Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

GYIK

220 válasz erre a témára

#1 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.326 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Ma, 13:47

NAGYON kíváncsi vagyok én is a hangjára. Külsőre harmonikusan illeszkedik a Thesis készülékek közé.

Nálam a DT a legkorosabb,még az elsők közül való,de műkszik rendesen.Kíváncsi vagyok hogy milyen pluszt tud hozzá képest nyújtani az új jövevény a cd játszó funkción kívül.Elsőre fura a széles lemeztálca,de lehet csak a kép viccel meg.De kellett is ez az újítás,mert szükség is van egy jó cd játékosra,és így teljes a Thesis lánc is.Igaz hogy másfelé mutat a mai trend,de a cd még biztosan kitart egy ideig.Azért az jó hogy még van aki fejleszt cd vonalon.
  • 0

#2 hukkle

hukkle

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 564 Hozzászólás:
  • Interests:gitár

Elküldve: Ma, 12:06

NAGYON kíváncsi vagyok én is a hangjára. Külsőre harmonikusan illeszkedik a Thesis készülékek közé.
  • 0

#3 gyt

gyt

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 141 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 17:01

Igen, ő a Thesis Delta. CD futómű és/vagy CD játszó.

...már nagyon várom :)

• 0

#4 Huszti Zsolt

Huszti Zsolt

Törzsvendég

• Heed
  • PipaPipaPipa
  • 1.083 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 16:44

Lumia Selfie alkalmazásban szerkesztve_processed.jpg
  • 1

#5 Huszti Zsolt

Huszti Zsolt

Törzsvendég

• Heed
  • PipaPipaPipa
  • 1.083 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 16:28

Ma felkerült a Heed FB oldalára egy kép a kiállításról. Egy eddig nem látott Thesis készüléket látok rajta. Szabad megtudni róla valamit?

Köszönöm,   gyt

Igen, ő a Thesis Delta. CD futómű és/vagy CD játszó.
  • 1

#6 gyt

gyt

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 141 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 15:56

Ma felkerült a Heed FB oldalára egy kép a kiállításról. Egy eddig nem látott Thesis készüléket látok rajta. Szabad megtudni róla valamit?

Köszönöm,   gyt

• 0

#7 Huszti Zsolt

Huszti Zsolt

Törzsvendég

• Heed
  • PipaPipaPipa
  • 1.083 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:56

Most Krefeldben vagyok és a mobilról nem egyszerű hosszabban irni, de az "Envoy" megérdemel egy hosszabb tájékoztatót.

Szerkesztve Huszti Zsolt által: Tegnap, 12:58

• 0

#8 gyt

gyt

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 141 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:12

Ha az Enigma 5 egy kicsit többet tudna azokból az igazi mélyhangokból mutatni,amikkel teljesebb a koncert atmoszféra,már már szinte tökéletes lenne a sound nálam.Jó, tudom hogy ő már így is szinte meghazudtolja a méreteit,és szuper meg minden,csak most is egy koncertlemezt hallgatok emberes hangerőn,és úgy eszembe jutott. :)
De van is ilyen Enigma is,úgy hívják hogy Grand Enigma.
Na majd egyszer,vallatóra fogjuk őt is. :)

Akkor sajnos úgy fogsz járni, mint az Si - Pre, Px, Ps esetében :)))

• 0

#9 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.326 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 08:20

Miért,van "új" is?Én csak egyet láttam,amit Zsolt néha közkívánatra beköt.Lett ebből újabb változat is?

Volt régebben is.Az új az igen csak emberes méretűvé sikeredett,és bár biztosan finom,de ránézésre legalábbis kell neki a tér.Nálam a 24nm-en szerintem kirúgná a ház falait.:)Eszembe sem jutna hazavinni,de lehet jól érezné magát,nem tudom.
Nekem bőven jó az 5-ös is,de ha úgy alakul és nem tudok majd mit kezdeni azzal a tömérdek pénzzel ami akár lehetne is,de most még a hírét sem látom :),akkor lehet teszek egy próbát a nagy enigmával.Az a hang talán még beférne a szobába.
De jó az 5-ös is,nincs panasz a hangra.
  • 0

#10 klutakistvan

klutakistvan

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 20 - 19:02

Ne érts félre,én szó szerint imádom az enigma hangját,csak úgy eszembe jutott a nagy tombolásban az,hogy ha még ezt is tudná,az maga lenne a tökély. :)
Nagyon jó hang ez.Szeretem benne azt a sokoldalú műfajfüggetlenséget,amire mindig is rácsodálkozom.Mindent úgy és olyan módon tálal,ahogyan azt kell.Nem érezni semmilyen oda nem illő mázat.Tetszik az is,ahogyan mutatja a lemezek,felvételek ezerarcúságát is.
Melyik envoy van nálad?A régebbi,vagy az új?
És mi a kiszolgáló egység? :)

Miért,van "új" is?Én csak egyet láttam,amit Zsolt néha közkívánatra beköt.Lett ebből újabb változat is?

• 0

#11 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.326 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 20 - 17:22

Én szóltam!
Az Envoy egy kicsit sem szenved mély hiányban,és minden egyéb tekintetben fényévekkel(!) jobb az Enigmánál!
(Gyanítom,hogy a Grand Enigmát is lekőrözi!Bár külön-külön többször hallottam, még nem volt módomban egymás mellett hallani a kettőt.)
Üdv. Gyuri :napsut:

Ne érts félre,én szó szerint imádom az enigma hangját,csak úgy eszembe jutott a nagy tombolásban az,hogy ha még ezt is tudná,az maga lenne a tökély.:)
Nagyon jó hang ez.Szeretem benne azt a sokoldalú műfajfüggetlenséget,amire mindig is rácsodálkozom.Mindent úgy és olyan módon tálal,ahogyan azt kell.Nem érezni semmilyen oda nem illő mázat.Tetszik az is,ahogyan mutatja a lemezek,felvételek ezerarcúságát is.
Melyik envoy van nálad?A régebbi,vagy az új?
És mi a kiszolgáló egység?:)
  • 0

#12 vidor2009

vidor2009

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.100 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 20 - 16:48

Ha az Enigma 5 egy kicsit többet tudna azokból az igazi mélyhangokból mutatni,amikkel teljesebb a koncert atmoszféra,már már szinte tökéletes lenne a sound nálam.Jó, tudom hogy ő már így is szinte meghazudtolja a méreteit,és szuper meg minden,csak most is egy koncertlemezt hallgatok emberes hangerőn,és úgy eszembe jutott. :)
Na majd egyszer,vallatóra fogjuk őt is. :)

Én szóltam!

Az Envoy egy kicsit sem szenved mély hiányban,és minden egyéb tekintetben fényévekkel(!) jobb az Enigmánál!

(Gyanítom,hogy a Grand Enigmát is lekőrözi!Bár külön-külön többször hallottam, még nem volt módomban egymás mellett hallani a kettőt.)

Üdv. Gyuri :napsut:

Szerkesztve vidor2009 által: 2017 október 20 - 16:49

• 0

#13 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.326 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 20 - 15:37

Ha az Enigma 5 egy kicsit többet tudna azokból az igazi mélyhangokból mutatni,amikkel teljesebb a koncert atmoszféra,már már szinte tökéletes lenne a sound nálam.Jó, tudom hogy ő már így is szinte meghazudtolja a méreteit,és szuper meg minden,csak most is egy koncertlemezt hallgatok emberes hangerőn,és úgy eszembe jutott.:)
Na majd egyszer,vallatóra fogjuk őt is.:)

Szerkesztve Shimano által: 2017 október 20 - 15:49

• 0

#14 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.326 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 20 - 15:10

Elképesztően jó lett ez az újabb 2.3-as kártya.Nem lehet zavarba hozni semmivel.Kínálgatom most már három hete mindennel,de semmi erőlködés,lazán lejátszik mindent.Most érzem igazán azt is,hogy milyen jó is a DT futómű.Tökéletes a koherencia köztük.
  • 0

#15 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.326 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 13 - 20:30

Én nem is értem, a többi gyártó miért nem adta még fel :)

És azt sem értem, hogy tud olyat produkálni, hogy érdektelenné vélik minden más.

Biztosan van több más jó hang is,csak mi ezt szeretjük.Még mielött kapunk a fejünkre a hájpolás miatt.:)
Ezek a nagy dac kártyák nagyon jól sikerültek,rengeteget mutatnak a forrásból,és ezt olyan ízesen teszik,hogy szinte kívánni sem lehetne finomabbat.De hát ez csak a kezdet,és a lánc többi tagja is nagyon együtt van,és itt ebben a koherens együttben lehet a titok egy része,mert nem lóg ki semmi,és olyan érzést kelt mintha egy "fából" faragták volna őket.
  • 1

#16 gyt

gyt

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 141 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 13 - 19:44

Nem semmi élmény lehet.Na majd egyszer,én is. :)
De én már most is azt érzem hogy úgy szól a rendszer,ahogyan szinte nem is lenne szabad neki,ugyanis ő csak egy audiofil rendszernek van beskatulyázva,de szinte érezhető ahogyan grimaszolva mutatja a high-end-nek azt,hogy nézzétek csak,én ezt is,meg azt is tudom,pedig "csak" egy audiofil vagyok. :)

Én nem is értem, a többi gyártó miért nem adta még fel :)

És azt sem értem, hogy tud olyat produkálni, hogy érdektelenné vélik minden más.

• 0

#17 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.326 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 13 - 19:38

Nehezen tudom szavakba foglalni, egyrészt, mert hangról írni nem egyszerű, másrészt olyan mértékű feljebb lépés, amit magam is kétkedve fogadnék, ha csak olvasnék róla.

Minden túlzás nélkül: mintha eltűnne a szobából minden elektronika, hangfal, és ott marad a zene (és ha így éreznél már a Px hatására is, akkor szorozd meg a hatást sokkal). Tényleg hihetetlen, mit produkál egy komoly táp. Korábban szkeptikus voltam ebben a témakörben, de már nem. És bár túlzásnak tűnik egy előfokhoz egy nálánál drágább külső táp, simán megéri.

Nem semmi élmény lehet.Na majd egyszer,én is.:)
De én már most is azt érzem hogy úgy szól a rendszer,ahogyan szinte nem is lenne szabad neki,ugyanis ő csak egy audiofil rendszernek van beskatulyázva,de szinte érezhető ahogyan grimaszolva mutatja a high-end-nek azt,hogy nézzétek csak,én ezt is,meg azt is tudom,pedig "csak" egy audiofil vagyok.:)
  • 0

#18 gyt

gyt

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 141 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 13 - 19:16

Elnézést... jól értem, hogy thesis szériás külső táp illeszthető az obelisk szériás előerősítőhöz is?

És ez érvényes egy modular line eszközpár (dactilus + phono) esetén is?

Igen, illeszthető. A Dactilust nem tudom, de nálam a Quasar is erről megy (két kimenete van).

• 1

#19 hukkle

hukkle

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 564 Hozzászólás:
  • Interests:gitár

Elküldve: 2017 október 13 - 19:12

Elnézést... jól értem, hogy thesis szériás külső táp illeszthető az obelisk szériás előerősítőhöz is?

És ez érvényes egy modular line eszközpár (dactilus + phono) esetén is?
  • 0

#20 gyt

gyt

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 141 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 13 - 17:47

Ezt már írtad többször is,de még is,milyen pluszt tud adni a PI a PX után,pár mondatban összefoglalnád?
A PX is más ligába emeli az erősítőt,érdekes hogy ez még fokozható ha belegondolunk abba,hogy egy egyszerűnek tűnő köldökzsinór megy csak tőle az erősítőbe.
Ennyit a kábelezésről,de ezt most hagyjuk is.

Nehezen tudom szavakba foglalni, egyrészt, mert hangról írni nem egyszerű, másrészt olyan mértékű feljebb lépés, amit magam is kétkedve fogadnék, ha csak olvasnék róla.

Minden túlzás nélkül: mintha eltűnne a szobából minden elektronika, hangfal, és ott marad a zene (és ha így éreznél már a Px hatására is, akkor szorozd meg a hatást sokkal). Tényleg hihetetlen, mit produkál egy komoly táp. Korábban szkeptikus voltam ebben a témakörben, de már nem. És bár túlzásnak tűnik egy előfokhoz egy nálánál drágább külső táp, simán megéri.

• 1

Új válasz

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó