Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Túlvezérelt torz eredeti CD

Függ a lejátszótól?

• Please log in to reply
19 válasz erre a témára

#1 Charlie O'Brian

Charlie O'Brian

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.628 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Matematika, fizika, szimfonikus zene hallgatás.

Elküldve: 2017 április 27 - 10:07

Az eredeti kópián nem találtam túlvezérlést, sőt nem is mondanám hangosnak az anyagot. Az említett pontokon sem éri el még a -3.0 dBFS kivezérlési csúcsszintet sem. Vagy valami kontár módon hamisított verziót sikerült beszerezned, vagy valamelyik készüléked rakoncátlankodik.

Kösz, h. megnézted!

Vagy lehet, h selejt. Én nem tudom próbálom nem föltételezni, hogy hamis, tekintve, hogy MM-ban vettem.

Az alábbi rendszereken jött elő:

Philips CD 604+HK 730 receiver+AKG k340 fejhallgató vagy Beyer. dt 990 pro
Pioneer DVD játszó+HK 730+AKG k340/Beyer. dt 990 pro
Számítógép +Beyer. 990 pro

Szerkesztve Charlie O'Brian által: 2017 április 27 - 10:08

• 0

#2 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.015 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 április 27 - 07:43

1. track. (Mars...) 1:53, 1:57, 2:08, 7:05 például. Igen kiváncsivá tettél!

Az eredeti kópián nem találtam túlvezérlést, sőt nem is mondanám hangosnak az anyagot. Az említett pontokon sem éri el még a -3.0 dBFS kivezérlési csúcsszintet sem. Vagy valami kontár módon hamisított verziót sikerült beszerezned, vagy valamelyik készüléked rakoncátlankodik.

• 0

#3 Charlie O'Brian

Charlie O'Brian

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.628 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 12:42

Ha megmondod, nálad hol jelentkezik torzítás az anyagban, megnézem a kivezérlését. Erről van szó?

1. track. (Mars...) 1:53, 1:57, 2:08, 7:05 például. Igen kiváncsivá tettél!

• 0

#4 Charlie O'Brian

Charlie O'Brian

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.628 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 25 - 17:26

Ha megmondod, nálad hol jelentkezik torzítás az anyagban, megnézem a kivezérlését. Erről van szó?

Köszi! Igen, erről a korongról van szó. Holnapra megmondom mádodpercre pontosan!

• 0

#5 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 25 - 10:35

Köszönöm a válaszokat! Összességében úgy értékelem a dolgot, hogy ez egy eredeti CD (nem gondolom, hogy az MM csalna), de túlvezérelt, vagy legalábbis a DAC-jaim képességei határán túli fölvétel. Sztem figyelmetlen volt a kiadó. Decca ide, vagy oda, vagy csak üzleti okokból a Decca gondozásában jelent meg, de nem figyeltek eléggé.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 április 25 - 10:39

• 1

#6 Charlie O'Brian

Charlie O'Brian

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.628 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 25 - 10:01

Köszönöm a válaszokat! Összességében úgy értékelem a dolgot, hogy ez egy eredeti CD (nem gondolom, hogy az MM csalna), de túlvezérelt, vagy legalábbis a DAC-jaim képességei határán túli fölvétel. Sztem figyelmetlen volt a kiadó. Decca ide, vagy oda, vagy csak üzleti okokból a Decca gondozásában jelent meg, de nem figyeltek eléggé.

• 0

#7 Charlie O'Brian

Charlie O'Brian

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.628 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 24 - 12:55

Nos, kipróbáltam CD meghajtóval, CD játszóval, DVD játszóval. Ugyanúgy torzít azon a pár ponton. Másik lemezek nem torzítanak, nincs olyanfajta szintbeli elillesztés az erősítő bemenetén, ami ezt okozná. DECCA/Virtuoso kiadásban Holst Planets, meg Star Wars zene van rajta.

• 0

#8 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 24 - 09:12

Épp az a baj, túl gyakori. Sőt nemhogy nem engedik 0 dB-hez közel, hanem afölé megy gyakran! Mármint menne, mert ugye technikailag azt nem lehet, ezért a csúcs le van vágva 0 dB-nél. Ez jelenti a torzítást.

Globális statisztikai adataim nincsenek. Én életemben két olyan gyári digitális kiadvánnyal találkoztam, ami némelyik DAC lelkét megviselte és torzításba hajszolta néhány ponton.

• 0

#9 venomer

venomer

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.825 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 13:27

Ismerem a lúd nessz háborút, a Deccára nagyon nem jellemző, éppen attól az, ami. Eleve gyanús hipermarketi környezetben ilyen lemez.

• 0

#10 batagy

batagy

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.340 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 10:20

Olyan, mintha nem ismernéd a Decca nevet. Nem ismered a Decca nevet? Nem eredeti alatt az volt értve szerintem, hogy nem tényleges Decca kiadvány, csak rábiggyesztették. Magam is erre gyanakszom.

Hali! Ismerem a Decca nevet! A kommentem nem konkrétan erre a kiadóra vonatkozott, hanem általánosságban a loudness war jelenségre, és nem is minősítésnek szántam. Ettől a Decca nem lesz kevesebb. A "rosszul keverést" úgy értettem, szándékosan van így! Ez a jelenség általánosan igaz, sok más kiadónál is, Hogy konkrétan a Deccára jellemző-e, vagy hogy komolyzenei CD-kre jellemző-e, azt nem tudom.

Olvasmány:

https://en.wikipedia...ki/Loudness_war

Nagy ritkán előfordul, hogy a hangfelvétel csúcsértékét nagyon közel engedik a 0 dB-hez, amit néhány digitális készülék torzítással hálál meg. Ezért nem szoktuk -1 dB fölé engedni a peak kivezérlést.

Hogy a vásárolt lemez maszek munka, hamisítvány, az könnyen lehet, de gyári figyelmetlenség eredménye is lehet a hiba, bár ez a DECCA esetében erősen meglepő lenne.

Épp az a baj, túl gyakori. Sőt nemhogy nem engedik 0 dB-hez közel, hanem afölé megy gyakran! Mármint menne, mert ugye technikailag azt nem lehet, ezért a csúcs le van vágva 0 dB-nél. Ez jelenti a torzítást.

Szerkesztve batagy által: 2017 április 21 - 10:26

• 0

#11 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 08:46

Nagy ritkán előfordul, hogy a hangfelvétel csúcsértékét nagyon közel engedik a 0 dB-hez, amit néhány digitális készülék torzítással hálál meg. Ezért nem szoktuk -1 dB fölé engedni a peak kivezérlést.

Hogy a vásárolt lemez maszek munka, hamisítvány, az könnyen lehet, de gyári figyelmetlenség eredménye is lehet a hiba, bár ez a DECCA esetében erősen meglepő lenne.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 április 21 - 08:46

• 0

#12 venomer

venomer

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.825 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 21:06

bármelyik kiadó adhat ki olyan felvételt, ami a rosszul van keverve. Ahogy petig1 írta, ez a loudness war.

Olyan, mintha nem ismernéd a Decca nevet. Nem ismered a Decca nevet? Nem eredeti alatt az volt értve szerintem, hogy nem tényleges Decca kiadvány, csak rábiggyesztették. Magam is erre gyanakszom.

• 0

#13 batagy

batagy

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.340 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 19:49

Szerintem, ez az általad felsorolt világokban is túlzás. Inkább azt gondolom, az a CD nem eredeti - ha mondjuk, asztali CD-lejátszóval is ezt produkálja.

Az, hogy eredeti-e a CD, annak ehhez semmi köze! Egy másolt CD is ugyanazt a digitális masteringet tartalmazza.

Nos a CD-t Media Marktban vettem és DECCA gondozásában jelent meg...

Ezért  különösen furcsálom a dolgot.

Ez önmagában nem jelent semmit, bármelyik kiadó adhat ki olyan felvételt, ami a rosszul van keverve. Ahogy petig1 írta, ez a loudness war. Ez azt jelenti hogy minél hangosabbra keverik a felvételt, azon célból hogy azt gondolják, az egyszeri hallgatónak jobban tetszik a hangosabb felvétel. Miközben ki van maxra vezérelve, és közben torzít.

Erről nagyon egyszerű meggyőződni. Nem meghallgatni kell 3 helyen, hanem - ahogy mgus írta - be kell grabbelni a kérdéses számot a PC-re, és egy wav editorban megnyitni, ott egyből látni, hogy felül le van-e vágva.

Egy egyszerű példa:

Leszeded a Nero CD DAE nevű kis programot pl innen. Ez egy nagyon régi program, de működik. Csomagold ki egy mappába.

Le kell hozzá még szedni a Nero ASPI-t, ami egy WNASPI32.DLL nevű fájl, azt innen leszedheted. Ezt a fájlt is rakd ugyanabba a mappába.

Berakod a kérdéses CD-t az olvasóba.

Elindítva a Nero CD DAE-t, kiválasztod a számot. Jobb oldalon a verify-t ez esetben ki lehet kapcsolni. Jobb oldalon lent ki tudod választani hova mentse a fájlt. Majd Start.

Grabbelés közben kirajzolja a hullámformát. Csatoltam egy példát egy Jimi Hendrix CD-ről (Live At Fillmore East, CD2, track 1). A vége felé látható hogy a kivezérlés folyamatosan eléri a sáv szélét, magyarul a hullámok teteje le van vágva, ergo torz.

Csatolt képek:

• nerodae.JPG

• 2

#14 earforce

earforce

fülforma

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 9.586 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 12:41

Ha más felvételnél nem csinálja, akkor valószínű hogy nem a cd a rossz, hanem maga a felvétel.
Még azt tudom elképzelni, hogy a cd vonalszintű kimenete túl magas, vagy a cd/előfok illesztése nem megfelelő.
  • 0

#15 Charlie O'Brian

Charlie O'Brian

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.628 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 10:31

Ha összeszedem magam, akkor tudok 3 független készüléket, kipróbálom majd minden, de meglepne, ha készülékről készülékre változna a dolog.

• 0

#16 Charlie O'Brian

Charlie O'Brian

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.628 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 10:10

Nos a CD-t Media Marktban vettem és DECCA gondozásában jelent meg...

Ezért  különösen furcsálom a dolgot.

• 0

#17 mgus

mgus

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 775 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 19 - 18:10

Be kellene tölteni a számítógépre és ott megnézni a hangsávot, hogy le van e vágva a jelek végei ha igen akkor a felvétel rossz az ellen nem tudsz semmit tenni.

Vagyis ha a szürke sáv hiányzik azt nem tudod vissza varázsolni.

Csatolt képek:

• images.png

• 0

#18 stx

stx

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 638 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 19 - 17:53

Isten hozott a loudnes war,illetve az agyon dinamika kompresszorozott digitális világban.A "hangmérnök"fülhallgatóval (agybadugós)keverte a zenét.Ez lett belőle.

Szerintem, ez az általad felsorolt világokban is túlzás. Inkább azt gondolom, az a CD nem eredeti - ha mondjuk, asztali CD-lejátszóval is ezt produkálja.

• 0

#19 petig1

petig1

Sonus Analogo

• PipaPipa
  • 786 Hozzászólás:
  • Interests:Minden ami olasz,főzés

Elküldve: 2017 április 19 - 17:48

Isten hozott a loudnes war,illetve az agyon dinamika kompresszorozott digitális világban.A "hangmérnök"fülhallgatóval (agybadugós)keverte a zenét.Ez lett belőle.
  • 0

#20 Charlie O'Brian

Charlie O'Brian

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.628 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 19 - 12:50

Sziasztok!

Van egy eredeti komolyzenei CD-m és a hangosabb részeknél egyszerűen torz, ha számítógépről hallgatom (Beyer studió fülessel). Nem a hangkártya van túlvezérelve (más CD nem torz).
Kérdésem, hogy lehetséges-e, hogy a CD meghajtó hibája és másik CD meghajtóval, vagy CD játszóval gond nélkül játszható?  (Azt gyanítom, hogy nem, de hátha tanulok vmi újat)

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó