00
Hősök tere, Csömör 2141, Magyarország

Elég ritkán lehet őket hallani élőben , ne mulasszátok el !

Ott voltunk! 

• 0

#18 Sene

Sene

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 243 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 11 - 20:14

Nem vonalkódot olvas be, hanem borítót!

Hogyan lehet a borítót beolvasni?
  • 0

#19 NADEger

NADEger

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 11 - 14:14

Ja bocs az durva, a label code alapjan a pontos kivalasztas mar bonyolultabb.
  • 0

#20 gyuszmo

gyuszmo

Hazajáró lélek

• Moderátor
  • 3.190 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 10 - 19:38

Nem vonalkódot olvas be, hanem borítót!

Vonalkód olvasassal az Lp gyujtemeny katagolizasara nem sokra mesz, mert nincs rajtuk. legalabbis a diszpinty 180 grammosokat leszamitva nincs..

• 0

Új válasz

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó