Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Megbizható ablakos céget keresek

ablak ajtó

• Please log in to reply
185 válasz erre a témára

#1 szigony

szigony

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.086 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Tenisz,fotó,akvarisztika,hi-fi

Elküldve: 2017 november 05 - 22:18

Nem biztos, hogy sérült a vakolat attól hogy egyszer beázott. Meg kellene vizsgálni, hogy milyen most az állapota. Ha kopog, duhog és ha nem ad olyan hangot ami nem egy biztos kapcsolatra utal, akkor sajnos le kellene szedni. Ezzel megakadályozhatjuk a további vakolatomlást az estlegés szigetelésre, álmennyezetre.

Köszönöm. Így fogunk tenni. Apunak is sokat számít a te szakértő véleményed. Mondta is, hogy kérdezzünk meg ezzel kapcsolatban. Talán így közös nevezőre juthatunk a kérdésben  :D . 

Szerkesztve szigony által: 2017 november 05 - 22:18

• 0

#2 mechazseni

mechazseni

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 351 Hozzászólás:
  • Interests:SONY Extremely Standard (ES)

Elküldve: 2017 november 05 - 19:52

A térképes foltok többsége most keletkeztt amikor a nyár legnagyobb vihara volt. Sajnálatos módon ekkor volt leszedve a tető. A fóliákat pedig rendesen megtépázta az a vihar ami az öreg villanyoszlopokat ki is döntötte. 
Szóval azt mondod, hogy ahol így beázott azt mindenképpen le kellene szedni?
Mondjuk a stukatúr leszedésének (4-6 nap) szegédmunka költségén már semmi nem múlna.

Nem biztos, hogy sérült a vakolat attól hogy egyszer beázott. Meg kellene vizsgálni, hogy milyen most az állapota. Ha kopog, duhog és ha nem ad olyan hangot ami nem egy biztos kapcsolatra utal, akkor sajnos le kellene szedni. Ezzel megakadályozhatjuk a további vakolatomlást az estlegés szigetelésre, álmennyezetre.
  • 1

#3 szigony

szigony

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.086 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 19:52

Kazánvásárlásban nehéz jó tanácsot adni szerintem. Tök jók vannak már mostanában. Ha én újra ebben a cipőben járnék, akkor három márka közül választanék: Viessmann, Vaillant, Buderus. Nálam az utóbbi van, tökéletesen teszi a dolgát! Emlékszem amikor kértem egy komplett árajánlatot a Buderustól a teljes fűtés, melegvízre és azt oda adtam a gépész kivitelezőnknek akkor az csak nézte és vagy hat tételt le akart belőle húzni! Ez mi, ez minek, minek hidraulikus váltó...meg minek ennyi felesleges dolog... ezek nélkül is tud működni, ezt mondta! De én nem engedtem a 21-ből, hát ha akarom akkor végül is be tudják szerelni ezeket, ez volt a válasz. Beépíttettem mindent, nem bántam meg! Újra ezt venném!

Rendben, de amit pl a Viessmann kínál abból a költségvetésünkbe talán a belépő model fér bele. Kérdés, hogy ez adott esetben jobb választás-e, mint pl egy komolyabb szériás Ariston. Gondolom meghibásodás mindegyiknél előfordul csak az nem mindegy mekkora % arányban.

Gondolom az Aristonből sem mindegyik hulladék? Vagy erről a márkáról mindenkinek többnyire negatív tapasztalata van?

A szervízháttér, ismeretség és egyéni preferencia okán az új szériás Ariston Alteas Onet sem vetnénk el a jelöltek listájáról. Elég jól paraméterezhető 1:10 moduláció etc.

http://www.ariston.com/hu/alteas_one

Persze a Viessmann, Buderus, Vaillant sem fognánk mellé. Ez valóban a használat során derülne ki. 

Ez van neked? Mennyire van modulálva nálad?

http://www.kazanweba...s-futo-gazkazan

• 0

#4 szigony

szigony

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.086 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 19:21

Én abban az esetben távolítanám el a régi stukatúros mennyezetet,ha az repedezett, laza, máló részei vannak, estleg sárga, úgynevezett térképes foltok vannak rajta, ezek egyértelmű beázás jelei, ebben az esetben a mögötte levő deszkázat állapota is fontos vizsgálatot követel. Nem beszélve a nádazást tartó szögek, drótok, esetleg csirkeháló, rabitzháló állapotáról....! Mindennel dolgoztak régen. Rozsdásodás, rohadás, gombásodás, penészedés jeleit kell keresni. Ebben az esetben bontás. Ha viszont az előbbiekben felsorolt problémák nincsenek, akkor nyugodtan meg lehet hagyni. Gipszkarton mennyezetet tartanám én is a legideálisabbnak,tükörfóliával, szálas hőszigeteléssel. A gipszkartont mindenképp saját szerkezeti profiljára szereljük, nehogy a fa gerendákra erősített stafnikra rögzítsék a kartont!!! Az mindig repedni fog!

A térképes foltok többsége most keletkeztt amikor a nyár legnagyobb vihara volt. Sajnálatos módon ekkor volt leszedve a tető. A fóliákat pedig rendesen megtépázta az a vihar ami az öreg villanyoszlopokat ki is döntötte. 

Szóval azt mondod, hogy ahol így beázott azt mindenképpen le kellene szedni?

Mondjuk a stukatúr leszedésének (4-6 nap) szegédmunka költségén már semmi nem múlna.

• 0

#5 mechazseni

mechazseni

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 351 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 18:03

Kazánvásárlásban nehéz jó tanácsot adni szerintem. Tök jók vannak már mostanában. Ha én újra ebben a cipőben járnék, akkor három márka közül választanék: Viessmann, Vaillant, Buderus. Nálam az utóbbi van, tökéletesen teszi a dolgát! Emlékszem amikor kértem egy komplett árajánlatot a Buderustól a teljes fűtés, melegvízre és azt oda adtam a gépész kivitelezőnknek akkor az csak nézte és vagy hat tételt le akart belőle húzni! Ez mi, ez minek, minek hidraulikus váltó...meg minek ennyi felesleges dolog... ezek nélkül is tud működni, ezt mondta! De én nem engedtem a 21-ből, hát ha akarom akkor végül is be tudják szerelni ezeket, ez volt a válasz. Beépíttettem mindent, nem bántam meg! Újra ezt venném!
  • 1

#6 mechazseni

mechazseni

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 351 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 17:35

Én abban az esetben távolítanám el a régi stukatúros mennyezetet,ha az repedezett, laza, máló részei vannak, estleg sárga, úgynevezett térképes foltok vannak rajta, ezek egyértelmű beázás jelei, ebben az esetben a mögötte levő deszkázat állapota is fontos vizsgálatot követel. Nem beszélve a nádazást tartó szögek, drótok, esetleg csirkeháló, rabitzháló állapotáról....! Mindennel dolgoztak régen. Rozsdásodás, rohadás, gombásodás, penészedés jeleit kell keresni. Ebben az esetben bontás. Ha viszont az előbbiekben felsorolt problémák nincsenek, akkor nyugodtan meg lehet hagyni. Gipszkarton mennyezetet tartanám én is a legideálisabbnak,tükörfóliával, szálas hőszigeteléssel. A gipszkartont mindenképp saját szerkezeti profiljára szereljük, nehogy a fa gerendákra erősített stafnikra rögzítsék a kartont!!! Az mindig repedni fog!
  • 1

#7 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.288 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 15:55

mennyezet es repedesek:  uj epitesü hazban, ismerösnel is megjelentek a mennyezeten a repedesek. oka: fa gerendak es köztük különbözö anyagok.  ezek részben "élnek"-mozognak,  illetve mindenre vonatkozik a hötagulas. nem homogen anyag, többfele anyagbol epitett szerkezet elemei különbözökepp tagulnak-huzodnak össze, nem tudnak tartosan együtt maradni, kisebb nagyobb resek lesznek 

• 0

#8 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7.046 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 november 05 - 13:01

A gipszkarton álmennyezet Rigips Blue Acousticból és Rigips Rigitone 8-15-20 Superből -nappali- lenne kivitelezve. Abban nem vagyok biztos, hogy van-e barmilyen hasznos szerepe akár szigetelés vagy páradiffuziós szempontokban annak ha a gipszkarton alatt meg lenne hagyva a stukatúr?
Kicsit attól tartok, hogy ez hosszabb távon akár a gipszkartonra is potyoghat,szakadhat. Volt pár szoba ahol beázás miatt egyértelműen el kellett távolítani és a deszkázást is javítani kellett. Arra gondoltam, hogy szerencsésebb lenne ha pár napos segédmunkával az egész lekerülne. Így a későbbiekben nem okzhatna semmiféle problémát és a gerendák és a deszkázat is feltárásra kerülhetne.
A tervezett 2x15cm Rockwool Multriock szigetelés és a hőtükrös fólia mellett van-e számottevő jelentőssége a stukatúrnak?

Szerintem szedjétek le.
  • 1

#9 szigony

szigony

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.086 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 12:15

Nálunk a régi házban állandóan berepedezett. Többször telibe let glettelve, de mivel ez a fajta födém állandóan mozog, így azt javasolták végleges megoldásnak, hogy egy acél keretet erősítsünk fel a födémre, amire mehet a gipszkarton, közé pedig mehet szigetelés. Végleges megoldás szerintem csak ez lehet. Erre végül nálunk nem került sor, mert eladtuk a házat.

A gipszkarton álmennyezet Rigips Blue Acousticból és Rigips Rigitone 8-15-20 Superből -nappali- lenne kivitelezve. Abban nem vagyok biztos, hogy van-e barmilyen hasznos szerepe akár szigetelés vagy páradiffuziós szempontokban annak ha a gipszkarton alatt meg lenne hagyva a stukatúr?

Kicsit attól tartok, hogy ez hosszabb távon akár a gipszkartonra is potyoghat,szakadhat. Volt pár szoba ahol beázás miatt egyértelműen el kellett távolítani és a deszkázást is javítani kellett. Arra gondoltam, hogy szerencsésebb lenne ha pár napos segédmunkával az egész lekerülne. Így a későbbiekben nem okzhatna semmiféle problémát és a gerendák és a deszkázat is feltárásra kerülhetne.

A tervezett 2x15cm Rockwool Multriock szigetelés és a hőtükrös fólia mellett van-e számottevő jelentőssége a stukatúrnak?

• 0

#10 szigony

szigony

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.086 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 12:06

Én a szakszervizes kollégám véleménye alapján választottam. Az előző házban az általa javasolt készülék, nyolc év alatt két kisebb,pár ezer forintos hibát produkált. Szerintem még azóta is azt használják.
Az új helyre is az ő megkérdezésével választottam készüléket.
Mivel nyolc gyártó termékeit javítja, van tapasztalata abban, hogy mit érdemes felszerelni.

Megkérdezhetem, hogy milyen kazánt javasolt a szakszervízes kolléga? Akár jöhet pü-ben is. A már említett két márkának lenne közvetlen szervíz és szakember háttere a közelünkben. Akik helybeliek és szinte azonnal ki tudnának jönni ha valami probléma adódna.

• 0

#11 violin

violin

D.I.Y.-er....

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.420 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 11:30

mennyi egy jonak szamito elettartam, komoly aru alkatresz csereje nelküli müködes ?

en 7 eve hasznalok kombi-cirkot, elötte 3.5-4 evig volt hasznalva, es meg semmi baja sem volt. a - sorhazi -  szomszed ugyanilyen tipusu kazanjaban nehany honapja kellett 60e Ft-ert "valtoszelepet" cserelni.

Szerintem a 8-10 év komolyabb hiba nélkül már elég jó. Kicsit olyan ez mint az autó. Ha odafigyelünk rá, rendszeresen karbantartjuk, akkor valószínűleg tovább bírja gond nélkül.
Egy kombi cirkó élettartamát is jelentősen befolyásolja például, hogy van-e előtte szűrő ill. vízlágyító...iszapleválasztó....stb...
  • 2

#12 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7.046 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 november 05 - 11:22

Kíváncsi lennék a véleményetekre azzal kapcsolatban, hogy érdemes-e a régi stukatúros mennyezetet -nádazás, vakolat- leszedni? Apuval különböző állásponton vagyunk. És kíváncsi lennék pártatlan obijektív véleménykre.

Gipszkarton álmennyezet van tervben. A padlásról már el lett távolítva a régi föld réteg, hogy a gerendák közé is kerülhessen szigetelés. Talán a fa gerendákhoz és deszkázathoz a kőzetgyapot szerencsésebb lenne.

Bármilyen megfontolásból érdemes megtartani a régi nádas, vakolatos részt?

Vagy jobban járok ha most eltávolítom?

Ha igen akkor  a gipszkartonra hőtükrös fólia és azon kívül kell még valahová bármilyen fóliázás?

Előre is köszönöm a segítségeteket. :smile53:

Nálunk a régi házban állandóan berepedezett. Többször telibe let glettelve, de mivel ez a fajta födém állandóan mozog, így azt javasolták végleges megoldásnak, hogy egy acél keretet erősítsünk fel a födémre, amire mehet a gipszkarton, közé pedig mehet szigetelés. Végleges megoldás szerintem csak ez lehet. Erre végül nálunk nem került sor, mert eladtuk a házat.

• 1

#13 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.288 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 11:19

... előző házban az általa javasolt készülék, nyolc év alatt két kisebb,pár ezer forintos hibát produkált. Szerintem még azóta is azt használják....

mennyi egy jonak szamito elettartam, komoly aru alkatresz csereje nelküli müködes ?

en 7 eve hasznalok kombi-cirkot, elötte 3.5-4 evig volt hasznalva, es meg semmi baja sem volt. a - sorhazi -  szomszed ugyanilyen tipusu kazanjaban nehany honapja kellett 60e Ft-ert "valtoszelepet" cserelni.  

• 1

#14 violin

violin

D.I.Y.-er....

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.420 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 10:21

Én a szakszervizes kollégám véleménye alapján választottam. Az előző házban az általa javasolt készülék, nyolc év alatt két kisebb,pár ezer forintos hibát produkált. Szerintem még azóta is azt használják.
Az új helyre is az ő megkérdezésével választottam készüléket.
Mivel nyolc gyártó termékeit javítja, van tapasztalata abban, hogy mit érdemes felszerelni.
  • 1

#15 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.288 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 08:53

...maga a készülék megbízhatatlan. Pontosan ez az amire semmilyen rálátásom sincs.

Melyiket lenne érdemes választanunk? Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm.

nalam a könnyen elerhetö szervizhatter is egy szempont lenne

• 1

#16 szigony

szigony

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.086 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 04 - 00:01

Kíváncsi lennék a véleményetekre azzal kapcsolatban, hogy érdemes-e a régi stukatúros mennyezetet -nádazás, vakolat- leszedni? Apuval különböző állásponton vagyunk. És kíváncsi lennék pártatlan obijektív véleménykre.

Gipszkarton álmennyezet van tervben. A padlásról már el lett távolítva a régi föld réteg, hogy a gerendák közé is kerülhessen szigetelés. Talán a fa gerendákhoz és deszkázathoz a kőzetgyapot szerencsésebb lenne.

Bármilyen megfontolásból érdemes megtartani a régi nádas, vakolatos részt?

Vagy jobban járok ha most eltávolítom?

Ha igen akkor  a gipszkartonra hőtükrös fólia és azon kívül kell még valahová bármilyen fóliázás?

Előre is köszönöm a segítségeteket. :smile53:

• 0

#17 szigony

szigony

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.086 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 26 - 22:39

Teljesen laikus vagyok a gázkazán kérdéskörben. Ezért kérdezném, hogy az alábbi két márkával kapcsolatban kinek milyen tapasztalata van?

Ajánlások után 2 típus lenne a vásárlási listán.

Fontosabb paraméterek. A ház alapterülete 130m2. padlófűtés + radiátor + 120L 

aljzatban 10cm szigetelés, 15cm homlokzat, födém 30cm, nyílászárók 3 rétegű melegperemes üvegezés 82mm profil.

1: Viessmann Vitodes 100

2: Ariston Alteas One

A második külsőre tetszetősebb, modernebb és jobban paraméterezhető. Az Ariston 2.8kWh tud lemodulálni szemben a Viessmann 6.5kWh, de ezek mit sem érnek ha maga a készülék megbízhatatlan. Pontosan ez az amire semmilyen rálátásom sincs.

Melyiket lenne érdemes választanunk? Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm.

• 0

#18 sssggg

sssggg

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.334 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 22 - 12:22

Köszi a választ. Örültem, hogy ismét tudtunk találkozni. Rendelés folymatban  ;)

Igen én is úgy értettem, hogy csak a jelenlegi homlokzat és a síkra kivakolt lábazat kerülne síkba. Utána a 10cm lábazat és a 15cm homlokzatnál megmaradna a vízorr. Gondolom így ok? 

A lábazatra csak a kenhető bitumenest vagy a GV45 lemezt tetessem fel erre pedig az XPS-t?

A szerelőbetont újra csináltattam. Rendesen kiszintezve. A régi beton alapok sehol nem látszódnak ki. Mindenhol tökéletesen egyenes és sík felület van. Ok így nem lesz 280cm a belmagasság csak 270cm, de így nyugodtan alszom. Erre már normálisan lehet teríteni a bitumenes vízszigetelést és a 2x5cm szigetelést. Amit láttál arra művészet lett volna normális aljzatot csinálni. A vállakozó Úr testvére -aki most folytatja a munkát- nem is értette, hogy hogyan lehetett ilyen gányolást véghezvinni. Azt mondta ebből nem tudott volna normális aljzatot és szinteket összehozni. Szerencsére ez javításra került, de csak azért, mert otthon voltam és szembesültem a helyzettel. Sajnálatos módon ezt sem érzékelte a műszaki ellenőr. Azért megnyugtatásul az előtte utána képeket kommentár nélkül összehasonlításra elküldöm... Ebből tanulva lehet, hogy akkor folytatjuk a munkát ha már otthon leszek. Mástól a kellő alaposságot elvárni úgy látom lehetetlen. Tényleg fogni kell a kezüket  :angry:

Ha esetleg masszív bejárati ajtót is keresel,akkor érdemes megkeresni a gyártót. :D 

Bocs az offért!

http://www.keptelens...ati-ajto-124857

• 1

#19 cecil

cecil

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 259 Hozzászólás:
  • Interests:Házimozi, Gourmet, Épitészet

Elküldve: 2017 szeptember 11 - 01:24

A beton lábazat képét láttad? Te mit javasolnál, hogy a szigetelés szempontjából is optimális legyen? Tehát a lábazatra és a homlokzatra is kb ugyan annyi cm szigetelés kerüljön. Jelenleg a  lábazat 8cm áll el a homlokzattól. Viszont statikailag se szeretnénk problámát a lábazat teljes elbontásából. Kérdeztem az Austrothermet, de adtak egy nesze semmi fogd meg jól választ.

Szia!

Bocs hogy csak most válaszolok... mióta megszületett a kislányom alig fórumozok... :)

Na szóval... a képeken tisztán látszik, hogy az évek alatt a helyszíni műkő lábazat szépen elvált a tégla falazattól... statikailag a lábazat több mint valószínű nem volt része a szerkezetnek, ezek régen ilyen vastagságban készültek.

amit én csinálnék:

lábazat leszed, a meglévő falazat kiegyenlítése/simítása , 1 réteg modifikált bitumenes vastaglemez (min 4mm vtg.) lábazati szigetelés felrakása, XPS hőszigetelés + vakolat

Az hogy síkban tartod-é vagy visszaugrasztod a lábazatot esztétikai kérdés már csupán a modern vakolatok miatt, minden rendszernek megvan a hozzá passzoló lábazati vakolata.

Ami lényeg lenne, hogy a lábazatot vízszigetelni és hőszigetelni a fagyhatárig kellene (csatlakozó külső terepszint -1,00m) vagy ha nincs az alapozás olyan mélyen akkor az alaptestig min.

Magasságilag meg a csatlakozó külső terepszint + 30cm a vízszigetelés magassága, a hőszigetelés váltást meg min. +10cm-rel a vízszig felső síkja felett és így az XPS-t is meg lehet mechanikailag is rögzíteni dűbelezéssel szigorúan a vízszig felett nehogy az át legyen dőfve! XPS-t a bitumenez lemezre PUR ragasztóval lehet ragasztani.

Ha mégis visszább ugrasztod a lábazatot akkor mindenképp kell indító profil a grafitos EPS indításához és olyan ami cseppentő szegélyes!

A belső új szerelőbeton síkja hol van/lesz a külső terepszinthez képest? Szerelőbetonra is ugye rakatsz bitumenes szigetelést (hőszigetelés alá)?? Eredtileg a feltárásnál találtatok vízszintes padlószigetelést talajpára ellen?

Jól emlékszem ez a ház/telek valahol a Duna mellett van közel? Volt talajmechanika eselteg hogy hol a mértékadó talajvíz?

a probléma egyébként itt az, hogy a ha eredetileg nem volt akkor valszeg a falak alatt se készült... ami azt jelenti hogy azok fel tudják szívni a talajnedvességet és utólag már nem tudsz alájuk berakni, illetve ilyenkor szokták ezen falak (külső határoló és belső megmaradó teherhordó) falak lábazati zónájában utólagos injektálással vízszigetelni!

Arra még figyelj ha új belső válaszfalat építetek és az nem gipszkarton (tehát könnyűszerkezetes) hanem falazott akkor azok alatt a szerelőbetont meg fell vastagítani/erősíteni!

Gipszkarton válaszfalakat is a szerelőbetonról indítsátok ne pedig az aljzatbetonról!

ui.: vissznéztem a képeket jól látom hogy van elhelyezve víszsigetelés a falak alatt? akkor gondolom az lesz a szerelőbeton felső síkja ugye?

Szerkesztve cecil által: 2017 szeptember 11 - 01:27

• 1

#20 mechazseni

mechazseni

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 351 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 05 - 18:36

Milyen szemcsenagysággal? Ez a fontos.

Esetleg: C20-08KK?
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó