Jump to content
AVX Café Rebat
kimber

Mini csövek - OTL - RIAA - I/V mini dac és más egyéb....

Recommended Posts

mivel ahogy írtam is, hogy  nem vágom a csöves témát nekem jó 5letnek tűnt...

( N helyen látni a netten öntapadós réz-alu fóliával árnyékolt megoldásokat)

Köszi az építő jellegű kritikát !  

Hali!

A réz, vagy alumínium közel semmit nem árnyékol a hangfrekvenciás sávban. Aki ilyet mutat be a neten, az feltehetőleg ezt nem tudja. A rezet vagy alumíniumot néhány MHz-től felfelé lehet értelmesen használni.  

A hangfrekvenciás tartományban csak a közönséges acél lemez jó, de legjobb a permalloy lemez.  Itt van hozzá egy okosság:

Ha nem akarod végigolvasni (bár egy csöves erősítőt építő szakitól ez elvárható lenne) ;)   akkor a 104. oldal "d" feladatot ajánlom figyelmedbe.

www.sze.hu/~farkasgy/EMC-konyv/EMC3.doc

1.  
  2.  

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Hali!

A réz, vagy alumínium közel semmit nem árnyékol a hangfrekvenciás sávban. Aki ilyet mutat be a neten, az feltehetőleg ezt nem tudja. A rezet vagy alumíniumot néhány MHz-től felfelé lehet értelmesen használni.  

A hangfrekvenciás tartományban csak a közönséges acél lemez jó, de legjobb a permalloy lemez.  Itt van hozzá egy okosság:

Ha nem akarod végigolvasni (bár egy csöves erősítőt építő szakitól ez elvárható lenne) ;)   akkor a 104. oldal "d" feladatot ajánlom figyelmedbe.

www.sze.hu/~farkasgy/EMC-konyv/EMC3.doc

1.  
  2.  

Mi hűtésnek használjuk a bordát, de nem muszáj rá rakni.!!!

Örülők hogy ilyen okos vagy. ;)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A következő egy srpp kapcsolás, 12x erősítés nagyon kellemes hangú kis erősítő.

Van egy hiba a nyák terven de egy darab kábellel orvosolni lehet.

post-30098-0-91410700-1506181967_thumb.png

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

6n16b-v

Mielőtt rá nem találtam erre a fórumra, azt sem tudtam, hogy létezik ilyen.
Végigolvastam a fórumot, ami bár elég nyúlfarknyi, mégis rengeteg információt tartalmaz.
Vettem a bátorságom, s megkerestem a fórum ötletadóját, hogy szeretnék én is egy Riaa-t építeni, tudna-e nekem segíteni.
Ő készséges volt azonnal, s a megbeszéltek alapján pár nap múlva, itt pihent nálam a két NYÁK, a részletes dokumentációval.
Aztán kezdetét vette az éjszakákba nyúló alkatrészvadászat, s ahogy szépen körvonalazódott a dolog, úgy egyre jobban beszippantott az építés varázsa.
Ha kérdésem volt, szinte azonnal kaptam választ, ami inkább egy VIP Support volt a részéről, többek között emiatt is nagyon hálás vagyok neki!

Ez életem első csöves kapcsolása, s bevallom őszintén, hogy nem vagyok egy villamosmérnök.
De csak sikerült megépíteni ezt a Riaa-t, ami már elsőre meggyőzött a hangjával, hogy megérte a sok éjszakába nyúló munkaóra.
Nem vagyok még teljesen kész a dobozolással, ezt kérem nézze el nekem mindenki.
Azonban tegnap közel 5 órán át üzemelt a RIAA mindenféle hiba, és probléma nélkül.

Ami a hangját illeti:
Meleg, telt a hangja, szép mély tartománnyal, kellemes közép, és magasokkal.
A magasai nem bántóak, hosszan hallgatható, pedig az alkatrész választás lehetett volna specifikusabb is.

Néhány kép a jelenlegi, dobozolás előtti állapotról:
post-37761-0-79066500-1511304742_thumb.jpg
post-37761-0-99920100-1511305224_thumb.jpg

Aki szeretné megépíteni, csak ajánlani tudom neki ezt a kapcsolást, mert remek hangú phonot eredményez.

Köszönöm a supportot! :smile53: 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt