Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Philips cd 304 by Takács Jenő full tuning

Tunerman Csöves nuvisztor black gate tantallum nos Philips 304

• Please log in to reply
41 válasz erre a témára

#1 audiomeca

audiomeca

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 737 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 május 11 - 09:38

Valaki volt mar meghallgatni?

• 0

#2 petig1

petig1

Sonus Analogo

• PipaPipa
  • 789 Hozzászólás:
  • Interests:Minden ami olasz,főzés

Elküldve: 2017 április 23 - 08:05

Akkor mi lesz? Beszélhetünk arról is.

Mármint az új CDM1-ről de csak komplett vétel esetén
  • 0

#3 Mézga Aladár

Mézga Aladár

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 267 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 21:35

Két csoportra oszlunk a hozzászólások alapján. Az egyik vélemény szerint a készülék drága, most már a kora miatt javítani kell, alig lehetett megszabadulni tőle fillérekért. A másik csoport pedig hisz abban, hogy ügyes műszerészi megoldásokkal és minőségi alkatrészekkel az egyébként jó alappal rendelkező futóművet tuningolva magasabb minőséget kapunk, mintha nagynevű  "gyári" készülékeket vennénk. Nem fogjuk a magunk igazáról meggyőzni egymást. Tudjuk a tuningot ki készítette, ismerjük a rendkívül precíz munkáját, a Philips termékek ismeretét. Tudjuk a Merlin-nel való kapcsolatát azt a hangzásvilágot amit szeret. Nem elég, hogy a Philips cd játszókat nemzetközi szinten is elismert szakember készítette a tuningot? Talán érdemes lenne a vételi szándékú személynek privát üzenetben megkeresni Tunerman-t, hogy vállalja-e az esetleges bevizsgálást, a későbbi esetleges javítást. Biztos vagyok benne, hogy TJ az általa készített, egyedi cd játszó bevizsgálását, szervizelését vállalja. Nézzük meg az eladói oldalt is. Tudjuk, hogy az eredeti tulajdonos Audiomeca fórumtársunk volt. Nézzétek meg, hogy milyen készülékeket használ. Milyen rendszerben szolgált ez a cd játszó. Ha ez sem elég, akkor azt is leírom, hogy Audiomeca nemcsak zenehallgató, mint én is vagyok, hanem ezen túlnőve maga is készít (készített) nívós berendezéseket. Nekem is van egy mm/mc phono előfokom, amit ő készített. Van olyan fórumtárs ismerősöm is, akinek Void Valdi a lemezjátszó futóműve, Benz Wood a hangszedője és ilyen TJ által tuningolt cd játszója van. Jó füllel kell rendelkezni annak, aki jelentős különbséget tapasztal a vinyl és cd hangzás között nála.  Meg kell hallgatni ezt a terméket és nyilván alkudni is szabad. Korábban is írtam sokak arcáról lefagyna a mosoly, ha a nagynevű és méregdrága gyári kütyüjével összehasonlításra kerülne. Miért baj az, ha valaki tudja mit tud a portékája - nem lehet ezt összehasonlítani a húszezres tuningokkal-és ennek megfelő árat kér érte és nem akar sokat veszíteni rajta?

Nem, egy csoportra. Eddig nem vették meg. Minden más csak szájkarate.

Szerkesztve Mézga Aladár által: 2017 április 21 - 21:36

• 0

#4 Hocus Pocus

Hocus Pocus

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 710 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, Film, Hajrá MKB Veszprém, Hajrá Magyarok

Elküldve: 2017 április 21 - 21:15

Két csoportra oszlunk a hozzászólások alapján. Az egyik vélemény szerint a készülék drága, most már a kora miatt javítani kell, alig lehetett megszabadulni tőle fillérekért. A másik csoport pedig hisz abban, hogy ügyes műszerészi megoldásokkal és minőségi alkatrészekkel az egyébként jó alappal rendelkező futóművet tuningolva magasabb minőséget kapunk, mintha nagynevű  "gyári" készülékeket vennénk. Nem fogjuk a magunk igazáról meggyőzni egymást. Tudjuk a tuningot ki készítette, ismerjük a rendkívül precíz munkáját, a Philips termékek ismeretét. Tudjuk a Merlin-nel való kapcsolatát azt a hangzásvilágot amit szeret. Nem elég, hogy a Philips cd játszókat nemzetközi szinten is elismert szakember készítette a tuningot? Talán érdemes lenne a vételi szándékú személynek privát üzenetben megkeresni Tunerman-t, hogy vállalja-e az esetleges bevizsgálást, a későbbi esetleges javítást. Biztos vagyok benne, hogy TJ az általa készített, egyedi cd játszó bevizsgálását, szervizelését vállalja. Nézzük meg az eladói oldalt is. Tudjuk, hogy az eredeti tulajdonos Audiomeca fórumtársunk volt. Nézzétek meg, hogy milyen készülékeket használ. Milyen rendszerben szolgált ez a cd játszó. Ha ez sem elég, akkor azt is leírom, hogy Audiomeca nemcsak zenehallgató, mint én is vagyok, hanem ezen túlnőve maga is készít (készített) nívós berendezéseket. Nekem is van egy mm/mc phono előfokom, amit ő készített. Van olyan fórumtárs ismerősöm is, akinek Void Valdi a lemezjátszó futóműve, Benz Wood a hangszedője és ilyen TJ által tuningolt cd játszója van. Jó füllel kell rendelkezni annak, aki jelentős különbséget tapasztal a vinyl és cd hangzás között nála.  Meg kell hallgatni ezt a terméket és nyilván alkudni is szabad. Korábban is írtam sokak arcáról lefagyna a mosoly, ha a nagynevű és méregdrága gyári kütyüjével összehasonlításra kerülne. Miért baj az, ha valaki tudja mit tud a portékája - nem lehet ezt összehasonlítani a húszezres tuningokkal-és ennek megfelő árat kér érte és nem akar sokat veszíteni rajta?

• 5

#5 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.277 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 20:38

380e - körül lenne a 304 tuningja? Bocsi az offért, csak tényleg nem értem.

Voltak Jenőnek komoly , drága tuningjai.
Ha valaki ki akarja próbàlni , tudok adni 6900- akat.
  • 0

#6 spectral

spectral

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:
  • Interests::-)

Elküldve: 2017 április 21 - 20:08

Felesleges vitatkozni.

Kérj egy listát a beépített alkatrészekről és lehet számolgatni.

• 1

#7 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.861 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 19:54

Ha valaki szeretne csináltatni hasonlót és utána jár majd megkeres. :-)

• 0

#8 petig1

petig1

Sonus Analogo

• PipaPipa
  • 789 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 19:31

Gyári új? Mert ha nem, akkor......

Akkor mi lesz? Beszélhetünk arról is.
  • 0

#9 spectral

spectral

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:
  • Interests::-)

Elküldve: 2017 április 21 - 19:23

Lassan érdemes lesz lezárni mert értelmes hozzászólást nem tudnak írni. Ha valaki szeretne csináltatni hasonlót és utána jár majd megkeres. :-)

• 0

#10 Rapsic88

Rapsic88

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 18:53

Nem xarokat kellett vóna venned, hanem zenehallgatásra alkalmas eszközöket. :D

Amennyiben az Arcam cuccok xarok és nem alkalmasak zenehallgatásra akkor bátran vállalom, de szerintem sokan vállalnák azt itt, de talán még te is... :D 

• 0

#11 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.861 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 13:42

Nekem is volt TJ által tuningolt cd játszom amit én vittem le hozzá,és igaz hogy nem a nagy tuningot kértem,arra már nem emlékszem hogy azért mennyit kért az enyémen a kisebb tuningot csinálta meg, és 20 000 ft-t kért, az alapgépet 25 000 ezerért vettem,a futottak még kategoriába soroltam,és rövid idön belül eladtam 45 000 ft-ért,elég nehezen vitték el.

Lehetséges, hogy ezek a gépek a kuriózum borokhoz hasonlítanak... ? :)
  • 0

#12 ludy

ludy

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.114 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 13:26

Nekem is volt TJ által tuningolt cd játszom amit én vittem le hozzá,és igaz hogy nem a nagy tuningot kértem,arra már nem emlékszem hogy azért mennyit kért  az enyémen a kisebb tuningot csinálta meg, és 20 000 ft-t kért, az alapgépet 25 000 ezerért vettem,a futottak még kategoriába soroltam,és rövid idön belül eladtam 45 000 ft-ért,elég nehezen vitték el.

• 0

#13 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.861 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 13:05

Nekem már van mindenből több mint elég, az életben többet hifixarokra pénzt nem költök... Nektek viszont még előttetek a jövő... :D

Nem xarokat kellett vóna venned, hanem zenehallgatásra alkalmas eszközöket. :D
  • 0

#14 Öreghifis

Öreghifis

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 812 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 12:42

A "sötétbe ugrókhoz"szólnék ajándékba a készülék mellé jár egy CDM1 futómű.Külön nem eladó.Csak a készülékkel együtt.

Gyári új? Mert ha nem, akkor......

• 0

#15 Rapsic88

Rapsic88

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 12:36

Hajrá, senki nem tart vissza.

Nekem már van mindenből több mint elég, az életben többet hifixarokra pénzt nem költök... Nektek viszont még előttetek a jövő... :D

• 0

#16 Mézga Aladár

Mézga Aladár

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 267 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 12:33

Nem értek egyet az előttem szólóval, mert szerintem igenis meg kell venni 420e Ft-ért. Ennyiért a bolondnak is megéri...

No meg kazi deckeket is mellé pár százezeré'. Dettó... :D

Hajrá, senki nem tart vissza.

• 0

#17 Rapsic88

Rapsic88

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 12:30

Nem értek egyet az előttem szólóval, mert szerintem igenis meg kell venni 420e Ft-ért. Ennyiért a bolondnak is megéri...

No meg kazi deckeket is mellé pár százezeré'. Dettó... :D

Szerkesztve Rapsic88 által: 2017 április 21 - 12:32

• 0

#18 drummer11

drummer11

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 89 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 12:12

Nem akarom senkinek rontani az üzletét, és nem is akarok hülyeségeket beszélni, de úgy tudom, hogy ezek az átalakított 304-esek alapgéppel, alkatrészekkel, munkadíjjal, tehát mindennel együtt 5-10 évvel ezelőtt megálltak max. 150-180 ezer Ft-nál. Oké, hogy infláció, meg miegyéb, de a 420 ezer Ft indulási árat én is nagyon soknak tartom, amikor egy gyári állapotban levő 304-est már 30-40 ezer Ft-ért lehet szerezni.

Több CDM1-es mechanikát tartalmazó gépem is van (mindegyik tuningmentes), köztük Marantz CD84 és 4 db 304-es is. Lekopogom, jól bírják a CDM1-esek, de egyik 304-esemben már végleg felmondta a szolgálatot a CDM1. Annyiból szerencsés a helyzet, hogy a CDM1-et abban az időben elég sok CD játszóba beletették, így lehet belőlük szerezni. Az viszont már más kérdés, hogy mennyi üzemóra van bennük, és meddig fognak még működni? Ezt senki sem tudja, ám a 30 éves életkor elég bizonyíték arra, hogy valóban kiváló mechanikáról van szó. Már önmagában ez is szép eredmény, hogy eddig kibírták, s talán még bírják egy darabig...

Annyi biztos, hogy egy gyári állapotban levő 304-esnek is sokkal jobb hangja van, mint általában egy mai CD játszónak, ami 3-4 kg-nál nincs több.

• 0

#19 petig1

petig1

Sonus Analogo

• PipaPipa
  • 789 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 11:12

A "sötétbe ugrókhoz"szólnék ajándékba a készülék mellé jár egy CDM1 futómű.Külön nem eladó.Csak a készülékkel együtt.
  • 0

#20 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.861 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 11 - 07:03

Öreghifis

'Ugrás a sötétbe' - ez jó :D
  • 0

Also tagged with one or more of these keywords: Tunerman, Csöves, nuvisztor, black gate, tantallum, nos, Philips 304

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó