Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Bassz akusztikai henger

• Please log in to reply
14 válasz erre a témára

#1 timcs

timcs

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 465 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 március 23 - 22:21

Ezek ha nem tévedek, Usa Audio-s hengerek. Nem tudom létezik-e még a cég. Nekem is van ilyen 2db, legalább is pont így néz ki.

Köszi szépen az infót, de ettől még nem lettem okosabb.

• 1

#2 Feribá

Feribá

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 184 Hozzászólás:
  • Interests:Pankráció ez-évben nagyon durván...

Elküldve: 2017 március 20 - 20:57

Ezek ha nem tévedek, Usa Audio-s hengerek. Nem tudom létezik-e még a cég. Nekem is van ilyen 2db, legalább is pont így néz ki.

Ha már így előhoztad nem beszélnél róla részletesebben? És ha nem papír henger kitömve, akkor azt is leírhatnád miből van!

• 0

#3 HSRT8

HSRT8

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.709 Hozzászólás:
  • Interests:High Fidelity

Elküldve: 2017 március 20 - 19:54

Ja, és nem papír henger kitömve. :rolleyes: Tekintélyes a súlya is.

• 0

#4 HSRT8

HSRT8

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.709 Hozzászólás:
  • Interests:High Fidelity

Elküldve: 2017 március 20 - 19:50

Valahogy ez jott le nekem is. Lehet nem surgos az eladasa, de inkabb azt gondolom, hogy az adatokkal van a problema.

• 0

#5 timcs

timcs

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 465 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 20 - 17:00

Persze, de vedd figyelembe hogy több mint 1 hónapja még csak be sem tette a lábát ide és választ valszeg nem is kapsz!

Valahogy ez jott le nekem is. Lehet nem surgos az eladasa, de inkabb azt gondolom, hogy az adatokkal van a problema.
  • 0

#6 Feribá

Feribá

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 184 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 20 - 12:42

Megkérdezhetném, hogy milyenek az elnyelési tényezői egyes frekvenciákon, milyen frevkvencia sávban hatásos, vagy esetleg valamilyen adatokkal tudsz szolgálni? Köszönöm!

Persze, de vedd figyelembe hogy több mint 1 hónapja még csak be sem tette a lábát ide és választ valszeg nem is kapsz!

• 0

#7 timcs

timcs

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 465 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 14 - 13:44

Megkérdezhetném, hogy milyenek az elnyelési tényezői egyes frekvenciákon, milyen frevkvencia sávban hatásos, vagy esetleg valamilyen adatokkal tudsz szolgálni? Köszönöm!

• 0

#8 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.556 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 március 10 - 22:01

Talán mert értek hozzá és lehet véletlenül tanultam akusztikát egyetemen anno és maradt meg bennem némi tudás, azért!

Egy papírhengert látunk kitömve.

Ha már így háttérinfó nélkülinek nevezel akkor vezessed le, hogy milyen hatással lehet egy subhang megváltoztatására egy henger?

...és ha már egy egyszerű tárgyat ennyiért hirdet valaki, akkor tegyen fel észérveket, méréseket, miérteket...stb. hátha én is tudok újat tanulni!

Bár újat nem fogok írni, de azért 40cm átmérőjű henger kellő sűrűségű gyapottal megtömve, majd azt a sarokba helyezve, elég jól meg tudja fogni a mélyhangokat, amik ott szeretnek feldúsulni. Hogy miért van szükség itt a visszaverő felületre, az jó kérdés, tán kifelé fordítva a középsávtól felfele nem nyel el, csak terel. Persze ehhez jó lenne ismerni pontosan a felépítését, de a drága eladó nem nagyon mutat erre hajlandóságot. :)

Minden esetre ne veszekedjünk a nem is tudjuk pontosan min. :D

• 1

#9 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.671 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 10 - 21:40

Talán mert értek hozzá és lehet véletlenül tanultam akusztikát egyetemen anno és maradt meg bennem némi tudás, azért!

Ha már így háttérinfó nélkülinek nevezel akkor vezessed le, hogy milyen hatással lehet egy subhang megváltoztatására egy henger?

...és ha már egy egyszerű tárgyat ennyiért hirdet valaki, akkor tegyen fel észérveket, méréseket, miérteket...stb. hátha én is tudok újat tanulni!

nem akarom szét-offolni a topic-ot, mivel ez nem az a hely :ohnoohnoohno:; röviden: én a füleim által hallottak után vásárolok, nem a méréseket nézegetem gondolkodik.gif - s ez igaz a basszuscsapda-hengerekre is, amikből anno volt 4db HiVox-osom :smile32: > a hengerek vs. basszus vonatkozásában tehát, bármit is tanultál, először fülelj, aztán - amennyiben még mindig nem hiszel bennük - a 'műszaki' tartalomról kérdezd meg pl. Szabó Zolit (HiVox) leborulok.gif

Szerkesztve trane által: 2017 március 10 - 21:42

• 0

#10 Feribá

Feribá

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 184 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 10 - 21:13

van, amihez tudsz értelmesen is hozzászólni, Ember  :quetionmark: komolyan mondom, nem értem, hogy miért kell beleszólnod, ráadásul negatívan (és leginkább a háttérinfo-nak utána sem nézve), mindenbe... gondolkodik.gif

Szerkesztve Feribá által: 2017 március 10 - 21:14

• 0

#11 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.671 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 10 - 20:45

Ezen százalékokat mivel lehet mérni? Ha meg 50%-ban elnyeli akkor fél hangerőt hallok csak?

Aszongya, ha 50%-ban reflektáló funkcióval is rendelkezik, akkor magyarul visszaver, tükröz valamit a hangból? Azt meg egy henger, hogy csinálja, mert ugye a hang körkörösen terjed, nekiütközik a hengernek és megkergül a hang?

van, amihez tudsz értelmesen is hozzászólni, Ember  :quetionmark: komolyan mondom, nem értem, hogy miért kell beleszólnod, ráadásul negatívan (és leginkább a háttérinfo-nak utána sem nézve), mindenbe... gondolkodik.gif 

• 0

#12 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.556 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 10 - 20:11

Ezen százalékokat mivel lehet mérni? Ha meg 50%-ban elnyeli akkor fél hangerőt hallok csak?

Aszongya, ha 50%-ban reflektáló funkcióval is rendelkezik, akkor magyarul visszaver, tükröz valamit a hangból? Azt meg egy henger, hogy csinálja, mert ugye a hang körkörösen terjed, nekiütközik a hengernek és megkergül a hang?

Ha jól értem, arról van szó, hogy a henger palást felületének fele fa, fele gyapot. Talán. Mintha valamelyik másik oldalon láttam volna régebben....

• 0

#13 Feribá

Feribá

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 184 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 10 - 19:29

50%-ban elnyelő, 50%-ban reflektáló funkcióval rendelkezik. 33000 Ft/ darab. 8 darab eladó.

Szerkesztve Feribá által: 2017 március 10 - 19:33

• -1

#14 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.556 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 24 - 21:42

50%-ban elnyelő, 50%-ban reflektáló funkcióval rendelkezik.

attachicon.gif16244763_1232084006840015_857864106_o.jpg

Ez mit jelent? Lehet tudni valamit a pontos felépítéséről?

• 0

#15 lacibacsi28

lacibacsi28

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 22 - 17:47

42cm átmérőjű, 100cm magas bassz akusztikai henger eladó. 50%-ban elnyelő, 50%-ban reflektáló funkcióval rendelkezik. 33000 Ft/ darab. 8 darab eladó.

16244763_1232084006840015_857864106_o.jpg

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó