Jump to content
AVX Café Rebat

Recommended Posts

Nálam is használatban van az első három bemenet. Az előbb kipróbáltam feltekert hangerőnél, semmi mély/közép mozgás, semmi hang a bement választó átkapcsolásaikor.

Ha javasolhatom húzz ki minden bemeneti forrás az előfokbólt, próbáld ki úgy. Ha úgy nem csinálja, akkor kezd el egyesével bedugni és kipróbálgatni az átkapcsolásokat (korábban nálam is okozott kellemetlen hangokat a TV, de nem az átkapcsolásokkor gondolkodik.gif )

Köszönöm hogy leellenőrizted ! Nálam az üres bemeneteket hangtalanul kapcsolja , ahogy valamit a bemenetre dugok , máris durrog az átkapcsolásoknál. 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szia Zsolt,

érdekelne hogy a Canalot meg tud hajtani egyszerre 2 db fülest? Mondjuk 2 planart....

Köszönettel

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Minden további nélkül! :)

mivel egy hangerő szabályzó van rajta gondolom, hasonló terhelhetőségű fülest lenne célszerű választani.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kérdezném, hogy az X2 tápok csereszabatosak, vagy Obelisk generációnként eltérők?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok, a mostani használt kínálatot átböngészve merûlt fel bennem a kérdés: lp hallgatásra elsõ generációs heed obelisk belsõ phonoja hogyan szerepel mondjuk egy mai questar-ral összehasonlítva?

Kíváncsi volnék, ha van ilyen tapasztalatotok... köszi

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

mivel egy hangerő szabályzó van rajta gondolom, hasonló terhelhetőségű fülest lenne célszerű választani.

Szia Zsolt,

a CanAmp közben eladásra került. A Quasarom viszont sajnos nem ad életjelet magáról. Led világít de sajnos nincsen semmi kimeneti jelem, sem az MM, sem az MC-n. ( ellenrőiztem a forrás oldanon és az erőstő oldalon nincsen gond ) ötlet ?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szia Zsolt,

a CanAmp közben eladásra került. A Quasarom viszont sajnos nem ad életjelet magáról. Led világít de sajnos nincsen semmi kimeneti jelem, sem az MM, sem az MC-n. ( ellenrőiztem a forrás oldanon és az erőstő oldalon nincsen gond ) ötlet ?

persze én vagyok a homály... csak 2 jumper-t állítottam át a másik 2-őt nem :) szóval minden rendben.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
On 2018. 03. 31. at 21:18, b.andras said:

Sziasztok, a mostani használt kínálatot átböngészve merûlt fel bennem a kérdés: lp hallgatásra elsõ generációs heed obelisk belsõ phonoja hogyan szerepel mondjuk egy mai questar-ral összehasonlítva?

Kíváncsi volnék, ha van ilyen tapasztalatotok... köszi

Szia! Nekem van egy sima Obeliskem, benne phono kártyával, amit én nem használok. Ha ki lehet venni belőle könnyen, szívesen elküldöm Neked, hogy kipróbáld.

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

a későbbi Obelisk-ekkel nem működik már az a kártya, sajna !36_7_11.gif> egyrészt az újabb Obelisk-ek 90-fokban fogadják, másrészt pedig kisebbek az új kártyák leborulok.gif

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Mindenesetre nagyon köszi a felajánlást, ezek szerint - de amúgy sem - nem tudok élni vele.

On 4/7/2018 at 10:38 PM, asebestyen said:

Szia! Nekem van egy sima Obeliskem, benne phono kártyával, amit én nem használok. Ha ki lehet venni belőle könnyen, szívesen elküldöm Neked, hogy kipróbáld.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
On 3/26/2018 at 8:55 PM, Huszti Zsolt said:

Minden további nélkül! :) 

és esetleg valaki tud kölcsönben adni egy Canelot-ot mondjuk 1 hétre tesztelésre ?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
12 minutes ago, Ernie said:

és esetleg valaki tud kölcsönben adni egy Canelot-ot mondjuk 1 hétre tesztelésre ?

Olyan van, hogy Camelot, de az nem ez, asszem, olyan nincs, hogy Camalot, sem olyan hogy Canelot, de amire te gondolsz az, ha jól sejtem, Canalot.  (Gondolom, a név az előbbi(eke)n túl arra (is) utal, hogy 'can a lot' kicsit a canon reklám (you can on canon) nyomán.  (De ez csak 'poén', nem kötözködés, természetesen tökéletesen érthető volt így is)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
7 hours ago, Ernie said:

Nem batoritalak, hogy kovess a legnagyobb elkovetheto hifi orultsegbe, de en meghallgatas nelkul vettem egyet az AKG Q701-es fejhallgatomhoz. :)
Csak annyit mondok, hogy negy eve megvan, nem arulom, es nem is tervezem.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
8 hours ago, jott/ment said:

Nem batoritalak, hogy kovess a legnagyobb elkovetheto hifi orultsegbe, de en meghallgatas nelkul vettem egyet az AKG Q701-es fejhallgatomhoz. :)
Csak annyit mondok, hogy negy eve megvan, nem arulom, es nem is tervezem.

ismerem a heed-et volt is 10 évig Canamp-om és most is van mégg Quasar-om már lassan 13 éve. De ami nekem amiért kellene hogy egy A-B tesztet szeretnék csinálni a mostani fejhallgató erősítőmmel. Valaki tud segíteni ?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
On 2018. 04. 12. at 6:51 AM, Ernie said:

ismerem a heed-et volt is 10 évig Canamp-om és most is van mégg Quasar-om már lassan 13 éve. De ami nekem amiért kellene hogy egy A-B tesztet szeretnék csinálni a mostani fejhallgató erősítőmmel. Valaki tud segíteni ?

Szia én vittem el előled a "sima" Woo WA6-ot, van Canalot-om is, de Debrecenben élek..

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
2018. 04. 12. at 6:51, Ernie írta:

Nekem van Canamp-om. Ha megfelel, megbeszélhetjük.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
3 hours ago, svan said:

Szia én vittem el előled a "sima" Woo WA6-ot, van Canalot-om is, de Debrecenben élek..

szia, azóta nekem is lett egy Wa6-an és pont egy Canalot-al szeretném össze hasonlítani. Neked mik a tapasztalataid ?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
On 2018. 04. 19. at 2:31 PM, Ernie said:

szia, azóta nekem is lett egy Wa6-an és pont egy Canalot-al szeretném össze hasonlítani. Neked mik a tapasztalataid ?

Mit vettél végül Woo WA6-ot vagy annak az SE változatát?

Amikkel hallgattam:
Fülesek: AKG Q701, Sennheiser HD 6XX
DAC: Heed Canalot (Dac-ja), Metrum Nos Mini, Musical Fidelity M1

A WA6 jóval melegebb karakter, a mélyei kevésbé megfogottak, némileg lötyögősebbek. Szerényebb dinamikával bír, de nagyon egységes a megszólalása, kellemetlen élektől mentes koherens zenei élményt nyújt (összességében van aki analógosnak nevezné). A WA6 tere szerintem természetesebb/hihetőbb, a középtartománya gyors, talán folyékonyabb, de a Canalot kontrolláltabb, hangszerhangjai realisztikusabbak, pontosabbak, a jelenlétérzete és a dinamikája is jobb. A Canalotnál a hangszerek tonalitása nagyon-nagyon el lett találva, leheletnyit meleg karakter, pont annyira amennyire kell, hogy véletlenül se legyen steril vagy hűvös. A Canalot a saját dac-jával számomra egyetlen dologban nem az igazi, nekem kicsit kétoldalas, a tere középen kissé kiüresedik (a széleken játszó zenészek túl nagy hangsúlyt kapnak, miközben a középről érkező ének vagy hangszerhang kissé súlytalanná válik) Megjegyzem AKG Q701-el hallgatva, aminek némileg szintén "kétoldalas" a karaktere..

Ami a Woo WA6-al kapcsolatban számomra meglepetés volt, hogy Sennheiser HD 6XX-el párosítva (mindkét komponens markánsan meleg karaktere miatt) azt gondoltam, hogy "túl sok lesz a jóból", de sokkal nagyobb összhangban zenéltek,  mint előtte a Woo + AKG Q701 páros..

Szóval a Woo WA6 határozottan meleg karakterű, nagyvonalúan, szerethetően prezentálja a zene egészét. Inkább kissé idealizált, enyhén terjengős ezáltal a hangtömegek kellemes hullámzásának érzetét kelti. Míg a Heed Canalot közelebb áll a valósághoz csipetnyi melegséggel a hangjában, transzparensebb, élethűbb, de véletlenül sem rideg hangszerhangokkal.
Ha fontosabb pl. a trombita karcos textúrája, rock/pop ütős basszusa, netán a harangjáték dinamikája/lecsengése, akkor szerintem a Heed Canalot a befutó, ha a testes, könnyed zenefolyam, a realisztikusság rovására akkor a Woo. Az tőled függ, mi jön be neked jobban, na meg melyik passzol a jelenlegi fülesedhez!

Az biztos, hogy én sem tervezem eladni a Canalot-om, csak igyekszem egy hozzá illőbb fülest találni, mint a Q701.

* Az én WA6-omban csak az alapcsövek vannak.

• Thanks 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
17 hours ago, svan said:

Mit vettél végül Woo WA6-ot vagy annak az SE változatát?

Szia, 

egy sima WA6 - most kap egy Sophia E 274b - rectifier csövet. egy Audeze LCD2-C vel hallgatom ( 70 ohm ) és nem vagyok tőle elájulva. Mármint a W6-tól. Előtte egy Heed CanAmp volt. Igazából szeretnénk egy A-B-A teszet csinálni a Canalot vs W6-al... 

ez lenne a cél.. :)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Arra én is kíváncsi lennék, hogy a Canalot melyik fülessel "match made in heaven".
(Majd írd meg, hogy a Sophia cső milyen változást hozott.)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
On 4/24/2018 at 9:08 AM, svan said:

Arra én is kíváncsi lennék, hogy a Canalot melyik fülessel "match made in heaven".
(Majd írd meg, hogy a Sophia cső milyen változást hozott.)

hát én nem vagyok elájulva a W6-tól.... a CanAmp-el nekem így vissza gondolva is jobban tetszett. A héten ha minden igaz megjön a Sophia és megírom. Viszont az eredeti kérdés / kérés az volt hogy tud-e valaki egy Canalot-ot nélkülözni egy hétre hogy össze tudjam hasonílatni a két amp-ot.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt