Jump to content
AVX Café Rebat
Huszti Zsolt

Lemezelő

Recommended Posts

Először is elnézést kell kérjek a lopott címért - a Bartók Rádiónak ugyanis van egy hasonló című műsora - mindazonáltal ennél jobb topik címet nem sikerült találnom arra, amit szeretnék itt megjeleníteni. Talán majd idővel itt is jönnek új ötletek, javaslatok... akkor majd akár változtatok is.
Tehát arról volna itt szó, hogy hanganyagot, pontosabban zenei felvételeket gyűjtünk. Bármiféle fizikai formátumban! Vásároltunk az NDK Kultúra boltjában Eternát, megszereztünk egy Hungaroton ritkaságot, netán felvettük a Bartók Concerto-t a CSO-val a Kongresszusi Központban. 
És miért tartom fontosnak ezt? 
Mert bármiféle fizikai formátumban birtokolni egy hanganyagot - különösen olyat, amihez személyes élmény kötődik - messze túlmutat a "mostéppeneztjátszommertjóötletneklátszik" pillanat varázsán. 

• Upvote 3

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Rögtön vágjunk is bele a közepébe, hogy lássuk mire gondolok..
Ma este volt egy pici időm, hogy magamra fordítsam. És a currys csirke + 'Sándorné' mellé egy picit lekuporodtam a lemezeim elé. Kerestem valami ide illőt. És a kezembe akadt egy olyan lemez amiről az igazat megvallva azt sem tudtam, hogy a gyűjteményem része. 

post-21780-0-74787600-1496352583_thumb.jpg

Ez egy nem különösebben értékes Decca kiadvány, nem tartozik a 'rarität', azaz ritkaság kategóriába. Továbbá egy 1976-os kiadás, ami valljuk meg, nem a barokk zene reprodukálásának aranykora volt. Viszont éppen ettől válik unikálissá, mivel abban az időben kevesen játszottak korhű hangszereken, kevesen próbálták azt értelmezni, hogy a zenei korok különféle zenei nyelvet is jelentettek. 
Nos, ez a Bach felvétel messze túlmutat a ráírt évszámon, hordoz egyfajta örökkévalóságot. Ahogy Bach zenéje, úgy ez a reprodukció egyfajta egyetemes érték.
Barázdába vésve. 
Bármikor elővehetően - akár több évtizednyi távlatból is - stabilan, reprodukálhatóan, konzerválva. Birtokolva. Mert én bármikor felidézhetem, akár egy percnyi keresgélés után, de ami sokkal fontosabb, véletlenül belebotolva.! 
Csak úgy, kihúzva a sok lemez közül. Mert a maga zöldes gerincével éppel csábítóan ott volt a polcon. Várt, háromezerötszázad magával erre a pillanatra. Nem sok a milliónyi lehetőséghez képest amit egy felhőből lehívhatok. De sokkal több, mint egy soha eszembe sem jutó múló pillanat. 
És aztán visszakerül oda, várva, hogy egyszer egy 'Sándornés' estén majd megint éppen ez jusson eszembe... :)

• Upvote 4

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Először is elnézést kell kérjek a lopott címért - a Bartók Rádiónak ugyanis van egy hasonló című műsora - mindazonáltal ennél jobb topik címet nem sikerült ...

van szintén nekik egy - talán - még idevágóbb című műsoruk is, a Hang-fogó :smile53: 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kicsit más műfaj , de talán ez is elfér itt:

After Crying koncert - XXIV Csömöri Napok  
2017. június 11., 20:3022:00
Hősök tere, Csömör 2141, Magyarország

Elég ritkán lehet őket hallani élőben , ne mulasszátok el !

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Zsolt írásából is látszik, hogy a lemezgyűjtemény katalogizálás mennyire fontos dolog :)

egy bizonyos mennyiség felett már nem biztos, hogy fejben tartható, mi van a polcokon ugye. ekkor jól jön egy lista, amit át lehet futni, hogy az adott hangulathoz/napszakhoz/időjáráshoz/holdfázishoz/stb milyen muzsika illik :D

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

2017. június 11., 20:30–22:00

Naná, hogy ott leszek/leszünk! :)

Valóban ritkán hallani őket mostanában élőben, de a csömöri esemény még egy újabb motívummal is bír, éspedig ha lehet hinni a szóbeszédnek, űj After Crying album van készülőben! 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Zsolt írásából is látszik, hogy a lemezgyűjtemény katalogizálás mennyire fontos dolog :)

egy bizonyos mennyiség felett már nem biztos, hogy fejben tartható, mi van a polcokon ugye. ekkor jól jön egy lista, amit át lehet futni, hogy az adott hangulathoz/napszakhoz/időjáráshoz/holdfázishoz/stb milyen muzsika illik :D

No igen, ráadásul ennyi lemez + néhány költözés illetve a lakásfelújítás eléggé összekuszálja a sorokat. 

Ha minden igaz, jött/ment fórumtársunknak van erre nézve információja, azaz valami normálisan kezelhető könyvtárprogram. 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Engem ugyan a topic megnyitása előtt ért az öröm; 10 év keres után reális áron megkaptam J.S.Bach Celló szóló szonátáit Perényi Miklós előadásában, Hungaroton felvételen.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Engem ugyan a topic megnyitása előtt ért az öröm; 10 év keres után reális áron megkaptam J.S.Bach Celló szóló szonátáit Perényi Miklós előadásában, Hungaroton felvételen.

Erről - esetleg - szívesen olvasnánk errefelé... :) 

post-21780-0-51655400-1496514804_thumb.jpg

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ez valami más... de ezért gyönyörű az LP-k világa!

Mai szösszenet, csak úgy... 

http://zsoltaudio.blogspot.hu/2017/06/valoban-ezt-az-eletet-akartuk.html

Érdekes... és számomra meglepő Tőled. Ma reggel óta ez az album forog nálam és azt hiszem, sokan voltunk ezzel így a világban e napon. Nyilván én is írok majd róla, kötelezőnek érzem, de még korai lenne... ez tipikusan olyan anyag, amiben 20-30-100-szor meg kell merítkezni, hogy fogalmunk legyen róla. Reggel csak gátlásosan kóstolgattuk egymást, délután már felizgultam és szabadjára engedtem a dinamikát is, kiadós és agyeldobós menet volt, most utójátékként már csak szendergős simogatás van, de hátat fordítás helyett még maradt kedvünk beszélgetni is egymással. Hangszeres emberként kicsit sajnálom, hogy a nagyon várt új lemez (is) szöveg centrikus, de az ő kiejtése szerencsére az én kevésbé tökéletes nyelvtudásomat is átsegíti az akadályon, no és persze elérhető az írott szöveg is (digitális fajtalankodás ide vagy oda). Egyelőre fogalmam sincs, mit mondjak az albumról, teljes a káosz a fejemben. Nem esnek jól a P.F.-os zenei visszaköszöngetések, meg a leporolt, ám mégis öreges hangeffektek, de nem sértődtem vérig, sőt kicsit vissza is hozza a hitem a túlcsicsázott The Wall turné(k) után: hát mégsem ragadta el el kassza istene. A szöveg kegyetlen, csontig hatol, még azon is karcol párat, elkeserít, de életkedvet is teremt. Profi idegenvezetőként cikázik az ismert (?) jelenségek között, megmutatva, de velük közösséget nem vállalva, szomorúan, ám magabiztosan felülemelkedve rajtuk, miközben laza mozdulattal pucérra is vetkőzteti őket. Minden tiszteletem jár annak, aki sok hónapja, sőt lassan már évek óta tomboló reménytelen vitákat képes pár sorban megtorpedózni és elcsendesíteni, magukba fordítani a feleket, miközben senkit nem pofoz a földre. Ez is művészet, de attól tartok, ő nekem mégis basszgitáros és énekes marad, nem pedig költő.

A linkelt interjúval már találkoztam délután, jól rímel a lemez hangulatára (mellesleg szakmailag is annyira rendben van, hogy sírnom kívánkozott, itthon miért nem találkozhatunk ilyen felkészült újságírókkal). Kellenek ezek a háttérinfók a megértéshez, bár aki régóta követi Waterst, annál nyilván nem most lesznek az első gondolati találkozások, elégedett csettintések és cinkos összekacsintások Mr. Roger Watersszel.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Érdekes... és számomra meglepő Tőled. Ma reggel óta ez az album forog nálam és azt hiszem, sokan voltunk ezzel így a világban e napon. Nyilván én is írok majd róla, kötelezőnek érzem, de még korai lenne... ez tipikusan olyan anyag, amiben 20-30-100-szor meg kell merítkezni, hogy fogalmunk legyen róla. Reggel csak gátlásosan kóstolgattuk egymást, délután már felizgultam és szabadjára engedtem a dinamikát is, kiadós és agyeldobós menet volt, most utójátékként már csak szendergős simogatás van, de hátat fordítás helyett még maradt kedvünk beszélgetni is egymással. Hangszeres emberként kicsit sajnálom, hogy a nagyon várt új lemez (is) szöveg centrikus, de az ő kiejtése szerencsére az én kevésbé tökéletes nyelvtudásomat is átsegíti az akadályon, no és persze elérhető az írott szöveg is (digitális fajtalankodás ide vagy oda). Egyelőre fogalmam sincs, mit mondjak az albumról, teljes a káosz a fejemben. Nem esnek jól a P.F.-os zenei visszaköszöngetések, meg a leporolt, ám mégis öreges hangeffektek, de nem sértődtem vérig, sőt kicsit vissza is hozza a hitem a túlcsicsázott The Wall turné(k) után: hát mégsem ragadta el el kassza istene. A szöveg kegyetlen, csontig hatol, még azon is karcol párat, elkeserít, de életkedvet is teremt. Profi idegenvezetőként cikázik az ismert (?) jelenségek között, megmutatva, de velük közösséget nem vállalva, szomorúan, ám magabiztosan felülemelkedve rajtuk, miközben laza mozdulattal pucérra is vetkőzteti őket. Minden tiszteletem jár annak, aki sok hónapja, sőt lassan már évek óta tomboló reménytelen vitákat képes pár sorban megtorpedózni és elcsendesíteni, magukba fordítani a feleket, miközben senkit nem pofoz a földre. Ez is művészet, de attól tartok, ő nekem mégis basszgitáros és énekes marad, nem pedig költő.

A linkelt interjúval már találkoztam délután, jól rímel a lemez hangulatára (mellesleg szakmailag is annyira rendben van, hogy sírnom kívánkozott, itthon miért nem találkozhatunk ilyen felkészült újságírókkal). Kellenek ezek a háttérinfók a megértéshez, bár aki régóta követi Waterst, annál nyilván nem most lesznek az első gondolati találkozások, elégedett csettintések és cinkos összekacsintások Mr. Roger Watersszel.

Nagyon-nagyon hasonlóan érzek most. Minden tekintetben. 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

attachicon.gifIs-This-The-Life-Roger-Waters-Artwork.jpg

Ez valami más... de ezért gyönyörű az LP-k világa!

Mai szösszenet, csak úgy... 

http://zsoltaudio.blogspot.hu/2017/06/valoban-ezt-az-eletet-akartuk.html

Én gyarló lélek vagyok...és nem kaptam senkitől pakkot. 

De a lemez valóban klassz. 

Semmi különös , csak amit megszoktunk , és amit szeretünk . 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

No igen, ráadásul ennyi lemez + néhány költözés illetve a lakásfelújítás eléggé összekuszálja a sorokat. 

Ha minden igaz, jött/ment fórumtársunknak van erre nézve információja, azaz valami normálisan kezelhető könyvtárprogram. 

Discogs. Van okostelefonra tölthető program is hozzá, ami úgyis nálunk van mindig, ráadásul egy vonalkód olvasóval igencsak felgyorsítja a katalogizálást. OK, nagyon népszerű lemezeknél kicsit pöcsölős lehet a rengeteg változatból kiválasztani a miénket, újnál is sok adatot kell (lehet?) bevinnünk, de szerintem nincs jobb.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Erről - esetleg - szívesen olvasnánk errefelé... :) 

attachicon.gifperenyi.jpg

Jó felvétel, jó előadás - naná !

A Wohltemperirte-t 4 év után találtam meg magyar dobozos Melodija kiadványba, Richter-el.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Az abc-t es a total commandert hasznalom. :)

De a trefat felreteve, nem en vagyok az, akire Zsolt gondolt, viszont engem is erdekel a megoldas.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Az abc-t es a total commandert hasznalom. :)

De a trefat felreteve, nem en vagyok az, akire Zsolt gondolt, viszont engem is erdekel a megoldas.

Neked is a Discogs-ot ajánlom! Legalább rögtön látod, mennyit is ér a lemezgyűjteményed.  :D

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Én is elkezdtem használni, aztán kb. az 5-ik lemezem nem volt meg az adatbankban (Ágnes - Férfiszóval). Tényleg elég munkás volt mindent felvinni róla, főleg hogy nincs szkennerem, netes képet meg nem fogadtak el a borítóról. Utána meg azért toltak le, mert hozzáírtam nagy büszkén, hogy "stereo". Vagyis kiválasztottam ezt az opciót, de nem szabadott volna :)

Ettől független a mobilos szkennelőjével elég gyorsan lehet tényleg haladni. Mégse vittem még mindig mindent be :)

Neked is a Discogs-ot ajánlom! Legalább rögtön látod, mennyit is ér a lemezgyűjteményed.  :D

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Én is elkezdtem használni, aztán kb. az 5-ik lemezem nem volt meg az adatbankban (Ágnes - Férfiszóval). Tényleg elég munkás volt mindent felvinni róla, főleg hogy nincs szkennerem, netes képet meg nem fogadtak el a borítóról. Utána meg azért toltak le, mert hozzáírtam nagy büszkén, hogy "stereo". Vagyis kiválasztottam ezt az opciót, de nem szabadott volna :)

Ettől független a mobilos szkennelőjével elég gyorsan lehet tényleg haladni. Mégse vittem még mindig mindent be :)

Na ja, vannak buktatók, de azért sokkal jobb, mint egy Excel tábla, vagy a kockás füzet.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nem vonalkódot olvas be, hanem borítót!

Vonalkód olvasassal az Lp gyujtemeny katagolizasara nem sokra mesz, mert nincs rajtuk. legalabbis a diszpinty 180 grammosokat leszamitva nincs..

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

2017. június 11., 20:30–22:00

Ott voltunk! 

Sajnos csalódás volt kicsit. vagy tán nem is kicsit. Nyilván a körülmények (Csömör-Búcsú) , de nagyon lehetett hallani a gyakorlás hiányát, a ritka fellépésekkel járó gondokat. És bizony semmi új anyag, ugyan az egy évtizede... :( Azért ez már kevés. 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ott voltunk! 

Sajnos csalódás volt kicsit. vagy tán nem is kicsit. Nyilván a körülmények (Csömör-Búcsú) , de nagyon lehetett hallani a gyakorlás hiányát, a ritka fellépésekkel járó gondokat. És bizony semmi új anyag, ugyan az egy évtizede... :( Azért ez már kevés. 

számomra az AC, az első, kazettán megjelent 'hivatalos' és reményt keltő anyagukat követően, csupán a (valóban jól sikerült) Crimson-előadásaival tudott értékelhetőt felmutatni :smile32: - valahogy, és persze szvsz, sosem sikerült a saját zenéjüket megtalálniuk gondolkodik.gif . az pedig külön idegesített a zenéjükben, amikor 1-2, hang-szerinti ELP, KC, stb. 'betétet' beépítve a darabjaikba próbáltak mutatni valamit... :smile33:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt