Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

GYIK

308 válasz erre a témára

#1 mishow

mishow

MIShow must go on!

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 10.240 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2018 január 17 - 08:28

Nem, a Luna teljesen egészséges. Ahogy mondod, majd egyszer.  ;)

36_1_11.gif

• 0

#2 Lestat

Lestat

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 23:42

Akkor ne vegyél csöves cuccot :-)

Egyelőre nem fenyeget ez a veszély. :)

Szerintem mindenkinek   :smile53:

A Lunát is elvitted Zsolthoz? Szerintem annak is jár egy kis átnézés majd egyszer! Ha elvitted, akkor persze tárgytalan ...

Nem, a Luna teljesen egészséges. Ahogy mondod, majd egyszer.  ;)

• 0

#3 mishow

mishow

MIShow must go on!

• V.I.P.
  • 10.240 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 08:43

Nem sértődtem meg, csak sajnos ki volt kapcsolva a humordetektorom. Vannak ilyen napjaim. 

Szerintem mindenkinek   :smile53:

A Lunát is elvitted Zsolthoz? Szerintem annak is jár egy kis átnézés majd egyszer! Ha elvitted, akkor persze tárgytalan ...

• 0

#4 hukkle

hukkle

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 635 Hozzászólás:
  • Interests:gitár

Elküldve: 2018 január 16 - 07:27

Akkor ne vegyél csöves cuccot :-)

Nem sértődtem meg, csak sajnos ki volt kapcsolva a humordetektorom. Vannak ilyen napjaim.

Én sem méregettem volna, ha rá nem teszem a kezem és nem éreztem volna a különbséget. Na, innentől kezdett érdekelni ez a dolog, és előkaptam az infrahőmérőt...

Mindegy, most már nem méregetem többet. Legfeljebb, ha kigyullad visszaviszem Zsoltnak a szenet, ami marad belőle. :D

• 0

#5 Lestat

Lestat

• Pipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 15 - 22:51

Én sem méregettem volna, ha rá nem teszem a kezem és nem éreztem volna a különbséget. Na, innentől kezdett érdekelni ez a dolog, és előkaptam az infrahőmérőt...

Mindegy, most már nem méregetem többet. Legfeljebb, ha kigyullad visszaviszem Zsoltnak a szenet, ami marad belőle.  :D

• 1

#6 Peger

Peger

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 654 Hozzászólás:
  • Interests:hifi,bringa,terrarisztika

Elküldve: 2018 január 15 - 21:35

Szerintem is jó vicc volt:). Bár nekem minden a humor :)

• 0

#7 mishow

mishow

MIShow must go on!

• V.I.P.
  • 10.240 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 19:42

Hahaha. Ez igazán vicces volt....várj, mégsem. <_<

Szerintem simán átjött, hogy poénnak szánta, kár mellre szívni.
Amúgy én is azon gondolkodtam, hogy miért méregeted a cuccok hőfokát? Nekem még sosem jutott eszembe.
Pláne, hogy azt mondod, sikerült beállítani a végfokokat (ami tök jó)

Szerintem hallgasd és innentől “forget hifi ....” ;D

Szerkesztve mishow által: 2018 január 14 - 19:46

• 0

#8 PgSpa

PgSpa

Újonc fórumos

• Pipa
  • 44 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 13 - 22:19

Hahaha. Ez igazán vicces volt....várj, mégsem.  <_<

Nem akartalak megbántani, bocsánatot kérek.

• 0

#9 Lestat

Lestat

• Pipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 13 - 18:47

Zenét hallgatsz, vagy hőmérőzöl? Biztos kicsik még a gyerekek, és ugye a szokás hatalma...  ;)

Hahaha. Ez igazán vicces volt....várj, mégsem.  <_<

• 0

#10 PgSpa

PgSpa

Újonc fórumos

• Pipa
  • 44 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 13 - 17:26

Igen, sikerült. Be lettek állítva kb. 10 perc alatt. Most sokkal kevésbé melegszik, bár 5 fok különbség így is van a kettő között. Most épp 42.6 és 37.7. 

Aztán még vagy másfél órát beszélgettünk, vagyis inkább Zsolt beszélt, én meg figyelmesen hallgattam.  :)  Sok érdekes dolgot mondott.

Zenét hallgatsz, vagy hőmérőzöl? Biztos kicsik még a gyerekek, és ugye a szokás hatalma...  ;)

• 0

#11 Lestat

Lestat

• Pipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 13 - 15:50

Sikerült végül eljutni Zsolthoz?
Ha igen, mi lett az eredmény?

Igen, sikerült. Be lettek állítva kb. 10 perc alatt. Most sokkal kevésbé melegszik, bár 5 fok különbség így is van a kettő között. Most épp 42.6 és 37.7. 

Aztán még vagy másfél órát beszélgettünk, vagyis inkább Zsolt beszélt, én meg figyelmesen hallgattam.  :)  Sok érdekes dolgot mondott.

• 0

#12 mishow

mishow

MIShow must go on!

• V.I.P.
  • 10.240 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 11 - 19:28

Köszi mindenkinek, holnap megyek látogatásra a Heed-hez, :smile53:

Sikerült végül eljutni Zsolthoz?
Ha igen, mi lett az eredmény?
  • 0

#13 Ear

Ear

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.483 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 11 - 13:10

BUÉK mindenkinek! :)

Egy nehéz kérdés: tud valaki támpontot adni arra vonatkozóan, hogy az Abacus és a DA hangja mennyiben különbözik egymástól? Tisztában vagyok vele, hogy hangzást leírni nehéz, de azért sokszor sikerült már :)
A funkciókkal, egyéb paraméterekkel tisztában vagyok, a hangzásbéli különbségre lennék kíváncsi az aláírásomban szereplő rendszert figyelembevéve.

Tudom-tudom, meg kell hallgatni :) Erre most egy darabig nincs lehetőségem, de gondoltam megkérdezem, van-e valakinek tapasztalata.

Köszönöm

Megtévesztésig hasonló. 

• 0

#14 iistván

iistván

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 94 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 09 - 08:33

BUÉK mindenkinek! :)

Egy nehéz kérdés: tud valaki támpontot adni arra vonatkozóan, hogy az Abacus és a DA hangja mennyiben különbözik egymástól? Tisztában vagyok vele, hogy hangzást leírni nehéz, de azért sokszor sikerült már :)
A funkciókkal, egyéb paraméterekkel tisztában vagyok, a hangzásbéli különbségre lennék kíváncsi az aláírásomban szereplő rendszert figyelembevéve.

Tudom-tudom, meg kell hallgatni :) Erre most egy darabig nincs lehetőségem, de gondoltam megkérdezem, van-e valakinek tapasztalata.

Köszönöm
  • 0

#15 Lestat

Lestat

• Pipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 08 - 16:22

Köszi mindenkinek, holnap megyek látogatásra a Heed-hez,  :smile53:

• 0

#16 Huszti Zsolt

Huszti Zsolt

Törzsvendég

• Heed
  • PipaPipaPipa
  • 1.211 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 08 - 08:44

Szerintem hamarosan Zsolt is reagálni fog, és biztos, hogy megnyugtató módon rendeződik majd a problémád. 

Itt tudsz neki privát üzenetet is írni:

http://www.avx.hu/fo...0-huszti-zsolt/

Egyszerűbb út:
+36209568007

• 0

#17 kimber

kimber

ecce homo

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.669 Hozzászólás:
  • Interests:szó-kép-zene

Elküldve: 2018 január 07 - 20:28

Köszönöm a válaszokat! Bár boldogabb nem lettem, hogy mindjárt szervizzel kezdhetek.  sad.gif

Mi a legegyszerűbb módja Huszti úrral való kapcsolatfelvételnek?

Szerintem hamarosan Zsolt is reagálni fog, és biztos, hogy megnyugtató módon rendeződik majd a problémád. 

Itt tudsz neki privát üzenetet is írni:

http://www.avx.hu/fo...0-huszti-zsolt/

• 1

#18 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 12.573 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, film, túrázás-biciklizés, és imádok a barátaimmal lenni... ;)

Elküldve: 2018 január 07 - 16:38

Köszönöm a válaszokat! Bár boldogabb nem lettem, hogy mindjárt szervizzel kezdhetek.  sad.gif

Ne úgy fogd fel hogy szervízelni kell, hanem hogy a gyártó "költségmentesen" átnézi és beállítja a készüléket és gyári állapotú marad!

A Heed Audio oldalán fel tudod venni a kapcsolatot a gyártóval: http://heedaudio.com
  • 1

#19 Lestat

Lestat

• Pipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 07 - 13:54

1. Igen. Ez a gyártói ajánlás is. 

2. Elvben egyformák, tehát egyformán kellene dolgozniuk is. Az egyébként sem túl jó jel, ha bármelyik is jelentősen melegszik, mert a Heed erősítők általában nem nagyon melegszenek üzem közben. Szerintem érdemes lenne felvenned a kapcsolatot Zsolttal, és alkalmasint átnézetni mindkettőt. Tudom, hogy iszonyatosan leterheltek mostanában, de biztosan fog tudni mondani neked valamit.

a 2. ban egyetértek Mishow-al. A 40 fok sztem még ok, de egyformán kellene teljesíteniük, ergo melegedniük is. (időnként ezek sajnos szétcsúszank, és akkor állítani kell rajtuk, de ez nem nagy dolog) Én nagyon régóta használok ilyeneket, és, ha hosszú távra  tervezel velük, akkor sztem ne hagyd bekapcsolva őket, mert elkezdenek búgni (dugj be mindent egy kapcsolható elosztóba, és azt kapcsolgasd)  Egy ideig ez a búgás még nem zavaró, de egy idő után már lehet az is, és onnantól nagyon macerás megcsináltatni őket. Ez persze csak egyetlen tapasztalat, és igazából nem tudom azt sem, van e valójában összefüggés a két dolog között, de én hosszú idő alatt ezt tapasztaltam. (gondolom, majd Zsolt megmondja) Egyébként nagyon jó kis erősítők.. 

• 0

#20 Klaca

Klaca

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 735 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 07 - 11:50

Tiszteletem! Szervusztok!

Pár napja lettem tulajdonosa egy Heed rendszernek az egyik fórumtárs jóvoltából. A rendszer egy pár Canopus monoblokk, Luna II előfok Q-PSU-val.

Mivel nem találtam jobb helyet, szeretnék feltenni itt egy pár kérdést.

Elég nehézkes áramtalanítani az egyes elemeket. Érdemes folyamatosan bekapcsolva tartani a komponenseket? 

Másik dolog. Azt vettem észre, hogy az egyik Canopus jóval melegebb, mint a másik. Jelen pillanatban az egyik 40 C°, a másik 51 C°. Ez mennyire normális? Miért van ekkora különbség a két végfok között? Okozhat-e ez bármi problámát a későbbiekben?

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol.

a 2. ban egyetértek Mishow-al. A 40 fok sztem még ok, de egyformán kellene teljesíteniük, ergo melegedniük is. (időnként ezek sajnos szétcsúszank, és akkor állítani kell rajtuk, de ez nem nagy dolog) Én nagyon régóta használok ilyeneket, és, ha hosszú távra  tervezel velük, akkor sztem ne hagyd bekapcsolva őket, mert elkezdenek búgni (dugj be mindent egy kapcsolható elosztóba, és azt kapcsolgasd)  Egy ideig ez a búgás még nem zavaró, de egy idő után már lehet az is, és onnantól nagyon macerás megcsináltatni őket. Ez persze csak egyetlen tapasztalat, és igazából nem tudom azt sem, van e valójában összefüggés a két dolog között, de én hosszú idő alatt ezt tapasztaltam. (gondolom, majd Zsolt megmondja) Egyébként nagyon jó kis erősítők.. 

Szerkesztve Klaca által: 2018 január 07 - 11:59

• 1

Új válasz

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó