Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Audio Analogue Puccini Settanta 70 (2x70W)

• Lezárt téma A téma zárva.
26 válasz erre a témára

#1 mikike

mikike

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 453 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 április 30 - 18:39

Jegelve!
  • 0

#2 mikike

mikike

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 453 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 27 - 19:17

Úgy gondolom nagyon sokat számít az is, hogy ki milyen kábelekkel, elektronikával(anno a JBL is kedvelte a Harman Kardont) használja az erősítőt illetve milyen zenét hallgatunk rajta! Biztos nagyon jók lehetnek a Denonok is(magasabb szinten), de nem feltétlenül egy érdeklődési kört szolgálnak ki. A lényeg, hogy mindenki elégedett legyen azzal amit hallgat, huszonévesen nagyon szerettem a disco és rockzenét(ezt még mindig), bár azóta olyan műfajok kerultek előtérbe amelyeket korábban el sem tudtam képzelni, valtozunk, mint egy jó bor! Jó zenélést Kedves Fórumtársak!
  • 0

#3 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.265 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 27 - 18:21

Na annyit azért még tegyünk hozzá a Settanta 70  védelmében, hogy ez NEM az a "mezei" Puccini az NE5534-es IC-jével, meg a 200 Ft-os TIP sorozatú tranzisztorokkal a végerősítőjében.... Nem, nem volt az sem rossz a maga kategóriájában, de ez egy magasabb szint minden tekintetben.

Szerkesztve dragonweed által: 2017 április 27 - 18:23

• 0

#4 Research

Research

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 357 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 27 - 17:50

Na neeeeee... :rolleyes:

Deeeee,de,!
3db puccinim volt,tavos,nem tavos,se...es bizony meglepodtem de nagyon,h szol mellettuk egy pma 710 ae,,,,az 1500-1510 meg kategoriakkal komolyabb hanguak
..
elnezest.temat zarom
  • 0

#5 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.265 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 27 - 16:28

Bocs az offért.... hoyo.gif

• 0

#6 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.265 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 27 - 16:26

Azért volna itt "jó kis" Denon ami feladná a leckét... csak kérdés mennyiért?

Ez pl. 700 körül új árban  :rolleyes: .  Azért nem mindegy  gondolkodik.gif .....

Csatolt képek:

• denon-pma-a100.jpg

• 1

#7 mitya64

mitya64

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 160 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 27 - 15:33

"egy jó kis Denon " .......

Csak a "jó" hiányzik .

• 0

#8 Guest_asebestyen_*

Guest_asebestyen_*
  • X

Elküldve: 2017 április 27 - 13:09

de egy "jo" kis denon,mondjuk mar pl. pma-710-tol felfele siman jobb hang szerintem minden teren,megbizhatobb es komfortosabb is a hasznalata)

Na neeeeee... :rolleyes:

• 1

#9 Research

Research

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 357 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 27 - 12:58

Ez hol van hangban az első Puccinohoz képest?
http://www.avx.hu/fo...i/#entry2089928
Az nekem nagyon pozitív élmény volt, azóta is piszkálja a csőröm.. És mostmár ez is :)

Valoban dinamikusabb,szebb sztereokeppel es tobb reszlettel,viszont vmivel vekonyabb,kevesbbe testes hangu a puccini-hez kepest.
(egyebkent finom kis sztereo a puccini,de egy "jo" kis denon,mondjuk mar pl. pma-710-tol felfele siman jobb hang szerintem minden teren,megbizhatobb es komfortosabb is a hasznalata)
  • -1

#10 mikike

mikike

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 453 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 25 - 23:05

Kerestem még képeket illetve egy kis 'történelmet' a Puccinikről: http://www.audiocost...0/puccini70.htm2 letöltött kép :

Csatolt képek:

• interno-1.jpg
  • dentro-2.jpg

• 0

#11 mikike

mikike

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 453 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 25 - 21:33

Szia! Sajnos nem tudom biztosan. Nekem csak ez volt. 1-2 fórumtárssal folytatott beszélgetésből illetve fórumokból leszűrt vélemények alapján a hangja kicsit fiatalosabb, dinamikusabb viszont kevésbé meleg... Relatíve sokat kisérleteztem kábelekkel (táp, hangfal), sokat lehet alakítani a hangján(én egy Cambridge Audio CXU-val NAS-ról használtam ELAC társaságában). Kíváncsi lennék milyen egy Sonus Faberrel... :)
  • 0

#12 Tul

Tul

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.276 Hozzászólás:
  • Interests:HiFi, motorozás

Elküldve: 2017 április 25 - 20:31

Ez hol van hangban az első Puccinohoz képest?
http://www.avx.hu/fo...i/#entry2089928
Az nekem nagyon pozitív élmény volt, azóta is piszkálja a csőröm.. És mostmár ez is :)

Holnap budapesti, Pest megyei szállítás megoldható, holnap 130e forint az ára.

Szerkesztve Tul által: 2017 április 25 - 20:31

• 0

#13 mikike

mikike

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 453 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 25 - 16:05

Holnap budapesti, Pest megyei szállítás megoldható, holnap 130e forint az ára.
  • 0

#14 mikike

mikike

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 453 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 20:55

Mivel irámyárról beszélünk és ennek ellenére sokan nem szeretnek alkudozni (sokan túlzottan is), az új irányára 140e forint. :D
  • 0

#15 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.246 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 22 - 15:18

Szia! Rendeltem hozzá egy Logitech Harmony távirányítót, de nem érkezett meg, elméletileg azzal lehetett volna. A lejátszóm egy Cambridge Audio CXU én azzal szabályoztam a hangerőt, telefonon keresztül! Én azért sajnálom a távirányítót, mert gyönyörű, akárcsak az erősítő! Egyébként ilyenkor mindig elgondolkozom, hogy ennyi pénzért csak egy közép kategóriás mobilt lehet venni, ez meg 14 kg műszer, amire jól esik ránézni is! Nem sürgős az eladása..

A hazai forgalmazónál szerintem van táv hozzá,legalábbis mikor utoljára ott voltam,igaz az nem most volt,de akkor egy szatyornyi fém táv volt neki.
  • 0

#16 mikike

mikike

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 453 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 22 - 11:16

Szia! Rendeltem hozzá egy Logitech Harmony távirányítót, de nem érkezett meg, elméletileg azzal lehetett volna. A lejátszóm egy Cambridge Audio CXU én azzal szabályoztam a hangerőt, telefonon keresztül! Én azért sajnálom a távirányítót, mert gyönyörű, akárcsak az erősítő! Egyébként ilyenkor mindig elgondolkozom, hogy ennyi pénzért csak egy közép kategóriás mobilt lehet venni, ez meg 14 kg műszer, amire jól esik ránézni is! Nem sürgős az eladása..
  • 0

#17 Research

Research

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 357 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 22:33

Hosszas gondolkodás után, átmenetileg ismételten összevonom a sztereó és mozi rendszerem. Tudom, hogy ez jó minőségben lehetetlen, de időm úgy sincs! Nagyon sok kellemes percet okozott! Harmadik tulajdonos vagyok, az első Hollandiában volt(1700 Euro volt az újkori ára!), a második Ausztriában, onnan vasároltam januárban. Egy ELAC FS 407-tel hallgattam! A hangerőt max. a negyedéig tekertem fel, iszonyat erő és energia van benne! Nagyon reszletező, meleg, energikus hangja van. Távirányítót már nem kaptam hozzá (nagy kár, mert talán az egyik legszebb távírányító). A tömör alumínium előlapon egy kb 1mmx3mm karc, leverődés található (ezt próbáltam fotózni). Amúgy makulátlan és gyönyörű a készülék! Irányára:150e forint.

Kar h nincs tav.,vmilyen tanithatoval menne vajon??
  • 0

#18 viri

viri

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.879 Hozzászólás:
  • Interests:Asztalitenisz, zene, bicaj, filmek

Elküldve: 2017 április 21 - 20:20

Az erősítőről nem tudok nyilatkozni :) de az eladót most megismerve, (egy állványt vétel kapcsán) maximálisan tudom ajánlani! Utobbi idők legsegítőkészebb, legrugalmasabb, legalaposabb stb. Stb. :) fórumtársat ismerhettem meg. A cucc makulátlan volt, mint ahogy ez a jó kis Puccini is az lehet.
  • 0

#19 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.246 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 15:55

Nem tudod mert olyan érdekes a lakk rajta,hogy csak élőben látszik hogy milyen szép.
Szép darab tényleg,a hangja meg ha egy szóval kellene jellemezni,akkor a dögös,erőteljes jutna eszembe róla.
Ja hogy ez kettő?:)
Fiatalosabb hang mint az előd puccinik.
  • 0

#20 mikike

mikike

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 453 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 15:42

Nagyon szépen köszönöm a meltató szavakat! Tényleg nagyon gyönyörű és a térfogatához képest is borzasztó nehéz! Érződik, hogy van benne anyag! Csináltam egy pár képet, hátha vissza tudom adni, hogy mennyire szép - nem sikerült...

Csatolt képek:

• IMG-20170421-WA0016.jpg
  • IMG-20170421-WA0014.jpg
  • IMG-20170421-WA0010.jpg
  • IMG-20170421-WA0009.jpg

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó