Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

AVX Café -Tesztelések

• Please log in to reply
556 válasz erre a témára

#1 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 108.626 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2017 május 31 - 11:49

Hétvégén ez jól jöhetett volna.

Rendeltem egy ilyet a kotyogós tesztelésekhez.

Pár kotyogó ára beleférne az árába. :D

Csatolt képek:

• 24633e9fff093ccb1f63c607ddf7aed3.jpg

• 0

#2 AVX-Gergő

AVX-Gergő

avx

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 210 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 29 - 10:59

Szépen és jól fagolmaztad meg a lényeget ! :)

Szombaton a lenyomásig szerintem nem jutottunk időhiány miatt. Egy örlő kiismerése elég sok ideig tart, ahogy írtam is most csak első benyomásokat akartunk szerezni. Ezeknek a találkozóknak az egyik fő előnye hogy ne köztudomásból kelljen tájékozódni, hanem saját tapasztalat alapján. Nyilvánvaló hogy a saját darálómmal jobb kávét készítek hiszen évek óta használom, és ismerem, mint egy olyannal amit most látok először. Hasonlóan ha kimegyek a saját sportautómmal egy tesztkörre biztos elsőre gyorsabbat megyek mint bármilyen másikkal, persze ahogy múlik az idő és gyakorlatom lesz ez átfordulhat. Ezért is írtam inkább a használhatóságról, és a benyomásokról.
Ha igazán jó eszközökről akar az ember az interneten tájékozódni, azt vettem észre - hasonlatosan a hifihez - hogy akik tényleg sokat tudnak a tárgyban nem nagyon osztják meg a tapasztalataikat. Ennek több oka van szerintem, egyik hogy a jó felszerelés drága aki ilyenre szánja el magát úgyis tudja mit akar, max azok véleménye érdekli akiket véleményvezéreknek tekint, a köztudomásra nem nagyon kíváncsiak. A másik az hogy sok esetben tudatosan nem fórumoznak, belefáradnak abba hogy mindig ugyanazokat a köröket fussák. Ez a másik ami miatt fontos, hogy mi magunk nyúzhassunk egy gépet, és ne forgalmazói teszteket nézegessünk. Megint hasonló a hifihez, egy alap szettel nehéz a világról képet alkotni, sokszor tűnhet úgy hogy az eszközök feleslegesen drágák. Viszont itt a hifi ellentéte, míg a top kávés felszerelés elérhető belátható határon belül (kicsit ügyeskedve 1M Ft alatt) addig hifi téren ennyiből egy normálisabb kábel is csak alkuval jön ki.
Az örlő "tesztünk" teszt szempontjából sok esetben sántított. Mint említettem szitált kávét filtereztünk, így tudatosan belenyúltunk az örlők alap ízvilágába. Nyilván ezt valóságban senki nem teszi meg, lehet szita nélkül tök másra jutunk. Viszont így valamilyen közös nevezőre hozott képet lehetett kapni. Mindenesetre a teszt arra jó volt hogy az eddigi fenntartásaim a szemcseeloszlás mítosz és a kávé íze között fennmaradjon. Ez a másik probléma, a nagy gyártók által fizetett endorserek ötletrohamai közül egyre nehezebb stabilan megfogni az igazságot. Hónapok, néha évek telnek el mire de facto bebizonyosodik az egyik megmondóember téziséről hogy nem igaz, jobb esetben ezt beismeri, addig csomó idő elmegy azzal hogy a többség szajkózza, hiszen XY megmondta. Az hogy a kávé a pohárban nem tudja mint mondott XY és nem a megmondásnak megfelelő ízű valahogy keveseket érdekel.
A Combattal hónapokat töltöttem el mire kiismertem. Arra kiváló volt hogy mikor elhangzott hogy túl sokat szór a szemcse, egyből meg tudtam mondani hogyan kell úgy beállítani hogy ne szórjon. Az más kérdés hogy tök mindegy mennyit szór nem ez a fontos az ízben.
A beleméllyedéshez idő kell, amire most kerül sor. Már reggel mindenki tisztában volt vele, hogy ennyi idő alatt ez nem fog menni. Amit én megtudtam az előzőben leírtam. Most hasznos lesz ha Dewla összeveti heteken át ugyanazzal a kávéval az EK-val, sok minden kiderülhet. Mindamellett eltelt egy év mire az EK-t olyan állapotba lehetett hozni hogy a felhasználó megelégedésére legyen. Mivan ha a ZM-ről is kiderül? Én most a kis Kinura kaptam rá, pedig még filtert nem is látott (tudom köztudomásuan nem tud, de azért én ránéznék erre). Presszóra szenzációs. Pl. a Cremina szűrőjébe pont passzol a Kinu gyűjtője!
Kenya filterkés - sima kés kontra Guatemala. Ennek elég bő irodalma van különösen a németeknél. Valahol már részletesen leírtam, most csak a lényegét emelném ki. Guatemala filter, és lab ami pörkölőknek, tesztelésre lett kitalálva ugyanakkora a kése mint a kenyának. A sima guatemalának nem, ahoz nincs is filterkés, csak sima presszó kés. A coffelimesen most is kapható, kis guglival lehet találni tök máshogy néz ki a két késprofil. Legközelebb ha tisztítom lefotózom a sajátom. Hogy a kávé jó vagy nem azt meg kell kóstolni, én is ittam többször EK-ból ugyanazt mint itthon, nem éreztem olyan mellbevágó különbséget. Ezzel szemben pl. a LM SB-nél éreztem a mellbevágó különbséget, meg is vettem, pedig ittam kimondottan rossz kávét neves kávézóban LM SB-ből.
Úgyhogy vegyük ezt a tesztet inkább egy olyannak, amiből számomra az derült ki hogy az örlők piaca kilóg a trendekből, az új eszközök jobbak mint a hasonló régiek. Hogy mennyivel arra majd most derül fény.

• 0

#3 Asgard

Asgard

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.832 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 29 - 09:00

Gondolom abban is mert filter orlokent volt.

Mondjuk ha lenyomta a ZM-et es a minit az gaz

Szombaton a lenyomásig szerintem nem jutottunk időhiány miatt. Egy örlő kiismerése elég sok ideig tart, ahogy írtam is most csak első benyomásokat akartunk szerezni. Ezeknek a találkozóknak az egyik fő előnye hogy ne köztudomásból kelljen tájékozódni, hanem saját tapasztalat alapján. Nyilvánvaló hogy a saját darálómmal jobb kávét készítek hiszen évek óta használom, és ismerem, mint egy olyannal amit most látok először. Hasonlóan ha kimegyek a saját sportautómmal egy tesztkörre biztos elsőre gyorsabbat megyek mint bármilyen másikkal, persze ahogy múlik az idő és gyakorlatom lesz ez átfordulhat. Ezért is írtam inkább a használhatóságról, és a benyomásokról.

Ha igazán jó eszközökről akar az ember az interneten tájékozódni, azt vettem észre - hasonlatosan a hifihez - hogy akik tényleg sokat tudnak a tárgyban nem nagyon osztják meg a tapasztalataikat. Ennek több oka van szerintem, egyik hogy a jó felszerelés drága aki ilyenre szánja el magát úgyis tudja mit akar, max azok véleménye érdekli akiket véleményvezéreknek tekint, a köztudomásra nem nagyon kíváncsiak. A másik az hogy sok esetben tudatosan nem fórumoznak, belefáradnak abba hogy mindig ugyanazokat a köröket fussák. Ez a másik ami miatt fontos, hogy mi magunk nyúzhassunk egy gépet, és ne forgalmazói teszteket nézegessünk. Megint hasonló a hifihez, egy alap szettel nehéz a világról képet alkotni, sokszor tűnhet úgy hogy az eszközök feleslegesen drágák. Viszont itt a hifi ellentéte, míg a top kávés felszerelés elérhető belátható határon belül (kicsit ügyeskedve 1M Ft alatt) addig hifi téren ennyiből egy normálisabb kábel is csak alkuval jön ki.

Az örlő "tesztünk" teszt szempontjából sok esetben sántított. Mint említettem szitált kávét filtereztünk, így tudatosan belenyúltunk az örlők alap ízvilágába. Nyilván ezt valóságban senki nem teszi meg, lehet szita nélkül tök másra jutunk. Viszont így valamilyen közös nevezőre hozott képet lehetett kapni. Mindenesetre a teszt arra jó volt hogy az eddigi fenntartásaim a szemcseeloszlás mítosz és a kávé íze között fennmaradjon. Ez a másik probléma, a nagy gyártók által fizetett endorserek ötletrohamai közül egyre nehezebb stabilan megfogni az igazságot. Hónapok, néha évek telnek el mire de facto bebizonyosodik az egyik megmondóember téziséről hogy nem igaz, jobb esetben ezt beismeri, addig csomó idő elmegy azzal hogy a többség szajkózza, hiszen XY megmondta. Az hogy a kávé a pohárban nem tudja mint mondott XY és nem a megmondásnak megfelelő ízű valahogy keveseket érdekel.

A Combattal hónapokat töltöttem el mire kiismertem. Arra kiváló volt hogy mikor elhangzott hogy túl sokat szór a szemcse, egyből meg tudtam mondani hogyan kell úgy beállítani hogy ne szórjon. Az más kérdés hogy tök mindegy mennyit szór nem ez a fontos az ízben.

A beleméllyedéshez idő kell, amire most kerül sor. Már reggel mindenki tisztában volt vele, hogy ennyi idő alatt ez nem fog menni. Amit én megtudtam az előzőben leírtam. Most hasznos lesz ha Dewla összeveti heteken át ugyanazzal a kávéval az EK-val, sok minden kiderülhet. Mindamellett eltelt egy év mire az EK-t olyan állapotba lehetett hozni hogy a felhasználó megelégedésére legyen. Mivan ha a ZM-ről is kiderül? Én most a kis Kinura kaptam rá, pedig még filtert nem is látott (tudom köztudomásuan nem tud, de azért én ránéznék erre). Presszóra szenzációs. Pl. a Cremina szűrőjébe pont passzol a Kinu gyűjtője!

Kenya filterkés - sima kés kontra Guatemala. Ennek elég bő irodalma van különösen a németeknél. Valahol már részletesen leírtam, most csak a lényegét emelném ki. Guatemala filter, és lab ami pörkölőknek, tesztelésre lett kitalálva ugyanakkora a kése mint a kenyának. A sima guatemalának nem, ahoz nincs is filterkés, csak sima presszó kés. A coffelimesen most is kapható, kis guglival lehet találni tök máshogy néz ki a két késprofil. Legközelebb ha tisztítom lefotózom a sajátom. Hogy a kávé jó vagy nem azt meg kell kóstolni, én is ittam többször EK-ból ugyanazt mint itthon, nem éreztem olyan mellbevágó különbséget. Ezzel szemben pl. a LM SB-nél éreztem a mellbevágó különbséget, meg is vettem, pedig ittam kimondottan rossz kávét neves kávézóban LM SB-ből.

Úgyhogy vegyük ezt a tesztet inkább egy olyannak, amiből számomra az derült ki hogy az örlők piaca kilóg a trendekből, az új eszközök jobbak mint a hasonló régiek. Hogy mennyivel arra majd most derül fény.

Szerkesztve Asgard által: 2017 május 29 - 09:08

• 1

#4 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 29 - 08:01

Mi az hogy az ujtol? Ez az uj nem?
De miben mas? Mazzer szerint ugyanaz a kes

Régebben 58mm-es kés volt a Minikben. Utána váltottak. Pontosan mikor, azt nem tudom. A mostani Mini és a Filteres ugyanaz, csak a filteres kialakítása más. Kisebb kávézókba tökéletes választás, ahol már filtereznek is.

• 0

#5 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 390 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 29 - 07:46

A régitől sokban, az újtól csak a kialakításban.

Mi az hogy az ujtol? Ez az uj nem?
De miben mas? Mazzer szerint ugyanaz a kes
  • 0

#6 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 29 - 07:39

Nem olcsó az biztos, de sok helyen olvasni, hogy nem az igazi. Mivel azonban van hozzá filter és nem filter kés (van? ebben nem vagyok biztos), ez eléggé keverheti a dolgot.

Utólag vett hozzá filterkést. Eredendően ezeket a gépeket elsősorban pörkölős cégek vettek.

• 0

#7 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 940 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 28 - 21:44

Újonnan ez sem egy olcsó masina volt, szóval ezt duplán benézted.

Nem olcsó az biztos, de sok helyen olvasni, hogy nem az igazi. Mivel azonban van hozzá filter és nem filter kés (van? ebben nem vagyok biztos), ez eléggé keverheti a dolgot.

Szerkesztve Katoci által: 2017 május 28 - 21:46

• 0

#8 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 28 - 20:52

A mini filter miben különbözik a régi minitől? Mert ha jól láttam paramétereiben ugyanaz. És a kés cikkszáma is ugyanaz.

A régitől sokban, az újtól csak a kialakításban.

• 0

#9 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 390 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 28 - 20:47

A mini filter miben különbözik a régi minitől? Mert ha jól láttam paramétereiben ugyanaz. És a kés cikkszáma is ugyanaz.

• 0

#10 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 28 - 20:45

Bocs ezt benéztem. Tényleg nem ugyanaz a kettő. Én a Guatemaláról beszéltem.

Újonnan ez sem egy olcsó masina volt, szóval ezt duplán benézted.

• 0

#11 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 390 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 28 - 20:44

A Kenia nem a Guatemala kevésbé ismert neve. Olyannyira nem, hogy a késméret sem azonos (65mm vs 71mm). Ez kb olyan mintha azt mondanád, hogy a Mazzer super jolly a Major kevésbé ismert neve. Olvastam róla hideget is meleget is én is, de ennyire sarkos kijelentést nem mernék megfogalmazni.

Bocs ezt benéztem. Tényleg nem ugyanaz a kettő. Én a Guatemaláról beszéltem.

• 0

#12 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 940 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 28 - 20:19

Ez erdekes mert a Kenya vagyis ismertebb neveen Guetamala koztudottan nem egy eros filter orlo. En ittam Gurtamalas kavekat. Hat nem hagytak bennem mely nyomot, pedig az alapanyag jo volt

A Kenia nem a Guatemala kevésbé ismert neve. Olyannyira nem, hogy a késméret sem azonos (65mm vs 71mm). Ez kb olyan mintha azt mondanád, hogy a Mazzer super jolly a Major kevésbé ismert neve. Olvastam róla hideget is meleget is én is, de ennyire sarkos kijelentést nem mernék megfogalmazni.

• 0

#13 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 28 - 18:50

A ZM-et még nem írnám le, mert ez egy vadi új daráló. Még 1 kiló sem ment át rajta, szóval nyugi, fog ez alakulni.

A kis Mazzer Asgard szerint meglepően jól teljesített. Egy használt daráló miért ne lehetne jobb, mint egy kis Mazzer, amiben már 64-es kés van? A MK-ben a kés baromi drága.

• 0

#14 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 390 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 28 - 18:36

Ok, de ebben kifejezetten filteres kés volt. Tényleg baromi jó daráló.

Szerkesztve szabiakos által: 2017 május 28 - 18:37

• 0

#15 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 28 - 18:34

Ez erdekes mert a Kenya vagyis ismertebb neveen Guetamala koztudottan nem egy eros filter orlo. En ittam Gurtamalas kavekat. Hat nem hagytak bennem mely nyomot, pedig az alapanyag jo volt

Ok, de ebben kifejezetten filteres kés volt. Tényleg baromi jó daráló.

• 0

#16 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 390 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 28 - 18:33

Azért a korrektség miatt teszem hozzá, hogy a Kenya volt a kettő közül a mégjobb, de azért szép teljesítmény, hogy a Combat is elfogadhatót produkált.

Szerkesztve szabiakos által: 2017 május 28 - 18:33

• 0

#17 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 28 - 18:30

Mivel inkább "presszós" volt többségünk, csak néztük  mit művelnek a profik, és vártuk a csodát. A tuning brikka eléggé ellopta a showt, főleg így, hogy a ZM (amiről azt hallottuk, hogy presszóra jobb lesz mint az EK) gyári állapotában alkalmatlannak bizonyult presszóra (az sem kizárt, hogy csak bennünk volt a hiba, mivel egyikünknek sem volt tapasztalata vele). A Magyar brikka ígéretes a cucc, és biztató, hogy megfelelő hőforrássak és daráló beállítássak már tud cremásnak tűnő kávét is csinálni.

Ez már nem csak annak tűnik, hanem nagyon az.

Holnap hozok haza jó kis Fresco-t.  :D

Csatolt képek:

• 20170528_183155.jpg
  • 20170528_183210.jpg

• 0

#18 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 940 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 28 - 17:04

Köszi a részletes beszámolót.

A karmesteri pálca most inkább nálad, meg Tibinél volt.

A kotyesz este tényleg csodát művelt.

Büszkék lehetünk arra, hogy hazánkban is lehet jó dolgokat alkotni.

Hifis egyszerű, de nagyszerű ötlete remélhetőleg sok ezer háztartásban megjelenik majd. 

Mivel inkább "presszós" volt többségünk, csak néztük  mit művelnek a profik, és vártuk a csodát. A tuning brikka eléggé ellopta a showt, főleg így, hogy a ZM (amiről azt hallottuk, hogy presszóra jobb lesz mint az EK) gyári állapotában alkalmatlannak bizonyult presszóra (az sem kizárt, hogy csak bennünk volt a hiba, mivel egyikünknek sem volt tapasztalata vele). A Magyar brikka ígéretes a cucc, és biztató, hogy megfelelő hőforrássak és daráló beállítássak már tud cremásnak tűnő kávét is csinálni.

• 0

#19 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 28 - 11:25

Csatlakozva a többiekhez köszönet Bélának a vendéglátásért, valamint a teszt megszervezéséért. Nagyon jó alkalom hogy testközelből szerezzünk benyomásokat az új eszközökről. Aki már próbált valamennyire is szisztematikusan tesztelni tudja, hogy néhány óra valóban a benyomások begyűjtésére elég, alapos "nyúzáshoz" azért napok kellenek. Most rendhagyó módon a filterkávék örlőit vettük górcső alá, számomra több  meglepetéssel. Először megpróbáltuk szitasor segítségével azonos örleményfinomságra belőni a darálókat, majd Gardelli mester segítségével (nagyon jók ezek a kávék) megpróbáltuk összehasonlítani az ízeket.

A Mahlkönig Kenyát ismerem, mini EK annak konstrukciós hátrányaival. Nagyon hasonló felépítés, és működés, valójában azért hoztam, hogy legyen valami fogalmam, hogy a többit hova tudjuk elhelyezni. Combatot ugyancsak sokat nyúztam, mostani újítás hifis által tervezett kiömlő, amely filterre kiváló.

Nekem a nagy meglepetés a Mini Mazzer filter volt. Nagyon egyenletes őrlemény, nagytesóhoz (ZM) hasonló íz, ott lábatlankodik körülötte. Ez a mini nem az a mini amit én is használtam régen. Nagy kés, kényelmes adagoló. Érdekes húzás ez a Mazzer részéről, ezzel az örlővel a Jolly-t váltják gyakorlatilag. Nekem nagyon tetszett.

Ha már Mazzer akkor a ZM. Nyilván a teszt csúcspontja. Érdekes kettősség van bennem. Látszik hogy az EK kihivójának tervezték, ez sikerült. Az EK ismert nyűgjeit elég szépen megoldották. Iszonyat finoman lehet állítani, azt hittem nem állít, de igen csak nagyon finoman. Ehez képest az EK-ról el lehet mondani hogy lényegében állítani nem lehet, csak nagyjából hangolni. A sztatikus feltöltődésre kitalált kis műanyag gyűjtő ebben a kategóriában a legkulturáltabb. Tényleg nem szép, de pl. az EK-ban ki se találtak erre semmit, én pl egy fagyisdoboz kivágott tetejével tartom helyén a kávét. Ennél azért mégiscsak emberibb megoldás. Meg az is jó hogy nem kell döntögetni a darálót hogy kitisztuljon a csigasorból a kávé. Ami nem tetszett, hogy presszóra tegnap nem tudtuk belőni, mondjuk nem is arra tervezték.

Az Eureka Atomból kis gömbökként gurult ki az őrlemény, nekem egyből a Mythos jutott eszembe. Jó kis daráló ez is.

Tanulságos, hogy ezek a kis darálók helyből átlépik a régi kis darálókat. Ezzel a Minivel nem lehet egy lapon emlegetni a régi Jollykat, pláne régi Miniket.

Kinu nekem nagyon tetszett. Eddig csak a Pharost tudtam kézidaráló világban értelmezni, csak abból tudtam "versenyképes" presszót inni. Viszont nagy, kényelmetlen, nem egy ötletes konstrukció. Amire használnám "utazódaráló" nem lenne jó. Az M47 ezt az ablakot nyitja ki, egy kicsi, robosztus, jól használható kéziörlő versenyképes eszpresszóképességgel. Egy hozzám került kicsit alaposabb tesztelésre, "sajnos" egyre jobban tetszik.

Tegnap a filterképességekről benyomásokat tudtunk szerezni, ez alapján a Mahlkönig, Combat, ZM, és a Mini filter szerintem abszolut alkalmas jó filterre. Ki kell ismerni őket, de a Chemex papírszélén látszott, hogy nem nagyon van finom szemcse.

A Kinu kérdéses, egy héten belül kiderül, tegnap este azért ittam egy jó presszót vele, meg ma reggel is, néhány napon belül beszámolok mit tud filter fronton.

Ezzel párhuzamosan Béláék az új kotyeszbe merültek el, ötletes szerkezet, első ránézésre mintha ki lehetne küszöbölni mindazt ami miatt eddig nem szerettem a brikkát. Évek óta nem ittam brikka kávét, olyan mély nyomokat hagyott a legutóbbi próba, tegnap egy biztatóbb eresztésbe belekóstoltam, gondoltam is hogy egy kis munkával ebből lehet kávé, ahogy a képet nézem Béla este össze is hozta. Gratula az új eszközköz, hifis újra ötleteset alkotott, sőt tegnap megszavaztuk az új nevet is :)!

Köszi a részletes beszámolót.

A karmesteri pálca most inkább nálad, meg Tibinél volt.

A kotyesz este tényleg csodát művelt.

Büszkék lehetünk arra, hogy hazánkban is lehet jó dolgokat alkotni.

Hifis egyszerű, de nagyszerű ötlete remélhetőleg sok ezer háztartásban megjelenik majd. 

• 0

#20 hifis

hifis

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.638 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva
  • Interests:Combat kávédaráló

Elküldve: 2017 május 28 - 10:33

a Kenya és a Combat már olyan italt produkált amire azt mondom, hogy ilyet időnként szívesen el iszogatnék. Nyilván ezzel most ki is mondtam a daráló teszt két győztesét :) , de tényleg, a többihez képest ezek tisztább, gyümölcsösebb italt készítettek.

Azért a korrektség miatt teszem hozzá, hogy a Kenya volt a kettő közül a mégjobb, de azért szép teljesítmény, hogy a Combat is elfogadhatót produkált.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó