Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Megbizható ablakos céget keresek

ablak ajtó

• Please log in to reply
133 válasz erre a témára

#1 szigony

szigony

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.902 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Tenisz,fotó,akvarisztika,hi-fi

Elküldve: Ma, 18:31

Kérném a véleményeteket, mert igen ellentmondásos véleményekbe szaladtam bele a gipszkartonos álmennyezet szigetelése kapcsán. Akkor most hogy is van ez?

Mondja már meg nekem valaki, hogy szigetelés, akusztikai és egézségügyi szempontok alapján, hogy a bánatba néz ki egy rendesen kivitelezett álmennyezet?  gondolkodik.gif

"Az, hogy penesztelepet csinalsz a multirock es a plafon kozti reszbol, mert ott hideg lesz es ott fog lecsapodni az osszes para. Ahogy mondottak, hideg oldalrol szigetelunk."

"Ha mindenképp szeretnék álmennyezetet a plafon alá kb. 10 centivel, akkor a kettő közé ne is gondolkodjak semmilyen szigetelésben, elég a levegő? "

"Ne, mert ott semmi dolga semmifele hoszigetelesnek. Azt a fodem hideg oldalara rakod (tehat a padlasra). Hazon belulre hoszigetelest (muemlekvedett, kivulrol nem szigetelheto haz kivetelevel -es ott is csak ho- es paretechnikai szamolas utan-) soha nem rakunk. De tessenek atfaradni a (HŐ)Szigetelések topikba ezzel ;)"

"Maximálisan igazad van.

Ugyanezt sokszor sokaknak elmondtam már.

Na ha annyi millióm lenne ahányszor ezért hülyének néztek,akkor a Bahamákon röhögcsélnék.

Így viszont itthon röhögcsélek a sok asztmás,allergiás ökrön...."

• 0

#2 Roli80

Roli80

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 749 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 25 - 06:37

Azért nem katasztrófális a helyzet, de tény, hogy nem egy eldugott utcában van. Gondolkodtam, de amiket láttam az több 100eFt-os kiadást jelentene. A port nem szeretem. Most is használok egy mobil szűrőt, de így is van bőven.

Neked esetleg van valamilyen tipped?

Én központi hővisszanyerős szellőztetőre gondoltam. Van a Heliosnak, Wolfnak stb... Persze a Helios kicsit drága.

Az ablakba épített megoldások félmegoldások. Nekünk van éjjel-nappal megy és a fogyasztása elhanyagolható. Mindenképpen olyat kell keresni amiben van bypass zsalu. Most nem tudok belemenni részletekbe, de amennyiben érdekel privátban megadom a számomat és beszélhetünk.

• 1

#3 mechazseni

mechazseni

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 302 Hozzászólás:
  • Interests:SONY Extremely Standard (ES)

Elküldve: 2017 május 24 - 22:03

Azért nem katasztrófális a helyzet, de tény, hogy nem egy eldugott utcában van. Gondolkodtam, de amiket láttam az több 100eFt-os kiadást jelentene. A port nem szeretem. Most is használok egy mobil szűrőt, de így is van bőven.

Agyalok rajta én is. Mármint azon, hogy kell-e Neked szellőztető rendszer. Túl sokba kerül és ahhoz, hogy jól működjön sok mindent úgy kell kialakítani. Én előkészíttettem a házat az Aereco szellőztető rendszer fogadására, de végül nem kellett. Az előkészületek is 100000-s nagyságúak.
  • 1

#4 szigony

szigony

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.902 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 19:41

Amennyiben tényleg ilyen forgalmas a hely nem gondolkoznék rajt. Viszont a szellőztetéssel rengeteg por fog az utcáról bejönni. Szellőztetőrendszeren nem gondolkodtál?

• 0

#5 Roli80

Roli80

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 749 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 19:15

Köszönöm a válaszod. Egy saroképületről van szó. Aminek az egyik oldala párhuzamos a híddal. Az elkerülő út igaz nem egy szintben van a házzal, de 25m körül van. A Duna partra vezető út közvetlen a ház előtt halad el. Itt azért meglehetősen gyakran mennek el az autók, motorok a Halászcsárdához, strandhoz, kempinghez, Rakpart étteremhez. Az utca másik részén a szomszédban pedig egy állatorvosi rendelő üzemel. Itt is gyakori az autó forgalom. Tehát elég központi részen van a ház.
Nem mellesleg az érintett épületrészben van a nappali is. Ahol a zenehallgatás, mozizás is történne. Ezért gondoltam arra, hogy talán érdemes lenne a lehetőségekhez mérten nagyobb figyelmet fordítani az üvegezés hanggátlására.

Amennyiben tényleg ilyen forgalmas a hely nem gondolkoznék rajt. Viszont a szellőztetéssel rengeteg por fog az utcáról bejönni. Szellőztetőrendszeren nem gondolkodtál?
  • 0

#6 szigony

szigony

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.902 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 17:11

Ha nincs állandó autóforgalom, pláne repülő zaj a környéken, akkor felesleges, szerintem. Tavasszal-nyáron úgy is gyakran van nyitva bukóra, vagy teljesen, és akkor megszűnik a hangszigetelés. Nálunk, amikor bekerültek a 3rétegű ablakok, akkor csukott ablakkal nem hallottuk hogy közeleg a zivatar. Már pedig az ember nem lóg állandóan az időképen.

Az a plusz 1mm vastag fólia lehet egy direkt hanggátló, de nézd meg, mennyivel kevesebb fényt enged át emiatt így az üveg. A háromrétegű üvegek egyébként 10-15%-al kevesebb fényt engednek át UV fólia nélkül is, mint a hagyományos ablakok 2x3mm (2x4mm)-es üvegezése.

Köszönöm a válaszod. Egy saroképületről van szó. Aminek az egyik oldala párhuzamos a híddal. Az elkerülő út igaz nem egy szintben van a házzal, de 25m körül van. A Duna partra vezető út közvetlen a ház előtt halad el. Itt azért meglehetősen gyakran mennek el az autók, motorok a Halászcsárdához, strandhoz, kempinghez, Rakpart étteremhez. Az utca másik részén a szomszédban pedig egy állatorvosi rendelő üzemel. Itt is gyakori az autó forgalom. Tehát elég központi részen van a ház.

Nem mellesleg az érintett épületrészben van a nappali is. Ahol a zenehallgatás, mozizás is történne. Ezért gondoltam arra, hogy talán érdemes lenne a lehetőségekhez mérten nagyobb figyelmet fordítani az üvegezés hanggátlására.

• 0

#7 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.690 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 12:20

A héten rendelem meg az ablakokat. Már volt szó az üvegezésról. Ezek közül az opciók közül lehetne választani. A nappali utca fronton lévő ablakaira gondoltam, hogy érdemes lenne jobb hangszigetelő képességgel rendelkező üveget rendelni. Az alábbinak 9500Ft/m2 lenne a felára.

Az érdekes, hogy a hangszigetelt üvegezés a leírás szerint "csak" 38dB tud. Ez a biztonsági ragasztott üvegezés pedig 48dB-t.

http://www.etikkft.h...talom&id=Uvegek

3 rétegű ragasztott biztonsági üveg

• Ug= 0,6 W/m2K
  • Hangszigetelés: Rw: 48 dB
  • 2x3 mm üveg között 1mm filmréteg / 11 mm légrés / 4 mm üveg / 11mm légrés / 2x3 mm üveg között 1mm filmréteg

Ezt néztem. Ha minden igaz és hinni lehet a leírásnak. Akkor ez 48dB tud. Az lenne a kérdésem, hogy ez már érzékelhető különbség lenne szemben a többi ablak 34dB. Az ajánlatban lévő többi ablak ezzel lenne üvegezve.  4-16-4 Low-E-16-4 Low-E+ Argon Ug=0.65 W/m2K

Összefoglalva. A nappaliba érdemes lenne rászánni a 48dB reményében a 9500Ft/m2 árat az üvegezésre? Ennek már lenne érzékelhető hatása?

Köszönöm.

Ha nincs állandó autóforgalom, pláne repülő zaj a környéken, akkor felesleges, szerintem. Tavasszal-nyáron úgy is gyakran van nyitva bukóra, vagy teljesen, és akkor megszűnik a hangszigetelés. Nálunk, amikor bekerültek a 3rétegű ablakok, akkor csukott ablakkal nem hallottuk hogy közeleg a zivatar. Már pedig az ember nem lóg állandóan az időképen.

Az a plusz 1mm vastag fólia lehet egy direkt hanggátló, de nézd meg, mennyivel kevesebb fényt enged át emiatt így az üveg. A háromrétegű üvegek egyébként 10-15%-al kevesebb fényt engednek át UV fólia nélkül is, mint a hagyományos ablakok 2x3mm (2x4mm)-es üvegezése.

• 1

#8 szigony

szigony

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.902 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 07:52

A héten rendelem meg az ablakokat. Már volt szó az üvegezésról. Ezek közül az opciók közül lehetne választani. A nappali utca fronton lévő ablakaira gondoltam, hogy érdemes lenne jobb hangszigetelő képességgel rendelkező üveget rendelni. Az alábbinak 9500Ft/m2 lenne a felára.

Az érdekes, hogy a hangszigetelt üvegezés a leírás szerint "csak" 38dB tud. Ez a biztonsági ragasztott üvegezés pedig 48dB-t.

http://www.etikkft.h...talom&id=Uvegek

3 rétegű ragasztott biztonsági üveg

• Ug= 0,6 W/m2K
  • Hangszigetelés: Rw: 48 dB
  • 2x3 mm üveg között 1mm filmréteg / 11 mm légrés / 4 mm üveg / 11mm légrés / 2x3 mm üveg között 1mm filmréteg

Ezt néztem. Ha minden igaz és hinni lehet a leírásnak. Akkor ez 48dB tud. Az lenne a kérdésem, hogy ez már érzékelhető különbség lenne szemben a többi ablak 34dB. Az ajánlatban lévő többi ablak ezzel lenne üvegezve.  4-16-4 Low-E-16-4 Low-E+ Argon Ug=0.65 W/m2K

Összefoglalva. A nappaliba érdemes lenne rászánni a 48dB reményében a 9500Ft/m2 árat az üvegezésre? Ennek már lenne érzékelhető hatása?

Köszönöm.

• 0

#9 violin

violin

D.I.Y.-er....

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 16 - 16:55

Ez milyen méretű? Árban kb mivel kell számolni? Hol tudok ezeknek utána nézni?

500-1000 liter.....150-300e Ft....

https://netkazan.hu/...irekt-tarolo/63

Olyan kell,ami több hőcserélős. És van benne hely fűtőpatronnak is....
  • 1

#10 szigony

szigony

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.902 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 16 - 14:22

Sokkal egyszerűbb ha van egy nagy puffertartály..... amit fűthetsz gázzal és villannyal is....És abból akkor és olyan teljesítményt veszel ki amilyet akarsz....
A villany mehet villanyóráról,napelemről.....A puffer felfűtése meg gázról, napkollektorról, vegyes tüzelésű kazánról.....

Ez milyen méretű? Árban kb mivel kell számolni? Hol tudok ezeknek utána nézni?

• 0

#11 violin

violin

D.I.Y.-er....

• V.I.P.
  • 4.386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 16 - 14:02

Sokkal egyszerűbb ha van egy nagy puffertartály..... amit fűthetsz gázzal és villannyal is....És abból akkor és olyan teljesítményt veszel ki amilyet akarsz....
A villany mehet villanyóráról,napelemről.....A puffer felfűtése meg gázról, napkollektorról, vegyes tüzelésű kazánról.....
  • 1

#12 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.690 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 16 - 13:28

Köszönöm.Lehet,hogy célszerűbb lenne ezzel az alternatív megoldással akkor foglalkozni amikor valóban szükség lesz rá.Azt már tapasztaltam,hogy nem mindíg szerencsés túlzottan előre gondolkodni.

A villamos része 3x16A lesz.

A tető is felújításra kerül.Lehet,hogy első lépésben elég lesz annyi jövőbe látás,hogy a a tető készen álljon az esetleges panelek fogadására.

Ha fűteni akarsz villannyal, akkor a ház betáphoz kevés a 3x16A. Ha napkollektort akar felrakni, akkor ahhoz erősebb-sűrűbb szarufát igényel, a vizes kollektor nehéz. A villamos napelem az könnyebb, annál csak a szélterhelés növekszik.

Alternatíva fűtéshez kapcsolt (éjszakai) árammal fűteni, kb 1/2 a tarifája, de ha napelemed is van, akkor nem adnak kapcsolt áramot. A kapcsolt árammal fűtésnél hátrány, nem biztos hogy akkor ad áramot, amikor te fázol, kompenzálni pl úgy lehetne, hogy egy keverőtartályba fűtöd a vizet, abból igény szerint lehet kivenni a meleg vizet --> tovább bonyolódik rendszer, egyre drágább.

Szerkesztve istvan01 által: 2017 április 16 - 13:28

• 1

#13 szigony

szigony

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.902 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 16 - 12:40

Elektromos padlófűtést alternatívában tartani csak egy féle képen lehet, úgy hogy a kombigázkazán közvetlen mellé telepítesz egy villamos kazánt is. Akkor, amikor az árammal fűtés költsége paritásba kerül a gázéval, akkor egyszerűen kettő golyós szeleppel átirányítod a fűtés BE-KI ágait. De villannyal fűteni mostani árszinten kb duplába kerül mint azonos fűtésteljesítményű földgázzal. Persze a villamos fűtéshez a lakás áramkeresztmetszetét meg kel emelni, 15-20kW minimum szükséges, egyfázison 85A, háromfázison 3x16A (vagy 3x29A ha 3x230V és csillag kapcsolásban) ami csak fűtés.

Mások ezt vidéken a gázkazán mellé a vegyes-tüzelésű kazánnal kombinálják, persze tudni kell a vegyes-kazán alig szabályozható automatikusan, és sajnos a biztonsági szintjük is jóval alacsonyabb mint a modern gázkazánoké. 

Fűtés költség nálam hasonló négyzetméterű 50éve épített családi házban, ami pár éve kapott homlokzatszigetelést, ablakcserét, hagyományos nem kombikazánnal, manapság két fő használattal, a lakásban csak 4 helység fűtött 20C-ra, a többi alacsonyabb 15C körül, 95-100eFt az éves gázköltségünk.

Jó alternatíva a rásegítő vizes-napkollektor, a mostani modern kazánok képesek kombináltan kezelni és keverni a tetőről lejövő és szükség esetén gázzal melegített vizet, amihez kell egy keverő tartály is. A napkollektor ősszel és tavasszal segít sokat, nyáron csak használati melegvízbe segít, és ha minőségi fagyállóval van feltöltve, akkor téli nagy hidegben nem fagy meg, és nyáron is elmegy 130C max-ig, felette felforrna.

Köszönöm.Lehet,hogy célszerűbb lenne ezzel az alternatív megoldással akkor foglalkozni amikor valóban szükség lesz rá.Azt már tapasztaltam,hogy nem mindíg szerencsés túlzottan előre gondolkodni.

A villamos része 3x16A lesz.

A tető is felújításra kerül.Lehet,hogy első lépésben elég lesz annyi jövőbe látás,hogy a a tető készen álljon az esetleges panelek fogadására.

Szerkesztve szigony által: 2017 április 16 - 12:41

• 0

#14 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.690 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 16 - 07:46

Gondolkodom rajta, de ehhez látnom kell, a felújítás összes költségét. Napelem+elektromos padlófűtés valamilyen formában való kombinációját a jövő szempontjából szerencsésebnek gondolnám,mint pusztán csak a gázra támaszkodni.

Sajnos arra nincs rálátásom, hogy egy ilyen eletromos rendszerű padlófűtésnek vagy bármilyen elektromos alternatívájának milyen energia szükséglete lenne egy kb 130m2 családi ház vonatkozásában.Lehet, hogy érdemes lenne felkeresnem egy céget  gondolkodik.gif

Elektromos padlófűtést alternatívában tartani csak egy féle képen lehet, úgy hogy a kombigázkazán közvetlen mellé telepítesz egy villamos kazánt is. Akkor, amikor az árammal fűtés költsége paritásba kerül a gázéval, akkor egyszerűen kettő golyós szeleppel átirányítod a fűtés BE-KI ágait. De villannyal fűteni mostani árszinten kb duplába kerül mint azonos fűtésteljesítményű földgázzal. Persze a villamos fűtéshez a lakás áramkeresztmetszetét meg kel emelni, 15-20kW minimum szükséges, egyfázison 85A, háromfázison 3x16A (vagy 3x29A ha 3x230V és csillag kapcsolásban) ami csak fűtés.

Mások ezt vidéken a gázkazán mellé a vegyes-tüzelésű kazánnal kombinálják, persze tudni kell a vegyes-kazán alig szabályozható automatikusan, és sajnos a biztonsági szintjük is jóval alacsonyabb mint a modern gázkazánoké. 

Fűtés költség nálam hasonló négyzetméterű 50éve épített családi házban, ami pár éve kapott homlokzatszigetelést, ablakcserét, hagyományos nem kombikazánnal, manapság két fő használattal, a lakásban csak 4 helység fűtött 20C-ra, a többi alacsonyabb 15C körül, 95-100eFt az éves gázköltségünk.

Jó alternatíva a rásegítő vizes-napkollektor, a mostani modern kazánok képesek kombináltan kezelni és keverni a tetőről lejövő és szükség esetén gázzal melegített vizet, amihez kell egy keverő tartály is. A napkollektor ősszel és tavasszal segít sokat, nyáron csak használati melegvízbe segít, és ha minőségi fagyállóval van feltöltve, akkor téli nagy hidegben nem fagy meg, és nyáron is elmegy 130C max-ig, felette felforrna.

Szerkesztve istvan01 által: 2017 április 16 - 07:47

• 1

#15 szigony

szigony

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.902 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 15 - 21:38

Lesz valami megújuló....? Mert pl akkor lehetne puffer, amit tudsz elektromosan is fűteni....

Gondolkodom rajta, de ehhez látnom kell, a felújítás összes költségét. Napelem+elektromos padlófűtés valamilyen formában való kombinációját a jövő szempontjából szerencsésebnek gondolnám,mint pusztán csak a gázra támaszkodni.

Sajnos arra nincs rálátásom, hogy egy ilyen eletromos rendszerű padlófűtésnek vagy bármilyen elektromos alternatívájának milyen energia szükséglete lenne egy kb 130m2 családi ház vonatkozásában.Lehet, hogy érdemes lenne felkeresnem egy céget  gondolkodik.gif

• 1

#16 mechazseni

mechazseni

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 302 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 15 - 21:31

A 8-10m m2 ok,de azért elküldöm az árajánlatot.Egyébként csak azért gondolkodtam elektromos padlófűtésre, hogy legyen egy alternatív fűtési megoldás. Amit a későbbiekben bővítve minimálisra lehetne csökkenteni a rezsiköltséget.
Egyébként találkoztál már ilyen elektromos padlófűtéssel?

Őszintén, még nem találkoztam, azt sem tudom, hogy lehet ezt összehozni gázkazánnal. Tényleg lövésem sincs a gépészethez, de az biztos, hogy a hozzá szükséges szerkezeti megoldásokat meg tudjuk teremteni. Teljesen ok hogy gondolkozol alternatív megoldásokon, én is így tennék. Ha jól tudom lehet kérni "zöld áramot " napelemhez, de ebben én nem vagyok 100! Szerintem vannak itt a fórumon tőlem sokkal jobban informáltak akik ebben biztos járatosabbak. Én egy Buderus Plus GB 042-es kondenzációs kazánt használok, lakossági célra szerintem tökéletesen teszi a dolgát, mind radiátoron, mind padlófűtésen. Keveset fogyaszt, rendkívül megbízható, nálunk van hozzá egy 120literes melegvíztároló, szerintem egy ilyen kell majd Neked is. Nincs melegvízhiány sosem, mint a sima átfolyós kazánoknál!
  • 1

#17 mechazseni

mechazseni

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 302 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 15 - 21:17

A 8-10m m2 ok,de azért elküldöm az árajánlatot.Egyébként csak azért gondolkodtam elektromos padlófűtésre, hogy legyen egy alternatív fűtési megoldás. Amit a későbbiekben bővítve minimálisra lehetne csökkenteni a rezsiköltséget.

• 0

#18 mechazseni

mechazseni

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 302 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 15 - 21:16

Köszönöm, hogy eljöttél megnézni. Igazán nagy hasznát vettem az ajándéknak  ;)
Eddig tényleg hibátlannak tűnik az épület. Remélem így is marad.

Igazán nincs mit. Szívesen! Remélem jó szolgálatot fog tenni felméréseknél, elszámolásoknál. Én sem kis ajándékot kaptam Tőled! Nem hiszem, hogy lesz gond, kiváló az alap amiből lehet építkezni.
  • 1

#19 violin

violin

D.I.Y.-er....

• V.I.P.
  • 4.386 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 15 - 21:00

Lesz valami megújuló....? Mert pl akkor lehetne puffer, amit tudsz elektromosan is fűteni....
  • 0

#20 szigony

szigony

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.902 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 15 - 20:48

Még egy gondolat a padlófűtéshez: ahhoz hogy jól műkődjön négyzetméterenként 8-10 m csövet kell lefektetni. Lehetőleg ne legyen a sokak által ismert 5rétegű cső! Van speciálisan csak padlófűtés cső!

• 1

3 felhasználó olvassa ezt a témát.

2 felhasználó, 0 vendég, 1 anonim felhasználó

Tibi98, szigony