Jump to content
AVX Café Rebat

Recommended Posts

Ilyet sem láttam még eddig:

Zassenhaus 041125 Emma Wall Hand Coffee Grinder

post-9296-0-84438100-1482952810_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Gyönyörűek. És egész jókat is írnak róluk hbn

http://www.home-barista.com/grinders/kinu-grinders-t43335.html

Bár ez lehet, hogy csak kezdeti lelkesedés... Viszont ami kicsit furcsa, hogy a kisebbik elméletben már volt kereskedelmi forgalomban, most viszont se fb-n, se a saját (nem működő) honlapjukon nem vásárolható.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Gyönyörűek. És egész jókat is írnak róluk hbn

http://www.home-barista.com/grinders/kinu-grinders-t43335.html

Bár ez lehet, hogy csak kezdeti lelkesedés... Viszont ami kicsit furcsa, hogy a kisebbik elméletben már volt kereskedelmi forgalomban, most viszont se fb-n, se a saját (nem működő) honlapjukon nem vásárolható.

Ez nekem is fura. Kb fél éve Asgard írta, hogy vegyünk egyet közösen. Akkor ár is megvolt adva.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ez nekem is fura. Kb fél éve Asgard írta, hogy vegyünk egyet közösen. Akkor ár is megvolt adva.

A kissebbiknek pozitív volt a fogadtatása, leírás szerint európában a vámköltségek hiánya miatt HG1 reális alternatívája lehet a 68. Az idő majd eldönti. A Hg1 nem volt olcsó (de legalább nagyon drága), az hátrányai mellett eltörpülnek a hátrányai.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A kissebbiknek pozitív volt a fogadtatása, leírás szerint európában a vámköltségek hiánya miatt HG1 reális alternatívája lehet a 68. Az idő majd eldönti. A Hg1 nem volt olcsó (de legalább nagyon drága), az hátrányai mellett eltörpülnek a hátrányai.

Én még horror összeget fizettem a szállítási költségre, meg Áfára.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A 47es jó lehet, akivel beszéltem, és elég sok kézit próbált, azt mondta hogy az egyik legjobb amit használt. Akkor az volt az elgondolás hogy a 47esbe másik kés kerül azt várjam meg. Utánakérdezek hogy állnak ezzel, mintha valami olyasmi is szóba került hogy év végéig valami kedvezményes ár van.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szóval megjött az aliexpresses kávédaráló. 10 dollár volt. Ez az:

https://www.aliexpress.com/item/YIJIE-Coffee-Grinder-Stainless-Steel-Silver-Hand-Manual-Handmade-Coffee-Bean-Grinder-Mill-Kitchen-Grinding-Tool/32653843443.html?spm=2114.13010608.0.0.CRIvzD

Mellékelten a képek. 

Maga a szerkezet egyébként viszonylag masszívnak tűnik, a kerámia kések meg kerámiák. :) Ami viszont nagyon gagyi, az a kések rögzítése. A kúpos elem egy ilyen fekete műanyag izén lötyög. Nem túlzás, lötyög, milliméteres kilengéssel. Szerintem így konkrétan használhatatlan. Úgyhogy a következő DIY projekt az lesz, hogy csinálok egy rendes műanyag elemet, ami fixen tartja a kést. Úgy viszont elképzelhető, hogy egész jó lesz. 

post-36226-0-55048300-1486720563_thumb.jpg

post-36226-0-10943200-1486720564_thumb.jpg

post-36226-0-62132300-1486720564_thumb.jpg

post-36226-0-14025600-1486720565_thumb.jpg

post-36226-0-64606600-1486720565_thumb.jpg

post-36226-0-16548500-1486720566_thumb.jpg

post-36226-0-66490300-1486720566_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szóval megjött az aliexpresses kávédaráló. 10 dollár volt. Ez az:

https://www.aliexpress.com/item/YIJIE-Coffee-Grinder-Stainless-Steel-Silver-Hand-Manual-Handmade-Coffee-Bean-Grinder-Mill-Kitchen-Grinding-Tool/32653843443.html?spm=2114.13010608.0.0.CRIvzD

Mellékelten a képek. 

Maga a szerkezet egyébként viszonylag masszívnak tűnik, a kerámia kések meg kerámiák. :) Ami viszont nagyon gagyi, az a kések rögzítése. A kúpos elem egy ilyen fekete műanyag izén lötyög. Nem túlzás, lötyög, milliméteres kilengéssel. Szerintem így konkrétan használhatatlan. Úgyhogy a következő DIY projekt az lesz, hogy csinálok egy rendes műanyag elemet, ami fixen tartja a kést. Úgy viszont elképzelhető, hogy egész jó lesz. 

Hát nem tudom, így ránézésre a kések is gagyibbaknak tűnnek, mint a Hario Mini Millben lévők. 10 dollárért egy teljesen gagyi darálónak sok értelmét nem látom. Egy Hario is gagyi, de nem ennyire, az ára még kb annyi, mint egy jobb kávéból egy kiló.

Én azt mondom, hogy utazáshoz a minimum egy Hario, az alatt inkább őröld (vagy őröltesd) le előre egy rendes nagy géppel. Napi használatra meg Graef vagy Lelit Fred és hasonlók a belépő szint.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Hát nem tudom, így ránézésre a kések is gagyibbaknak tűnnek, mint a Hario Mini Millben lévők. 10 dollárért egy teljesen gagyi darálónak sok értelmét nem látom. Egy Hario is gagyi, de nem ennyire, az ára még kb annyi, mint egy jobb kávéból egy kiló.

Én azt mondom, hogy utazáshoz a minimum egy Hario, az alatt inkább őröld (vagy őröltesd) le előre egy rendes nagy géppel. Napi használatra meg Graef vagy Lelit Fred és hasonlók a belépő szint.

á, csak kíváncsiságból vettem, meg kipróbálom Aeropressel és Cold Drippel, ahova durvább őrlemény megfelelő. Napi használatban egy iparit nyúzok. :)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

á, csak kíváncsiságból vettem, meg kipróbálom Aeropressel és Cold Drippel, ahova durvább őrlemény megfelelő. Napi használatban egy iparit nyúzok. :)

Ekkora lötyögésnél, még nagyobb a szórás a nagyszemcseméretnél. Fp-re és colddripre még a hariok is alkalmatlanok, akkorát szórnak. a rhino egy fokkal talán jobb és az kb 12ezer. De erről is csak olvastam.

Viszont szerintem kéziben vagy a lido, vagy ez: https://store.handground.com/collections/frontpage/products/handground-precision-coffee-grinder?variant=1106525181

amire érdemes költeni

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ekkora lötyögésnél, még nagyobb a szórás a nagyszemcseméretnél. Fp-re és colddripre még a hariok is alkalmatlanok, akkorát szórnak. a rhino egy fokkal talán jobb és az kb 12ezer. De erről is csak olvastam.

Viszont szerintem kéziben vagy a lido, vagy ez: https://store.handground.com/collections/frontpage/products/handground-precision-coffee-grinder?variant=1106525181

amire érdemes költeni

Azért a Lido kategóriájában van még értelmes kézi daráló (Helor101, Feldgrind/Handground, Commandante, Kinu M38 és 47). Vannak olcsóbbak, de egyik sem belépő szint árban sem sajnos. Ott tartunk, hogy a legolcsóbb elektromos daráló árában nem nagyon van kézi. A kézi darálókat a fanatikusok utazócuccainak pozicionálják. A 10-20-30$-os szutykok használhatatlanok.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Azért a Lido kategóriájában van még értelmes kézi daráló (Helor101, Feldgrind/Handground, Commandante, Kinu M38 és 47). Vannak olcsóbbak, de egyik sem belépő szint árban sem sajnos. Ott tartunk, hogy a legolcsóbb elektromos daráló árában nem nagyon van kézi. A kézi darálókat a fanatikusok utazócuccainak pozicionálják. A 10-20-30$-os szutykok használhatatlanok.

Nem ismerem azokat. Az altalam irt 2-t szoktak ajanlani filterre es esetleg presszora

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nem ismerem azokat. Az altalam irt 2-t szoktak ajanlani filterre es esetleg presszora

Ezek presszóra mind jók, a filter más téma, azt nem követem annyira (a beanbustersben megint próbáltam egy Etióp mosottból a filtert, de megint az lett a végkövetkeztetés, hogy kár volt ennyi koffeint ebben a formában így bevinni, jó volt, de nem az én világom. Ha viszont a feleségemmel megyek legközelebb ilyen helyre tuti filtert kérek, mivel ő teázik, így kb egyszerre fogy el :). A Lidorol írják, hogy jó filterre, meg azt hiszem a Helorhoz lehet filter kést is kapni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Pharost ne hagyjuk ki, meg még portapresso rosco ugyancsak ide tartozik. Lido azért kompromisszumos, presszora van e, tiszta vicc.

Ha más olvasatban nézzük ahogy a Pharos vagy Commandante darál, 3-4× annyi egy olyan minőségű elekromos, így akár lehet jó vétel is, mondjuk teszteléshez nem ajánlanám csak jó kondiban lévőknek :).

Még a Kinuról olvasram hogy jó, de azt nem próbáltam.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Pharost ne hagyjuk ki, meg még portapresso rosco ugyancsak ide tartozik. Lido azért kompromisszumos, presszora van e, tiszta vicc.

Ha más olvasatban nézzük ahogy a Pharos vagy Commandante darál, 3-4× annyi egy olyan minőségű elekromos, így akár lehet jó vétel is, mondjuk teszteléshez nem ajánlanám csak jó kondiban lévőknek :).

Még a Kinuról olvasram hogy jó, de azt nem próbáltam.

Pharos, Hg1, Helor102, Kinu M68, Mahlgut már más kategória. A nagyobbik Helor azt hiszem még nem is kapható, a Kinu is csak most indult, de ezek drágábbak. A Lido nem szívem csücske felhasználóbarátilag, de az "e" változat tudtommal jó presszóra, bár soha nem próbáltam. A Graefek szintjét hozó kézi hajtány tényleg hiánycikk ha csak a Handground nem tartozik oda. A többi afféle utazós cucc megszállottaknak, vagy otthoni cucc még megszállottabbaknak.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Pharos, Hg1, Helor102, Kinu M68, Mahlgut már más kategória. A nagyobbik Helor azt hiszem még nem is kapható, a Kinu is csak most indult, de ezek drágábbak. 

A legnagyobb Kinu mennyibe kerül?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Pharos, Hg1, Helor102, Kinu M68, Mahlgut már más kategória. A nagyobbik Helor azt hiszem még nem is kapható, a Kinu is csak most indult, de ezek drágábbak. A Lido nem szívem csücske felhasználóbarátilag, de az "e" változat tudtommal jó presszóra, bár soha nem próbáltam. A Graefek szintjét hozó kézi hajtány tényleg hiánycikk ha csak a Handground nem tartozik oda. A többi afféle utazós cucc megszállottaknak, vagy otthoni cucc még megszállottabbaknak.

Rosszul fogalmaztam, Lidoval kapcsolatban azt szerettem volna írni hogy presszora külön örlő van az e, míg az alap filterre jó. Valahogy nekem nem esik jól erölködni a kávékészítés előtt, mondjuk utazásra jó lehet...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

650 eurot olvastam valahol.

Még ez is sokkal kevesebb, mint a HG. Jó lenne kipróbálni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ilyen kis kézit is rendeltem pár darabot:

Rhinowares Hand Coffee Grinder

12990 Ft lesz az ára

post-9296-0-25363900-1488483489_thumb.jpg

post-9296-0-90042800-1488483495_thumb.jpg

post-9296-0-33190600-1488483496_thumb.jpg

post-9296-0-62536500-1488483496_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ilyen jön, ami nem csak daráló:

Cafflano All in One Coffee Maker - Red

Ára: 26990 Ft

post-9296-0-70812700-1488483776_thumb.png

post-9296-0-70554500-1488483780_thumb.jpg

post-9296-0-44842100-1488483786_thumb.jpg

post-9296-0-70209500-1488483786_thumb.jpg

post-9296-0-68434700-1488483790_thumb.png

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ilyen jön, ami nem csak daráló:

Cafflano All in One Coffee Maker - Red

Ára: 26990 Ft

Ez tetszik.

Műanyag mindene, vagy csak a kép csalóka?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ez tetszik.

Műanyag mindene, vagy csak a kép csalóka?

A kés nem az. :D

1db minta jön.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt