Jump to content
AVX Café Rebat

Recommended Posts

Gyűjtögető barátom egyik újjabb kincse lett eladó.A hangjáról személyes tapasztalatot nem tudok mondani,ellenben Jenő munkáit ismerem.Nem magasztalnám a készülék tudását inkább hallgasd meg.Ha akarod posta ok de csak a vevő felelősségére.Privátban minden elérhetőséget megadok ami az esetleges egyeztetéshez szükséges.Meghallgatás helyszíni illetve hozott elektronikával is lehetséges.Helyileg Hódmezővásárhelyen van.
A beépített extra alkatrészek Jenő felsorolásában:

1. Csövek: 2 db MU 6900, 4 db 7586 nuvisztor
2. 14 db Black Gate kondenzátor
3. Tantalum ellenállások
4. WBT RCA aljzatok
5.Van de Hul MCS-300 vezetékezés
6. ALPS potméter

Ára: 420 ezer forint

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Pár saját fotó az eladó készülékről.Az árával kapcsolatban, mint írtam is, a tulajjal kell egyezkedni.Nem én határoztam meg, mennyi az annyi, nekem kb annyi közöm van hozzá, mint csigának a fapénzhez.

post-31868-0-04989000-1490942188_thumb.jpg

post-31868-0-57529200-1490942189_thumb.jpg

post-31868-0-01549100-1490942191_thumb.jpg

post-31868-0-04989000-1490942188_thumb.jpg

post-31868-0-57529200-1490942189_thumb.jpg

post-31868-0-01549100-1490942191_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nem vonom kétségbe, hogy a hangja alapján megéri az árát, hallottam már T Jenőnek egy két dolgát..

Viszont ami tény, hogy a tuningot senki sem fogja megfizetni, én is árultam Bese tuningos cd játszót, annyiért, amennyibe a tuning került, és nem kapkodtak érte.

Ez már az az összeg, amin elgondolkodik az ember, hogy mire költi.

Minden esetre, sok sikert!

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ha kiszámolod a benne lévő alkatrészeket és a többit még lehet többe is jön ki.

Nem hinném, de hátha TJ Úr erre jár majd és elmeséli... :)

(Nem tisztem árat kritizálni, de az elmúlt tizenév alatt még ennek feléért sem láttam tuningolt 304-et. Kívánom, hogy elmenjen, hisz bizonyára szerethető hangú szerzemény.)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ha azt nézzük hogy Wadia 850 árulnak itt a fórumon 350 e forintért, csöppet túlárazott a cucc. :D

Ezt csak árulni fogod nem eladni.

Ha azt nézzük hogy Wadia 850 árulnak itt a fórumon 350 e forintért, csöppet túlárazott a cucc. :D

Ezt csak árulni fogod nem eladni.

Nagyon sokan meglepődnének azon, ha összehasonlítanák a Wadia 850-el. Az nem kétséges, hogy varázslatos a hangja Tunerman fórumtársunk ezen közismert átalakításának. Azt nem tudom, hogy az ára mennyire jó, vagy rossz. Egyáltalán nem biztos, hogy a mester még egyszer nekilát egy hasonló tuningnak. Ellenben a szervizelését - ha szükséges- magas szinten és nagy precizitással szerintem el fogja végezni. Lassan ezek már egyedi termékké válnak. Nagyon ritkán lehet eladó példányt találni. A hang megér ennyit. A többit pedig majd eldönti a piac. Szerintem az eladó nem akar veszíteni, nagyjából annyiért kínálja, amennyibe neki került.

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nem csak 42 eFt?  gondolkodik.gif

Mind Jenő Úr, mind a munkája korrekt és első osztályú!  :smile32:

Én csak az árat tartottam hirtelen soknak, de ha tényleg eladó (miért ne lenne?), akkor az eladó és a vevő úgyis találkozni fog remélhetőleg.

Az a lényeg, hogy megbecsült és jó helyre kerüljön!

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Uraim!

Az ebbe beépített tuning alakatrészek nem kukázott bontogatott dolgok.Mint egy fórumtárs is megjegyezte azok ára a kiírt ár felett van.Valamint az alapkészülék is távval valamint gyári dobozával rendelkezik.Ezek arra engednek következtetni,hogy nem szemétgyűjtő mellett talált cd pörgetőről van szó.Mint írtam is nem érdekem az eladás csak bér hirdető vagyok.Mielőtt valaki megkérdezné semmilyen ellenszolgáltatást nem kapok.Baráti szivességből hirdetek.Amúgy az ára sincs kőbevésve,de mint mondtam, nem velem kell alkudozni.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Az ebbe beépített tuning alakatrészek nem kukázott bontogatott dolgok.Mint egy fórumtárs is megjegyezte azok ára a kiírt ár felett van.

Azért azt vegyük figyelembe hogy 2004 nem tegnap volt, vagy idővel a BlackGate is egyre nemesebb lesz mint a jó vörösbor?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A Black Gate nem lesz nemesebb, csak drágább, mert fogy a készlet és nem lesz többé. Szerintem már most is irreális az ára 10 éve még megfizethető volt...........

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Azért azt vegyük figyelembe hogy 2004 nem tegnap volt, vagy idővel a BlackGate is egyre nemesebb lesz mint a jó vörösbor?

Idővel minden elektrolit kondit ki kell cserélni, legyen az BlackGate vagy bármi más ( persze ESR mérés után ) szerintem.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ez a CD-jatszo (T34) mindig egy szuk retegett celzott meg. A 2000-es ev kezdeten elte igazi nagy reneszanszat, akkor keszult szerintem jo par ilyen vagy olyan tuning “kicsit szemelyre szabva”. Valoban ma mar Jeno nem nagyon foglalkozik ezzel, mert a mai uj formatumok miatt egyre kevesebb lett a kereslet a jo CD-jatszokra, mert mindenki mas formatummal valtja ki. Annak idejen es most is van aki latja benne a fantaziat es van aki nem, ezzel semmi gond. Sokan sokaljak a beepitett tuning arat – ez ertheto. Csak azt tudni kell, hogy ennel a CD-jatszonal soha nem volt marketing is az arhoz adva. Itt kokemenyen, amit kifizettel azt kaptad meg. Nem rakodott meg 40-50 % vagy tobb ra a tobb kezen atmeno uzletbol. Itt fizettel az alap CD-jatszoert, a tuning araert (munkadij stb.) es az altalad osszegyujtott!!! alkatreszekert, ami az egeszbol a legdragabb volt az egeszbol. Ugye ebben a hirdetett CD-jatszoban ne felejtsuk el az egyik legnagyobb tuning van.
Hogy elaruljak egy titkot ezt a T34-et meg en csinaltattam, igy tudom mennyibe fajtak a Jeno altal eloirt alkatreszek. Sajnos eladtam, mert mar akkor is a LP nekem meghatarozobb volt mint a CD. Igy beertem egy egyszerubb CD-jatszoval (Marantz CD-84 full tuning). De aztan hianyzott ez a hang es ezert lett egy masik, ahogy a alairasomban is ott van egy McIntosh MCD7000 (Level 4) mod by Takács Jenő. Amiota nem nalam van a keszulek meg kapott par - szinten nem olcso - upgrade-t (MU 6900, Alps Black Beauty, plusz trafo).
Ahogy egy forumtars is irja valoban szet kell nezni, hogy ma mennyibe jonne ki – ha lenne minden elerheto – egy hozza valo alkatresz bazis. Manapsag a Black Gate kondik mint a feher hollo, ha van – meg hasznaltan is!!! – nagyon dragan merik, ugy hogy az a 14 db ami benne van 2004-ben sem volt olcso most meg plane nem. Akkor a 7.2 m vdH MCS-300-rol szinten ne beszeljunk vagy a Shinkoh tantalumokrol, keramia tokos DAC, WBT-0201. Akar hogy szamolom, nekem a mostani arakkal (hasznalt vs uj) sem jon ki kevesebbre, mint ami a hirdetett ara, amit ahogy tudjuk keplekeny. De ez egy dolog.

• Upvote 3

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Idővel minden elektrolit kondit ki kell cserélni, legyen az BlackGate vagy bármi más ( persze ESR mérés után ) szerintem.

Vannak olyan " elkók " amiket nem kell kicserélni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Mire gondolsz?

@AUDIOMECA : 

De aztan hianyzott ez a hang es ezert lett egy masik, ahogy a alairasomban is ott van egy McIntosh MCD7000 (Level 4) mod by Takács Jenő​ .

Nos, ez biztos hogy még ennél is jóval többe került  ...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

@AUDIOMECA : 

De aztan hianyzott ez a hang es ezert lett egy masik, ahogy a alairasomban is ott van egy McIntosh MCD7000 (Level 4) mod by Takács Jenő​ .

Nos, ez biztos hogy még ennél is jóval többe került  ...

Igen csak tobbe volt mar csak a par extra dolog miatt is. De egy exkluziv darabot szerettem volna, ezert lett ez az elso Meki, amibe Jeno tuningot rakott.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest Öreghifis

420 ezer forint?! Na ne.....

Oké, mindenki annyit kér a masinájáért, amennyit akar, de ennyire ne nézzük már le az AVX-et;  azért itt nem amatőrök kóborolnak.

Nekem is voltak Takács Jenő által tuningolt lejátszóim: egy Marantz CD 84 és egy Philips CD 304. Azokban is különleges alkatrészek voltak, de ezeknél a gépeknél ez nem jelent többet, mint azt, hogy az eredetihez képest AKKOR - azaz kábé húsz évvel ezelőtt - különlegességnek számító alkatrészeket épített be T.J. a sorozatban gyártottak helyett. Ezek ma már nem olyan nagy számok, a nuvistor pedig rövid életű volt, ma már szinte beszerezhetetlen. Ettől még lehetne ma is különleges egy ilyen lejátszó, csak éppen nem árt tudni, hogy T.J. komolyzene és jazz rajongó, és ennek megfelelően "hangolta be" a tuningolt gépeit. Ebből következően a modern könnyűzene, és különösen az elektronikus zene bizony - finoman szólva - általában nem egészen úgy szól rajtuk, ahogy azt elvárnánk, főleg az átlagnál magasabb áron. Én például ezért váltam meg mindkét géptől.

És van itt még valami, amivel nem árt tisztában lenni. Black Gate kondik ide, NuVistorok oda, a Philips CD 304-es CDM 1-es futóműve a legendával ellentétben nem tart örökké. Amelyik még bírja, annak nagyjából mostanában várható a kimúlása. Az utánszabályozás  bizonytalan eredményű, időleges megoldás,  a cseréje pedig ma már csak használt futóművel lehetséges, ami nem olcsó játék, és ugrás a sötétbe.

Szóval, át kéne gondolni azt a 420 ezer forintot.....

• Upvote 3

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Öreghifis

Konkrétan én vettem meg Tőled a Marantz cd84 et annak a hangjáról tudok egyet és mást.Amit azzal kapcsolatban írtál nagyjából tartom is.

Ez a 304-es teljesen más átalakítást kapott.Ha gondolod nézz utána.Nem egy nuvisztor,2db Bg meg egy sinkoh tantál+ némi árnyékolás a dacon.A cd84ben nagyjából ennyi volt a tuning.

Az ár mint írtam is alkuképes, de nem velem,hanem privátban kapott telefonszámon.(mondjuk ezzel többen is éltek már)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A "sötétbe ugrókhoz"szólnék ajándékba a készülék mellé jár egy CDM1 futómű.Külön nem eladó.Csak a készülékkel együtt.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nem akarom senkinek rontani az üzletét, és nem is akarok hülyeségeket beszélni, de úgy tudom, hogy ezek az átalakított 304-esek alapgéppel, alkatrészekkel, munkadíjjal, tehát mindennel együtt 5-10 évvel ezelőtt megálltak max. 150-180 ezer Ft-nál. Oké, hogy infláció, meg miegyéb, de a 420 ezer Ft indulási árat én is nagyon soknak tartom, amikor egy gyári állapotban levő 304-est már 30-40 ezer Ft-ért lehet szerezni.

Több CDM1-es mechanikát tartalmazó gépem is van (mindegyik tuningmentes), köztük Marantz CD84 és 4 db 304-es is. Lekopogom, jól bírják a CDM1-esek, de egyik 304-esemben már végleg felmondta a szolgálatot a CDM1. Annyiból szerencsés a helyzet, hogy a CDM1-et abban az időben elég sok CD játszóba beletették, így lehet belőlük szerezni. Az viszont már más kérdés, hogy mennyi üzemóra van bennük, és meddig fognak még működni? Ezt senki sem tudja, ám a 30 éves életkor elég bizonyíték arra, hogy valóban kiváló mechanikáról van szó. Már önmagában ez is szép eredmény, hogy eddig kibírták, s talán még bírják egy darabig...

Annyi biztos, hogy egy gyári állapotban levő 304-esnek is sokkal jobb hangja van, mint általában egy mai CD játszónak, ami 3-4 kg-nál nincs több.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Vendég
Lezárt téma, nincs lehetőséged hozzászólni.

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt