Jump to content
AVX Café Rebat
Vinkler

Diy hangfalépités

Recommended Posts

Na, meg jo hogy nem fureszelted kette azt a szerencsetlen tul nagy hangvaltot :D :D

Minnya be is kuksizok az L86-okba, mit hagytal bennuk.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Na, meg jo hogy nem fureszelted kette azt a szerencsetlen tul nagy hangvaltot :D :D

Minnya be is kuksizok az L86-okba, mit hagytal bennuk.

Neked a piros Jantzen alatt van ilyen kínai bipolár  :D

post-11439-0-75076700-1517327157_thumb.jpg

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A faanyag már az asztalosnál.

Kettő hét múlva ígérte, hogy meglesz.

Persze mindig késik . . .

Elkészült már a 3 utas doboz?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Egy kis hangfal tuning:

- hangszórók T/S paramétereinek mérése

- reflexcső hangolás az adatok alapján

- új belső kábel

- új csillapító anyag

- új hangváltó

Előtte és csupaszon. Még a hangváltó alkatrészekre várok (azt sem lehet kapni Mo-n sajnos) és kész is  :D

post-11439-0-28962500-1518681189_thumb.jpg

post-11439-0-66773700-1518681194_thumb.jpg

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Egy kis hangfal tuning:

- hangszórók T/S paramétereinek mérése

- reflexcső hangolás az adatok alapján

- új belső kábel

- új csillapító anyag

- új hangváltó

Előtte és csupaszon. Még a hangváltó alkatrészekre várok (azt sem lehet kapni Mo-n sajnos) és kész is  :D

A legfelső milyen hangszóró?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

MNC - kuka  :D

Mivel "low cost" a felújítás és 104mm a hely, 3k alatt kellene váltani, egy Vifa DX25-öt kap.

Dayton DC28F jobb lenne, de 110-es az előlap, SB meg árban nem fér bele.

S

A legfelső milyen hangszóró?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Lassan elkészül.

A reflexcsövet át kellett méretezni. A gyári vatelin helyett kapott gyapjút. A belső kábelnek ezt használom:

http://kacsa-audio.hu/webshop/audioquest.b.5/audioquest.b.5/home_audio__video.c.20/kabel.c.154/installacios_kabel.c.212/slip_144.p.1275

A piros-fekete a mélynek, zöld-fehér a magasnak.

Jó ár/érték arányú kábel.

A hangváltó is új. Itt a spórolás a tekercs vastagságon volt, 0,7mm-es elég. Sok gyáriban sincs vastagabb, de én szeretem azért az 1mm-es légmagos tekercseket. A földre menő kondik audio elkók, a PX túlzás lett volna.

Olcsó dobozoknál is érdemes egy kis hangváltó upgrade: a Clarity PX olcsó és jó, árkategóriájában a legjobb szerintem. Az 5W-os kerámia ellenállások helyett 10 W MOX, a Superes sajnos nem fért bele,. de én hallom ott is a különbséget.

Összességében sokkal jobb lett és 30.000 Ft-ból megvolt.

S

post-11439-0-44923600-1519812804_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Lassan elkészül.

A reflexcsövet át kellett méretezni. A gyári vatelin helyett kapott gyapjút. A belső kábelnek ezt használom:

http://kacsa-audio.hu/webshop/audioquest.b.5/audioquest.b.5/home_audio__video.c.20/kabel.c.154/installacios_kabel.c.212/slip_144.p.1275

A piros-fekete a mélynek, zöld-fehér a magasnak.

Jó ár/érték arányú kábel.

A hangváltó is új. Itt a spórolás a tekercs vastagságon volt, 0,7mm-es elég. Sok gyáriban sincs vastagabb, de én szeretem azért az 1mm-es légmagos tekercseket. A földre menő kondik audio elkók, a PX túlzás lett volna.

Olcsó dobozoknál is érdemes egy kis hangváltó upgrade: a Clarity PX olcsó és jó, árkategóriájában a legjobb szerintem. Az 5W-os kerámia ellenállások helyett 10 W MOX, a Superes sajnos nem fért bele,. de én hallom ott is a különbséget.

Összességében sokkal jobb lett és 30.000 Ft-ból megvolt.

S

A Nejed nem sejti, hova tűnt a pulóvere? :D 

No és bekötötted már, vettél észre javulást?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Az Hivi M6N-et nagyon meg kell vágni, mert 3k-n borzalmasat emel.

A gyári váltóval hallgathatatlan volt.

Reflexcsövet átméreteztem, így kellemes a mélye is.

Összességében sokáig hallgatható, kicsi mély többlettel a 2,5 út miatt.

A magas lehetne jobb, de kis pénzből ezt lehet venni.

S

A Nejed nem sejti, hova tűnt a pulóvere? :D

No és bekötötted már, vettél észre javulást?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Közben már visszakerültek hozzám az upgradelt M6N alapú hangfalak.

Ahogy Sanyi írta alapból a hallgathatatlan kategóriába tartoztak - ennek ellenére melós volt az upgradet a feleségemnek megmagyarázni, merthogy a hangfalak szóltak azért... :)

A végeredmény - főleg a kezdeti állapotokhoz képest - nagyon nagy előrelépés lett. Elég hányadtatott hangú hangfalak voltak, mielőtt megvettem őket már elég sokat gányolták őket (leégett mélyközepekből lett felépítve végső soron) amit pár osszeomlás után kis pénzből próbáltam életben tartani. Pár évig ez ok volt, mert alig voltak használva, viszont most kicsit előtérbe kerültek és emiatt valamit kellett velük kezdeni...

Az előrelépéseket Sanyi már nagyjából leírta, hosszan hallgatható, jó térrel rendelkező, kicsit húsos megszólalású hangfal lett belőle relatíve low cost ráfordításból. Szerettem volna egy épszerű keretet megállapítani, nehogy többe kerüljön a leves mint a hús tekintve, hogy milyen áron mennek néha hasonló kaliberű hangfalak az apróban... Így külön köszönet Sanyinak, hogy ilyen kevésből ilyen sokat ki tudott hozni belőle és nem az "ebből csak szart lehet kihozni" hozzáállással foglalkozott velük!

Ahogy Sanyival beszéltük, kb. ki lett hozva ebből a kabinetből/M6N hangszórókból a maxium, így efelett már nem érné meg igazán költeni erre. Így viszont van egy hangfalam, amit kellemes  hallgatni az alkatrészek vagy újak vagy első tulajdonosuk vagyok és nem az apróból kellett "tudomisénlyenelőéletű" hangfalat venni.

Mégegyszer köszi Sanyi!

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Közben már visszakerültek hozzám az upgradelt M6N alapú hangfalak.

Ahogy Sanyi írta alapból a hallgathatatlan kategóriába tartoztak - ennek ellenére melós volt az upgradet a feleségemnek megmagyarázni, merthogy a hangfalak szóltak azért... :)

A végeredmény - főleg a kezdeti állapotokhoz képest - nagyon nagy előrelépés lett. Elég hányadtatott hangú hangfalak voltak, mielőtt megvettem őket már elég sokat gányolták őket (leégett mélyközepekből lett felépítve végső soron) amit pár osszeomlás után kis pénzből próbáltam életben tartani. Pár évig ez ok volt, mert alig voltak használva, viszont most kicsit előtérbe kerültek és emiatt valamit kellett velük kezdeni...

Az előrelépéseket Sanyi már nagyjából leírta, hosszan hallgatható, jó térrel rendelkező, kicsit húsos megszólalású hangfal lett belőle relatíve low cost ráfordításból. Szerettem volna egy épszerű keretet megállapítani, nehogy többe kerüljön a leves mint a hús tekintve, hogy milyen áron mennek néha hasonló kaliberű hangfalak az apróban... Így külön köszönet Sanyinak, hogy ilyen kevésből ilyen sokat ki tudott hozni belőle és nem az "ebből csak szart lehet kihozni" hozzáállással foglalkozott velük!

Ahogy Sanyival beszéltük, kb. ki lett hozva ebből a kabinetből/M6N hangszórókból a maxium, így efelett már nem érné meg igazán költeni erre. Így viszont van egy hangfalam, amit kellemes  hallgatni az alkatrészek vagy újak vagy első tulajdonosuk vagyok és nem az apróból kellett "tudomisénlyenelőéletű" hangfalat venni.

Mégegyszer köszi Sanyi!

Ez a lényeg, jó lett a hangfalad. Jó zenehallgatást, kikapcsolódást, ez a legfontosabb.

De azt se feledjük el, jó dolog a keresgélés, a barkácsolgatás, a saját doboz hangja egy kicsit mindig jobb, míg nem jön megint a mérgezett egér.. ;)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Köszönöm a telefonon adott segítséget, megépítették úgy a váltót és fűlre nagyon jónak tűnik. Tudom majd mérni is kel csak arra voltam kíváncsi hogy érdemes e ezekkel a hangszórókal tovább foglalkozni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szerintem igen. (majd szívesen meghallgatnám)

Jövő héten érkezik egy Rogers, perverz módon vonzódom a BBC-s angol dobozokhoz.

Kíváncsi leszek, hogy mit tud  gondolkodik.gif

Köszönöm a telefonon adott segítséget, megépítették úgy a váltót és fűlre nagyon jónak tűnik. Tudom majd mérni is kel csak arra voltam kíváncsi hogy érdemes e ezekkel a hangszórókal tovább foglalkozni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szerintem igen. (majd szívesen meghallgatnám)

Jövő héten érkezik egy Rogers, perverz módon vonzódom a BBC-s angol dobozokhoz.

Kíváncsi leszek, hogy mit tud gondolkodik.gif

Csak szólj hogy mikor jó neked próbálok alkalmazkodni.

Most este is hallgatgattattam, egyre jobban tetszik a hangja. Bitang jók ezek az alnikó mágneses hangszórók.

Szerintem neked is az tetszik bennük hogy elég direkt a megszólalások. Ez nekem is bejön.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Csak szólj hogy mikor jó neked próbálok alkalmazkodni.

Most este is hallgatgattattam, egyre jobban tetszik a hangja. Bitang jók ezek az alnikó mágneses hangszórók.

Szerintem neked is az tetszik bennük hogy elég direkt a megszólalások. Ez nekem is bejön.

Isten éltessen Sanyi!

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
On 2018. 04. 08. at 8:11 PM, asebestyen said:

Van most folyamatban valami projekt, Sanyi?

A Rogers váltóján állít egy kicsit, de még nem az igazi.:D

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
1 minute ago, szilvás said:

A Rogers váltóján állít egy kicsit, de még nem az igazi.:D

Melyik Rogers ez?

Remélem tejjel issza a teát azóta a mi Sanyink. :D

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A Rogers darabokban :D

Sokat dolgoztam és pihentem is a hosszú hétvégén, így nem haladtam semmivel. IC kábeleket cserélek, azok a héten megérkeznek - tesztelek egy kicsit a hétvégén

S

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt